FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist

Go down 
4 posters
AutorPoruka
BenHarrr
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-01-11

Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist   Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Icon_minitime11.01.14 22:28

Pozdrav svima!

Nadam se da ču upoznatki kojeg sa karaule Skočivir koji je bio samnom te godine. Komandir karaule bio je Branko.

L.p.Benjamin
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist   Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Icon_minitime11.01.14 22:41

Dobrodošao na forum Benjamin.

Pozdrav iz bugarske granice, malo iznad Makedonije


Pero
Na vrh Go down
BenHarrr
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-01-11

Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist   Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Icon_minitime11.01.14 23:12

Ljep pozdrav i tebi Pero. Ljepe so to bile godine. Sječam se kad sam dobio poziv za JNA na pozivu piše kasarna Bitola prvo nisam ni tačno znao gdje je ta Bitola.Kad pogledam na karti Maribor-Bitola pao mi je mrak na oči gdje ču to ja bit 12 mjeseci. Prvo kad smo došli u kasarno netko je rekao,jer znate kad čete kuči,a mi svi u jedno za godinu dana.A on kaže ne ne kad polete ovi avijoni na titovom brdu.Na brdu su se vidjeli avijoni a nismo znali u čemu je to neka fora. Posle nekoliko dana išli smo na to brdo i tek tada sam shvatio u čemo je bila fora.U stvari to su bili avijoni bez motora  samo za ukras. Posle 4 mjeseca obuke otišao sam kao radio telefonista na granicu Skočivir. Bilo nam je ljepo a jedva čekaš da odeš kuči. A kad je došao taj dan kojeg nikad neču zaboravit, sječam se da smo plakali kad smo se rastajali "suborci" koji smo zajedno proživjeli 8 nezaboravnih mjeseca.
Moj najbolji drug bio je mlađi vojnik isto vezista iz Sarajeva a prezime mu je bilo Parađina. Nikako da ga nađem a pokušao sam i preko Facebooka.

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist   Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Icon_minitime12.01.14 0:05

OOOOO još jedan Slovenac. Ali ipak ajde da na forumu govorimo ovim jezikom, svi če razumeti. Na PP, slobodno piši Slovenački.

Imali smo i mi jedan prazan avijon u kasarni. Ali nas niko nije plašio time. Iako dobio sam jednu dobrodošlicu od komandira voda, ali nebi pisao loše stvari o JNA. JNA je u principu je bila dobra, što se dešavalo u sitnim stvarima, i kasnije kod raspada, nije stvar principa, nego drugih stvari. Ajde da podelimo samo pozitivna iskustva.

Sečam se i mog skidanja, za drugare sa karaule sam tada bio spreman da ginem, ipak sa velikim veseljem sam otišao kuči. Nekoliko nas sa različitih karaula skinulo se isti dan, sreli smo se u komandi, posle smo išli vozovima od do, kao lokalni voz dođe brže nego jedan što napravi celi put. Polako se grupa gubila, i ja ostao na kraju sam.

Drugove češ teško nači, iako ovaj forum ima preko stotinu posetilaca dnevno, mnogi se ne prijavljanu, niti ne žele odgovoriti na obična pitanja, zdravo, kako si... I ako nečeš nači stare drugove, možda češ ovde sresti neke druge, iako samo preko interneta.
Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter
kajmakčalan84


BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-06-20
DOB : 58
M(j)esto Rijeka

Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist   Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Icon_minitime20.01.14 0:36

pozdrav ja sam bio u ljetnoj karauli kajmakčalan u skočiviru

sjećam se onog dučana preko mosta i lijepih trenutaka uz crnu rijeku i lovačku kuću ako znač di je

pozdrav iz Rijeke
Na vrh Go down
BenHarrr
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-01-11

Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist   Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Icon_minitime19.02.14 22:14

Kako da sječam se te prodavaonice gdje smo nabavljali pivo.Jer se sječaš Baleta koji je živio ispod kučice za vezu. Koje godine si bijo na karauli. Ljepa su to bila vremena nikad jih neču zaboravit.

Ljep pozdrav iz Maribora

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
harijet
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-02-03
DOB : 57
M(j)esto dubrave-tuzla

Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist   Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Icon_minitime24.02.14 22:07

Jasam bio niže na karauli Živojno isto vezista ,ali sam imao prijatelja Makedonca zajedno smo došli 86-87 septembar on na skočivir ja na živojno nemogu da se sjetim imena ali je bio iz Ohrid bili smo do tada nerazdvojni trebao bih ga poznavati ......
Na vrh Go down
harijet
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-02-03
DOB : 57
M(j)esto dubrave-tuzla

Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist   Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Icon_minitime13.03.14 18:37

harijet (citat):
Jasam bio niže na karauli Živojno isto vezista ,ali sam imao prijatelja Makedonca zajedno smo došli 86-87 septembar on na skočivir ja na živojno nemogu da se sjetim imena ali je bio iz Ohrid bili smo do tada nerazdvojni trebao bih ga poznavati.....

činimi se da se zvao Kiro
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist   Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Karaula Gornja Belica 1984 klasa Januar
» Sombor regrutni centar RV i PVO
» Ohrid VP 7059/10 88/89 majska klasa
» Ohrid 89/90
» Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: