FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Korona u mome kraju

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15
AutorPoruka
pera84
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
pera84

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 4616
REPUTACIJA : 683
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

Korona u mome kraju - Page 15 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 3:37

Izgleda da se politicka situacija u svijetu mijenja, virus vise ne igra vodecu ulogu. U mom ataru, skoro pa da i nema novih slucajeva a vakcinisanje je na najnizem nivou. Politicari pokusavaju na razne nacine da pokrenu narodne mase, organizuju se lutrije, daju besplatne karte za utakmice, toci dzabni alkohol... Jedan dio stanovnistva je ohladio i posle najnovije afere koja se jos zataskava i zamazuje. U najkracem, glavni epidemiolog u US je od pocetka znao da je virus procurio iz laboratorije, prica o nepecenom sismisu je Andersenova bajka. Osim toga, iz njegovih emaila se vidi da je u privatnoj korespodenciji sa bliskim saradnicima govorio da maske ne stite. Najveca "bomba" je da je imao glavnu ulogu u finansiranju laboratorije u Kini iz koje je sve i pocelo.

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4586
REPUTACIJA : 59
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 9:29

Ajde, hvala Bogu da je i vama malo svanulo. To ce svakako imati utjecaja na psihu stanovništva. Premda bi trebalo biti jasno pa čak i znanstveno dokazano zašto u tim okruzima bolesti vise nema.
Kod nas su brojevi iznimno niski ali svaka zupanija jos uvijek bilježi koronu a svi se boje jeseni i povratka na staro..zbog novih sojeva i slično.
Na vrh Go down
goran9030
GENERAL MAJOR Moderator stažist(a)
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2742
REPUTACIJA : 49
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 55
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 9:50

Na žalost, ne plašim se novih sojeva jer su novi, već se plašim novih "uredbi" kojima će se proglasiti novi sojevi. A kao i do sada iza svega najviše će stajati politika, a najmanje zdravstvo. 
Uglavnom - samo nam dajte što češće neke izbore i (turističke) sezone pa virusa neće biti

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 12:57

@goran9030 (citat):
Na žalost, ne plašim se novih sojeva jer su novi, već se plašim novih "uredbi" kojima će se proglasiti novi sojevi. A kao i do sada iza svega najviše će stajati politika, a najmanje zdravstvo. 
Uglavnom - samo nam dajte što češće neke izbore i (turističke) sezone pa virusa neće biti

Nema razlike.
"Demokratska" drustva ili autoritarni rezimi. I sve izmedju toga. Politika testira koliko duboko ga mogu gurnuti i koliko dugo prije nego sto mase pocnu da se bune. Vijesti o novim sojevima koji se "sire brzinom svjetlosti i deset puta su zarazniji i sa tezim posledicama" pojavljuju se kao bombe u vijestima da bi istom brzinom i nestali iz medija. Zanimljivo je (ko ima zivaca i vremena) gledati "experte" i politicare kako iz dana u dan ne samo mijenjaju pricu nego i kako mrtvi ladni danas javno negiraju ono sto su (i da su) rekli juce. Kao da ne postoje snimci, clanci u novinama, komentari na Twitteru...
Problem nije sacuvati se od virusa, malo duze kuvas sismisa i to je to. Problem je ne podleci histeriji koja se sistematski upumpava. Jer najlakse je manipulisati onima koji se plase.
Gebels i Gering su to davnih dana skontali.

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 17:08

Obojica ste u pravu. Kod nas vladajući konstatiraju da se sad sve manje ljudi cijepi tj.uopce nisu za to zainteresirani. Pomalo se otvaramo zbog tur.sezone jer je to za drzavu poput nas jedini izvor vecih prihoda. Brojke novozaraženih su sve manje..do jeseni. Tada ce opet voljom politike iskočiti neki novi soj virusa..jos zarazniji i vrtit cemo se ukrug...katastrofa.
A o ekonomskim posljedicama ne smijem niti misliti...
Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 19:36

Evo jedan primjer za "kampanju"

Savezna drzava Washington u saradnji sa Drzavnim komitetom za alkohol i kanabis, organizuje vakcinisanje u legalizovanim prodavnicama marihuane. Svaki gradjanin, stariji od dvadeset i jedne godine uz vakcinu ce dobiti i besplatan "joint".

https://www.washingtonpost.com/health/2021/06/08/washington-state-joints-for-jabs-vaccine/

Korona u mome kraju - Page 15 Jforj10
Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
BROJ POSTOVA: : 8943
REPUTACIJA : 181
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 19:49

Bome ja imam povjerenja u svoju vladu ljeto

https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 21:25

@pera84 (citat):

Savezna drzava Washington u saradnji sa Drzavnim komitetom za alkohol i kanabis, organizuje vakcinisanje u legalizovanim prodavnicama marihuane. Svaki gradjanin, stariji od dvadeset i jedne godine uz vakcinu ce dobiti i besplatan "joint".

https://www.washingtonpost.com/health/2021/06/08/washington-state-joints-for-jabs-vaccine/

Krasno. I nasa vlada pokusava privući one koji bi se cijepili,pa sad kažu da ce ici i autobusi sa ekipama za vakcinisanje. Nemaju oni pojma da je u Crnoj Gori, vec to zaživilo. Tako nam je javio drug Poručnik koji je poslao i fotku tog busa sa ekipom za vakcinisanje.
Ja sam trenutno u Dalmaciji na starom godisnjem i moram vam reci da su svi restorani u Trogiru polupuni i da ne možeš čuti nas jezik. Sami stranci,ugl.Nijemci i Austrijanci. Na plaži su samo najhrabriji. Jučer sam smobe prvi put okupao a temp.mora je 20,4 c, a zraka 27..međutim bilo je vjetra. Odmah smo se presvukli..ipak smo mi kontinentalci a moja bolja polovica je zaradila kičmobolju..jutros se jedva izvukla iz kreveta.
Dakle,sezona def.obećava..a za kupanje cu ipak pricekati 1.8. Tada dolazimo na ljetni g.o.
 Do tada se svakodnevno kupam u znoju..oko kuce je sve zaraslo..treba počupati korov..pofrezati..ima se posla..u svakom slučaju odmor od mog svakodnevnog posla.
.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 21:39

Aman blago vama, ovdje više naroda koji se hoće cijepit nego što ima vakcina.

Sad su se pojavili mešetari koji prodaju termine za cijepljenje. Neki koji su dokoni i imaju vremena sjede čitave dane za PC i vrebaju termine. Za divno čudo sve je čak i legalno, mada kažu neki da nije moralno.

U svakom slučaju, dobit termin ravno lottu.

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 21:47

Pa to je strašno..znas za onu poslovicu.." nekom rat nekom brat". Tako je i to kod vas. Ti jos nisi stigso na red..odn.jos te nisu zvali?
Zaboravio sam napisati da je naša vlada donirala 30.000 doza AstraZenece Bosni i Hercegovini sto je za svaku pohvalu. Ja sam na odmoru ali cijepe i po firmama..tako su proslu sedmicu i moje u sudu cijepili.
Ma bojim se jeseni..opet ce nesto izmisliti i onda sve ispočetka
Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 22:00

Ovdje se zbog smanjenog interesovanja za vakcinisanje pojavio "visak" od nekih deset miliona Johnson & Johnson vakcina kojima istice rok za dvije sedmice. Inace rok trajanja im je tri mjeseca u frizideru i dvije godine zamrznute. Sad J&J trazi odobrenje od FDA (Food and Drug Administration iliti Agencija za hranu i lijekove) da im odobri produzenje roka trajanja.
A u Californiji je uhapsen radnik centra za vakcinisanje koji je ukrao 520 blanko kartica za vakcinaciju. Na crnom trzistu se prodaju za $15.  lol!

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 22:07

@Doktor Živago (citat):
Pa to je strašno..znas za onu poslovicu.." nekom rat nekom brat". Tako je i to kod vas. Ti jos nisi stigso na red..odn.jos te nisu zvali?
Zaboravio sam napisati da je naša vlada donirala 30.000 doza AstraZenece Bosni i Hercegovini sto je za svaku pohvalu. Ja sam na odmoru ali cijepe i po firmama..tako su proslu sedmicu i moje u sudu cijepili.
Ma bojim se jeseni..opet ce nesto izmisliti i onda sve ispočetka

Ja sam ti već rekao da sam se cijepio, doduše proveo sam 6 dana za PC da dobijem termin.

Pa kud baš Astru donirali susjedima clown

A na jesen i zimu ide treća doza...

zima

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 22:36

Sory..zaboravio sam da si mi to napisao. Znam samo da si uredno cekao svoj red. Ja i moji primili Astru bez vecih problema. Evo sad nas zvala doktorica da baka/ ženina majka/ primi i drugu dozu Astre, da ja ne moram..jer sam prebolio pa da to vrijedi kao 2 vakcine..a žena ne želi jer je imala jaku reakciju.
Ako bude trebablo i na jesen..cijepit cemo se naravno
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 22:39

Vjerojatno.jer Astru nece nitko..ljudi se boje..mada mislim da je to prenapuhano...ne znam. Imam prijatelja u Sarajevu kojemu je sestra preminula od korone i dobi od 41 godine i kaze mi da ce primit i crknutog štakora u vakcini ako treba..to je sala naravno. No oni koji nemaju..njima je svaka vakcina dobra..to je ljudsko razmisljanje
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime10.06.21 22:41

Ovo sto je Pero napisao mi se cini skroz normalnim u nenormalnom vremenu u kojem pokusavamo zivjeti
Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 2:26

@pera84 (citat):

Nisam li ja već pisao o "bijelim miševima". Dakle, samo treba nešto napraviti i dresirani laborant će ti donijeti nagradu. 
Kako je Doktor naveo i kod nas se spremaju razne nagrade. Pa se tako navodi da će ona tko se cijepi dobiti slobodan dan (plaćen) - znači, moj radnik se cijepi i ima pravo na jedan ili više plaćenih slobodnih dana, a to plaćam ja (poslodavac). Država to samo odobrava...
Nadalje, obećavaju se dnevne karte za toplice (banje) i slične stvari. PANEM ET CIRCENSES!!!
Stadu oduzmeš sva prava i ako su dobri nakon određenog vremena pojedince pustiš da udahnu čisti zrak. Nagrada djeluje. Svi bi htjeli biti nagrađeni i opet disati. Oni koji nisu bili u kinima i kazalištima  godinu i kusur dobiju za nagradu ulaznicu za predstavu i sretni "k'o nova godina". Ne razmišljaju o tome da su do nedavno na predstavu mogli kad su se sjetili i da su u nekim kinima davali nagradne karte za svaku petu ili desetu posjetu.

Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 2:30

@VBČ (citat):
Aman blago vama, ovdje više naroda koji se hoće cijepit nego što ima vakcina.

Sad su se pojavili mešetari koji prodaju termine za cijepljenje. Neki koji su dokoni i imaju vremena sjede čitave dane za PC i vrebaju termine. Za divno čudo sve je čak i legalno, mada kažu neki da nije moralno.

U svakom slučaju, dobit termin ravno lottu.
Dođite se cijepiti kod nas... 
U Slavonskom Brodu npr., samo dođeš sa zdravstvenom iskaznicom i kažeš da se želiš cijepiti. Čekaš samo ako je netko došao prije tebe. "Boc" i gotovo - slijedeeeeećiiiii!!!!

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 3:12

Ovdje je narod discipliniran i ima povjerenja u svoju vladu, pa je vjerojatno zbog toga srazmjer onih koji se hoće cijepit i dostupnosti vakcine potpuno drukčiji nego kod vas.

Ako su valjane informacije do kojih sam došao, procjepljenost u RH jednom dozom je 33% a u SRNJ 47%.

Takodjer razlika izmedju 4 i 84 milijuna stanovnika koje treba cjepit je više nego očigledna.

I ovdje ima raznih teorija kod pojedinaca i grupica, ali velika većina stanovništva u Koroni vidi zdravstveni problem, a nikako politički ili zavjernički.

goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 3:21

O svakoj vladi po zasluzi. 
Neću komentirati njemačku vladu, a o ovoj našoj bolje da ne počnem. 
Kad se pojavila uzrečica; "Svaka država ima svoju mafiju, samo kod nas mafija ima svoju državu" mislio sam da je to malo preoštro. Vremenom i uvidom u svakodnevicu sam promjenio mišljenje. 
No ovo definitivno nije tema o politici i političarima, pa im ni ovdje ne bih pridavao važnost. A niti ne zaslužuju to.

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 16:36

Procijepljnost u nas je nešto veća ako je vjerovati nasoj vladi. Ja im vjerujem jer imam izravan pristup informacijama...
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 16:43

@Doktor Živago (citat):
Procijepljnost u nas je nešto veća ako je vjerovati nasoj vladi. Ja im vjerujem jer imam izravan pristup informacijama...
,

Pa daj podatke, šta čekaš ljeto

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 16:48

42% cijepljenih prvom dozom. 98% cijepljenih u staračkim domovima i ustanovama soc.skrbi.
87,4% cijepljeih zaposlenika u zdr.ustanovama.
Što se tiče zaposlenika u javnim ustanovama i u drz.ustanovama vlada ce dati podatke u ponedjeljak..i to putem Drž.zavoda za statistiku. To je ono sto pouzdano znam. Vlada je potvrdila da do kraja 6 mj.ocekuje preko 50% cijepljenih

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 17:38

@Doktor Živago (citat):
42% cijepljenih prvom dozom. 98% cijepljenih u staračkim domovima i ustanovama soc.skrbi.
87,4% cijepljeih zaposlenika u zdr.ustanovama.
Što se tiče zaposlenika u javnim ustanovama i u drz.ustanovama vlada ce dati podatke u ponedjeljak..i to putem Drž.zavoda za statistiku. To je ono sto pouzdano znam. Vlada je potvrdila da do kraja 6 mj.ocekuje preko 50% cijepljenih

Hvala!

Zahvaljujući našim vrijednim izvjestiteljima, kao recimo kod posljednje Konklave, Forum prednjači s informacijama. salutiranje

PS.

Forum je medju prvima u svijetu izvjestio tko je novi Papa, i prvi u svijetu izvjestio da mu je ime po naški "Franjo".

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 17:46

Hvala Tebi. Ja mislim da je ovo daleko najkvalitetniji Forum.na ovim prostorima. Svaka čast administraciji ali i aktivnim članovima!

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 17:50

Kardinal protođakon Jean-Louis Tauran oko 20.15 sati 13. ožujka 2013. pojavio se na svečanoj urešenoj loži vatikanske bazilike i nakon tradicijske objave na latinskom: "Habemus Papam!" (Imamo Papu!) obznanio da su kardinali izbornici taj dan na konklavama izabrali za papu argentinskog kardinala Bergoglia koji je izabrao ime Franjo.[11] Pojasnio je da je ime odabrao u čast svetog Franje Asiškog.[12]

https://hr.wikipedia.org/wiki/Franjo

@VBČ (citat):
Novi Papa izabran.

Nakon pet izbornih krugova koliko je trebalo da 115 Kardinala u Konklavi izaberu novog poglavara,
pojavio se bijeli dim iz dimnjaka Sikstinske kapele, te tako obznanio izbor novog Pape.

Novi Papa je: Kardinal Bergoglio

Wed 13 Mar 2013 - 19:43

https://jna-sfrj.forumbo.net/t1752-habemus-papam

Forum je bio brži za pola sata!

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 17:54

To treba negdje prijaviti da se zna!
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 17:59

Sjećam se da je tu noć gotovo pao i Forum i server, jer su svi googlali tko je novi papa. ljeto

pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 18:10

Citat :
Forum je bio brži za pola sata!

Imajte na umu da smo (pretezno) musko drustvo.
Da imamo jos par strina, tetki i baba, gdje bi nam bio kraj.

Nego pridrzavajte se teme!
"Moji" su planirali da do 04/07/21 vakcinisu 70% stanovnistva i "onda mozemo bezbjedno proslaviti Dan Nezavisnosti". Ako ne "naduvaju" brojeve od toga nema nista.
Tako da ce se rostilji paliti u totalno nesigurnim uslovima.  clown
Iz tog razloga, kao preventivnu mjeru ja cu za svoje goste (i sebe) poduplati ponudu alkohola.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 18:10

Mislio sam na neku asocijaciju Foruma..ako postoji..red je da se to zna. Ja tada nisam bio član Foruma ali me ta činjenica veseli. Biti prvi u nečemu je sjajno. Znači..imamo izvjestitelje i u Vatikanu..sjajna vijest cheers cheers
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 18:12

@pera84 (citat):
Citat :
[size=38]Forum je bio brži za pola sata![/size]

Nego pridrzavajte se teme!
"Moji" su planirali da do 04/07/21 vakcinisu 70% stanovnistva i "onda mozemo bezbjedno proslaviti Dan Nezavisnosti". Ako ne "naduvaju" brojeve od toga nema nista.
Tako da ce se rostilji paliti u totalno nesigurnim uslovima.  clown
Iz tog razloga, kao preventivnu mjeru ja cu za svoje goste (i sebe) poduplati ponudu alkohola.
Tako je...treba sve dozbro dezinficirati i izvana i iznutra
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 18:50

@pera84 (citat):

Pa to i je poenta, samo će ti muško prenijet važnu informaciju.

Strine i tetke ili žvaču uvijek istu žvaku ili prenose senzacije...

ljeto

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 20:39

Ništa..znači i dalje prenosimo važne info i podatke o koroni.
Mogli bi malo i o postcovid ekonomskim ali i zdravstvenim posljedicama..ako se drugovi slažu

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 9235
REPUTACIJA : 136
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 58
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime11.06.21 23:25

Hrvatska je donirala Crnoj Gori  znatnu količinu vakcina astra zeneka.
Broj zaraženih na nivou CG pada, skoro duplo žviše ozdravi, samo u B.Polju taj broj je isti oko tri oboli i toliko ozdravi...

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime12.06.21 9:31

I u Hrvatskoj su brojke niske..testira se dnevno oko 7000 a novooboljelih je između 200 i 340. Umre do 13 ljudi. U nasoj županiji je u posljednja 24 sata testirano 396 osoba,5 je pozitivno,nema umrlih, ozdravilo je 7 osoba.
U Vinkovačkoj bolnici je 9 osoba a u Vukovarskoj 5. Znalo je biti i u jednoj i drugoj po 35.
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3106
REPUTACIJA : 150
ČLAN OD: : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime12.06.21 9:53

tolko price o korona pcr testovima  ja prodje 6 granica od bih do swe niko ih pogledao nije. ovde cak ni maske ne nose.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime12.06.21 10:07

Opština Kolašin u Crnoj Gori već sedam dana je bez oboljelih.
Statistički, moja opština ima 78 oboljelih na 100 000 stanovnika. U prevodu, to je 33 oboljela lica.

arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 1831
REPUTACIJA : 69
ČLAN OD: : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime12.06.21 10:38

laž, velika laž, statistika. Seveda bodo sedaj vsi prikazovali minimalno število obolelih, ker bi v nasprotnem turistična sezona bila katastrofa. Pa za Božjo voljo, pa res tisti, ki objavljajo vse te podatke čisto zares mislijo, da smo vsi imbecili in vse verjamemo. Ko bo konec sezone pa bo spet vsak drugi zbolel za kdo ve katerim sevom, pa ni važno ali je bil cepljen dva krat ali trikrat, kar nam že obljubljajo. še enkrat se bo potrebno cepiti, farmacevtska industrija mora služiti.

Pa bodo spet sprejemali protikoronske predpise, pisane na kožo posameznikom in spet bodo imeli od korone koristi tisti, ki so, kot se reče "pri koritu". pa saj je povsod enako. Če samo sledimo temu prehodu preko meje, komaj da je kje omenjeno, da prehod velja tudi za cepljene. Govorijo samo o PCR testu, ki velja 1 teden. Pri nas pa stane 120 EUR. Vse je samo biznis.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime12.06.21 10:52

@arcibald01 (citat):
laž, velika laž, statistika. Seveda bodo sedaj vsi prikazovali minimalno število obolelih, ker bi v nasprotnem turistična sezona bila katastrofa. Pa za Božjo voljo, pa res tisti, ki objavljajo vse te podatke čisto zares mislijo, da smo vsi imbecili in vse verjamemo. Ko bo konec sezone pa bo spet vsak drugi zbolel za kdo ve katerim sevom, pa ni važno ali je bil cepljen dva krat ali trikrat, kar nam že obljubljajo. še enkrat se bo potrebno cepiti, farmacevtska industrija mora služiti.

Pa bodo spet sprejemali protikoronske predpise, pisane na kožo posameznikom in spet bodo imeli od korone koristi tisti, ki so, kot se reče "pri koritu". pa saj je povsod enako. Če samo sledimo temu prehodu preko meje, komaj da je kje omenjeno, da prehod velja tudi za cepljene. Govorijo samo o PCR testu, ki velja 1 teden. Pri nas pa stane 120 EUR. Vse je samo biznis.
Mislim da predugo traje, a i biće nekih tužbi protiv države zbog preduzimanih mjera... Mogli bi napraviti pauzu od par godina do nove pandemije...

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 1831
REPUTACIJA : 69
ČLAN OD: : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime12.06.21 15:33

@PORUCNIK (citat):

Mislim da predugo traje, a i biće nekih tužbi protiv države zbog preduzimanih mjera... Mogli bi napraviti pauzu od par godina do nove pandemije...

pri nas skoraj vsi sprejeti predpisi vezani na Corono niso v skladu z ustavo. Gre za število ljudi, ki se jih lahko zbere, policijska ura, da ne naštevam dalje. Če je bil nekdo tako neumen in je plačal je plačal. Denarja ne bo dobil nazaj. Če pa se je pritožil, pa postopek še ni končan, pa je drugače. Postopki zoper takega se bodo ustavili in ne bo plačal ničesar. Pa naj razume kdo more. Pustimo pravno diskutiranje. Gledajmo človeško.
Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime12.06.21 16:34

Kopiram status sa FB svog prijatelja umirovljenog liječnika dr. Dlouhy-ja: 

Gdje je tu logika ??? Da jedan covjek prepun novaca moze zagaditi cijeli svijet a da pri tome nema nikakovih mogucnosti da se ispita njegov mentalni status i dali je uopce normalan. Pa on je vec 2015 godine u videu govorio da se svijet treba pripremiti pandemiju
Kao što je nedavno u intervjuu spomenuo hrvatski znanstvenik Miroslav Radman, financiranje razvoja cjepiva je iz ruku javnog sektora na Zapadu prešlo u domenu raznih „filantropa“ među kojima je najpoznatiji Bill Gates, koji je platio istraživanje koronavirusa, ali kako to zbog saveznih zakona nije mogao činiti u Americi, koronaviruse je poslao u Kanadu i istraživački centar u Wuhanu, koji su s njegovim sredstvima radili na sojevima koji su bili vlasništvo američke vlade. Odatle i „sporni“ video iz 2015. kojeg je to vrijeme objavila talijanski javni televizijski servis RAI. Tada je Bill Gates rekao da se za pandemije treba pripremiti kao za rat, a prošli tjedan je rekao “kako se stvari se neće uistinu vratiti u normalu sve dok cjepivo ne bude dostupno praktički cijelom svijetu”.
Uz sve što se govori o američkom milijarderu i njegovoj zakladi proteklih dana i tjedana teško je znati što je istina. U ovoj priči je zapravo ključno da vlade nisu smjele zanemariti akademsku zajednicu i javno zdravstvo i da milijarderi sumnjivih namjera budu ti koji će voditi glavnu riječ u istraživanju virusa, opasnih i onih ne tako ubojitih, posebno ako su to ljudi koji raspolažu milijardama i tim su novcem koncentrirali ogromnu moć u svojim rukama.

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime12.06.21 16:37

Opasno je biti milijarder..rijetki su oni razumni milijarderi

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime12.06.21 16:48

Ja osobno bih se izložio toj opasnosti, čak moram priznati da sam svojevremeno bio milijunaš, pa milijarder i nije me trknulo.

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime12.06.21 16:51

Za pandemije se uvijek treba spremat jer ih je uvijek bilo bi bit će. Tu ne treba puno mozga.

Kuge, kolere, španjolska groznica... nisu trebale Billa Gatesa, znaju one same naći sebi put - kako je znala i korona. Zašto vam uvijek treba neki žrtveni jarac? U Srednjem Vijeku su za kugu okrivili židove. U Europi se vrli nam kršćani tisuću godina nisu kupali, pa kako neće obolit od kuge? A krivi židovi koji se jesu kupali, ako je i od koga mogla poteć kuga onda ne od židova.

Poslje pandemije je: prije pandemije. Kad korona fino prodje - onda se trebamo nadat da nas sljedeća pandemija ne uhvati nespremne...

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime12.06.21 17:20

Baš tako..boleština je bilo i bit će. Držimo se one devize iz ex SFRJ, NNNI..odn." Ništa nas ne može iznenaditi"
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 15 Icon_minitime

Na vrh Go down

Korona u mome kraju
Na vrh 
Stranica 15/15Idi na stranicu : Previous  1 ... 9 ... 13, 14, 15