FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.

Go down 
+6
vladimir
Stazio
ZAGORAC
AlexGreat
kajmakčalan84
BOCKE
10 posters
AutorPoruka
BOCKE
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-02-21
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime21.02.12 21:02

Poz....evo da se i ja prikljucim.Ja sam klasa Januarska '78 obuku sam zavrsio u Titov Veles u VP 5912/19 monobacacki vod staresina stari vidnik I klase Bacak Stevo,komandant bataljona kapetan Zehedin Tusi njegov zamenik isto kapetan Milun Jovanovic,u prkomandu u Bitolj otisao sam 02 juna  tada je to bio 33 granicni odsek komandant bio kapetan Drago Andrijasevic zamenik bio Boris Veljanovski bio sam mu kurir i istovremeno nabavljac vozili smo hranu na sve karaule od Markove noge(16) do karaule Kajmakcalan(24) karaula Dobro polje (25)sama se snabdevala pa tamo nisam bio.Obisao sam sve karaule a na 24 tj.Kajamkcalan sam presao u novembru 06 vec preseljena sa letnje u zimsku u selu Skocivir i istoimena karaula (23) komandir bio Ilce od Veles jer nije bilo stare vojske bilo ih samo 4 pa smo ja i jos jedan Vuckovic Nenad iz Zajecara popunili mimnimalni broj.Tada je komandir biuo Jane ne znam prezime Ziveo je u kuci pored karaule on i Ilce.Bilo mi je zaista lepo i na karauli i u gradu,eto da ne duzim toliko pozdrav svim granicarima iz Bitolja Smile Smile
Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter
kajmakčalan84


BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-06-20
DOB : 58
M(j)esto Rijeka

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: KAJMAKČALAN - RIJEKA   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime21.02.12 22:57

BOCKE (citat):
Poz....evo da se i ja prikljucim.Ja sam klasa Januarska '78 obuku sam zavrsio u Titov Veles u VP 5912/19 monobacacki vod staresina stari vidnik I klase Bacak Stevo,komandant bataljona kapetan Zehedin Tusi njegov zamenik isto kapetan Milun Jovanovic,u prkomandu u Bitolj otisao sam 02 juna  tada je to bio 33 granicni odsek komandant bio kapetan Drago Andrijasevic zamenik bio Boris Veljanovski bio sam mu kurir i istovremeno nabavljac vozili smo hranu na sve karaule od Markove noge(16) do karaule Kajmakcalan(24) karaula Dobro polje (25)sama se snabdevala pa tamo nisam bio.Obisao sam sve karaule a na 24 tj.Kajamkcalan sam presao u novembru 06 vec preseljena sa letnje u zimsku u selu Skocivir i istoimena karaula (23) komandir bio Ilce od Veles jer nije bilo stare vojske bilo ih samo 4 pa smo ja i jos jedan Vuckovic Nenad iz Zajecara popunili mimnimalni broj.Tada je komandir biuo Jane ne znam prezime Ziveo je u kuci pored karaule on i Ilce.Bilo mi je zaista lepo i na karauli i u gradu,eto da ne duzim toliko pozdrav svim granicarima iz Bitolja Smile Smile
 
POZDRAV kolega graničar iz Rijeke - Kajmakčalan 84 / 85 zimska skočivir - ljetna - ajmo u planine 2520 m - tada smo živjeli na visokom položaju ehehehehehe
 
Dobro nam došao

Na vrh Go down
BOCKE
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-02-21
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime22.02.12 17:49

Hvala na pozdravu,kada si spomenuo Rijeku samnom na obuci i Titov Veles bio je jedan Olic ne znam mu ime,ko je tada bio komandir karaule tada kada sam bio je Jane i ziveo je pored zimske karaule u Skociviru inace pre toga sam bio kurir kapetanu Borisu Veljanovskom i donosio svu postu za sve karaule.Inace obisao sam sve karule osim Dobro polje redni broj 25 nasa je tada bila 24 a Skocivir 23 Zivojno 22 Germijan 21 i tu je komandir bio Bobi po cemu ja ta karaula bila poznata po tome svi koji su se skidali nosili su ista civilna odela kao neka reprezentacija mnogi su se i ozenili sa devojkama iz tog sela,sledeca karaula 20 Solinski drum na granicnom drzavnom prelazu tu je komandir bio Kopanja Lazar sledeca Lerinski drum 19 karaula Preslap koja je ugasena bila pos rednim brojem 18 karaula Ljubojno u istoimenom selu pod br.17 i karaula Markova Noga 16 na Prespanskom jezesru.U moje vreme bio je i pas Vucko koji je bio car za kerove sa karule Skocivir ciga  kuckar voj,Zivkovic Zivko zvani Travolta odvede ga na prepone da vezba on je sam trcao po preprekama i preskakao najvisu prepreku beze pomoci ovi drugi nisu hteli ni da cuju inace Vucko je bio potomak oca i majke koji su bili tada sampioni Jugoslavije,izviniako sam bio opsiran ipak mi je bilo drago da sam bar ovako uspostavio neki kontakt...poz.... cheers

Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter
kajmakčalan84


BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-06-20
DOB : 58
M(j)esto Rijeka

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: kajmakčalan   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime07.03.12 14:17

BOCKE (citat):
Hvala na pozdravu,kada si spomenuo Rijeku samnom na obuci i Titov Veles bio je jedan Olic ne znam mu ime,ko je tada bio komandir karaule tada kada sam bio je Jane i ziveo je pored zimske karaule u Skociviru inace pre toga sam bio kurir kapetanu Borisu Veljanovskom i donosio svu postu za sve karaule.Inace obisao sam sve karule osim Dobro polje redni broj 25 nasa je tada bila 24 a Skocivir 23 Zivojno 22 Germijan 21 i tu je komandir bio Bobi po cemu ja ta karaula bila poznata po tome svi koji su se skidali nosili su ista civilna odela kao neka reprezentacija mnogi su se i ozenili sa devojkama iz tog sela,sledeca karaula 20 Solinski drum na granicnom drzavnom prelazu tu je komandir bio Kopanja Lazar sledeca Lerinski drum 19 karaula Preslap koja je ugasena bila pos rednim brojem 18 karaula Ljubojno u istoimenom selu pod br.17 i karaula Markova Noga 16 na Prespanskom jezesru.U moje vreme bio je i pas Vucko koji je bio car za kerove sa karule Skocivir ciga  kuckar voj,Zivkovic Zivko zvani Travolta odvede ga na prepone da vezba on je sam trcao po preprekama i preskakao najvisu prepreku beze pomoci ovi drugi nisu hteli ni da cuju inace Vucko je bio potomak oca i majke koji su bili tada sampioni Jugoslavije,izviniako sam bio opsiran ipak mi je bilo drago da sam bar ovako uspostavio neki kontakt...poz.... cheers
 
12 mjesec 84 - zimska karaula skočivir2 preko mosta uz CRNU RIJEKU  zatim ljetna karaula na planinu - zapovjednik ISAK RUFFATI - vodnik
 
Šar planinac TAR i vučjak VAR
Jedan ljepi dio mođ života granični kamen 118 -  119  - 120 crkvica
skinuo sam se u 10 mjesecu 85 sa ljetne karaule
 
ove godine ako se dogovorimo nas par starih graničara - Maribor - Rijeka - Varašdin - Zagreb planiramo otići dole i popeti se na Kajmakčalan
samo da napišem kad god čujem riječ Kajmakčalan dođe mi osmijeh na lice ma koliko nam god bilo teško da mi je vratiti vrijeme vratio bih se tada i onda ga zaustavio

Na vrh Go down
BOCKE
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-02-21
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime11.03.12 12:29

poz...ja kada sam bio na karauli tada je staresina bio porucnik Jane inace bio staza pa se aktivirao isti tako i na Skociviru bio je vodnik Panco bio kaplar i on se aktivirao inace rodom je iz Velesa jel stub 118 bese prema karauli Dobro polje ,nisam te pitao da li ste i vi isli na 2 dana na letnju karaulu da je obidjete,da li je uz reku Konjarku jos bila lovacka kuca inace to je bila zimska karaula pa posle preseljena u Skociviru posle masakra vojnika '72 jer ako se setis dosta je bio njen polozaj nezgodan za cuvanje.Inace za Bitola jednom dnevno je isao autobus i to u ujutru u 5h a vracao u 15h to je bio radnicki,tada u selu je bila jedna prodavnica takozvana koperacija to nam je bio jedini izlazak,vodovod u selu je izgradila vojska sa nase karaule i Skocivira januarska klasa '78 i junska '78.Ima puno toga i lepih uspomena
Na vrh Go down
AlexGreat
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2012-03-27

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime27.03.12 23:11

kajmakčalan84 (citat):
BOCKE (citat):
Hvala na pozdravu,kada si spomenuo Rijeku samnom na obuci i Titov Veles bio je jedan Olic ne znam mu ime,ko je tada bio komandir karaule tada kada sam bio je Jane i ziveo je pored zimske karaule u Skociviru inace pre toga sam bio kurir kapetanu Borisu Veljanovskom i donosio svu postu za sve karaule.Inace obisao sam sve karule osim Dobro polje redni broj 25 nasa je tada bila 24 a Skocivir 23 Zivojno 22 Germijan 21 i tu je komandir bio Bobi po cemu ja ta karaula bila poznata po tome svi koji su se skidali nosili su ista civilna odela kao neka reprezentacija mnogi su se i ozenili sa devojkama iz tog sela,sledeca karaula 20 Solinski drum na granicnom drzavnom prelazu tu je komandir bio Kopanja Lazar sledeca Lerinski drum 19 karaula Preslap koja je ugasena bila pos rednim brojem 18 karaula Ljubojno u istoimenom selu pod br.17 i karaula Markova Noga 16 na Prespanskom jezesru.U moje vreme bio je i pas Vucko koji je bio car za kerove sa karule Skocivir ciga  kuckar voj,Zivkovic Zivko zvani Travolta odvede ga na prepone da vezba on je sam trcao po preprekama i preskakao najvisu prepreku beze pomoci ovi drugi nisu hteli ni da cuju inace Vucko je bio potomak oca i majke koji su bili tada sampioni Jugoslavije,izviniako sam bio opsiran ipak mi je bilo drago da sam bar ovako uspostavio neki kontakt...poz.... cheers

12 mjesec 84 - zimska karaula skočivir2 preko mosta uz CRNU RIJEKU  zatim ljetna karaula na planinu - zapovjednik ISAK RUFFATI - vodnik

Šar planinac TAR i vučjak VAR
Jedan ljepi dio mođ života granični kamen 118 -  119  - 120 crkvica
skinuo sam se u 10 mjesecu 85 sa ljetne karaule

ove godine ako se dogovorimo nas par starih graničara - Maribor - Rijeka - Varašdin - Zagreb planiramo otići dole i popeti se na Kajmakčalan
samo da napišem kad god čujem riječ Kajmakčalan dođe mi osmijeh na lice ma koliko nam god bilo teško da mi je vratiti vrijeme vratio bih se tada i onda ga zaustavio
 
Zdravo! Ako pricamo o istom Isaku Ruffatiju, onda je jedan covek pod tim imenom i prezimenom ako se nevaram, bio ubijen na pocetku rata 2001 u Makedoniji. Moguce da je koincidencija, ali imam njegove slike ubijenog na zalost (mislim da je bio metak u glavu).

Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter
kajmakčalan84


BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-06-20
DOB : 58
M(j)esto Rijeka

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime18.09.12 23:47

[You must be registered and logged in to see this image.]



aleksandar obradovic: komentar modifikovan dana: 06.01.13 0:13; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : ...resize)
Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter
kajmakčalan84


BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-06-20
DOB : 58
M(j)esto Rijeka

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime18.09.12 23:47

PROLJEĆE 85 - KAJMAKČALAN DAVOR - JA ONAJ MANJI I VUČJAK VAR
Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter
kajmakčalan84


BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-06-20
DOB : 58
M(j)esto Rijeka

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime18.09.12 23:54

[You must be registered and logged in to see this image.]



aleksandar obradovic: komentar modifikovan dana: 06.01.13 0:15; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : ....resize)
Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter
kajmakčalan84


BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-06-20
DOB : 58
M(j)esto Rijeka

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime18.09.12 23:59

[You must be registered and logged in to see this image.]



aleksandar obradovic: komentar modifikovan dana: 06.01.13 0:16; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : ...resize)
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime10.05.13 14:00

Ovdje isto nema jako dugo nikoga,fučka se njima za dužnosti.
Preko granice prelazi tko kako hoće.
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime10.05.13 15:03

Kolega ZAGORAC, ne smiješ ostati sam na granici. Šaljemo ti pojačanje. Wink

[You must be registered and logged in to see this image.]


lol! lol!


Stazio: komentar modifikovan dana: 10.05.13 20:10; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime10.05.13 17:07

Stazio,slika nije vidljiva!
Na vrh Go down
Stazio
Major
Major
Stazio


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
BROJ POSTOVA: : 5085
ČLAN OD: : 2012-11-24
DOB : 57
M(j)esto HN

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime10.05.13 20:16

One prve pobjegle kada su čule da idu na granicu. Laughing
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6171
ČLAN OD: : 2011-01-25

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime10.05.13 20:42

[You must be registered and logged in to see this link.] svaka cast granicari
Na vrh Go down
janeztrdi
Vodnik I klase
Vodnik I klase
janeztrdi


BROJ POSTOVA: : 547
ČLAN OD: : 2012-12-29
DOB : 54
M(j)esto Ljubljana

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime16.05.13 12:21

Stazio (citat):
Kolega ZAGORAC, ne smiješ ostati sam na granici. Šaljemo ti pojačanje. Wink

[You must be registered and logged in to see this image.]


lol! lol!
 
ako vam je dolazilo takvo pojačanje,bogami i ja bi bio graničar!

Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter
kajmakčalan84


BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-06-20
DOB : 58
M(j)esto Rijeka

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime26.05.13 17:40

Gdje ste Kajmakčalanci ili Vas je snjeg zatrpao

Pozdrav svim graničarima posebno onima sa Kajmakčalana 2521
Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter
kajmakčalan84


BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-06-20
DOB : 58
M(j)esto Rijeka

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime20.01.14 0:42

bogme dižu moral a kasnije šire brat. i jedinstvo
Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba
pelister1


BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2011-08-02

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime21.02.14 12:19

Kajmakcalan danas
Na vrh Go down
BOCKE
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-02-21
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime21.02.14 16:24

Hvala vam za ovaj snimak gde me je podsetio gde sam bio i kako sam živeo taj period koji mi je ostao u lepom sećanju.Još jednom hvala Very Happy  Very Happy  Very Happy  Very Happy
Na vrh Go down
harijet
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-02-03
DOB : 57
M(j)esto dubrave-tuzla

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime23.02.14 23:39

nije moguće da nema ama baš nikoga sa karaule Živojno 86-87 Bitola..............................
Na vrh Go down
anticar
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2009-12-12
M(j)esto Villach- Östereich

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime18.05.14 10:51

Veliki pozdrav za sve bivse granicare sa karaule "Kajmakcalan", i nadam se da ce mo se nekako organizovati putem ovog foruma, kako bih skupa obisli te nama drage krajeve
Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter
kajmakčalan84


BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-06-20
DOB : 58
M(j)esto Rijeka

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime20.01.17 21:28

anticar (citat):
Veliki pozdrav za sve bivse granicare sa karaule "Kajmakcalan", i nadam se da ce mo se nekako organizovati putem ovog foruma, kako bih skupa obisli te nama drage krajeve
Kajmakčalanci  po zdravvvvvvvv
Na vrh Go down
BOCKE
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 15
ČLAN OD: : 2012-02-21
DOB : 64
M(j)esto Beograd

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime22.01.17 8:21

POZDRAV SVIM GRANICARIMA VP.BITOLJ Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter
kajmakčalan84


BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-06-20
DOB : 58
M(j)esto Rijeka

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime22.01.17 23:08

cheers
BOCKE (citat):
cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers cheers
Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter
kajmakčalan84


BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-06-20
DOB : 58
M(j)esto Rijeka

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime22.01.17 23:18

[You must be registered and logged in to see this image.][/img]
Na vrh Go down
kajmakčalan84
Gušter
Gušter
kajmakčalan84


BROJ POSTOVA: : 57
ČLAN OD: : 2011-06-20
DOB : 58
M(j)esto Rijeka

Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime29.03.18 20:30

AlexGreat (citat):
kajmakčalan84 (citat):
BOCKE (citat):
Hvala na pozdravu,kada si spomenuo Rijeku samnom na obuci i Titov Veles bio je jedan Olic ne znam mu ime,ko je tada bio komandir karaule tada kada sam bio je Jane i ziveo je pored zimske karaule u Skociviru inace pre toga sam bio kurir kapetanu Borisu Veljanovskom i donosio svu postu za sve karaule.Inace obisao sam sve karule osim Dobro polje redni broj 25 nasa je tada bila 24 a Skocivir 23 Zivojno 22 Germijan 21 i tu je komandir bio Bobi po cemu ja ta karaula bila poznata po tome svi koji su se skidali nosili su ista civilna odela kao neka reprezentacija mnogi su se i ozenili sa devojkama iz tog sela,sledeca karaula 20 Solinski drum na granicnom drzavnom prelazu tu je komandir bio Kopanja Lazar sledeca Lerinski drum 19 karaula Preslap koja je ugasena bila pos rednim brojem 18 karaula Ljubojno u istoimenom selu pod br.17 i karaula Markova Noga 16 na Prespanskom jezesru.U moje vreme bio je i pas Vucko koji je bio car za kerove sa karule Skocivir ciga  kuckar voj,Zivkovic Zivko zvani Travolta odvede ga na prepone da vezba on je sam trcao po preprekama i preskakao najvisu prepreku beze pomoci ovi drugi nisu hteli ni da cuju inace Vucko je bio potomak oca i majke koji su bili tada sampioni Jugoslavije,izviniako sam bio opsiran ipak mi je bilo drago da sam bar ovako uspostavio neki kontakt...poz.... cheers

12 mjesec 84 - zimska karaula skočivir2 preko mosta uz CRNU RIJEKU  zatim ljetna karaula na planinu - zapovjednik ISAK RUFFATI - vodnik

Šar planinac TAR i vučjak VAR
Jedan ljepi dio mođ života granični kamen 118 -  119  - 120 crkvica
skinuo sam se u 10 mjesecu 85 sa ljetne karaule

ove godine ako se dogovorimo nas par starih graničara - Maribor - Rijeka - Varašdin - Zagreb planiramo otići dole i popeti se na Kajmakčalan
samo da napišem kad god čujem riječ Kajmakčalan dođe mi osmijeh na lice ma koliko nam god bilo teško da mi je vratiti vrijeme vratio bih se tada i onda ga zaustavio
 
Zdravo! Ako pricamo o istom Isaku Ruffatiju, onda je jedan covek pod tim imenom i prezimenom ako se nevaram, bio ubijen na pocetku rata 2001 u Makedoniji. Moguce da je koincidencija, ali imam njegove slike ubijenog na zalost (mislim da je bio metak u glavu).

Upravo tako vrlo human i dobar čovjek je bio znam jer sam bio njegov čato na karauli tako da smo puno pričali i privatno laka mu zemlja  


Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.   Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78. Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula KAJMAKČALAN klasa januarska '78.
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Ohrid 1984 Januarska Klasa
» Štip VP 4447/ 2 klasa januarska 1984.
» Karaula Skočivir klasa majska 87/88 radio telefonista - vezist
» Strumica kasarna 11. oktomvri VP 2724/38 klasa januarska 84.
» Bitola VP 4519

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: