FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories

HomeEventsRegistracijaLogin
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Zanimljivosti iz regije
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:42 by goran9030

» Planinari i alpinisti
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:40 by mirko bratuš

» Zdravstvo i osiguranje
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:39 by pera84

» Aforizmi - poslovice - misli Članova Foruma
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:34 by Sloba1

» Gospodarstvo
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:20 by goran9030

» Ilustrovane dosjetke
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:58 by Sloba1

» Zanimljivo
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:54 by Sloba1

» Malo nostalgije
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:45 by Sloba1

» Crtice iz života i o životu
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:35 by Sloba1

Latest topics
» Zanimljivosti iz regije
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:42 by goran9030

» Planinari i alpinisti
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:40 by mirko bratuš

» Zdravstvo i osiguranje
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:39 by pera84

» Aforizmi - poslovice - misli Članova Foruma
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:34 by Sloba1

» Gospodarstvo
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 16:20 by goran9030

» Ilustrovane dosjetke
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:58 by Sloba1

» Zanimljivo
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:54 by Sloba1

» Malo nostalgije
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:45 by Sloba1

» Crtice iz života i o životu
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitimeToday at 15:35 by Sloba1

Keywords
bihać 1981 5327 Kasarna bela surdulica muzika zagreb 1985 tito karaula klasa ZADAR drugove štip priroda split vojna Skoplje vipava tražim ljubljana 2917 pirot Bileca marsal
Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Top posting users this week
Doktor Živago
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Vote_lcap”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Voting_bar”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Vote_rcap 
goran9030
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Vote_lcap”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Voting_bar”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Vote_rcap 
vladimir
Sloba1
VBČ
Dario
arcibald01
pera84
gerard ford
mirko bratuš
Affiliates
free forum

”Secanja na moja putovanja kroz zivot”

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3753
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime12.01.22 16:51

Druga nasa poseta bila je u Jaffa koji je danas u sklopu Tel Aviva.  (Kada spominjemo Jaffa odmah mi pada na pamet moje detinjstvo i pomorandje koje sam dobijao za Bozic).
Vec pri ulazu u taj deo grada primetili znakove tri religije (Crkva Sv. Petra, Muhamedova dzamija, Kip vere/Vrata vere). Stari deo Jaffa je uspela da zadrzi svoj karakter gde i rucamo pre nego sto nastavimo obilazak preostao dela grada. Stizemo i do ulazni vrata u kucu gde je ziveo Simon Kozar koji je ugostio Petra. Tu je i skulptura ”Nasmejani kit” koji je po prici  prugutao Jonu.
Nekoliko nas je resilom da se u hotel vratimo peske pa smo prosetali kroz pijacu i delove Tel Aviva i uocili razne interesantne stvari medju ostalima i neobican protest ( treba imati onu stvar da bi stajao i protestirao  protig tako necega u centru Tel Aviva).

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 15a14”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 16a12”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 17a11
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 18a14”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 21a10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 22a10
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 23a10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 27a11

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime13.01.22 8:12

Na putu prema prema Qumran prolazimo kroz Jeruzalem ali nezastajemo dugo. Na putu vidimo i prve granicne prelaze iz medju Izraela i Palestine. SProlazimo 0 tacku odakle se spustamo nadole izpod morske visine. Stizemo do Qumran gde je u prolece 1947 god mladi pastir trazeci izgubljeno stado, u pecinama pronasao cupove u kojima se nazili pergamentni spisi za koje se izpostavilo da su to napisali Eseni. Danas su to poznati kao ”Kumranski spisi” ili ”Svitci Mrtvog mora” i sastoje se od ca 900 dokumenata.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 2a13”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 3a12”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 4a11
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 5a12”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 6a12
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 8a13
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 9a12”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 10a12

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime13.01.22 14:14

Posle inponirane price o istoriji o Qumran, nastavljamo do naseg hotela gde je vreme za malo osvezenje. Predivan hotel na obali mrtvog mora koja nam pruza neobican dozivljaj. Kupao sam se u raznim rekama, morima ali ovo kupanje je neopisivo. Stvarno covek moze da sedi u vodi koja sadrzi 33,7% soli.
Dobili smo informaciju da se nivo mora smanjuje svake godine (a videlo se trag toga na obroncima planine) zbog izparavanja a priliv vode je isuvise mali.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 12aa10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 12aaaa10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 14a10
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 15a15”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 16a13”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 19a13

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime14.01.22 8:10

Napustamo Izrael i ulazimo u Jodan. Granicni prelaz je malte ne na samu reku Jordan gde je Isus krscen. Cuo, citao o reki Jordan pa sam sebi i stvorio jednu sliku ot toma. Sokiran i neverujem mojim ocima kada sam video da je to potok, malte ne kanal.
Superfin auto put prema Amman ali pogled i nacin zivota, voznje je drugaciji, koje se odmah primetilo. Kad svi odjednom u glas, ”vidi IKEA ” klasicna reakcija kada Svedjani vide negde IKEA.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 25a10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 26a11
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 30a11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 27a12

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime14.01.22 12:14

Petra
U Amman samo prenocimo i nazalost nemam nikakav dozivljaj iz tog grada. U rano jutro nastavljamo nase putovanje i sledeca stanica nam je Petra koji je strateski postavljena u dolinu i do nje se stize kroz uski put medju liticama zvani Siq. Grad kao takav je malte ne ceo uklesan iz crvenkaste stene (hramovi, grobnice, razni stubovi, amfiteater). Najpoznatija je Riznica Khazne al-Firaun koja se vidi kada se izadje iz uskog klanca.Tu je i snimljen deo filma Indiana Jones.
Petra je bila glavni grad Nabatejaca koji su bili poznati trgovci. Grad je strateski bio postavljen na razkrscu velikih trgovinskih puteva a stime su i kontrolisali veliki deo trgovine prema Bliskom istoku. Posle Rimske okupacije i par zemljotresa se znacaj i trgovina grada polako opala. Kako trgovina nestaje tako i grad pada u zaborav.
Prvi Evropljanin koji dolazi u kontakt sa Petrom je Svajcarac Johann-Ludwig Burckhardt 1828 godine.
Petra Beduini su ziveli u pecinama sve do 1985-e godine kada ih je vlada deportovala i Petra stavljena na UNESCO-vu listu novih cuda.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1a10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 2a14”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 2aaa10

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime14.01.22 12:17

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 3a13”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 3aa10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 3aaaa11

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime14.01.22 12:18

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 4aaaa10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 7a11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 8a14

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime14.01.22 12:19

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 9a13”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 10a13”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 11a14

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime14.01.22 12:20

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 12a11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 13a11

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime15.01.22 10:18

Wadi Rum
Wadi Rum, poznata kao dolina Meseca, je pescana dolina i isto je na UNESCO-vu listu bastine. Posecujemo Beduine i njihovim satorima i koji nas posle provozaju po toj specificnoj pescari, pokazu nam i objasne njihov nacin zivota na tim prostorima. Tu su se i snimali mnogi filmovi. Medju njima: Aladdin, Strar Wars, Dune, The Martian. Vozilo sa kojim se Matt Damon vozio u filmu je ostavljeno tu kao zahvalnica tom specificnom mestu.
Vracamo se natrag u Izrael na granicni prelaz Aqaba-Eilat. Bilo planirano da na putu za Jerusalem, posetimo i tvrdjavu Masada. Po zelji grupe odustajemo od toga da bi imali vise vremna u Jerusalemu i Betlehemu.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1a11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 2a15”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 3a14

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime15.01.22 10:19

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 4a12”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 5a13

SveJug: komentar modifikovan dana: 15.01.22 23:53; prepravljeno ukupno 1 puta

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime15.01.22 10:19

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 8a15”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 9a14”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 10a14

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime17.01.22 10:33

Jeruzalem
Sta reci o tom toliko istirijskom mestu? Toliko toga opisano, naslikano, prepricano da bi to moje napisano bilo smesno.
Stigli u Jeruzalem rano poslepodne i smestili se u nas hotel koji je bio blizu starog grada. Nas nekoliko smo pre vecere prosetali do zidine starog grada da bi se orijentisali i dobili geografsku orijentaciju za sutrasnji izlet.
Par dana pre naseg dolazska u Jeruzalem, izbili su neki nemiri i delovi grada bili blokirani pa nismo znali dali cemo moci obice sve delove grada po nasoj zelji. Za nasu srecu blokade su ukinute pa smo odmah nakon dorucka krenuli. Zelja i cilj nam je bilo da prodjemo istim putem kao Isus Kristus.
Nakon obilaska centralnih delova grada, autobus nas izpustio kod vidikovca na vrhu Maslinove gore odakle smo krenuli. Zastali u Getsemanski vrt gde vidimo maslinovo drvo sto je posadio Paulus VI. Silazimo niz put ”Palm Sunday Road” gde vidimo zidovsko groblje. Posetili crkvu svih nacija.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 2a16

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 317”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 3bc10
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 5b10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 6aa11
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 6ab10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 7a13”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 9a15
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 9abb10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 9abcd10

pera84 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime18.01.22 9:34

Ulazimo u Jeruzalem i krecemo u nas obilazak.  Nas vodic nas vodi ceo Via Doloresa, sve do crkve Sv. Groba. Pre ulaza u Sv. Cekvu, vodic nam pokazuje crtez kako je nekada izgledalo mesto pre nego sto je sagradjena crkva Sv. Groba. Objasni detalje o ulaznim vratima i istoriju oko otvaranja i zatvaranja i skrene paznju na merdevine koji tako stoje.  Normalno da nismo jedini turisti pa redovi i cekanje. Stizemo ipak da obidjemo i vidimo znacajne i istorijska mesta.
Zionska kapija (Zion Gate)
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1a12”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 3a15

Basilica of the Dormition
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 4a13

Statua kralja Davida

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 5a14

Na putu srecemo muzikante i vernike iz Azije.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 8a16”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 9a16

Crtez nekadasnjeg i danasnjeg izgleda Sv. grobnice.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 10a15

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 11a15”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 12a12”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 12aaab10

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime18.01.22 14:40

Ako bi isli po redosledu, mozda sam slike sa Via Doloresa trebao posstaviti pre slike crkve Sv. grobnice.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1ab11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 4a14”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 5a15
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 7a14”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 8a17”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 9a17
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 10a16”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 11a16”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 12a13

SveJug: komentar modifikovan dana: 18.01.22 14:43; prepravljeno ukupno 1 puta

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime18.01.22 14:43

Jos par sa Via Doloresa
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 13a12”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 14a11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 15a16
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 16a14”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 17a12”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 18a15
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 19a14”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 20a11

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime18.01.22 15:19

Nismo samo mi isli Via Doloresa 

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 2211

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime19.01.22 10:34

Ohmah na ulazu u crkvu Sv. Groba vidi se marmorna ploca izpod koje lezi stena ”pomazanja”. Mesto gde je Isusovo telo bilo polegnuto i pomazano, tada po Zidovskim obicajima.
Odmah udesno posle ulaza su strme stepenice sto vode gore do Kalvarije/Golgote i mesta gde je stajao krst na koji je Isus razapet.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1a13”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 217”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 318
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 413”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 513”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 611
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 711”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 812”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 912
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1011”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1212”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 13aa10
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 13aaa10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 13aaaa10

arcibald01 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime19.01.22 16:38

Veliki redovi za ulaz u Svetu Grobnicu i umorni pri kraju dana pa nestizemo videti sve.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1a15”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 2a18”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 11b10
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 3a16”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 4a15

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime20.01.22 7:40

Sutradan kada smo imali slobodan dan, poranili i bili medju prvima da udjemo u crkvu Sv. Groba i tako dobili mogucnost da udjemo u SVETU GROBNICU koja je bila vrhunac nase posete Jeruzalemu.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 218”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 319”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 414
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 712
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 813”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 913”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1012
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1111

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime20.01.22 12:59

Ponovo otisli gore do Kalvarije/Golgote i mesta gde je stajao krst na koji je Isus razapet, i detaljnije prostudurali jos neke stvari.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1a16”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 2a19”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 3a17
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 4a16

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime21.01.22 8:58

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 8a18”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 9a18”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 11a17
Posecujemo i zid placa.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 5a16”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 7aba10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 7bb10

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime21.01.22 9:02

Da bi posetili Al-Aksa Dzamiju i Kupolu na steni, morali smo ici specijalnom rampom koja vodi gore do nje.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 12aa11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 12bb10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 12cc10
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 13a13”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 14a12”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 15a17

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime21.01.22 9:31

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 120”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 219”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 320
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 415”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 515”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 613

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime22.01.22 10:16

Setajucu starim gradom dosli u kontakt sa mestanima koji su nam preporucili da posetimo staru Austro-Ugarski hospis. Zamalo da promasimo to znacajno mesto s´obzirom da nigde nismo o tome citali niti videli u brosurama.
Predivan kafic i jos finija terasa gde uzivamo u pogledu jeduci predivan Apfelstrudel.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1a18
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 220”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 321
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 416”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 516”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 6_apfe10

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime23.01.22 12:07

Poranili i usli u stari grad kroz Damaskus kapiju.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 518”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 615

Delovi starog grada pusti osim nekih vernika koji su isto poranili
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 221”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 121”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 322

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1198a10

Stari grad napustamo kros Jafa kapiju odakle se vidi Davidova kula u muzej.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 417

Posecujemo u muzej Izraela gde je maketa Herodesovog hrama. Nazalost u muzeju je zabranjeno slikanje pa nemam slike odande.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 914”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 9b10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 10-mak10

Prolazimo i pored Izraelskog parlamenta Kneset.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 7a15”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 8a19

Na putu natrag prema hotelu srescemo razne ponude....

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 13a14

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 14a13
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 12a16

u jednu udjemo da se osvezimo i evo interesantnog susreta...
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Vojnik10

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime24.01.22 10:49

Danasnji dan posvecujemo Betlehemu. Na samom granicnom prelazu primecujemo koliko je kome vazno da pokaze da je ”vlast” i kontrolise teritoriju gde se nalazimo. Ulazimo u Palestinu kroz prolaz gigantsnog zida (koji jme podseca na Berlinski zid) i odmah moramo napustiti nas autobus sa Izraelskim tablicama i sesti u drugi, sa Palestinskim tablicama. Normalno tu je i policija koja markira svoje prisustvo.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 223
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 122”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 323

Posle krace voznje stizemo i do ulaza u Crkvu rodjena. Sami ulaz je svega 1,5 metara visok. Kroz vekoje su se ova vrata smanjivala, em da bi napadace/pljackase sprecili da udju na konju, em da se sagnemo pred bogom.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 418”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 5aaabn10

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime24.01.22 10:54

Kao i sa crkvom Sv. Groba, tako i ovde je sve napisano u knjizi od 300 stranice, koja regulise u najsitnije detalje ko i kako ima odgovornost oko crve Rodjenja.
I Betlehem kao i Jeruzalem je toliko opisano i naslikano, pa ja nebih imao nista vise toga dodati vec bih samo objavio ove moje slike.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 714”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 814”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 915
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1013”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1112”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1213
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1412”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1511”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1611
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1712

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime24.01.22 11:04

Sutradan smo nako naseg 10-o dnevnog putovanja vratili se nasim kucama pa bih sa ovim zavrsio opis naseg putovanja. 

Nadam se da ste uzivali u citanju ovoga i ako imate neke primedbe, negataivne ili pozitivne, objavite ih. 

S´pozdravom SveJug

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime01.02.22 9:43

Sankt-Peterburg - Moskva
Putujemo u dve svetske metropole malo drugacijeg karaktera: Sankt Peterburg, gde je kultura u centru i Moskvu koja se razvija u jednu od vodecih svetskih poslovnih centara.
Posecujemo Ermitaz sa Zimskim dvorcem, Pavlovu palatu, Katarininu palatu sa Cilibarskom sobom i vozimo se brodom do letnje palate Petra Velikog sa fantasticnim fontanama.
Dalje vozom do Moskve. U Moskvu posecujemo Kremlj, Tretjakovsku galeriju, cuveni Ruski cirkus. Nebi ni da se promasi Moskovski metro ili baletska predstava u Boljsoj teatru.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 011

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime02.02.22 9:20

Nase putovanje pocinjemo u Kopenhagen odakle letimo do Moskve gde se susrecemo sa otalima u grupi koji su doleteli iz Stokholma i Helsinkija pa nastavljamo dalje do St. Peterburga.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1a19
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 2b10

SveJug: komentar modifikovan dana: 02.02.22 9:26; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime02.02.22 9:23

Prvi pozitivan utisak cini kada i tranfer terminalu vidim ovu izlozbu. Kao Volvo radnik veoma sam ponosan jer i ja imam veliki udeo ovo sto je izlozeno.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 3a18

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime02.02.22 18:06

Vec na putu prema nasem hotelu vidimo pripreme uvezi slavlja za dan pobede nad fasizmom.
Ulice okicene, narod sa ponosom nosi bros koji predstavlja ovu manifestaciju.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 422”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 520

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime02.02.22 18:11

Dok se vozimo St Peterburgom vodic nam prica istoriju grada. Izgradjen u srcu Finskog zaliva, u delti Neve na 42 ostrva. Sa svojim kanalima, mostovima, palatama i katedralama koji datiraju iz vremena Petra Velikog, St Peterburg se smatra jednim od najlepsih gradova.

Prolazimo Pored poznatog broda Aurora... 
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1414”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1513”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1613
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 16c10

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime03.02.22 7:28

Crkva na krvi koja je sagradjena na mestu gde je ubijen ruski car Aleksandar II
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1015”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 10a18”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 10aaa10

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1217”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 12a17”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 12b10

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime03.02.22 7:30

Kazanskaj katedrala 
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 9b11

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime03.02.22 7:34

Tvrdjava Petra i Pavla gde su svi carevi sahranjeni
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1714”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1812”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 1913

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime04.02.22 7:20

Dvorski trg sa generalstabom
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 616

Generalstab
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 6b10

Statue na zgradi Generalstaba
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 6c10

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime04.02.22 7:22

Aleksandrov stub i Eremitaz u pozadini.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 22a11

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime04.02.22 7:24

Poseta Ermitazu, jednom od najpoznatijih svetskih muzeja zapadne umetnosti. Ovde je do revolucije zivela carska porodica. Mozda se samo Luvr u Parizu moze meriti sa bogatstvom Ermitaza.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 2115
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 2213

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime04.02.22 7:26

Kompleks se sastoji od sest zgrada duz obale reke Neve u centralnom St Peterburgu, gde je Zimski dvorac najistaknutiji. Zapadno Evropska umetnost dominira. Medju glavnim ponosima muzeja su slike majstora kao sto su Da Vinci, Rafael, Mikelandjelo.

Vec na ulazu se vidi lux i razkos.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 30a12”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 30aa10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 30b10

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime04.02.22 7:27

Provodimo neko vreme u Rembrant dvorani sa ogromnom kolekcijom ovog majstora. Tu su velike kolekcije umetnika kao: Van Gog, Matis, Rafael, Mikelandjelo, Leonardo da Vinci,  Pikaso.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 35a10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 35b10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 35bb10

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime04.02.22 7:31

Mnoge sale u Ermitazu su same po sebi vredne posete sa prelepim plafonskim slikama i drugim ukrasima.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 35bbb10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 35c10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 3612
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 37a10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 3911”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 4012

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime04.02.22 7:41

Luxu i razkosu nikad kraja.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 35bbb11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 35c11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 4412
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 48f10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 48g10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 48h10

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime04.02.22 7:43

Mala carevska sala. Carski tron je izgradjen u Londonu od najfinijeg drveta dostupnog u to vreme, a ukljucuje predstavu Svetog Đorđa koji ubija zmaja
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 46e10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 4712”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 4812

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime05.02.22 13:44

Peacock Clock Of Hermitage
Napravio je James Cox Engleski proizvodjac satova i prodao Potemkinu (miljenik kraljice Katarine Velike) u rezervnim delovima. Ruskom mehanicaru Ivanu Kulibinu je trebalo 9 godina da ih ponovo spoji.
Izradjen od srebra i stakla od bronze, visine 3 metra. Brojcanik sata se nalazi u glavi pecurke.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 48c11

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime05.02.22 13:46

To je samo deo toga i vreme nam nazalost nedozvoljava videti sve to sto je izlozeno.

Citiram sto je Stanko napisao pod svojom dozivljljima.

”Da bi za razgledavanje svih umjetnina koje su čuvaju u muzeju trebala godina dana! Najbolji komentar nakon obilaska dao je maestro Kranjčević:
- Alzo, deca, Versailles je prema Ermitažu najobičnija špajza!”

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime05.02.22 13:49

Posle dorucka plovimo Nevom do Peterhofa, letnje palate Petra Velikog. Palata se nalazi na brdu pored Finskog zaliva, 30 km zapadno od Sankt Peterburga

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 49a11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 49aa10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 49aaaa10

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime05.02.22 13:50

Park ima 176 fontana i 4 kaskade. Najpoznatija je Velika kaskada, vodene stepenista sa 64 fontane i 37 pozlaccenih bronzanih skulptura.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 49bbb10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 49abb10
Fontane u Peterhofu
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 49c10
Velika kaskada
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 49d10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 49e10
Samsonova Fontana
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 49f10

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime06.02.22 9:51

Južno od Sankt Peterburga nalazi se gradic Puskin, koji je u 18. veku izrastao kao carska letnja palata. Mesto je prvo nazvano Carsko Selo, ali je u cast narodnog pesnika preimenovano u Puskin.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 5011

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down

”Secanja na moja putovanja kroz zivot”
Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Zapisi sa mojih putovanja
» ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
» Korisni, zanimljivi i zabavni linkovi - preporuke