FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91

Go down 
+70
Kolšek
VID GUDALOVIC
rever
sajkas
Zoran I
1478/2
Cuka
vojniks
JankoZGB
Sloba1
Petkomiodrag
Vladan Markovic 24
pero
ahmo90
maraton1962
urosg3
Dpboj
MAKI DAMA
ČIČA iz 1 baterije
Hasic Senad
kafedzija sept.88
PORUCNIK
Alex
Žoga
zg puskar
Shimun
vojnik st
BIGFOOTMAMA
bara1
Jasmin K
NebojsaB
jozl52
civid
Danko
BezzzO
Lazo30/2
MajorL
dg 4653
giulio1970
Stanislav Katic
dpuric
arcibald01
gg 1478/1l
krstevski
VBČ
Borna
francek11
ZenNom
poplas 87/88
miro81
Verko
1980/81
Četni evidentičar
013gonzo
mirko bratuš
Rade Aksentic
mongolac
Desko
Riki Š
igor klančnik
picek
BEOGRAD
vladimir kostić beograd
subasic admir 89-90
East&West
dragan perovic beograd
Max Blitz
mgalic2
avram
vojnik s
74 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next
AutorPoruka
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime23.02.20 9:41

Ne mogu se sjetit,baterija je bila nasuprot baterije od Krajoskog,slabo se ex vojska javlja u ovoj temi.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime06.04.20 20:43

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime06.04.20 23:11

vojniks (citat):
Kad je kasarna napuštena ,zanima me datum kad je bila selidba u BiH,koliko je vremenski trebalo da se preseli na drugu lokaciju
Kasarna je napuštena 1991 u junu.
Ta vojska nije išla u BIH već do Kopra i na brod za Crnu Goru odnosno Saveznu Republiku Jugoslavija (Srbija i CG).
Poznao sam neke starješine na TV kada su se ukrcavali u Kopru na brod 25/26.6.1991 i to su bili poslednji vojnici JNA koji su  napustili Sloveniju.
Mislim da su vojnici i oficiri otišli na brod bez naoružanja a samo oficirima je bilo dozvoljeno da imaju pištolj ito prazan.

Slovenci su ostali u slovenačkoj vojsci svi a ovi iz drugih republika su svi otišli.

Kasarnu je odma saposjela slovenačka vojska i prozvala sa kasarna Staneta Rozmana koliko znam.
I danas je tamo slovenačka vojska i zgrade su još iste.
Ponekad tamo mimo prođem poštu živim u Ljubljani.
Od moje generacije 1979/80 još nikoga nisam upoznao niti se ko javio.
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime06.04.20 23:26

Evo linka -odlazak vojske.
[You must be registered and logged in to see this link.]
To je bio odlazak iz Kopra za Crnu Goru sa brodom Sveti Stefan 26.6.1991.
Da popravim jer sam gore napravio jednu grešku;
Vojska je otstavila svo teško naoružanje (topove, rakete, samohodke, tenkove) a mogla je zadržati samo lako naoružanje i ne samo oficiri pištolje.
Kome su našli municiju je ta bila oduzeta - vidi link.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime07.04.20 11:02

Meni tu nešto kod vašeg pisanja ne štima,koliko ja imam informaciju od dvojice sa foruma koji su bili kad i ja oni oba dvoje su mi rekli da su bili stacionirani kod Banja Luke,drugo su plavci ili ti raketni divizion,to na yutjubu stoji poodavno i to je odlazak zadnjih iz kasarne Bohinjska Bela,ja tamo nijednog poznatog oficira iz naše kasarne ne vidjeh a znam ih svih,najbolje da napišu pravu informaciju borna, bara i jasmin.K,znaju više od mene za taj period odlaska
Na vrh Go down
Lazo30/2
Desetar
Desetar
Lazo30/2


BROJ POSTOVA: : 282
ČLAN OD: : 2016-01-18

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime08.04.20 22:23

ČIČA iz 1 baterije (citat):
Evo linka -odlazak vojske.
[You must be registered and logged in to see this link.]
To je bio odlazak iz Kopra za Crnu Goru sa brodom Sveti Stefan 26.6.1991.
Da popravim jer sam gore napravio jednu grešku;
Vojska je otstavila svo teško naoružanje (topove, rakete, samohodke, tenkove) a mogla je zadržati samo lako naoružanje i ne samo oficiri pištolje.
Kome su našli municiju je ta bila oduzeta - vidi link.
Malo si pobrkao ove datume. 26.06.1991 je Slovenija proglasila samostalnost, a jedinice ostale sve do oktobra '91.
Puk PVO iz kasarne "Bratstvo i Jedinstvo" je jednim delom jedinica i sredstava (topova, samohodki, raketa i transportnih vozila) odputovao 12.08.1991 preko Zagreba za Banja Luku. Deo opreme je transportovan vozom do Banja Luke.
Deo sredstava je ostao u kasarni, a deo ljudstva je u oktobru presao brodom iz luke Kopar. 
Puk PVO iz Ljubljane se zatim sjedinio sa pukom u Banja Luci i postao jedinica u sastavu banjaluckog Korpusa.

_________________

Za većinu ljudi život je kao ružno vreme: stanu i čekaju da prođe.

Na vrh Go down
Lazo30/2
Desetar
Desetar
Lazo30/2


BROJ POSTOVA: : 282
ČLAN OD: : 2016-01-18

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime08.04.20 22:27

ČIČA iz 1 baterije (citat):
vojniks (citat):
Kad je kasarna napuštena ,zanima me datum kad je bila selidba u BiH,koliko je vremenski trebalo da se preseli na drugu lokaciju
Kasarna je napuštena 1991 u junu.
Ta vojska nije išla u BIH već do Kopra i na brod za Crnu Goru odnosno Saveznu Republiku Jugoslavija (Srbija i CG).
Poznao sam neke starješine na TV kada su se ukrcavali u Kopru na brod 25/26.6.1991 i to su bili poslednji vojnici JNA koji su  napustili Sloveniju.
Mislim da su vojnici i oficiri otišli na brod bez naoružanja a samo oficirima je bilo dozvoljeno da imaju pištolj ito prazan.

Slovenci su ostali u slovenačkoj vojsci svi a ovi iz drugih republika su svi otišli.

Kasarnu je odma saposjela slovenačka vojska i prozvala sa kasarna Staneta Rozmana koliko znam.
I danas je tamo slovenačka vojska i zgrade su još iste.
Ponekad tamo mimo prođem poštu živim u Ljubljani.
Od moje generacije 1979/80 još nikoga nisam upoznao niti se ko javio.
Cica, napisah ti u sledecem tvom postu kada je i kako napustena kasarna.

_________________

Za većinu ljudi život je kao ružno vreme: stanu i čekaju da prođe.

Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime08.04.20 23:15

Hvala Lazo što si me ispravio i dopunio.
Vjerovatno je to tvoje tačnije jer si iznio više detalja.
Bilo je to davno pa sam malo zaboravio detalje a ti si me sada malo podsjetio.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime09.04.20 13:26

Lazo30/2 (citat):
ČIČA iz 1 baterije (citat):
Evo linka -odlazak vojske.
[You must be registered and logged in to see this link.]
To je bio odlazak iz Kopra za Crnu Goru sa brodom Sveti Stefan 26.6.1991.
Da popravim jer sam gore napravio jednu grešku;
Vojska je otstavila svo teško naoružanje (topove, rakete, samohodke, tenkove) a mogla je zadržati samo lako naoružanje i ne samo oficiri pištolje.
Kome su našli municiju je ta bila oduzeta - vidi link.
Malo si pobrkao ove datume. 26.06.1991 je Slovenija proglasila samostalnost, a jedinice ostale sve do oktobra '91.
Puk PVO iz kasarne "Bratstvo i Jedinstvo" je jednim delom jedinica i sredstava (topova, samohodki, raketa i transportnih vozila) odputovao 12.08.1991 preko Zagreba za Banja Luku. Deo opreme je transportovan vozom do Banja Luke.
Deo sredstava je ostao u kasarni, a deo ljudstva je u oktobru presao brodom iz luke Kopar. 
Puk PVO iz Ljubljane se zatim sjedinio sa pukom u Banja Luci i postao jedinica u sastavu banjaluckog Korpusa.
To sam i pretpostavljao jer na netu i piše da je Ljubljanski korpus prebačen u rejon Prijedor Banja luka...Je li raketni divizion ili ti plavci posebno prebačen u rejon Mostara zajedno sa brigadom iz Logateca i Vrhnike?
Na vrh Go down
Lazo30/2
Desetar
Desetar
Lazo30/2


BROJ POSTOVA: : 282
ČLAN OD: : 2016-01-18

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime10.04.20 13:03

vojniks (citat):
Lazo30/2 (citat):
ČIČA iz 1 baterije (citat):
Evo linka -odlazak vojske.
[You must be registered and logged in to see this link.]
To je bio odlazak iz Kopra za Crnu Goru sa brodom Sveti Stefan 26.6.1991.
Da popravim jer sam gore napravio jednu grešku;
Vojska je otstavila svo teško naoružanje (topove, rakete, samohodke, tenkove) a mogla je zadržati samo lako naoružanje i ne samo oficiri pištolje.
Kome su našli municiju je ta bila oduzeta - vidi link.
Malo si pobrkao ove datume. 26.06.1991 je Slovenija proglasila samostalnost, a jedinice ostale sve do oktobra '91.
Puk PVO iz kasarne "Bratstvo i Jedinstvo" je jednim delom jedinica i sredstava (topova, samohodki, raketa i transportnih vozila) odputovao 12.08.1991 preko Zagreba za Banja Luku. Deo opreme je transportovan vozom do Banja Luke.
Deo sredstava je ostao u kasarni, a deo ljudstva je u oktobru presao brodom iz luke Kopar. 
Puk PVO iz Ljubljane se zatim sjedinio sa pukom u Banja Luci i postao jedinica u sastavu banjaluckog Korpusa.
To sam i pretpostavljao jer na netu i piše da je Ljubljanski korpus prebačen u rejon Prijedor Banja luka...Je li raketni divizion ili ti plavci posebno prebačen u rejon Mostara zajedno sa brigadom iz Logateca i Vrhnike?
Da, ljubljanski korpus je dislociran u zonu banjaluckog korpusa, a raketni divizion (plavci) iz kasarne u Polju je prebacen u Mostar, dok za divizione iz Logatca i Vrhnike ne znam tacno gde su dislocirani.

_________________

Za većinu ljudi život je kao ružno vreme: stanu i čekaju da prođe.

Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime14.04.20 17:19

Koliko vidim na netu Rd(raketni divizioni)iz ostalih kasarni su preseljeni u Mostar sa čitavim 350raketnim pukom ,tu su se kratko zadržali ,ta je jedinica rasformirana i preseljena u Bg,tako piše Božo Novak tada puk.Područje Mostara nije bilo idealno za lansiranje raketa radi konfiguracije terena.
Na vrh Go down
Cuka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-05-12

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime12.05.20 18:59

Sluzio sam vojsku u vp 1478/6 klasa septembar86/87 kod komandira baterije ljubomira lazica istarijeg  vodnika duska vidica moj nadimak je cuka a ime i prezime rade martinovic iz cacka molim da mi se jave svi koji me se secaju nemam losih uspomena
Na vrh Go down
Lazo30/2
Desetar
Desetar
Lazo30/2


BROJ POSTOVA: : 282
ČLAN OD: : 2016-01-18

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime18.05.20 10:16

Cuka (citat):
Sluzio sam vojsku u vp 1478/6 klasa septembar86/87 kod komandira baterije ljubomira lazica istarijeg  vodnika duska vidica moj nadimak je cuka a ime i prezime rade martinovic iz cacka molim da mi se jave svi koji me se secaju nemam losih uspomena
Samo da te ispravim, baterija o kojoj pricas je bila 1478/7 -6.baterija  Cool poz....

_________________

Za većinu ljudi život je kao ružno vreme: stanu i čekaju da prođe.

Na vrh Go down
Cuka
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2020-05-12

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime18.05.20 18:28

Da
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime06.06.20 18:51

Na F pronađi drugove T.N. traži druga iz vp 1478/4,krivo je napisao ,na slici je Risto iz Strumice,bio sa menom u bateriji1478/3,ako je netko tamo neka ga uputi na forum ovdje.
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime19.06.20 21:45

East&West (citat):
Ova linija i ispred nje znak STOP postojala je i u vreme JNA.
U toj kasarni na službi je bio moj kolega, klasić i dobar prijatelj, inače zemljak od našeg generala A.O. Od uvek je voleo dobre automobile, a kad čovek ima želju, nađe način i da je ostvari. I tako je on kupio novi tamno plavi FIAT 132, osamdesetih više nego dobar auto, pravi generalski.

Sa tom 132-kom je pravio čuda ne samo po kasarnama, nego po celoj Ljubljani.
Najveći štos je bio kad na ovoj kapiji, pred znakom STOP naglo prikoči da gume zaškripe. Nastajala je neviđena frka na liniji prijavnica-vojna policija-dežurni oficir-komandant. Svi su mislili da je došao u kontrolu nekakav general. Smile
Koliko se sjećam toga FIAT 132 je imao pukovnik Mladen Zorc - komandant kasarne.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime20.06.20 15:27

Koliko vremena prije Vrabiča je Zorc bio komandant,a tko je bio zadnji?
Na vrh Go down
Lazo30/2
Desetar
Desetar
Lazo30/2


BROJ POSTOVA: : 282
ČLAN OD: : 2016-01-18

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime20.06.20 22:24

ČIČA iz 1 baterije (citat):
East&West (citat):
Ova linija i ispred nje znak STOP postojala je i u vreme JNA.
U toj kasarni na službi je bio moj kolega, klasić i dobar prijatelj, inače zemljak od našeg generala A.O. Od uvek je voleo dobre automobile, a kad čovek ima želju, nađe način i da je ostvari. I tako je on kupio novi tamno plavi FIAT 132, osamdesetih više nego dobar auto, pravi generalski.

Sa tom 132-kom je pravio čuda ne samo po kasarnama, nego po celoj Ljubljani.
Najveći štos je bio kad na ovoj kapiji, pred znakom STOP naglo prikoči da gume zaškripe. Nastajala je neviđena frka na liniji prijavnica-vojna policija-dežurni oficir-komandant. Svi su mislili da je došao u kontrolu nekakav general. Smile
Koliko se sjećam toga FIAT 132 je imao pukovnik Mladen Zorc - komandant kasarne.
Tog FIAT 132 je imao i vozio kapetan Filipovic intendant, a u to vreme k-dant kasarne je bio pukovnik Bosko Jevtic-plavac. 
Mladen Zorc pukovnik je bio tada nacelnik za PVO u 9.armiji do prelaska na korpuse.
Posle Boska Jevtica k-dant je bio Matic Marjan, a nakon njega je bio Rudi Vrabic. U vreme dogadjaja u Sloveniji Vrabic je napustio JNA, a na njegovo mesto je dosao pukovnik Kajtez Nikola i pod njegovom komandom je puk dislociran u Banja Luku.

_________________

Za većinu ljudi život je kao ružno vreme: stanu i čekaju da prođe.

Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime20.06.20 22:53

Ja kad sam služio 1980  pošta 1478/1 u prvoj bateriji kod Bojana Cavnika je bio pukovnik Mladen Zorc komandant kasarne.
Stalno se pravio važan i nešto se kurčio.
Niko ga nije volio.
A taj Jeftić je bio isto u vrhu i njegov zamjenik koliko se sjećam.
Jeftić je bio normalan čovjek.
Nikako s ne mogu sjetiti imena onoga Crnogorca što je vodio II bateriju.
Njegov zamjenik je bio Makedonac Stalovski 
Ta je bio omiljen kod svih.
Na vrh Go down
Lazo30/2
Desetar
Desetar
Lazo30/2


BROJ POSTOVA: : 282
ČLAN OD: : 2016-01-18

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime20.06.20 23:23

ČIČA iz 1 baterije (citat):
Ja kad sam služio 1980  pošta 1478/1 u prvoj bateriji kod Bojana Cavnika je bio pukovnik Mladen Zorc komandant kasarne.
Stalno se pravio važan i nešto se kurčio.
Niko ga nije volio.
A taj Jeftić je bio isto u vrhu i njegov zamjenik koliko se sjećam.
Jeftić je bio normalan čovjek.
Nikako s ne mogu sjetiti imena onoga Crnogorca što je vodio II bateriju.
Njegov zamjenik je bio Makedonac Stalovski 
Ta je bio omiljen kod svih.
Te godine je doslo do smene, Zorc otisao u komandu 9.armije, a Bosko preuzeo puk, nisam siguran da li je 2.bateriju vodio neki Badnjar, a zamenik mu bio Krajoski Mitre. A tvoja VP je bila 1748/2 k-dir Cavnik Bojan, a zamenik Cigulajkic Vojislav. ;-)

_________________

Za većinu ljudi život je kao ružno vreme: stanu i čekaju da prođe.

Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime21.06.20 13:05

Tko je bio zamjenik 1990 Vrabiču?Jedan kolega mi tvrdi ppuk Stanković,a ja mislim jedan ppuk iz Varaždina,mislim da je Stanković bio bezbednjak ali poručnik?Kajtez je bio plavac.
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime21.06.20 22:26

Lazo30/2 (citat):
ČIČA iz 1 baterije (citat):
Ja kad sam služio 1980  pošta 1478/1 u prvoj bateriji kod Bojana Cavnika je bio pukovnik Mladen Zorc komandant kasarne.
Stalno se pravio važan i nešto se kurčio.
Niko ga nije volio.
A taj Jeftić je bio isto u vrhu i njegov zamjenik koliko se sjećam.
Jeftić je bio normalan čovjek.
Nikako s ne mogu sjetiti imena onoga Crnogorca što je vodio II bateriju.
Njegov zamjenik je bio Makedonac Stalovski 
Ta je bio omiljen kod svih.
Te godine je doslo do smene, Zorc otisao u komandu 9.armije, a Bosko preuzeo puk, nisam siguran da li je 2.bateriju vodio neki Badnjar, a zamenik mu bio Krajoski Mitre. A tvoja VP je bila 1748/2 k-dir Cavnik Bojan, a zamenik Cigulajkic Vojislav. ;-)

Ja sam služio 1979 do 21.4.1980 i bila je VP 1478... prva baterija poručnik Bojan Cavnik.
Toga zastavnika Cigulajkića se slabo sjećam jer je Cavnik menjao te zastavnike nekoliko puta i bilo ih je više.
Sjećam se jednoga da ja imao piskavi ženski glas pa kad je komandovao MIRNO .. svi smo popadali od smeha.
Cavnik je bio pjegav kao jaje od prepelice, zajeban čovjek i nepredvidljiv.
Uživao je da kolektivno kažnjava cijelu bateriju.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime22.06.20 14:24

Koliko ja znam Cigulajkić nije bio zastavnik,on je sada u penziji,otišao u nju u činu majora.
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime22.06.20 22:04

vojniks (citat):
Koliko ja znam Cigulajkić nije bio zastavnik,on je sada u penziji,otišao u nju u činu majora.

On je tada tek došao sa Akademiji i počeo je sa nekim niskim činom, možda jajviše vodnik.
Kasnije se napreduje i vjerujem da je posle 40 godina dogurao do majora.

Našao sam na internetu da je sada Cavnik direktor neke srednje škole u Ljubljani.

Nešto se tužio oko priznavanja radnog staža posle samostalnosti Slovenije pa je izgubio.
Ja ga inače nisam nikad sreo u Ljubljani.
Na vrh Go down
Lazo30/2
Desetar
Desetar
Lazo30/2


BROJ POSTOVA: : 282
ČLAN OD: : 2016-01-18

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime02.07.20 11:55

ČIČA iz 1 baterije (citat):
vojniks (citat):
Koliko ja znam Cigulajkić nije bio zastavnik,on je sada u penziji,otišao u nju u činu majora.

On je tada tek došao sa Akademiji i počeo je sa nekim niskim činom, možda jajviše vodnik.
Kasnije se napreduje i vjerujem da je posle 40 godina dogurao do majora.

Našao sam na internetu da je sada Cavnik direktor neke srednje škole u Ljubljani.

Nešto se tužio oko priznavanja radnog staža posle samostalnosti Slovenije pa je izgubio.
Ja ga inače nisam nikad sreo u Ljubljani.
Cigulajkic  Vojislav je zavrsio VA KoV 1980g i tada je poceo raditi kao potporucnik u 1478/2 kod Cavnika. Te godine su dosli u puk potporucnici: Cigulajkic, Krajoski, Zengovski, Mirkovic i Jerinic. Cigulajkic je dogurao je do cina potpukovnika i sada je u penziji u Nisu.

_________________

Za većinu ljudi život je kao ružno vreme: stanu i čekaju da prođe.

Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime02.07.20 23:40

Lazo
svaka čast za ovako detaljno poznavanje stvari koje su bile prije 40 godina.
To sigurno imaš neđe zapisano jer je nemoguće to imati u glavi.
Na vrh Go down
Lazo30/2
Desetar
Desetar
Lazo30/2


BROJ POSTOVA: : 282
ČLAN OD: : 2016-01-18

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime18.07.20 19:29

ČIČA iz 1 baterije (citat):
Lazo
svaka čast za ovako detaljno poznavanje stvari koje su bile prije 40 godina.
To sigurno imaš neđe zapisano jer je nemoguće to imati u glavi.
Svi dogadjaji zapisani samo u pamcenju.

_________________

Za većinu ljudi život je kao ružno vreme: stanu i čekaju da prođe.

Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime18.07.20 19:41

I mene služi dobro pamćenje za generaciju mart 90/91,a i rad u servisu mi je poslužio da dođem u kontakt sa drugima.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime30.08.20 8:32

Ima li netko fotografije iz Škofljice gdje je vojska iz kasarne tamo stražu davala,gdje taj objekat točno? Je li možda to objekat iz priloga Nova tv 24Slo o udbinom bunkeru na youtjubu?
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime30.08.20 22:17

vojniks (citat):
Ima li netko fotografije iz Škofljice gdje je vojska iz kasarne tamo stražu davala,gdje taj objekat točno? Je li možda to objekat iz priloga Nova tv 24Slo o udbinom bunkeru na youtjubu?

Misliš li na Stjepana Crnogorca?
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime30.08.20 22:35

vojniks (citat):
Ima li netko fotografije iz Škofljice gdje je vojska iz kasarne tamo stražu davala,gdje taj objekat točno? Je li možda to objekat iz priloga Nova tv 24Slo o udbinom bunkeru na youtjubu?
[You must be registered and logged in to see this link.]

To je ta info
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime31.08.20 10:12

Mislim na lokaciju objekta ,je li taj objekat šta se spominje u videu na nova 24 tv?
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime31.08.20 20:39

vojniks (citat):
Mislim na lokaciju objekta ,je li taj objekat šta se spominje u videu na nova 24 tv?

Da, to je ta objekat i nalazi se odma blizu Ljubljane - 10 km između Škofljice in Pjave gorice i blizu glavne stare ceste Lj-Zg.

Djelimično se koristi i tamo se liječe odvisnici od droga i alkohola i još nekoliko drugih manjih firmi.

To skladište municije i oružja za UDBU pa je dalje pod zemljom i ne znam da li tamo sada ima ičega.
Mislim da nema i da je zapušteno jer drugi izlaz u šumi je razvalina baš kao i na videu gore.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime01.09.20 11:21

Kolege koje su bile sa mnom spominjale su mrtvu stražu,bilo je i onih koji su se bojali i prolaska životinja pa repetirali pušku na svaki šum.
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime01.09.20 20:25

vojniks (citat):
Kolege koje su bile sa mnom spominjale su mrtvu stražu,bilo je i onih koji su se bojali i prolaska životinja pa repetirali pušku na svaki šum.

Slično je bilo i u našoj kasarni u Polju na stražarskom mjestu br.3 koje je bilo malo izvan kruga kasarne nekih 100-200m.
Tamo je pod zemljom bilo veliko skladište municije a okolo sve njive i kukuruz.
Samo tamo smo dobivali bojevu municiju i većina vojnika je imala napunjenu pušku (izvan propisa).
Ja sam uvijek imao pušku napunjenu i nikad u stražarskoj kućici (koja je vidna i ispostavljena)
već u ležećem stavu iza jednog kamena u kukuruzu.
Oficiri su nam uvijek govorili da je tamo opasno i da su jednoga vojnika nekad davno ubili i oteli mu pušku i municiju.

Jednom je neki Fehmi Januzi iz Podujeva pucao jer se neko kretao kroz visoki kukuruz.
Na kraju po uzbuni smo ustanovili da je bio zec.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime01.09.20 21:17

Ja u kasarni nisam nikad stražario,to mjesto br.3 da nije možda bilo između radara (položaj raketnog diviziona) i benzinske pumpe tj.servisa za kamione.
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime01.09.20 21:45

vojniks (citat):
Ja u kasarni nisam nikad stražario,to mjesto br.3 da nije možda bilo između radara (položaj raketnog diviziona) i benzinske pumpe tj.servisa za kamione.

Od vratarnice naprijed 50m i onda lijevo kroz šumu još možda 150m.
Znači prema sjeveru.
Sada je tamo autocesta.
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime01.09.20 21:57

Sada se zove VOJAŠNICA EDVARDA PEPEKA

A niko ne zna ko je bio taj pepek
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime01.09.20 22:02

ČIČA iz 1 baterije (citat):
Sada se zove VOJAŠNICA EDVARDA PEPEKA

A niko ne zna ko je bio taj pepek

Evo nađoh na int. ko je bio taj Pepek.

Edvard Peperk je bio slovenski vojnik Teritorijalne obrambe  koji je prvi poginuo 2.6.1996 kod Ljubljane-Domžale od JNA.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime02.09.20 11:21

ČIČA iz 1 baterije (citat):
vojniks (citat):
Ja u kasarni nisam nikad stražario,to mjesto br.3 da nije možda bilo između radara (položaj raketnog diviziona) i benzinske pumpe tj.servisa za kamione.

Od vratarnice naprijed 50m i onda lijevo kroz šumu još možda 150m.
Znači prema sjeveru.
Sada je tamo autocesta.
Zanimljivo to je pored stacionara,u stacionaru sam bio mjesec dana ,uopće to nisam vidio.
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime02.09.20 12:10

čiča:

a tudi ti si poslušal "bajke-mite", ustno izročilo o "opasnom isturenom" stražarskem mestu, kdo jih ni, tudi jaz sem poslušal podobne zgodbe v Našicah v skladišču streliva Jezerac malo iz mesta v gozdu, ja kar malo stršljivo, bil sem na straži sedem dni, pa se hvala bogu ni zgodilo čisto nič, dobro a je to sploh kaka straža, če ni pizdarije grrrr, pa smo komaj čakali, če bo kakšna pizdarija, da bomo imeli o čem govoriti, to o "bajkah - mitih" je bila v JLA klasika že tam leta 71/72, dobro so nas "pumpali", bimbote naivne...
Na vrh Go down
ČIČA iz 1 baterije
Gušter
Gušter



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 58
ČLAN OD: : 2017-03-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime04.09.20 20:50

jozl52 (citat):
čiča:

a tudi ti si poslušal "bajke-mite", ustno izročilo o "opasnom isturenom" stražarskem mestu, kdo jih ni, tudi jaz sem poslušal podobne zgodbe v Našicah v skladišču streliva Jezerac malo iz mesta v gozdu, ja kar malo stršljivo, bil sem na straži sedem dni, pa se hvala bogu ni zgodilo čisto nič, dobro a je to sploh kaka straža, če ni pizdarije grrrr, pa smo komaj čakali, če bo kakšna pizdarija, da bomo imeli o čem govoriti, to o "bajkah - mitih" je bila v JLA klasika že tam leta 71/72, dobro so nas "pumpali", bimbote naivne...

Ne vem ali so bile bajke ali ne.
Če si bil tam ponoči sam na straži ni bilo prijetno, čeprav se ni zgodilo našim nič posebnega.
Tisti Šiptar je enkrat pač streljal na zajca ker ga je bilo strah.
Če skozi visoko kuruzo gre mali zajček, je videti kot da je medved.
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime20.09.20 14:53

Šta je srušeno a šta izgrađeno od odlaska vojske 1991g u kasarni,gledam satelitske snimke,magacin vodnika Šobota ne postoji,izgrađena je nova sportska dvorana između kuhinje i prijavnice,neka netko ispravi ako treba nešto dodat.
Na vrh Go down
1478/2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2020-09-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime21.09.20 13:44

Što se tiče Škofljice to nije bio magacin UDBE nego KOS-a, i držala ga je nastavna baterija. Tada je komadant bio kapetan I klase Ljupčo Stojnev a zamenik stariji vodnik I klase Drago Dobrovc. Mi smo ih menjali kada su bili na terenu. Sastav straže se sastojio od 11 ljudi! Nastaviću..

MAKI DAMA voli ovaj upis

Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime21.09.20 14:01

Koje godine je to bilo,bilo je i iz drugih baterija koji su tamo bili i davali stražu
Na vrh Go down
1478/2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2020-09-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime21.09.20 14:55

87/88 septembarska klasa
Na vrh Go down
1478/2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2020-09-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime21.09.20 15:16

Komandir straže,razvodnik, 8 stražara i ćuftar. U objjekat nisi mogao da uđeš ako te ne najave iz Ljubljane.Imala je direktna linija na koju si se javljao dežurnom korpusa na svakih 6 sati.Dva stražarska mesta,jedno na kapiji drugo na brd gde su bili ukopani magacini.Nastavak...
Na vrh Go down
1478/2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2020-09-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime21.09.20 15:34

Mislio sam na brdu😁! Bilo je dobro što su celu postavu činili vojnici na odsluženju vojnog roka. Selo blizu pa smo użivali! To uživanje nas zamalo nije koštalo vojnog zatvora😁
Na vrh Go down
1478/2
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 68
ČLAN OD: : 2020-09-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime21.09.20 16:24

Hitno su nas pozvali da se vratimo i na primopredaji straže dođe onaj zaguljeni Krajovski iz 1478/3. A mi neobrijani oko 12 dana! Drao se kao ludak!
P.S. Ilpa je Dobić najveća faca!!!
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime21.09.20 16:32

90/91 su davali stražu i iz drugih baterija,hrana u moje doba im je dolazila iz kasarne.
Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 10 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91
Na vrh 
Stranica 10/14Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11, 12, 13, 14  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Bratstvo Jedinstvo Ljubljana Polje VP 1478/8 1984-1985
» Kasarrna Bratstvo i jedinstvo-Ljubljana polje Generacija Avgust 1985-Diverzanti
» kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje
» Ljubljana Polje - kasarna bratstva i jedinstva
» LJUBLJANA POLJE - 85/86 - VP 1478/3

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: