FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Spomenici NOB-a

Go down 
+31
Sloba1
puc(f)lek
Vojnik Graničar
Zoran I
milutins
lacoš
Kemo Specijalac
Brkakougar
mirko bratuš
013gonzo
vargas
semsudin
PORUCNIK
Gringo
Četni evidentičar
Senad
ercov54
Jozo Trklja
Dino-Priboj
alexandar
purger
Max Blitz
vladimir
boyan64
pukovnik
Stanko1
East&West
dpuric
Stazio
Matrix
bojnik
35 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next
AutorPoruka
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 6:41

affraid

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 11:58

Bilo je davno, kad smo u nekom razredu OŠ išli na izlet kod tog spomenika, pa sam ga sad, kad smo prolazili blizu, ponovo posjetio. 

Nestao je sunčani odblisk od tog spomenika, koji se nekad u lepo vreme video iz moje zidanice, pa mi je sad jasno zašto. 

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Audaces fortuna iuvat


Četni evidentičar: komentar modifikovan dana: 09.09.14 13:09; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 20:11

Cigići su i lim skinuli.....
Kaj si toliko blizu da vidiš vrh Petrove gore????

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 20:56

Gringo (citat):
Cigići su i lim skinuli.....
Kaj si toliko blizu da vidiš vrh Petrove gore????
Da, vidi se kad je lepo i jasno. Zračne linije je 60 km,a po cesti 85 km.
Nekad, kad je bilo sunčano, znalo je od sunca bliščati ali izgleda, da je rostfrei lim skinut baš na takvom kutu, da sad više nema tog bleska.

_________________
Audaces fortuna iuvat
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 21:24

Takođe se vidi ljeti po lijepom vremenu i sa područja općine V Kladuša tj.mjesta mog boravka.Nekad davno kad nije bilo granice mještani Kladuške općine su išli masovno traktorima sa prikolicom u jesen kupiti kestene u Petrovu Goru.Orijentir je bio spomenik da se u tim šumskim prostranstvima neko nebi izgubio.
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 21:26

Da smo danas u državama kakve bi trebale biti, po meni bi po kratkom postupku visjeli naglavačke i ovi što kradu i njihovi "otkupljivači" po koje kakvim sakupljalištima sekundarnih sirovina. Koja je to veličina prvenstveno nemara od vlasti u državi, pa makar su to partizanski spomenici. Kad njih opelješe do kraja, doći će na red i spomenici iz prošlog rata. Onda će se pitati, pa tko se to usudio ukrasti "našu svetinju" Prije dvije-tri godine lopovi su ukrali brončanu bistu Narodnog heroja Antuna Blažića-Šimuna u rodnom mu mjestu Globočec Ludbreški. Pazite bezobrazluka, bista je bila postavljena svojih 5 metara od glavne ceste, Podravske magistrale, ispred mjesnog Društvenog doma. Nikada nije pronađena. U mome selu je spomenik Boži Leineru, prvom komandantu Kalničkog partizanskog odreda. Život je završio u mome selu od strane xxx. Pošto je spomenik isto blizu glavne ceste, u parku kod mjesnog nogometnog igrališta, susjedi i ja dogovorili smo se da budnije pazimo na spomenik, da nam i našega "Božija" ne ukradu. Za sada je još sa nama.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 21:38

postoji i zapisano svjedočanstvo Božine majke Hedvige. - "Moj sin Božidar 3. svibnja 1942. nakon borbe protiv neprijatelja, umoran i nešto bolestan, sklonio se u kuću Vranović Antuna u Hrastovsko, ali je po istome izdan te opkoljen. Htio se probiti, ali kada je vidio da to nije moguće, sam se ubio. Njegov drug Milivoj Marijan iz Novigrada, student medicine, također se ustrijelio. Antuna Vranovića ubili su partizani 1. 11. 1942. – piše u izjavi Hedvige Leiner, Božine majke, koju je dala Komisiji za ratne zločine u Ludbregu.
No Božu je izdala Vranovićeva susjeda, a ne Antun, koji je ni kriv ni dužan stradao od partizana.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 21:52

Znam, Vranovića su "riješili" u goricama nedaleko od mojih. U to doba, gorice su bile jako opasno mjesto, možda opasnije i od šume. U bratovim goricama su "riješili" dva financa, palimo im svijeće za Sve Svete.
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 22:05

Petrova gora

[You must be registered and logged in to see this image.]


Četni evidentičar: komentar modifikovan dana: 09.09.14 13:08; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 22:22

Iza Božinog spomenika je bila sala od starog društvenog doma i na njoj spomen ploča koja je sad na samom spomeniku. Iza se vidi novi društveni dom, a ja sam 6. kuća lijevo preko puta.
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 22:48

A to je spomenik Matiju Gubcu u Gornjoj Stubici. 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Znali su se organizirati i ujediniti bez mobitela i bez interneta. Svaka čast Matiju Gupcu i Iliji Gregoriću.

_________________
Audaces fortuna iuvat


Četni evidentičar: komentar modifikovan dana: 09.09.14 12:45; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 22:50

vargas (citat):
Iza Božinog spomenika je bila sala od starog društvenog doma i na njoj spomen ploča koja je sad na samom spomeniku. Iza se vidi novi društveni dom, a ja sam 6. kuća lijevo preko puta.
jel ti to kolega šalješ koordinate ili poziv za cugu? lol!  šalamala

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
vargas
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 374
ČLAN OD: : 2013-05-29
DOB : 55
M(j)esto Ludbreg

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 22:58

Ovo drugo, protiv onog prvog me štiti kapelica u dvorištu. Osim toga u goricama je i S300, onaj od generala Zagorca za koji "vlast" ne zna gdje je. Rakete napunimo tudumom i ko nam kaj more!
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 23:41

Četni evidentičar (citat):
Bilo je davno, kad smo u nekom razredu OŠ išli na izlet kod tog spomenika, pa sam ga sad, kad smo prolazili blizu, ponovo posjetio. 

Nestao je sunčani odblisk od tog spomenika, koji se nekad u lepo vreme video iz moje zidanice, pa mi je sad jasno zašto. 

[You must be registered and logged in to see this image.]
A gde je ovaj spomenik ?

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.09.14 23:48

013gonzo (citat):
Četni evidentičar (citat):
Bilo je davno, kad smo u nekom razredu OŠ išli na izlet kod tog spomenika, pa sam ga sad, kad smo prolazili blizu, ponovo posjetio. 

Nestao je sunčani odblisk od tog spomenika, koji se nekad u lepo vreme video iz moje zidanice, pa mi je sad jasno zašto. 

[You must be registered and logged in to see this image.]
A gde je ovaj spomenik ?
Na Petrovoj gori.

[You must be registered and logged in to see this link.]

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Audaces fortuna iuvat
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime13.09.14 15:31

Eto spomenik NOB koji je sagrađen 1971 u Toplicama koji mi nismo srušili već smo istog prenamijenili u ime ali u čast svim Žrtvama Fašizma  komunizma i Domovinskog rata!!!
Te nam tako isti i dalje vjerno služi u svrhu za koji je podignut te  odajemo počast na dane Domovine ili odeređenih praznika!!!

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime13.09.14 22:11

Gringo nisam cuo da u Srbiji postoje spomenici zrtvama komunizma. za NOB  I domovinski rat  to mi je ok.
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime13.09.14 22:22

Bit će da komunisti i komunistički režim (čitaj partizani) nisu u Srbiji nikoga maltretirali, uhićivali, procesuirali, zatvarali, konfiscirali, nacionalizirali, ubijali itd.itd., mora da je teklo med i mlijeko za vrijeme komunizma, no eto nešto ima, pa me demantuj

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime13.09.14 23:05

Bojnik  vidis I sam  ko je podigao ovaj spomenik kao I gde je podignut na nekoj livadi. Slika sama govori za sebe.To nema nikakve veze ni sa Srpskim narodom I Srbijom, isto kao I onaj spomenik na ravnoj gori. Dobro se zna ko je na prostorima EX.YU  bio nosioc borbe protiv fasizma  I ko je bio pobednik nad fasizmom.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime13.09.14 23:33

Čim je spomenik podignut nečega je tu bilo, a što vjerovatno znaju u Aranđelovcu, no to je OFF TOPIC, riječ je o spomenicima NOB-a

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
alexandar
Kapetan I klase
Kapetan I klase



Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4561
ČLAN OD: : 2011-06-23

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime13.09.14 23:36

Tako je.....vratimo se temi , obzirom da svi znamo koliko je " teska " tema koja se ovde spominje...
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime14.09.14 0:04

Skupština opštine Smederevska Palanka donela je odluku da jedna ulica u tom  gradu ponese ime okupatorskog vojnika Jozefa Šulca. vrlo neobicna odluka .zasto? ovaj vojnik vermahta  je odbio da ucestvuje u streljanju 18 zarobljenih partizana  pa je po kratkom postupku I sam streljan. komunisti su smatrali  nepodobnim da se podigne spomenik  streljanim partizanima jer je sa njima streljan I jedan nemac. ova nepravda prema streljanim partizanima I nemackom vojniku je ispravljena tek 1997 god
Na vrh Go down
bojnik
Poručnik
Poručnik
bojnik


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2691
ČLAN OD: : 2012-11-13
DOB : 59
M(j)esto Slavonija - Slanina & kulen + čvarci & kobasice

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime14.09.14 7:47

vladimir (citat):
Skupština opštine Smederevska Palanka donela je odluku da jedna ulica u tom  gradu ponese ime okupatorskog vojnika Jozefa Šulca. vrlo neobicna odluka .zasto? ovaj vojnik vermahta  je odbio da ucestvuje u streljanju 18 zarobljenih partizana  pa je po kratkom postupku I sam streljan. komunisti su smatrali  nepodobnim da se podigne spomenik  streljanim partizanima jer je sa njima streljan I jedan nemac. ova nepravda prema streljanim partizanima I nemackom vojniku je ispravljena tek 1997 god
poznti događaj kojega smo svi znali u bivšoj Jugoslaviji, jedinstveni čin čovjekoljublja, mada se oko istoga povlaćilo dosta kontroverzi, evo jedne koju sam našao na jednome srpskom portalu:
"O događaju u Viševcu dosta se i ćutalo. Aktuelizovan je tek pošto je pesnikinja Miroslava - Mina Kovačević u Lokvi, kod Gornjeg Milanovca, podigla spomenik Jozefu Šulcu. Uradila je to sedamdesetih godina prošlog veka o svom trošku i u svom dvorištu. Ali, podizanje spomenika okupatorskom vojniku, bez obzira na njegov viteški i uzvišeni čin, ražestilo je Subnor Gornjeg Milanovca, koji je naložio inspekcijskim službama da se taj nepoželjni beleg neizostavno sruši. Bili su to teški dani paralizovane pesnikinje Miroslave - Mine Kovačević. Svakog dana je presavijala tabak i na mnoge adrese slala molbe i apele da se ne ruši spomenik Jozefu Šulcu na kome piše: "Ovo je tužan spomen nemačkom vojniku Jozefu Šulcu koji zbaci znamenje i oružje svoje zemlje i stavi se na stranu golorukog srpskog naroda."

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Quidquid latine dictum sit, altum videtur. – Šta god se kaže na latinskom, zvuči mudro.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime14.09.14 14:59

vladimir (citat):
Gringo nisam cuo da u Srbiji postoje spomenici zrtvama komunizma. za NOB  I domovinski rat  to mi je ok.
Kod nas postoje, odnosno velika većina spomenika koji su ostali iz NOB sada su prenamjen svim žrtvama, a žrtva je žrtva, naravno!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime14.09.14 15:10

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime14.09.14 17:38

u Valjevu  su streljani od strane nemaca zarobljeni majori Aleksandar Misic i Ivo Fregl  ali u vreme komunizma  njima nije mogo biti podignuto nikakvo spomen obelezije  samo zato sto su bili pripadnici JUVO. daleko je Srbija od toga  da se suoci sa komunistickim zlocinima a kamoli da se podigne  nekakvo spomen obelezije na drzavnom nivou.
Na vrh Go down
Gringo
Kapetan
Kapetan
Gringo


BROJ POSTOVA: : 3705
ČLAN OD: : 2011-09-29

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime14.09.14 18:00

Tko zna, možda kad se vlast promijeni ipak će doći vrijeme odavanja pijeteta svim žrtvama, što bi bilo moralno!!!!

_________________
Čovjek je gospodar svih onih riječi koje nikada nije izgovorio, kao i rob svega onoga što mu je izmaklo!  
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime14.09.14 18:40

U samom centru grada u centralnom parku kraj autobosnog kolodvora ostao je netaknut veliki spomenik sa originalne 4 ploče na sve četiri strane na kojima piše zašto,od koga i koliko žrtava je dao grad.Interesantno je da ja podignut 1953 i tad je pisalo *poginuli---u obrani nezavisnosti* tako da nismo živjeli u nekim crnim vremenima jer neke danas proganja ta riječ.Uz njega ima još jedan malo izvan grada gdje su od strane Talijana odvedeni na streljane stanovnici zbog odmazde nakon Partizanske diverzije i uništenja jednog njihovog bojnog broda.Tad im je pomogao "njihov vojnik" koji je svoj život ostavio u brodu.Njegovo ime,bista,slike i sve ostalo stoji u Gradskom Muzeju kao i ulica u staroj jezgri postavljeno 1954 godine.Na prvom spomeniku u parku i dalje stoje petokrake dok je na drugom Hrvatski grb koji je stavljen nakon podizanja jedne zgrade te tom prilikom i restauracije samog spomenika.Meni kao i mojim prijateljima je to bilo malo smiješno jer kad je već toliko godina i uz toliko teških zbivanja vezanih za zadnja stradanja baš prošle godine promjenjeno ali opet od onih kojima su prezimena od tih streljanih civila prvi rođaci ili čak djedovi,heben li ih kao da to nitko u gradu ne zna Mad .Uz prvi spomenik u parku već dugo stoji i spomenik Stjepanu Radiću,malo apsurdno ali što je tu je.Na samoj rivi ispred općine dva spomenika.Jedan za pale branitelje tijekom zadnjeg rata a drugi ogromna stijena sa uklesanim crvenim točkicama po ulicama ili cijelim gradom s školama,zgradama,marini tj svim važnim institucijama u gradu na koje su tijekom zadnjeg rata padale razne bum-bum naprave.Vrlo blizu nalazi se spomenik ili ždral koji su postavili Japanci nakon posjete naših gradskih organizacija Hirošimi i Nagasakiju a oni su zauzvrat prilokom svog dolaska i nakon naših puštanja ždralova postavili veliki spomenik-ždral,simmbol mira.Malo dalje prema trajektu podignut je spomenik "težaku" ili starom umornom radniku,ribaru,rataru koji onako sagnut na leđima nosi veliku vreću-đak ili već što li.Po meni je najsmješniji spomenik Franji.T. koji ispred banke promatra spomenike palim Partizanima i Stjepanu Radiću ili ono što mi kažemo u šali: Drži ih na oku  Laughing Ispred svih hotela podignut je spomenik "Pogled suncu" ili vam gola zgodna ženska koja da joj ne smeta sunce drži ruku iznad očiju i gleda u more Laughing Dali je to previše,dali je to kić,dali ima potrebe za rušenjem,dali je bilo potrebe za rušenjem sve ima svoje odgovore koji su podugi pa ću stati ali sam bio i ostao pobornik nerušenja povijesti jer sam i sam rekao prilokom podizanja novih da imena nisu potrebna jer će ih ionako za kojih 15-20 godina netko ili šarati ili rušiti.Mentalni sklop beskičmenjaka nikad ne reće hop pa skoči.Ima ih još u mom kraju i mogao sam ih postaviti odavno ali ako tema ne bude stalno odlazila u off hoću..adio povjesničari Wink

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6180
ČLAN OD: : 2011-01-25

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime14.09.14 22:08

major Aleksandar Misic I Ivo Fregl, Stevan Filipovic   dali su svoje zivote u borbi protiv okupatora  ali nisu   od strane tadasnje vlasti tretirani isto , nazalost ni dan danas. za one koji to neznaju maj. Aleksandar Misic  je sin legendarnog vojvode Misica generala srpske vojske iz prvog svetskog rata.
Na vrh Go down
Četni evidentičar
Podporučnik
Podporučnik
Četni evidentičar


BROJ POSTOVA: : 1310
ČLAN OD: : 2014-01-18
DOB : 54
M(j)esto Tu i Tamo

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime15.09.14 20:59

vladimir (citat):
major Aleksandar Misic I Ivo Fregl, Stevan Filipovic   dali su svoje zivote u borbi protiv okupatora  ali nisu   od strane tadasnje vlasti tretirani isto , nazalost ni dan danas. za one koji to neznaju maj. Aleksandar Misic  je sin legendarnog vojvode Misica generala srpske vojske iz prvog svetskog rata.
Uz to, samo još to, da je u Mariboru bila Kasarna Vojvode Mišića, za one, koji nisu znali.

_________________
Audaces fortuna iuvat
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime15.09.14 23:46


Velika Kladuša ima više lokacija spomenika iz NOB-a a među njima su najznačajniji biste 5 narodnih heroja,spomenik u parku kao i u naselju Polje gdje se svake godine za dan općine 23 febuar položi cvijeće,oda pošta minutom ćutnje ili prouči fatiha.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime07.06.15 7:38

[You must be registered and logged in to see this image.]
Spomenik 26 zmznjenim partizanom na Matić poljani.
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.06.15 12:27

Stevan Stevo Filipovic zarobljen od strane cetnika i predat Nemackoj vojsci gde je kroz par meseci pogubljen.
Na vrh Go down
013gonzo
Podporučnik
Podporučnik
013gonzo


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1958
ČLAN OD: : 2014-08-16
DOB : 73
M(j)esto Beograd

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.06.15 13:37

Brkakougar (citat):
Stevan Stevo Filipovic zarobljen od strane cetnika i predat Nemackoj vojsci gde je kroz par meseci pogubljen.
Već se pisalo o Filipović Stevanu, njegovoj likvidaciji / pogibiji i šta se dešavalo sa spomenicima posvećenim njemu.

[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Ceterum censeo Carthaginem esse delendam 
Što se ostaloga tiče, smatram da Kartaginu treba razoriti
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime08.06.15 23:57

Spomen obeležje VEŠALA na brdu Kraljevica iznad Zaječara, istočna Srbija.
Spomenik žrtvama fašističkog terora 41-45,

[You must be registered and logged in to see this image.]

A zašto Vešala? Zato što je na tom mestu, septembra 1941, sa još nekoliko saradnika, obešen sekretar KPJ za Zaječar Milenko Brković Crni, posle rata narodni heroj

Pamtim ovo mesto jer su se tu dogadjali svi "revolucionarni" hepeninzi, tj sve priredbe u cast revolucije. Van ovih dogadjaja, u obicne dane, glavni sport nam je bio popeti se na gornju precagu...retki su uspevali da se popnu na ovu pod najvecim nagibom;

I, za nazvati ovaj spomenik i mesto Vešala pred uciteljem ili nastavnikom,  mogli smo dobiti vaspitnu zausnicu ili neku drugu kaznu...stalno su nas opominjali da nazivamo ovaj spomenik pravim imenom...
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1557
ČLAN OD: : 2015-01-15

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime09.06.15 16:01

Moje izvinjenje ako sam ponovio vec pisano, samo pomenute ove tri osobe ne mogu biti trtirano isto, Stevan Filipovic je imao nekoliko direktnih borbi protiv okupatora do druga dvojica nisu imali ni jadnu, kada su zarobljeni nisu pruzali otpor nego pokusali da pregovaraju o saradnji dok je Mihailovic dobio na vremenu da izbegne zarobljavanje. Mihailovic je vec znao da od pregovora nema nista i svesno je rizikovao zarobljavanje uz malu nadu da mozda majka Aleksandra Misica posto je bila Nemica moze uticati da se ne desi sto se desilo.
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime24.06.15 22:45

[You must be registered and logged in to see this image.]

23. juna 2015. prikom putovanja za Rumu.

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime05.07.15 20:01

[You must be registered and logged in to see this image.]
Bolnica Franja.
V njej se je med drugo vojno zdravilo preko 1000 borcev iz cele Jugoslavije.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime06.07.15 20:51

[You must be registered and logged in to see this image.]
Razpored barak bolnice Franja v soteski Pasica
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime30.07.15 7:56

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vhod v bolnico Franja.Med vojno je zaradi kamuflacije potekala po
strugi potoka.
Na vrh Go down
lacoš
Kapetan
Kapetan
lacoš


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3968
ČLAN OD: : 2012-12-07

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime30.07.15 10:51

Partizanska bolnica na Kalniku
[You must be registered and logged in to see this image.]

obnovljena
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
"Teško nama,Mardonije, kad nas vodiš u borbu protiv takvih ljudi koji se ne bore za novac, nego za slavu."  -Tritantehma
Na vrh Go down
ercov54
Kapetan
Kapetan
ercov54


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3738
ČLAN OD: : 2013-12-01

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime30.07.15 23:40

[You must be registered and logged in to see this image.]
Spomenik palim borcima NOB-e na Vladajama
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime18.04.16 17:48

[You must be registered and logged in to see this image.]
Spomenik v Dražgošah.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime18.04.16 17:53

[You must be registered and logged in to see this image.]
Detajl s tega spomenika.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime18.04.16 23:00

Brazilci objavili spot koji je sniman na Tjentištu...
(Vijest s kraja prošle godine...)

Popularni brazilski rok-bend "Fresno" objavio je na svom zvaničnom Jutjub-kanalu spot za pjesmu "Probudi se" /Acordar/, koji je u avgustu snimljen na Tjentištu.
Spot u kojem je u centru pažnje spomenik Bitka na Sutjesci, čijom su ljepotom i simbolikom opčinjeni članovi ove grupe, za dva dana ima više od 70.000 pregleda.
Frontmen grupe "Fresno" Lukas Silveira je prilikom snimanja spota izjavio da godinama istražuju spomenik na Sutjesci, koji je postao simbol benda, te da su naučili sve o slavnoj bici iz Drugog svjetskog rata.
"Spomenik je simbol traženja spasonosnog puta. Svako od nas ima svoju bitku i traži svoj životni put. Ova pjesma govori o tome i ovaj spomenik za nas ima ogroman značaj", rekao je tada Silveira.
On je objasnio da dosta ljudi u Brazilu nije vjerovalo da je spomenik, čiju su sliku ranije stavili na omot albuma, stvaran, misleći da je kompjuterska animacija, jer, istakao je, djeluje kao da je sa druge planete....


[You must be registered and logged in to see this link.]



Na vrh Go down
milutins
Kapetan
Kapetan



Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3650
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 62

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime10.08.16 19:50

013gonzo (citat):
Brkakougar (citat):
Stevan Stevo Filipovic zarobljen od strane cetnika i predat Nemackoj vojsci gde je kroz par meseci pogubljen.
Već se pisalo o Filipović Stevanu, njegovoj likvidaciji / pogibiji i šta se dešavalo sa spomenicima posvećenim njemu.

[imgc][You must be registered and logged in to see this link.]

Nekada bili simboli otpora fasistickom i ustaskom teroru a danas simboli nebrige, javasluka i primitivizma

_________________
ko istinu gudi,gudalom ga po prstima biju
Na vrh Go down
Stanko1
Podporučnik
Podporučnik
Stanko1


JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1880
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 74
M(j)esto Zagreb

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime03.09.16 23:01

Spomenik palim borcima NOB u Dugom Selu (crvena zvijezda je zamijenjena državnim grbom):

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime09.09.16 21:29

[You must be registered and logged in to see this image.]
Spomenik taboriščnikom na Ljubelju.
Na vrh Go down
Stanko1
Podporučnik
Podporučnik
Stanko1


JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1880
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 74
M(j)esto Zagreb

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime18.09.16 14:20

Za šetnje malim parkom u zagrebačkoj ulici Matka Laginje primijetio sam ova dva spomenika, pa sam ih snimio i predstavljam ih ovdje.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Anka Butorac (Donje Pazarište kraj Gospića, 27. kolovoza 1903. - Hrvatska Kostajnica, 22. siječnja 1942.) bila je radnica, sudionica Narodnooslobodilačke borbe i narodni heroj Jugoslavije. U članstvo KPJ je primljena 1926. godine i isticala se organiziranjem štrajkova i drugih manifestacija. Uhapšena je od banovinske policije 1940. godine i okupaciju je dočekala u zatvoru. Akcijom KPH oslobođena je iz logora Danica kod Koprivnice, no prilikom prelaska u partizane upala je u zasjedu kod sela Veliko Krčevo na Baniji, teško ranjena i umrla u zatvoru u Kostajnici.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Pavle Pap Šiljo (Perlez kod Novog Sada, 9. siječnja 1914. - Skradin, 15. kolovoza 1941.) bio je predratni student medicine, član KPJ od 1933. godine i ilegalac, a od 1940. član CK KPJ. Poslije okupacije Jugoslavije organizirao je u Zagrebu akcije omladinskih udarnih grupa i likvidaciju policijskog agenta Tiljka. U ljeto 1941. upućen je u Dalmaciju da pomogne organiziranju ustanka. Slučajno je uhvaćen od Talijana koji su ga strijeljali s grupom talaca ne znajući koga imaju u rukama. Za narodnog heroja proglašen je 1951. godine.
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime18.09.16 19:11

Nisam znao to za Filipovića da su ga xxx izručili nemcima, ruku na srce, taj deo i nisam nešto izučavao... Sada prva pomisao mi beše, xxx Srbin izručio Srbina nemcima...
Na vrh Go down
Sponsored content





Spomenici NOB-a - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Spomenici NOB-a   Spomenici NOB-a - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Spomenici NOB-a
Na vrh 
Stranica 2/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5  Next

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Vojna Historija / Vojna Povijest / Војна историја-
Idi na: