FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Karaula 'Žirovnica' 90/91

Go down 
+13
Maljutka-1
centrum
grašarević
boyan64
lacoš
vladimir
milutins
Kemo Specijalac
Pero™
ZAGORAC
mirko bratuš
Vojnik Graničar
Surogat
17 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Žirovnica' 90/91   Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime23.08.15 8:22

[You must be registered and logged in to see this image.]
Seveda je bila.In po tem grebenu od Ljubelja,po robu Košute,do Jezerskega.
Na vrh Go down
milicevic71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-08-08

Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Žirovnica' 90/91   Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime24.08.15 21:09

mirko bratuš (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Če je kdo služil na karavli Javorniški Rovt,se sigurno spominja planine Seča.
(slikano včeraj)

Karaula Karavanskih Kurirjev Javorniski Rovt poslednji zkk do prvog jula 1991. Desno Stol levo reon Svecice patrolna staza je isla sredinom kratera poznaje se na slici trasa staze. Hvala za sliku
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Žirovnica' 90/91   Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime24.08.15 21:20

milicevic71 (citat):
mirko bratuš (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Če je kdo služil na karavli Javorniški Rovt,se sigurno spominja planine Seča.
(slikano včeraj)

Karaula Karavanskih Kurirjev Javorniski Rovt poslednji zkk do prvog jula 1991. Desno Stol levo reon Svecice patrolna staza je isla sredinom kratera poznaje se na slici trasa staze. Hvala za sliku
Stola se na tej sliki ne vidi. S te planine je 4 ure hoje proti desni (vzhodu).
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Žirovnica' 90/91   Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime24.08.15 21:25

[You must be registered and logged in to see this image.]
Še ena slika Stola z Zelenice.
Na vrh Go down
dike
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-01-20

Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Žirovnica' 90/91   Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime20.01.17 23:03

da to su bili braca blizanci TASIC GORAN I ZORAN iz gudurice  neko selo pored vrsca  ja tog dana sam bio na reonu kada se to desilo
inace sam i ja  iz okoline vrsca i biosam na toj karauli do negde marta ili krajem aprila i onda nas prebacili u vrhniku  pored ljubljane
Na vrh Go down
centrum
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-11-06

Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Žirovnica' 90/91   Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime04.02.17 23:48

grašarević (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

to je ta zirovnica...
grašarević to vam je karula Završnica a karaula Žirovnica je malo dalje prođete jezero,u Završnici tamo vam je sad dom,ako ste služili 1991 vodnik vam se zvao Dragan ako se ne varam,u tu karaulu proveo sam pola života iznad karaule stanuje bivši vodnika Draga Grbavac.
Na vrh Go down
centrum
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-11-06

Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Žirovnica' 90/91   Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime04.02.17 23:54

Kemo Specijalac (citat):
grašarević,

pokusaj na ovom linku da odredis polozaj karaule Žirovnica. Strelica sasvim slucajno oznacava adresu Moste 61,

[You must be registered and logged in to see this link.]


i reci mi, da li te ova fotografija, mozda, asocira na put do tamo

karaula vam je preko puta gde je označeno ovo što strelica pokazuje je kuča od železnice a karaula je preko puta.

Na vrh Go down
centrum
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2014-11-06

Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Žirovnica' 90/91   Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime05.02.17 19:06

Surogat (citat):
Evo ukazala mi mogućnost pa da i ja otvorim novu temu.

Ako ima netko da je u tom periodu služio vojni rok u navedenoj karauli neka se javi. Zapovjednik karaule je bio Zastavnik 1.kl. bosanac iz Banja Luke (mislim da je bio srpske nacionalnosti, ali to je manje važno). Nakon predaje karaule u lipnju/junu '91. on je zajedno s obitelji (supruga i dvoje djece) ostao u T.O. ili se pridružio vojsci slovenije. Kod predaje tražio posebne uvjete, a to je da se slovenska strana pobrine da svi koji nisu imali civilke iste dobije i da im se osigura nesmetan povratak domovima.

Na moju sreću nakon dva dana provedena u Jesenicama, svi u kompletu odlazimo za Kranj, tamo je moj stari doošao po mene i još dvojicu prijatelja (jedan iz Vogošće, a drugi iz Bijelog polja, Crna Gora).

Moram još sam fotke naći pa ih polako kačiti na forum.

Pozzzz septembar...
Zdravo znam kad je došlo do predaje,i kad ste bili prevezeni na Jesenice,i u kojoj zgradi ste boravili na Jesenicama.
Na vrh Go down
Surogat
Gušter
Gušter
Surogat


BROJ POSTOVA: : 64
ČLAN OD: : 2013-08-21
DOB : 52
M(j)esto Zagreb

Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Žirovnica' 90/91   Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime16.02.17 11:37

centrum (citat):
Surogat (citat):
Evo ukazala mi mogućnost pa da i ja otvorim novu temu.

Ako ima netko da je u tom periodu služio vojni rok u navedenoj karauli neka se javi. Zapovjednik karaule je bio Zastavnik 1.kl. bosanac iz Banja Luke (mislim da je bio srpske nacionalnosti, ali to je manje važno). Nakon predaje karaule u lipnju/junu '91. on je zajedno s obitelji (supruga i dvoje djece) ostao u T.O. ili se pridružio vojsci slovenije. Kod predaje tražio posebne uvjete, a to je da se slovenska strana pobrine da svi koji nisu imali civilke iste dobije i da im se osigura nesmetan povratak domovima.

Na moju sreću nakon dva dana provedena u Jesenicama, svi u kompletu odlazimo za Kranj, tamo je moj stari doošao po mene i još dvojicu prijatelja (jedan iz Vogošće, a drugi iz Bijelog polja, Crna Gora).

Moram još sam fotke naći pa ih polako kačiti na forum.

Pozzzz septembar...
Zdravo znam kad je došlo do predaje,i kad ste bili prevezeni na Jesenice,i u kojoj zgradi ste boravili na Jesenicama
Učeniički ili Samački dom to je ulica Viktorje Kejžarja


Surogat: komentar modifikovan dana: 16.02.17 16:12; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Surogat
Gušter
Gušter
Surogat


BROJ POSTOVA: : 64
ČLAN OD: : 2013-08-21
DOB : 52
M(j)esto Zagreb

Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Žirovnica' 90/91   Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime16.02.17 11:37

dike (citat):
da to su bili braca blizanci TASIC GORAN I ZORAN iz gudurice  neko selo pored vrsca  ja tog dana sam bio na reonu kada se to desilo
inace sam i ja  iz okoline vrsca i biosam na toj karauli do negde marta ili krajem aprila i onda nas prebacili u vrhniku  pored ljubljane
E da tako je to su ta dva blizanca...

A kako se ti zoveš?
Na vrh Go down
Surogat
Gušter
Gušter
Surogat


BROJ POSTOVA: : 64
ČLAN OD: : 2013-08-21
DOB : 52
M(j)esto Zagreb

Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Žirovnica' 90/91   Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime17.02.17 9:02

[You must be registered and logged in to see this image.] Karaula Žirovnica proljeće '91.g. nas pet jarana s lijeva na desno Mevludin (Sarajevo-Vogošća), jedan od braće Tasić (Vršac-Gudurica), Rasim Lukač (Bijelo Polje-Crna Gora), Saško Petruševski (Makedonija) i moja malenkost Marko Gotovac (Zagreb)

Evo ljudi sam da Vam predam raport.. Na fejsu ima grupa Pronađi drugove iz  bivse JNA i tamo sam pronašo neke s kojima sam služio u Kranju, a i one s kojima sam kasnije otišao na karaulu... 

Pa tko želi može tamo pogledati za svoje drugove s kojima ste služili... Ima 64000 članova pa je samim tim i vjerojatnost za pronalazak puno veća....

Raport predao vojnik Marko Gotovac

Pozz... ja Vas i dalje pratim ovdje...
Na vrh Go down
pinkalo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 63
M(j)esto rogaška slatina

Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: imam nekaj slik iz karaule žirovnica   Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime07.09.17 11:08

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Žirovnica' 90/91   Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime07.09.17 11:51

Dobrodošao, druže pinkalo!
Slike si mogao postaviti na temu " Žirovnica", koja već postoji u "MAKEDONIJA" na podforumu "SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA". No, vjerovatno će moderatori premjestiti gdje treba.
Ne znam da li će slike modifikovati jer, ako si čitao pravila foruma, znas - zabranjeno je postavljanje slika sa zastavama novonastalih država.
Uživaj u druženju na forumu!

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Sponsored content





Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Karaula 'Žirovnica' 90/91   Karaula 'Žirovnica' 90/91 - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Karaula 'Žirovnica' 90/91
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Karaule JNA - Slovenija
» zirovnica
» Karaula BITUŠE 73/74 (četvrti dio teme)
» Karaula 7.5 Serazin Robert, Veliki Dol, Granicni odsek Sezana 87 godina
» Karaula DUB

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: