FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories

HomeEventsRegistracijaLogin
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Zanimljivosti iz regije
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:42 by goran9030

» Planinari i alpinisti
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:40 by mirko bratuš

» Zdravstvo i osiguranje
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:39 by pera84

» Aforizmi - poslovice - misli Članova Foruma
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:34 by Sloba1

» Gospodarstvo
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:20 by goran9030

» Ilustrovane dosjetke
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:58 by Sloba1

» Zanimljivo
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:54 by Sloba1

» Malo nostalgije
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:45 by Sloba1

» Crtice iz života i o životu
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:35 by Sloba1

Latest topics
» Zanimljivosti iz regije
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:42 by goran9030

» Planinari i alpinisti
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:40 by mirko bratuš

» Zdravstvo i osiguranje
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:39 by pera84

» Aforizmi - poslovice - misli Članova Foruma
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:34 by Sloba1

» Gospodarstvo
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:20 by goran9030

» Ilustrovane dosjetke
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:58 by Sloba1

» Zanimljivo
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:54 by Sloba1

» Malo nostalgije
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:45 by Sloba1

» Crtice iz života i o životu
Black out  - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:35 by Sloba1

Keywords
split vipava bihać pirot Bileca bela tito 1981 tražim surdulica klasa karaula priroda muzika 2917 zagreb ljubljana štip Kasarna ZADAR vojna drugove marsal Skoplje 5327 1985
Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Top posting users this week
Doktor Živago
Black out  - Page 2 Vote_lcapBlack out  - Page 2 Voting_barBlack out  - Page 2 Vote_rcap 
goran9030
Black out  - Page 2 Vote_lcapBlack out  - Page 2 Voting_barBlack out  - Page 2 Vote_rcap 
vladimir
Sloba1
VBČ
Dario
arcibald01
pera84
SveJug
gerard ford
Affiliates
free forum

Black out

Go down 
+2
goran9030
VBČ
6 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 5789
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 56
M(j)esto Đakovo

Black out  - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime21.09.22 19:53

Ako se ostvari samo pola onoga što oni predviđaju, mnogi u Njemačkoj će se sa sjetom sjećati nekadašnje BRD. 
Iako baš ne vidim vezu sa Putinom i sadašnjom Rusijom i nekadašnjim SSSR-om. Putin je sve samo ne blizak Lenjinu ili Hruščovu. Staljinu možda jeste blizak, ali ne zbog političkih uvjerenja, već zbog načina vladavine, a dokazano je da drugačija niti ne nemože opstati u Rusiji.

VBČ
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
VBČ

Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 11580
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime21.09.22 19:57

Ma stranka laprda svašta, bitno je samo da se priča i da je kontra. Nikakvu valjanu alternativu nisu nikad ponudili,
samo šuplja priča. Zaboravih reći da u istu kantu za smeće mogu i Zeleni.

"O Bože, ako te obožavam iz straha od pakla, daj neka u paklu izgorim. Ako te obožavam radi nade u raj, ne daj mi ga. No, ako te obožavam zarad tebe samoga, ne ustegni od mene svoju vječnu krasotu!" Rabija Al-Adavija (717–801 god.)
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3753
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime21.09.22 20:15

VBČ (citat):
Dobio sam pismo od Saveznog ureda za zaštitu naroda i pomoć pri katastrofama Very Happy
Sta to obuhvata? Detalji! 
I ja sam clan civilne zastite pa me interesuje vasu pripremu/stav/aktivnost.

VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime21.09.22 20:18

Pa ne znam još, nisam pismo ni otvorio.

"O Bože, ako te obožavam iz straha od pakla, daj neka u paklu izgorim. Ako te obožavam radi nade u raj, ne daj mi ga. No, ako te obožavam zarad tebe samoga, ne ustegni od mene svoju vječnu krasotu!" Rabija Al-Adavija (717–801 god.)

Doktor Živago voli ovaj upis

SveJug ne voli ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime21.09.22 20:38

VBČ (citat):
Pa ne znam još, nisam pismo ni otvorio.
Vazan dokument! to se ne odlaze!

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10710
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 55
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime21.09.22 20:41

Pa Zamjenik ne misli tako. On je siguran u postupanje odgovornih u drzavi. A nije mozda ni clan Civilne zaštite.
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime21.09.22 20:57

Doktor Živago (citat):
Pa Zamjenik ne misli tako. On je siguran u postupanje odgovornih u drzavi. A nije mozda ni clan Civilne zaštite.

Ovo je upuceno njemu a ne tebi!

KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime21.09.22 21:01

Oprosti mi..nisam bas razumio. Inače je Zamjenik pedantan tip i mislio sam da se šali. Ne mogu vjerovati da nije pročitao..

SveJug voli ovaj upis

Na vrh Go down
Dario
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 372
ČLAN OD: : 2022-02-27

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime21.09.22 22:49

vladimir (citat):
1999 pola Beograda nema struje, kes pare imam  ali u marketima nigde ne rade kase ma to je bio haos nevidjeni. u zgradama ne rade liftovi a o hlebu i vodi  ,skuvati rucak da i ne pricam

Nekad davno, tamo valjda osamdesetih su bile famozne restrikcije. Sjećam se kao klinac onih valjda NBC kasa koje su išle i bez struje, na kurblu
Na vrh Go down
Dario
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime21.09.22 22:54

goran9030 (citat):
vladimir (citat):
verovali ili ne Nemacka je placala plin jeftinije od Srbije ,kao najveci kupac u Evropi je dobila i najnizu cenu. a onda su dosli na genijalnu ideju da taj isti plin preprodaju tj. reversno pumpaju u druge zemlje pre svega Poljsku i Ukrajinu. red velicine je bio oko 200eur . Rusi su to samo nemo posmatrali ,nista nisu mogli das ucine.ogromne kolicine plina su koriscene  za proizvodnju struje. pa je iz tog razloga struja bila jeftina.jeftinije od Nemaca su placali samo Belorusi 120usd. sada je cena 10 x veca i nastao je raspad sistema
Sve navedeno bih mogao prihvatiti i ništa mi ne bi bilo čudno. 
Jedino nisam siguran da je proizvodnja struje toliko ovisila ili ovisi o plinu. 
Grijanje, potrebe industrije, sve to OK, ali da postoje termoelektrane na plin koje imaju značajan udio u proizvodnji, nisam čuo.

Plinske elektrane nemaju ogromnu snagu ali su dobre za brzo reguliranje mreže. Ove na mazut i ugljen je teško brzo regulirati dok plinske idu za minutu. Ako negdje naglo skoči potrošnja za par procenata plinska se može odmah nabiti i popuniti rupe. Mada imaš pravo, u velikom planu nisu značajne kao hidroelektrane, one na mazut i ugljen kao i nuklearke

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Dario
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime21.09.22 22:56

vladimir (citat):
VBČ (citat):
Ma radije ćemo se smrzavat zima
sta ces sa malom deciom, skolama,obdanistima,vrticima,bolnicama?

Isto kao za vrijeme Corone, katanac

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime21.09.22 23:02

Danas došao mail svima na poslu da je sezona grijanja počela. Ne piše ništa o maksimalnoj temperaturi, niti imaju kakva ograničenja.

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime22.09.22 8:39

VBČ (citat):
Danas došao mail svima na poslu da je sezona grijanja počela. Ne piše ništa o maksimalnoj temperaturi, niti imaju kakva ograničenja.
Isto kao i kod nas. Danas počelo grijanje i na poslu, bez ograničenja, premda ja u mojoj sobi imam 4 radijatora, 2 su uvijek zatvorena. Bude mi prevruće..
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4147
ČLAN OD: : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime22.09.22 9:12

50/50 je odnos hidro i termo elektrana u Srbiji. zbog velikih susa i smanjenog dotoka vode bio je i povecan uvoz elektricne energije. hidroloska situacija se menja na bolje

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime22.09.22 9:19

Doktor Živago (citat):
VBČ (citat):
Isto kao i kod nas. Danas počelo grijanje i na poslu, bez ograničenja, premda ja u mojoj sobi imam 4 radijatora, 2 su uvijek zatvorena. Bude mi prevruće..

Kako je fino toplo na poslu. cheers

vladimir, goran9030, Doktor Živago and Dario vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 5789
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 56
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime22.09.22 10:36

Sad vas gazda više neće moći otjerati kući, radit ćete 24 sata dnevno i još tražiti dodatak za prekovremeni.

vladimir voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime22.09.22 12:38

Baš tako. Samo što je firma mudra. U 18:30 je maksimum, i svatko najkasnije u taj vakat mora kući.

Dario voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime25.09.22 20:14

Iako je zahladilo, malo tko se usuđuje upalit grijanje.
Ovi što imaju centralno nemaju pojma koja im je cijena.
Oni što imaju plin, znaju cijenu i zato neće upalit. Izgleda da samo mi koji koristimo struju koristimo gužvu i grijemo.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Black out    Black out  - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down

Black out
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2