FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 ULCINJ I KARAULE

Go down 
+25
Kemo Specijalac
žare
Bojan Stražar
Gringo
mornar71
krajišnik
mrčko
nikolaul
bluemonday
milutko
Tiki
kutres
purger
ugovorac
stokilaš
Max Blitz
saban
Vojnik Graničar
lacoš
dpuric
Makiavelli
Pero™
ZAGORAC
Stazio
IVAN MILOVIC
29 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.08.14 20:41

kod tih granični incedenata ima jedankojise desio na karaliu suobin otišla patrola u rejonske stražare tj ophodnju i nasem vojniku bilo doosadno on uzeo pušku čstio i okrenuo prema granici oni su zabilježili vreme mjesto gde se to desilo i prijavili granični incident
.sutradan ide jedan oficir i jedan iz opštine ulcinj iijedan milicioner na riješavanje tog incidenta
svese dobro završilo avojnik graničar je priznao greškujer u to vrijeme su bili na dužnosti po dnevnoj zapovesti pozzz
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.08.14 22:08

Znaci granicari su morali imati zestoku obuku i sva ostala pravila sluzbe.Da cujemo jos koji prekrsaj ili neku zgodu za vreme patrole.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.08.14 23:37

Evo jedna starija fotografija sa granice sa Albanijom.
Nastala je davne 1965.godine ispred karaule Jezero
u selu Sveti Đorđe pored rijeke Bojana opština Ulcinj.
Ako neko prepozna svoga oca ili djeda neka mi javi, bilo bi
mi drago.
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime25.08.14 21:07

ima jedna anegdota u februaru 1989god održavala se vežba kao upala diverzantska grupa koja je prešla granicu . ta   diverzantsku grupu su sačinjavali vojnici iz karule iz svake republike SFRJ - po jedan i onda su nas iz ostalie jedinice pokušavale da uhvate - sve je bilo planski naprvljeno od pješadijski mina tenkovski ali to su bile dimne . ali poenta je ta da se treći dan vežbe predkraj rijeka bojana izlije ija i ostali koji smo bili u bari tj na livadi nas voda poplavi a veći apsurd da pola ljudi nije znalo plivat .livada ispresjecane kanalima -spašavaj ljude oko neki vrba drveća a komanda po nas da izvuče slati čamac ali gore što su moraki iči u zoganje po čamac kad su nas izvukli vratili u karaulu tri dana nismo imali nikakvi obaveza nitko se nije prehladio -jedno lijepo iskustvo i druženje pozzz
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime25.08.14 22:30

Fotografija o kojoj sam govorio je korak niže.  Dali vam je neko sa fotografije poznat ?


nikolaul: komentar modifikovan dana: 26.08.14 0:00; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
mornar71
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 202
ČLAN OD: : 2013-03-05
M(j)esto valjevo

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime25.08.14 23:02

Kao decak u domu JNA u Valjevu igrao sam sah sa jednim regrutom poreklom izBujanovca zvao se Trajce.Posle isvesnog vremena rekao mi je da odlazi na granicu sa Albanijom.Kasnije sam saznao da je iz Valjevskog garnizona najvise odlazilo vojske na karaule.
Nikolaul da li si i ti bio u Valjevu.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime25.08.14 23:11

Nažalost nijesam bio u Valjevu, jedino sam kroz Valjevo prolazio na putovanju za Beograd.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime25.08.14 23:45

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vojnici i starješine /veći dio/ karaule Jezero , selo Sveti Đorđe na Bojani opština Ulcinj. Godina 1965.
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.09.14 14:49

milutko (citat):
pozdrav svima, sluzio na karauli u sukobinu 1991 godine .voleo bih saznati sta je bilo sa vodnikom koji mi je tamo bio staresina do mog odlaska marta 91 ,on je bio na polaganju za potporucnika , nazalost ime sam mu zaboravio 
mozda bi trebalo jos da spomenem da sam bio decembarska klasa 90 godine na obuci u titogradu tadasnjem a potom dosao na karaulu sukobin 
toliko za pocetak
jasam služiood sep.1988do maja1989god u sukobinu biosam desetar natoj karauli a oficir koji je bio komandir karaule a išao na vojnu akademiju se zvao ŽELJKO MIROVIĆ  pozz od krajšnika
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.09.14 15:17

Ulcinj 1989., ... s fb...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime21.09.14 20:35

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime21.09.14 21:05

Stavi slike i imena ljudi pusti facebok....tu se nalaze kolege bivši, više ljudi koje zanima JNA ima tu!!1

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 11:58

Gringo (citat):
Stavi slike i imena ljudi pusti facebok....tu se nalaze kolege bivši, više ljudi koje zanima JNA ima tu!!1
ok staviću
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 11:59

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 12:08

krajišnik (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]Ovoje slika majske klase1988/89god NIKŠIĆU drugog vodakod agusi isa   prve čete kod kapetana ALEKSIĆ RADOVANA na slici su admir fetić toni martinjas tihomir čupič nikola karač osman kuč radu zoran isić senadovo su koje se mogu momentalo sjetiti ako ko ima nedamože poznati nek dopiše imena bilo je dobro ilijepo smo se družili  pozzz
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 12:27

[You must be registered and logged in to see this image.]na ovoj slici su admir fetić branko grubelnik pantelić milos nakarauli sukobin u ulcinju 88/89godbrankom sam stupio u kontakt
 pozzz
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 12:28

[You must be registered and logged in to see this image.]admir fetić u krugu karaule u sukobinu888/89god
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 12:30

[You must be registered and logged in to see this image.]na slici admir fetić i miljenko vučković ispred karaule u sukobinu 88/89 god
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 12:32

[You must be registered and logged in to see this image.]
nna ovoj slici lepir munib i admir fetić 88/89god
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 12:34

na slici zoran stanković i admir fetić
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 12:46

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime24.09.14 12:47

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 68
M(j)esto žalec /SLO

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Izgleda,da sam ja odslužio svoje prije nego što si ti došao u ulcinj.Ja sam se skinuo 28 04 1975 i ne sječam se da je iko vozio kampanjolu jer je bila uvijek u kvaru Ja sam bio vozač daica zastavnik me zvao mungo .Ako je neko služio u vremenu od 06 05 197   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime18.11.14 22:24

IVAN MILOVIC (citat):
Ja sam služio vojni rok u Ulcinju davne 1975. godine kao lekar stažista.Pomoćnik i vozač kampanjole je bio Miran iz Ptuja.Postojale su 4 karaule u to vreme: Podstegvaš, Sukobin, Sveti Nikola i Bojana ako se dobro sećam. Komandiri karaula nisu tamo spavali već su imali stanove u Ulcinju a i komandna zgrada je bila u Ulcinju. Samo oko 20 vojnika a komandant potpukovnik.Valjda je to bilo važno mesto u to vreme.Vojnici na karaulama posle podne i noću ostanu sami a sa Albanske strane skoro svakodnevne provokacije.Sa njihove strane bunkeri i brisani prostor da ne beže preko granice.Međutim, veoma često graničari uhvate prebege i predaju ih miliciji. Nikada ih nisu vraćali u Albaniju - kasnije dobiju politički azil.
U jesen 1975.pređe neki albanski vojhni čamac u naše teritorijalne vode, presretne ih naše plovilo (predpostavljam iz baze u Kumboru) opomene ih tri puta po pravilima a ovi tvrdoglavi i ne obaziru se. Naši otvore vatru iz mitraljeza i ubiju im kapetana. Majko mila! Zatvoriše granicu, dolaze generali iz Beograda,međudržavne komisije, ozbiljan pogranični incident.Sve se to završi a u novimana, naravno, ni reči o događaju.
Mnogo davno je to bilo, oficiri sigurno više nisu živi,i moja generacija je pri kraju životnog veka.Posle smo mislili da je bilo teško ali sada vidim da je bilo lepo i da se ništa tako nije u životu ponovilo (prijateljstvo, zajedništvo, drugarstvo, pomaganje, razumevanje, solidarnost).
Ja sam im stalno davao neke upute za preglede kod specijalste da mogu da se odmore nekoliko dana, ponekad i na VMA a potpukovnik me zove na raport i pita je li to normalno da su skoro svi bolesni.
Bilo pa prošlo.
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 68
M(j)esto žalec /SLO

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Izgleda,da sam ja odslužio svoje prije nego što si ti došao u ulcinj.Ja sam se skinuo 28 04 1975 i ne sječam se da je iko vozio kampanjolu jer je bila uvijek u kvaru Ja sam bio vozač daica zastavnik me zvao mungo .Ako je neko služio u vremenu od 06 05 197   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime23.11.14 23:18

IVAN MILOVIC (citat):
Ja sam služio vojni rok u Ulcinju davne 1975. godine kao lekar stažista.Pomoćnik i vozač kampanjole je bio Miran iz Ptuja.Postojale su 4 karaule u to vreme: Podstegvaš, Sukobin, Sveti Nikola i Bojana ako se dobro sećam. Komandiri karaula nisu tamo spavali već su imali stanove u Ulcinju a i komandna zgrada je bila u Ulcinju. Samo oko 20 vojnika a komandant potpukovnik.Valjda je to bilo važno mesto u to vreme.Vojnici na karaulama posle podne i noću ostanu sami a sa Albanske strane skoro svakodnevne provokacije.Sa njihove strane bunkeri i brisani prostor da ne beže preko granice.Međutim, veoma često graničari uhvate prebege i predaju ih miliciji. Nikada ih nisu vraćali u Albaniju - kasnije dobiju politički azil.
U jesen 1975.pređe neki albanski vojhni čamac u naše teritorijalne vode, presretne ih naše plovilo (predpostavljam iz baze u Kumboru) opomene ih tri puta po pravilima a ovi tvrdoglavi i ne obaziru se. Naši otvore vatru iz mitraljeza i ubiju im kapetana. Majko mila! Zatvoriše granicu, dolaze generali iz Beograda,međudržavne komisije, ozbiljan pogranični incident.Sve se to završi a u novimana, naravno, ni reči o događaju.
Mnogo davno je to bilo, oficiri sigurno više nisu živi,i moja generacija je pri kraju životnog veka.Posle smo mislili da je bilo teško ali sada vidim da je bilo lepo i da se ništa tako nije u životu ponovilo (prijateljstvo, zajedništvo, drugarstvo, pomaganje, razumevanje, solidarnost).
Ja sam im stalno davao neke upute za preglede kod specijalste da mogu da se odmore nekoliko dana, ponekad i na VMA a potpukovnik me zove na raport i pita je li to normalno da su skoro svi bolesni.
Bilo pa prošlo.
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 68
M(j)esto žalec /SLO

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime23.11.14 23:28

Izgleda,da smo se momoišli ja sam se skinuo 28.04.1975.Služio sam u Ulcinju bio sam vozač kamiona komandir mi je bio Momir Kasalica.Najbolji prijatelj na žalost pokojni Ljubiša Trajić.Vozio je TAM 2001(tamič).Koliko se sečam imao je udes i sa njim je bio lekar stažista,da nisi slučajno bio ti?Slupan je bio tamič a povređen nije bio niko.Napiši još šta pa da vidimo jel smo služili skupa .Ujedno pozivam ako ima još neko ko je služio u Ulcinju da se javi nema veze koje je nacionalnosti ja sam slovenac pozdrav svima
Na vrh Go down
žare
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 19
ČLAN OD: : 2013-02-03
DOB : 63
M(j)esto Ljubljana

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime04.12.14 23:23

Pozdrav svima,

dugo nisam pisao na ovom forumu, pa da se javim i ovde, pošto i tu nekako spadam. Od 09.82 do 05.83 bio sam na Mavrijanu - radarska i radio prislušna jedinica. Komandir je bio kapetan Đuriš Martin, stariji vodnici Stanimirović, Bundalo, Joldić, Stojanović, Zastavnik Belopavlović.
Od vojnika Ivan Ercegović (pravnik iz Trogira), Dešpalj iz Zadra, Maticki iz ???, Sokolović, Memeti ("sladkar" iz Kumanova, kako je rekao za sebe; pravio je odlične baklave), ... biolo je simpatično, koliko je u JNA to moglo biti. Ima li netko iz tih vremena?
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 68
M(j)esto žalec /SLO

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime08.12.14 0:17

Zdravo nikolaul!
 
Napisao si da ti je otac bio oficir u Ulcinju.Ja sam služio vojni rok 1975g.bio sam vozač verovatno je tada  i tvoj otac bio tamo .Mučim se da saznam šta je sa oficirima i podoficirima koji su bili tada u službi u Ulcinju.Molim te da javiš tvoje prezime i sigurno ču poznati tvog oca i može biti da možda poznajem i tebe jer nekolicina oficira imalo je sinove stanovali su u višekatnici odmah do zgrade komande stana u Ulcinju
Unaprijed hvala i puno pozdrava iz Slovenije
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime02.01.15 20:17

pozz  drugovi da se javim  nisam ima prilike da se javim
mnogo se svari dešavalo dok smo služili vojni rok  lijepi  stvari najviše a od toga je bilo drugarstvo na nivou.Počevši od ustajanja  umivanja fiskulture iobaveza tokom dana a onda popodnevni odmor tj sportske aktuvnosti vojnici koji su bili na dužnosti po dnevnoj zapovestisu odrađivali svoj dio-druženje s civilima je bilo dosta korektno ibez problema tako to cio dan .Što mile ostalo u sjecanju da je bojana rijeka izlijevala da bi zastitili selo vojska je kopala bazene i nasipe pravila stim da su sela zaštičena od poplava au bazenima bi posle povlaćenja rijeke ostajalo ribe- bilo je ribe ido 20 kilograma težine.
Bilo je to vrijeme lijepog druženja uspostavio sam s nekim kontakte kao npr branko grubelnik iz slovenije graca zihno iz srbije tjiz sandžaka i svojim zemljakom samir alagić iz bihaća ako ima jos ko daje bio na karauli u sukobinu želeo bi da se javi
salutiranje granata
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime08.07.15 17:58

Slikano juce na putu za Albaniju...Sukobin, karaula pre istoimenog prelaza


[You must be registered and logged in to see this image.]

Vozac je zurio, ja slikao iz kombija u pokretu...otud mutna slika...
Na vrh Go down
kuvar1991
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2015-09-28

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime28.09.15 22:05

sluzio sam na karauli Bojana 1990/91. bio sam kuvar,...iz Zupanje,,,,pozdravljam sve koji su samnom  tda sluzili a bili smo iz svih republika.
Na vrh Go down
john kustich
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-11-09

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Sukobin   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime09.11.15 22:30

Pozdravljeni,
jaz in moj brat sva služila na karauli Sukobin. klasa 1989/90. starešina je bil Mitrović Željko.


john kustich: komentar modifikovan dana: 09.11.15 22:37; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime09.11.15 22:32

Dobro nam došao kolega po nekadašnjoj službi!  cheers
Na vrh Go down
john kustich
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2015-11-09

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime09.11.15 22:39

Hvala
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime10.11.15 18:02

Bojan Stražar (citat):
Zdravo nikolaul!
 
Napisao si da ti je otac bio oficir u Ulcinju.Ja sam služio vojni rok 1975g.bio sam vozač verovatno je tada  i tvoj otac bio tamo .Mučim se da saznam šta je sa oficirima i podoficirima koji su bili tada u službi u Ulcinju.Molim te da javiš tvoje prezime i sigurno ču poznati tvog oca i može biti da možda poznajem i tebe jer nekolicina oficira imalo je sinove stanovali su u višekatnici odmah do zgrade komande stana u Ulcinju
Unaprijed hvala i puno pozdrava iz Slovenije
Pozdrav Bojane , ja sam u to vrijeme bio a i danas živim u Ulcinju. Moj otac je pošao u penziju 1970. ali je bio prisutan tako da si ga vjerovatno znao makar po imenu jer si ti služio u vremenu kada su tvoje starješine bile njegove kolege. Ja sam u to vrijeme bio gimnazijalac i živio sam u toj zgradi koju pominješ, tako da sam dobro poznavao sve tvoje straješine.  Da ne pominjem nijihova imena mogu ti ugrubo reći da je većina iz tog vremena otišla u penziju početkom 1980. nakon zemljotresa i da su dobili stanove u mjestima u kojima su tražili , najviše Beograd i Split. Koliko mi je poznato danas većina od njih nijesu živi. Napiši mi što te još zanima a da ti ja mogu pomoći.
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 68
M(j)esto žalec /SLO

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.11.15 22:24

Zdravo Nikolaul.Mnogo sam se razveslio kad sam pročitao tvoj odgovor.Verovatno sam tebe i tvog oca susretao prilikom izlaska u Ulcinj.U toj zgradi su stanovali moj komandir Momir Kasalica.Komandir odsjeka Milorad Marković Zastavnik trajkovski,kapetan Ignjatović,i Mijatović Verovatno su mnogi od nabrojanih več pokojni.A tvog oca sam verovatno i sretao jer sam vozio starešine za praznike po obljižnim selima jer su ih seljaci zvali i častili jelom i pičem. Možda si bio i ti među grupom mladiča koji su prilikom dolazka u Ulcinjmom drugu i meni pokazali gdje je kasarna,kazali su da ne treba da žurimo na brdo Metrizi jer njihovi očevi nisu gore i neka uživamo u gradu.Kasnije sam saznao,da su u toj grupi mladiča bili sinovi Kaslice i ostali klinci iz zgrade gdje su stanovali.Nikad neču zaboraviti kako su nas ulcinjani prihvačali,U lokalima su nas častili pičem u oči svatova donosili bi nama pečenje kolača,i piče.Nikom nije smetalo ako je vojnik pred samo skidanje u hotelu pevaljki naručio pjesmu SAMO ZA NAJSTARIJEG BORCA NA BALKANU pjesma Poleči soko i sl.Vaši očevi su nam dozvoljavali izlazak na plažu na kupanje.Potpukovnik nas je častio pivom kad je vozikao dijete u kolicima tako da smo često puta namjerno naletjeli na njega i pozdravili ga.A on ajde moji sokolovi idite u kafanu kod Verice tako se zvala konobarica, odmah kad se spustiš u Ulcinj popijte pivo ja ču svratiti kasnije i platiti piče.Bilo to davno prije 40g.Ali nikad to neču zaboraviti.Možda se sečaš nekoliko puta je trubač zasvirao TIŠINU na terasama obljižnih hotela tada je prestala svirati muzika a preko ozvočenja puno puta se čulo bravo vojsko. Posle famozne utakmice i Deličevega komentara"LJUDI JEL TO MOGUČE"desetar je na platou kasarne ispraznio redenik manevarske municije iz puškomitraljeza niko mu nije ništa rekao zbog toga jer se Jugoslavija kvalifikovala na svjetsko prvenstvo.Molim te ako znaš šta o navedenim ljudima da mi drugi put kad se budeš javljao napišeš šta je s njima Puno pzdrava Bojan
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.11.15 22:52

Bojane zdravo, drago mi je da se sjećaš ovih ljudi , jer sam ih i ja poznavao i danas ih se takođe rado sjećam. Bilo je to divno vrijeme a takve su i uspomene ostale. Sjećam se tog dugog rafala i slavlja. Tada drug Marković je nosio nadimak Soko shodno svome temperamentu i bio je pravi starješina. On je bio oženjen Slovenkom i nakon penzionisanja je živjeo u Sloveniji. Zadnji put sam ga vidjeo negdje 79. ili 80. godine kada je dolazio u Ulcinj. Kasalica Momčilo je umro početkom 2006. godine. Živjeo je nakon penzionisanja u Ulcinju. Njegovi sinovi i danas žive ovdje sa svojim porodicama. Ovog čovjeka sam dobro poznavao jer je bio kum mome ocu. Zastavnik Stojčevski Trajče je nakon penzionisanja negdje početkom 1980. godine dobio stan u Beogradu i tamo se sa porodicom. Čuo sam da je nedavno umro ali nijesam uspjeo da provjerim tu informaciju. Ignjatović je napredovao do čina p.pukovnika i jedno vrijeme je bio komandant. Sredinom 80-desetih je dobio prekomandu u Beograd znam da je dogurao do čina pukovnika dalje neznam. Vjerovatno se sjećaš veziste Jevremovića,  komandira karaula Đapića i Lazovića i drugih.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.11.15 22:59

[You must be registered and logged in to see this image.]

Posada Karaule Fraskanjel na rijeci Bojani početak 50 - tih XX vijeka. Starješina je moj otac.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.11.15 23:04

[You must be registered and logged in to see this image.]
Podoficirska škola u Zrenjaninu iz koje su mnogi kadeti poslije bili komandiri na granici, a dvojica sa ove fotografije su bili komandiri u Ulcinju. Lazović Miloje i Bačlija Stevan.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.11.15 23:09

[You must be registered and logged in to see this image.]
Zasjeda na granici , poziranje za list Graničar i Front, davno je to bilo. Vidi se po naoružanju.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.11.15 23:13

[You must be registered and logged in to see this image.]
Osmatrač maskiran u čobanina.
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 68
M(j)esto žalec /SLO

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.11.15 23:39

Nikolaul zdravo vrlo sam radostan,da sam dobio informacije o mojim drugim očevima.Znam vezistu Jevremića Đapić komandir karaule Bojana Jel lazović bio sijedi malo punački čovjek stari vodnik prve klase?Pa sve sam poznavao jer sam ih vozio po karaulama i okolini.Kampanjola je bila u kvaru pa su se vozili samnom u TAM 4500.Kada sam vozio namirnice po karaulama obavezno je bio neko od oficira samnom.Kad sam vozio na Bojanu molili bi me,da oni voze kamion,svi su imali dozvole ali iskustva nikakva jer su na akademiji položili vozačke ali vozili nisu nikako.Momčilo Kasalica bio ljudina svi su ga se bojali a za nas pozadince bio zakon pričao je da mu je čin zastavnika dao Tito več za vreme rata i niko osim on nema pravo da mu ga uzme.Prilikom obilazka generala svi su bili ko ludi i sve sređivali jedino on sedi izpod one velike lipe u krugu i sedeči pita "Šta je đenerale očemo popiti kafu? Zamalo,da ne postanem dio njihovo roda.Na autobuskoj stanici radila je njegova rodica on joj je bio stric.Prekrasna djevijka duge crne kose zvala se Kalasić Vilda-Viki.Mnogo mi se sviđala počeo sam se vrtjeti oko nje i uspjelo mi je da smo išli u bioskop i u hotel Maestral u disko Momčilo je to nekako saznao i jednom su se napili ceo štab i u 2 sata ujutro zvali me na raport dežurn idesetar me probudi veli mi da moram odmah na raport ali ne moram da se oblačim ja u gačama i njih puna kancelarija i boca rakije na stolu.Momčilo me pita šta imam ja sa Vildom?Ja se pravim lud da je neznam a on odgovori ako imam šta sa njom on če srediti da se zaposlim u JNA kao civilno lice i za malo rada primati dobru platu.Bio sam mlad i nisam imao namjeru za nešto se vezivati tvrdoglavo sam sve zanjekao pa se naljutio i zabranio mi uopče približavanje autobuskoj stanici kamoli razgovarati sa Vikicom i tako se to završilo.Molim te ako znaš šta o toj osobi molim te javi mi.Unaprijed hvala i puno pozdrava
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.11.15 23:52

Bojan Stražar (citat):
Nikolaul zdravo vrlo sam radostan,da sam dobio informacije o mojim drugim očevima.Znam vezistu Jevremića Đapić komandir karaule Bojana Jel lazović bio sijedi malo punački čovjek stari vodnik prve klase?Pa sve sam poznavao jer sam ih vozio po karaulama i okolini.Kampanjola je bila u kvaru pa su se vozili samnom u TAM 4500.Kada sam vozio namirnice po karaulama obavezno je bio neko od oficira samnom.Kad sam vozio na Bojanu molili bi me,da oni voze kamion,svi su imali dozvole ali iskustva nikakva jer su na akademiji položili vozačke ali vozili nisu nikako.Momčilo Kasalica bio ljudina svi su ga se bojali a za nas pozadince bio zakon pričao je da mu je čin zastavnika dao Tito več za vreme rata i niko osim on nema pravo da mu ga uzme.Prilikom obilazka generala svi su bili ko ludi i sve sređivali jedino on sedi izpod one velike lipe u krugu i sedeči pita "Šta je đenerale očemo popiti kafu? Zamalo,da ne postanem dio njihovo roda.Na autobuskoj stanici radila je njegova rodica on joj je bio stric.Prekrasna djevijka duge crne kose zvala se Kalasić Vilda-Viki.Mnogo mi se sviđala počeo sam se vrtjeti oko nje i uspjelo mi je da smo išli u bioskop i u hotel Maestral u disko Momčilo je to nekako saznao i jednom su se napili ceo štab i u 2 sata ujutro zvali me na raport dežurn idesetar me probudi veli mi da moram odmah na raport ali ne moram da se oblačim ja u gačama i njih puna kancelarija i boca rakije na stolu.Momčilo me pita šta imam ja sa Vildom?Ja se pravim lud da je neznam a on odgovori ako imam šta sa njom on če srediti da se zaposlim u JNA kao civilno lice i za malo rada primati dobru platu.Bio sam mlad i nisam imao namjeru za nešto se vezivati tvrdoglavo sam sve zanjekao pa se naljutio i zabranio mi uopče približavanje autobuskoj stanici kamoli razgovarati sa Vikicom i tako se to završilo.Molim te ako znaš šta o toj osobi molim te javi mi.Unaprijed hvala i puno pozdrava
Lazović je bio kamndir na karauli Jezero u selu Sveti Đorđe, bio oniži rastom nešto kao Đapić, kuždrave kose tamnije puti. Moj otac je išao kod njega na proslave i drugim povodima možda si ga neki put vozio. U to vrijeme je bio u penziji. Vikice se i ja sjećam ali sam bio zaboravio njeno ime. Bila je zgodna, o njoj od tog vremena neznam ništa a kada vidim nekog od Kasalica pitaću za njenu sudbinu.
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 68
M(j)esto žalec /SLO

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime12.11.15 21:55

Zdravo Nikolaul hvala za odgovor verovatno sam i tvog tatu koji put vozio jer ako mu je kasalica bio kum sigurno je koji put opet otišao u posjet karauli na kojoj je bio komandir.Obilazio sam sve karaule redom od mora pa na vrh brda, BOJANA,JEZERO,SUKOBIN,PODSTEGIVAŠ.Tako su se tada zvale.Nikad neču zaboraviti Đapiča komandira karaule Bojana.Prilikom mog dolaska u Ulcinj još 3 mjeseca vozio je kamion stari vozač zvali zu ga Čoro.SOKO i kasalica su odlućili,da ja za to vreme popravim vrata,brave i šarke na svim objektima počevši od komande pa do zadnje karaule.Na Bojani sam sve sredio a onda me Đapič pošalje na jedan napušteni voj. objekat u blizini,da i tamo sredim brave.Od dolazka u Ulcinj uopšte nisam zadužio osobno naoružanje pa se Đapič okrene i donese mi malu sjekiricu i kaže da imaš barem nešto od naoružanja.Vozač me odveze tamo i ode malo sam brinuo kako ču sam doći na karaulu il ču tu morati prenočiti ako patrulja slučajno zaboravi na mene sve se dobro završilo.Isto mi u sječanju ostaje vezista Jevremović.Pošto je Ćoro otišao kuči zadužio sam njegovo vozilo.Treba sa karaule podstegivaš usred noči odvesti vojnike koji su odslužili i odmah sutradan odvesti nove vojnike na karaulu najopasnija je bila vožnja na Podstegivaš.Ja novopečeni vozač bez iskustva niko od starješina nije imao hrabrosti da doživi krst samnom.Jedino Jevremović se usudio toga.Kad sam napomenuo nauružaje zadužio sam se tek kad je iskrsla Tursko Ciparska kriza.Najbolje je bilo na karauli Bojana,da o osmatračnici na Adi ne gubim riječi.Onda sledi Jezero tamo je bllo puno lubenice (bostana). Na Ulcinj veže me mnogo prelijepih uspomena prosto sve je bilo super kao da opšte nisam bio u vojsci izvrsni odnosi sa starješinama i sa svim vojnicima bez obzira bili na karauli ili u komandi u Ulcinju vjeruj ako bi me ponovo poslali u vojsku u Ulcinj sa istom postavom i u isti objekat odmah bi pristao.Verovatno se sečaš da zgada uopšte nije ličila na klasičan vojni objekat na brdu prelep razgled na Ulcinj i na more.Šteta,da je u zemljotresu toliko stradala, da su je morali srušiti.Još i danas zamišljam ulazak u komandu sa jedne strane nacrtana graničarska značka a na drugoj strani jugoslovenski grb.Ako nešto saznaš o Vikici javi mi takođe pozdravi Kasaličine sinove kad se sretnete, zaboravio sam tko je imao žuta kola mislim da je bio stojadin ponekad sam mu davao benzin jer sam dužio skladište goriva koje je bilo vani na lijevoj strani kod ulaza.Puno pozdrava Bojan.
Na vrh Go down
Bojan Stražar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 20
ČLAN OD: : 2014-11-18
DOB : 68
M(j)esto žalec /SLO

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime12.11.15 22:07

Zdravo Nikolaul zaboravio sam da te pitam za starog vodnika prve klase komandir pješadinaca u Ulcinju rezerva za popunjavanje karauli zbog godišnjeg odmora vojnika bolesti i slič.Bio je visok mnogo jak plave kose verovatno pred samu penziju sječam se da mi je pisao objavu za godišnji odmor i doda mi četiri dana za dvaput davanja krvi.Reče mi ako te tko pita ti si dao krv na obuci u Čapljini a dokumenti se izgubili.Kao dobitnik značke primeran vojnik i pripadajučeg nagradnog odsustva sakupio mi skoro mjesec i po odsustva,ako sam ga dovoljno opisao zaboravio sam mu prezime i ime puno pozdrava Bojan
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime12.11.15 23:32

Bojan Stražar (citat):
Zdravo Nikolaul zaboravio sam da te pitam za starog vodnika prve klase komandir pješadinaca u Ulcinju rezerva za popunjavanje karauli zbog godišnjeg odmora vojnika bolesti i slič.Bio je visok mnogo jak plave kose verovatno pred samu penziju sječam se da mi je pisao objavu za godišnji odmor i doda mi četiri dana za dvaput davanja krvi.Reče mi ako te tko pita ti si dao krv na obuci u Čapljini a dokumenti se izgubili.Kao dobitnik značke primeran vojnik i pripadajučeg nagradnog odsustva sakupio mi skoro mjesec i po odsustva,ako sam ga dovoljno opisao zaboravio sam mu prezime i ime puno pozdrava Bojan
Zdravo Bojane, mislim da se radi o starješini po prezimenu Anđelić , bio je dobar čovjek i prijatelj moga oca. Sa porodicom se preselio u Podgoricu nemam informacije da li je danas živ. Stanovao je u takozvanim kampovima blizu Male plaže. I danas da dođeš do ulaza u nekadašnju karaulu kako smo mi zvali zgradu o kojoj govoriš zatekao bi iste simbole graničarsku značku i grb ali su malo izblijedili od vremena ali je reljef još živ.
Na vrh Go down
nikolaul
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 33
ČLAN OD: : 2014-02-26
DOB : 66
M(j)esto Ulcinj MNE

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime12.11.15 23:35

[You must be registered and logged in to see this image.]
Stara razglednica Ulcinja na kojoj se vidi nekadašnja karaula /u gornjem desnom uglu zgrada na brdu /
Na vrh Go down
krajišnik
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 34
ČLAN OD: : 2014-08-22
DOB : 54
M(j)esto Bos. Otoka

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime12.12.15 20:47

POZZ bas mi je drago videti fotografije stare bude neku lijepu uspomenu koja je bila i ostala jedna ljepši uspomena iz tih vrlo lijepi vremena. nisam bio odavno sad je zima pa cu se malo vise posvetit stranici
veliki pozzzzz klasi majskoj 1988/89god. niksić i ulcinj
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime26.06.16 17:03

[You must be registered and logged in to see this image.]
Karavla Vusinje-Vuthaj,se je kdo spomni?
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime30.06.16 22:52

[You must be registered and logged in to see this image.]
Verjetno pipa z vodo v tej karavli.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3576
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime11.07.16 8:18

[You must be registered and logged in to see this image.]

Laughing
Na vrh Go down
Sponsored content





ULCINJ I KARAULE - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ULCINJ I KARAULE   ULCINJ I KARAULE - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
ULCINJ I KARAULE
Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Karaula Nikolić Dojransko jezero
» Karaula "Jožica Flander"-Gaj G.O.Maribor
» Karaule u HR
» Karaula "Vič" VP 7646 - granični odsek Dravograd - 1986-1987
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR CRNA GORA-
Idi na: