FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)

Go down 
+25
Stazio
Gringo
missar
purger
stari FAZAN
humka83
milutins
Nikola-lav
oficir s ruzom
dražen
duci64
ercov54
emir
šepa
miran cvilak
SveJug
Max Blitz
ćato2
alexandar
dojran
kukulje
Pero™
lacoš
ZAGORAC
Vojnik Graničar
29 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
AutorPoruka
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeWed 23 Oct 2013 - 17:08

Nisam ni ja video patrole iz susednjih karauli, rejon je bio toliki da se nije videlo sa kraja na kraj, a nismo ni mi bili uvek vidljivi. Po zapovesti smo otišli nekde u blizinu određenog kraja i prema vođi patrole ili ostali nekde u šumi, na ležanju i osmatranju, ili u šetnju blizu granice.

Što se tiče vojnih tajni (iz graničareve debate): oni su videli našu karaulu iz daleka, mogli su da ocene broj vojnika prema jutranjem postrojavanju. Mi nismo videli njihove karaule, ali smo znali kde je, i oficiri su nam rekli, da jih je odprilike ko nas. One što sam video imali su njihove AK47 sa drvenim kundakom, Nikakvih PM ili snajpera. Uniforme su izgledale uredu, maskirnih boja. Koliko su bile tople neznam. Izgledalo je kao da su oni tamo da brane da ljudi ne izađu iz zemlje, nego da ulaze.

Imam još jedno pitanje: dali ste videli albance i koliko blizu granice su išli?
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeSun 3 Nov 2013 - 21:33

Pero™ (citat):
Nisam ni ja video patrole iz susednjih karauli, rejon je bio toliki da se nije videlo sa kraja na kraj, a nismo ni mi bili uvek vidljivi. Po zapovesti smo otišli nekde u blizinu određenog kraja i prema vođi patrole ili ostali nekde u šumi, na ležanju i osmatranju, ili u šetnju blizu granice.

Što se tiče vojnih tajni (iz graničareve debate): oni su videli našu karaulu iz daleka, mogli su da ocene broj vojnika prema jutranjem postrojavanju. Mi nismo videli njihove karaule, ali smo znali kde je, i oficiri su nam rekli, da jih je odprilike ko nas. One što sam video imali su njihove AK47 sa drvenim kundakom, Nikakvih PM ili snajpera. Uniforme su izgledale uredu, maskirnih boja. Koliko su bile tople neznam. Izgledalo je kao da su oni tamo da brane da ljudi ne izađu iz zemlje, nego da ulaze.

Imam još jedno pitanje: dali ste videli albance i koliko blizu granice su išli?

Da,vidjeli smo ih,na predhodnim sam stranicama opisao njihove uniforme,  posebno su mi u sjećanju ostali 
kundaci njihovih "papovki"(boja).
Išli su kao i mi,blizu granične linije,na mjestima gdje im je bilo pogodno za osmatranje i na samu graničnu liniju.
Osim ranije opisanog slučaja "BRNJO",i mi i oni smo izbjegavali uočavanje.Bila je to neka vrsta igre"skrivača"
osobito oko osmatračkih i zasjednih mjesta.Mi smo tu uspješno koristili dubinsku i linijsku patrolnu stazu.

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeSat 9 Nov 2013 - 20:16

[You must be registered and logged in to see this image.]

"MIKI" i Bin.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Branje kestena u graničnom pojasu.   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeSun 10 Nov 2013 - 8:37

ZAGORAC (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na tom označenom dijelu šume,bila su stabla kestena koje smo brali mi i stanovnici sela Drenak.

Zagorac.
Gledao sam ovu sliku i ovaj tekst kojeg si pisao i onda se sjetih da te nešto pitam.
Ova stabla kestena su vjerojatno bila u 100 metarskom graničnom pojasu (uspoređivao sam po veličini karaule "Drenok") , a kažeš da su tu dolazili stanovnici sela Drenok da beru kestene.
Kako ste kontrolirali njihov dolazak, da li su se najavljivali ili su dolazili kad ih je volja.
Kako je na to gledao komandir karaule "Drenok".
Da li su stanovnici sela imali dozvole za ulazak u granični pojas kao što su to morali imati ovi moji iz Ceršaka.
Da li su "slučajno" ulazili i u Albaniju ili Albanci "slučajno" kod nas sve radi kestena.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeSun 10 Nov 2013 - 10:01

Gledao sam ovu sliku i ovaj tekst kojeg si pisao i onda se sjetih da te nešto pitam.
Ova stabla kestena su vjerojatno bila u 100 metarskom graničnom pojasu (uspoređivao sam po veličini karaule "Drenok") , a kažeš da su tu dolazili stanovnici sela Drenok da beru kestene.
Kako ste kontrolirali njihov dolazak, da li su se najavljivali ili su dolazili kad ih je volja.
Kako je na to gledao komandir karaule "Drenok".
Da li su stanovnici sela imali dozvole za ulazak u granični pojas kao što su to morali imati ovi moji iz Ceršaka.
Da li su "slučajno" ulazili i u Albaniju ili Albanci "slučajno" kod nas sve radi kestena.



Da,stabla kestena su bila unutar graničnog pojasa.
Stanovnici su se javili u karaulu,dobili oružanu pratnju i išli u berbu.Dolazili su organizirano u grupama,ne pojedinačno.
Gavro nije po pitanju toga radio nikakve probleme.
Pošto smo ih poznavali,nismo ni tražili nikakve dozvole.
"Slučajnih" prelazaka granice nije bilo "zdravo",osobito do kraja listopada,pa čak i do polovice studenog 82".
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeSun 10 Nov 2013 - 10:58

ZAGORAC (citat):
Vojnik Graničar (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
ZAGORAC (citat):
Ovako to izgleda kad je netko zadnji puta a netko prvi puta kod E-27.

Zagorac.
Jednom si spomenuo da si natjerao jednog vojnika da očisti čizme kada se je vratio iz patrole.
Po tome tvom odgovoru se vidi da si u karauli imao neku funkciju.
Na skoro svakoj slici se vidi ovaj graničar sa lijeve strane.
Taj graničar nosi čin desetara.
To si sigurno ti i nitko drugi.
I sad se sjetih našega Pero™.
Kod njega je bilo pravilo u karauli da komandir karaule pušta iz JNA prije vremena samo desetare kojima je davao značku primjeran vojnik.
Tako je vjerojatno tvoj komandir karaule tebe pustio prije zbog toga jer si bio desetar (bez značke primjeran vojnik).!?

A sada za ovu sliku.
Baš se vidi tko je "stari" graničar a tko je novi graničar.
Tko ubrzo odlazi a tko će još dugo ostati tu.
Kao da si mislima otišao negdje jako daleko od mjesta na kojem se nalaziš.
 
Možda taj izraz lica govori nešto drugo?
Sretan je što više neće trebati ići "gore"?
Tko je ovu trojicu odveo do E-27(čak i malo dalje)?
Tko je kome rekao:kako ćeš pisati dnevnu zapovijed bez poznavanja rejona?
Tko je iza "smene8"? 

Nisam ranije spomenuo,svoj dio ovih livada iza,albanski seljaci su u kolovozu 82" pokosili i pospremili.(sijeno)

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Berba kestena kod karaule "Drenok".   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeSun 10 Nov 2013 - 17:17

ZAGORAC (citat):
Da,stabla kestena su bila unutar graničnog pojasa.
Stanovnici su se javili u karaulu, dobili oružanu pratnju i išli u berbu.
Dolazili su organizirano u grupama, ne pojedinačno.

Gavro nije po pitanju toga radio nikakve probleme.
Pošto smo ih poznavali,nismo ni tražili nikakve dozvole.
"Slučajnih" prelazaka granice nije bilo "zdravo",osobito do kraja listopada,pa čak i do polovice studenog 82".

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zagorac.
Kažeš javili bi se u karaulu.
Zar nije bio problem da u krug karaule dođe 5-10 ljudi i tada dežurni karaule ili Gavro koja već ima pripremljen raspored graničnih patrola, mora dodatno organizirati nekoliko graničara koji će nadzirati civile koji beru kestenje u graničnom pojasu.
Ili su se oni najavili nekoliko dana prije da će doći u krug karaule "Drenok" pa ste na vrijeme organizirali graničare za taj "zadatak".

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeSun 10 Nov 2013 - 21:35

Neki put su se najavili dan ranije,neki put su samo došli dok je Gavro bio na karauli a neki put je samo
Gavro nazvao:"....danas po podne dolaze brati kestene,riješi to!"
Sve su to bili ljudi koje smo poznavali.Sa njima bi išla dvojica koji su bili trenutno slobodni,najčešće
oni koji su bili po rasporedu stražari kod karaule ili noćna do E-27.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Prenošenje kestenova do sela Drenok.   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeMon 11 Nov 2013 - 16:30

ZAGORAC (citat):
Neki put su se najavili dan ranije,  neki put su samo došli dok je Gavro bio na karauli a neki put je samo Gavro nazvao:".... danas po podne dolaze brati kestene, riješi to!"
Sve su to bili ljudi koje smo poznavali.
Sa njima bi išla dvojica koji su bili trenutno slobodni, najčešće oni koji su bili po rasporedu stražari kod karaule ili noćna do E-27.

Zagorac.
Kako su mještani prenosili te kestene koje su brali do sela Drenok.!?
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 9:25

U plastičnim vrećicama,platnenim torbama.......
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 10:29

Zagorac a što je bilo sa vojskom.Pošto poznajem regule tvog rodnog kraja pa nisi valjda dozvolio da se vojska ne zasladi kestenima.Jedino neznam kako ste se snašli za mošt.Laughing Laughing
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Transport kestena iz granočnog pojasa.   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 11:51

ZAGORAC (citat):
U plastičnim vrećicama, platnenim torbama.......

Dobro to.
Nego te kestene je trebalo donijeti do sela Drenok.
Mene zanima kako su to prenosili do sela, sa konjima, traktorima, automa, kamionima, da li su to nosili na sebi ili već nekako drugačije.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 12:41

lacoš (citat):
Zagorac a što je bilo sa vojskom.Pošto poznajem regule tvog rodnog kraja pa nisi valjda dozvolio da se vojska ne zasladi kestenima.Jedino neznam kako ste se snašli za mošt.Laughing Laughing

Mošta nije bilo Sad   pa mi nisu išli ni kesteni No 

Neki su kuhali,neki pekli....
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 12:43

Vojnik Graničar (citat):
ZAGORAC (citat):
U plastičnim vrećicama, platnenim torbama.......

Dobro to.
Nego te kestene je trebalo donijeti do sela Drenok.
Mene zanima kako su to prenosili do sela, sa konjima, traktorima, automa, kamionima, da li su to nosili na sebi ili već nekako drugačije.

Pješice,neki u rukama,neki preko ramena....
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 12:46

Podijelili mi karaulu na dva dijela Batine
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 13:21

[You must be registered and logged in to see this image.]

Zagorac vidim da ste imali i druge voćke oko karaule.

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 13:32

Tu blizini ovog polomljenog stabla nekad je bio orah,star ali bio je i jedan ispod dolje,malo niže.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 13:35

Vrata konjušnice su otvorena,Brnjo je opet zbrisao "preko".
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 13:37

Velika konjušnica za jednog konja.Nije mu samom bilo hladno zimi.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 13:52

[You must be registered and logged in to see this image.]

1.Konjušnica
2.Skladište hrane
3.Skladište rezervnog naoružanja i opreme

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 13:58

Valjda je pod 2 skladište hrane za životinju.Ovo skladište opreme mi izgleda relativno malo.Jel to na zid naslonjeno ono na što se vežu konji.

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 14:00

[You must be registered and logged in to see this image.]  

U pozadini selo Drenok

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 14:05

lacoš (citat):
Valjda je pod 2 skladište hrane za životinju.Ovo skladište opreme mi izgleda relativno malo.Jel to na zid naslonjeno ono na što se vežu konji.

Ne,to je bilo skladište naše hrane.
Odmah iza vrata konjušnice sa desne strane bile su metalne kante i u njima zob.Sijeno je bilo na tavanu.
U skladištu naoružanja je bilo nešto papovki, 2 PM-a i oko 15 AP, sve u drvenim sanducima.
Bilo je i oko 15 kompleta ostale opreme(uniforme i ostalo).

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 14:09

lacoš (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]  

U pozadini selo Drenok

U smjeru kojem su oni okrenuti je napuštena karaula "Modrić",možda su se uputili do nje.

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 14:25

[You must be registered and logged in to see this image.]  

Pogled na selo Modrić iz smjera Drenoka.U blizini su neke ruševine manastira, Zagorac sjećaš li se toga?

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 14:36

Modrić se ne vidi iz Drenka,prije bi bilo da je to slikano sa puta prema Drenku.
Koliko se sjećam,ruševine su malo van Modriča sjeveroistočno i prema putu za Drenak.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 14:36

Selo Modrić



Evo Zagorac jedan filmić da ljudi vide u kakvoj si lijepoj zemlji službovao a i da se ti malo podsjetiš te prekrasne prirode. Cool Cool

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 14:38

ZAGORAC (citat):
Modrić se ne vidi iz Drenka,prije bi bilo da je to slikano sa puta prema Drenku.
Koliko se sjećam,ruševine su malo van Modriča sjeveroistočno i prema putu za Drenak.

Da sad sam pogledao i vidim da piše da je slikano sa puta prema Drenoku.Piše Makedonski a ja malo zaboravio.

Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 14:48

Tuda je i moja noga gazila.
Ona kamena kuća na kojoj je zastava,nekad je bila trgovina,popio sam ja tu "pivicu".
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 14:52

Ma znali smo mi to,to je bila samo provjera dali se sječašLaughing Laughing
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 14:55

lacoš (citat):
Ma znali smo mi to,to je bila samo provjera dali se sječašLaughing Laughing

Znali ste i da je ta trgovina 82" imala zemljani pod?

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4341
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeTue 12 Nov 2013 - 18:24

ZAGORAC (citat):
lacoš (citat):
Ma znali smo mi to,to je bila samo provjera dali se sječašLaughing Laughing

Znali ste i da je ta trgovina 82" imala zemljani pod?

Dosta domacinstva po selima imaju to jos i dan danas . Smile

Sto juznije, sve tuznije. Shocked

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeWed 13 Nov 2013 - 7:58

ZAGORAC (citat):
Znali ste i da je ta trgovina 82" imala zemljani pod?

Zagorac pogledaj gdje sam ja služio i bit će ti jasnije,to ti je skoro isto.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeWed 13 Nov 2013 - 9:19

lacoš (citat):
ZAGORAC (citat):
Znali ste i da je ta trgovina 82" imala zemljani pod?

Zagorac pogledaj gdje sam ja služio i bit će ti jasnije,to ti je skoro isto.

Znam,sve je to bilo "tu negdje".
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeThu 14 Nov 2013 - 8:06

[You must be registered and logged in to see this image.]

Raspravljaju gdje je bio moj krevet.....dama gleda u pravom smjeru.

Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeThu 14 Nov 2013 - 8:51

Zagorac odmah izdaj naredbu da se izžica parket,ili to već radi ovaj drug koji pokazuje rukom.Laughing Laughing
Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeThu 14 Nov 2013 - 8:56

Zagorac: jeste li vi imali ovako pojedinačne krevete ili po dva, jedan iznad drugog.

Kod nas su bili po dva, ali običaj je bi da su đombe imale krevete ispod, i bliže peči, koja je bila pored vrata za na hodnik. Tako da kad sam postao đomba unapredio sam se na prvi krevet do vrata. Iako nije imalo smisla, ni zimi mi nije bilo hladno, leti bližina peči za loženje nema smisla, jer se ne loži. Ipak: status!

Ali parket smo imali puno bolji nego ovaj na slici. Iako je bio star.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeThu 14 Nov 2013 - 8:57

U ovom slučaju pomaže jedino kompletno brušenje i lakiranje.
U moje vrijeme nije bilo ni traga ogrebotinama.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeThu 14 Nov 2013 - 9:06

Pero™ (citat):
Zagorac: jeste li vi imali ovako pojedinačne krevete ili po dva, jedan iznad drugog.

Kod nas su bili po dva, ali običaj je bi da su đombe imale krevete ispod, i bliže peči, koja je bila pored vrata za na hodnik. Tako da kad sam postao đomba unapredio sam se na prvi krevet do vrata. Iako nije imalo smisla, ni zimi mi nije bilo hladno, leti bližina peči za loženje nema smisla, jer se ne loži. Ipak: status!

Ali parket smo imali puno bolji nego ovaj na slici. Iako je bio star.

Imali smo krevete na kat,željezna konstrukcija je bila plave boje,bila je šuplja i na gornjim i donjim stranama su bili plastični čepovi crne boje.
Moj je krevet bio donji,drugi po redu uz prozor.
Nismo imali peči,grijali smo se na centralno.(loživo ulje)

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeThu 14 Nov 2013 - 11:09

To sam i ja mislio da si bio na drugom ili možda trečem krevetu.

Ako ste imali dve spavaone, ja sam bio u susednjoj, u početku na predzadnjem, kasnije na prvom, ali uz stenu.

Sigurno sam več napisao, ali ajde da se ponovim. Na gornjoj slici se ne vidi, ali imali smo pečkice na drva i ugalj. u svakoj spavaoni po jednu, u ''dnevnoj sobi'' jednu i jednu u kancelariji oficira. Bilo je dosta prijatno toplo, loženje i nije bio neki problem.Ali problem je bila prašina iz pečkica. Kad smo nedeljom radili generalku, pa mi sve očistili i obrisali, zapalili peči, došao oficir, povukao nekde prstom, pa naravno opet prašina, pa ajde ponovno da čistimo sve.

Ipak higienski uslovi i čistoča su bili sasvim na normalnom nivoju. I parket je izgledao OK, iako je bio star ko karaula. Imali smo kao zabranu da ulazimo čizmama u spavaone i dosta dobro smo se toga držali.

PS/dodano: još jedna zanimljivost koliko temeljito smo čistili, jednom meni zapadne WC, uzmem i merdevine, čistim kotlič, kad sam pogledao unutra nađem 3 metka u vodi. Ko zna odkada još. Pidam dali oče neko da uzme pa se javio jedan drug iz generacije. Ode jednog dana u patrolu, proba jih, dva od tri su još opalila Shocked 
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeThu 14 Nov 2013 - 13:51

Pero™ (citat):
To sam i ja mislio da si bio na drugom ili možda trečem krevetu.

Ako ste imali dve spavaone, ja sam bio u susednjoj, u početku na predzadnjem, kasnije na prvom, ali uz stenu.

Sigurno sam več napisao, ali ajde da se ponovim. Na gornjoj slici se ne vidi, ali imali smo pečkice na drva i ugalj. u svakoj spavaoni po jednu, u ''dnevnoj sobi'' jednu i jednu u kancelariji oficira. Bilo je dosta prijatno toplo, loženje i nije bio neki problem.Ali problem je bila prašina iz pečkica. Kad smo nedeljom radili generalku, pa mi sve očistili i obrisali, zapalili peči, došao oficir, povukao nekde prstom, pa naravno opet prašina, pa ajde ponovno da čistimo sve.

Ipak higienski uslovi i čistoča su bili sasvim na normalnom nivoju. I parket je izgledao OK, iako je bio star ko karaula. Imali smo kao zabranu da ulazimo čizmama u spavaone i dosta dobro smo se toga držali.

PS/dodano: još jedna zanimljivost koliko temeljito smo čistili, jednom meni zapadne WC, uzmem i merdevine, čistim kotlič, kad sam pogledao unutra nađem 3 metka u vodi. Ko zna odkada još. Pidam dali oče neko da uzme pa se javio jedan drug iz generacije. Ode jednog dana u patrolu, proba jih, dva od tri su još opalila Shocked 

Ja sam(ne samo ja) streljivo skrivao u konstrukciji kreveta,nožem skineš gornji plastični čep,staviš u cijev i kad trebaš skineš donji čep.

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeThu 14 Nov 2013 - 18:56

Moram da priznam da sam i ja imao dva ''ilegalca''

Jednog sam uzeo na streljištu, kad komandir voda nije gledao, drugi je bio bugarski. Prenosio sam jih svaki dan u košulji.

Zanimljivo je bilo da su morali bugari da posle gađanja da pokupljaju čahure i da jih vrate na ponovno punjenje, taj moj bugarski metak je bio več dva puta opaljen. Bugari su imali čahure iz nekog sivog metala, sumnjam da je dobro podnosio koroziju. Za naše  znate kakvi su bili.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeThu 14 Nov 2013 - 20:33

Pero™ (citat):
Moram da priznam da sam i ja imao dva ''ilegalca''

Jednog sam uzeo na streljištu, kad komandir voda nije gledao, drugi je bio bugarski. Prenosio sam jih svaki dan u košulji.

Zanimljivo je bilo da su morali bugari da posle gađanja da pokupljaju čahure i da jih vrate na ponovno punjenje, taj moj bugarski metak je bio več dva puta opaljen. Bugari su imali čahure iz nekog sivog metala, sumnjam da je dobro podnosio koroziju. Za naše  znate kakvi su bili.

Nešto kao manevarski,imam slikati ću pa da vidiš jeli to takav.

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeThu 14 Nov 2013 - 22:25

Da sličan našem manevarskom, ne treba da stavljaš sliku. Znam jih isuviše dobro. Prepucao sam jih stotinjak na obuci. Zapravo, voleo sam da pucam sa njima, dosta puta sam uzeo okvir od nekog drugog, njemu nije trebalo da čisti pušku, a ja sam se igrao.

Dodano, ali zrno je bilo slične boje kao naše. Čime je bilo punjeno neznam.
Na vrh Go down
miran cvilak
Vodnik
Vodnik



BROJ POSTOVA: : 443
ČLAN OD: : 2013-01-29
M(j)esto Šentilj

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeSun 17 Nov 2013 - 13:09

Pero™ (citat):
Moram da priznam da sam i ja imao dva ''ilegalca''

Jednog sam uzeo na streljištu, kad komandir voda nije gledao, drugi je bio bugarski. Prenosio sam jih svaki dan u košulji.

Zanimljivo je bilo da su morali bugari da posle gađanja da pokupljaju čahure i da jih vrate na ponovno punjenje, taj moj bugarski metak je bio več dva puta opaljen. Bugari su imali čahure iz nekog sivog metala, sumnjam da je dobro podnosio koroziju. Za naše  znate kakvi su bili.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Ovakvi?

Na vrh Go down
Pero™
Poručnik
Poručnik
Pero™


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2042
ČLAN OD: : 2012-10-29
M(j)esto LJ, nekad SFRJ

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeSun 17 Nov 2013 - 15:21

Mirane, slični su bili, malo svetliji gore, dole više mat. Ovi izgledaju kao da imajo neki zarez sa strane, inače su bili po obliku isti kao naši, sasvim okrugli. Osim u boji zapravo upotrebljenom metalu, bili su isti kao naši. Bez problema se moglo pucati njihove metke iz naših puški, i obrnuto.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeMon 18 Nov 2013 - 7:52

Po ovom zarezu vidi se da su bili u cijevi oružja,vjerojatno neispravna municija iz Rumunije ili Rusije.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeMon 18 Nov 2013 - 8:44

lacoš (citat):
Po ovom zarezu vidi se da su bili u cijevi oružja,vjerojatno neispravna municija iz Rumunije ili Rusije.

Prije bi bio neispravan(slab)feder u okviru.
Na slikama se vidi "otisak" od zatvarača.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeWed 20 Nov 2013 - 7:56

 drenok!!!!
Koliko streljiva ste vi nosili na rejon?
Na vrh Go down
šepa
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
šepa


BROJ POSTOVA: : 384
ČLAN OD: : 2012-04-27
DOB : 54
M(j)esto ZENICA

Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitimeWed 20 Nov 2013 - 13:30

ZAGORAC (citat):
lacoš (citat):
Po ovom zarezu vidi se da su bili u cijevi oružja,vjerojatno neispravna municija iz Rumunije ili Rusije.

Prije bi bio neispravan(slab)feder u okviru.
Na slikama se vidi "otisak" od zatvarača.

Ja bih prije rekao da je ovo sjenka, svjetlost dolazi s lijeve strane i jedan drugom prave sjenu, nisam vidio da bilo kakav zatvarač pravi ovakve utore na čahuri.Ovakve smo mi dobijali na gađanju, a na karauli su bile mesingane čahure tako da se nisu mogli zamijeniti.Jedanput sam ostao bez metka, pretpostavljam da je neko izgubio svoj pa iz mog okvira uzeo jedan, ali dobio sam od jednog desetara metak koji se prenosio sa generacije na generaciju i bio je sakriven u rupi na zidu karaule.Inače svakog petka imali smo pregled i brojanje municije, na pisti ispred karaule svu municiju smo morali izvaditi iz okvira i složiti u grupice po 5 komada ukupno 90 komada, a kad bi bilo pojačano obezbjeđenje i svih 120.Tako je komandir brzo mogao prebrojati jer je vizuelno lako uočiti ako metak nedostaje.

Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)   Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme) - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula Drenak 82/83 (drugi dio teme)
Na vrh 
Stranica 3/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
 Similar topics
-
» Karaula Drenak 82/83 (treći dio teme)
» Karaula Drenak 82/83 (prvi dio teme)
»  Karaula BITUŠE 73/74 (sesti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (peti dio teme)
» Karaula BITUŠE 73/74 (prvi dio teme)

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: