FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Pula - Katarina, mornarička pešadija

Go down 
+116
damjan72
pera84
barbican
Nikica1973
oktagon
dunja963
Berač šparuga na utvrdama
vojniks
semsudin
Charapan
Jaroslav
pula84
PORUCNIK
drzarkoff
Simonoski
slonche
aries
misamld
BORKO
opatija
jun87
toni105
Kapetan56
trc 79/80
Komandni vod
taneski goran
petrovic mirko
DŠKM
Zoran.jancevski
navyblue
Suljić Irfan
zastavnik
vlado nikolovski
goran9030
beka bucan
kasup
sulja
Mile65
pulajna
Smoki
split
mornar71
Katarina 1983
scout88
Minolovac
Vojnik Graničar
Brajić
dpuric
BRKA
milutins
Radovan Radovanovic
Rasko'
Blagoje
Neša
more6
toma82
lacoš
Anes suno secondo
Djole71
Alef
marioslo
janeztrdi
damjan 72
kg-88
MUSHOKI
SveJug
flexi
missar
lutfi m
kapija
dragisa lazic
davor1
Max Blitz
Stazio
vojnik231
slisko
brioni 82
Gringo
Milan1
vickyvicky
bežigrad
vadragan
Mikoyan
milan55
vladimir era uzice
Boban88
maks
vladimir
vlade021
alexandar
Slaviša Makso
Kap. Stanimirović
generacija80
johnny b
pelister1
dragnik
marinac
mario5
slavi
rade09
vojnik1984
Korto
Prasac
m@x
Gerr
Giuliano
nesa65
bravid
mgalic2
Marduk
BUNKERMAN
purger
mad-max
VBČ
kole
madamov
120 posters
Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
AutorPoruka
mad-max
Vodnik
Vodnik
mad-max


Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 403
ČLAN OD: : 2009-05-01
DOB : 56
M(j)esto zagreb hrvatska

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime28.06.10 0:49

drugovi dobro nam došli !
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13039
ČLAN OD: : 2009-05-01

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime03.07.10 9:09

Poruka od jednog gosta foruma:

ja sam bil u puli artilerac kod kapetan zelic 1984

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime03.07.10 11:23

Što se gost boji doći na forum, nije još nitko stradao na forumu? Smile
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime03.07.10 19:02

Možda ostala tabla MINIRANO lol!

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
VBČ
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
VBČ


Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 13039
ČLAN OD: : 2009-05-01

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime03.07.10 20:50

Nazalost ima onih koji ne znaju kako funkcionira forum, pa šalju poruke administraciji. Ja sam prije pokušavao objasniti kako ide registracija i javljanje na forum. Sad sam odlučio takve poruke jednostavno prenijeti ovako.
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime04.07.10 18:58

Vojnik bez čina (citat):
Nazalost ima onih koji ne znaju kako funkcionira forum, pa šalju poruke administraciji. Ja sam prije pokušavao objasniti kako ide registracija i javljanje na forum. Sad sam odlučio takve poruke jednostavno prenijeti ovako.

Jel to vrijedi i za rate kredita lol! bounce

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
nesa65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2010-07-08

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdravlja vas augustovska '84.   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime08.07.10 0:13

tek sada sam video slucajno ovaj forum a tebe adamov pozdravlja tigar s briona ja mislim da znas koje to bio na katarini. pirat

Grof 203 voli ovaj upis

Na vrh Go down
nesa65
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2010-07-08

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: pozdrav augustovska 84   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime08.07.10 0:30

sve koji su bili na katarini pozdravlja Tigar s Briona mislim da znate koje to bio pirat

Grof 203 voli ovaj upis

Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime08.07.10 15:52

Tigre pozdrav! cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Giuliano
Gušter
Gušter
Giuliano


BROJ POSTOVA: : 6
ČLAN OD: : 2009-09-14
DOB : 65
M(j)esto Umag

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime22.07.10 2:57

JRM Pula, Katarina, ali samo mjesec dana (cca od 15.o5 do 15.o6 1977.) 51.klasa.
zgrada pored kantine gdje je bio servis (odjeća za vojsku).
Nakon toga vojna bolnica Pula do 14.08.1978.
Na vrh Go down
Gerr
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2010-08-27
M(j)esto Slovenija

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime27.08.10 22:48

Prvi dan vojske 15.12.1985 spavao sam na Katarini onda drugi dan vozili su nas na Brione .
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime28.08.10 8:12

Gerr, dobrodošao!
Na vrh Go down
m@x
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2010-09-20

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime20.09.10 14:07

Bio sam na Katarini svega 2 mjeseca, od 15.12.1987 do 15.02.1988 (od početka služenja vojnog roka) ako se ne varam VP 9030. Nakon osnovne obuke i početka obuke na ZIS-ovima (top 76,2mm) nas 15-ak je prešlo u Umag (među "prašinare" koji su nas zvali "plavcima" zbog modrih beretki). :-)


m@x: komentar modifikovan dana: 20.09.10 14:10; prepravljeno ukupno 1 puta (Reason for editing : datumi :-))
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime23.09.10 7:01

M@x, dobro nam došao!
Na vrh Go down
Prasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2010-12-19

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav!   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime19.12.10 11:24

Svima puno pozdrava. Bio sam na Katarini,decembarac 1990 pa do 6.mjeseca 91. Dali ima još netko aktivan na forumu iz te klase?
Na vrh Go down
Prasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2010-12-19

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime19.12.10 11:26

Za Bravida,dok sam ja služio kap.Ćulić je položio za kapetana 1.klase ali je čekao ,čini mi se godine szaža za čin,a Ćurka je bio major. Također sam bio u četi kapetana Babića.
Na vrh Go down
mgalic2
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
mgalic2


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 695
ČLAN OD: : 2009-08-02

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime19.12.10 12:34

Dobro nam došao!
Na vrh Go down
purger
Kapetan I klase
Kapetan I klase
purger


Forumska Spomenica 2009 FS
Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) Orden NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
BROJ POSTOVA: : 4400
ČLAN OD: : 2009-11-15
DOB : 58
M(j)esto ZAGREB

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime19.12.10 15:52

Pozdrav cheers

_________________
Tko pjeva često zlo i misli
Na vrh Go down
Prasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2010-12-19

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav!   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime20.12.10 18:43

Ima li tko iz te generacije,decembarci 90? Neka se javi ,bilo bi zgodno podsjetiti se.Doduše desetara sam našao preko Face-a.Nakopn svega 19 godina. Neki dan slavio sam 20 godina odlaska u JNA. <,he nek se jave decembarci sa Katarine radi obljetnice. cheers
Na vrh Go down
bravid
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2010-06-27

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime21.12.10 21:59

Prasac (citat):
Za Bravida,dok sam ja služio kap.Ćulić je položio za kapetana 1.klase ali je čekao ,čini mi se godine szaža za čin,a Ćurka je bio major. Također sam bio u četi kapetana Babića.

Dobro nam došao na forum. Ja sam služio jul 89 - jul 90, II. četa, III. vod. Molim te, napiši malo, kako je bilo onih dana na Katarini. Jeli bilo nekih problema u kasarni....
Kap. Babič je bio k-dir II. čete. A ostali oficiri u toj četi iz sečanja bili su vodnik Vukelj Alija, stariji vodnik I. klase Milan Marič, kapetan Kantar, pa neki pporučnik iz Bosne ...

Lep pozdrav iz Slovenije.

Na vrh Go down
Prasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2010-12-19

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav svima   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime21.12.10 23:19

Pa sada kako početi kako je bilo na Katarini? Dok sam se pojavio na Katarini negdje 19. 12 1990 s gadnim mamurlukom bilo je mučno. Šalim se,ma bilo je normalno (mislim ,gledano politički ) do 4 mjeseca 91. Zimi cjepali drva za učionu i Ćurkinu kancelariju (major Čurćić). Poručnik iz Bosne,pretpostavljam da misliš na Jasmina Omerovića,mislim da je vodio protuoklopni vod u 2.četi. Vodnik Alija je bio ljut na majora jer ga nije pustio na bratovu svadbu,tako da se je provodio s nama na Kovačevu polju nekih desetak dana. Ima toga još,međutim to ide u slijedećem nastavku. Svima puno pozdrava!
Na vrh Go down
bravid
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2010-06-27

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime23.12.10 19:38

Prasac (citat):
Pa sada kako početi kako je bilo na Katarini? Dok sam se pojavio na Katarini negdje 19. 12 1990 s gadnim mamurlukom bilo je mučno. Šalim se,ma bilo je normalno (mislim ,gledano politički ) do 4 mjeseca 91. Zimi cjepali drva za učionu i Ćurkinu kancelariju (major Čurćić). Poručnik iz Bosne,pretpostavljam da misliš na Jasmina Omerovića,mislim da je vodio protuoklopni vod u 2.četi. Vodnik Alija je bio ljut na majora jer ga nije pustio na bratovu svadbu,tako da se je provodio s nama na Kovačevu polju nekih desetak dana. Ima toga još,međutim to ide u slijedećem nastavku. Svima puno pozdrava!

Prasac, puno ti hvala za te tvoje informacije. Čitavši tvoj tekst, moja sječanja su se vratila u onu daleku 1989/90 ....
Imaš pravo, pporučnik je bio Omerović, a Vukelj je bio moj k-dir voda.

Sečaš li se možda desetara iz 3. voda 2. čete?

Lep pozdrav

Na vrh Go down
Prasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2010-12-19

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime23.12.10 22:13

cheers Ovako idu stvari,imam spisak,davno napisan,ljudi kojih se sjećam iz tog perioda. Međutim spisak obuhvaća samo dijelove 1. i 2. voda,tako da osim komandira 3.voda Vukelj Alije,nikoga se i ne sjećam .Možda da napišeš ako si mislio na nekoga određenoga,ovako nemogu se prisjetiti.
Na vrh Go down
bravid
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 9
ČLAN OD: : 2010-06-27

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime30.12.10 12:15

Prasac (citat):
cheers Ovako idu stvari,imam spisak,davno napisan,ljudi kojih se sjećam iz tog perioda. Međutim spisak obuhvaća samo dijelove 1. i 2. voda,tako da osim komandira 3.voda Vukelj Alije,nikoga se i ne sjećam .Možda da napišeš ako si mislio na nekoga određenoga,ovako nemogu se prisjetiti.

Ha, ha, i ja sam napisao spisak sa imenima, pa sam ga kasnije negkde ostavio. Na tavanu možda!? Sečam se samo jednog Albanca, nekog Ardena ili tako nešto.

A što se Vukelja tiče, za vreme nastave na poligonu, kad su moji drugovi gutali prašinu, ja sam ga učio engleski, kako bi mogao da "peca" turistkinje po Puli. :-))).

Možeš li mi napisati što o kap. Babiću. Kako se on držao u 1990.?

Lep pozdrav.

p.s. Sretni praznici in puno zdravja in sreče u novoj 2011.

Na vrh Go down
Prasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2010-12-19

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime30.12.10 14:11

Ja sam izgleda spisak slučajno i sačuvao a i našao,kakav sam smotan. A kap. Ž. Babić? Vrlo dobro se sjećam da je dosta konzumiraop Badel Brandy tzv. Konjak . Održao nam je govor na našem prvom gađanju,da će pucati u svakog tko se okrene na strelištu s puškom u ruci,"puška kao i pogled smiju samo pravo ili tako nešto slično. A pošto je i napomenuo da je bio prvak ili viceprvak Vojno-pomorske oblasti u pištolju i bacanju sjekirice (valjda one koju su dužili izviđači,nemam pojma) svi smo mu vjerovali...
Također ,sjećam se da su ga smjenili,negdje u periodu rata u Sloveniji,zašto,nemam pojma.Četu je nakon njega preuzeo kap. Jelenko.
Gle,ja osobno nemrem ništa loše o njemu reći,barem sada,nakon 20 godina,isto bih volio znati šta je s njim?




Svima sretan Božić,koji god da slave,kao i sretna nova 2011. ( mislim da će nam svima trebati puno sreće,bez obzira na politiku i opredjeljenja )

Na vrh Go down
Prasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2010-12-19

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav!   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime12.01.11 10:35

Pa dobro,ljudi moji,imali koga s "Katarine",živog i bar malo zdravog da se javi,pogotovo iz klase decembar 90? Ma iz bilo koje klase?!
Na vrh Go down
Korto
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-01-25

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime25.01.11 21:21

Pozdrav drugovi "gušteri". U moje vreme je bio običaj da za ručkom neko vikne : "PRIJATNO NAJSTARIJA !" E, pa čini mi se da bih ovde jedino ja mogao odgovoriti sa "hvala" jer sam bio klasa oktobar 1982. farao
Inače, na Katarini sam bio samo par puta: dolazak (kupanje, šišanje, zaprašivanje, zaduživanje opreme), prva noć u vojsci a odmah ujutru pravac Brioni. Drugi put, naravno, zakletva i još jednom po nekom sitnom poslu.

Brioni su, inače, posebna priča. Bio sam u BsT vodu na poluostrvu Kavarola i obuka je zaista bila gadna, a to ne pričam napamet jer sam drugu polovinu vojnog roka proveo u Fizeli, uvali ispod Muzila i tačno preko puta Katarine. Kad se setim discipline na ostrvima i raspuštenosti u ovoj kasarni, čini mi se da sam služio dve potpuno različite vojske.

Na vrh Go down
Marduk
Mladji Vodnik
Mladji Vodnik
Marduk


Veteran Foruma Spomenica Prvoborca
Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 311
ČLAN OD: : 2009-05-01
M(j)esto Njemacka

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime25.01.11 21:29

Korto, dobrodosao na forum! cheers
Na vrh Go down
Prasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2010-12-19

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Prijatno Korto!   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime25.01.11 21:59

Dobrodošao! Evo,nakon vapaja,barem netko da se javi. E sad,dali misliš na Muzil po pitanju raspuštenosti (naspram Fižele ) ?
Na vrh Go down
Korto
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-01-25

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime25.01.11 23:37

Prasac (citat):
Dobrodošao! Evo,nakon vapaja,barem netko da se javi. E sad, dali misliš na Muzil po pitanju raspuštenosti (naspram Fižele)?

Na Muzil sam išao poslovno (bio sam "ćata", znate, a činjenica da je podoficir zadužen za administraciju bio moj "zemljak" je, naravno, čista slučajnost Cool, par puta na ručak i jednom na vađenje zuba (brrr...), tako da se moj komentar odnosi na Brione vs. Fizela. Na ovom prvom navedenom je važio PS u najgorem smislu te reči, a ovamo... oficir poziva mornara a ovaj mu prilazi sa kapom zabačenom na leđa, rukama u džepovima, cigaretom u zubima i pita ga: "Šta ćeš ?" Komentar, mene tada mladog i neiskusnog, je bio: "Na Brionima bi te, zbog ovoga, streljali !"

Na vrh Go down
Prasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2010-12-19

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Zemljaci   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime26.01.11 17:17

He,he i ja sam slučajnošću završio kao čata u Log.bataljonu,jbg. komandir je bio iz Zagreba.Doduše karijera mi je kratko trajala,pa sam ubrzo vraćen u bataljon pješadije.
Na Muzilu smo bili svega dva,tri puta vozili su nas barkasom na telefon,na Katarini nije bilo govornice. A Brione smo vidjeli kad su nas odvezli des.čamcima na kupanje ali na neke puste predjele,e to je bio smijeh,neplivači a šute od srama i gaze u more....
Na vrh Go down
Korto
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2011-01-25

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime26.01.11 23:28

Prvo, moram se izviniti jer sam propustio da se zahvalim na dobrodošlici. Dakle, Marduk i Prasac HVALA ! Smile

Drugo, odavno sam hteo da saznam organizaciju i raspored te "Pulske brigade MP". Naravno da su 2. i 3. četa, BsT i MB vod, kao i inžinjerijska i pozadinska četa mog bataljona bili na Velikim dok je 1.četa bila na Malim Brionima... ali gde su bili ostali delovi te Brg (Katarina, Veliki Lošinj...). Kad smo već kod toga, koja beše zvanična oznaka te jedinice u JNA i čiju ono beše nastavljala tradiciju iz vremena NOB (znam, znam ponovili su nam to stotinu puta, al godine čine svoje, jbg... Embarassed )

Treće: Kao i 99,99 posto članova ovog foruma želeo bih da se "čujem" sa mojim drugovima iz tog perioda. Iskren sam kad kažem da me samo interesuje kako su pretekli iz sr...a 90.tih ! NIŠTA DRUGO !

Na vrh Go down
Prasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2010-12-19

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav!   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime27.01.11 8:54

A sad,što se tiče rasporeda,na Katarini je bio bataljon mornaričke pješadije,međutim u periodu mog dolaska na odsluženje to postaje ,čini mi se motorizirana pješadija,službeno.i dalje smo desantirali i slično ali su uklonili plave beretke,oznake za rukav,plave potkape i slično.Na odsluženju sam bio u periodu( "decembarac") ´90 na ´91 .
Na vrh Go down
vojnik1984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2011-03-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: hladno more   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime17.03.11 14:36

madamov (citat):
Od avgusta 1984. do kraja decembra 1984. Kapetan Stanimirović komandir čete.

ehhhhhhhhhhh taj kapetan prve klase sa naocalima. najbolji je bijo vodnik prve klase budkovic salkan januarska 1984 druga ceta

Na vrh Go down
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime17.03.11 15:08

vojnik1984 (citat):
madamov (citat):
Od avgusta 1984. do kraja decembra 1984. Kapetan Stanimirović komandir čete.

ehhhhhhhhhhh taj kapetan prve klase sa naocalima. najbolji je bijo vodnik prve klase budkovic salkan januarska 1984 druga ceta

Da, kapetan prve klase za kojeg se pričalo da je pre toga bio major, pa je degradiran. S obzirom da za tih 14 meseci u JNA nisam čuo da je još neko od mojih drugova koji su u isto vreme širom SFRJ bili u JNA imao kapetana prve klase za komandira čete, to možda i potrđuje tu priču. B)

Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime17.03.11 15:16

Korto (citat):
Brioni su, inače, posebna priča. Bio sam u BsT vodu na poluostrvu Kavarola i obuka je zaista bila gadna, a to ne pričam napamet jer sam drugu polovinu vojnog roka proveo u Fizeli, uvali ispod Muzila i tačno preko puta Katarine. Kad se setim discipline na ostrvima i raspuštenosti u ovoj kasarni, čini mi se da sam služio dve potpuno različite vojske.

Eh, ja sa Katarine završio na Brionima u pozadini, prvo jedno mesec dana prao bidone u kuhinji, a onda neki veseli Bosanac aprilac pred skidanjem napravio sranje u gradu, pa ga za kaznu posle pet dana zatvora bacili na moje mesto, a mene na njegovo tako da sam otatak vojnog roka za linijom delio, sekao i primao hleb/kruh i spremao po kuhinji šta treba. Tj. pravio sam ekološku katastrofu u Jadranu jer man je bilo naređeno da konzerve bacamo u more na jednom rtu par stotina metara od kuhinje (pored kuhinje je bila baraka u kojoj je bila oprema za kuvanje kada se ide na teren, prolazilo se pored te barake, pa napred još jedno 150 metara). Ispod tog rta je more prilično duboko i moglo se na dnu videti brdo praznih konzervi. Jednom sam pitao zastavnika, kada me je provalio da sam i karton bacio u more sa konzervama, zašto mi to ne skupljamo i šaljemo na reciklažu, odgovor je bio ćutanje.

Prošrih priču, ja sam imao isto tako opasnu obuku, ali je disciplina na Katarini bil daleko manja od one na Brionima, iako sam bio u pozadini. Jedino što je bilo lakše na Brionima je kupanje, nisi morao da brineš da li će da te uhvate, jer kada te uhvate bilo je samo "Izlazli napolje" bez posledica.

Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime17.03.11 15:19

Korto (citat):
Drugo, odavno sam hteo da saznam organizaciju i raspored te "Pulske brigade MP". Naravno da su 2. i 3. četa, BsT i MB vod, kao i  inžinjerijska i pozadinska četa mog bataljona bili na Velikim dok je 1.četa bila na Malim Brionima... ali gde su bili ostali delovi te Brg (Katarina, Veliki Lošinj...). Kad smo već kod toga, koja beše zvanična oznaka te jedinice u JNA i čiju ono beše nastavljala tradiciju iz vremena NOB (znam, znam ponovili su nam to stotinu puta, al godine čine svoje, jbg... Embarassed)

Bilo je nešto na Malom Lošinju, jednom sam bio u radnoj jedinici tamo negde ispod Muzila i tovarili smo jedan DTM hranom i još nekim potrepštinama za Mali Lošinj.

Takođe, ne znam da li je Brionska vojna policija spadala u našu Brigadu ili ne?

Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime17.03.11 15:23

nesa65 (citat):
sve koji su bili na katarini pozdravlja Tigar s Briona mislim da znate koje to bio pirat

Podseti me, klaso, ja na Brione dođoh decembra te godine, pred samu Novu godinu, ali se Tigra ne sećam.
Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime17.03.11 15:25

Giuliano (citat):
JRM Pula, Katarina, ali samo mjesec dana (cca od 15.o5 do 15.o6 1977.) 51.klasa.
zgrada pored kantine gdje je bio servis (odjeća za vojsku).

Sedam godina i tri meseca kasnije iz tog servisa uzeh čizme pešadinke. B) One sa onim jednim kaišećem na vrhu sara.
Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime17.03.11 15:28

bravid (citat):
Dobro nam došao na forum. Ja sam služio jul 89 - jul 90, II. četa, III. vod. Molim te, napiši malo, kako je bilo onih dana na Katarini. Jeli bilo nekih problema u kasarni....
Kap. Babič je bio k-dir II. čete. A ostali oficiri u toj četi iz sečanja bili su vodnik Vukelj Alija, stariji vodnik I. klase Milan Marič, kapetan Kantar, pa neki pporučnik iz Bosne ...

Babić je bio poručnik kada sam ja bio tamo (avgust 1984. do decembra), i komandir pratećeg voda, čini mi se. Dakle, on je preuzeo četu od Stanimirovića, znaš li možda gde je otišao Stanimirović?
Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime17.03.11 22:38

Da vidim da li ću moći sliku da ubacim:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Uspeh. B) Elem, sleva na desno imena kojih se sećam: skrzo levo, Zoran Špehar iz Beograda, zagrlio Nišliju, imena se ne sećam, ali sam 99% siguran da je čovek iz Niša, potom do njega moja malenkost, zagrlio Gorana, desetara, sa Petlovog brda u Beogradu, ispod Gorana Marković, imali smo u vodu dvojicu koji su se isto zvali i prezivali, ovaj je R. Marković, drugi je bi iz Vranja. Pored Gorana, isto desetar, ne znam ime, a pored njega Steva iz Ivanjice. Špehar i Steva se sredinom decembra 1984. otišli u prekomandu u Vojnu policiju na Brione.
Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
vojnik1984
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2011-03-16

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime19.03.11 16:24

[You must be registered and logged in to see this image.]

ja mislim da je pored gorana onaj se preziva cibaric a za ime nisam siguran mislim da se zvao nikola. evo kako izgleda Katarina

Na vrh Go down
Prasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2010-12-19

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav!   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime20.03.11 14:03

Hvala na slici "Katarine",imaš li možda još koju fotografiju iste?Već s Mad am razmišljao obići "Katarinu" ali Pula mi nikako nije usput. Ali morat ću prije nego kakav elitni shoping centar izgrade. Mad
Proveo sam u toj zgradi desno,podosta mjeseci,na katu pa hodnik desno,s pogledom na more.
Na vrh Go down
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime21.03.11 13:50

Da, i ja bih voleo. Možda neki produženi vikend pa da povedem ženu i dete, sada se od Beograda do Istre može stići za šest sati.

Nego, dole desno je bila druga ćeta, a gore desno treća. Jedan od ona dva prozora na drugom spratu u sredini je bila prostorija sa foto laboratirojm, u moje vreme je to dužio neki Guđić iz Bora, njega bi vojnik1984 trebalo da zna, bio je "aprilac" čini mi se.

Skroz desni prozori, preko kojih ide onaje deo okrečen u belo su umivaone i WC-i.

A u onoj zgradi pravo su nas davili sa POIV-om. B)

Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime21.03.11 13:56

madamov (citat):
ispod Gorana Marković, imali smo u vodu dvojicu koji su se isto zvali i prezivali, ovaj je R. Marković, drugi je bi iz Vranja.

Setih se imena, Zoran R. Marković je ovaj na slici (R. je od Ranđela, mislim da je bio negde iz Šumadije), drugi Zoran Marković je bio iz Vranja.
Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
Prasac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2010-12-19

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Pozdrav svima   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime21.03.11 13:56

E, a u moje vrijeme, 90/91 ,druga četa je bila gore lijevo,u prizemlju su bili protuoklopna četa i minobacači. U prijašnjem postu krivo sam se orijentirao,druga četa ipak gore lijevo.
Na vrh Go down
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime21.03.11 13:59

Još jedna slika:

[You must be registered and logged in to see this image.]

Nikica1973 voli ovaj upis

Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime21.03.11 14:00

I još jedna:

[You must be registered and logged in to see this image.]

S desna na levo: Dražen Rozić (negde iz Slavonije, zaboravio sam, nisam ga video od moje prekomande na Brione), Zoran Špehar (Beograd, Zvezdara, sreli se par puta, poslednji put pre više od deset godina), Vlastimir Kostić, zvani Braša (Melenci kod Zrenjanina, viđali se neko vreme posle vojske, studirao Ekonomiju u Beogradu), i moja malenkost.


madamov: komentar modifikovan dana: 21.03.11 14:04; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime21.03.11 14:02

Da vas ne davim više, ima još na:

[You must be registered and logged in to see this link.]
Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
madamov
Gušter
Gušter



Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2009-05-19
DOB : 58
M(j)esto Beograd

Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime21.03.11 14:12

Prasac (citat):
E, a u moje vrijeme, 90/91 ,druga četa je bila gore lijevo,u prizemlju su bili protuoklopna četa i minobacači. U prijašnjem postu krivo sam se orijentirao,druga četa ipak gore lijevo.

Nego, znaš li možda može li se ući u kompleks?
Na vrh Go down
http://milan.adamov.rs
Sponsored content





Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Pula - Katarina, mornarička pešadija   Pula - Katarina, mornarička pešadija - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Pula - Katarina, mornarička pešadija
Na vrh 
Stranica 1/17Idi na stranicu : 1, 2, 3 ... 9 ... 17  Next
 Similar topics
-
» Mornaricka pesadija Trebinje 1988\89
» KATARINA I MONUMENTI - HOTELI
» VP 1159, VP 6030, Saura, Katarina, Vojna Bolnica, sve PULA 1977/1978
» PULA(07.01.1981. FIZELA), PREKOMANDA: BRIONI, PREKOMANDA: KATARINA- PETA CETA PLOVNIH SREDSTAVA, TRANSPORTER PT- ???
» PULA(07.01.1981. FIZELA), PREKOMANDA: BRIONI, PREKOMANDA: KATARINA- PETA CETA PLOVNIH SREDSTAVA, TRANSPORTER PJT-401

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: