FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo

Go down 
+17
brzokontov
zajecar
staza intendant
saban
Tuzlak-Bijeljina
Stazio
Stazo Intendant 80
Vocni Kompot
zastavnik
lacoš
avalanche168
Xanadu
FOSIL
alexandar
Zemo
Marduk
ludi slovenac
21 posters
AutorPoruka
zajecar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-05-19

Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: SRO Intendantske sluzbe   Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Icon_minitime19.05.17 19:58

staza intendant (citat):
Bio sam u ovoj kasarni od marta '88 do septembra '88, u Skoli za rezervne oficire intendatske sluzbe, mislim da je bila 93.klasa, nisam siguran. Bio sam u 3.vodu, komandir mislim da se prezivao Pandzic, kapetan po cinu, a staza mladji vodnik Mraovic Predrag, iz Karlovca. 

Kada sam dosao u kasarnu, naravno da je bilo sve tesko, promena nacina zivota, iz "svile i kadife" u civilstvu, u neki drugi, do tada potpuno nepoznat svet... imao sam i tu "srecu" da se zgrada SROInSl krecila pre naseg dolaska, pa smo svakodnevno, umesto poslepodnevnog odmora, cistili prostorije od kreca i prasine... Medjutim,nisam ni slutio da sam dosao u hotel "B" kategorije u poredjenju sa uslovima u drugim kasarnama, jer smo bili po trojica u sobama, sobe sa tepisonima,svako ima svoj pisaci sto,veliki orman za stvari, a kaseta je sluzila samo za obucu... kupanje obavezno bar dva puta nedeljno, a  ako hoces, moze i cesce, sa neogranicenom toplom vodom, izlazna uniforma potpuno nova, tri izlaska u grad nedeljno (ako nisi dezurni ili pozarni)...naravno, MACICI na reverima kosulje... Very Happy

Kako izgleda prava vojska, video sam tek na prvom terenu na poligonu Pazaric, tako da mi posle njega i Butila, u "marsalci" nista nije bilo tesko...

Iz Sarajeva sam dobio prekomandu u Svilajnac, i zbog prokletih glupih desavanja u nasoj nekadasnjoj lepoj drzavi, nisam imao prilike da odem u Sarajevo sve do 2002. kada me put, kao igraca Kosarkaskog Kluba Igokea te godine, odveo u Sarajevo. Igrali smo utakmicu protiv Bosne u Skenderiji, i ja sam zamolio trenera da me pusti da odem da posetim kasarnu. Nevoljno me pustio na 45min i ja sam seo u tramvaj i "krenuo u proslost"... U to vreme je kasarna bila jos uvek u formi kao i u vreme kada sam bio vojnik, s tim da je veliki broj zgrada bio ostecen u ratu, ukljucujuci i zgradu SROInSl... U toku te sezone sam jos dva puta bio u Sarajevu, i od tada nisam vise nikada jer zivim u inostranstvu, tako da mi je drago da sam video slike kako to sada izgleda i koja je sudbina kasarne...

Bilo bi mi drago da se jos neko javi iz moje klase, jer sam izgubio skoro sve kontakte...

Srdacan pozdrav svima koji su iskoristili "pravo na secanja" Smile
Drugar, bili smo u istoj, martovskoj klasi VP 2416/ 19. Ja sam bio u prvom vodu kod kap. Pala Zeljka. A ti u trecem. Zamenik je bio Olujic iz Zadra. Pero Pikula komandant. Hajd' javi se nekako. Znamo se, sigurno. Takodje sam izgubio sve kontakte.


zajecar: komentar modifikovan dana: 19.05.17 20:13; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
staza intendant
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-11-15

Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo   Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Icon_minitime20.05.17 21:53

Super da se neko javio... sa Oluicem sam isao na svearmijsko prvenstvo u Osijek, mislim da je on bio atleticar, a iz tvog voda je isao Lambasa (vaterpolista,visok igrao u POSK-u iz Splita... Ja i neki Ratkovic iz Kraljeva (mislim da je i on iz I voda) smo bili u kosarci i svi smo doneli medalje, pa smo imali specijalni status, isli smo i kod generala Barosa, kao istaknuti pitomci... Ne znam da li se secas ostalih zamenika komandira, ovog smrde Mraovica iz mog III voda a ne znam kako se zvao ovaj iz II voda... ja sam bio prosle godine u Sarajevu i bio sam u kasarni... Titova bista je jos uvek tamo, restoran i zgrade gde je bila srednja skola pesadije, intendatski servis i sve posle restorana je jos uvek tamo... ali mesto gde je bila nasa zgrada i zgrada koja je bila iza, tu je sada americka ambasada... inace, prvi put posle vojske sam bio sarajevu 2002-e godine, igrao sam utakmicu protiv Bosne i tada je jos seve bilo na mestu, samo je nasa zgrada bila sa dve velike rupe od rucnog bacaca... od nekog sam cuo da je na jednoj od njih poginuo komandir II voda (ne znam mu ime, bio je "plavac")
Mene se sigurno secas, jer sam izrazito visok, 2,10, zovem se Radenko Toroman, mozes me naci na FB... potrazicu neke slike, kada odem kuci (jer zivim u inostranstvu) mislim da imam iz tog perioda, iz Pazarica, Butila....
Na vrh Go down
zajecar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-05-19

Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo   Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Icon_minitime08.06.17 16:23

Jugoslav Ratkovic je bio u 1. vodu i moj cimer. Lambasa Boris takodje iz 1. voda. Poslah ti zahtev na FB. Prvom prilikom, poslacu ti fotke naseg SRO. Nosio sam fotoaparat i duzio foto laboratoriju.
Na vrh Go down
brzokontov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-10-18

Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo   Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Icon_minitime18.10.17 12:51

moze li mi molim vas neko napisati za sta je koji objekat sluzio, ukoliko se sjeca neko 

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
brzokontov
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2017-10-18

Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo   Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Icon_minitime18.10.17 13:05

brzokontov (citat):
moze li mi molim vas neko napisati za sta je koji objekat sluzio, ukoliko se sjeca neko 

[You must be registered and logged in to see this image.]

 

nasaoo sam, na ovom forumu, u svakom slucaju hvala ipak Very Happy
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo   Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Icon_minitime18.10.17 16:53

brzokontov (citat):
moze li mi molim vas neko napisati za sta je koji objekat sluzio, ukoliko se sjeca neko 

[You must be registered and logged in to see this image.]

Dobrodosao na forum, brzokontov!

Pogledaj ovdje
[You must be registered and logged in to see this link.]

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Dambo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2016-10-23
DOB : 54

Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo   Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Icon_minitime22.12.18 17:32

zajecar (citat):
staza intendant (citat):
Bio sam u ovoj kasarni od marta '88 do septembra '88, u Skoli za rezervne oficire intendatske sluzbe, mislim da je bila 93.klasa, nisam siguran. Bio sam u 3.vodu, komandir mislim da se prezivao Pandzic, kapetan po cinu, a staza mladji vodnik Mraovic Predrag, iz Karlovca. 

Kada sam dosao u kasarnu, naravno da je bilo sve tesko, promena nacina zivota, iz "svile i kadife" u civilstvu, u neki drugi, do tada potpuno nepoznat svet... imao sam i tu "srecu" da se zgrada SROInSl krecila pre naseg dolaska, pa smo svakodnevno, umesto poslepodnevnog odmora, cistili prostorije od kreca i prasine... Medjutim,nisam ni slutio da sam dosao u hotel "B" kategorije u poredjenju sa uslovima u drugim kasarnama, jer smo bili po trojica u sobama, sobe sa tepisonima,svako ima svoj pisaci sto,veliki orman za stvari, a kaseta je sluzila samo za obucu... kupanje obavezno bar dva puta nedeljno, a  ako hoces, moze i cesce, sa neogranicenom toplom vodom, izlazna uniforma potpuno nova, tri izlaska u grad nedeljno (ako nisi dezurni ili pozarni)...naravno, MACICI na reverima kosulje... Very Happy

Kako izgleda prava vojska, video sam tek na prvom terenu na poligonu Pazaric, tako da mi posle njega i Butila, u "marsalci" nista nije bilo tesko...

Iz Sarajeva sam dobio prekomandu u Svilajnac, i zbog prokletih glupih desavanja u nasoj nekadasnjoj lepoj drzavi, nisam imao prilike da odem u Sarajevo sve do 2002. kada me put, kao igraca Kosarkaskog Kluba Igokea te godine, odveo u Sarajevo. Igrali smo utakmicu protiv Bosne u Skenderiji, i ja sam zamolio trenera da me pusti da odem da posetim kasarnu. Nevoljno me pustio na 45min i ja sam seo u tramvaj i "krenuo u proslost"... U to vreme je kasarna bila jos uvek u formi kao i u vreme kada sam bio vojnik, s tim da je veliki broj zgrada bio ostecen u ratu, ukljucujuci i zgradu SROInSl... U toku te sezone sam jos dva puta bio u Sarajevu, i od tada nisam vise nikada jer zivim u inostranstvu, tako da mi je drago da sam video slike kako to sada izgleda i koja je sudbina kasarne...

Bilo bi mi drago da se jos neko javi iz moje klase, jer sam izgubio skoro sve kontakte...

Srdacan pozdrav svima koji su iskoristili "pravo na secanja" Smile
Drugar, bili smo u istoj, martovskoj klasi VP 2416/ 19. Ja sam bio u prvom vodu kod kap. Pala Zeljka. A ti u trecem. Zamenik je bio Olujic iz Zadra. Pero Pikula komandant. Hajd' javi se nekako. Znamo se, sigurno. Takodje sam izgubio sve kontakte.

Pozdrav za vas. I ja sam bio u ŠRO InSl u 75. klasi od 9. mjeseca 1988 godine , također kod kapetana Pandžića. Također tražim nekoga živoga iz tih dana da se javi. Bilo bi mi jako drago da se jave.
Na vrh Go down
Dambo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 8
ČLAN OD: : 2016-10-23
DOB : 54

Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo   Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Icon_minitime22.12.18 17:34

Pozdrav za vas. I ja sam bio u ŠRO InSl u 75. klasi od 9. mjeseca 1988 godine , također kod kapetana Pandžića. Također tražim nekoga živoga iz tih dana da se javi. Bilo bi mi jako drago da se jave.
Na vrh Go down
BojanPla
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-12-27

Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo   Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Icon_minitime26.01.20 11:04

 Bil v ŠRO InSl september 1974 do februar 1975.  javite se 
Na vrh Go down
BojanPla
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2015-12-27

Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo   Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Icon_minitime26.01.20 11:57

fotografije Kasarne Maršal Tito in zgradbe ŠRO InSL?
Na vrh Go down
Mostar - Splitska
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2022-07-19

Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo   Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Icon_minitime19.07.22 15:49

Pozdrav! Ja sam pohodjao ŠRO klasa 1988/89 kod kapetana Čikarića
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo   Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Icon_minitime19.07.22 17:54

Mostar - Splitska (citat):
Pozdrav! Ja sam pohodjao ŠRO klasa 1988/89 kod kapetana Čikarića
Jel Čikarić bješe plavac?

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Sponsored content





Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo   Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna 'Maršal Tito' Sarajevo
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Skoplje kasarna Maršal Tito
» Vezisti u JNA
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari
» Kasarna Maršal TITO Priština 1975/76
» Kasarna 'Maršal Tito' - Masline, Titograd 80-ih...

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR BOSNA I HERCEGOVINA-
Idi na: