FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories

HomeEventsRegistracijaLogin
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Zanimljivosti iz regije
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:42 am by goran9030

» Planinari i alpinisti
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:40 am by mirko bratuš

» Zdravstvo i osiguranje
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:39 am by pera84

» Aforizmi - poslovice - misli Članova Foruma
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:34 am by Sloba1

» Gospodarstvo
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:20 am by goran9030

» Ilustrovane dosjetke
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 8:58 am by Sloba1

» Zanimljivo
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 8:54 am by Sloba1

» Malo nostalgije
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 8:45 am by Sloba1

» Crtice iz života i o životu
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 8:35 am by Sloba1

Latest topics
» Zanimljivosti iz regije
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:42 am by goran9030

» Planinari i alpinisti
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:40 am by mirko bratuš

» Zdravstvo i osiguranje
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:39 am by pera84

» Aforizmi - poslovice - misli Članova Foruma
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:34 am by Sloba1

» Gospodarstvo
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 9:20 am by goran9030

» Ilustrovane dosjetke
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 8:58 am by Sloba1

» Zanimljivo
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 8:54 am by Sloba1

» Malo nostalgije
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 8:45 am by Sloba1

» Crtice iz života i o životu
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeToday at 8:35 am by Sloba1

Keywords
bela bihać klasa 1981 vipava 5327 ZADAR marsal 1985 Bileca split tražim Skoplje ljubljana 2917 surdulica tito štip zagreb pirot vojna priroda drugove Kasarna karaula muzika
Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Top posting users this week
Doktor Živago
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Vote_lcap”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Voting_bar”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Vote_rcap 
goran9030
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Vote_lcap”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Voting_bar”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Vote_rcap 
vladimir
Sloba1
VBČ
Dario
arcibald01
pera84
mirko bratuš
Zoran I
Affiliates
free forum

”Secanja na moja putovanja kroz zivot”

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3753
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 06, 2022 2:53 am

Posecujemo Katarina palatu koju je dizajnirao Rastreli, a kreirala je carica Elizabeta. Kasnije je dvorac sagradila Katarina Velika. Divimo se prelepoj palati. Rastrelijevoj velikoj sali sa ogromnom plafonskom slikom.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 50a10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 50b10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 50cc10
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 50d10

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 06, 2022 2:59 am

Divimo se prelepoj palati,  Rastrelijevoj velikoj sali sa ogromnom plafonskom slikom.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 59a10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 59c10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 60a10
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 60d10
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 60f10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 60h10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 60i10

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 06, 2022 7:30 am

Osim velicanstvenih sala, luksu i razkosu nikad kraja. Sama palata je i muzej.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 6312”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 63a10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 63b10
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 63c10

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 06, 2022 7:32 am

Cilibarska soba je prvobitno bila poklon Petru Velikom od Pruskog kralja Fredrika Vilhelma I. Nazalost za vreme rata je dosta toga unisteno.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 6412”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 64a10

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeSun Feb 06, 2022 7:39 am

Nakon sto je demontirana i nestala tokom drugog svetskog rata, soba je ponovo izgradjena u Katarininoj palati i ponovo otvorena 2003 god. Soba pruza velicanstveni dozivljaj.
Na puno mesta je slikanje strogo zabranjeno pa i ovde. Postujem zakone i propise ali mi foto aparat par puta skljocnuo, nekako kao samo.   Laughing

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 6112”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 61a10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 61b10
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 61c10

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeMon Feb 07, 2022 12:20 am

Normalno da se mora posetiti i neki Ruski kabare gde uzivamo i velicanstvenoj predstavi.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 9811”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 98a10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 98b10
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 98c10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 98d10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 98e10

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeMon Feb 07, 2022 12:24 am

Sa ovim smo zavrsili nasu posetu St Peterburgu pa sutradan pravac vozom do Moskve. Stigli na zeleznicku stanicu gde nam je vodic trebao podeliti nase karte i rezervacije, medjutim uzput izgubio naocare i nemoze procitati imena i brojeve rezervacije.
Uzmem mu ja karte iz ruke i poceo citati imena i brojeve. Svi su se zabezuknili kada sam poceo citati imena sa Ruskim slovima. To moje poznavanje Ruskih slova doslo je do velike koristi kada smo sami na svoju ruku krstarili Moskovskim metrom.

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeMon Feb 07, 2022 12:32 am

Voz "Sapsan" je najverovatnije najpogodniji i najbrzi nacin putovanja izmedju Moskve i St Peterburga, tu udaljenost prelazi za ravno cetiri sata (po informaciji koju smo dobili, prosecna brzina je 210 kilometara na sat).
Sapsan, kako je ime voza, po udobnosti i posluzi je na najvisljem nivou.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 10011”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 10111
Ova slika je posudjena sa interneta.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 102aaa10
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 102bbb10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 10311

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeMon Feb 07, 2022 10:41 am

Moskva
Dok se vozimo i krstarimo Moskvom, nas vodic prica istoriju Moskve. Smatra se da je osnovao „Juraj Dugoruki“ 1147 godine i da je od tada nekoliko puta skroz unistena, ali ponovo izgradjena.
Prolazimo pored poznatih mesta, negde i zastajemo ….
Kreml, Katedrala Spasitelja (izgradjenoj po naredjenju cara Aleksandra I, nakon sto su Rusi uspeli prekinuti Napoleonovu opsadu Moskve 1812.  Uzor je bila Aja Sofija u tadasnjem Carigradu), Moskovski univerzitet (jedna od sedam Staljinovih sestara, odnosno specijalnih nebodera koji karakterisu Moskvu), Bela kucca dom vlade Ruske federacije (koja je bombardovana 1993. godine). Duma, Park pobede, Boljsoj teatar, GUM najveci soping centar koja je nastala u vreme SSSR-a.
Kreml,
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 125
Kreml,
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 1c10
Kreml,
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 225

Katedrala Spasitelja
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 3b10
Katedrala Spasitelja
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 3c10
Moskovski univerzitet 
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 4a17
Bela kuca dom vlade Ruske federacije
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 521
Bela kucca dom vlade Ruske federacije
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 5a17
Duma
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 617

Duma
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 6a15
Park pobede
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 718
Boljsoj teatar
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 8a20

GUM najveci soping centar 
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 917”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 9a19”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 9b12

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeMon Feb 07, 2022 10:56 am

Dosta vremena provodimo na Crveni trg gde je prikazana spektalurna parada za dan pobede nad fasizmom. Nazalost nismo imalu sansu i priliku biti u blizini i videti sve to. Ovo je sutradan gde se jos tu i tamo moglo videti ponesto.
Svaka gradjevina na Crvenom trgu ima posebnu pricu, od Lenjinovog mauzoleja, Katedrala Vasilija Blazenog, Kazanjska katedrala, Vrata uskrnuca, tu je i istorijski muzej za koji nazlost nismo imali vremena.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 2011
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 20a12
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 2116”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 2214
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 2312”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 23a12”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 2412
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 2512

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 08, 2022 1:27 am

Nekoliko nas htelo posetiti Lenjinov mauloseum medjutim nije bilo otvoreno taj dan. Vodic nam je, sa osmehom na licu, objasnila da Kamrat Lenjin je star covek pa se mora odmarati malo cesce.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 1016”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 12aa12”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 12b11

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 08, 2022 3:31 am

Kremlj
Do ulaznih vrata Kremlja, (idemo duz dzinovske tvrjave, duzine zida 2235 metara, u kojoj  sada boravi predsednik Putin), prolazimo pored spomenika neznanom junaku.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 2711”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 27a13”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 27aa10

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 08, 2022 3:44 am

Do glavnog ulaza u Kreml prolazimo kroz ”Alexander Garden” gde pozira ovaj elegantni strazar.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 27b11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 27bbbb10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 27bbbb11
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 27aaa10

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 08, 2022 4:24 pm

Dok se setamo unatar Kremlja i studiramo koja je rezidencija predsenika Rusije, primetimo kolonu automobila koja uzurbano napusta Kremlj. Dali predsednik nije voljan sresti nas pa nas tako izbegava? Ili?  Laughing 
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 2816”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 28a11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 28d11

SveJug: komentar modifikovan dana: Tue Feb 08, 2022 4:42 pm; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 08, 2022 4:25 pm

Unutar Kremljskog kompleksa nalazi se ”Muzej Moskovskog Kremlja” koja je najstariji muzej u Rusiji. Postoje jedinstvene zbirke od 12. veka pa nadalje, raznih dragulja, dvorske nosnje, vojne paradne opreme, poklona ruskom caru iz Vizantije i drugih istorijskih drzava, kao i razna dela nastala u radionicama Kremlja. Posebno vredi videti sve kocije u kojima su se vozili Petar Veliki, Katarina Velika i drugi regenti. Najveca zbirka cuvenih Faberzeova jaja, su takodje ukljucena u kolekciju.
Kao i svuda, fotografisanje je STROGO zabranjeno, a unutar Kremlja ni moj foto aparat se nije usudio sam skljocnuti (osim ove slike gde sam malo pomogao, nazalost loseg kvaliteta).
Slika predstavlja kocije u cijem tockovima su ugradjeni dijamanti.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 26a13”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 26bb11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 26bbbb11

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeTue Feb 08, 2022 4:27 pm

U kompleksu Kremlja nalazi se i nekoliko katedrale, Uspenska katedrala, Katedrale Uznesenja, koju posecujemo.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 29akat11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 29bkat11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 29cc11
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 30a14”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 30c11

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 09, 2022 1:06 am

Carsko zvono koje je najveće zvono na svetu, tezine 216 tona, visoko je 6,14 metara, i presek 6,6 metara i koje nikada nije zazvonilo. Pri pozaru 1736 god se ostetilo i odpalo jedno parce.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 32c10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 32d10

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 09, 2022 1:07 am

Mocni carski top (Car puska) koji nikada nije upotrebljen. Ogroman top koji je narucen1586.g. Top je težak 38 tona, dug 5,34 metara. Po Ginisevoj knjigi rekorda, ovo je top najveceg kalibra
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 33a11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 33b10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 33e10

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 09, 2022 3:53 am

Jedna od uspomena za zivot je i poseta poznatom Moskovskom cirkusu Nikulin, koji je osnovan 1880 god i jedan je od najstarijih cirkusa u Rusiji.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 126”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 226
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 2a22

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 09, 2022 3:54 am

Vec kod ulaza vidimo organizaciju i kvalitet. Neki su i smeli pa se slikaju sa divljim zivotinjama.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 325”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 423

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 09, 2022 3:56 am

Program je je veoma zanimljiv i raznovrstan. Osim klauna koji je odusevio svu publiku, sledili su razni numere kao naprimer, madjionicari, akrobati razne vrste, razne dresure kako domace tako i divlje zivotinje. 
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 719”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 1218
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 1515
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 16a15”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 1715”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 1813

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeWed Feb 09, 2022 11:43 am

Slobodan dan pa setamo Moskvom kada primetim ovaj slucaj. Vidimo da covek parkira kola i utrci u neku ustanovu. Nedaleko videvsi to cuvar pridje i omota neku traku oko kola i u isto vreme pozove sleb sluzbu. Ubrzo dodje vlasnik auta i poce moliti i kukati da mu neodnesu kola. Nistu nije pomoglo, majstori nastavili sa tovarom i odvezose kola.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 3512”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 35a11”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 35b11
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 35c12

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 10, 2022 1:19 am

Par like sa proslave dana pobede nad fasizmom.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 36a10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 36aa10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 36aaa10
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 36bb10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 3712”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 37a11

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 10, 2022 8:23 am

Nas zadnji dan u Moskvi (to jest izpod Moskve). Dan provodimo vozeci se s jednim od najlepsih metroa na svetu, a to je apsolutno Moskovski.
Cak 44 stanice su pod zastitom UNESCO-a, i smatraju se kulturnom bastinom Rusije.
Gradnja je zapoceta 1930-ih i danas ima ca 400 kilometara pruge sa 14 linije i 200 stanice. Po informaciji koju smo dobili, radnim danom u metrou se preveze između 8 i 9 milijuna putnika.
Mi smo se provozali malte ne na svim linijama. Stanice su ukraseni i pozlaceni, plafoni, lusteri u barokstom stilu, marmorki stubovi. Sto je mene prvenstvo inponiralo, je CISTOCA. Nigde pikavca, parce papira, nigde izsarano ili izpisano.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 2a23”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 127

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 10, 2022 8:25 am

Posto se nas hotel nalazilo uz ovu stanicu, pocecemo nase putovanje odavde.
Partizanskaya, pusten u saobracaj 18 Januara 1944 god. Po informaciji koju smo dobili, ova stanica se uzurbano pravila zbog Nemacke opsade Moskve.  U slucaju kapitulacije Moskvse, odavde bi Stalin bio evakuisan.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 128”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 227”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 326

SveJug: komentar modifikovan dana: Thu Feb 10, 2022 10:38 am; prepravljeno ukupno 1 puta

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 10, 2022 10:31 am

Komsomolskaja, pusten u saobracaj 30 Januara 1952 god.”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 129”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 228

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 10, 2022 10:32 am

Elektrozavodskaya, pusten u saobracaj 15 Maja 1944 god.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 130”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 229

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 10, 2022 10:33 am

Prospekt Mira, (staro ime Botanicka basta) pusten u saobracaj 1 Maja 1958 god, dogradjena 1966 god.  
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 1-210”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 230”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 424

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 10, 2022 4:19 pm

Mayakovskaya, pusten u saobracaj 11 Septembera 1938 god, dogradjeno 1967 god.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 132”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 232

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeThu Feb 10, 2022 4:20 pm

Novoslobodskaya, pusten u saobracaj 30 Januara 1952 god.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 133”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 233”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 327

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 11, 2022 2:15 am

Ploshchad Revolyutsii (Revolution Square) pusten u saobracaj 13 Marta 1938 god. Signum stanice su 76 bronzane statue koji obelezavaju Sovjetski narod. Medju ostalima je granicar sa kerom. Mit medju studentima da ce na predstojecim tenti poloziti ako pomazi kera po njusci.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 234”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 618 
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 721”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 817

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 11, 2022 2:17 am

Belorusskaja (Zamoskvoretskaja linija) Belarusskaya, pusten u saobracaj 1952 god.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 134”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 235”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 328 

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 11, 2022 3:42 am

Kiyevskaya (Arbatsko–Pokrovskaya linija) pusten u saobracaj 13 Marta 1938 god.
Cetvrta slika je kolaz slika sa plafona.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 135”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 236”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 329

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 425

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 11, 2022 3:44 am

Arbatskaya (Arbatsko–Pokrovskaja linija) pusten u saobracaj 5 Aprila 1953 god.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 426”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 619”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Img_0910

Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeFri Feb 11, 2022 3:52 am

Sa ovim bi zavrsio reportazu iz Rusije i nadam se da nije bilo isuvise dugacko. Bilo je jos dosta toga postaviti ali sam pokusao obuhvatiti najinteresntnije dozivljaje, barem iz mog ugla gledista.

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeTue Apr 26, 2022 1:09 pm

Ostrvo Hven

Ostrvo Hven nalazi 4 km od Svedske obale i 8 km od Danske. Do nje se stize brodom ili iz mesta Landskrona, Svedska ili Kopenhagena, Danska.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 1a25”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 2a29”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 3a23
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 3aa11
Ostrvo pripada Svedskoj od 1658 godine posle potpisanog primirja u Roskilde. Duzina ostrva je 4,5 km, sirina 2,6 km koja cini 7,5 km².  Najvislja tacka je 45m iznad mora odakle se pruza fantastican pogled. Ovde zivi svega 370 stanovnika. Vrhunac stanovnistva je bio 1930-ih kada je broj dostigao ca 1300 osobe.

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 4a18”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 5a18
Ostrvo kao takvo je veoma pogodan za dnevne setnje a mogu se zapazati i veliki broj biciklista koje je mozda i najpopularnije, pogotovo nama.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 9a20

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeTue Apr 26, 2022 1:13 pm

Ostrvo je poznato po dve stvari:

- Po naucniku Tycho Brahe koji je 1570 nasred ostrva sagradio dvorac Uraniborg kao svoju observaciju Stjerneborg.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 27-por10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 28-tyc10”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 25_obs10

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 26_obs10

Brahe se suprotstavio Nikoli Koperniku i branio heliocentricni geocentricni model, prema kojem se mesec i sunce okrecu oko zemlje, dok se Mars, Merkur, Venera, Jupiter i Saturn okrecu oko sunca.
Sva ta zapazanja su rezultat zahvaljuci svojim studijama u Lajpcigu.

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeTue Apr 26, 2022 1:17 pm

-Drugo po cemu je ostrvo poznat je vhisky koji se ovde pravi od lokalno produciranih sastojaka.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 13a15”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 14a14”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 15a19 

Posetu fabrici poceli smo obilaskom gde se na najmoderniji i najsavrseniji nacin danas proizvede Hven vhisky
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 18a16
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 20a14

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 21a11

SveJug: komentar modifikovan dana: Tue Apr 26, 2022 1:28 pm; prepravljeno ukupno 2 puta

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitimeTue Apr 26, 2022 1:21 pm

Veliki broj ljudi imaju i svoje eksluzivnije zelje pa se ekspementarise kako doci do nekog ekstra ukusa, mirisa kao naprimer gde se ovim buradima pusta neka posebra muzika sa nadom da ce to dati specifican miris, ukus.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 19a15

I na kraju i degustacija raznih proizvoda.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 24b10 
Sto je i najinteresantnije da se od ovih proizvoda NE moze se kupiyi, poneti nista sa sobom!
Svedski zakon kaze da se alkoholna pica mogu prodavati SAMO u specijalnim prodavnicama (Systembolaget). Tako da smo zeljenu kupovinu morali naruciti i preuzeti u nasu lokalnu prodavnicu.
”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 22a13

”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 23a14

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: ”Secanja na moja putovanja kroz zivot”   ”Secanja na moja putovanja kroz zivot” - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down

”Secanja na moja putovanja kroz zivot”
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
 Similar topics
-
» Pivka - Postojna avgust '84. - septembar '85.
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» Zapisi sa mojih putovanja
» ABHO - izviđači Skopje Gjorče Petrov
» Korisni, zanimljivi i zabavni linkovi - preporuke