FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories

HomeEventsRegistracijaLogin
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Za Ljubitelje Dobre Kapljice
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 23:19 by Doktor Živago

» Ilustrovane dosjetke
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 23:18 by goran9030

» KUTAK ZA VICEVE
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 23:06 by Doktor Živago

» Euro umjesto kune u Hrvatskoj
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 23:04 by Doktor Živago

» Sex u zrelim godinama
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 23:02 by Doktor Živago

» "Mudre" misli i izreke
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 23:01 by Doktor Živago

» Psi - ljubimci i lutalice
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 23:00 by goran9030

» STRIPOVI I ROTO ROMANI
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 22:59 by Doktor Živago

» Ah, te žene...
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 22:55 by Doktor Živago

Latest topics
» Za Ljubitelje Dobre Kapljice
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 23:19 by Doktor Živago

» Ilustrovane dosjetke
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 23:18 by goran9030

» KUTAK ZA VICEVE
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 23:06 by Doktor Živago

» Euro umjesto kune u Hrvatskoj
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 23:04 by Doktor Živago

» Sex u zrelim godinama
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 23:02 by Doktor Živago

» "Mudre" misli i izreke
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 23:01 by Doktor Živago

» Psi - ljubimci i lutalice
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 23:00 by goran9030

» STRIPOVI I ROTO ROMANI
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 22:59 by Doktor Živago

» Ah, te žene...
Izbjeglička kriza Icon_minitimeYesterday at 22:55 by Doktor Živago

Keywords
tito klasa zagreb 5327 karaula 2917 priroda Skoplje 1985 Bileca drugove muzika 1981 split Kasarna štip vojna ljubljana tražim surdulica pirot hrane bihać ZADAR bela marsal
Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Top posting users this week
goran9030
Izbjeglička kriza Vote_lcapIzbjeglička kriza Voting_barIzbjeglička kriza Vote_rcap 
Doktor Živago
Izbjeglička kriza Vote_lcapIzbjeglička kriza Voting_barIzbjeglička kriza Vote_rcap 
vladimir
Sloba1
Vojnik Graničar
pera84
arcibald01
dojran
JP99
Mikula 67
Affiliates
free forum

Izbjeglička kriza

Go down 
+4
vladimir
PORUCNIK
goran9030
VBČ
8 posters
Idi na stranicu : 1, 2  Next
AutorPoruka
VBČ
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
VBČ

Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 12605
ČLAN OD: : 2009-05-01

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime18.05.21 15:43

study

Tisuće ljudi je prebjeglo u Ceutu, španjolsku kolonijalnu enklavu na sjeveru Afrike. 
Maroko ih više ne spriječava u tome. A i što bi?

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime18.05.21 15:51

goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7035
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 57
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.05.21 0:21

SNIMKA KOJA JE DIRNULA SVIJET: Volonterka Crvenog križa grli uplakanog migranta

Izbjeglička kriza Izrezak-15

Luna kaže kako je emigrant bio iz Senegala te da je zagrljaj u tom dramatičnom trenutku doživio ‘poput pojasa za spašavanje’

Snimka mlade volonterke Crvenog križa kako grli uplakanog afričkog emigranta i fotografija policajca koji u moru spašava malu bebu osvanule su u četvrtak diljem Španjolske, u koju je preko enklave Ceute ušlo ilegalno više od 8000 migranata.

Luna i Juan Francisco postali su “lica humanosti” u trenutku kada se Španjolska suočavala s dosad nezabilježenom migrantskom krizom. Tijekom ponedjeljka i utorka su, plivajući pored graničnog prijelaza u Ceuti, u Španjolsku ušle tisuće migranata iz Maroka čija policija u tim trenucima nije sprečavala prelazak ljudi u susjednu zemlju.
POTRAGA ZA BRODOVIMA: Strahuje se da se najmanje 130 migranata utopilo u Sredozemnom moru

Luna, 20-godišnja volonterka Crvenog križa, na pješčanoj plaži sa španjolske strane žičane ograde davala je bočicu vode uplakanom emigrantu.

Pojas za spašavanje

“Samo sam ga zagrlila. Zagrliti nekoga tko traži pomoć je nešto najnormalnije na svijetu”, rekla je Luna, studentica socijalne integracije, za španjolsku televiziju TVE. Kaže da nije bila spremna na scene tisuća siromašnih emigranata u očajničkom pokušaju ulaska u bogatu Europu.

“Emigrant je plakao držeći ruku svog prijatelja koji je bio u nesvijesti. Uplašio se da je mrtav”, ispričala je Luna. “Govorio mi je nešto na francuskom, nisam razumjela ništa, no prstima je nešto nabrajao. Uvjerena sam kako je brojao prijatelje koje je izgubio tijekom putovanja do ovdje”, dodala je.
Luna kaže kako je emigrant bio iz Senegala te da je zagrljaj u tom dramatičnom trenutku doživio “poput pojasa za spašavanje”.
TRAGIČNA HAVARIJA: Najmanje 41 migrant izgubio život u potapanju plovila pred tuniskom obalom

Beba je preživjela, a Juan bio sretan

U tim trenucima je Juan Francisco, pripadnik pomorske službe Civilne garde, pokušavao iz mora iznijeti malu bebu.
“Bila je potpuno mokra i blijeda. Iskreno, nisam znao je li živa ili mrtva. Samo sam mislio kako da što prije dođem do obale, govorio sam si ‘brže, brže’ i ‘izdrži'”, ispričao je Juan Francisco. I uspio je. Beba je bila živa i zdrava.
Juan Francisco kaže kako je sretan što je na vrijeme bio uočio majku s bebom u moru.

U pamćenju joj je njegov izgubljen pogled

U srijedu i četvrtak je natrag preko granice vraćeno 5600 migranata, podatak je španjolskog ministarstva unutarnjih poslova. Mnogi od njih rekli su kako su ušli u Španjolsku kako bi našli posao jer “u Maroku nema ničega”.
Luna, koja ne zna kako se zove afrički emigrant kojeg je zagrlila, osjeća se krivom što nije mogla spriječiti da ga vrate preko granice u Maroko.
“U pamćenju mi je ostao njegov izgubljeni pogled”, rekla je.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.05.21 0:38

Mi ne možemo primiti sve koji bi htjeli doći, naša gospodarstva trpe zbog korone i tko zna koliko dugo ćemo se oporavljat. Priča se da ćemo desetljećima plaćat poseban porez za oporavak od korone, mada mogu mislit kako je tek kod njih tamo.

Tuga!

Jedino da EU uvede kvote za useljeništvo.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.05.21 0:46

Mislim da postoji puno bolje rješenje. 
Novac koji se sada djelomično i rasipa zbog stihijske podjele pomoći migrantima, ali i zbog mutnih poslova koji se rade pod krinkom toga mogao bi se preusmjeriti u fond za pomoć tim istim ljudima u njihovim domicilnim zemljama. 
Dakle, EU, SAD, pa i Kina, Japan... mogli bi dati još dodatnog novca za izgradnju infrastrukture u tim siromašnim zemljama. Pomoći im da se izgrade stanovi, tvornice, prometnice... i na taj način dati im priliku da žive u na svojoj grudi, na svoj način, ali i da žive zadovoljnije. 
Razvijene zemlje (a tu mislim i na bivše kolonijalne sile) bi mogle jednom odlučiti da barem 10-15 godina prestanu izrabljivati te nevoljnike i pomoći im da se oporave. 
Kolonijalne sile bi mogle vratiti dio bogatstva koje su opljačkale kroz stoljeća.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.05.21 0:50

goran9030 (citat):
Mislim da postoji puno bolje rješenje. 
Novac koji se sada djelomično i rasipa zbog stihijske podjele pomoći migrantima, ali i zbog mutnih poslova koji se rade pod krinkom toga mogao bi se preusmjeriti u fond za pomoć tim istim ljudima u njihovim domicilnim zemljama. 
Dakle, EU, SAD, pa i Kina, Japan... mogli bi dati još dodatnog novca za izgradnju infrastrukture u tim siromašnim zemljama. Pomoći im da se izgrade stanovi, tvornice, prometnice... i na taj način dati im priliku da žive u na svojoj grudi, na svoj način, ali i da žive zadovoljnije. 
Razvijene zemlje (a tu mislim i na bivše kolonijalne sile) bi mogle jednom odlučiti da barem 10-15 godina prestanu izrabljivati te nevoljnike i pomoći im da se oporave. 
Kolonijalne sile bi mogle vratiti dio bogatstva koje su opljačkale kroz stoljeća.

Ideja nije ni nova ni loša, ali sve te zemlje su korumpirane do daske. Pa eto kod nas koliko se novca slilo i još sliva,
ali uvijek naši nadju načina da probuše rupu u džaku žita. Čak se kralo iz donacija za nedavno potresom pogodjena područja.
U Africi je još gore, diktature, oligarhije, anarhija i kaos.

goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.05.21 1:17

Slažem se, međutim siguran sam da se može na neki način "prisiliti" te ljude da bolje žive kod kuće. 
U krajnjem slučaju postaviti neku vrstu promatrača i "tutora" koji bi ih vraćali na pravi kolosijek. 
Što se tiče diktature, anarhije i kaosa - pa imamo svjetskog policajca koji bi mogao tu ulogu odraditi i u nekoj od zemalja siromašnoj naftom ili vodom. 
U suprotnom, sav taj kaos i nered će se preliti preko naših granica i doći će kod nas. Migranti dolaze kod nas bez namjere da se mijenjaju i prilagođavaju. To je s jedne strane ok - imaju oni svoja ljudska prava i pravo na svoju autohtonost, ali je istovremeno i nepravedno prema starosjediocima kod kojih oni dolaze i mijenjaju pravila i navike života.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.05.21 10:04

Svjetski policajac djeluje samo kad su njegovi interesi u igri. Na koncu je to i razumljivo.
Nitko ga ne plaća za to da bude svjetski policajac.

Sad, koliko se kome može bilo što nametnut? I tko smo mi da nekom nešto namećemo?
Ipak su to nekakve suverene države. Bilo kakvo namećanje se može protumačit kao neokolonijalizam,
s obzirom na neslavnu prošlost naših kolonijalnih sila nekadašnjih.

Čak i da se bilo što politički nametne, kako ćeš nekome nametnut red, rad i disciplinu? To se stiče stoljećima. A, ako samo pogledamo u naše dvorište, ne treba nam ić tražit po Africi.

Možda je ovdje dobro navesti primjer DR Konga (nekadašnji Zair). To je jedna od najbogatijih država svijeta sirovinama. Obilje rijetkih i traženih metala, zlato, dijamanti... i najvažnije: voda! No, treba li upće spominjat gdje se ova država nalazi na razvojnoj ljestvici u svijetu?

goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.05.21 12:15

Apsolutno se slažem sa ovim argumentima, ali u ovom slučaju je u pitanju i naša koža. Prema tome ne bi se 100% pikalo ono "tko smo mi da nekome nešto određujemo". 
Odredili bismo im opciju za normalan život u svojoj zemlji, a za dolazak u našu (ili naše) omogućili redovnim putem - sa vizom ili bez nje, ovisno o dogovoru. 
Ovako se može postaviti pitanje migrantima: tko ste vi da ne prihvaćate naša pravila i našu pomoć, a istovremeno želite doći kod nas i živjeti po svojim pravilima?
Ako je tako, onda neka ostanu tamo gdje već jesu. 
Ovo zvuči grubo, ali na osnovu pravila koja smo mi kao država morali prihvatiti da bismo ušli u EU (kao i ostale članice) logično je da očekujemo da se svi moraju držati tih pravila. 
Evo na primjer i ovaj forum: on je relativno otvorenog tipa. Svi se mogu ovdje "učlaniti/prijaviti", međutim i on kao takav ima neka svoja pravila kojih se članovi moraju pridržavati. U suprotnom dolazi do kaosa i anarhije.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.05.21 13:20

Paušalno je tvrdit da se Izbjeglice ne žele uklopit u novo društvo. Ima i jednoga i drugoga.
Zanimljivo je da su se u Njemačko društvo najbolje uklopile sirijske Izbjeglice. Upravo su oni najviše
koristili programe učenja jezika, obrazovanja, stručne izobrazbe i popunjavanja radnih mjesta.

S druge strane neki tradicionalni doseljenici se puno teže uklapaju. U usporedbi recimo s Turcima su Sirijci puno manje tradicionalni i religiozni.

goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.05.21 13:41

Jasno mi je da se ne može gledati na migrante kao grupu. Sve su to pojedinci sa svojom sudbinom i svojom pričom. 
Baš zato mislim da bi i njima bilo bolje da ovamo dolaze redovnim prijevozom, a da prethodno sve papire riješe u ambasadama zemalja u koje žele ići. Apsloutno nisam protiv primitka migranata/izbjeglica. Treba ih primiti i omogućiti im da se prilagode novoj sredini i da postanu korisni članovi. Ali ni oni sami ne pridonose tome dolazeći u grupama bez ikakvih papira i poštovanja procedura. 
Pa ni ja ne mogu iz HR u Mađarsku, a da me carinik ne zaustavi. Moram ugasiti motor i ostati vezan na sjedištu dok me ne pozove da izađem i otvorim gepek i svaka vrata od auta kako bi on zavirio ispod sjedala, pa čak i u onaj pretinac za dokumente. Tu sam blizu granice, ali ni jednom nisam prošao u Mađarsku i iz Mađarske a da me nisu temeljito pregledali i da nisam na to potrošio barem 5 minuta od trenutka kada im predam osobnu iskaznicu i vozačku+prometnu.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.05.21 14:11

goran9030 (citat):

Baš zato mislim da bi i njima bilo bolje da ovamo dolaze redovnim prijevozom, a da prethodno sve papire riješe u ambasadama zemalja u koje žele ići.

Ti se šališ?

To je kao ono kad gladnom kažeš pa što se ne najedeš?!

Trebaš znat da je takvo što praktički nemoguće.

Kad je jedna zemlja u ratnome stanju i rasulu, misliš da oni koji bježe glavom bez obzira mogu tek tako jednostavno
otić u njemačko ili hrvatsko veleposlanstvo i zatražit vizu. Sve i da to tehnički mogu izvesti, vjerojatnoća da će je dobit je nikakva.

Jedan moj prijatelj koji je podrijetlom iz Turske ali njemački državljanin nije mogao dobit turističku vizu za svoju rodjenu majku.
Iako radi, dobro situiran, oženjen Njemicom - zahtjev odbijen. Zapadnjaci se jednostavno plaše da će osobe ostat ovdje.

Kako će tek onda netko iz Senegala, Gambije... legalno uć?

goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime23.05.21 5:23

Ne šalim se, nije to tema za takvo što. 
Nisu svi migranti iz zemalja zahvaćenih ratom. Uostalom, on se i u Siriji smirio. Iz mojih iskustava sa migrantima - nisu oni svi bježali glavom bez obzira. 
Supruga mi radi na HRT-u i radila je reportaže u vrijeme onih izbjegličkih valova. Par puta sam je vozio do Opatovca gdje su bili prihvatni centri. Tu sam potpuno promjenio mišljenje kada sam vidio što se dešava na terenu. Ti momci su bili dobro obučeni i obuveni, imali su dobre mobitele i stalno su telefonirali iako su u romingu (mučilo ih je samo kako napuniti bateriju). Sve što su u jednom prihvatnom centru dobili, tamo su i ostavljali ili odbacivali. Pri podjeli hrane i pića znalo se tko prvi smije uzeti, a to nisu bili oni najslabiji... itd. Mogu o tome dosta elaborirati, ali nema potrebe. 

Dakle i izbjeglice u Turskoj ili Grčkoj bi trebali sa svojim dokumentima doći u ambasadu zemlje gdje žele ići. Nema mi logike da npr Njemačka odbija takav način useljavanja, a prihvaća onaj gdje se dolazi čoporativno prelazeći granicu bez ikakve evidencije. 
To što se desilo tvom prijatelju je nedopustivo u bilo kojoj normalnoj zemlji, a Njemačka bi to morala biti. S jedne strane pokazuje primjer popustljivosti i gostoprimstva nepoznatima, a turističku vizu majci svoga državljana odbija. To je za svaku osudu. 

Kako će ući iz Senegala i Gambije? Pa evo kod nas sve više dolaze Filipinci, Nepalci i neznamtijaveć odakle sve ne. Ljudi dolaze baš preko agencija koje im preko ambasade rješavaju zaposlenja u HR. Istina, ima ih i koji su se "nasukali" jer nisu sve agencije poštene, ali većina ih je zadovoljna i rade. 
Opet to znam jer je supruga radila par reportaža tu u Slavoniji na tu temu. 
Kod nas kronično nedostaje radne snage, makar to zvuči nevjerojatno. Ne nedostaju samo doktori i inžinjeri, već nedostaju i zidari, armirači, tesari, konobari, kuhari...
Kod nas trenutno rade kanalizaciju. Većina radnika iz firme "Sokol" koja je podizvođač čine Bugari i Ukrajinci. Imaju i nekoliko crnaca (ne znam odakle su). U mom dvorištu su ostavljali svoje stvari, da ne bi bile na ulici dok rade, i kad su dolazili na pauzu jednostavno ne znaš tko kojim jezikom priča...
Znači, može se, samo treba postaviti neke okvire. A radnika svih fela i zanimanja nam zaista treba nasušno. Jedino što ne bih uspoređivao visinu plaće u Njemačkoj, Austriji ili ovdje za isti posao. 
To se nikad nije niti moglo

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime02.03.22 21:24

Tisuće afričkih migranata nasrnulo na granicu Maroka i Španjolske

U Španjolsku je uspio ući 491 emigrant te se trenutačno nalaze u prihvatnom centru u Melilli.

goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime03.03.22 0:04

Jbt, vidjet ćeš ti za koji dan kad mi svi nagrnemo preko granice u Afriku... mogli bi ovi migranti ostati u čudu Very Happy

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime03.03.22 0:10

goran9030 (citat):
Jbt, vidjet ćeš ti za koji dan kad mi svi nagrnemo preko granice u Afriku... mogli bi ovi migranti ostati u čudu Very Happy

Nakon odstupanja Švice od neutralnosti, mene više ništa ne može iznenadit. A, mislio sam da to doživit neću. Čuj Švica!
Ovo nešto ne štima.

Dakle, misliš da ćemo morat bježat u Afriku?

Ja se danas čuo s Turskom, i onako kao u šali bio sam pozvan tamo, ako Putin rokne bombu ovamo na nas.
Kažu da u svakoj šali ima i malo istine affraid

goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime03.03.22 9:31

Majka Afrika!!! Kažu da je tamo započela ljudska vrsta, pa tamo neka i završi. 
Jedino što ćemo morati malo nabaciti ten da nas ne bi razlikovali od domicilnog stanovništva. 
Evo, sinoć ja kažem svojoj debljoj polovici neka se spremi i da imam plan. Nju osiguramo na ogromnu sumu i kad stignemo pojede je krokodil. 
Čim dobijem novac od osiguranja, platim štetu na krokodilu i ostane dovoljno za jednu farmu banana. Samo ćemo morati paziti da se svi oni majmuni iz džungle ne okupe u periodu zrijanja, morat ćemo ih rastjerivati kao sada što tjeramo čvorke iz voćnjaka. Ali eto, bar ćemo imati zanimaciju. 
A možda mi ostane i štogod novaca za povremeni put do Turske. Tamo te posjetim i dođem na baklavu.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime04.03.22 1:14

Shocked

UN sad polazi od toga da će 10 milijuna Ukrajinaca izbjeći iz Ukrajine. 

Meni još uvijek nije jasno da se nitko ne pita gdje će s tim tolikim ljudima. Ne čujem ni jednu vladu iz EU niti ikog iz EU da ima ikakav plan rasporeda. To su zaboravili i mislit će na to kad bude kasno.

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10457
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 60
M(j)esto Bijelo Polje

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime04.03.22 3:16

VBČ (citat):
Shocked

Meni još uvijek nije jasno da se nitko ne pita gdje će s tim tolikim ljudima. Ne čujem ni jednu vladu iz EU niti ikog iz EU da ima ikakav plan rasporeda. To su zaboravili i mislit će na to kad bude kasno.
Misliće o tome sjutra, kad prohuji s vihorom...

vladimir
Major
Major

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 5034
ČLAN OD: : 2011-01-25

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime04.03.22 8:23

VBČ (citat):
Shocked

to su potpuno lazne vesti i propaganda. Vojna akcija Ruske Federacije nije usmerena protiv ukrajinskog naroda vec fasisticke vlasti i demilitarizacije Ukrajine. same brojke izbeglih iz Ukrajine su preuvelicane kao i price o zlocinima Ruske armije. bas iz tog razloga da bi se izbegle civilne zrtve Ruska avijacija dejstvuje minimalno kao i mornarica.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10457
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 60
M(j)esto Bijelo Polje

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime04.03.22 12:54

Putin će poslije djeci da podijeli bombone, a dobri lovac će iz vuka da izvadi Crvenkapu i baku, pa će poslije vuka u karantin dok ne prođe kovid 19 i vuk će da se izjasni kao strejt seksualne orijentacije...

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime04.03.22 18:01

Iz Berlina dolaze vijesti o "nesebičnim" gradjanima koji nude pomoć oko Izbjeglica, izmedjuostalog i takve gdje muškarci nude smještaj slobodnim Ukrajinkama, žene nude smještaj samo muškarcima, a vrh je tip koji nudi smještaj samo mladićima starosti oko 20 godina. 

clown

vladimir voli ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Major
Major

Prim(j)eran Vojnik PV

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime04.03.22 21:03

VBC budi human prema slobodnim Ukrajinkama
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime04.03.22 21:07

vladimir (citat):
VBC budi human prema slobodnim Ukrajinkama

Ne mogu doć na red  clown

vladimir voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime06.03.22 15:07

Broj ukrajinskih Izbjeglica se popeo na milijun i pol, u isto vrijeme bjesne ratna dejstva nesmanjenim intenzitetom.

Gradjani Mariupola napuštaju grad otvorenim koridorom do noćas u 21 sat.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime11.03.22 15:10

Premo podacima UN 2,5 milijuna Ukrajinaca je izbjeglo iz zemlje, dok je još 2 milijuna interno Izbjeglih u Ukrajini.

Sada dnevno izbjegne 200.000 ljudi iz Ukrajine.

SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug

Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4271
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime11.03.22 16:46

Svedska vlada je danas izjavila da ce sve izbeglice iz Ukrajine imati bezplatno lecenje, zubarstvo (ili hj#biga kako vi to vec nazivate) i javni prevoz uz uslov da mogu pokazati ukrajinski dokumenat.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime11.03.22 18:02

Untisumpora... zamisli taj mišung: šveđanke i ukrajinke na jednom mjestu. 
Već prediviđam da će Švedska ove godine biti izabrana kao najpoželjnija turistička destinacija. 
A što se popravljanja zuba tiče, pa i red je da imaju lijep osmjeh. 
albino albino albino

SveJug voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr
SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime11.03.22 18:05

goran9030 (citat):
Untisumpora... zamisli taj mišung: šveđanke i ukrajinke na jednom mjestu. 
Već prediviđam da će Švedska ove godine biti izabrana kao najpoželjnija turistička destinacija. 
A što se popravljanja zuba tiče, pa i red je da imaju lijep osmjeh. 
albino albino  albino
Da ne menja destinaciju? Svedska umesto Finske?  geek

GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime11.03.22 18:06

Pa moram kad su onu "moju" Ruskinju deportirali.

SveJug voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime11.03.22 18:08

SveJug (citat):
Svedska vlada je danas izjavila da ce sve izbeglice iz Ukrajine imati bezplatno lecenje, zubarstvo (ili hj#biga kako vi to vec nazivate) i javni prevoz uz uslov da mogu pokazati ukrajinski dokumenat.

Uh, jesu i odlučili. Izbjeglice koje kao takve steknu taj status u nekoj zemlji, imaju automatski i pravo na besplatnu medicinsku skrb.

Ovdje mislim na razvijene zemlje, a ne na Eritreju ili Zimbabve gdje nema ni za njihove gradjane adekvatne medicinske skrbi, a kamo li za Izbjeglice.

goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime11.03.22 18:10

A tko bi želio biti izbjeglica  u Eritreji ili Zimbabveu???  Suspect Suspect Suspect Suspect

SveJug
Kapetan I klase
Kapetan I klase
SveJug

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Svedska

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime11.03.22 18:11

VBČ (citat):
SveJug (citat):

Uh, jesu i odlučili. Izbjeglice koje kao takve steknu taj status u nekoj zemlji, imaju automatski i pravo na besplatnu medicinsku skrb.

Ovdje mislim na razvijene zemlje, a ne na Eritreju ili Zimbabve gdje nema ni za njihove gradjane adekvatne medicinske skrbi, a kamo li za Izbjeglice.

Ovde je rec o SVIM izbeglicama, nezavisno dali su trazili statut izbeglice  ili ne.

VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime11.03.22 18:13

goran9030 (citat):
A tko bi želio biti izbjeglica  u Eritreji ili Zimbabveu???  Suspect Suspect Suspect Suspect

Pa to je bio primjer, ali i to se dešava kad tamo u susjedstvu bukne rat onda ljudi bježe gdje stignu.
Eto sad je rat u Etiopiji (niko u EU da se počeše iza uha!) baš na granici s Eritrejom i neki su pobjegli i tamo.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime11.03.22 18:43

Jbg, to se zove viši ili niži standard. 
Netko završi kao izbjeglica u Švedskoj, a netko u Eritreji.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime20.03.22 16:47

study

UNHCR je priopćio da je 10 milijuna Ukrajinaca izbjeglo iz svojih domova. Oko 6 milijuna ih se nalazi u ukrajini dok je 4 milijuna izbjeglo u druge zemlje.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime20.03.22 16:52

study

SVODNICI i trgovci ljudima u Njemačkoj iskorištavaju rat u Ukrajini i izbjegle Ukrajinke vrbuju za prostituciju, pa je ministrica unutarnjih poslova Nancy Faeser najavila oštre mjere protiv kriminalaca i pojačanu zaštitu nesretnih žena.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime20.03.22 17:02

Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1543
ČLAN OD: : 2015-01-15

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime20.03.22 18:51

VBČ (citat):
study

SVODNICI i trgovci ljudima u Njemačkoj iskorištavaju rat u Ukrajini i izbjegle Ukrajinke vrbuju za prostituciju, pa je ministrica unutarnjih poslova Nancy Faeser najavila oštre mjere protiv kriminalaca i pojačanu zaštitu nesretnih žena.
Zar i toga ima u Nemackoj....
Na vrh Go down
vladimir
Major
Major

Prim(j)eran Vojnik PV

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime20.03.22 19:50

Brkakougar (citat):
VBČ (citat):
study

Zar i toga ima u Nemackoj....
Olosa ima u svim zemljama
Na vrh Go down
goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.03.22 21:41

VBČ (citat):
Hrvatska za Ukrajinu

Izbjeglička kriza 10-03-000-enter-croatia-ua

https://hrvatskazaukrajinu.gov.hr/
Danas opet dopis iz Komore. Podsjećaju me da im još nisam javio potrebe za radnom snagom, njihovim profilom, potrebnom školom ili sposobnostima. 
Uglavnom, kada bih sada trebao 10 ili 100 radnika/radnica, samo trebam javiti u Komoru i oni će mi iz Ukrajine uvesti radnu snagu i njihove obitelji. 
Pri tome se misli na trajno naseljavanje, a ne na privremeni rad...

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.03.22 23:00

Polazim od toga da Ukrajinci tu i tamo razume hrvatski, ali za zaposlit nekoga ipak je potrebno znanje jezika zemlje. Možda za čistačicu nije toliko bitno, ali za nešto više da.

Kako su oni zamislili zapošljavat Izbjeglice? Šta je s domaćim nezaposlenima?

goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.03.22 23:04

Nema domaćih nezaposlenih. Oni koji su htjeli raditi otišli su u inozemstvo. Otišli su i oni koji su bili zaposleni, a željeli su više zaraditi. 
Na ovaj način se vjerojatno misli riješiti demografski problem, a uz to i pribaviti relativno jeftinu radnu snagu. 
Jezik nije toliko velik problem. Puno poslova se može obavljati sa ograničenim znanjem hrvatskog. 
Možda je malo veći problem u medicini ili nekim zahtjevnijim poslovima. No, takvi kadrovi su onda spremni i u kratkom roku riješiti jezični problem.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.03.22 23:07

U Tuskoj je primjećen osjetan dolazak ljudi s Bliskoga Istoka, osobito Libanaca.

Ovog ljeta bi moglo bit svašta!

goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.03.22 23:10

Ako nastave ovako stiskati Ruse i Ukrajince, uskoro neće biti mjesta za Libance. 
Sve me ovo podsjeća na veliku seobu naroda. Povijest se polako ponavlja

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.03.22 23:13

Ne želim nikog straši, ali upozorit. Ako se rat nastavi, Sjeverna Afrika i Bliski Istok ostaju bez brašna,
a kad nema kruha - to može i hoće potaknut seobu.

Stoga je žurno potrebno zaustavit rat!

goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.03.22 23:15

Slažem se, prvenstveno zbog civila koji najviše trpe. 
Ipak, za zaustaviti rat, potrebne su minimalno dvije strane. U ovom trenutku mi se čini da niti jedna strana koja je izravno uključena u rat baš nema namjeru da ga i okonča. 
Svatko ima svoju računicu i figu u džepu.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.03.22 23:21

Svakim danom rata, mi svi zajedno dublje tonemo. No, začudjuje ta ležernost i bezbrižnost nekih vlada, koje ili ne vide dobro ili neće da dižu paniku. Mi srljamo u provaliju.

goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.03.22 23:28

A ne čini li ti se da netko pri svemu ovome i dobro zarađuje?

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime22.03.22 23:36

goran9030 (citat):
A ne čini li ti se da netko pri svemu ovome i dobro zarađuje?

Ma kako da ne. Neki trljaju dlanove!

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content

Izbjeglička kriza Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglička kriza   Izbjeglička kriza Icon_minitime

Na vrh Go down

Izbjeglička kriza
Na vrh 
Stranica 1/2Idi na stranicu : 1, 2  Next
 Similar topics
-
» Kriza s Bjelorusijom
» Kriza s Ukrajinom
» Tajvanska kriza
» Kriza s Ukrajinom
» Kriza s Ukrajinom