FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91

Go down 
+70
Kolšek
VID GUDALOVIC
rever
sajkas
Zoran I
1478/2
Cuka
vojniks
JankoZGB
Sloba1
Petkomiodrag
Vladan Markovic 24
pero
ahmo90
maraton1962
urosg3
Dpboj
MAKI DAMA
ČIČA iz 1 baterije
Hasic Senad
kafedzija sept.88
PORUCNIK
Alex
Žoga
zg puskar
Shimun
vojnik st
BIGFOOTMAMA
bara1
Jasmin K
NebojsaB
jozl52
civid
Danko
BezzzO
Lazo30/2
MajorL
dg 4653
giulio1970
Stanislav Katic
dpuric
arcibald01
gg 1478/1l
krstevski
VBČ
Borna
francek11
ZenNom
poplas 87/88
miro81
Verko
1980/81
Četni evidentičar
013gonzo
mirko bratuš
Rade Aksentic
mongolac
Desko
Riki Š
igor klančnik
picek
BEOGRAD
vladimir kostić beograd
subasic admir 89-90
East&West
dragan perovic beograd
Max Blitz
mgalic2
avram
vojnik s
74 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
AutorPoruka
Shimun
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2017-05-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime07.06.17 22:46

bara1 (citat):
Zaboravio si kotlovnicu iza kuhinje gdje su bila na službi građanska lica njih dvojica-trojica imali su i svoj tuš pa sam kod njih kasnije ponekad išao na tuširanje sjećam se prezimena tih ljudi mislim šarić i stajčić i treći je bio slovenac ne mogu se sjetiti prezimena ali je volio cugnuti
Tako je! Slovenac stariji. Bio je civil Bosnić. Dolazio u Komandu stana kod zast. Jurce
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime08.06.17 20:40

Pozdrav zna li tko što je bilo sa poručnikom Zekićem potporučnikom Blagojevićem koji je bio kod Cigulajkića u bateriji kao i sa stažom Galuničem iz vojničkog servisa di su oni završili poslije Ljubljane
Na vrh Go down
Shimun
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2017-05-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime09.06.17 0:43

bara1 (citat):
Pozdrav zna li tko što je bilo sa poručnikom Zekićem potporučnikom Blagojevićem koji je bio kod Cigulajkića u bateriji kao i sa stažom Galuničem iz vojničkog servisa di su oni završili poslije Ljubljane
Koji je to bio lik taj Zekić. Psihologa je zvao Psiho. Mislim da je bio iz Kalesije.
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2015-06-22

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime09.06.17 21:12

Pozdrav svima!jel zna netko što znači "poruka u izlazu" jer moja nikako da ode onome kome je namjenjena?!hvala!
Zna li tko gdje završi kap Plavšić??
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime09.06.17 21:31

Borna (citat):
Pozdrav svima!jel zna netko što znači "poruka u izlazu" jer moja nikako da ode onome kome je namjenjena?!hvala!
Zna li tko gdje završi kap Plavšić??
Poruka u izlazu ce biti u tom statusu sve dok onaj kome je namenjena ne bude ulogovan na forum. Moze da se dogodi da mu je inbox pun pa kada izbrise neku od poruka tvoja poruka bice primaocu vidljiva
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime10.06.17 15:01

Što se tiče kapetana Plavšića mislim da je ostao  u Sloveniji radi u nekoj školi koliko znam on je za mene bio jedan od najkorektnijih ljudi u kasarni lj.polje što se tiče oficira čuo sam da je tada išao i na ekonomski faks
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2015-06-22

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime10.06.17 15:22

Zahvaljujem personalnoj na pojašnjenju!!
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2015-06-22

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime10.06.17 22:02

Plavšić i Dobić su bili dobri ljudi.Dobar tandem,jedan miran drugi bučan al obadva pravedni.
Na vrh Go down
giulio1970
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2016-01-06
M(j)esto Bečej

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime11.06.17 21:33

Eto našao sam dvojicu drugara iz 1988/89 generacije nastavno raketne baterije ,svaka čast ovoj stranici i nameni ,nadam se da će još  koji genić čitati ove postove i da će se javiti.Pozdrav za sve drugove vojnike bivše Juge.
Na vrh Go down
Shimun
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2017-05-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime12.06.17 10:08

Svi se sjećamo kakav je duboki glas imao zast. Dobić. Jedinstveni. Uglavnom negdje u ljeto 90-te bio je jedan lik, mislim martovac, sa isto tako dubokim glasom ili barem sličnim. Gledali smo jedno jutro iz Vojničkog kluba kako Dobić komandira svojim ljudima da krenu sa piste strojevim korakom. Gaze oni i baš kada su bili negdje kod vojničkog kluba, u razini sa klubom, taj se lim zadere "vod stoj" ili "četa stoj". Isti glas. Svi stali kao ukopani. Dobić doletio sav crven. Urla na desetare. Te kur. zemljače, te koje pm. Mi smo u vojničkom klubu legli na pod od smijeha. koji šou. koja bezbrižna vremena.
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime12.06.17 20:59

Što se Dobiću štuca stalno ga komentiramo i spominjemo     on je glavna zvijezda kasarne ljubljana polje svako malo ga netko spomene njegove dogodovštine
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2015-06-22

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime12.06.17 21:32

Bilo bi dobro da se i on pridruži forumu..valjda mu je netko rekao da je zvjezda foruma!!!
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2015-06-22

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime12.06.17 21:34

Di je momče majstor Grega?!zna li tko
Na vrh Go down
mongolac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 71
ČLAN OD: : 2015-01-17

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime13.06.17 7:51

Dobić zna da je zvezda foruma! Kada smo se skoro čuli doslovce je rekao" ništa vi ne bi pisali da nije bilo Kurčina zemljače"!!!
Na vrh Go down
Shimun
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2017-05-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime13.06.17 9:20

mislim da je dobić dobar čovjek
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2015-06-22

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime13.06.17 11:36

Meni osobno je bio dobar,pravedan i šaljiv.Tko se s njim čuje neka ga od srca pozdravi!!
Na vrh Go down
Shimun
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2017-05-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime13.06.17 11:59

Negdje u 11. mjesecu 1989 održali smo onaj fazanski teren na poligonu Pivka. Imali smo protuoklopnu borbu. Uglavnom tenk M55 se vozi po poligonu a mi ga dočekujemo svime i svačime. Na svakom dijelu poligona nastavu drži jedan od oficira. Poručnik Zekić kod nekog prekopa preko ceste. Uskočimo mi u taj prekop sa ručnim bombama, ustvari pijeskom punjene plastične flaše i kaže Zekić "kada kažem bombu baci, dignete se u rovu i gađate kupolu tenka. 'Ko pogodi vodnika na tenku ima nagradni izlazak od mene". Malo dalje od mene moj zemo Antun Pavlović. Miran i tih dečko iz Đakova. I dođe taj tenk. Krene preko rova. Izbaci par kila blata po nekima. Drekne Zekić "Bombu baci". Dignemo se mi i raspali bombama po tenku ali vodnika na kupoli nigdje. Sakrio se. kada se digao dim od one dimne zavjese iza tenka. Vidimo mi ljutog Zekića i njegove desetare iz baterije kako se valjaju od smijeha. Zekić crven u faci. Naš Antun je izbacio svoju bombu drito njemu u potiljak. kapa odletjela. Zekić popizdio. Desetari iza neke 110tke i umiru od smijeha da ih ne vidi.... I sada najbolje. Dođe uvrijeđeni Zekić našem Mitru Krajoskom i kaže kako ga je onaj levak pogodio u glavu bombom. Gleda ga Mitre i pita mrtav hladan: "pa jesi li imao šlem?". "Nisam".. "E, pa šta ću ti ja onda.." Urnebes!!!!!
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime13.06.17 17:36

Kao što svi kažemo da je Dobić legenda zanima me je li ima djecu unuke ima i on sigurno 8o godina za razliku od njega Zekić je bio dosta sirov tip...
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime17.06.17 12:24

Pozdrav je li kome od vas poznato što je bilo sa vodnikom Vladimirom Šobotom on je vodio onaj magazin di je bila vojna oprema i di se zaduživala sa opremom mlada vojska starija zgrada iza zgrade gdje su bili plavci voli bi znati što je sa njim
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime03.07.17 20:49

Shimun (citat):
Negdje u 11. mjesecu 1989 održali smo onaj fazanski teren na poligonu Pivka. Imali smo protuoklopnu borbu. Uglavnom tenk M55 se vozi po poligonu a mi ga dočekujemo svime i svačime. Na svakom dijelu poligona nastavu drži jedan od oficira. Poručnik Zekić kod nekog prekopa preko ceste. Uskočimo mi u taj prekop sa ručnim bombama, ustvari pijeskom punjene plastične flaše i kaže Zekić "kada kažem bombu baci, dignete se u rovu i gađate kupolu tenka. 'Ko pogodi vodnika na tenku ima nagradni izlazak od mene". Malo dalje od mene moj zemo Antun Pavlović. Miran i tih dečko iz Đakova. I dođe taj tenk. Krene preko rova. Izbaci par kila blata po nekima. Drekne Zekić "Bombu baci". Dignemo se mi i raspali bombama po tenku ali vodnika na kupoli nigdje. Sakrio se. kada se digao dim od one dimne zavjese iza tenka. Vidimo mi ljutog Zekića i njegove desetare iz baterije kako se valjaju od smijeha. Zekić crven u faci. Naš Antun je izbacio svoju bombu drito njemu u potiljak. kapa odletjela. Zekić popizdio. Desetari iza neke 110tke i umiru od smijeha da ih ne vidi.... I sada najbolje. Dođe uvrijeđeni Zekić našem Mitru Krajoskom i kaže kako ga je onaj levak pogodio u glavu bombom. Gleda ga Mitre i pita mrtav hladan: "pa jesi li imao šlem?". "Nisam".. "E, pa šta ću ti ja onda.." Urnebes!!!!!
Da ti nisi možda zamjenio godinu ,jer Pavlovć je bio u pozadini tehnički vod pretpostavljam poslije obuke a godina je bila 90/91 , ja sam bio kod Krajoskog , daj neko još ime od ex vojnika kod Krajoskog jer ću odmah znat je li to to
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime03.07.17 20:54

bara1 (citat):
Što se tiče kapetana Plavšića mislim da je ostao  u Sloveniji radi u nekoj školi koliko znam on je za mene bio jedan od najkorektnijih ljudi u kasarni lj.polje što se tiče oficira čuo sam da je tada išao i na ekonomski faks
Dobar je on i prema meni bio, pričalo  se 91 da će da ide preko granice da  se zaposli.
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime03.07.17 21:00

je li misliš na poručnika Pavlovića onako crni brko a od vojnika kod Krajovskog bili su Čondrić,Šalinović,mali Mladenovski Tomislav ćato iz Zagreba to su bili septembarska klasa 1990/1991 ostalih se nažalost ne mogu sjetiti
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime03.07.17 21:04

Shimun (citat):
Svi se sjećamo kakav je duboki glas imao zast. Dobić. Jedinstveni. Uglavnom negdje u ljeto 90-te bio je jedan lik, mislim martovac, sa isto tako dubokim glasom ili barem sličnim. Gledali smo jedno jutro iz Vojničkog kluba kako Dobić komandira svojim ljudima da krenu sa piste strojevim korakom. Gaze oni i baš kada su bili negdje kod vojničkog kluba, u razini sa klubom, taj se lim zadere "vod stoj" ili "četa stoj". Isti glas. Svi stali kao ukopani. Dobić doletio sav crven. Urla na desetare. Te kur. zemljače, te koje pm. Mi smo u vojničkom klubu legli na pod od smijeha. koji šou. koja bezbrižna vremena.
Sto posto sam ja tu bio ,ruta nam je bila do kuhinje i do servisa gdje sam radio.I dandanas KORAK MI JE U GLAVI kao i trubni znaci.
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime03.07.17 21:07

Plavšić pristojan čovjek i pravi gospodin tu je još i CIgulajkić legenda Dobić vodnik Šobot bilo ih je dosta bezličnih kapetani Lazič  i Mirković naprimjer njima se ni faca ne mogu sjetiti ostala su samo prezimena u sjećanju
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime03.07.17 21:09

vojnik st koja si klasa bio i od kuda si možda se i znamo ja sam bio kod Cigulajkića septembarska 1990/1991
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime03.07.17 21:14

Pavlović A  vojnik iz Đakova  plave je kose bio i mi smo se družili je bio u tehničkom vodu točnije vatrogasac,taj ćato da nije možda sin od A. Belje on je sa nama bio ja sam bio mart  90/91,ja sam sa mora Znaš me vjerojatno iz servisa  Malnar ,Galunić Kojić ,Humačkić nije među živima , stolar je tu bio u servisu...
Sa vodnikom Šobotom smo svakodnevno radili jer smo robu nosili često na relaciji servis ta zgrada iza  plavaca.
Imam ja fotografije iz tog ljetnog doba ,šteta šta se ne mogu postavit na forum. Znam gdje je Dobić a ja bio vlakom putovao  pokraj njega  i to nekoliko puta iz ZG u BG  e da sam znao popili bi mi nešto u slavu našeg jednogodišnjeg druženja.


vojnik st: komentar modifikovan dana: 03.07.17 22:03; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime03.07.17 21:53

Bara poslao sam ti poruku
Na vrh Go down
Shimun
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2017-05-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime04.07.17 9:44

Antun Pavlovič je mislim bio tamne kose. Beljo visok i mislim čato.
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime04.07.17 12:10

Zna li netko šta je bilo sa vodnikom Mićo Ćato?Njega nisu baš obožavali jer jednom rječju drzak je bio kao i onaj rezervni kapetan šta je vodio muzičare.
Na vrh Go down
Shimun
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2017-05-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime04.07.17 12:32

rezervni kapetan je Branko Radičević. Pamtim teren u Premanturi kada je obukao uniformu sa činovima. Reakcija aktivnih poručnika i potporučnika.
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime04.07.17 12:50

Za trojicu iz kasarne znam da su pokojni nažalost 2 oficira Lazarevski i Dobrovc. Staljin je jako dobar bio,treći mrtav je vojnik koji je sa menom bio i nestao u ratnim događanjima u Bosni .ovo nema veze sa služenjem vojnog roka jer je on odslužio,
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime04.07.17 17:36

Jeli misliš na Senada Humačkića iz Stoca mislim da je on nestao u okolici Sarajeva 1992 on je bio ok momak bili smo dobri iako smo različite klase ja septembarac a on martovac
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime04.07.17 19:09

Tako je u pravu si bili u servisu skupa radili.
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2015-06-22

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime04.07.17 20:50

Kako se zvao onaj mali makedonac što je radio sa Slavišom u skladištu kuhinje....ona rampa za odvoz hrane bila je mjesto najzanimljivijih događanja i šala,smjeha....Glavaš,Međo.,Bajro
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime04.07.17 21:09

o Borna i ti si tu baš mi je drago jedini mali Makedonac je Mladenovski Goran bio je malo veči od puške ali bio je ljudina A Glavaš i ekipa oni se rađaju samo jednom u sto godina...
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2015-06-22

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime04.07.17 22:15

Glavaš i Međo bi vozili ona kolica s pomijama...pa puste škripe s onim kolicima iza kuhinje...svaki dan nova predstava!!!
Na vrh Go down
Borna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 29
ČLAN OD: : 2015-06-22

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime04.07.17 22:19

Slaviša bi nam dao čokoladicu (kremipan) i one voćne sokove u staklenci,što ti ga je mladost i ti nezaboravni dani...
Na vrh Go down
Shimun
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2017-05-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime05.07.17 0:06

1990 godine  bili smo na bojevom gađanju na Premanturi. Radičević kao dio komande stana navukao uniformu rez. kapetana. Aktivni oficiri počeli tiho negodovanje. Vojnici iz KS postavljali šatore i to one velike. u jednom od njih  spavao i Branko. Zaboravili su zabiti klinovima bočne stranice. Usred noći digao se vjetar. Probudili me oko 2 ili 3 ujutro i imam što vidjeti: Radičević u gaćama hoda oko šatora, psuje i zabija klinove. Umrli smo od smijeha.
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime05.07.17 10:09

Ako je to gađanje bilo u 4,5 mjesecu 90 bio sam i ja tada,sjećam sa kad je jedan puk,stariji pričao hvalosojeve o gologuzim ljepoticama koje se kupaju na Kamenjaku,to je bio doživljaj onima koji nisu sa mora, a naš vezist u bateriji dok sam bio kod Krajoskog zvali ga genij stalno hvatao raznorazne radio stanice u pauzi gađanja.
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime05.07.17 10:56

Shimun do kada si ti bio u kasarni, ja sam ušao 15.03 90, trebali  bi se poznavat jer sam ja tada bio kod Krajoskog, javi se na poruku otkud si.
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime05.07.17 11:47

Mongolac da nije neka greška kod tebe u pogledu prostorija, nasuprot našeg Dobićeva voda u prizemlju je bio tehnički vod , znači puškari stolar ,vatrogasac itd..,ili je došlo do promjene nakon 15.03.91
Na vrh Go down
Shimun
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2017-05-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime05.07.17 12:28

Za Guštera: služio sam od 19.09.89. do 02.09.90. Bio sam u bateriji kod Krajoskog cca 4 mjeseca a onda otkomanda u Komandu stana. Tamo sam bio čato, zamjenik upravnika pritvora i jedno vrijeme kurir komadanta Vrabiča. Ja sam iz ZG.
Na vrh Go down
Shimun
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2017-05-26

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime05.07.17 12:29

sorry za St
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime05.07.17 12:34

Onda se znamo, napiši nešto u privatnoj poruci, ja se i bara znamo, daj preko pp neka imena pa ću ti odgovorit tako smo  ja i bara sve potvdili
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime05.07.17 18:15

Dobro da s ise sjetio  Slaviše jesam se snjim jednom opio pivom i vekijom ubili smo se jedne nedjelje od cuge dva dana nisam sebi mogao doči on je bio toliko pijan da su mu antenu zalijepili
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime05.07.17 18:31

A jak je bio doček 1991, iz auto jedinice letilo staklo na sve strane,letilo je i od  drugih ali ne toliko žestoko , Vrabič bio dežuran i u pidžamama metle u ruke i kupi poslje ponoć na ne znam koliko minus ispod nule. Kad vidim ove vojske sad muka mi dođe ni starješinu ne pozdravu.
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime05.07.17 22:26

Povečerje [You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
bara1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2017-01-07

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime06.07.17 18:27

Ko je taj Branko Radičević što je on kapetan bio nešto ga se ne sjećam gdje je imao kancelariju,kako je izgledao...
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime06.07.17 18:30

Civil, oblačio uniformu rezervnog kapetana od od prigode do prigode, vodio vojnički klub, mislim da je tamo bio i razglas
Na vrh Go down
vojnik st
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 62
ČLAN OD: : 2017-04-30

Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime06.07.17 19:13

Kako se zvao oficir na pragama šta su ga zvali mali mrav, prava je radilica bio omanji ali jak.
Na vrh Go down
Sponsored content





Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91   Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91 - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ljubljana - Polje, kasarna 'Bratstvo i jedinstvo' 90/91
Na vrh 
Stranica 6/14Idi na stranicu : Previous  1 ... 5, 6, 7 ... 10 ... 14  Next
 Similar topics
-
» Kasarna Bratstvo Jedinstvo Ljubljana Polje VP 1478/8 1984-1985
» Kasarrna Bratstvo i jedinstvo-Ljubljana polje Generacija Avgust 1985-Diverzanti
» kasarna brastvo jedinstvo ljubljana polje
» Ljubljana Polje - kasarna bratstva i jedinstva
» LJUBLJANA POLJE - 85/86 - VP 1478/3

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: