FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Kasarna Fužine Ljubljana

Go down 
+3
VBČ
vojniks
AndrejaLJ
7 posters
AutorPoruka
AndrejaLJ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2021-11-22

fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Empty
KomentarNaslov komentara: Kasarna Fužine Ljubljana   fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Icon_minitime18.12.21 11:50

Istraživam Kasarnu Fužine, koju je vojska koristila od 1958 do 1976. Nalazila se ispod bivšeg aerodroma na drugoj strani železnice. U njoj bio je autopark vojske i poligon za vožnju teretnih vozila. Zna netko nešto o njoj?

[You must be registered and logged in to see this image.]

To su svi vojni objekti u Ljubljani oko 1969. Fužine su opisane kao "Garaže Fužine", broj 16.

[You must be registered and logged in to see this image.]


AndrejaLJ: komentar modifikovan dana: 18.12.21 20:46; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
vojniks
Džomba
Džomba



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 190
ČLAN OD: : 2012-05-20

fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Fužine Ljubljana   fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Icon_minitime18.12.21 19:16

Teško da ima živih iz tog doba,mislim da bi jedino ex oficiri koji su stariji iz kasarne u Polju mogli nešto znat o tome,kasarna u Polju je mislim i izgrađena 75,76 god.
Na vrh Go down
AndrejaLJ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2021-11-22

fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Fužine Ljubljana   fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Icon_minitime18.12.21 20:42

vojniks (citat):
Teško da ima živih iz tog doba,mislim da bi jedino ex oficiri koji su stariji iz kasarne u Polju mogli nešto znat o tome,kasarna u Polju je mislim i izgrađena 75,76 god.
Nadam se, da nisu svi mrtvi Smile Ali, da, teško da su baš svaki dan na internetu...

Znam, da postoje neki tlocrti iz 1961 koje su napravili rez. p. por. Povirk F. i Justin T. ali Povirka više nema i Justina ne mogu locirati.
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13120
ČLAN OD: : 2009-05-01

fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Fužine Ljubljana   fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Icon_minitime18.12.21 20:46


Možda pomogne član Vojnik Graničar, on ima informacije o svemu i svačemu. salutiranje

_________________
Bit će ovo sve dobro!

Doktor Živago and AndrejaLJ vole ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Fužine Ljubljana   fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Icon_minitime15.01.22 13:38

VBČ (citat):
Možda pomogne član Vojnik Graničar, on ima informacije o svemu i svačemu. salutiranje
Ja jesam bio u JNA 1988 - 1989 godine u Sloveniji u Mariboru i karauli "Ceršak" ali nisam nikada bio u Ljubljani niti sam ikad čuo za ovu kasarnu "Fužine".
[You must be registered and logged in to see this link.] svatko na ovome forumu ti može pomoći u nečemu ako žele i ako imaju volje.
Nekim savjetom, nekom informacijom, nekim upustvom, bilo čime....
Ja da sam na tvom mjestu tražio bi člana foruma koji je iz Ljubljane i njega bi "mobilizirao" da mi ispita što je sa tom kasarnom.
Ja sam dobro poznavao jednog člana ovoga foruma koji je iz Ljubljane i koji se na forumu JNA vodio pod imenom Pero™.
Nažalost on je prije nekoliko godina umro.
Siguran sam da bi ti on pomogao.
Ukoliko ti to ne uspije ja bi tražio preko društvene mreže (Facebook) nekoga tko je iz Ljubljane opet sa istim ciljem.
Za početak bi ti preporučio člana foruma [You must be registered and logged in to see this link.]
Mada ne znam otkud je čovjek ali znam da je Slovenac i da dosta putuje po Sloveniji možda on poznaje nekoga tko živi u Ljubljani i može ti doći do neke informacije o kasarni "Fužine".
Možda nećeš baš dobro razumjeti Slovenski pa malo uključi internet prevoditelj i polako sa našim Mirkom on je stariji čovjek....  Very Happy
Ja i ne znam kako ta kasarna izgleda tako da i nađem neku njenu sliku ne zna da li je to ona.
Ukoliko još imaš nekih pitanja javi.!
Mada sam sa tehnikom NIKAKAV.

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Fužine Ljubljana   fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Icon_minitime15.01.22 21:00

mirko bratuš je velik "džekson" iz idrije, sva bila pred leti na "piru...2..." v idriji, haha, krasen možakar, planinec , za fužine ne vem, da je bila tam kasarna, lahko - morda, sem bil še premlad, danes je pa to "spalno blokovsko naselje", to pa vem..., malo zafrkancije, ko vprašaš lublančana in kje živi, odgovori u "fužinama", ha ha, pa ne mi zamerit zafrkancijo, samo tako je..., spet smetim forum, admin bolan, jaro, bre briši..., dobro zdaj je lepo urejena četrt  imajo tudi 13 teniških igrišč, smo imeli tam pa tudi partnerja maxa, ki je za nas delal vodne turbine..., je pa pred mesecema preminil..., naj mu da bog mir in pokoj...

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Fužine Ljubljana   fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Icon_minitime16.01.22 15:25

Vojnik Graničar (citat):
VBČ (citat):
Možda pomogne član Vojnik Graničar, on ima informacije o svemu i svačemu. salutiranje
Ja jesam bio u JNA 1988 - 1989 godine u Sloveniji u Mariboru i karauli "Ceršak" ali nisam nikada bio u Ljubljani niti sam ikad čuo za ovu kasarnu "Fužine".
[You must be registered and logged in to see this link.] svatko na ovome forumu ti može pomoći u nečemu ako žele i ako imaju volje.
Nekim savjetom, nekom informacijom, nekim upustvom, bilo čime....
Ja da sam na tvom mjestu tražio bi člana foruma koji je iz Ljubljane i njega bi "mobilizirao" da mi ispita što je sa tom kasarnom.
Ja sam dobro poznavao jednog člana ovoga foruma koji je iz Ljubljane i koji se na forumu JNA vodio pod imenom Pero™.
Nažalost on je prije nekoliko godina umro.
Siguran sam da bi ti on pomogao.
Ukoliko ti to ne uspije ja bi tražio preko društvene mreže (Facebook) nekoga tko je iz Ljubljane opet sa istim ciljem.
Za početak bi ti preporučio člana foruma [You must be registered and logged in to see this link.]
Mada ne znam otkud je čovjek ali znam da je Slovenac i da dosta putuje po Sloveniji možda on poznaje nekoga tko živi u Ljubljani i može ti doći do neke informacije o kasarni "Fužine".
Možda nećeš baš dobro razumjeti Slovenski pa malo uključi internet prevoditelj i polako sa našim Mirkom on je stariji čovjek....  Very Happy
Ja i ne znam kako ta kasarna izgleda tako da i nađem neku njenu sliku ne zna da li je to ona.
Ukoliko još imaš nekih pitanja javi.!
Mada sam sa tehnikom NIKAKAV.
:DStar mogoče ,nisem pa bav-bav.Imam kar debelo kožo. Very Happy
O tej kasarni mi ni nič znanega. V mojih časih je večina mladeničev službovala izven svoje republike.
Na vrh Go down
mirko bratuš
Kapetan
Kapetan



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3737
ČLAN OD: : 2012-04-15
DOB : 76

fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Fužine Ljubljana   fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Icon_minitime16.01.22 15:28

jozl52 (citat):
mirko bratuš je velik "džekson" iz idrije, sva bila pred leti na "piru...2..." v idriji, haha, krasen možakar, planinec , za fužine ne vem, da je bila tam kasarna, lahko - morda, sem bil še premlad, danes je pa to "spalno blokovsko naselje", to pa vem..., malo zafrkancije, ko vprašaš lublančana in kje živi, odgovori u "fužinama", ha ha, pa ne mi zamerit zafrkancijo, samo tako je..., spet smetim forum, admin bolan, jaro, bre briši..., dobro zdaj je lepo urejena četrt  imajo tudi 13 teniških igrišč, smo imeli tam pa tudi partnerja maxa, ki je za nas delal vodne turbine..., je pa pred mesecema preminil..., naj mu da bog mir in pokoj...
Sem zrasel za enih 15 cm. Very Happy.Lep pozdrav v Kočevje.
Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 788
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 72
M(j)esto kočevje

fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Fužine Ljubljana   fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Icon_minitime16.01.22 19:46

mirko
varačam pozdrav u idrjo...
Na vrh Go down
Alex959
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2022-07-11

fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Fužine Ljubljana   fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Icon_minitime11.07.22 15:17

AndrejaLJ (citat):
Istraživam Kasarnu Fužine, koju je vojska koristila od 1958 do 1976. Nalazila se ispod bivšeg aerodroma na drugoj strani železnice. U njoj bio je autopark vojske i poligon za vožnju teretnih vozila. Zna netko nešto o njoj?

[You must be registered and logged in to see this image.]

To su svi vojni objekti u Ljubljani oko 1969. Fužine su opisane kao "Garaže Fužine", broj 16.

[You must be registered and logged in to see this image.]
Pozdrav,
Ja sam bio u kasarni Fuzine u vojsci od septembra 1979 do juna 1980, poznati su mi ovi objekti sa prve slike.
Bio sam vezista u vodu veze 31.divizije.Pored naseg voda u istoj kasarni su se nalazili i tehnicki vod kao i jedan vod vojnika iz 16te brigade, bilo nas je negde oko stotinak vojnika i desetak staresina. Na satelitskom snimku se vide sledeci objekti kasarne Fuzina gledano odozdo na gore:
Objekat spavane, Prirucni magacini, Kuhinja, Vojnicki klub, Dva hangara (desno) gde su bile smestene samohodke, dugacki objekat je garaza naseg voda i bataljona za elektronsko izvidjanje, levo su tehnicka radionica i garaze 16te brigade, ispred njih je benzinska pumpa.
Na vrh Go down
Sponsored content





fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Kasarna Fužine Ljubljana   fužine - Kasarna Fužine Ljubljana Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Kasarna Fužine Ljubljana
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Ljubljana, kasarna Kodeljevo
» Ljubljana kasarna Kodeljevo
» Ljubljana, kasarna Boris Kidrič
» Ljubljana, kasarna 'Ljubo Šercer' - vezisti
» Ljubljana kasarna Maršal Tito, VP 2265 august 1985. - pekari

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: