FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ

Go down 
+3
Elvir 90/91
milutins
aleksa961
7 posters
AutorPoruka
aleksa961
Gušter
Gušter
aleksa961


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-03-24
DOB : 62
M(j)esto Despotovac

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime24.03.13 1:13

Позив свим војницима граничарима са Карауле Дуб и Дојранског језера октобарске класе1980.године (и других те и наредне године) да успоставимо поновни контакт после толико година.Поздрав од граничара са Дуба...
Д.М.алекса...
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime24.03.13 5:10

Ko ti je bio komandir karaule?Ja sam bio na tvojoj karauli kada si ti sluzio par puta u poseti.Dolazio sa vozacem,ili sa jednim staresinom iz Strumice,iz komande Granicnog Odseka-zvao se Kitanovski Mile-visok skoro 2M ,bio je intendant,dovozili smo vam sledovanje hrane.
PS-bio sam oktobarska 80-e,prvo Kicevo,Skopje,Strumica,St Dojran,tj karaula "Stari Dojran"-iznad jezera u vinogradima "Vinojug"-a
Na vrh Go down
aleksa961
Gušter
Gušter
aleksa961


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-03-24
DOB : 62
M(j)esto Despotovac

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime24.03.13 23:47

Pozdrav Milutinu.Da Kitanovskog se sećam,ja sam isto oktobarska 80. Veles pa Strumica i odmah na karaulu.Komandir karaule je bio vodnik Savić ime ne mogu da mu se setim a setiću se sigurno,bio je rodom iz Vranja a nadimak smo mu dali bizon(koji on nije voleo).
Kuvara se sigurno sećaš zvao se Enes Kasupović.Sećam se vaše karaule bio sam 2 puta.Ne sećam se komandanta te karaule.
Znam da smo imali jedan incident sa kamionom Dajc oko otpadanja blatobrana na našem reonu.Možda si čuo za to.
Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime25.03.13 3:40

Komandira moje karaule se ne secas zato sto je bio na bolovanju,ranio se cisceci pistolj.Savic je cesto dolazio kod nas,kuvara se tvog dobro sjecam,par puta smo isli po sledovanje hrane u Strumicu kod Kitanovskog.
Pitah te za jedan detalj kada je dolazio Petar Gracanin,tadasnji Nacelnik Generalstaba.Mislim da je tada bio kod vas mali incident,prilikom sletanja helikoptera vazduh je podigao nesto crepa sa karaule-Sima napravio heliodrom tik uz karaulu.
Na vrh Go down
aleksa961
Gušter
Gušter
aleksa961


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-03-24
DOB : 62
M(j)esto Despotovac

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime25.03.13 19:42

milutins (citat):
Komandira moje karaule se ne secas zato sto je bio na bolovanju,ranio se cisceci pistolj.Savic je cesto dolazio kod nas,kuvara se tvog dobro sjecam,par puta smo isli po sledovanje hrane u Strumicu kod Kitanovskog.
Pitah te za jedan detalj kada je dolazio Petar Gracanin,tadasnji Nacelnik Generalstaba.Mislim da je tada bio kod vas mali incident,prilikom sletanja helikoptera vazduh je podigao nesto crepa sa karaule-Sima napravio heliodrom tik uz karaulu.

Nisam ja bio kad je Gračanin dolazio,ja sam 21 septembra već bio kući skinuo sam uniformu zato što sam bio samo 12 meseci
i skraćenje 15 dana koje smo imali.To je najverovatnije bilo kad sam otišao jer sam nekoliko dana bio u strumici do razduženja
Nisam čak ni znao za to.
Na vrh Go down
aleksa961
Gušter
Gušter
aleksa961


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-03-24
DOB : 62
M(j)esto Despotovac

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime27.03.13 14:16

aleksa961 (citat):
milutins (citat):
Komandira moje karaule se ne secas zato sto je bio na bolovanju,ranio se cisceci pistolj.Savic je cesto dolazio kod nas,kuvara se tvog dobro sjecam,par puta smo isli po sledovanje hrane u Strumicu kod Kitanovskog.
Pitah te za jedan detalj kada je dolazio Petar Gracanin,tadasnji Nacelnik Generalstaba.Mislim da je tada bio kod vas mali incident,prilikom sletanja helikoptera vazduh je podigao nesto crepa sa karaule-Sima napravio heliodrom tik uz karaulu.

Nisam ja bio kad je Gračanin dolazio,ja sam 21 septembra već bio kući skinuo sam uniformu zato što sam bio samo 12 meseci
i skraćenje 15 dana koje smo imali.To je najverovatnije bilo kad sam otišao jer sam nekoliko dana bio u strumici do razduženja
Nisam čak ni znao za to.

Ipak sam se setio priče o helikopteru kad sam se vratio sa odsustva redovnog negde krajem avgusta 1981.
Sećanja su izbledela davno je bilo.Postaviću neku sliku sa karaule imam ih,mada su crno bele.
Na vrh Go down
aleksa961
Gušter
Gušter
aleksa961


BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2013-03-24
DOB : 62
M(j)esto Despotovac

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime27.03.13 15:08

aleksa961 (citat):
Позив свим војницима граничарима са Карауле Дуб и Дојранског језера октобарске класе1980.године (и других те и наредне године) да успоставимо поновни контакт после толико година.Поздрав од граничара са Дуба...
Д.М.алекса...
 
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3646
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime28.03.13 2:42

Aleksa,mozda sam malo optimista.Imam nekakav osecaj da smo se skinuli isti dan i zajedno u Dojranu,sa punom opremom,ukljucujuci i naoruzanje, seli na autobus za Strumicu na razduzenje.
Zaista neznam tacan datum kada sam izasao iz vojske-vojna knjizica mi je ostala u starom kraju.
Takodje sam imao skracenje od 15 dana,kako sam dosao u JNA 6 Oktobra,moguce je da sam se skinuo 19-og ili 20-og septembra???
Znam da me je kurir sa karaule dopratio na autobusku,oprema je bila na konju i odatle je nas nekolicina sa obliznjih karaula krenula u komandu odseka na razduzenje.
Na vrh Go down
Elvir 90/91
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2013-06-23

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime23.06.13 18:14

ima li iko iz klase 90/91 da je sluzio na karauli dub pozdrav
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime23.06.13 19:23

[You must be registered and logged in to see this link.], dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Nakon 40 godina obisao tadasnju komandu u Starom Dojranu   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime04.07.18 17:35

Nakon 40 godina , na povratku sa odmora isao sam preko Dojrana, gdje sam noćio i obisao bivsu kasarnu koja je toliko zarasla da je tesko prepoznati...[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime04.07.18 20:00

kosic drago dali je to komanda ili karaula ja sam bio na nikolic
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime04.07.18 20:38

Ovo je u moje vrijeme, znaci cijelu 1972 do aprila 1973 dok sam ja bio bila je komanda 5 gr. odsjeka, ja sam bio vozac komandanta majora Petra Šimleše, koja je pokrivala teren od GEVGELIJE DO BJELASICE karaule Janković.
Kasnije vidim nastala je karaula Stari Dojran koje nije bilo u moje vrijeme.
Imali smo karaule Selemi kod Stojakova, pa DUB, JEZERO, NIKOLIĆ i JANKOVIĆ na kojima sam bio vrlo često, a najčesce sam bio na karauli DUB i JEZERO.jer sam im dovozio sledovanja, a cesto bez najave, kazem vezistima da im ne dojave posto idem sam kampanjolom i jedne prilike naveče u 22 sata stignem na karaulu DUB , vani nikoga. Otvorim vrata dnevnog boravka kad vidim sami Grci.....
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime04.07.18 20:42

Na karauli Nikolić nikad nije bilo nekih problema u moje vrijeme, često smo samo stajali, malo popričali sa KK, dezurnim otisli gore do karaule Janković, a ovi jeć jave da dolazimo i tamo je sve pod Špagu...
Te 1972 godine komanda je bila u Starom dojranu iznad kafića FUK TAK to svi granicari znaju a i danas postoji, bio sam prije deset dana.
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime04.07.18 20:46

[You must be registered and logged in to see this image.]teren koji smo drzali..
Na vrh Go down
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime04.07.18 20:49

[You must be registered and logged in to see this image.]nece da se ucita....
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime04.07.18 21:05

Majstore, smanji ove slike na 800 x 600.
Ovo što si postavio je preeeeeveliko.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime04.07.18 21:33

Je li ovo lokacija karaule "DUB".

[You must be registered and logged in to see this link.]

Ili preko ovog satelita.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime04.07.18 21:43

A ovo bi trebala biti karaula "STOJAKOVO".
Mada tamo nisam nikada bio, mislim da je ona , nazire Suspect se na karauli osmatračnica.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
kosic drago
Gušter
Gušter
kosic drago


BROJ POSTOVA: : 50
ČLAN OD: : 2018-02-20
DOB : 73
M(j)esto Sarajevo

Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: re   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime09.07.18 7:29

Vojnik Graničar (citat):
A ovo bi trebala biti karaula "STOJAKOVO".
Mada tamo nisam nikada bio, mislim da je ona , nazire  Suspect se na karauli osmatračnica.

[You must be registered and logged in to see this link.]
jeste, to je karaula DUB..
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Sponsored content





Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ   Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Караула "ДУБ", Гранични oдсек Струмица, Стари Дојран, Македонија бивша СФРЈ
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: