FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.

Go down 
+22
sinda71
Milorad Marjanovic
Dragan Stojanovic
dojsy
Munir
dpuric
Nemanja M.
miha
mkalan10
tomy-ka
radodeyan
izvidjac-septembarac
borut70
Kimov Zoran
sale13
cibalia
tadotovic
panon
Matrix
sego
mgalic2
Cuki
26 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
Milorad Marjanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-12-02

Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: 3615/4   Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989. - Page 2 Icon_minitime02.12.16 20:43

Pozdrav martovcima 89" 3615/4 drugi vod obuka,posle kurs!
Na vrh Go down
sinda71
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-09-12

Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989. - Page 2 Icon_minitime12.09.17 2:59

Evo i mene da se javim. 3615/3 18.09,1989 u 5 do 24h usao dobro pijan na prijavnicu kasarne Very Happy S obzirom da su mi dva jako dobra prijatelja morali da se jave u marsalku tog istog dana i da smo cugali 12h u busu na relaciji Sarajevo-Skopje i od u jutro od 9h cugali po Skopju pravo je cudo i da sam uspio naci kasarnu na periferiji grada. Sjecam se dosta stvari. Najruznije je sjecanje na desetara koji nas je u jutro vodio na fiskulturu. Cini mi se da se prezivao Urosevic ali nisam siguran. Od oficira sjecam se svih ali nekako mi je najvise u sjecanju ostao porucnik Mate Gulin mada ne znam zasto. Sjecam se da nas je spavaonici spavalo bar 30-40 a mozda i vise. Moj krevet je bio drugi ili treci s desne strane od ulaznih vrata. Spavao sam na gornjem krevetu a ispod mene je spavao vec spomenuti Mehmedalija Okic iz Bosanske krupe. On je stalno u snu pricao a par puta je mjesecario i ustajo po noci. Sjecam se da su nam stvari morale biti slozene pod kapu i koliko puta smo ih morali slagati. Okic je jednu noc dok je mjesecario ustao i izvadio i razbacao sve svoje stvari po spavaonici Laughing Ja i moj imenjak Bule iz Ploca koji je spavao na iducem krevetu do mog isto na spratu smo gledali Okica i umirali od smjeha. U jutro kad je zasviralo budjenje je tek bio pravi sou. Okic je popizdio i trazio jetog ko mu je razbacao stvari a nas dvojica smo se valjali od smjeha. Onda je on lud ko siba dosao do nas i trazio da mu kazemo ko je to uradio jer je bio ubjedjen da mi nesto znamo jer smo umirali od smjeha. Sjecam se jednu noc sam bio ja mislim da se to zvalo pozarni i u noci oko 3h sam usao i probudio Okica i reko mu da mora na kapiju jer mu je dosla posjeta. On onako bunovan je ustao i obukao se,krenuo niz stepenice da izadje iz paviljona i onda sam mu ja rekao da je zajebancija u pitanju,cak se nije ni jako naljutio Very Happy Vecinom se sjecam faca a imena sam u glavnom zaboravio. ipak sjecam se nekih imena: Ernest Stjepic iz Slavonskog Broda(imao je dugu kosu kad je dosao u kasarnu i u jutro sam sjedio kod brice na stolici i gledao kako njemu na drugoj stolici do mene skidaju dugu kosu), Bule Zoran iz Ploca, Rakocevic Duleta vjerovatno iz Bg,Menicanina (Goran ali nisam siguran?)iz Vojvodine,Romcevici iz Zg,Edija iz Splita ili iz jednog od splitsih kastela,sjecam se face i ovog decka sa naocalama sto je ovdje pisao ali imena ne. Slovenac sto ga je neko ovdje vec spomenuo je Zakrajsek Joze.Sjecam se i nekog Visnjica... Uglavnom se sjecam da bilo relativno puno gradske raje iz Bg,Zg,Sa i ostalih gradova. Imam jos dosta faca u glavi ali su imena izblijedila. Ako neko postavi koju sliku mozda se jos cega sjetim. Eh da,upravo se sjetio jad je jedan onizi Mostarac istrcao iz stroja sa piste i lupio glavom u staklo. Taj je brzo i otisao iz vojske. Uglavnom u 3615/3 sam bio negdje do kraja 11 mjeseca ili pocetka 12 mjeseca i onda sam dobio prekomandu u Skopski Petrovac na aerodrom gdje sam razduzio sivo maslinastu i postao plavac. Te plave kosulje su bile puno ljepse kad se izlazilo u grad Smile Sve u svemu unatoc fiskulturi i metenju lisca oko paviljona nosim pozitivna iskustva sa te obuke i ta 3 mjeseca u Gjorce Petrov!

boris1989 voli ovaj upis

Na vrh Go down
sekula
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-12-24

Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989. - Page 2 Icon_minitime02.01.18 18:22

Dejan Sekulic klasa mart 90/91, cata u prvoj ceti kod Sladojevic Velimira, pa na kursu kod Mikanovica, bilo je lepo u Skoplju
Na vrh Go down
Gordan Jagust
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-06-18

Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989. - Page 2 Icon_minitime26.06.19 22:47

Kuhar-Debar. (citat):
Nemanja M. (citat):
Da, sećam se Sladojevića, Slatkog....nije baš bio sladak Smile
Gde je završio?
Povukao se kad se sve povuklo u Srbiju, kasnije ga nisam čuo među visokim oficirima tako da je verovatno izašao iz službe.
Pa dobro sad to je bio samo nadimak nije bio bas secer,ali eto drago mi da ga se secas vjerovatno znas i neke od mojih desetara koji su bili u to vreme kao Robert iz zagreba,Softic iz Tesnja mozda tko zna,lijep pozdrav.
Pozdrav svima,

Bio sam Desetar kod Slatkog sa Robert Kontent. Zajedno som isli u skoru u Zagreb i zajedno smo bili cijeli vojni rok. On je sada u Düsseldorfu a ja sam odmah isti dan nakon skidanja za Frankfurt gdje i dan danas zivim.

Gordan Jagust mi je ime i ima li nekog od te klase.

Pozz
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989. - Page 2 Icon_minitime13.08.19 18:06

Gordan Jagust (citat):
Kuhar-Debar. (citat):
Nemanja M. (citat):
Da, sećam se Sladojevića, Slatkog....nije baš bio sladak Smile
Gde je završio?
Povukao se kad se sve povuklo u Srbiju, kasnije ga nisam čuo među visokim oficirima tako da je verovatno izašao iz službe.
Pa dobro sad to je bio samo nadimak nije bio bas secer,ali eto drago mi da ga se secas vjerovatno znas i neke od mojih desetara koji su bili u to vreme kao Robert iz zagreba,Softic iz Tesnja mozda tko zna,lijep pozdrav.
Pozdrav svima,

Bio sam Desetar kod Slatkog sa Robert Kontent. Zajedno som isli u skoru u Zagreb i zajedno smo bili cijeli vojni rok. On je sada u Düsseldorfu a ja sam odmah isti dan nakon skidanja za Frankfurt gdje i dan danas zivim.

Gordan Jagust mi je ime i ima li nekog od te klase.

Pozz
Lijep pozdrav Gordane mislim da te se sjecam jer i ti si bio desetar u moje vreme zajedno sa Robertom,Salihom Softicem i jos jedan sto je imao kovrdzavu kosu njemu sam zaboravio ime i jos jedan Sabotic.Svi su oni bili kod mog komandira cete Velimira Sladojevica.Ako se ne varam ti si bio malo nizi rastom ako se ne varam jeli tako lijep pozdrav i pozdravi Roberta kojeg se odlicno sjecam.Ima anegdota sa Robertom kad smo isli nesto raditi pored neke pruge kao cistiti i ja sam nesto glasno pricao a Robert je bio sa druge strane zivice i cuo me i posle me malo prsio kako smo mi to tad govorili i za kaznu sam ribao wc tu noc za redarstvo ali ga nosim i po lijepom sjecanju bio je jedan od najboljih.
Na vrh Go down
Čmarko
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-09-14

Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989. - Page 2 Icon_minitime14.09.19 10:20

Septembarska klasa 88/89, Kasarna Goce Delćev, VP 1228/6
Gde ste ABHO? Ja sam Marko Kalan iz Kranja. 1 vod, 1 odelenje, ABHO čete. 6 meseci u Goce Delćev, onda 4 meseci u otkomandi u Podujevu (Kosovo) i Kuršumliju (Srbija). Drugovi iz kancelarije pukovnika Gicka neka se jave. Vladan, Alija, Denijal, Jože i ostali.
Na vrh Go down
Sponsored content





Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989. - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.   Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989. - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2
 Similar topics
-
» GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska
» Leskovac, kasarna 'Južni logor', klasa septembar 91/92, predislokacija iz Skoplja 'Gjorče Petrov'
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: