FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris

Go down 
+18
Vozač 7036
PORUCNIK
Mišo Garafijat
vladimir
Boris SV
Lala Basaid
Trovach
Max Blitz
dpuric
zvonko georgiev
zoran04
duci64
Vojnik Graničar
ja i opet ja
pelister1
purger
Slaviša Makso
Kaplar M
22 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime21.07.11 18:20

1984/85. sam služio u 39. samostalnoj inženjerijskoj četi koja je bila u sastavu brigade kojom je u to vreme komandovao puk. Nedeljko Ćopić. Naš k-dir čete je bio kap. Boris Holik, k-dir I voda kap. Isufi Šerif (došao iz pešadije!!!), k-dir II voda st. vodnik Radiša Milosavljević i k-dir III voda staža Zdenko Pranjić iz Banja Luke. Voleo bih da se jave svi oni koji su služili u ovoj četi... Bilo bi mi drago da se ponovo susretnemo. Ja sam bio komandir prvog odelenja III voda (Kaplar Zoran, tako su me zvali) a u Štip sam došao u prekomandu iz Karlovca (VP 3713/B1 )
Pozdrav svim inženjercima ma gde bili...

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime30.07.11 10:04

Da dopunim predhodni post... Nacelnik inzinjerije je bio major Novica Zivkovic, mnogo dosadan covek koji verovatno nije u komandi imao previse posla pa
po ceo dan "zujao" po poligonu i auto-parku. Nismo mogli da disemo od njega. Evil or Very Mad
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime06.08.11 11:11

Sećam se da je jednom prilikom u četu došao major Stjepan Pazdrijan iz komande. Bio je neposredan u komunikaciji sa vojskom i uvek znao da započne neku zanimljivu priču...
Pričao nam je o nekom brodu koji je potonuo i spasio se samo jedan mornar. U istrazi su ga pitali:"Da li su cipele bile uredno poređane ispred kabina za spavanje?". Kada su istražitelji dobili negativan odgovor, konstatovao je da je brod potonuo zbog ljudskog faktora, jer ako nisu obraćali pažnju na sitne stvari, i krupne su im bile zapostavljene.
Zanimljiva priča koje se uvek setim... Tada je nisam baš najbolje razumeo, ali danas apsolutno shvatam poruku.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime07.08.11 11:50

I još jedan mali prilog...
Kada sam 27.09.1984.-te godine došao u prekomandu iz Kamenskog kod Karlovca, stigao sam u bluzi koju
smo desetak dana pre toga obukli kao sastavni deo jesenje uniforme. U Štipu su vojnici još uvek nosili košulju
i letnje pamtalone i gledali me kao da sam pao sa Marsa!!!
Na vrh Go down
Slaviša Makso
Džomba
Džomba



BROJ POSTOVA: : 139
ČLAN OD: : 2011-05-29
M(j)esto Zagreb

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime07.08.11 23:27

Kaplar M (citat):
I još jedan mali prilog...
Kada sam 27.09.1984.-te godine došao u prekomandu iz Kamenskog kod Karlovca, stigao sam u bluzi koju
smo desetak dana pre toga obukli kao sastavni deo jesenje uniforme. U Štipu su vojnici još uvek nosili košulju
i letnje pamtalone i gledali me kao da sam pao sa Marsa!!!
 
Nama martovcima svjetlije puti odmah uši izgoriše od sunca ali sviđala mi se klima u Štipu,nekad sam imao osjećaj kao da smo na moru kad bi po zimi došao neki topli vjetar.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime24.08.11 19:22

Slaviša Makso (citat):
Kaplar M (citat):
I još jedan mali prilog...
Kada sam 27.09.1984.-te godine došao u prekomandu iz Kamenskog kod Karlovca, stigao sam u bluzi koju
smo desetak dana pre toga obukli kao sastavni deo jesenje uniforme. U Štipu su vojnici još uvek nosili košulju
i letnje pamtalone i gledali me kao da sam pao sa Marsa!!!

Nama martovcima svjetlije puti odmah uši izgoriše od sunca ali sviđala mi se klima u Štipu,nekad sam imao osjećaj kao da smo na moru kad bi po zimi došao neki topli vjetar.

Tačno, klima je bila pomalo čudna... skoro kao na moru a od mora ni traga ni glasa. Very Happy Very Happy Very Happy
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime21.09.11 12:04

Pokušaću da se prisetim imena nekih drugara sa kojima sam služio u četi.
 
Tičinović Mate......................................Omiš
Katušić Jakov.......................................Skender Vakuf
Rajh Ivo..............................................Slovenska Bistrica
Fruk Marjan..........................................Krapina
Lozanoski Đorđija...................................Negotino na VArdaru
Destani Adnan......................................Struga
Pećanac Dragan....................................Sarajevo
Genda Đani..........................................Šibenik
Gverijeri Nikša.......................................Brač
Gačić Vojislav........................................Beograd
Malkić Pašan.........................................Tuzla
Đorđić Mihajlo.......................................Zenica
Milijić Predrag........................................Niš
Joksimović Zoran...................................Smederevo
Majurec Stjepan....................................Dugo Selo
Piper Zvonko........................................Ivangrad (danas Berane)
Kekić Ale.............................................Velika Kladuša
Karišik Bajram........................................Novi Pazar
Krstić Zoran..........................................Vranje
Tomić Branko.......................................Loznica
Đurđević Predrag..................................Banja Luka
Tončić Jovo.........................................Sarajevo
Pranjić Zdenko......................................Banja Luka
Lazarov Georgice..................................Pančevo
 
Ostale kada se budem prisetio stavljam takođe........ Za sada samo ovoliko.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime02.10.11 8:31

Sećam se druga iz čete, Krstić Zoran iz Vranja. Našao je neku tablu lesonita i celu "pokrio" palidrvcima lepeći ih precizno jedno do drugoga. Kasnije je sa lemilicom crtao Ajfelov toranj. Prelepo je izgledalo. Ne mogu da se setim sada koliko je palidrvaca potrošio, ali je bio neki neverovatan broj... nekoliko hiljada!
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime15.10.11 12:21

Sedmog marta 1985.g. (dan inžinjerije) smo bili na srednjim stranama dnevnog lista "Večer". Našem Ćati je majka bila novinarka, on preko veze iz Skoplja došao u Štip, preko veze postao Ćata a svi mi preko veze se slikali za novine. lol!
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime03.12.11 11:20

Kaplar M (citat):

Pokušaću da se prisetim imena nekih drugara sa kojima sam služio u četi.

Tičinović Mate......................................Omiš
Katušić Jakov.......................................Skender Vakuf
Rajh Ivo..............................................Slovenska Bistrica
Fruk Marjan..........................................Krapina
Lozanoski Đorđija...................................Negotino na VArdaru
Destani Adnan......................................Struga
Pećanac Dragan....................................Sarajevo
Genda Đani..........................................Šibenik
Gverijeri Nikša.......................................Brač
Gačić Vojislav........................................Beograd
Malkić Pašan.........................................Tuzla
Đorđić Mihajlo.......................................Zenica
Milijić Predrag........................................Niš
Joksimović Zoran...................................Smederevo
Majurec Stjepan....................................Dugo Selo
Piper Zvonko........................................Ivangrad (danas Berane)
Kekić Ale.............................................Velika Kladuša
Karišik Bajram........................................Novi Pazar
Krstić Zoran..........................................Vranje
Tomić Branko.......................................Loznica
Đurđević Predrag..................................Banja Luka
Tončić Jovo.........................................Sarajevo
Pranjić Zdenko......................................Banja Luka
Lazarov Georgice..................................Pančevo

Ostale kada se budem prisetio stavljam takođe........ Za sada samo ovoliko.

Pa... prisetih se još par imena:
 
Ajvazović Naser....................................Novi Beograd
Bećović Faruk......................................Novi Pazar
Lučić Božo..........................................Šibenik
Srećko Pušnik......................................Slovenj Gradec (???)
Čupić Miljenko......................................Zagreb
Cvetinović Zoran..................................Sremska Mitrovica
 
...

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime03.12.11 16:34

Mislim da je Čupić Miljenko išao samnom u osnovnu školu Very Happy
Nisam ga vidio od kako sam završio osnovnu školu i prošle godine ga vidim Very Happy

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime03.12.11 17:55

purger (citat):
Mislim da je Čupić Miljenko išao samnom u osnovnu školu Very Happy
Nisam ga vidio od kako sam završio osnovnu školu i prošle godine ga vidim Very Happy
Sećam ga se odlično, njegovoj klasi sam bio desetar. Bio je fin i kulturan momak, nosio naočare. Ne mogu se setiti da se nekada naljutio ili povisio glas, jednostavno je bio tako vaspitan.
Pozdravi ga puno i molim te, daj mu moj mejl:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 59
M(j)esto ZAGREB

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime03.12.11 19:04

Kaplar M (citat):
purger (citat):
Mislim da je Čupić Miljenko išao samnom u osnovnu školu Very Happy
Nisam ga vidio od kako sam završio osnovnu školu i prošle godine ga vidim Very Happy
Sećam ga se odlično, njegovoj klasi sam bio desetar. Bio je fin i kulturan momak, nosio naočare. Ne mogu se setiti da se nekada naljutio ili povisio glas, jednostavno je bio tako vaspitan.
Pozdravi ga puno i molim te, daj mu moj mejl:
[You must be registered and logged in to see this link.]
Kažem ti nisam ga vidio 27 godina i prošle godine mi uleti tek kad mi je dao neke papire bio sam siguran da je on.Ono pozdravili se i on se mene sjeća,bio je u nekoj gužvi tako da nismo dugo razgovarali.
Da baš je takav kako si ga opisao.
Možda nađem sliku kad smo plesali folklor u 2 ili 3 razredu lol!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba
pelister1


BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2011-08-02

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime04.12.11 20:27

Prvi dan u Štipu sam prespavao u spavaonicu Inzenerije i bas sam se sada setio jednog plakata koji je bio zaljeplen na jednoj kaseti rukom napisano : Štip - skracenica od - Šuti , Trpi i Pati . A dali je bilo tako ,nisam saznao jer sam po samo dva meseca otisao u prekomandu ...
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime04.12.11 20:50

pelister1 (citat):
Prvi dan u Štipu sam prespavao u spavaonicu Inzenerije i bas sam se sada setio jednog plakata koji je bio zaljeplen na jednoj kaseti rukom napisano : Štip - skracenica od - Šuti , Trpi i Pati . A dali je bilo tako ,nisam saznao jer sam po samo dva meseca otisao u prekomandu ...
Postojale su dve skraćenice:
Šuga Triper I Picajzle
i druga
Šuti Trpi I Pati
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime06.01.12 14:09

Kupio sam novogodišnji trobroj "Blica" i naleteh na tradicionalan izbor "20 najveličanstvenijih" u Srbiji tokom minule godine. Pored Novaka Đokovića, Ivana Miljkovića i ostalih poznatih, jedan vatrogasac među njima. Zove se Saša Milosavljević i radi u Vatrogasnoj službi Pančevo. Našao se na listi kao spasilac čoveka sa ivice jedne višespratnice u Pančevu i o tom dpgađaju je napisan prigodan članak.

E, sada, što je to bitno!? Taj Saša Milosavljević je bio inženjerac u Štipu, sa njim sam se čuo posle 26 godina i rekao mu za ovaj naš Forum. Eto i njega uskoro!!! Bio je dobar vojnik a sada delima pokazuje koliko je veliki čovek. Sale, dobro nam došao!!!
lol!
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime24.03.12 13:49

pelister1 (citat):
Prvi dan u Štipu sam prespavao u spavaonicu Inzenerije i bas sam se sada setio jednog plakata koji je bio zaljeplen na jednoj kaseti rukom napisano : Štip - skracenica od - Šuti , Trpi i Pati . A dali je bilo tako ,nisam saznao jer sam po samo dva meseca otisao u prekomandu ...
Nisi napisao da li si u Stipu bio na obuci ili dosao na doobuku... Vidim da spominjes da si kasnije otisao u prekomandu.
Na vrh Go down
pelister1
Džomba
Džomba
pelister1


BROJ POSTOVA: : 101
ČLAN OD: : 2011-08-02

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime24.03.12 17:17

Citat :
Nisi napisao da li si u Stipu bio na obuci ili dosao na doobuku... Vidim da spominjes da si kasnije otisao u prekomandu.
 
Niti obuka ,niti doobuka vec prekomanda i tamo je trebalo da ostanem do kraja vojnog roka.Ali posle mesec dana na Brionima se formirala mesovita policisko-protivpozarna jedinica,pa su iz svake republike tj. garnizona Jugoslavije ,tamo poslali po nekoliko protivpozaraca .Iz skopskog garnizona bili smo  dvojica PP-jaca  (ja protivpozarni ispit sam polozio peticom), a sa nama je prekomandovan i jedan kuvar iz Foce koji je ostao u Puli.Inace i sam komandir kasarne ,tadasnji podpukovnik R.M.
nam je rekao da su takve daleke prekomande sa jednog na drugog kraja Jugoslavije retkost,a jos redze iz jednog u drugi rod armije posto sam tamo bio u rodu mornaricke pesadije.
Inace mi protivpozarci iz Stipa jednom nedeljno smo nasim kamionom (novi vatrogasni kamion stigao u kasarnu u isto vreme kao i ja) isli smo na neko brdo iznad grada,gde su se nalazili neka skladista ,hangari udubljeni u brda kao tuneli i bilo ih je dosta.Mi smo proveravali stanje vodovodne mreze,ventile,i boce za gasnenje pozara.Pa me interesuje dali neko zna cemu su sluzili ti hangari,dali je neko strazario tamo,znam da je bilo dobro cuvano.

Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime24.03.12 19:43

Pa odmah da ti kazem da si u pravu... prekomande iz jedne armijske oblasti u drugu nisu bile toliko ceste, mada sam i ja iz Karlovca pored Zagreba dobio prekomandu u Stip.

Sto se tice tih magacina koje ste PP obezbedjivali, moram da te razocaram jer su u nekima bili skladisteni kreveti i kasete a u nekima daske i fosne!?! Mistika je srusena uoci jednog manevra. U jednom od njih su cak bila i ogrevna drva (bukva i hrast) ... Toliko o "vaznim i strogo cuvanim objektima".

Inace, meni je komandir cete bio kapetan Boris Holik, izuzetno dobar covek kojeg je vojska posebno cenila.
Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-04-23

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: 7036/24-stip1984/85   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime08.05.12 20:54

avgust 84/85.vrucina 40 gradi.pesacenje do Penusa.zuljevi na svaki prst nogu.Seca li se ko.S:.eca li se ko jos svih terena:Krivolak,Probistip,Ponikve i td.Mozda me neko jos necega moze podsetiti.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: 7036/24-stip1984/85   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime08.05.12 21:12

Citat :
Arrow Arrow Arrow JA i opet JA...!!! sunny bounce

Arrow Avgust 84/85. bounce
Arrow Vrucina 40 gradi. Embarassed
Arrow Pesacenje do Penusa. Twisted Evil
Arrow Žuljevi na svaki prst nogu. pale Embarassed No
Arrow Seca li se ko, seca li se ko jos svih terena: Krivolak, Probistip, Ponikve i td. Embarassed pale No Suspect Shocked
Arrow Mozda me neko jos necega moze podsetiti. Twisted Evil bounce Smile

Arrow JA i opet JA...!!! bounce Very Happy Smile Laughing
Arrow Mislim da bi se trebao obratiti članu Arrow Arrow Arrow F.B.P.N. JNA koji se zove Arrow "ZAGORAC" on je derao te terene što si ih naveo.!! Twisted Evil Embarassed pale Suspect Arrow
Mislim da će i on ovo viditi i da će ti odgovoriti na tvoja pitanja bez da ga ti tražiš. Twisted Evil Rolling Eyes Shocked Wink
Arrow Kaže se u narodu Arrow Arrow Arrow "Strpljen spašen".!!! Twisted Evil Suspect Very Happy Smile Laughing


Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 10.05.12 8:05; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime09.05.12 8:12

ja i opet ja (citat):
avgust 84/85.vrucina 40 gradi.pesacenje do Penusa.zuljevi na svaki prst nogu.Seca li se ko.S:.eca li se ko jos svih terena:Krivolak,Probistip,Ponikve i td.Mozda me neko jos necega moze podsetiti.
Ja i ti se GARANT znamo... Dosao sam u Stip u prekomandu 27. septembra iz Karlovca i bio sam komandir odelenja u trecem vodu...secas se tog voda sigurno, u njemu su biil masinisti i vozaci koji su dosli iz Kiceva. Ukoliko ne zelis da kazes ime i prezime na ovaj nacin, mozes mi poslati privatnu poruku. Pozdrav pa se cujemo... drago mi je sto se jos jedan inzenjerac iz "dvadesetcetvorke" pojavio na ovom Forumu.
Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-04-23

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime09.05.12 9:29

Kaplar M.Citao sam par tvojih komentara ali mi se dosta toga ne uklapa.Prvo sam misleo da si DOK(mislim da razumes).Ali je Dok bio od pocetka u inzinjeriji,nije on doso iz Karlovca.Znam da je vas dvoje ili troje doslo iz Karlovca ali je tridesetak godina proslo i nije tako jednostavno svega se setiti.Aj mi reci koga jos ima na forumu od inzinjeraca 84/85-avgust,pa bi se mozdaa mogli podsetiti vise svih onih terena(jer smo mi vise vremena proveli po terenima nego u kasarni=5 meseci kasarnai 9 meseci teren).i pored toga AL SU TO BILA DOBRA VREMENA.Pozdrav
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime09.05.12 13:43

Dok ili Zoran Marinkovic (i on je kao i ja Beogradjanin, i isto tako bio desetar) je od pocetka u Stipu. Iz Karlovca su dosli Zdenko Pranjic (staza), Zoran Joksimovic (Rukovalac na utovarivacu) i ja (komandir odelenja u trecem vodu), a posle nas je stigao i Milijic Predrag (takodje komandir udelenja) Svi smo mi bili u tom trecem vodu sa ostalim rukovaocima i vozacima koji su dosli iz Kiceva. Sa nama je bio vezista Golic Nenad iz Bosanskog Grahova koji je dosao iz cete veze... ovo namerno pisem jer je bio i bataljon veze u VP 2724. Pranjic je iz Banja Luke, Joksimovic iz Smedereva a Milijic iz Nisa.
Ne znam da li ima na forumu inzinjeraca iz Stipa a ja sam u kontaktu sa Sasom Milosavljevicem iz Panceva. Bio je jedan clanak u novogodisnjem broju Blica o njemu. Radi kao vatrogasac, spasio je coveka sa ivice neke zgrade... Otisao tamo gde je i pokretnim merdevinama bilo tesko prici. Dok je doktor u Beogradu, sa njim sam se posle vojske cuo nekoliko puta ali sam izgubio svaki kontakt. Sreo sam Majurec Stjepana 1989.g. na letovanju u Vodicama pored Sibenika i to je to. Cini mi se da sam video Tomic Branka iz Loznice, ali smo se nekako mimoisli, dok sam ja ukapirao ko bi mogao biti, ono ode.
Eto, toliko... Ako si iz Srbije, poslacu ti broj mobilnog u privatnim porukama pa se mozemo cuti.
Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-04-23

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime12.05.12 21:18

Kaplar M.Dobro kazes da se mi garant znamo.Negde sam citao tvoj komentarod oktobra 2010,ali neznam tacan datum,gde ti spominjes par drugova kojih se secas.Medju ostalih jnaveo si i moje ime i prezime.Secam se Doka iz Bg,posle i Gacica se secam ali tebe?ja sam bio u drugom vodu ,trece odeljenje.uvek pisem na brzinu po malo ,ali javicu se opet.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime14.05.12 10:03

ja i opet ja (citat):
Kaplar M.Dobro kazes da se mi garant znamo.Negde sam citao tvoj komentarod oktobra 2010,ali neznam tacan datum,gde ti spominjes par drugova kojih se secas.Medju ostalih jnaveo si i moje ime i prezime.Secam se Doka iz Bg,posle i Gacica se secam ali tebe?ja sam bio u drugom vodu ,trece odeljenje.uvek pisem na brzinu po malo ,ali javicu se opet.
Da nisi slucajno iz Vranja?
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime16.05.12 23:33

E, posle 28 godina se nasla dvojica inzenjeraca na Forumu... Internet je cudo, nasao sam drugara o kojem sam vec pisao ovde. Dobio je 7 dana nagradnog odsustva na novogodisnjoj lutriji. Razmenili smo par privatnih poruka, pricacemo jos... I da probamo da dovedemo ovde jos drugara iz cete.
Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-04-23

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime17.05.12 10:58

Kaplar M,secas li se da smo u ceti imali jednog druga iz Zagreba.Zvao se Milosic Mario a nadimak mu je bio Purger.Da nije to ovaj Purger na forumu isti taj.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime17.05.12 11:55

ja i opet ja (citat):
Kaplar M,secas li se da smo u ceti imali jednog druga iz Zagreba.Zvao se Milosic Mario a nadimak mu je bio Purger.Da nije to ovaj Purger na forumu isti taj.
Nije, ali Purger sa Foruma je bio u osnovnoj skoli sa Miljenkom Cupicem. cheers
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime10.06.12 21:01

Kaplar M (citat):
Kaplar M (citat):

Pokušaću da se prisetim imena nekih drugara sa kojima sam služio u četi.

Tičinović Mate......................................Omiš
Katušić Jakov.......................................Skender Vakuf
Rajh Ivo..............................................Slovenska Bistrica
Fruk Marjan..........................................Krapina
Lozanoski Đorđija...................................Negotino na VArdaru
Destani Adnan......................................Struga
Pećanac Dragan....................................Sarajevo
Genda Đani..........................................Šibenik
Gverijeri Nikša.......................................Brač
Gačić Vojislav........................................Beograd
Malkić Pašan.........................................Tuzla
Đorđić Mihajlo.......................................Zenica
Milijić Predrag........................................Niš
Joksimović Zoran...................................Smederevo
Majurec Stjepan....................................Dugo Selo
Piper Zvonko........................................Ivangrad (danas Berane)
Kekić Ale.............................................Velika Kladuša
Karišik Bajram........................................Novi Pazar
Krstić Zoran..........................................Vranje
Tomić Branko.......................................Loznica
Đurđević Predrag..................................Banja Luka
Tončić Jovo.........................................Sarajevo
Pranjić Zdenko......................................Banja Luka
Lazarov Georgice..................................Pančevo

Ostale kada se budem prisetio stavljam takođe........ Za sada samo ovoliko.

Pa... prisetih se još par imena:

Ajvazović Naser....................................Novi Beograd
Bećović Faruk......................................Novi Pazar
Lučić Božo..........................................Šibenik
Srećko Pušnik......................................Slovenj Gradec (???)
Čupić Miljenko......................................Zagreb
Cvetinović Zoran..................................Sremska Mitrovica

...
 
Pa jos dvojicu da dodam...
 
Zukic Goran........................................Titov Vrbas
Milosic Mario........................................Zagreb
 
Podsetio me je clan "Ja i opet ja" sa kojim sam bio u istoj ceti.

Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-04-23

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime23.07.12 21:49

Gde li su inzinjerci 84/85.Nije valjda da se svi sakrili i niko se nejavlja.Aj budite glasni i snazni ko onda i pisiteeeeeeeeeeeeee.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime18.09.12 19:49

ja i opet ja (citat):
Gde li su inzinjerci 84/85.Nije valjda da se svi sakrili i niko se nejavlja.Aj budite glasni i snazni ko onda i pisiteeeeeeeeeeeeee.

Ko zna gde su sada? Pravo da ti kazem, ja sam se skoro cuo sa Sasom Milosavljevicem iz Panceva i rekao mu za Forum, to je samo jedan covek od nas 100 ili 110 koliko nas je bilo u ceti. Ostale nisam ni video ni cuo stvarno dugo.
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime18.09.12 19:50

Isti slucaj je i sa klasicima iz cete u Karlovcu sa kojima sam bio na obuci pre dolaska u Stip. Nigde nikoga.
Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-04-23

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime19.09.12 10:54

Nije ni cudno Kaplar M.Ekonomska kriza ucinila svoje pa je svakom prece otici negde koju kintu zaraditi,nego mlatiti po tastaturi.Ko nam je kriv sto smo ostareli.pozzz
Na vrh Go down
duci64
Razvodnik
Razvodnik



BROJ POSTOVA: : 208
ČLAN OD: : 2012-08-15
DOB : 60
M(j)esto NOVI KNEZEVAC

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime19.09.12 14:47

onda smo se mi iz DEBRA I BITOLJA dobro okupili klasa 82-83 pozdrav za vas iz ŠTIPA
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime19.09.12 19:34

Hvala na pozdravima... valjda cemo se i mi malo organizovati.

Pozdrav za Debar i Bitolj.
Na vrh Go down
zoran04
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-02-14
DOB : 59

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime14.02.13 16:36

Poadrav mojim inzenjercima iz Stipa...i ja sam bio avgustovska klasa...1984...do polovine septembra 85...VP 7036/24...kapetan Boris Holik....inace covek iz Vinkovaca...a na onom spisku ima jedno ime...pod Sremska Mitrovica....ali nije Cvetinovic ..vec Cirkovic Zoran...to je moja malenkost...secam se jos nekih imena...ako vam bude zanimljivo....sledeci put!
Na vrh Go down
ja i opet ja
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 23
ČLAN OD: : 2012-04-23

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime14.02.13 21:18

Evo jos jednog Zorana inzinjerca.Dobro nam dosao klaso.Sad nas je troje,KaplarM je malo staria klasai od nas dvojice bio.Ako si ti avgust 84 onda smo klasici bili.Aj ako te pamcenje bolje sluzi navedi koja imena sto ti ostala u secanju,pa da se malo prisetimo onih godina.Ali znaj da KaplarM ima vrlo dobro pamcenje,cini mi se da odlicno pamti dogadjaje.Ako se dobro secam i Bane/Branislav Radovanovic) bese iz tvog komsiluka.pozzz pa se javi sa novim informacijama
Na vrh Go down
zoran04
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-02-14
DOB : 59

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime14.02.13 22:34

o.k. malo problema oko ovog dopisivanja...poslo poruku...pa nista...da..bio je sa nama i Bane Radovanovic...moj skolski..iz laćarka...i jos gomila nekih ljudi...nekih se sećam...sa zadovoljstvom...a nekih i ne...tako je to uvek....za mog klasića pod nic-om ja i opet ja....možeš me naći na fejsu....ili ko god želi..Zoran Cirkovic...
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime17.02.13 13:51

zoran04 (citat):
o.k. malo problema oko ovog dopisivanja...poslo poruku...pa nista...da..bio je sa nama i Bane Radovanovic...moj skolski..iz laćarka...i jos gomila nekih ljudi...nekih se sećam...sa zadovoljstvom...a nekih i ne...tako je to uvek....za mog klasića pod nic-om ja i opet ja....možeš me naći na fejsu....ili ko god želi..Zoran Cirkovic...
 
Cirkovicu, pozdrav... Prvo, izvini na nenamernom gresci, setio sam te se, znam iz kog si mesta, ali zaboravih prezime. Sada mi ostaje da se setim ko je bio Cvetinovic, a smeo sam da se zakunem da si ti taj !  Smile
 
Mislim sada da je Cvetinovic iz Loznice...
 
Ja sam od nasih inzinjeraca video samo Gacic Vojislava i Nasera Ajvazovica. Nasera sam sreo sa detetom na Novom Beogradu, Gacica u trolejbusu, neko se od nas dvojice vracao s posla, ne mogu da se setim ko. Ali, sve je to bilo pre deset i vise godina.
 
I na kraju, na letovanju 1987. ili 1988. godine sam sreo Stjepana Majureca u Vodicama kod Sibenika. Medjutim, ne mogu da se setim da li sam sa njim bio u Karlovcu na obuci ili u Stipu, nakon prekomande. Ali, da ga spomenem kada sam u ovoj temi.
 
Jos jednom, pozdravljam te i dobro nam dosao. Pozdravi i Baneta Radovanovica.  Sada se i njega secam kao i njegove price da u okolini Sremske Mitrovice ima selo Mandjelos, ali je u sali govorio da se zove Los Mandjelos.  Smile

Na vrh Go down
zoran04
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2013-02-14
DOB : 59

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime17.02.13 21:49

onaj cvetinović je bio čini mi se iz Banje koviljače...danas sam na fejsu bio sa Borisom Habjanecom...iz Krapine...kopao sa mnom kanalčiće pored puta na onim planinama u istočnoj Makedoniji...Lukavica beše...i na onoj planini iznad kočana..
Na vrh Go down
zvonko georgiev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-08-16

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime16.08.13 12:15

pozdrav svima ja sam sluzio vojsku u stipu inzinjerija 88 89 . kapetan mi je bio boris holik a komandir skender bastrakaj . voleo bih da saznam kako su ono . veliki pozz
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime16.08.13 12:28

zvonko georgijev. dobrodosao na forum!
Na vrh Go down
zvonko georgiev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-08-16

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime16.08.13 22:57

bolje vas nasao
Na vrh Go down
zvonko georgiev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2013-08-16

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime17.08.13 17:29

ima li nekoga raspolozenoga za cxat
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime14.03.14 2:20

Sa FB, piše:
Puk ka karauli Selnik, Štip inženjerija 1984.
(Godina mi je malo sumnjiva, izgleda starije...)

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kaplar M
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
Kaplar M


BROJ POSTOVA: : 657
ČLAN OD: : 2010-11-06
DOB : 58
M(j)esto Belgrade

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime14.03.14 10:01

Max Blitz (citat):
Sa FB, piše:
Puk ka karauli Selnik, Štip inženjerija 1984.
(Godina mi je malo sumnjiva, izgleda starije...)

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nije starija fotografija, ovo je naš ćata Dragan Pećanac iz Sarajeva, danas živi i radi u Vrnjačkoj Banji. Uspešan je arhitekta. Sa njim sam u kontaktu pa ću mu javiti da je postao "član" foruma. Ova dva gospodina pored njega ne poznajem.  Very Happy  Very Happy  Very Happy

Na vrh Go down
Trovach
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2016-03-17

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime17.03.16 17:50

Pozdravljam sve inžinjerce iz vp 7036/24 posebno klasu 84/85 i moram priznati da mi je neobično drago što sam naletio na ovaj forum.
Da kažem nešto o sebi da vidim dali me se netko sjeća:
Prvo pozdravljam Kaplara jer mislim da ga se sjećam. Onako visina oko 175, crnomanjast, brčići...mislim da smo bili na jednoj vježbi u nekoj zapizdini kad je sakrio službeni pištolj vodniku i vratio mu ga tek po povratku u kasarnu :-) (ako sam pogodio osobu)
Ona slika Dragana Pećanca-Ćope na magarcu, mislim da sam ja autor fotografije a bilo je na terenu gdje sam silom prilika, po naređenju kap.Holika, postao kuhar a onaj u kuharskom odjelu mi je pomagao ali da me j***š ne mogu se sjetiti imena, na žalost.
Na vrh Go down
Trovach
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2016-03-17

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime17.03.16 18:05

Dakle, da nastavim, ne sjećam se koji vod..1.2.3....nema veze, pionirska, kaplar Ljubiša Simić, stažo...hmm..podsjetite me. st.vodnik Radiša Milosavljević, koliko god se trudio biti krut i strog, moja iskustva govore da je ipak bio ljudina, kap. Boris Holik, moj Vinkovčanin, bio je pravi, kao uostalom i svi Slavonci :-D, major Novica Đorđević (ili Kovačević?) znao sam ga dobro oponašati, pogotovo njegov hod zbog čega sam zamalo na***ao jer me uhvatio na djelu :-D.
Pitanje za Kaplara: sjećaš li se pjesme "Suzana, živet ću ja bez tebe, znaj.." ? Ako se sjećaš onda si ti taj na koga mislim, ako sam fulao, sorry. 
Sve u svemu, dani i ljudi koji se pamte čitav život.
Toliko za sada, svima šaljem pozdrav i želim svako dobro.
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 58
M(j)esto Kraljevo

Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime17.03.16 18:14

[You must be registered and logged in to see this link.], dobro dosao na forum!
Na vrh Go down
Sponsored content





Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris   Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Inženjerija Štip 7036/24 kapetan Holik Boris
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Štip VP 7036/12
» Štip 7036, 81/82 - pešadija
» Štip, VP 7036/14, 1982/83
» Štip VP 7036/24 1983
» Štip marec 88/89 VP 7036/5 pešadija

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: 
SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA
 :: SR MAKEDONIJA
-
Idi na: