FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91

Go down 
+53
Pop BG
drdugi5
Uroševac 87-88
ZAGORAC
гуштер
marko-ziri
mirko bratuš
vargas
Nevesinje Hercegovina
dpuric
incipius
dinosaurus
maldini33
SveJug
Gringo
nihko
vladimir
LUPE44
klos
Doktor
East&West
Max Blitz
Stazio
sasa staza
lacoš
varny
Lendjel
2033-11
sahin smajovic
Harmonikaš
izvidjac
halilagic-bihac
ijo
lafomamone
karic
vlada69
vojnik1984
kuglof 12
gardic
milenko bilić
Marjan
budo972
sotatila
klosek
računač
vezista2033/3
VP 2033
antote
Rodic Zeljko
purger
mad-max
mgalic2
Marduk
57 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
AutorPoruka
računač
Džomba
Džomba
računač


BROJ POSTOVA: : 156
ČLAN OD: : 2010-09-15
DOB : 54
M(j)esto Zagreb

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime23.01.11 20:16

'88 smo ljeti ostali bez pritiska u cijevima pa smo se kupali pod onom crnom cisternom iznad igrališta, i to u rijetkim trenucima jer se voda odmah potrošila, u paviljonu vode nije bilo pa je hodnik noću smrdio od čizama i čarapa za poludit', požarni u hodniku je bio omamljen ona dva sata
Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2011-01-06

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime23.01.11 21:44

računač (citat):
'88 smo ljeti ostali bez pritiska u cijevima pa smo se kupali pod onom crnom cisternom iznad igrališta, i to u rijetkim trenucima jer se voda odmah potrošila, u paviljonu vode nije bilo pa je hodnik noću smrdio od čizama i čarapa za poludit', požarni u hodniku je bio omamljen ona dva sata
 
Ovo je bilo u proljeće '91 kad je voda bila zagađena. Kupali smo se u istom "kupatilu" gdje i prije samo su kamioni zagrijavali vodu i cijevima puštali kroz neke improvizirane tuševe gdje su rupice bile tanje od igle a pritisak vode iz njih ti je skoro kožu skidao, nešto kao miniwash u autopraoni.  Da li ima tko na forumu da je bio u tom razdoblju? Sjećam se u to razdoblje dok je joši bilo vode da su vojnici znali dobivati neke čireve po licu i tijelu i to su morali mazati nekom crvenom mašću.

Na vrh Go down
VP 2033
Gušter
Gušter
VP 2033


BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2010-05-15
M(j)esto U Zemlji medvjeda i leptirova

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime24.01.11 0:18

joj kad se sjetim koliko sam se drva onda nacijepao za kupanje a nas gusteraciju puste da se kupamo na kraju,
i naravno sa hladnom vodom ma  affraid strahota,
 
jel se ko sjeca onog vanrednog stanja zbog snjega,zima 91´od ujutro do navece smo krampali zaledjeni put kroz kasarnu a kamioni grtalice stoje u Autoparku
a bogami smo jednom i veceru propustili pa se vojska pobunila i pobacala lopate a onaj kreten od porucnika izvukao pistolj i prijetio da ce pucati pa nas onda odveo preko u kuhinju i gadjao konzervama sa sardinama.   Mad
 
nego kad sam jos u ovom nostalgicnom raspolozenju sjetih se jos jednog prekrasnog mjesta u Kasarni,bilo mnogo omiljeno za strazu -Kota II
divno mjesto za izlet a tek oni slatki psici vezani za 20 metara dugacku celicnu sajlu,ma prekrasno Very Happy
gore mi je prvi put postala jasna ona fraza uz Lunovog Magnus Stripa ,,ne vidi se ni prst pred okom,,
pa onda ciscenje oruzja ujutru u pola pet poslije prekrasne setnje u prirodi na -20 stepeni,kuku lele sto su to divni dani bili cheers

VezistaŠabac1972 voli ovaj upis

Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2011-01-06

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime24.01.11 18:14

VP 2033 (citat):
joj kad se sjetim koliko sam se drva onda nacijepao za kupanje a nas gusteraciju puste da se kupamo na kraju,
i naravno sa hladnom vodom ma  affraid strahota,

jel se ko sjeca onog vanrednog stanja zbog snjega,zima 91´od ujutro do navece smo krampali zaledjeni put kroz kasarnu a kamioni grtalice stoje u Autoparku
a bogami smo jednom i veceru propustili pa se vojska pobunila i pobacala lopate a onaj kreten od porucnika izvukao pistolj i prijetio da ce pucati pa nas onda odveo preko u kuhinju i gadjao konzervama sa sardinama.   Mad

nego kad sam jos u ovom nostalgicnom raspolozenju sjetih se jos jednog prekrasnog mjesta u Kasarni,bilo mnogo omiljeno za strazu -Kota II
divno mjesto za izlet a tek oni slatki psici vezani za 20 metara dugacku celicnu sajlu,ma prekrasno Very Happy
gore mi je prvi put postala jasna ona fraza uz Lunovog Magnus Stripa ,,ne vidi se ni prst pred okom,,
pa onda ciscenje oruzja ujutru u pola pet poslije prekrasne setnje u prirodi na -20 stepeni,kuku lele sto su to divni dani bili cheers
 
nemoj tako, sve je bilo po PS-u, osim drva za koja si u pravu. Kod mene se zadnja grupa kupala do mile volje uz uvjet da za sobom počisti kupatilo jer ga lakše pomete 20 ljudi nego 1.
što se tiče zima i snjega bilo je to negdje u ovo vrijeme bilo je -28 a ja požarni u auto parku kao da sam gol i z adoručak te dočeka cigla i jogurt. Znam da smo ga čistili 5 dana od jutra do mraka
Zima je dugo trajala da smo se žalili kad smo trebali obući ljetnu uniformu u 6. mjesecu, imam sliku jedva da ima lišća na drveću samo trava od metra.

Na vrh Go down
Marjan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-01-30

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime30.01.11 14:18

Ima tu neki vojnik ili oficir, koji služio vojsku u ferizaj-Uroševac 86,87 godište
Ja sam klasa decembar 86
Javite se da popričamo i podamo koju uspomenu na to vreme...
VP2033  1. baterija
Komandant kapetan Limoni N
poručnik                  Dimovski
stari vodnik              Milovanovič
vodnik                    Hođič i Škobič
kaplari                   Brekalo Bariša
                           Mičik Janoš
                           Kajtazovič Šefik
                           pomozite se setiti
Klasa 12/68 treven, tocko, kovačevič, kljajić, Vladimir,Filipovič,  ...... javite se i ostali

Na vrh Go down
računač
Džomba
Džomba
računač


BROJ POSTOVA: : 156
ČLAN OD: : 2010-09-15
DOB : 54
M(j)esto Zagreb

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime30.01.11 18:47

Marjan (citat):
Ima tu neki vojnik ili oficir, koji služio vojsku u ferizaj-Uroševac 86,87 godište
Ja sam klasa decembar 86
Javite se da popričamo i podamo koju uspomenu na to vreme...
VP2033  1. baterija
Komandant kapetan Limoni N
poručnik                  Dimovski
stari vodnik              Milovanovič
vodnik                    Hođič i Škobič
kaplari                   Brekalo Bariša
                           Mičik Janoš
                           Kajtazovič Šefik
                           pomozite se setiti
Klasa 12/68 treven, tocko, kovačevič, kljajić, Vladimir,Filipovič,  ...... javite se i ostali
 
svi smo bili tu negdje ali rijetko zajedno
ja sam bio  računač u junu 88-89 u komandnoj bateriji, komandant limoni naser a vodnik hođić džemail
a evo i link [You must be registered and logged in to see this link.] razaranja paviljona u nato napadu, tu sam proveo godinu dana u prizemlju lijevo

Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2011-01-06

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime30.01.11 20:59

i ja sam bio u njoj na obuci, samo s desne strane na drugom kaatu (kod kap. Asanovića), ali većinu u onoj nižoj zgradi desno gore, tamo je bila pozadina - danas logistika
Na vrh Go down
Marjan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-01-30

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: pozdrav,   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime01.02.11 8:01

Hvala što ste se javili. Evo kad pogledao ovaj snimak razaranja kasarne, vidi se jedna nova zgrada sagrađena izza paviljona , prema autoparku. Koja je to izgrada i koji imala namjen. Voleo bi jednom ponovo vidjet ovi kraj, gde sam proveo dio svoje mladosti-godinu dana. Planiram , da ču ga i posetiti. Ako imate bilo kojih informacija kako je sad tamo, zapišite....
pozdrav svima, ma da se ne poznamo
Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2011-01-06

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime06.02.11 11:10

Marjan (citat):
Hvala što ste se javili. Evo kad pogledao ovaj snimak razaranja kasarne, vidi se jedna nova zgrada sagrađena izza paviljona , prema autoparku. Koja je to izgrada i koji imala namjen. Voleo bi jednom ponovo vidjet ovi kraj, gde sam proveo dio svoje mladosti-godinu dana. Planiram , da ču ga i posetiti. Ako imate bilo kojih informacija kako je sad tamo, zapišite....
pozdrav svima, ma da se ne poznamo
 
Tamo ti je bila policija i u glavnom paviljonu u prizemlju desno. U Prištini je policija imala T55 plave boje s natpisom "Milicija". Što se tiče grada mislim da se nije ništa na bolje promjenilo od onda, možda je i lošije nego što je bilo

Na vrh Go down
milenko bilić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-02-17

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime17.02.11 12:53

Gost (citat):
pozdrav od Kejosa

bio sam u 2.bateriji artiljerijskog diviziona kod kapetana Vanđije Darka.
poslije dispečer za kamione na prijavnici kod kap. Đumić Stojana

sve dok nisam završio zbog žutice u skopju u  vojnoj bolnici....bila nas je puna bolnica.karantena na zaraznom odjelu do 04 mjeseca 1991..tada odoh kući u Zagreb.

jel ima koga da je bio tamo i tada?
 
ja sam biou uroševcu od 19.03.1991. Nišanđija na pragi potporučnik Kruljac. Poručnik Rade Pešovski ali sam zdimio kuć nakon 19 dana.
 
Od 19.03.1991 desetar Radaković Nenad iz Novoga Sada. Potporučnik M. Kruljac i Poročnik Pešovski Rade V.P 1936/5- aLI SAMO 19 DANA NAKON TOGA SAM USPIO IZAĆI PREKO VBS

Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2011-01-06

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime17.02.11 22:32

milenko bilić (citat):
Gost (citat):
pozdrav od Kejosa

bio sam u 2.bateriji artiljerijskog diviziona kod kapetana Vanđije Darka.
poslije dispečer za kamione na prijavnici kod kap. Đumić Stojana

sve dok nisam završio zbog žutice u skopju u  vojnoj bolnici....bila nas je puna bolnica.karantena na zaraznom odjelu do 04 mjeseca 1991..tada odoh kući u Zagreb.

jel ima koga da je bio tamo i tada?

Ja sam bio u Uroševci. Od 19.03.1991 desetar Radaković Nenad iz Novoga Sada. Potporučnik M. Kruljac i Poročnik Pešovski Rade V.P 1936/5- aLI SAMO 19 DANA NAKON TOGA SAM USPIO IZAĆI PREKO VBS
 
Posrećilo ti se. . .

Na vrh Go down
VP 2033
Gušter
Gušter
VP 2033


BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2010-05-15
M(j)esto U Zemlji medvjeda i leptirova

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: VBS   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime20.02.11 23:18

eh ,sad kad se sjetih VBS pade mi na pamet kako sam tamo dospio,negdje krajem Feb.91 ujutru 5.00 upada pozarni u spavaonu prvog voda prve baterije i dreknu po obicaju -USTAJ VOJSKOO-  to samo po sebi nije nikad bilo prijatno,znam po meni kad sam ja bio pozarni da mi je pozarstvo u vrijeme budjenja najdraze bilo jer sam imao priliku da moje jadne i napacene klasice probudim takvom drekom da su ostale spavaone vec bile budne dok bih dosao do njih  lol!
 
elem ,tog jutra upade neki od mojih klasica i dreknu .ustaj vojsko  i ja ustadoh ,odnosno skocih dole posto sam bio na gornjem lezaju(ispod mene bio kolega iz BG,Starcevic se zvao) i kako sam stao na noge samo sam osjetio divno stanje lebdenja i blebno sa svojih 80 kila na pod  Embarassed
 
dosao sam sebi poslije nekih minutu dvije i to je bilo to,odmah sam odveden u stacionar tamo sam bio do sutra ujutro a onda prekomanda  Wink u VBS
a tamo,joj ljepote,mislim oni koji su bili u Urosevcu znaju da vode nije bilo,cutura se punila na cisterni,licna higijena na nivou Tanzanije,smrdili smo ko konji ili jos gore,wc papir je bio zlata vrijedan posto je vecina imala proljev i haj da ne nabrajam dalje,a tamo u Bolnici odmah sa vrata ,civilizacijski sok,vodi me medicinska sestra kroz hodnik i dovodi do jednih vrata,otvorila vrata i vidim mali hodnik i iza njega druga vrata a tamo u tom hodniku stoji mali lavabo sa cesmom,ja ni pet ni sest i odmah uvatim za onu cesmu i odvrnem je a iz nje potece voda,jebo te , ja se okrenem onoj sestri a ona zinula u meneka ko da sam pao s Marsa  cheers kazem ja njoj ;jooo pa ovdje ima vode a ona jos uvijek gleda u mene ko tele u sarena vrata,vidim ja ima tu i jos jedan ventil sa crvenom tackom na njemu pa ti ja i njega odvrnem  affraid
sok covjece,tece vruca voda iz cesme a ja se raspekmezio a ona jadna poce plakati i kaze ;joj sine pa odakle ti dolazis ?
ja joj zamalo rece iz P... M....... ali nisam ,zao mi bilo zene.
Udjoh u sobu,4 kreveta,jedan slobodan,znaci tu sam s mjestom,a u sobici staklena vrata u cosku,necete vjerovati sta je bilo iza tih vrata  affraid
bilo Kupatilo,e to kad sam vidio znao sam,nema vise uniforme,gotovo je,pala cifra rapidno sa nekih 265 na 030  Very Happy

Starca voli ovaj upis

Na vrh Go down
gardic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-03-05

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime08.03.11 23:56

budo972 (citat):
milenko bilić (citat):
Ja sam bio u Uroševci. Od 19.03.1991 desetar Radaković Nenad iz Novoga Sada. Potporučnik M. Kruljac i Poročnik Pešovski Rade V.P 1936/5- aLI SAMO 19 DANA NAKON TOGA SAM USPIO IZAĆI PREKO VBS

Posrećilo ti se. . .
 
urosevac 15.9.1991. negde u junu 1992 ceo puk presao u vucitrn.tamo sam ostao do kraja septembra 92.inace vp 1936?4 lappvo,komandir odeljenja desetar gardic aleksandar

VezistaŠabac1972 voli ovaj upis

Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2011-01-06

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime09.03.11 20:47

gardic (citat):
urosevac 15.9.1991. negde u junu 1992 ceo puk presao u vucitrn.tamo sam ostao do kraja septembra 92.inace vp 1936?4 lappvo,komandir odeljenja desetar gardic aleksandar

dobro došao, ti si došao kad je već ponovo bilo vode i svoj boravak možeš usporediti s renesansom kako je bilo do ljeta.

cheers

Na vrh Go down
kuglof 12
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-03-13

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime13.03.11 20:30

Pozdrav svima,
 
Slučajno sam naletio na ovaj forum i probudio je neka sjećanja iako se svega u Uroševcu 90/91 ne sjećam kristalno jasno.
 
U Ferizaj sam došao u prekomandu iz Kičeva kao vozač. SVRL. Nova zgrada, najgornji kat, kad se dođe stepenicama do kraja desno i desna spavaona na kraju hodnika. Sjećam se bijelog linoleuma i struganja žiletima kad je bila generalka.
 
Kapetan 1. klase Terzić Nermin, zapovjednik kasarne potpukovnik Stambulinski, zastavnik Zorić iz Zadra su svi kojih se sjećam od starješina.
 
Veličković Srbo i Slovenac Ukalović Vice su vojnici koji su mi ostali u sjećanju Kao maskote spavaone. Splićo Đorđe, klinac koji je došao u zadnjoj turi guštera, prao nam je divizoion iz cisterne jer nije bilo vode.
 
Kafić Mario u gradu i dom JNA jedina mjesta koja su bila za izlazak.
 
Naravno i sam sam završio u  bolnici zbog žutice samo ja sam tražio vikend,4 dana krvi pa se javio u vojnu bolnicu Dubrava.  
 
Ako netko ima volje i živaca neka napiše još koji detalj o mjesecima izgubljenim ispod Šarplanine od 90-91.
 
HVALA
 
LP,

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime13.03.11 20:57

Kuglof, dobro nam došao!
Na vrh Go down
vojnik1984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2011-03-16

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime17.03.11 14:21

Marjan (citat):
Hvala što ste se javili. Evo kad pogledao ovaj snimak razaranja kasarne, vidi se jedna nova zgrada sagrađena izza paviljona , prema autoparku. Koja je to izgrada i koji imala namjen. Voleo bi jednom ponovo vidjet ovi kraj, gde sam proveo dio svoje mladosti-godinu dana. Planiram , da ču ga i posetiti. Ako imate bilo kojih informacija kako je sad tamo, zapišite....
pozdrav svima, ma da se ne poznamo

eto ja sam iz urosevca svake godine idem u  ferizaju posto zivim u svedsku sa familijom sve je tamo ok mnogo se izmjenilo posle rata a kasarna je na istom mjestu a tebi ljep pozdrav iz svedske

Na vrh Go down
vojnik1984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2011-03-16

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime17.03.11 14:26

Marjan (citat):
Hvala što ste se javili. Evo kad pogledao ovaj snimak razaranja kasarne, vidi se jedna nova zgrada sagrađena izza paviljona , prema autoparku. Koja je to izgrada i koji imala namjen. Voleo bi jednom ponovo vidjet ovi kraj, gde sam proveo dio svoje mladosti-godinu dana. Planiram , da ču ga i posetiti. Ako imate bilo kojih informacija kako je sad tamo, zapišite....
pozdrav svima, ma da se ne poznamo

hej marjane pozdrav iz svedske ja sma iz ferizaja ferizaj se imjenilo bogami niji isti posle rata nove zgrade . ja idem dole svake god a kasarna je na istom mejstu  ati odakle si pozdrav eso

Na vrh Go down
vlada69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-06-20

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime20.06.11 20:55

Gost (citat):
reko sam prije da ću navesti imena nekih ljudi koje se još sjećam pa ako se zalomi da se nekoanađe,prepozna ili da zna za nekog super ako ne opet dobro

ZLATKO ŠAKANOVIĆ-v.kladuša
DIZDAREVIĆ FERID-v.kladuša
ELVIS JUSUFOV
ŽELJKO PEROVIĆ-beograd
DINKO ZAKŠEK-virivitica
ZLATKO ŠKVORC-čakovec
GOJČINOVIĆ HAMED-
ŠPAGO MUMIN
RAKOVIĆ ŠERIF-prijedor
GORAN STAJIĆ-beograd
MILIVOJE LEKA.slankamen
DOGAN VJEKOSLAV-sad je u austriji
DEMIROVIĆ SAFER
KOVAN KNEŽEVIĆ-kraljevo
OMERDIĆ NIHAD
BOLVARI IVAN-subotica
HUGO VENGUST-ljutomer
UMEK SMILJAN-maribor
....to je to ...bilo ih je još ali se nemogu sjetiti

zdravo svima koliko vas ima.zovem se Brankov Vladimir decembarska klasa 89/90.mnoga imena sa ovog spiska su mi poznata.ja sam bio kod kapetana Vandjije Darka sa kojim sam prijatelj na fb. a i sa jos dvojicom mojih klasica Umek Smiljanom i sa Ivanom Batari

Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime27.06.11 20:49

Vlada69, dobro nam došao.
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime27.06.11 22:29

Vlada 69 pozdrav cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
karic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-06-27

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime28.06.11 0:37

vezista2033/3 (citat):
pozdrav,ja sam bio u uroševcu od 28.06.1990 -28.06.1991.cijeli vojni rok sam odgulio u ferizaj.neznam kako je sada stanje dolje ali po onome što sam čuo vojarna je uništena kod bombardiranja nato snaga.može li mi netko ako zna reči šta o gospodi por.vasiljević.kap.asanović.klem josip,itd.itd.  znam da je gosp.markotić u hrv.vojsci,gosp.kruljac prijazan potporučnik je sad zapovjednik kop.voj.hrvatske.por.medved nikola ima na facebooku svoj profil.pozdrav svima
 
Zelim da pozdravim sve vojnike koji su sluzili vojni rok u Urosevcu. Ako se neko seca Karica 90/91 neka mi se javi.

Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2011-01-06

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime02.07.11 18:57

karic (citat):
Zelim da pozdravim sve vojnike koji su sluzili vojni rok u Urosevcu. Ako se neko seca Karica 90/91 neka mi se javi.
 
Ja sam bio '91 u intedantskom servisu.

Na vrh Go down
vlada69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-06-20

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime12.07.11 0:01

Gost (citat):
pozdrav od Kejosa

bio sam u 2.bateriji artiljerijskog diviziona kod kapetana Vanđije Darka.
poslije dispečer za kamione na prijavnici kod kap. Đumić Stojana

sve dok nisam završio zbog žutice u skopju u  vojnoj bolnici....bila nas je puna bolnica.karantena na zaraznom odjelu do 04 mjeseca 1991..tada odoh kući u Zagreb.

jel ima koga da je bio tamo i tada?

interesujeme dal si sa nekim  ljudi sa spiska u kontaktu

Na vrh Go down
lafomamone
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2011-07-15

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: poz   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime15.07.11 5:10

Pozdrav svima ja sam bio Martovska klasa (stazista) od septembra 1990 do prvog Marta 1991 komandir 3-ceg voda u prvoj ceti SVLR Oganj 122mm M77 komandir cete mi je bio Kapetan prve klase Predrag Markotic a komandant bateljona Major Jovanovic komandir prvog voda je bio porucnik Cubric a drugog voda potporucnik Vasiljevic
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime15.07.11 16:11

Pozdrav lafomamone.
Na vrh Go down
ijo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2011-07-16
DOB : 67
M(j)esto Krapina

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime22.07.11 21:30

Nakon izvanredne prekomande iz Škole rezevnih oficira artilerije
u toj kasarni sam služio od 6. do 11 mjeseca 1981. godine.
Tada se formirao 52 TAD od jedinica iz Klane.
Najprije sam raspoređen kao pitomac mlađi vodnik u pozadinu (VP 2033/5), a
nakon toga u 1. pa 2. topničku bateriju kao zapovjednik 2. vatrenog voda.
Na vrh Go down
halilagic-bihac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-10-19

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: sjecanjei   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime19.10.11 16:37

Zdravo drugovi..ja sam Senijad Halilagic iz Bihaca sam.Bio sam u Urosevcu 90/91 god.da bi nam na kraju produzilo vojni rok za dva mjeseca.Komandir voda nam je bio porucnik Mladenovic Predrag a kom. baterije kapetan 1 kase Gaceev Atanas...Ako me se ko sjeca bio bi mi drago da se prisjetimo starih vojnickih dana.JAVITE SE..................
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime19.10.11 19:05

Pozdrav halilagic cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2011-01-06

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime04.11.11 21:28

halilagic-bihac (citat):
Zdravo drugovi..ja sam Senijad Halilagic iz Bihaca sam.Bio sam u Urosevcu 90/91 god.da bi nam na kraju produzilo vojni rok za dva mjeseca.Komandir voda nam je bio porucnik Mladenovic Predrag a kom. baterije kapetan 1 kase Gaceev Atanas...Ako me se ko sjeca bio bi mi drago da se prisjetimo starih vojnickih dana.JAVITE SE..................
 
sjećaš li se tko te kupao i oblačio???

Na vrh Go down
izvidjac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2011-11-05

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime07.11.11 11:44

budo972 (citat):
karic (citat):
vezista2033/3 (citat):
pozdrav,ja sam bio u uroševcu od 28.06.1990 -28.06.1991.cijeli vojni rok sam odgulio u ferizaj.neznam kako je sada stanje dolje ali po onome što sam čuo vojarna je uništena kod bombardiranja nato snaga.može li mi netko ako zna reči šta o gospodi por.vasiljević.kap.asanović.klem josip,itd.itd.  znam da je gosp.markotić u hrv.vojsci,gosp.kruljac prijazan potporučnik je sad zapovjednik kop.voj.hrvatske.por.medved nikola ima na facebooku svoj profil.pozdrav svima

Zelim da pozdravim sve vojnike koji su sluzili vojni rok u Urosevcu. Ako se neko seca Karica 90/91 neka mi se javi.

Ja sam bio '91 u intedantskom servisu.

pozdrav svima! ja sam bio vp 2033/3 KIB 91/92.

Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2011-01-06

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime07.11.11 23:30

izvidjac (citat):
pozdrav svima! ja sam bio vp 2033/3 KIB 91/92.

ako je Karić Stevica u pitanju (klasa 12/90) bili smo jako dobri
Na vrh Go down
Harmonikaš
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2011-12-21
DOB : 51
M(j)esto Barajevo-Beograd

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Vojni rok - Uroševac   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime21.12.11 12:27

Zdravo "drugovi"!
Ako se neko seca harmonikasa Nikole ,bio sam racunac kod vodnika Hodzica od Juna 90 do juna 91.
Imam mnostvo slika iz Urosevca,pa i kad smo kopali vodovod.Ja se nisam razboleo od zutice i odsluzio sam do kraja.Ako se neko seca mene neka me potrazi na FB. Zorz georges Lukic.Pozdrav svima!
Na vrh Go down
sahin smajovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2011-12-28

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime28.12.11 0:33

ja sam sahin smajovic vojsku sluzio KOSOVO :: UROŠEVAC / FERIZAJ Kasarna Milan Zečar 1990-1991 pozadinska ceta elektro tehnicar za vozila tockase .komandir voda Mladenovic juni 90 do juna 91 sva ova desavanja kopanja vodovoda i zutice u kasarnu su poznate ali su mene hvala bogu zaobisle bio sam na redovnom odsustvu i zahavaljujuci kapetanu kosticu igrao sam saha cesto sa njim on nije dao da idem na bilo koju akciju takodje i porucnik Mladenovic iz nisa volio bih da saznam bilo kakvu informaciju o njima pozdravljam sve vojnike ove kasarne osim Milojevic Zlatka zato stoje bio los covjek ,vojnik i bio je veliki nacista!
Na vrh Go down
sahin smajovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2011-12-28

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime28.12.11 0:53

gospodina senijada Halilagica ne poznajem a pise daje bio kod porucnika Mladenovica u isto vrijeme kad i ja 90/91 juni tehnicki vod pozadinska ceta
cesto sam milojevic zlatka polivao vodom kad spava
spavaone pozadinske cete su bile tako lose da je bilo sramota stoku zatvarat a ne ljudi da spavaju a u istinu to su bile stale za vrijeme turske vladavine stale za njihove konje uslovi i prljavstinja bile su nula
Na vrh Go down
sahin smajovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2011-12-28

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime28.12.11 0:57

sjecam se da smo vise puta u buradima gdese kiselio kupus nalazili udavljene macke nije mogla da izadje udavise i od koprcanja sisla bi do dna i kad bise vec bure kupusa pojelo tek bi vidjeli da je u njemu bila udavljena macka
Na vrh Go down
sahin smajovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2011-12-28

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime28.12.11 1:04

desetara slovenca penesa dobro poznajem bioje martovska generacija sahin smajovic pozdravljam puno cinimise daje bio i cetni evidenticar
Na vrh Go down
sahin smajovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2011-12-28

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime28.12.11 1:06

znam dragana 1 i tabak dragana drugog bili su u istom vodu samnom
Na vrh Go down
sahin smajovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2011-12-28

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime28.12.11 1:08

dalije istina dase porucnik Mladenovic ubio zbog porodicnih problema znam daje volio puno zene cak sto vise imao je vezu sa snezanom babic
Na vrh Go down
2033-11
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-01-15
DOB : 51
M(j)esto nis

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime15.01.12 3:03

Pozdrav svima ja sam Ljubisa iz nisa slizio u urosevcu od 25.12.1990 do25.01.1992 u svlru bili kapetani i menjali se SAVIC .SALKO .TERZIC.NEZNAM JOS KO BESE
DRAGO MI JE DA POSTOI OVAJ FORUM i drago mi je da sam video i neka poznata imena nemogu svih da se setim ako se neko seti mene neka se javi drago ce mi biti da se popricamo ja sam LJUBISA ILIC IZ NISA okumio sam se sa GORANOM ANDJELKOVICEM ANDJELKO bio vozac onog traktora kod tobdzija i okumio se sa MARINKOVICEM cata u svlru bio
Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2011-01-06

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime15.01.12 9:28

2033-11 (citat):
Pozdrav svima ja sam Ljubisa iz nisa slizio u urosevcu od 25.12.1990 do25.01.1992 u svlru bili kapetani i menjali se SAVIC .SALKO .TERZIC.NEZNAM JOS KO BESE  
DRAGO MI JE DA POSTOI OVAJ FORUM i drago mi je da sam video i neka poznata imena nemogu svih da se setim ako se neko seti mene neka se javi drago ce mi biti da se popricamo ja sam LJUBISA ILIC IZ NISA okumio sam se sa GORANOM ANDJELKOVICEM ANDJELKO bio vozac onog traktora kod tobdzija i okumio se sa MARINKOVICEM cata u svlru bio
 
...POZDRAV KLASO!

Na vrh Go down
Lendjel
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2011-03-24
DOB : 52
M(j)esto Leskovac

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime22.02.12 21:22

2033-11 (citat):
Pozdrav svima ja sam Ljubisa iz nisa slizio u urosevcu od 25.12.1990 do25.01.1992 u svlru bili kapetani i menjali se SAVIC .SALKO .TERZIC.NEZNAM JOS KO BESE  
DRAGO MI JE DA POSTOI OVAJ FORUM i drago mi je da sam video i neka poznata imena nemogu svih da se setim ako se neko seti mene neka se javi drago ce mi biti da se popricamo ja sam LJUBISA ILIC IZ NISA okumio sam se sa GORANOM ANDJELKOVICEM ANDJELKO bio vozac onog traktora kod tobdzija i okumio se sa MARINKOVICEM cata u svlru bio
 
Ne mogu da se setim tog MARINKOVICA.Malo si nejasno napisao i ne mogu da te pohvatam,kažeš "okumio se sa MARINKOVICEM cata u svlru bio".Koliko te ja razumem ti kažeš da se  GORAN ANDJELKOVIC ANDJELKO okumio sa MARINKOVICEM a on je bio ćata u SVLR divizionu-možda si i u pravu jer se ne sećam da li je svaka od 3 baterije imala svog ćatu ali koliko se ja sećam ćata je bio Miletić Alen iz Pule a inače iz Komandno Izviđačke baterije gde sam i ja bio.Inače ja sam TASIĆ SRĐAN iz LESKOVCA,služio sam ceo vojni rok u Uroševcu i to od 25.12.1990 do 5.2.1992 u divizionu SVLR kao vezista,prvo mi je bio komandir Jašarević Medin inače bio je poručnik a njega je zamenio kapetan Mitrović Slaviša,inače jedan neverovatan debil,komandir voda veze mi je bio Vukadinović Danijel,valjda beše iz Prijedora,strog ali ujedno i veoma dobar čovek.Imam dosta slika i mogu dosta ljudi da prepoznam ali vreme čini svoje i zaboravio sam imena.
Jedan "bilmez"  Very Happy na ovom forumu  mi je dao ovu adresu, zajedno smo bili ceo vojni rok i povremeno se čujemo.Ako me se neko seća neka se javi-pozdrav

Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2011-01-06

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime26.02.12 20:34

Lendjel (citat):
Ne mogu da se setim tog MARINKOVICA.Malo si nejasno napisao i ne mogu da te pohvatam,kažeš "okumio se sa MARINKOVICEM cata u svlru bio".Koliko te ja razumem ti kažeš da se  GORAN ANDJELKOVIC ANDJELKO okumio sa MARINKOVICEM a on je bio ćata u SVLR divizionu-možda si i u pravu jer se ne sećam da li je svaka od 3 baterije imala svog ćatu ali koliko se ja sećam ćata je bio Miletić Alen iz Pule a inače iz Komandno Izviđačke baterije gde sam i ja bio.Inače ja sam TASIĆ SRĐAN iz LESKOVCA,služio sam ceo vojni rok u Uroševcu i to od 25.12.1990 do 5.2.1992 u divizionu SVLR kao vezista,prvo mi je bio komandir Jašarević Medin inače bio je poručnik a njega je zamenio kapetan Mitrović Slaviša,inače jedan neverovatan debil,komandir voda veze mi je bio Vukadinović Danijel,valjda beše iz Prijedora,strog ali ujedno i veoma dobar čovek.Imam dosta slika i mogu dosta ljudi da prepoznam ali vreme čini svoje i zaboravio sam imena.
Jedan "bilmez"  Very Happy na ovom forumu  mi je dao ovu adresu, zajedno smo bili ceo vojni rok i povremeno se čujemo.Ako me se neko seća neka se javi-pozdrav
 
Pozdrav i tebi klaso,
 
sjećaš li se koga iz intedantskog servisa?
 
Alena se sjećam i bio sam dosta dobar s njim

Na vrh Go down
Lendjel
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2011-03-24
DOB : 52
M(j)esto Leskovac

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime27.02.12 0:55

budo972 (citat):
Pozdrav i tebi klaso,

sjećaš li se koga iz intedantskog servisa?

Alena se sjećam i bio sam dosta dobar s njim
 
Na žalost ne sećam se nikoga iz intedantskog servisa jer nisam sa njima bio toliko blizak ali  da sada nekog vidim verovatno bih nekog i  prepoznao ako se nije mnogo izmenio ličnim opisom,ipak su godine otišle u pm.Što se mene tiče ja sam se veoma malo izmenio i verovatno bi me mnogi prepoznali.Kažeš da si bio dobar sa Alenom,imaš li neke informacije o njemu ? Nikako da nađem tog čoveka na internetu a voleo bih,pozdrav

Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2011-01-06

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime27.02.12 20:08

Lendjel (citat):
Na žalost ne sećam se nikoga iz intedantskog servisa jer nisam sa njima bio toliko blizak ali  da sada nekog vidim verovatno bih nekog i  prepoznao ako se nije mnogo izmenio ličnim opisom,ipak su godine otišle u pm.Što se mene tiče ja sam se veoma malo izmenio i verovatno bi me mnogi prepoznali.Kažeš da si bio dobar sa Alenom,imaš li neke informacije o njemu ? Nikako da nađem tog čoveka na internetu a voleo bih,pozdrav
 
ja sam te kupao, zvali su me Zagi i bio sam stalno s bricom i još jednim iz servisa (Memeti Afet bio je Rom i njega bi se morao sjetiti). i brico i ja smo imali neke jadne brčiće. Jednom me je tvoj poručnik "ispostrojavao"
nisam se uspio spojiti s Alenom, mada gradonačelnik Pule liči na njega kao da mu je brat (isto se preziva), sjećam mu se samo adrese. probao sam i na fejsu ali ga nema
ja sam se samo uspio naći s jednim klasićem iz Sarajeva koji je bio na istom katu gdje ste i vi bili samo preko (kod kap. Asanovića KIB puka) i jednim iz Beograda iz LAP-a
žao mi je što nas nema više dase jadimo jedni  drugima     lol!

Na vrh Go down
Lendjel
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2011-03-24
DOB : 52
M(j)esto Leskovac

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime27.02.12 20:58

budo972 (citat):
ja sam te kupao, zvali su me Zagi i bio sam stalno s bricom i još jednim iz servisa (Memeti Afet bio je Rom i njega bi se morao sjetiti). i brico i ja smo imali neke jadne brčiće. Jednom me je tvoj poručnik "ispostrojavao"
nisam se uspio spojiti s Alenom, mada gradonačelnik Pule liči na njega kao da mu je brat (isto se preziva), sjećam mu se samo adrese. probao sam i na fejsu ali ga nema
ja sam se samo uspio naći s jednim klasićem iz Sarajeva koji je bio na istom katu gdje ste i vi bili samo preko (kod kap. Asanovića KIB puka) i jednim iz Beograda iz LAP-a
žao mi je što nas nema više dase jadimo jedni  drugima     lol!
 
Ja sam jednom prilikom pitao Bruna Langera (Atomsko sklonište) kada je gostovao u Leskovcu za Alena i rekao mi je da ga nezna  santa
Zezam se samo jer volim Atomce.Sećam se kao kroz maglu sve vas što si naveo,sad da li bih vas prepoznao pitanje je ali čini mi se da se Memeti Afeta  najbolje sećam.Nadimak Zagi je prepoznatljiv   jer većina vojnika koji su bili iz Zagreba smo zvali ZAGI,pretpostavljam da si i ti iz Zagreba,pozdrav druže cheers

Na vrh Go down
budo972
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2011-01-06

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime28.02.12 18:44

Lendjel (citat):
Ja sam jednom prilikom pitao Bruna Langera (Atomsko sklonište) kada je gostovao u Leskovcu za Alena i rekao mi je da ga nezna  santa
Zezam se samo jer volim Atomce.Sećam se kao kroz maglu sve vas što si naveo,sad da li bih vas prepoznao pitanje je ali čini mi se da se Memeti Afeta  najbolje sećam.Nadimak Zagi je prepoznatljiv   jer većina vojnika koji su bili iz Zagreba smo zvali ZAGI,pretpostavljam da si i ti iz Zagreba,pozdrav druže cheers
 
jesam iz Zagreba
znači, nemaš trauma s kupanja  affraid , inače se kupanje pamti
 
još jedan pozdrav i tebi

Na vrh Go down
Lendjel
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2011-03-24
DOB : 52
M(j)esto Leskovac

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime28.02.12 19:16

Hehe,neznam tog ko nema traume kada vidi onaj kotao koji su koristili partizani i drugom svetskom ratu lol!
Na vrh Go down
varny
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2012-10-15
M(j)esto Pozega

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: treca topovska   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime15.10.12 14:46

Sve ljudi iz prve i druge topovske baterije. Zar nema nikoga iz trece? Ja sam bio vozac u trecoj.

Komandir je bio porucnik Vitorovic...
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime07.12.12 11:05

Pozdrav ratni drugovi.Vidim da sam najstarija klasa na forumu -oktobar 81/82 komandna baterija
kapetan Kozomara -vod vezista.
Sječam se nekih drugova pa ako neki od njih ovo vidi neka se javi:
Vuković Rade-Crna Gora
Bojić Tiho-Crna Gora
Pečenović Nenad-Beograd,Dorčol
Darko Skuliber-Zagreg
Danilović Dragan-Trebinje ...itd.
U doba mojeg službovanja izgrađivala se kasarna,kuhalo se i jelo u šatorima,svaki dan uzbune jer bilo je vrijeme KOSOVO REPUBLIK!
Navodno je kasarna srušena bombardiranjem NATOa.
Imam kod kuće puno slika sa manevra i sa gađanja kod Niša.
Javite se ratni drugovi

Na vrh Go down
Sponsored content





UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91   UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91 - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
Na vrh 
Stranica 2/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3 ... 11 ... 20  Next
 Similar topics
-
» UROŠEVAC / FERIZAJ kasarna Milan Zečar 1990/91
» Izvidjaca Ceta Osijek 1990-1991 , Bijela Kasarna - Milan Stanivukovic
» UROŠEVAC 1989 / 1990, KOMANDNI VOD LAP PVO.
» Kragujevac VP 9166 komanda puka
» Osijek - Bijela kasarna 'Milan Stanivuković'

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA :: SAP KOSOVO-
Idi na: