FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК

Go down 
+4
humka83
Pero™
ercov54
Despot
8 posters
AutorPoruka
Despot
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-12-27
M(j)esto СМЕДЕРЕВО

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime02.01.14 23:35

ПОЗДРАВ ЗА СВЕ КОЈИ СУ ДЕО ВОЈНОГ РОКА ПРОВЕЛИ НА САМОМ ЈУГУ БИВШЕ СФРЈ-
моја маленкост је дошла у гевгелију у априлу месецу 90-е иначе сам септембарац 89-90- био сам у граничном воду за интервенције--к-дир вода ЗЕКИЋ МИЛЕ КОМАНДАНТ ГРАНИЧНОГ ОДСЕКА МИРОСЛАВ ЦВЕТКОВИЋ(ако не грешим lol! ) -људи јавите се cheers  cheers  cheers

GV voli ovaj upis

Na vrh Go down
Despot
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-12-27
M(j)esto СМЕДЕРЕВО

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime03.01.14 0:14

можда тема није идеално отворена -ово што сам навео у посту горе је оно што се тренутно сећам надам се да ће бити још људи који ће поделити своје утиске  cheers
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime03.01.14 0:31

Despot (citat):
можда тема није идеално отворена -ово што сам навео у посту горе је оно што се тренутно сећам надам се да ће бити још људи који ће поделити своје утиске  cheers
Pozdrav,nacicese dobri ljudi,pogotovu sto si iz mladje generacije,ja "jurim"veterane,ali nemaih ni u tragu Very Happy ,ali zato ima jako dobrih vrsnih,za mene momaka,koji nece dozvoliti da bitisanje na forumu bude gubljenje vremena! cheers
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime03.01.14 2:10

Dobrodošao na forum Despote. Pozdrav iz bugarske granice, malo pre tebe i sa granice ono što je sad Srbija i Bugarska. Inače bio sam baš graničar, ne u pozadini. 

Razpiši se i ispričaj šta ste radili u graničnom vodu. Ja sam znao za njih, ali nismo imali nikakvih kontakta.
Na vrh Go down
Despot
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-12-27
M(j)esto СМЕДЕРЕВО

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime03.01.14 3:33

ercov54 (citat):
Despot (citat):
можда тема није идеално отворена -ово што сам навео у посту горе је оно што се тренутно сећам надам се да ће бити још људи који ће поделити своје утиске  cheers
Pozdrav,nacicese dobri ljudi,pogotovu sto si iz mladje generacije,ja "jurim"veterane,ali nemaih ni u tragu Very Happy ,ali zato ima jako dobrih vrsnih,za mene momaka,koji nece dozvoliti da bitisanje na forumu bude gubljenje vremena! cheers
имаш + за ово из МЛАЂЕ генерације cheers 
бтв сви они који су служили ЈНА су маторци lol!
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime03.01.14 13:21

pozdrav Despot, drago mi je da se netko javio iz graničnog odsjeka Gevgelija u kojoj sam ja bio 1982/83 godine, na radnom mjestu komande "261" ako ti je to poznato, bilo je ljepo i nezaboravno a dosao sam sa karule Humka ( Yuma ), gore navedene oficire koje si naveo bas se i ne sjacam, jel se sjecas jos kojega oficira i trebao bi vise toga opisati i napisati o sebi i svemu u kasarni pa se onda cujemo, LP.
Na vrh Go down
Despot
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-12-27
M(j)esto СМЕДЕРЕВО

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime03.01.14 17:51

humka83 (citat):
pozdrav Despot, drago mi je da se netko javio iz graničnog odsjeka Gevgelija u kojoj sam ja bio 1982/83 godine, na radnom mjestu komande "261" ako ti je to poznato, bilo je ljepo i nezaboravno a dosao sam sa karule Humka ( Yuma ), gore navedene oficire koje si naveo bas se i ne sjacam, jel se sjecas jos kojega oficira i trebao bi vise toga opisati i napisati o sebi i svemu u kasarni pa se onda cujemo, LP.
поздрав  cheers -лепо да се неко јавља са истог места негдашњег службовања-сетио сам се једног догађаја баш са карауле хума----негде јула или августа 90-е негде око 2 изјутра добили смо узбуну да је нестао коњушар  са коњем из карауле хума(који је иначе кренуо из карауле хума према оној караули која се налази између хуме и граничног одсека гевгелија не знам  јој име)--потрпасмо се онако сањиви у 2 пинца и одосмо на терен, избацио нас из возила старији водник зекић уз познату своју псовку "јмб вам стоку мајчину"(иначе то му је заштитни знак био) Laughing  и онда по двојицу на разне стране послао да чешљамо терен тражимо  "несретника"-трагање се подразумева било неуспешно јер се готово нико није отишао даље од 200-300 метара од пинца јер једноставно нисмо познавали терен а и она шуметина прст пред носом се није видело а постојала је шанса да се и ми погубимо---потрага се завршила тако што се "несретник"сам вратио на караулу без пушке и коња---епилог коњушар је кренуо на задатак али је свратио у оно полунапуштено село које се ако се не варам и зове хума по којем је и караула добила име,свратио га неки од осталих стараца па се заракијали и онако пијан је наставио путовање али је негде на патролној стази изгубио пушку  (нашла ју је патрола сутрадан)а коњ је емигрираоу грчку али му се изгледа тамо није свидело па се вратио после пар дана на караулу  lol! ---коњушар је приведен у гранични одсек али се не сећам за казну знам  само да је долазио безбедњак из куманова(тамо је ваљда била команда за све граничне јединице из скопске војне области)и водио разговор са њиме---иначе тих  дана карауле испред и иза хуме су имале вожњу --рад по пс граничне службе Laughing--знаш и сам да се на целој граничној линији никад није ишло до краја реона(спојке) сем када је морало да се преузме пошта или неко наређење  
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime04.01.14 20:03

konjusari su bili posebni vojnici gdje nisu imali nikakvu stegu kao ostali vojnici na karauli a mora se priznati nije niti njima bilo lako sa Hume otici u Gevgeliju po sledovanje i to dosta cesto, od karaule je mogao jasiti konja ali iz Gevgelije nije a bilo je teze popeti se do karaule. U moje vrijeme bilo je isto tako zalazaka u selo ali manje jel bilo je i manje ljudi samo 4-5 stanovnika sela mahom starci ali jedan je bio poseban, mislim da sam to opisao pod karaulom Humka. Kako sam mogao vidjeti da kasarna u Gevgeliji vise ne postoji, srusena je neznam razlog dali je netko otkupio zemljiste ili nesto drugo. Pronasao sam sliku ulaza u kasarnu, ona staza pored porte, sjecam se detalja kao da sam bio dolje prije par godina, nadam se da ce se jos koji kolega javiti, ako imas slika postavi, a moje s karaule mozes vidjeti pod postom Humka.
Na vrh Go down
Despot
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-12-27
M(j)esto СМЕДЕРЕВО

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime04.01.14 23:19

humka83 (citat):
konjusari su bili posebni vojnici gdje nisu imali nikakvu stegu kao ostali vojnici na karauli a mora se priznati nije niti njima bilo lako sa Hume otici u Gevgeliju po sledovanje i to dosta cesto, od karaule je mogao jasiti konja ali iz Gevgelije nije a bilo je teze popeti se do karaule. U moje vrijeme bilo je isto tako zalazaka u selo ali manje jel bilo je i manje ljudi samo 4-5 stanovnika sela mahom starci ali jedan je bio poseban, mislim da sam to opisao pod karaulom Humka. Kako sam mogao vidjeti da kasarna u Gevgeliji vise ne postoji, srusena je neznam razlog dali je netko otkupio zemljiste ili nesto drugo. Pronasao sam sliku ulaza u kasarnu, ona staza pored porte, sjecam se detalja kao da sam bio dolje prije par godina, nadam se da ce se jos koji kolega javiti, ako imas slika postavi, a moje s karaule mozes vidjeti pod postom Humka.
не мислим да је њима било лако далеко од тог ако се добро сећам од твоје некадашње карауле до граничног одсека има око 20  километара--ја сам само 1 пут ишао тамо када смо имали ту "акцију" и право да ти кажем оно је пут у планинске врлети да нас је пинц добро  бацао са једне стране на другу иако смо сви седели(у пинцу беше 10 места позади)--а могу да замислим како је зими или по невремену пролазити по оној шуметини и оним "путевима"--искрено да ти кажем САДА први пут чујем да је гранични одсек порушен(поштено речено и разочарало Sad )--никакву фотографију одоздо немам на жалост-поздрав
Na vrh Go down
Despot
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-12-27
M(j)esto СМЕДЕРЕВО

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime04.01.14 23:42

@хумка83
извини а где си тачно поставио слике са твоје негдашње карауле --ја сам гледао у пдф македонија нема отворене теме хумка или хума караула Evil or Very Mad -грешим ли
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime05.01.14 15:07

krivo sam napisao sory, a citaj pod mojim postom Granicari Gevgelija "83, od prve strane pa procitaj
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime05.01.14 15:24

nisam sada siguran ali mislim da ima dosta vise km do moje karaule a islo se preko sela Moin ili kako smo ga mi svali Mojmila, kad smo dosli sa odsustva pjesacili smo do karaule nas trojica te svratili u to selo na joss pojenu da popijemo a na kraju je ispali slicno kao u onom filmu Karaula. Provjerit cu kilometrazu, putevi jesu fakat ruzni i sjecam se svoga prvog dolaska sa pincem na karaulu u noci, a to budem opisao drugom prilikom. Za zgradu sam saznao pregledavajuci terene preko google earth, i vidi se da je srusena u koju svrhu neznam i pronasao sam nekakve slike gdje konji pasu u krugu kasarne, za karaulu Bogorodica na granicnom prijelazu znam da u njoj boravi Policija Makedonije a za ostale karaule nemam nikakvih informacija.
Na vrh Go down
Despot
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-12-27
M(j)esto СМЕДЕРЕВО

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime05.01.14 19:25

humka83 (citat):
nisam sada siguran ali mislim da ima dosta vise km do moje karaule a islo se preko sela Moin ili kako smo ga mi svali Mojmila, kad smo dosli sa odsustva pjesacili smo do karaule nas trojica te svratili u to selo na joss pojenu da popijemo a na kraju je ispali slicno kao u onom filmu Karaula. Provjerit cu kilometrazu, putevi jesu fakat ruzni i sjecam se svoga prvog dolaska sa pincem na karaulu u noci, a to budem opisao drugom prilikom. Za zgradu sam saznao pregledavajuci terene preko google earth, i vidi se da je srusena u koju svrhu neznam i pronasao sam nekakve slike gdje konji pasu u krugu kasarne, za karaulu Bogorodica na granicnom prijelazu znam da u njoj boravi Policija Makedonije a za ostale karaule nemam nikakvih informacija.
ЈА САМ ЧУО ОД  једног мог земљака смедервца који је служио као граничар такође у гевгелији(на оној задњој караули према охриду летња караула не могу да јој се сетим имена)после мене-- био је задња генерација, повлачио се са ЈНА из македоније да је гранични одсек ваљда онај део око кухиње услед потреса те године затворен због могућности да се сруши и да су они спавали у клубу--део око кухиње су подупрли некаквим гредама да се не сруши--
--------------
да ли се сећаш ко је дужио оне магацине у моје време то је био заставник риста онај мали човечуљак који је стално нешто дрписао из магацина (храну највише) lol! и носио кући--једном га је мој класић на стражи наватао у работи па га после уцењивао lol! ---кад год је риста био контролни старешина никад није обилазио стражу---иначе присећам се да је безбедњак у моје време био капетан прве класе боцевски а командир пограничне чете капетан ончевски
-------------
прочитао сам са твоје теме гранични одсек гевгелија 83- а и лепе слике нема шта-у твојим постовима спомињеш караулу изнад граничног прелаза у моје време значи 90-е гранични одсек гевгелија је преузео и још једну караулу "селемли"или тако некако која се налазила источно од граничног прелаза(према бугарској)и била је удаљена неких 12 километара налазила се у винограду буквално--
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime05.01.14 20:32

e da sjacam se riste zastavnika, je i tada je bio za ekonomska pitanja a drugu dvojicu koju spominjes nisu bili u moje vrijeme. Desetar iz zagorja kod zagreba kojemu se nesjecam imena bio u magacinima za hranu naravno pod ristinom kontrolom, a u to je vrijeme bio dobar prema nama vojnicima. Karaule sam sve prosao redom a Bogorodica je na samom granicnom prijelazu, Selemli je bila zadnja karaula koju smo drzali a nalazila se prema Dojranu, jako mi se svidjela i u njoj sam prespavao i jednu noc obisao patrole, gdje su me super docali vojnici s te karaule. Ta karula je bila isto u plantazama i ova zaboravio sam ime do samog granicnog odsjeka tj. do kasarne u Gevgeliji, ona je bila u samim vinogradima te kad bi kurir ste karaule dolazio po postu u komandu obavezno mi je donosio grozdja, lubenica i jos ponesto, gdje smo u komandi spreremali u velike hladnjake, dijelili i jeli.
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime05.01.14 20:36

Dali se sjecas tada vodnik Krunisic, kapetana dva su bila Zarkovic ili Zarko tako nekako i drugi politicki ime znam Zdravko a prezime je bilo makedonsko ako se sjetim nekad, za majora sam cuo da je otisao u pemziju. Ako poznas jos kojega samo pisi
Na vrh Go down
humka83
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



BROJ POSTOVA: : 368
ČLAN OD: : 2013-01-09

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime10.01.14 20:39

Despot odselio na karulu ili spava?
Na vrh Go down
DubljeJna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2015-01-14
M(j)esto Šabac

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime18.06.15 22:47

ja sam  bio  u  gevgeliji  od   5 meseca  89  do  1  meseca  90  na  granicnom  prelazu  a  secam  se  zastavnika  i  svi  ovih  oficira
Na vrh Go down
jeronimo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 32
ČLAN OD: : 2014-02-26

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime19.06.15 9:32

Drugovi granicari dobro dosli! Predjite svi na granicari Gevgelija 83.
Na vrh Go down
cele iz fotelje
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2021-03-04

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime04.03.21 1:30

Bio sa ma golupcu od januara do septembra '89. U granični odsek sam dolazio nekolio puta i uvek bi me moci "olakšali" za nešto. Vojnička posla.
Major Cvetković komandant bataljona, kapetan I klase Žarac (Žarković?) zamenik, kapetan Ončevski politički i bezbednosti (taj nas je ispitivao zbog nekih sranja koja smo pravili na karauli). Zastavnik Ilijev komandir pozadine, najveća faca tamo.
Na vrh Go down
GV
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2022-10-12

ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime12.10.22 16:50

Ja sam bio u Gevgeliji od Maja do Decembra 90 u granicnom vodu komandir Zekic Mile cesto smo isli na karaulu Goce Delcev.Komadant se zvao Slobodan Cvetkovic (major pa posle podpukovnik)Bio sam u Vranju Januar-Februar-Mart90 pa Prilep Mart-April-Maj-Gevgelija Maj-Decembar 90 pa Titov Veles Decembar 90-Januar 91.Pozdrav svima.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК   ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК Icon_minitime

Na vrh Go down
 
ГЕВГЕЛИЈА-ГРАНИЧНИ ОДСЕК
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Караула Дуб 1981.година војни гранични одсек Струмица ,позив другарима да се јаве
» Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: