FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.

Go down 
+6
Sandi
ppsupercop
mad-max
muza
tunat
bancho
10 posters
AutorPoruka
bancho
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2009-05-22
M(j)esto Krusevac

Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitimeFri May 22, 2009 5:15 am

Ima li koga?
Pesadija, veci deo otisao na granicu, deo prekomandovan u Postojnu, Bloke...
Ja konkretno prekomandovan u Postojnu u novoformiranu minobacacku bateriju u februaru '85
Na vrh Go down
tunat
Gušter
Gušter
tunat


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2009-05-29
DOB : 54
M(j)esto Hrvatska,Zaprešić

Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitimeFri May 29, 2009 5:34 am

sanitet -novi sad obuka pa prekomanda u pivku pa zbog nekog sranja (alkohol i sl.) premjesten u postojnu u 1 mjesecu 1990 naravno u stacionar.
najbolji dani!!!
Na vrh Go down
muza
Gušter
Gušter
muza


BROJ POSTOVA: : 78
ČLAN OD: : 2009-08-16
DOB : 60
M(j)esto prestolnica bosanskih kraljeva Kr Sutjeska

Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitimeThu Aug 20, 2009 6:36 pm

U Postojni je bio jedan POručnik iz Bosne Gačić Ševal dobar i pošten stariješina
Na vrh Go down
http://www.rvsfrj. co.cc
tunat
Gušter
Gušter
tunat


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2009-05-29
DOB : 54
M(j)esto Hrvatska,Zaprešić

Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitimeTue Aug 25, 2009 3:56 pm

muzaferija (citat):
U Postojni je bio jedan POručnik iz Bosne Gačić Ševal dobar i pošten stariješina

neznam toga,ali tamo je bilo puno oficira. Meni je bio glavni kap. Kikoš
Na vrh Go down
?rnomelj
Gost




Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: GMC   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitimeSat Aug 29, 2009 6:06 pm

Ajmo stare kajle. Ko je vozio ovako nešto.


[You must be registered and logged in to see this image.]

Na vrh Go down
mad-max
Vodnik
Vodnik
mad-max


Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 403
ČLAN OD: : 2009-05-01
DOB : 56
M(j)esto zagreb hrvatska

Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitimeSat Aug 29, 2009 6:31 pm

prije nekih 2 godine sam provozao krampinu takvu GMC 1947.godina 6.900 ccm, V8 , benzinac , 120 ks . . . krš ljuti il sprava za spaljivanje benzina


mad-max: komentar modifikovan dana: Sun Aug 30, 2009 4:11 am; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
ppsupercop
Džomba
Džomba



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 126
ČLAN OD: : 2009-05-04
DOB : 70
M(j)esto kraljevo

Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitimeSun Aug 30, 2009 1:28 am

U RR mog puka veze bila su četiri Džemsa ili GMC CCKV 4x4 (kako im je bio
zvaničanJNA naziv)i to tri nosili pokretne radionice sa agregatima na prikolicama
a najzanimljiviji je bio tzv.''afrikanac''bez kabine,samo jedno platno kao suncobran
zategnuto od vetrobrana na zadnju stranu toga što je prostalood kabine.
Proizveden 1942.godine,do te 1978/79 prešao samo 800km.Bio je u savršeno
očuvanom stanju što ne menja nikako stvar da je to bila pokretna propast za
rezerve goriva JNA i šire,hehe.
Na vrh Go down
Sandi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2011-04-12
DOB : 54
M(j)esto Škofja Loka

Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitimeTue Apr 12, 2011 7:10 am

muza (citat):
U Postojni je bio jedan POručnik iz Bosne Gačić Ševal dobar i pošten stariješina

Ja sam služio JNA u Postojni u kasarni Milan Šaranović 1988/89 godine klasa junska.I taj poručnik GAČIĆ ŠEVAL imao je čin potporučnika.Možda je bio degrariran pošto su bili u toj kasarni ofciri koji su kazneno izgubili čin.Ševal je bio zamenik komandira naše treče čete poručnika SENAD TALIĆA.A komandir bataljona bio je BOŠKO PEULIĆ.U tome bataljonu u drugoj četi bio je komandir čete tada kapetan prve klase TIHOMIR BLAŠKIĆ koji se sad naklazi u zatvoru u Haagu.Naš bataljon je bio gotov bataljon, spreman na sve zadatke znači da smo bili specialna pešadija.Non stop neke kontrole obučenosti i spremnost jedinice od generala,pa logorovanje svaki mjesec na Žeriblju,Baću,Počeku...
Kako se dobro sječam taj potporučnik GAČIĆ ŠEVAL nije bio neki oštar oficir.Imao je privremene probleme alkoholom.Za razliku od poručnika SENADA TALIĆA za kojeg ne mogu reći,da nije imao milosti za ništa.
Veoma bih voleo upoznat kojeg vojnika koji je služio vojsku u Postojni u 88/89 godini.Sečam se Bosanca BOŽIČ JOSIPA iz Sanskog Mosta koji mi je bio najbolji drug.Pa Beograđanina VELIČKOVIĆ BORISA koji je dužio mitraljez Šarac i zvali smo ga Miki.On je veoma voleo motore.

Na vrh Go down
http://sandar.sandi@gmail.com
Sandi
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2011-04-12
DOB : 54
M(j)esto Škofja Loka

Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitimeTue Apr 12, 2011 7:19 am

Sandi (citat):
muza (citat):
U Postojni je bio jedan POručnik iz Bosne Gačić Ševal dobar i pošten stariješina

Ja sam služio JNA u Postojni  u kasarni Milan Šaranović 1988/89 godine klasa junska.I taj poručnik GAČIĆ ŠEVAL imao je čin potporučnika.Možda je bio degrariran pošto su bili u toj kasarni ofciri koji su kazneno izgubili čin.Ševal je bio zamenik komandira naše treče čete poručnika SENAD TALIĆA.A komandir bataljona bio je BOŠKO PEULIĆ.U tome bataljonu u drugoj četi bio je komandir čete tada kapetan prve klase TIHOMIR BLAŠKIĆ koji se sad naklazi u zatvoru u Haagu.Naš bataljon je bio gotov bataljon, spreman na sve zadatke znači da smo bili specialna pešadija.Non stop neke kontrole obučenosti i spremnost jedinice od generala,pa logorovanje svaki mjesec na Žeriblju,Baću,Počeku...
Kako se dobro sječam taj potporučnik GAČIĆ ŠEVAL nije bio neki oštar oficir.Imao je privremene probleme alkoholom.Za razliku od poručnika SENADA TALIĆA za kojeg ne mogu reći,da nije imao milosti za ništa.
Veoma bih voleo upoznat kojeg vojnika koji je služio vojsku u Postojni u 88/89 godini.Sečam se Bosanca BOŽIČ JOSIPA iz Sanskog Mosta koji mi je bio najbolji drug.Pa Beograđanina VELIČKOVIĆ BORISA koji je dužio mitraljez Šarac i zvali smo ga Miki.On je veoma voleo motore.

Iz našeg odeljenja sečam se još MAROT ŽANA iz Siska,pa GRBIĆ ZORANA,ŠERBANOVIĆ SLAVIŠE,GRGIĆ ANDJELKA,PEJIĆ PEJU,Radivojac Zorana....

Na vrh Go down
http://sandar.sandi@gmail.com
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitimeTue Apr 12, 2011 10:46 am

Dobro nam došao Sandi!
Na vrh Go down
Sekeres Dragan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 24
ČLAN OD: : 2012-03-03

Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: Moja secanja na Postojnu april 1985-te   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitimeSun Mar 04, 2012 2:56 pm

Ja sam bio u Postojni aprila 1985 godine mesec dana na kursu za desetara  lol!
Evo cega se ja secam iz te kasarne:
-Kasarna je bila pored nekog glavnog puta a sa druge strane mislim da su bili vezisti pa je postojao tunel ispod tog puta za prolazak vojske naravno samo za pesake  Very Happy
-Pola kasarne je imalo centralno grejanje a pola su se grejali na neke cudne peci nalik na kaljave peci visoke po 2 metra
-U kantinu smo isli da jedemo samo sa bonovima koje smo zaduzili prilikom dolaska na kurs i koji su imali datume tako da nisi mogao da ih iskoristis ni od juce ni od sutra  Crying or Very sad
-Kantina je imala duplu ulaznu liniju u sredini tako da je ta linija delila tu prostoriju na dva dela  affraid Levo su bile bele tacne a desno roze  confused teska glupost.
-Kasarna je imala lep sportski centar mislim da su bile i male tribine
-Na kraju kasarne prema Postojnskoj pecini je bila suma strazarsko mesto broj 8 i rupa u zici kroz koju smo se provlacili i isli da gledamo krisom turiste iz sume prema dole (video se parking ispred uaza od jame).
-Cela kasarna je lezala na toj pecini  study mogli smo da propadnemo dole  lol!
-Klima u Postojni je takva da se cetiri godisnja doba smenjuju u jednom danu  Rolling Eyes
Secam se da je podao sneg preko noci i da je grmelo ujutro ciscenje piste za smotru od snega a u podne przi sunce da se asfalt isparavao od toplote.
-Bio je i kiosk u krugu kasarne  :bounce  bounce mom drugaru Petrovic Zoranu iz Pirota su ukrali ceo pribor za licnu higijenu
pa posto nije imao para ja sam mu kupio pribor na tom kiosku i poklonio  Cool
-U blizini kasarne su bile kao vojne tacke pod nazivom Mali i Veliki Sovic  lol!
-U toj kasarni sam dobio  male boginje pa sam bio u karantinu sa jos dvojicom
eto to je cega se ja secam Pozdrav generaciji

Na vrh Go down
bancho
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2009-05-22
M(j)esto Krusevac

Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitimeSat Mar 10, 2012 9:39 am

Sećam se tog proleća 1985, čekamo majsku klasu 85. Železnička stanica u Postojni 6. maj 1985. stiže voz iz Rijeke, na stanici mnogo guštera, dolazi čovek iz Splita, u tankoj jaknici i platnenim patikama, a u Postojni te noći pao sneg 25cm. Malo je falilo da se čovek vrati kući jer nije mogao da veruje gde je došao. neko mu je dao vetrovku da se ogrne do kasarne da se ne bi smrzao.
Na vrh Go down
Ivan Alentijev
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-01-30

Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitimeThu Jan 31, 2013 5:13 am

Pozdrav drugovi! Ovde vidim malo veselije pa ko velim da se nametnem. Ja bio u Pivci tenkista T-34. Sve vreme od skoro godinice dana. I upoznavao prirodne lepote: Brsljanovca, kote, Vremsice... Al kad se sada osvrnem nije bilo lose. Mozda ko zna kapetana Savica, vodnoka Mihalinu, porucnika Vekica, potpukovnika Sehovica svi bili na sluzbi u Pivci. 81.-82.
Na vrh Go down
sale1966
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 10
ČLAN OD: : 2016-02-25
M(j)esto Grosuplje

Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitimeSun Feb 28, 2016 2:09 pm

Ivan Alentijev (citat):
Pozdrav drugovi! Ovde vidim malo veselije pa ko velim da se nametnem. Ja bio u Pivci tenkista T-34. Sve vreme od skoro godinice dana. I upoznavao prirodne lepote: Brsljanovca, kote, Vremsice... Al kad se sada osvrnem nije bilo lose. Mozda ko zna kapetana Savica, vodnoka Mihalinu, porucnika Vekica, potpukovnika Sehovica svi bili na sluzbi u Pivci. 81.-82.
Rifat Šehović je umro kao general-major u penziji u LJ u novembru prošle godine.
Na vrh Go down
Sponsored content





Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.   Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85. Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Pivka - Postojna sanitet 89/90
» Pivka 1981/1982 tenkista
» POSTOJNA JUN '91.
» Pivka 87/88
» Postojna, kasarna Veliki Otok VP 1385/2 VE4 1983.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: