FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu

Go down 
5 posters
AutorPoruka
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime21.10.11 11:17

Evo par slikica dok ne stavim druge Wink
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime21.10.11 11:37

[You must be registered and logged in to see this link.]


Evo par slikica od 2007 a novije i ostale ću staviti malo kasnije jer kao što sam napisao u temi o "Željavi" nebih htio da mi nitko od frendova koji čuvaju Terminal
dobiju po nosu.Već sam napisao da je Terminal za gorivo sačuvan i još uvijek su originalni pečati na svim uređajima iz '89 godine ako je netko služio ovdje možda se i podsjeti nekih dobrih ili loših stvari..
Znak upozorenja i dalje stoji iako je Terminal i okolica očišćena od mina i ostalih s*anja,kad stavim iduće slike uvjerićete se kako je sve u besprijekornom stanju
osim malo trave koja se pokosi zbog jedinog neprijatelja a to su zmije,pozdrav.

Na vrh Go down
zagi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 61
ČLAN OD: : 2011-03-17
DOB : 52
M(j)esto Zagreb i okolica

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime13.12.11 21:55

Dali se ta kasarna ili terminal za gorivo nalazi na ili u blizini Pokoja?
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime23.12.11 1:59

zagi (citat):
Dali se ta kasarna ili terminal za gorivo nalazi na ili u blizini Pokoja?
Kad dođeš u Pokoj ideš preko pruge i skreneš desno iza zadnje benzinske pumpe i table s natpisom "prodaje se teren" i kraj nje mali dućan iz pravca Bihaća,tad
dolaziš skroz cestom između kuća do prijavnice gdje su čuvari.Ako te još što zanima pitaj slobodno kao i svi ostali.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zagi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 61
ČLAN OD: : 2011-03-17
DOB : 52
M(j)esto Zagreb i okolica

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime23.12.11 6:42

Ma zanimalo me samo to , kad se već spominjao terminal za gorivo dali su to bili ti podzemni rezervoari kerozina koji su cjevovodom povezani s Željavom.. Pitam zato što me zanimaju te stvari vezane uz Željavu. A i usput hvala za prethodni odgovor.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime25.12.11 3:15

zagi (citat):
Ma zanimalo me samo to , kad se već spominjao terminal za gorivo dali su to bili ti podzemni rezervoari kerozina koji su cjevovodom povezani s Željavom.. Pitam zato što me zanimaju te stvari vezane uz Željavu. A i usput hvala za prethodni odgovor.
Jesu a na jednoj slici imaš "dvojku" u koju sam se spuštao ove godine,ako te zanima odlazak i obilazak javi pa ako se skupi nešto ekipe i sa foruma - proguraću nas unutra,ja svakako idem čim se otopi snijeg po 7 put Wink
Zadnje što sam prije 6-7 dana čuo od frenda iz Bihaća je da Čavkunović (vlasnik večinskih benzinskih pumpi po tom dijelu) želi kupiti Terminal ali izgleda da ništa od toga zasad,staviću još svojih slika i od Željave i Terminala samo da se malo provrijednim Wink

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zagi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 61
ČLAN OD: : 2011-03-17
DOB : 52
M(j)esto Zagreb i okolica

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime27.12.11 7:12

Ako misliš na dvojku kao ulaz na Željavi , ove sam godine prošao sve tunele dva puta. Išli smo i gore na stražaru i ventilacione otvore. Piste sam prošao skoro sve s automobilom i motorom. Evo i jučer bila ekspedicija na Željavi ,ali ja nisam mogao ići. A što se tiče Pokoja to bi se mogli dogovoriti ako se smije pogledati.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime28.12.11 2:19

zagi (citat):
Ako misliš na dvojku kao ulaz na Željavi , ove sam godine prošao sve tunele dva puta. Išli smo i gore na stražaru i ventilacione otvore. Piste sam prošao skoro sve s automobilom i motorom. Evo i jučer bila ekspedicija na Željavi ,ali ja nisam mogao ići. A što se tiče Pokoja to bi se mogli dogovoriti ako se smije pogledati.
Ajd baš mi je drago da je još netko obišao Željavu motorom i autom a možda se i poznamo Question a za dvojku sam mislio na jedan od onih na Terminalu i ako se odlučiš poći javi,nije mi problem da se zaletim i da uđemo u dogovoru sa stražarima s kojima sam dugo dobar a jednom sam već napisao kad sam zadnji put bio taman naišla neka delegacija Federacije pa smo zajedno sa stražarom morali izbjeći hapšenje i vojni sud stražaru Wink Ne znam dali si čitao ali sam to napisao bar mislim pod temom Željava sve je u funkciji i čak su još pečati na svim podzemnim preusmjerivačima goriva - zadnje izmjene svih sustava godina '89-ta i srce ili mozak cijelog Terminala je čitav u jednoj velikoj sobi u kojoj se sjaji parket više nego bebina guza,bilo pametnih ljudi pa čak i onih današnjih heroja koji su odnijeli sve gorivo a da se nisu za*ebali pa zapalili cigaretu krcajući ih u cisterne Wink

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zagi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 61
ČLAN OD: : 2011-03-17
DOB : 52
M(j)esto Zagreb i okolica

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime28.12.11 6:54

Odlično. Uskoro opet planiram na Želju , negdje odmah iza Nove godine, a što se tiče Pokoja to bi mogao napraviti jednodnevni izlet na dva kotača kad malo zatopli. A što se tiče same vožnje po pistama motorom, odlično iskustvo je vožnja po poletnoj pisti , ali prema rupama.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime02.01.12 1:23

zagi (citat):
Odlično. Uskoro opet planiram na Želju , negdje odmah iza Nove godine, a što se tiče Pokoja to bi mogao napraviti jednodnevni izlet na dva kotača kad malo zatopli. A što se tiče same vožnje po pistama motorom, odlično iskustvo je vožnja po poletnoj pisti , ali prema rupama.
Javi ako krećeš uskoro - nije mi problem dojahati Wink

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zagi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 61
ČLAN OD: : 2011-03-17
DOB : 52
M(j)esto Zagreb i okolica

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime09.01.12 7:21

Dogovoreno. lol!
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime01.09.12 2:10

zagi (citat):
Dogovoreno. lol!

Kako se nisi još javio a ako čitaš uskoro idem malo u vizitu prije nego se ode ponovno na Željavu pa se javi Wink

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zagi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 61
ČLAN OD: : 2011-03-17
DOB : 52
M(j)esto Zagreb i okolica

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime04.09.12 15:22

Matrix (citat):
zagi (citat):
Dogovoreno. lol!

Kako se nisi još javio a ako čitaš uskoro idem malo u vizitu prije nego se ode ponovno na Željavu pa se javi Wink

Vrlo rado , no tek sam došao s godišnjeg pa mi je trenutno na poslu ludnica. Ali svakako javi kad imaš u planu obilazak , jer volio bi ti se pridružiti , a ima još jedan moj frend koji nije JNA generacija ali je prisustvovao zadnjoj ekspediciji na Željavu. Uglavnom očaran je objektom i nazvat ću to popratnim sadržajima vezanim za taj aerodrom. Nagovara me da odemo opet tamo. Zato pošalji datum ( može i na PM ) , pa ako se ukaže prilika volio bi ti se pridružiti.

Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime17.09.12 8:43

zagi (citat):
Matrix (citat):
zagi (citat):
Dogovoreno. lol!

Kako se nisi još javio a ako čitaš uskoro idem malo u vizitu prije nego se ode ponovno na Željavu pa se javi Wink

Vrlo rado , no tek sam došao s godišnjeg pa mi je trenutno na poslu ludnica. Ali svakako javi kad imaš u planu obilazak , jer volio bi ti se pridružiti , a ima još jedan moj frend koji nije JNA generacija ali je prisustvovao zadnjoj ekspediciji na Željavu. Uglavnom očaran je objektom i nazvat ću to popratnim sadržajima vezanim za taj aerodrom. Nagovara me da odemo opet tamo. Zato pošalji datum ( može i na PM ) , pa ako se ukaže prilika volio bi ti se pridružiti.

Može,gledam da se i vama poklopi nekakav vikend jer meni nije problem slobodno vrijeme a zdravlje mi je malo recimo bolje,pošaljem ti PM a slike ćemo ionako tu bubniti.Nedavno sam bio samo u prolazu i svratio kod frenda s kojim i odem na terminal - sve štima kao i prije na istu foru.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
zagi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 61
ČLAN OD: : 2011-03-17
DOB : 52
M(j)esto Zagreb i okolica

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime17.09.12 11:22

Matrix (citat):
zagi (citat):
Matrix (citat):
zagi (citat):
Dogovoreno. lol!

Kako se nisi još javio a ako čitaš uskoro idem malo u vizitu prije nego se ode ponovno na Željavu pa se javi Wink

Vrlo rado , no tek sam došao s godišnjeg pa mi je trenutno na poslu ludnica. Ali svakako javi kad imaš u planu obilazak , jer volio bi ti se pridružiti , a ima još jedan moj frend koji nije JNA generacija ali je prisustvovao zadnjoj ekspediciji na Željavu. Uglavnom očaran je objektom i nazvat ću to popratnim sadržajima vezanim za taj aerodrom. Nagovara me da odemo opet tamo. Zato pošalji datum ( može i na PM ) , pa ako se ukaže prilika volio bi ti se pridružiti.

Može,gledam da se i vama poklopi nekakav vikend jer meni nije problem slobodno vrijeme a zdravlje mi je malo recimo bolje,pošaljem ti PM a slike ćemo ionako tu bubniti.Nedavno sam bio samo u prolazu i svratio kod frenda s kojim i odem na terminal - sve štima kao i prije na istu foru.
Čujemo se!

Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime17.10.12 22:44

@Matrix

Sačekajte , da prvo ovi uzlete , a onda nagazite makine po pisti... Very Happy
pozdrav cheers

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime31.01.15 21:41

Matrix (citat):
Evo par slikica dok ne stavim druge  Wink
Zeljava je bio moj ratni raspored ali eto nisam nikad imao prilike da se odazovem.
Na vrh Go down
Treborr1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2016-10-28
DOB : 53
M(j)esto Ljubljana

Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime18.01.19 20:56

Bio sam jednom na Željavi sa motorom i još bi išao koji put, da vidim malo više ne samo piste i 270+ km/h.  Very Happy 

LP Robert
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu   Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna ''Dedo Musić''- Terminal goriva za bazu Željavu
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR BOSNA I HERCEGOVINA-
Idi na: