FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Skoplje kasarna Maršal Tito

Go down 
+115
Kokan
OMJ
MilenkoGrgic
karel1971
Dejan Branić
boby1967
Zdenko M.
orionclx
jlakota
Sloba1
Vojnik Graničar
horizont
Sasa91
Šumadinac1973
maj90/91
windsor
PORUCNIK
Pivasevic
nestorovd
berger
Bozic Vlada
čilezenica
eldragon
lorger
maxim.69
Lala Basaid
pachino
stranac2907
Ypsilon
POČ 5552
12345
vojislav
Miša64
djomba
goran gajic
Rasha018
pisica
aspahic
ništaposebno
bere zenica
Igor sk
grigor
SinisaSlavkovic
Blade1963
mornar71
emeri
ZAGORAC
musa71
Janko Kmet
Max Blitz
KMT-Skopje,sept.88-89
more6
vladimir
humka83
Matrix
Stazio
dinosaurus
goranin
stari FAZAN
sasa staza
SveJug
lacoš
makaroni
saban
prva motorizovana
batazoki
jopett
Relejac
Donchev Jovan
Jovan87
upravnik
inzinjerac
LupusREBEL
DejanN
dpuric
D.Jović
ROKO
mixi
rsgjanez
milutins
East&West
moris
slavisa_nedeljkovic
muski
mili10
Atila
DvM
Fiume
Gagi bg
flirt23
shurda
DŽale
bucko71ri
bosanac68
šro
barba
alexandar
ljubmatjaz
madjar
hercegovac
MedoB
SvetislavSavić
komandirodelenja
Rosso4344
jelen pivo
Gringo
Mujo 1972
purger
Gordana Doder Sumner
brendimir
1228/1
sego
mafo
mgalic2
toz972
119 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
flirt23
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2012-06-05
DOB : 56
M(j)esto Zagreb

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime08.06.12 22:07

komandirodelenja (citat):
Pozz bio si mi klasič služio sam u VP 5812/11 puk veze od 15.06.1988 do 14.06.1989 i ja sam bio u Kićevu ali na dopunskom VES-u za vozača M/V 12701 u decembru 1988
 
Pozdrav i tebi klaso , mada je naš paviljon na drugom kraju vojarne a autopark i dalje vjerojatno smo se i sreli negdje , ako ništa drugo onda kod govornice ili na KPS gdje smo povremeno dežurali  .
Na vrh Go down
Gagi bg
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-07-21

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime22.07.12 10:49

Sluzio u Marsal Tito jun 1989/90,kapetan cete Ajdovan Mamudov,ako ima neki klasic neka se javi.

Rade29 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Fiume
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-07-31
DOB : 52
M(j)esto Rijeka

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime31.07.12 10:14

Pozdrav svima. Služio sam vojni rok 1990/91, septembarac. Kasarna maršalka u Skopju. mehanizirana pješadija. VP 4466/4c. ako ima koga neka se javi.
Na vrh Go down
Gagi bg
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-07-21

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime11.08.12 11:11

Da li bas niko ne prati forum od moje klase Sad a toliko nas je bilo...Marsal Tito jun 1989/90,mehanizovana pesadija,vp 5552/20,kapetan cete Ajdovan Mamudov,komandir voda porucnik Vlahovic.Specificno za nas rod u marsalci je da nismo imali prekomande i otkomande,godinu dana isti ljudi u ceti,spavaoni,doslo samo par vozaca kao popuna.
Na vrh Go down
Fiume
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2012-07-31
DOB : 52
M(j)esto Rijeka

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime13.08.12 13:10

kao i ti tako je i moja klasa. cijeli vojni rok isti ljudi, samo nekoliko novih vozača stigolo. ja sam bio prva zgrada do vojne policije na I katu. na drugom su bili tenkisti
Na vrh Go down
DvM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-08-21
M(j)esto Ljubljana

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime21.08.12 14:44

Ha, ha ... eto još jedan VP5812/zaboravio već decembarska klasa 89/90. Telegrafista, 3. odeljenje neznam već koje čete (kod Mladenovića - Bidže), Nekako su mi u sječanju ostali vodnici Đurđev i Mlinar ... Very Happy ; Mlinar Dubravko je bio iz Rijeke, gušter drito iz škole i tome primjereno zajeban ...Smile Uf, koliko pive smo popili u restoranu ...
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime21.08.12 17:43

DvM (citat):
Ha, ha ... eto još jedan VP5812/zaboravio već decembarska klasa 89/90. Telegrafista, 3. odeljenje neznam već koje čete (kod Mladenovića - Bidže), Nekako su mi u sječanju ostali vodnici Đurđev i Mlinar ... Very Happy; Mlinar Dubravko je bio iz Rijeke, gušter drito iz škole i tome primjereno zajeban ...Smile  Uf, koliko pive smo popili u restoranu ...

Pozdrav.Bili smo u istoj VP 5812.Ja sam bio kroz 17. Jun 1990-1991.Komandir čete Vujisić Vukojica.I kod mene u četi je bilo telegrafista kod vodnika Oberkneževa.

Na vrh Go down
DvM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-08-21
M(j)esto Ljubljana

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime22.08.12 8:54

Majstore, jesi odslužija vojni rok normalno ili 91 več negdje na terenu ...
Na vrh Go down
DvM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-08-21
M(j)esto Ljubljana

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime22.08.12 9:00

Inače, za sve, koji su bili decembarci 89/90. Ikanoviću, ja san skoro svaki mjesec u rijeci, tako, da nužno moramo na pivo...inače. Jel se neko seća podpukovnika Tamaša Lincua ? Smile
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime22.08.12 11:59

DvM (citat):
Majstore, jesi odslužija vojni rok normalno ili 91 več negdje na terenu ...

Normalno.Završio sam vojni rok u kasarni.
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime22.08.12 12:01

DvM (citat):
Inače, za sve, koji su bili decembarci 89/90. Ikanoviću, ja san skoro svaki mjesec u rijeci, tako, da nužno moramo na pivo...inače. Jel se neko seća podpukovnika Tamaša Lincua ? Smile

Čini mi se da je bio komadant bataljona veze.Ja sam bio u drugom bataljonu kod komadanta bataljona majora Mirčića.
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime26.11.12 16:30

Da li neko zna šta je sad u kasarni?Da li je i dalje kasarna ili služi za nešto drugo? Bila je među najvećim kasarnama ako ne i najveća.
Na vrh Go down
Atila
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2012-09-20

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime26.11.12 22:28

Je li to ona kasarna povrh Vardarovog stadiona ?
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime27.11.12 15:02

Atila (citat):
Je li to ona kasarna povrh Vardarovog stadiona ?

Da.Vidi se Vardarov stadion sa dela kasarne koji je prema reci Vardar.
Na vrh Go down
toz972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2010-04-02
DOB : 52
M(j)esto Novi Sad

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime23.12.12 0:18

Srećan 22 decembar dan JNA
Na vrh Go down
bosanac68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-04-09

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime26.12.12 21:40

bio je jedan slovenac koji se zvao likan dejan i bio je stazo u to vrijeme u radio relejnoj ceti.dali ga neko poznaje,i dali neko zna vaska nikpreljevica iz crne gore,jednu budalu i velikog covjeka,linijski vod, dijelili smo spavaonu sa relejcima.
Na vrh Go down
bosanac68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-04-09

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime26.12.12 21:58

i ima li jos neki klasic 88/89 koji je bio u puku veze,slabo nas ima izgleda na ovim kutijama(internetu)da se posjetimo na bolja vremena koja su daledko iza nas al ostala zauvijek lijepa uspomena na nesto sto valjalo.tito je bio carobnjak kad je od nas napravio ljude koji su radili nekad i bez naknade i opet bili sretni a ovo danas je katasrofa kad svi kao imamo svoje drzave i mnogo,mnogo toga loseg dok dobra nigdje ni na vidiku.
Na vrh Go down
mili10
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-01-03

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime08.01.13 21:44

Imali koga M.Tito decembar 88/89 VP 5552/14 komadant bataljona Časlav Živković,koomandir čete Petrov Vase,koomandir voda Markovski Kiro,desetari Miroslav Ilić i Dean Kolarević
Naručito se sjećam idiota brko kap.1.kl. Vase Miševski bio je nekakav politički koliko se sjećam
Na vrh Go down
muski
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-01-23

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime23.01.13 18:43

generacija 90-91g
oklopno mehanizovana jedinica,tenkovska brigada,paviljon preko puta vojne policije ko se sjeca.
sto se terena tice,15 dana petrovca i 30 dana krivolaka po najgoroj zimi.
ipak i nije bilo tako lose
Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-11-06
M(j)esto NOVO MESTO

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime10.02.13 17:01

bosanac68 (citat):
i ima li jos neki klasic 88/89 koji je bio u puku veze,slabo nas ima izgleda na ovim kutijama(internetu)da se posjetimo na bolja vremena koja su daledko iza nas al ostala zauvijek lijepa uspomena na nesto sto valjalo.tito je bio carobnjak kad je od nas napravio ljude koji su radili nekad i bez naknade i opet bili sretni a ovo danas je katasrofa kad svi kao imamo svoje drzave i mnogo,mnogo toga loseg dok dobra nigdje ni na vidiku.
 
Ja sam bio god. 88 /89 u puku veze VP 5812/11  RR četa u paviljonu pored piste gdje je bio nacrtan vezista stvarno jako malo bivših vojnika vezista javlja se na ovi forum a u koji si ti četi bio? Nismo vljda klasići? Pozz

Na vrh Go down
bosanac68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2012-04-09

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime14.02.13 11:28

vozio sam onog zutog tamica,,zucu,,kod zastavnika velickovskog sandea,sa mnom bilo jos vaso,radenko orovic,otic zoran,matic,milojko i onaj stazo sto smo ga zvali doktor.a u relejcima se jedino sjecam onog momka sto su ga zvali ,,prcko,,on je bio junska klasa.
Na vrh Go down
slavisa_nedeljkovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-02-16
DOB : 53
M(j)esto Beograd

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: dzomba   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime16.02.13 13:02

Ima li neko iz puka veze,klasa dec.89/90 VP5812/12 komandir cete Spasovsi Srecko?
Na vrh Go down
moris
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-02-26

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: lj   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime26.02.13 17:38

Ja se sječam podpukovnika Petrovića stvarno luđak!
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime26.02.13 21:36

moris (citat):
Ja se sječam podpukovnika Petrovića stvarno luđak!

Kako luđak? Pa Petar Petrović je genijalac, najpopularniji čovek, u svakoj pošti, banci.......nalazi se njegovo ime i prezime na primeru kako treba popuniti uputnicu, uplatnicu... bom
Na vrh Go down
moris
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-02-26

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime26.02.13 22:13

Nije bio Petar nego Stojadin. Ali nema veze nije ni njima bilo lako sa 13000 vojnika!

Pozdrav!
Na vrh Go down
moris
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-02-26

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: sego   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime26.02.13 23:42

da li još postoji kasarna
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime27.02.13 0:49

moris (citat):
da li još postoji kasarna

postoji postojano kano klisurine farao
Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-11-06
M(j)esto NOVO MESTO

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime27.02.13 6:01

moris (citat):
Nije bio Petar nego Stojadin. Ali nema veze nije ni njima bilo lako sa 13000 vojnika!

Pozdrav!

Tako je moris  komandant stana bio je Stojadin Petrović zvani PELE sve u svemu za mene bio je dobar ćovek, kasarna jos stoji upotrebljiva je makedonska vojska ljepo se je vidi na google maps. Moris odakle si koji rod i kad si služo vojsku u Maršalci?

Na vrh Go down
moris
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-02-26

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime27.02.13 10:47

bosanac68 (citat):
dali se neko od vas sjeca zastavnika ristivojevica,ja sam bio tu od marta do decebmra al da nikad nisam skuzio u kojoj je on jedinici bio,uvijek se motao okolo po jedinicama,cak je i meni jedno vrijeme bio komandir kad nas zastavnik velickovski bio na odmoru.i bio je vrlo nezgodan za jednog zastavnika kome je karijera bila pri kaju.
 
Sječam se zastavnika Ristivojića zvali smo ga Riki.Služio sam u junu 88/89 telefonista centar veze.VP8512/3 komandir čete Đeko

Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-11-06
M(j)esto NOVO MESTO

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime27.02.13 18:39

moris (citat):
Sječam se zastavnika Ristivojića zvali smo ga Riki.Služio sam u junu 88/89 telefonista centar veze.VP8512/3 komandir čete Đeko

Ej klasić ja sam bio u VP 5812/11 radiorelejac možda se sečaš zastavika ili starijeg vodnika 1. klase pa zaboravio sam šta je bio po činu Kecerić? Zvali smo ga KEC neznam ukoji jedinici je bio ali dežurao je u puku veze. Bio je mali baš kao kec
Na vrh Go down
moris
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-02-26

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime27.02.13 21:44

Stari vodnik 1 klase KEC mislim, da mu je ime IVAN nisam siguran ali znam ,da je bio jedan od najboljih ako ne i najbolji oficir u kasarni! Da bio je mali ali i veliki čovjek!
Na vrh Go down
komandirodelenja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2011-11-06
M(j)esto NOVO MESTO

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime27.02.13 21:51

moris (citat):
Stari vodnik 1 klase KEC mislim, da mu je ime IVAN nisam siguran ali znam ,da je bio jedan od najboljih ako ne i najbolji oficir u kasarni! Da bio je mali ali i veliki čovjek!

Sečaš se ga onda jeli? U nkojom paviljonu si služio vojsku i od dakle si odnosno gde sad živiš?
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3650
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime03.03.13 2:14

U marsalu sam bio vrlo kratko,stigli iz Kiceva a dole su otisli vozaci.Mi smo bili streljacka pjesadiji,kursisti, VP 5970/14,komandir cete Kapetam prve klase Mile Ilijevski "farba".Klasa oktobar 1980.
Na vrh Go down
rsgjanez
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2011-08-18
M(j)esto Maribor

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime03.03.13 16:10

pozdrav svima u ime mog poznanika i prijatleja Janeza Planinsica, koji je bio klasa aprilska 1981 u kasarni Marsal Tito kao vezista in posle kao vozac ...Zamolio me, ako ima jos nekog iz njegove kase, da mu se javi !
Inace on bio iz Slovenije sa Lovrenca na Pohorju ..
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3650
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime03.03.13 23:01

Ako me sjecanje dobro sluzi u pitanju je Stojadin Petkovic a ne Petrovic?Kada je pocela kontrarevolucija na Kosmetu 17 marta 1981 moj bataljon je rano ujutro pod punom ratnom opremom krenuo na dugacak mars Skopje-- Stracin Dol-Kratovo-Kriva Palanka.Njegovog govora tog jutra se secam vrlo dobro:"Drugovi vojnici izbila je kontrarevolucija,spremite se za borbu za odbranu otadzbine.Nama je predstavljen kao komandant za moralno-politicku bezbjednost Skopske armijske oblasti.
Ja sam za tih 15-ak dana pjesacenja,vojnih vezbi izgubio 15-ak kg,nadljudski napori.
Na vrh Go down
mixi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2013-03-17
DOB : 55
M(j)esto vrbas

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: 1988/89 ouk veze teleprinterista   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime17.03.13 22:43

pozdrav svima ja sa sam bio u puku veze 5812 teleprinteriste prvih 6 meseci kao vojnik ,drugi sest kao desetta godina 1988/89

ako ima neko iz te klase nek se javi!
Na vrh Go down
ROKO
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2013-03-18
M(j)esto MARIBOR

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime18.03.13 17:51

U kasarni Maršal Tito počeo sam služiti vojni rok aprila 1972 godine. Bili smo t.z. aprilska klasa u vreme kada je u Jugoslaviji bila velika epidemija crnih boginja. Zbog toga smo započeli vojni rok 15 dana kasnije.U kasarni je bio centar za obuku vozača. Tu sam prvi put u životu sedijo za volanom a posle manje od tri mjeseca položio ispit za vozača.Nakon toga sam otišao u prekomandu u Bitolu.
Na vrh Go down
D.Jović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-04-02

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime02.04.13 12:56

pozdravljam sve na ovom forumu,slucajno sam pozelo da vidim dali imaju na int slike nase kasarne pa da se prisetim dana u vojsci . ali na moje prijatno iznenadjenje vidim da se tu javljaju ljudi odnosno momci onoga vremena koji su sa mnom u spavaoni proveli godinu dana .ja sam vojsku sluzio u klasi jun 90/91 vp 5812/17 bio sam teleprinterista kod vukojice odnosno kod cvete petrovica zastavnika ,vuksan nenada i milisavljevica ppor ja sam jovic iz borova koga je stojkovski zvao tudjman ko god da me se seca neka se javi pa da se prisetimo zajednicki dana iz mladosti ako neko ima vuksanov br ili neku adresu neka mi je javi jer bi volio da mu se javim i zahvalim za njegovu dobrotu i paznju koju mi je ukazao jer zbog situacije u borovu odn u hr nisam mogao dobiti pare za civilku i on mi je hteo kupiti medjutim u medjuvremenu sam ipak dobio novac pa i njegova zelja mi veoma mnogo znaci .

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime02.04.13 15:33

D.Jovic dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
šro
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2012-04-03
DOB : 52
M(j)esto (Niš) Dubai

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime16.04.13 22:42

Bio sam staža u VP 5812/11 došao u Skoplje Marta 1991. To je bila radio-relejna četa komandir čete je bio kap. Todorović Radule. Ajd javljaj te se, bio bih srećan da nađem drugare. U kontaktu sam sa Goranom Lutovcem iz Mojkovca- sada živi u Australiji
Na vrh Go down
DejanN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-05-17

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime17.05.13 0:35

Bio sam 52 dana u Marsalci :)1991 jul. Vojna policija, sifrer. Bio na obuci u vezi, mislim da je bila ceta 16. Procitao sam skoro sve ovde pa rekoh da je fer i da se prijavim. Kao i mnogi ovde samo sam trazio sliku kasarne na google maps i naleteo na vas Smile
 
Ne secam se imena ali se secam puno dogadjaja. Secam se jednog desetara lozane iz Backe Palanke sa kojim sam se sukobljavao. I nekoliko Albanaca sa Kosova koji su bili sjajni momci. I jednog Bosanca koji mi je dobavljao svez hleb iz pekare :)Tada vec nije bilo vojnika iz Hrvatske i Slovenije, Samo jedan, da ja znam. Slaven Paveticek iz Splita. Ostali smo u kontaktu posle jos par godina.
 
Ali nemam pojma ko mi je bio porucnik pa ni kapetan. Ne secam se. U VP se secam da je bio glavni jedan zastavnik. Ali ni njegovog se imena ne secam Sad
 
I tako... hvala za budjenje uspomena.

Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime17.05.13 9:28

DejanN, dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
LupusREBEL
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 43
ČLAN OD: : 2013-05-14
DOB : 53
M(j)esto do Željeve i natrag...

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime18.05.13 12:44

Skopje, kas. Maršal Tito, Protutenkovski poligon, V.P. 5266/4, 89/90.:

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Sve slike su autorska prava i bez dozvole zabranjeno daljne reproduciranje...
Na vrh Go down
http://www.zeljava-lybi.com
inzinjerac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-06-10

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Inzinjerija   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime10.06.13 0:26

Ja sam bio 1984 januarac u inzinjeriji,kapetana Dragan Kalin je bio staresina.Paviljon je bio odmah pored piste.
Na vrh Go down
upravnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-06-14

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Kapija   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime14.06.13 4:07

toz972 (citat):
1228/1 (citat):
Maršalke se sjećam po paunovima i k-dantu, mislim da su ga zvali Djani ili tako nešto.Za mene,kao vozača iz Goce Delčeva mnogo velika gužva i galama.

Bila je jedna od najvećih kasarni u Jugoslaviji.
 
Bila je i najveca.
 
Cast mi je sto sam sluzio a pogotovo sto sam bio komandir prijavne sluzbe (komandir svih prijavnica u kasarni) tako da sam upoznao veliki broj kolega.
 
Klasa 90/91 ...Imal iko iz tenkovske brigade / bataljon PVO komandni vod.
 
Pozdrav svima.

Na vrh Go down
Jovan87
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-06-30
M(j)esto Veles

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime30.06.13 22:06

bio sam diverzant v.p. 9695 klasa 87/88 ima li neko iz te klase na forumu, zovem se Jovan iz Velesa
Na vrh Go down
Donchev Jovan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-08-15

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime15.08.13 1:08

mixi (citat):
pozdrav svima ja sa sam bio u puku veze 5812 teleprinteriste prvih 6 meseci kao vojnik ,drugi sest kao desetta  godina 1988/89

ako ima neko iz te klase nek se javi!

Ja sam bio u teleprinteriste

Na vrh Go down
DvM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-08-21
M(j)esto Ljubljana

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime29.08.13 9:25

Bio u maršalci decembarac 89/90, vojna policija VP1383 1. četa vojne policije kod kapetana Cigle Very Happy
Na vrh Go down
DvM
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2012-08-21
M(j)esto Ljubljana

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime29.08.13 9:27

U sjećanju su mi ostali ponajviše poručnici Mušicki Stevan i Lazić Slaviša, ok da ne pričam o Adamoviću i Keseroviću. Jel neko zna, gdje su završili Mušicki i Lazić?
Na vrh Go down
Relejac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-09-08

Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime08.09.13 0:53

Bog. bio sam radio relejac klasa dec.88-89 5812/? samostalni vod relejaca prvi paviljon do piste prizemlje lijevo. Poručnik je bio Dragan ? onako smeđ-plav. dali je ko na forumu bio u to doba? Komandant bataljuna major Mirčić.
Na vrh Go down
Sponsored content





Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skoplje kasarna Maršal Tito   Skoplje kasarna Maršal Tito - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Skoplje kasarna Maršal Tito
Na vrh 
Stranica 3/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
 Similar topics
-
» Vezisti u JNA
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo
» Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...
» Kasarna Maršal Tito-Skopje decembar 88 PVO.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: