FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ratni vojni invalidi JNA

Go down 
2 posters
AutorPoruka
1.GMBR
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2021-11-13

Ratni vojni invalidi JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Ratni vojni invalidi JNA   Ratni vojni invalidi JNA Icon_minitime24.11.21 7:35

Pošto sam ja invalid, nepokretan i prikovan za mesto stanovanja, ovo prokleto računalo mi je jedina sveza sa životom...
Ima li još ovde invalida ratnika JNA ? Hteo bih da naša druženja organizujem u Beogradu gde sada živim zadnjih 20 godina, to me posebno zanima...
Na vrh Go down
vladimir
Podpukovnik
Podpukovnik



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6171
ČLAN OD: : 2011-01-25

Ratni vojni invalidi JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ratni vojni invalidi JNA   Ratni vojni invalidi JNA Icon_minitime24.11.21 9:34

e to ne znam. moj komsija  se sa odsluzenja vojnog roka JNA vratio KAo invalid i prima penziju od 19god. za sve ostalo imas PP.  MOJ RESPEKT I POSTOVANJE TEBI. pozz BGD
Na vrh Go down
1.GMBR
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2021-11-13

Ratni vojni invalidi JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ratni vojni invalidi JNA   Ratni vojni invalidi JNA Icon_minitime24.11.21 20:00

Kako se zvao onaj ministar Srbije za ratne invalide šta je dao intervju ?
Beše na youtube taj intervju pred pet šest, ili sedam osam godina, gledao sam ga i hteo bi opet, al sad sam zaboravio kako se zvao taj ministar a bez toga ne mogu da ga nađem...
Na vrh Go down
1.GMBR
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 31
ČLAN OD: : 2021-11-13

Ratni vojni invalidi JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ratni vojni invalidi JNA   Ratni vojni invalidi JNA Icon_minitime26.11.21 1:49

.


Ima nas zvanično 80 000 hiljada u Srbiji, ali taj podatak zapravo je netačan...
Taj podatak naveo je i ministar u ovom intervju gore kojeg tražim, međutim to je zapravo broj osoba koji ostvaruju prava na osnovi sopstvenog invaliditeta zbrojen sa osobama koje ostvaruju prava na osnovi pogibije člana porodice u ratu...
Dakle, taj broj od 80 hiljada obuhvata i članove porodice palih boraca, a ne samo nas invalidr...
I druga stvar, taj broj odnosi se samo na period do petog meseca 1992. Svima posle toga koji su nastradali država ne priznaje taj status "RVI" nego se to za njih drugče rešava...

E sad mene interesuje stvarna cifra. Ne verujem da će netko ovde da iznese tačne brojke za ove nakon 1992. ali mogli bismo barem da ustanovimo ove do 1992.
Dakle, koliko od 80 000 korisnika prava ratnog invaliditeta do 1992. otpada na stvarne invalide, a koliko na članove porodice poginulih ?


Verujem i čvrsto sam ubeđen da mi ratni vojni invalidi možemo da postanemo politička snaga u Srbiji i da počnemo da predvodimo ovaj narod, da stanemo pred ljude. Treba da stranku svoju osnujemo, em šta nas ima puno em možemo da predstavljamo moralnu snagu u Srbiji - ako neće ovaj narod nama da veruje - koji smo dokazano bili spremni sve da stavimo na kocku za otadžbinu, naša deformirana tela svedoče ko smo i šta smo, onda kome mogu da veruju ?

.
Na vrh Go down
Sponsored content





Ratni vojni invalidi JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ratni vojni invalidi JNA   Ratni vojni invalidi JNA Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ratni vojni invalidi JNA
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Осматрачница-
Idi na: