FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Vezisti u JNA

Go down 
+66
Milan1966
Doktor Živago
Sloba1
vlatkog
PORUCNIK
Scorpionna
kivuma69
mare69
Vojnik malac
sarics
strahinja
oluja
alex 68
zastavnik
Miso Loznica
goran9030
S52JT
Zoran108
Zlaja.ferari
3.06.2014.
ZAGORAC
Senad
bojnik
East&West
buce
BEOGRAD
Delboy
more6
Max Blitz
Tono
Senka 2857
šro
Lakimk
Bogart
RTG
dpuric
avgust85
missar
gomboss
Profa
cxfan
Vojnik Graničar
Sekeres Dragan
Palacinka
Gringo
vladimir
pera84
dobri covek
purger
dragnik
gayvojnik
ppeca
montoya
šercer
mgalic2
dopukovnik
Robert
toz972
boraf
dexboy
mad-max
ppsupercop
vojnik s
antote
Marduk
Crni
70 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
AutorPoruka
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime24.07.14 21:59

Najbolji vezista JNA je bio missar.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime11.09.14 3:18

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
3.06.2014.
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2014-06-03
M(j)esto leskovac

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime11.09.14 13:13

Da se i ja javim jer je i moj VES vezista.Neka se jave oni koji su bili vezisti u Zagrebu( "Maršal Tito" ),a posle obuke se vratili u Čakovec.U Zagrebu smo bili telefonisti a u Čakovcu prisluškivači na TAM-5000 D kao što je prikazano na slici koju je postavio Max Blitz.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime01.10.14 6:05

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime16.10.14 4:08

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Zlaja.ferari
Gušter
Gušter
Zlaja.ferari


BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2015-02-24
M(j)esto Petrovac na Mlavi

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime28.02.15 23:26

*VEZA JE NAJ VAŽNIJA U ŽIVOTU* kad mi je to rekao jedan rezervista koji je dosao na vežbu u našoj kasarni , nisam odmah shvatio ali kasnije se ispostavilo da je covek bio u pravu. Inače u pitanju je decembar 88/89 otok Vis kasarna Samobor ves 11812 telefonist (tako piše u vojnoj knjižici) pozdrav svima!!!!
Na vrh Go down
Zoran108
Gušter
Gušter
Zoran108


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 59
ČLAN OD: : 2014-12-29
DOB : 55
M(j)esto Rijeka

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime02.04.15 18:10

Na regrutaciji sam dobio pješadiju i dok nisam ušao u kasarnu mislio sam da sam pješadinac. Služio sam u centru veze u Kumanovu, kasarna Boro Menkov, mart 89/90. VES 11812. Ni danas mi nije jasno kako sam  završio među vezistima. Vezu nisam imao nikakvu, da jesam ne bih završio 1100 km od kuće. Čim sam došao prepoznalo me nekoliko džombi iz Rijeke i odmah mi reklo neka se kako god znam uguram u telefonce. Bilo mi je to čudno jer smo u prvih nekoliko sati saznali da su ostali VES-ovi gospoda dok su telefonisti šljakeri. U početku me pokupilo u RTG-jce jer sam bio muzičar (sluh, takt, ritam) ali kad sam shvatio da je obuka svakodnevno kljucanje po nekoliko sati, počeo sam zabušavati i bio među najgorima. Onda su me prebacili u TLF gdje sam odslužio cijeli vojni rok. Kasnije mi je bilo jasno zašto su mi džombe govorile da se držim telefonije. Razmotaj prvi dan, i do zadnjeg dana odmaraj. Bilo je i težih trenutaka, npr. forsiranje Vardara na Krivolaku. Linija mora ostati iznad vode, a mi je razvlačimo iz gumenih motornih čamaca u kojima nas je prevozila inženjerija. Motalice moraju ostati u zraku jer ako žica padne u vodu, riječna struja ponese cijeli čamac ko slamku, a žica ti podere dlanove ko žilet. Bilo je opako, ali to je jedino teže iskustvo koje sam imao. Pozdrav vezistima.
Na vrh Go down
S52JT
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2015-02-16

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime04.04.15 21:58

To je čuveni PRC 320. Pored štap antene (otprilike visine 2,5m) imao je i dipol žočnatu antenu. Ja sam radio na njoj u Zaječaru, a pošto sam radioamater, u zimskim nočima, radio sam i radioamaterske veze, i sa Japanom i sa USA i Čilom Smile radio sam u telegrafiji Smile radio sam pod pozivnim znakom radio kluba, a kad je koga interesiralo sa kakom stanicom radim, fino otkucam "home made" Smile
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime05.04.15 20:34

Sa PRC 320 nisam imao prilike raditi, ali zato jesam sa PRC 515k (ili RU-20). 
Jedino me kod njega mučilo to što se frekvencija mijenjala pritiskom na tipku i to svaka za svoj broj (2 tipke za MHZ, pa 3 tipke za KHz, i još jedna za desetinke). Nedostatak je kada nekoga tražiš oko svoje frekvencije, moraš napraviti čitav krug da bi se vratio nazad, a svaki pritisak na tipku uzrokuje novo podešavanje jer je ugrađen automatski tuner.
Sa ovim uređajem sam napravio jako puno radio-amaterskih veza, pa čak i sujelovao u jednom WW contestu. Super je bilo i to što je imao taster (pješak) koji se trakama pričvrstio za nogu pa nije smetao na stolu.

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA    Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime10.04.15 0:53

[You must be registered and logged in to see this image.]

Manevar JA  1949 g. Vezisti u prvim "borbenim " redovima. Pokrivali smo sve pozicije....  Smile
Pozdrav vezistima.
cheers
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime10.04.15 7:09

missar (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Manevar JA  1949 g. Vezisti u prvim "borbenim " redovima. Pokrivali smo sve pozicije....  Smile
Pozdrav vezistima.
cheers

Malo sutra,  Laughing Laughing Laughing to je treća linija rovova Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime10.04.15 9:44

hihihi zanimljiva slika. 
još uz povike "juuuuuriiiiiššššš" i "uuuuurrrraaaaaaaaa" dok istovremeno da se ne trči bez veze jedan razvlači liniju a drugi pod rukom nosi telefon... Smile

_________________
In medias (t)res...
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA    Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime10.04.15 22:42

ZAGORAC (citat):


Malo sutra,  Laughing Laughing Laughing to je treća linija rovova Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Dobro bre Zagorac, kako to "malo sutra"... Laughing . Pa nismo mi bili samo vezisti, već i pravi vojnici, kad to zatreba... Smile

cheers
Na vrh Go down
Miso Loznica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2015-04-10
M(j)esto Loznica

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime11.04.15 21:49

I ja sam bio tel linijas.(rodila majka propalicu da vuce motalicu). Tako su nas zezali.Posle obuke sam zaduzio tc-1 u kampanjoli. Uzivanje bilo.Sedis a drugi ti dovlace linije.Imao sam sifre da predjem sa vojne na civilnu centralu. Tako da sam uvek mogao da zovem kuci.
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA    Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime11.04.15 23:15

Miso Loznica (citat):
I ja sam bio tel linijas.(rodila majka propalicu da vuce motalicu). Tako su nas zezali.Posle obuke sam zaduzio tc-1 u kampanjoli. Uzivanje bilo.Sedis a drugi ti dovlace linije.Imao sam sifre da predjem sa vojne na civilnu centralu. Tako da sam uvek mogao da zovem kuci.

Dobro došao u "kasarnu"...i ne spominji motalicu... Laughing.   Nešto se ne sećam, da smo imali model TC-1 u Bijeljini. 

cheers
Na vrh Go down
Miso Loznica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2015-04-10
M(j)esto Loznica

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime11.04.15 23:36

Hvala missar.Samo jedna je bila u celom puku.Kad smo imali teren ili uzbunu slizila je da poveze komandu sa svim jedinicama.
Na vrh Go down
ZAGORAC
Kapetan
Kapetan
ZAGORAC


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3574
ČLAN OD: : 2012-02-13
DOB : 60

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime12.04.15 10:51

missar (citat):
ZAGORAC (citat):


Malo sutra,  Laughing Laughing Laughing to je treća linija rovova Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Dobro bre Zagorac, kako to "malo sutra"... Laughing . Pa nismo mi bili samo vezisti, već i pravi vojnici, kad to zatreba... Smile

cheers

Uvijek ste vi vezisti bili malo otraga, Laughing  niste se baš gurali na prvu liniju.  Laughing
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA    Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime12.04.15 22:25

ZAGORAC (citat):
missar (citat):
ZAGORAC (citat):


Malo sutra,  Laughing Laughing Laughing to je treća linija rovova Laughing Laughing Laughing Laughing Laughing

Dobro bre Zagorac, kako to "malo sutra"... Laughing . Pa nismo mi bili samo vezisti, već i pravi vojnici, kad to zatreba... Smile

cheers

Uvijek ste vi vezisti bili malo otraga, Laughing  niste se baš gurali na prvu liniju.  Laughing

Nismo , to stoji, nismo imali vremena. Laughing  Bili zauzeti kopanjem kanala za telefone po selima oko Bijeljine....  Shocked

cheers
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime12.04.15 22:55

Miso Loznica (citat):
Hvala missar.Samo jedna je bila u celom puku.Kad smo imali teren ili uzbunu slizila je da poveze komandu sa svim jedinicama.

Da li je ovo TC-1 ?

[You must be registered and logged in to see this image.]

cheers
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime13.04.15 3:58

Nekoliko nedelja pred pocetak velikih manevara u Sloveniji 87me, u jedinicu je dosao mobilni relejni uredjaj RRU-1. Odmah se postavilo pitanje dobrovoljaca za obuku na istom. Javila se cetvorica i tu je prica bila zavrsena. Tokom manevara vecina relejaca je presedela u satorima , spavajuci 16 sati dnevno, a dobrovoljci su bili prikljuceni brdskoj pesadiji iz Kranja. Laughing
Kada su se vratili sa vezbe, izgledali su kao proleteri iz NOB-a, ukljucujuci i kilazu. Laughing
Zlatno pravilo je uvek bilo da ne treba biti dobrovoljac.
Na vrh Go down
Miso Loznica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2015-04-10
M(j)esto Loznica

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime13.04.15 19:07

Da missar upravo ta.Samo je bila postavljena u kampanjolu.
Na vrh Go down
Miso Loznica
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2015-04-10
M(j)esto Loznica

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime13.04.15 19:10

BEOGRAD (citat):
Nekoliko nedelja pred pocetak velikih manevara u Sloveniji 87me, u jedinicu je dosao mobilni relejni uredjaj RRU-1. Odmah se postavilo pitanje dobrovoljaca za obuku na istom. Javila se cetvorica i tu je prica bila zavrsena. Tokom manevara vecina relejaca je presedela u satorima , spavajuci 16 sati dnevno, a dobrovoljci su bili prikljuceni brdskoj pesadiji iz Kranja. Laughing
Kada su se vratili sa vezbe, izgledali su kao proleteri iz NOB-a, ukljucujuci i kilazu. Laughing
Zlatno pravilo je uvek bilo da ne treba biti dobrovoljac.

Ma u vojsci je bilo zlatno pravilo nikad dobrovoljac.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime22.04.15 23:52

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
zastavnik
Zastavnik
Zastavnik
zastavnik


BROJ POSTOVA: : 899
ČLAN OD: : 2010-12-07
DOB : 62
M(j)esto Bačka Topola

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime23.04.15 8:59

BEOGRAD (citat):
Nekoliko nedelja pred pocetak velikih manevara u Sloveniji 87me, u jedinicu je dosao mobilni relejni uredjaj RRU-1. Odmah se postavilo pitanje dobrovoljaca za obuku na istom. Javila se cetvorica i tu je prica bila zavrsena. Tokom manevara vecina relejaca je presedela u satorima , spavajuci 16 sati dnevno, a dobrovoljci su bili prikljuceni brdskoj pesadiji iz Kranja. Laughing
Kada su se vratili sa vezbe, izgledali su kao proleteri iz NOB-a, ukljucujuci i kilazu. Laughing
Zlatno pravilo je uvek bilo da ne treba biti dobrovoljac.
Nije brdska nego planinska pešadija, 345.planinska brigada. Tačnije bio je 2. planinski bataljon iz Bohinjske Bele na prostru Bloške planote (visoravni). U to vreme bio sam na službi u V.Blokama i poznavao sam dobar deo starešina iz te jedinice.
Na vrh Go down
missar
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
missar


BROJ POSTOVA: : 735
ČLAN OD: : 2012-05-21
DOB : 70

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime25.04.15 23:58

[You must be registered and logged in to see this image.]

Manevar JA  1949god. Bez vezista ništa..... Laughing 

cheers
Na vrh Go down
alex 68
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-03-06
DOB : 55
M(j)esto Zrenjanin

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime28.04.15 1:03

Kao radioteleprinterist-telegrafist u JRM (1987/88) naucio sam najvazniju lekciju (nije bilo tesko jer se plocica sa natpisom nalazila na stanici u visini ociju)-PAZNJA NEPRIJATELJ PRISLUSKUJE!Vazi i danas.
Na vrh Go down
BEOGRAD
Podporučnik
Podporučnik
BEOGRAD


Prim(j)eran Vojnik PV
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 1648
ČLAN OD: : 2013-03-15
M(j)esto Scottsdale

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime28.04.15 3:22

zastavnik (citat):
Citat :
Nije brdska nego planinska pešadija, 345.planinska brigada. Tačnije bio je 2. planinski bataljon iz Bohinjske Bele na prostru Bloške planote (visoravni). U to vreme bio sam na službi u V.Blokama i poznavao sam dobar deo starešina iz te jedinice.
Mi smo ih zvali brdska, a ne sumnjam da je termin pogresan. Imali su druacije kape od ostale vojske.
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime28.04.15 11:15

alex 68 (citat):
Kao radioteleprinterist-telegrafist u JRM (1987/88) naucio sam najvazniju lekciju (nije bilo tesko jer se plocica sa natpisom nalazila na stanici u visini ociju)-PAZNJA NEPRIJATELJ PRISLUSKUJE!Vazi i danas.
upravo tako, samo što danas neprijatelj prisluškuje telefonske (da ne kažem i mobitelske) razgovore Wink
Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime28.10.15 2:40

Školski centar veze Beograd - Dan roda veze...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime28.10.15 2:44

U Školskom centru veze, Beograd...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime13.12.15 22:08

ŠCV Beograd,1984., izvlačenje tema za diplomske radove pitomaca 29. klase SVŠ.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime14.12.15 22:05

ŠCV Beograd, 1982., 1. vod 29. klase pitomaca s nastavnikom...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
oluja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-01-14

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime14.01.16 12:10

Pozdrav svim vezistima na forumu , bio sam radiotelegrafista u Tuzli 88/89 Kas. Husinska Buna , vod veze kod kap. Špirić Nedeljka...obuku nisam imao jer sam bio radio amater s položenom C klasom tako da sam večinom provodio vrijeme lunjajući po kasarni. Bio sam zap. MKŠK u kojem sam imao rup12 , rup15, prc320, ft66/17.. Evo nekoliko fotografija s jednog otpada u mojoj blizini i uređajima s kojima smo radili  kao vezisti Smile
[You must be registered and logged in to see this image.]


alexandar: komentar modifikovan dana: 15.01.16 0:24; prepravljeno ukupno 2 puta (Reason for editing : resize)
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime18.01.16 18:20

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime24.05.16 23:58

alex 68 (citat):
...radioteleprinterist-telegrafist u JRM...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter
strahinja


BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 50
M(j)esto Vršac

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime07.07.16 0:23

Max Blitz (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Moja prva Vojna pošta 5140-2, radio-teleprinterista Topčider  Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime09.07.16 1:57

Obrazac za telegrafiste...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
strahinja
Gušter
Gušter
strahinja


BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2016-07-05
DOB : 50
M(j)esto Vršac

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime12.07.16 13:21

Max Blitz (citat):
Obrazac za telegrafiste...

[You must be registered and logged in to see this image.]

Auuhhh, zaboravih kako to izgleda ... i Q kod sam zaboravio ... QTC ZPE (imam telegram za vas, perforiraj sve)  cheers
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime21.07.16 2:26

alex 68 (citat):
...radioteleprinterist-telegrafist u JRM.

Pula...
[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
buce
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 26
ČLAN OD: : 2014-04-07

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime26.09.16 14:58

vezisti  srećan praznik
Na vrh Go down
sarics
Džomba
Džomba
sarics


BROJ POSTOVA: : 186
ČLAN OD: : 2013-11-11
DOB : 57
M(j)esto Zagreb

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime26.09.16 17:54

Čitavi dan prebirem po glavi i ne mogu se sjetiti što je ono danas,pa evo odgovora
Na vrh Go down
Vojnik malac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 11
ČLAN OD: : 2017-05-08
DOB : 58
M(j)esto Smederevo

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime08.05.17 21:27

Ja sam sluzio u Ljubljani Ljubo Sercer , bio sam vozac  vezista. Vozio sam dva clana posade i cuvenu RTU 100  , 1985-86 godine. Ceta 6550/32 stariji vodnik Refik Mizic i vodnik Milence. Komadant kasarne Jozo Kukavica.
Na vrh Go down
mare69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 25
ČLAN OD: : 2013-10-09
DOB : 54
M(j)esto Novo mesto

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime26.09.17 8:25

Ode 365 dana.....
vezisti  srećan praznik
Na vrh Go down
http://p.pavlin.si
kivuma69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2018-04-30
DOB : 54
M(j)esto Užice

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime05.05.18 21:45

Pozdrav za veziste, sluzio vojni rok u Makedoniji  , ves 11807  radio relejac , 88/89 god prvih sest meseci u Kumanovu na obuci u kasarni Boro Menkov a posle kasarna 4 jul - Štip.
Dva pokretna logorovanja, bilo je spavanja u kompanjoli ihaaj. Uredjaj hvt 14( ovde se slabo pominje).
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime05.07.18 13:20

Školovanje radiotelegrafista u Visu 1944.

[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
Scorpionna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2017-11-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime06.01.19 10:57

Vezista - Komandna baterija, artiljerijski puk haubice 155mm, Ruma novembarac 84/85. Obuka iz radiotelefonije, pa prvo bojevo gađanje u Nikincima i onda podjela činova, skoro svi smo dobili "čvarke". Ja sam imao tu "sreću" pa sam dobio mladu vojsku, komandir telefonista, i onda sa njima opet svaki teren, priprema predavanja dok vojska odmara, stalno natezanje sa vojskom jer sam imao nekoliko problematičnih ali ništa strašno, nikad nisam nikoga prijavio. Dio mojih klasića su dobili centar veze, radno vrijeme i haj-haj uživaj!!! Vidio sam u nekim prijašnjim postovima da neki smatraju da se u vezu dolazilo preko veze. U mom slučaju nije tako, čak ni moja škola (ekonomija) nije baza za vezistu. Jedino što sam valjda bio prva kategorija vojnika, to sam kasnije doznao. Ja mislim da sam samo imao sreće. Kada sam stupio pred kapiju i prijavio se dežurni vojnik je pogledao moj poziv i rekao "imaš sreće, nisi vatrenjak nego Komandna baterija Puka, biti će ti dobro. Tako je i bilo.
Na vrh Go down
Scorpionna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2017-11-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime06.01.19 11:07

8 bojevih gađanja, 7 sa haubicama i 1 sa minobacačima (rezervisti) od toga 6 puta na osmatračnici sa izviđačima i 2 puta na vatrenoj liniji sa računačima i topografima. Pružili smo toliko tel. žice da nemam pojma koliko ali je sigurno preko 100 km ukupno. I uvijek je bila dupla veza, telefonija i radiofonija. Sjećam se snijega, beskrajne ravnice, kanala za navodnjavanje koje smo u početku gazili ali smo brzo skužili da je pametnije ići okolo i pružiti nešto više linije nego mokrih nogu gaziti još nekoliko kilometara. Sjećam se velike vježbe na Deliblatu 85. kada smo bili "plavi" Rumuni koji su upali u Jugu a "crveni" su nas morali istisnuti i vratiti preko granice. Desetak dana smo spavali u zemunicama pod snijegom, bilo je jako hladno ali na sreću nije bilo košave. Sok si morao popiti odmah jer se inače smrznuo. Najgore je bilo kada ti se pripišalo noću. Mamula je bio promatrač, gledali smo ga dalekozorom kako promatra vježbu, njemu nije bilo hladno.
Na vrh Go down
Scorpionna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2017-11-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime06.01.19 11:43

Neka sredstva veze koje smo koristili redovito, jedino PRC 320 je bio ugrađen u MKŠK ali smo ga jednom uključili u kasarni na poligonu, hvatao je sve živo Smile
[You must be registered and logged in to see this link.]


Scorpionna: komentar modifikovan dana: 06.01.19 18:44; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Scorpionna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2017-11-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime06.01.19 11:48

Neka sredstva veze koje smo koristili redovito, jedino PRC 320 je bio ugrađen u MKŠK ali smo ga jednom uključili u kasarni na poligonu, hvatao je sve živo Smile
Attachments
Vezisti u JNA - Page 3 Attachment2705_tmb_62844529_4.jpg
You don't have permission to download attachments.
(68 Kb) Downloaded 5 times
Na vrh Go down
Scorpionna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2017-11-30

Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime06.01.19 16:21

Zašto jednostavno ne mogu copy - paste jpg datoteku ?
Na vrh Go down
Sponsored content





Vezisti u JNA - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vezisti u JNA   Vezisti u JNA - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vezisti u JNA
Na vrh 
Stranica 3/4Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4  Next
 Similar topics
-
» Svilajnac 1988/89
» KUMBOR 1986./1987.
» Bravo vezisti!
» Tuzla, vezisti VP 4949 90/91
» Skoplje kasarna Maršal Tito

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Kopnena vojska-
Idi na: