FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Korona u mome kraju

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Next
AutorPoruka
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 9235
REPUTACIJA : 136
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 58
M(j)esto Bijelo Polje

Korona u mome kraju - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime27.04.21 11:52

@Doktor Živago (citat):
Pili Huso i Haso po kafanama i ostale im 2 marke, a još bi pili.
Razmišljaju šta će, kad Huso ode u trgovinu.
Šta si bolan kupio? upita ga Haso.
Kobasicu! 
Pa kako ćemo dalje piti sa kobasicom?
Ići ćemo od kafane do kafane i pita, a kada treba platiti, ja ću
izvaditi kobasicu, a ti klekni i kao mi pušiš, a gazda će nas izbaciti,
reče Huso.
Uradiše tako u desetak kafana, kad Haso kaže:
Ne mogu više klečati, rasturiše me koljena!
A Huso mu reče: KAKO JE TEK MENI,
JA SAM KOBASICU IZGUBIO U DRUGOJ KAFANI!!! lol!
Ogladnio od pića, pa je pojeo poslije prve kafane lol!

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4586
REPUTACIJA : 59
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime27.04.21 11:54

U jednim novinama naslov:

" U Kini pronađen sir star više od 3.600 godina,
koji NIJE napravljen od MLEKA!?"

Odgovor jednog čitatelja:

" Oni će to pojesti, pa ja neću na more 
ni iduće godine!"

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime27.04.21 11:54

@PORUCNIK (citat):
@Doktor Živago (citat):
Pili Huso i Haso po kafanama i ostale im 2 marke, a još bi pili.
Razmišljaju šta će, kad Huso ode u trgovinu.
Šta si bolan kupio? upita ga Haso.
Kobasicu! 
Pa kako ćemo dalje piti sa kobasicom?
Ići ćemo od kafane do kafane i pita, a kada treba platiti, ja ću
izvaditi kobasicu, a ti klekni i kao mi pušiš, a gazda će nas izbaciti,
reče Huso.
Uradiše tako u desetak kafana, kad Haso kaže:
Ne mogu više klečati, rasturiše me koljena!
A Huso mu reče: KAKO JE TEK MENI,
JA SAM KOBASICU IZGUBIO U DRUGOJ KAFANI!!! lol!
Ogladnio od pića, pa je pojeo poslije prve kafane lol!
Hahahaha...baš tako...ne moš pit na prazan želudac!
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime27.04.21 11:57

Otišao ja kod brice na brijanje. Kaže on:
. Evi ti ova drvena kuglica. Stavi je u usta
da ti izbaci obraz, da mogu glatko da te obrijem!

Stavljam je ja u usta, pa se setih i rekoh:
- A šta ako je progutam?
- Ništa strašno, donećeš je sutra.
Kao što je i drugi donesu! affraid

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3106
REPUTACIJA : 150
ČLAN OD: : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime29.04.21 11:47

kakve sve ljudi imaju izgovore da se ne vakcinisu. najcesci bojim se igle. razumem da se deca boje ali odrasli?
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime29.04.21 12:50

Ja se bojim, ali samo ako mi vade krv...a ovo drugo ne..nemam pojma zašto, ali kažu mi da ima takvih ljudi
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime29.04.21 12:50

znači da sam jedno veliko dijete
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime29.04.21 13:29

@Doktor Živago (citat):
ma komentar se ne odnosi na tebe, nego takve izgovore cujem ovde u Srbiji svaki dan. prvo je bilo nemaju poverenje u ovu ili onu vakcinu. sad  plase se igle. ne znam sta je sledece. stalno neki novi izgovori i teorije zavere.

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime29.04.21 13:42

citam vest iz Brisela da ce se od 1 juna 2021 dozvoliti slobodno kretanje u EU  onima koji su vakcinisani bez obzira koja je vakcina u pitanju. ali da ce konacnu rec o tome imati svaka drzava za sebe.

Na vrh Go down
pera84
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
pera84

JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 4616
REPUTACIJA : 683
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime29.04.21 18:07

@vladimir (citat):
@Doktor Živago (citat):
ma komentar se ne odnosi na tebe, nego takve izgovore cujem ovde u Srbiji svaki dan. prvo je bilo nemaju poverenje u ovu ili onu vakcinu. sad  plase se igle. ne znam sta je sledece. stalno neki novi izgovori i teorije zavere.

Ljudi s punim pravom postavljaju pitanja. Vrijeme kad je rijec naucnika i drzavnika bila sveto slovo je davno proslo.
Konglomerati koji proizvode vakcine ulazu milijarde dolara u reklame i svaki od njih je do sada platio milijarde dolara u penalima, odstetama i sudskim poravnanjima. Imaju jedan od najjacih lobija u bilo kojoj vladi i najskuplje advokate na platnoj listi. Svako ko misli da im je iskrenost jaca strana a briga za covjeka stvar s kojom se bude i lijezu, treba da zakaze magnetnu rezonancu glave.

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime29.04.21 19:48

Trebaju dobrog psihijatra
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime29.04.21 20:54

Ako su sigurne vakcine, zašto traže potpis da se ljudi vakcinišu na lični rizik?

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime29.04.21 21:27

@PORUCNIK (citat):
Ako su sigurne vakcine, zašto traže potpis da se ljudi vakcinišu na lični rizik?
Kod nas ne traže potpis..i ne moras se cijepiti ako nećeš
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime29.04.21 21:34

Danas su moja zena koja je doktorica svjedočile pokušaju spašacanja 27 god.mladića oboljelog od korone. Preminuo je pred njihovim očima dok su ga doktori anesteziolozi pokusali oživiti. Zivi sa roditeljima i sestrom. Svi su se cijepili osim njega i nisu se testirali ali nemaju simptome. On nije mogao disati,gušio se u kašlju i dosao je sam u bolnicu..pluća su mu bila bijela..tj.uništena. Bio je na 15 litara kisika i to je max.a dosli su do svega 75% kapaciteta pluća. Jadan dečko..a umro je pred ulazom u sanitetsko vozilo koje ga je trebalo prebacit u tzv.respiratorni centar...prekasno
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime29.04.21 23:12

ma to je strasno.jos mi je strasnije da ljudi i dalje ne veruju da korona postoji. da je to nekakva svetska zavera farmaceutske mafije.
Na vrh Go down
Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 862
REPUTACIJA : 56
ČLAN OD: : 2015-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime29.04.21 23:22

Izgleda da se moraju primiti tri doze vakcine, nesto ne daju rezultate kakve su bile ocekivane, lekari koji se ne drze protokola zdravstvene organizacije u lecenju kovida mnogo vece uspehe imaju u lecenju pacijenata ali imaju problema sa sopstvenim kriznim stabovima sto odstupaju od preporuka svedske medicinske organizacije. Samo ne znam sta ce se desavati ako prodje godinu dana od prijema prve vakcine a kovid nije suzbijen na "nulu" kakvo li ce samo biti saoptenje SZO-a...
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime30.04.21 6:36

@Brkakougar (citat):
Izgleda da se moraju primiti tri doze vakcine, nesto ne daju rezultate kakve su bile ocekivane, lekari koji se ne drze protokola zdravstvene organizacije u lecenju kovida mnogo vece uspehe imaju u lecenju pacijenata ali imaju problema sa sopstvenim kriznim stabovima sto odstupaju od preporuka svedske medicinske organizacije. Samo ne znam sta ce se desavati ako prodje godinu dana od prijema prve vakcine a kovid nije suzbijen na "nulu" kakvo li ce samo biti saoptenje SZO-a...
Vakcinisavaće nas 3-4 puta godišnje... Dok se neko ne sjeti vojne zastitne maske, ili ne pomre nekoliko miliona ljudi, pa "nađu" pravu vakcinu...

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
pera84
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
pera84

JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 4616
REPUTACIJA : 683
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime30.04.21 7:35

@PORUCNIK (citat):
@Brkakougar (citat):
Vakcinisavaće nas 3-4 puta godišnje... Dok se neko ne sjeti vojne zastitne maske, ili ne pomre nekoliko miliona ljudi, pa "nađu" pravu vakcinu...

Hehe, ova krava muzara se ne ispusta lako iz ruku.
Iz dva razloga. Pare i vlast.
Prvi ne treba objasnjavati, i nije korona ni prva ni poslednja bolest na kojoj ce se bogatiti farmaceutska mafija.
Samo jedan primjer, koliko vas je danas popilo nesto "za zeludac"? I juce ste, i sutra cete, i prekosutra....
Niko ne umire od zgaravice, ali "Ranitidin" ide ko alva. I koji je interes da se pronadje "pravi" lijek???
Istina Bog, od ovog se umire ali vrlo brzo ce i to postati "normalna" stvar. SZO procjenjuje da godisnje u svijetu od "obicne" gripe umre izmedju 290 i 650 hiljada ljudi. Deset godina sam na ovom forumu, jos nisam vidio jedan komentar o tome.
Drugi razlog je malo kompleksniji ali i taj trik je vec vidjen i objasnjen u istoriji.
Na sudjenju nacistima u Nirnbergu 1946-e godine, na pitanje kako mu je uspjelo da Nijemci prihvate nacizam Herman Gering je rekao:
"Vrlo lako, to nema nikakve veze sa nacizmom, to ima veze sa ljudskom prirodom. To mozete postici u nacistickom, socijalistickom ili komunistickom rezimu, monarhiji ili demokratiji. Jedina stvar potrebna da se ljudi pokore je strah. Ako uspijete da nadjete nacin da zastrasite ljude mozete ih natjerati da urade sto god hocete."
Zvuci nekako poznato, ha?

PORUCNIK, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime30.04.21 12:21

Druze Pero kod nas u Srbiji kada je poceo Kovid odmah je povucen Ranitidin" nije zakljuciti zasto, tako da ga odavno nigde nema, ja imam jos nesto zaliha i cuvam ga za posle ponoci kada krenem iz kafane (ponekad), jos neka uklone i "Penicilin" pa ce se lecimo narodnom medicinom....u Srbiji je pre sesdeset godina poljoprivredna proizvodnja bila organska, pa strucnjaci utvrdise da nije zdrava i da treba uvesti razna dju8briva i pesticide, onda isti strucnjaci utvrdise da razna djubriva i pesticidi nisu zdravi i da treba da predjemo na organsku proizvodnju hrane, a strucnjaci za pitanja nece da im postave pitanje "zasto nas vracate na staru proizvodnju hrane kada ste sve ove godine tvrdili da ona nije dobra nego nas trovaste raznim hemikalijama, vestackim djubrivima i pesticidima"  e stvarno imamo problem sami sa sobom....Herman Gering je bio u pravu, komunisti su imali tu crtu da da ih se neistomisljenici plase, zato i streljase toliko ljudi koji ne misle isto, sto se tice nasih prostora nacisti im nisu ni do kolena...
Na vrh Go down
goran9030
GENERAL MAJOR Moderator stažist(a)
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2742
REPUTACIJA : 49
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 55
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime30.04.21 21:01

U pravu si druže Pero, povremeno se popije nešto za želudac - imam dobar dalmatinski orahovac i mogu ti reći da poprilično pomaže. A ako je potrebno da to bude gazirano - onda na scenu stupa "Sarajevski kiseljak" ili "Studenac" (već kako se koji nađe u kući).

Na vrh Go down
https://sked.com.hr
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
BROJ POSTOVA: : 8943
REPUTACIJA : 181
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime01.05.21 11:08

Ja sam zadovoljan potezima svoje vlade, cijepljenje se zahuktava.
Dnevno se cijepi po milijun ljudi. Cijeli svibanj će biti u znaku masovnoga cijepljenja.

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime01.05.21 11:21

@VBČ (citat):
Dnevno se cijepi po milijun ljudi. Cijeli svibanj će biti u znaku masovnoga cijepljenja.
Nemacka je to.....
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime01.05.21 11:22

@VBČ (citat):
Dobro je. Pozdravljam te. Lakše nam je kad si vidljiv..navikli smo na tebe. Jesi se ti uspio cijepiti?
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime01.05.21 11:37

@Doktor Živago (citat):
@VBČ (citat):
Dobro je. Pozdravljam te. Lakše nam je kad si vidljiv..navikli smo na tebe. Jesi se ti uspio cijepiti?

Nisam, odlučio sam čekat svoj red. Primjer mi je kancelarka, koja je takodjer čekala na red.

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime01.05.21 11:44

@VBČ (citat):
@Doktor Živago (citat):
@VBČ (citat):

Nisam, odlučio sam čekat svoj red. Primjer mi je kancelarka, koja je takodjer čekala na red.
Pohvalno. Nas su zvali na cijepljenje iz ordinacije naseg liječnika jer nitko nije htio AstraZenecu. Sinoc su javili da mi koji smo preboljeli i primili jednu vakcinu ne moramo na docijepljivanje.
Bolje se cijepiti bili čim nego ni s čim.
Radiš li i dalje od kuće ili se vratilo u normalu?
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime01.05.21 12:55

SA 4000 na 1600 dnevno obolelih u Srbiji. cilj je vise od 4.000.000. vakcinisanih i  onda se mozemo nadati normalnijem zivotu
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime01.05.21 22:04

@PORUCNIK (citat):

Otac mog kuma je 14 dana nakon revakcinacije kineskom vakcinom dobio koronu. Još uvijek ma upalu pluća i na kiseoniku je. Molim Boga da pomogne i olakša...
Na zalost, kum-Nikola je izgubio bitku. Dan poslije priključenja na respirator.
Eto, u danu između onog kojim se obiljezava Isusovo stradanje i onog kad se slavi Njegovo vaskrsenje!
Nek počiva u miru! Sad

Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime01.05.21 22:11

@PORUCNIK (citat):
@PORUCNIK (citat):

Otac mog kuma je 14 dana nakon revakcinacije kineskom vakcinom dobio koronu. Još uvijek ma upalu pluća i na kiseoniku je. Molim Boga da pomogne i olakša...
Eto, u danu između onog kojim se obiljezava Isusovo stradanje i onog kad se slavi Njegovo vaskrsenje!
Nek počiva u miru! Sad
Moje saucesce, neka mu Bog podari rajsko naselje.

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime01.05.21 22:20

@Brkakougar (citat):
@PORUCNIK (citat):

Nek počiva u miru! Sad
Moje saucesce, neka mu Bog podari rajsko naselje.
Hvala, Brko! Bio je izuzetan čovjek, jako duhovit...
Amin!

goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime01.05.21 22:33

@PORUCNIK (citat):
@PORUCNIK (citat):

Nek počiva u miru! Sad
Teško je ovdje bilo što reći, nema smisla pisati bilo kakav komentar o koroni i cjepivima.
To možemo samo kada su u pitanju ukupne brojke i razne statistike. Kada se u svemu tome pronađe osoba sa imenom i prezimenom, nečiji otac, brat, kum... onda to više nije "brojka", onda sve statistike i svi komentari postaju nebitni. 
Počivao u miru božjem. Moje saučešće Poručniče.

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime01.05.21 22:38

Druže Poručniče izražavam duboku sućut. Bog mu da život vječni. Međutim, valja znati da je kum otišao na puno bolje mjesto od ovog na kojem smo mi sada. Bog mu dao vječni mir i spokoj!

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime02.05.21 9:16

Hvala vam!
Svakako je na boljem mjestu.
Kad neko meni blizak i drag preseli (mislimani kažu: preseli na Ahiret), ja ne žalim tu osobu; žalim sebe što sam ostao bez takve osobe.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime03.05.21 12:48

ISTINITA PRIČA

Kad sam išao u školu, dođe nastavnica i kaže - 
svi primate vakcine za vreme IV časa.
Doktori dođu i obave.
Nije o tome odlučivala Slavica sa Fejsa
koja piše "neznam" i tvrdi da je u vakcinama
fetus miša i tečni čip!
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime03.05.21 12:59

U slučaju zaraze korona virusom pojesti
1 kg kukuruza kokičara u zrnu!!!
Ne pomaže apsolutno ničemu,
ali u slučaju kremiranja, bit će
SPEKTAKL!

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime03.05.21 13:54

@Doktor Živago (citat):
ISTINITA PRIČA

Kad sam išao u školu, dođe nastavnica i kaže - 
svi primate vakcine za vreme IV časa.
Doktori dođu i obave.
Nije o tome odlučivala Slavica sa Fejsa
koja piše "neznam" i tvrdi da je u vakcinama
fetus miša i tečni čip!
Uf, slažem se, ali molim za repliku...

U naše vrijeme nitko nije razmišljao o cjepivima/vakcinama. Primali smo ono što su primale i mnoge generacije prije nas. 
Svi mi imamo ožiljke na ramenima i rukama od toga
Međutim, mi smo u školu išli u neko sretnije vrijeme, kada je globalizacija još bila u povojima i nije stigla do nas. 
Velike kompanije su proizvodile lijekove za poznate bolesti. Tek kasnije su se sjetili mogućnosti da im eksperimentalni virusi i bakterije "slučajno pobjegnu" iz laboratorija, pa da na taj način malo "prošire biznis". 

Sjećam se kada je prvi puta netko otkrio "AIDS" - bila je panika zbog neznanja hoćemo li se svi zaraziti nakon rukovanja sa bolesnom ili zaraženom osobom. Ma kako li se taj AIDS samo od jednom pojavio?

Onda se sjećam panike u novinama i na TV kada je "slučajno otkriven" virus EBOLA. U Africi su ljudi umirali za pravo, a mi smo umirali od straha što će se desiti kada taj virus dođe do nas. Kako li je taj virus uopće nastao i u Africi?

Onda se sjećam virusa mišje groznice. Frka i panika - ne smijemo dodirivati domaće životinje. Gotovi smo - poumirat ćemo. 

Onda se sjećam virusa ptičje gripe. Koliko li je samo ptica pobijeno zbog te zaraze. Ovi moji seljaci okolo (uključujući i mene) sakrivali smo kokoši po kokošinjcima, svinjcima i šupama, samo da se ne zaraze. Ma kako li je taj virus uopće nastao?

Onda se sjećam virusa svinjske kuge koji je još uvijek aktualan i radi kojeg su čitave farme opustošene čim se utvrdi da je samo jedna životinja zaražena. Po cestama svud oko nas civilna zaštita i one spužve preko kojih moramo pregaziti cipelama i gumama automobila.

Pa se prije toga pojavila i Trihinela. A stotinama godina nitko za nju nije čuo. Sada ni prase ne nosim na pečenje a da uzorak ne odnesem na ispitivanje. 

Pa se pojavila Bruceloza. Navodno je kod nas stigla iz BiH, a tamo odnekud daaaaaaleko daaaaaleeeekoo iz neke zemlje koja je dala donaciju u rasplodnim nerastima i krmačama. Kažu, nije to meso nejestivo, ali kod čovjeka uzrokuje neplodnost - znači, jedeš to meso i nakon toga nema više sinova i kćeri. Možeš štedjeti na kondomima.

Pa se onda pojavila svinjska gripa. Radi te gripe, zbog preventive me nisu pustili da sudjelujem na beogradskom sajmu namještaja i propao mi je posao koji mi je trebao donijeti prihode u iduće 2-3 godine. 

Pa se onda pojavilo...
Pa se onda pojavilo...
Pa se onda pojavilo...

E onda nam je stigla drugarica Korona. Pa sam krajem siječnja/januara i početkom veljače/februara 2020. imao slične simptome. 
Kašalj kojim sam izribao pluća, pa danima temperatura tek malo iznad 37. I onda u jednom danu sa tih 37 i kusur na 40 i kusur - u roku sat-dva.
Supruga me odveze na hitnu jer sam se osjećao kao pijan, na hitnoj me ona ženskica samo pogledala sa vrata i rekla da idem kući, spustim temperaturu i onda se javim svojoj doktorici koja je radila tek idući dan popodne. 
Dođem kod doktorice, a ona mi kaže da "ovih dana" vlada neka viroza i neka samo pijem dovoljno tekućine (čajeve i slično) i da će to proći. 
Naravno, njoj uopće nije bilo čudno što sam došao do nje, a inače me u prosjeku ne vidi po godinu i pol ili dvije, a i to kad me vidi bilo je radi dublje posjekotine ili iščašenja zgloba i slično. 
E pa nakon 10-tak dana kašljanja i domaće medicine - kuhano vino, bijeli luk, crveni (crni) luk, preznojavanje ... - ja pregrmio tu "virozu". Osim mene, i ostala dvojica muških, a na ženski dio ni virus neće...
I onda se pojave neki tamo stožeraši i liječnici koji propišu da ne smijem iz mjesta u mjesto, pa ne smijem preko županijskih granica, pa onda ne smijem ni preko državne granice... nego se moram jednom cijepiti. I to nekakvom vakcinom/cjepivom koje su oni naručili još prošle godine, a napravljeno je po "šac metodi" - i možda će djelovati, ali na moju odgovornost. 

Onda se taj isti stožer pojavi i kaže - a neeee, ipak se moraš cijepiti dva puta jer jedna doza nije dovoljna. 
Pa onda čitam da neki čiko u Pfizeru kaže - "naša su predviđanja da će ljudi morati primiti i treću dozu". 
Pa onda izjavljuje neki isto tako važan i učen tip koji kaže - "ljudi će se u buduće morati redovito cijepiti svake godine, najmanje jednom dozom". 

A uporedo sa svim ovim događanjima kreće kampanja na radiju, televiziji, novinama... kako su oni koji ne žele primiti vakcinu nekakvi "antivakseri" i tomu slično. 
Ma nabije ovaj "antivakser" čitav stožer i sve njihove naučnike na stojka!!! 
Jer najmanje se u svemu čuje glas naučnika i doktora, a najviše prognoza "doktora" Bila Gatesa i njemu sličnih. 

Ljudi dragi, pa i do sada su ljudi umirali od svakakvih bolesti. Umiralo se i od "obične" gripe/gripa. 
U zadnje vrijeme nema gripe, nema prehlade. Rak se povukao. Umire se samo od korone. 
Svaki dan nam na TV objavljuju koliko je novo zaraženih i koliko je ljudi umrlo. 
Kad će reći da je kod nas jučer umrlo 168 ljudi, a od toga 108 od korone? Ne, svi su od korone. 

Suosjećam ja sa svima kojima je netko obolio ili umro od ove, a i druge bolesti. Ne želim reći da bolest ne postoji. 
Ali ono što me muči je to da nas **bu u zdrav mozak po tome kako se ta bolest uopće pojavila i kako stalno dolazi do novih sojeva. 

Nitko se nije sjetio da se ljude prvo testira, trebaju li se uopće cijepiti ili ne. Možda netko ima dovoljno antitijela i nije potrebna igla?
Znači li to da ćemo mi do kraja života kao narkomani sanjati iglu? Pa svaka nova inačica ove i druge bolesti će povlačiti novu vakcinu, pa nove tablete...
Nosit ćemo torbice oko vrata, pa kao u onim SF serijama iz pedesetih godina umjesto hrane gutati tablete. 
Danas popiti 18 crvenih, pa 16 plavih, 8 bijelih i 14 ljubičastih...

Uf, baš me ponijelo, neću više. Isprika svima, ali morao sam se negdje barem djelomično iskaliti...

pera84, PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 0:13

Ja imam povjerenja u svoju vladu koja se dobro nosi s ovom bolešću.

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 6:19

Moj se narod, a ne moja vlada dovbro nosio s koronom, sve dok se vjera i politika ne ispriječe.
Bojim se da će, ovih dana,  zbog vaskrsa biti povećanje broja zarazenih. Tako će biti i po bajramu. Da da dragi Bog da griješim. A vratili smo se bili na stopu od septembra prosle godine, kad je počelo naglo da raste zbog izborne kampanje...

PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 04.05.21 16:33; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 9:30

Nama u Hrvatskoj napokon pada broj oboljelih. Danas čitam da samo 7 % građana vjeruje u vakcine.
Cijepljeno / vakcinisano je samo 21 % građana...za sada.
Broj oboljelih je nešto manji, krivulja je u padu, ali se zato dnevni broj umrlih ne spušta ispod 45-50 što je jako puno.
Bojim se lokalnih izbora koji su 16.05.2021...i mada su izborna povjerenstva u kojima sam i ja, sva cijepljena, a dugi krug izbor ako bude potrebe 30.05.2021. Tu će biti jako puno ljudi, a kampanja političara još nije počela, pa se i toga pribojavam. Pitanje je koliko će se svi pridržavati epidemioloških mjera...veliko pitanje!
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 9:34

Čitam da je u Indiji stanje sa koronom katastrofalno, da su bolnice pune, nemaju kisika za najteže bolesnike i vapiju za vakcinom. Kakav paradoks: kod nas ljudi razmišljaju hoće li se ili neće cijepiti, sa kojom vakcinom/cjepivom i šta se u njemu nalazi...nevjerojatno. Indijci ni ne pitaju, mole Boga samo da se cijepe.
Međutim, raduje me činjenica da svijet oko nas nije imun na patnje toga naroda. Sve bogatije zemlje svijeta su se uključile u slanje pomoći, a vidim da je i kod nas Crveni križ objavio račun, pa će se i moja obitelj priključiti u slanju potrebnih stvari i novca. Svaka kap dobrote će dobro doći. Jadni ljudi.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 12:32

A što si se ti cijepio kad si prebolio koronu? scratch

goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 12:32

Indija je zaista zemlja ogromnih suprotnosti. S jedne strane imaju svemirski program, s druge strane imaju milijune siromašnih. 
S jedne strane imaju visoku tehnologiju, s druge i dalje se kupaju u rijeci koja je sve samo ne čista (bar da je poštede od onečišćenja).

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 12:36

U Njemačkoj je bar jednom cijepjeno 24 milijuna ljudi.

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 12:49

@VBČ (citat):

A što si se ti cijepio kad si prebolio koronu? scratch
Zvali su nas sve, dakle cijelu moju obitelj na cijepljenje iz ordinacije našeg liječnika.
Svi smo preboljeli, a po Svj.zdr. organizaciji cijepe se i oni koji su preboljeli koronu
i to najmanje 3 mj od bolesti. Najnovija saznanja kažu samo jednom vakcinom,
tj. nije potrebno docijepljivanje.
Nije bio naš red, ali u RH nitko neće da se cijepi sa AstraZenecom, a mi smo
prihvatili i to je cijela mudrost.
Osim toga, nas već 3 sedmice cijepe koji smo u sudovima, a radimo i izbore, pa kako
god okreneš morao bih se cijepiti, neovisno o preboljenju.
Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 12:53

Dok sam se jutros vozio, čuo sam zanimljivu vijest. Naime, navodno je Ursula von der Leyen najavila početak turističke sezone. Koliko sam razumio, trebali bismo ipak malo više putovati i posjećivati se. No problem je u tome što je u vijesti rečeno kako u EU neće moći oni koji su se cijepili sa ruskim i kineskim cjepivom. Njima će trebati još dodatne potvrde...
E sad, bilo bi zgodno doći do čitave vijesti, a ne ove "napreskokce" jer je puno građana EU išlo na cjepljenje u Srbiju i tamo su se cijepili ovim "neispravnim". Nadalje - što je onda sa građanima Srbije i okolnih zemalja (van EU) - trebaju li se onda oni "docjepljivati" ovim "dobrim" vakcinama?
Šta je sa mađarima, jer kod njih se također koristilo rusko i kinesko cjepivo?
Uf, bit će zanimljivo, a po svemu sudeći iza svega kao i uvijek stoji samo - novac.

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 12:55

@goran9030 (citat):
Dok sam se jutros vozio, čuo sam zanimljivu vijest. Naime, navodno je Ursula von der Leyen najavila početak turističke sezone. Koliko sam razumio, trebali bismo ipak malo više putovati i posjećivati se. No problem je u tome što je u vijesti rečeno kako u EU neće moći oni koji su se cijepili sa ruskim i kineskim cjepivom. Njima će trebati još dodatne potvrde...
E sad, bilo bi zgodno doći do čitave vijesti, a ne ove "napreskokce" jer je puno građana EU išlo na cjepljenje u Srbiju i tamo su se cijepili ovim "neispravnim". Nadalje - što je onda sa građanima Srbije i okolnih zemalja (van EU) - trebaju li se onda oni "docjepljivati" ovim "dobrim" vakcinama?
Šta je sa mađarima, jer kod njih se također koristilo rusko i kinesko cjepivo?
Uf, bit će zanimljivo, a po svemu sudeći iza svega kao i uvijek stoji samo - novac.
Sramotno!!!
Njegovo veličanstvo NOVAC!

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 12:58

Moja deblja polovica se nedavno cijepila cjepivom Johnsson-Johnsson i to "po sili zakona - odnosno sili posla". 
Tri-četiri dana nakon toga je crkavala i već sam počeo gledati okolne raspuštenice i udovice, onako za svaki slučaj radi zamjene - i ona se onda oporavila. 
Evo sad je sasvim OK
Dobila je samo jednu dozu i navodno neće trebati druga.

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 12:59

@goran9030 (citat):
Moja deblja polovica se nedavno cijepila cjepivom Johnsson-Johnsson i to "po sili zakona - odnosno sili posla". 
Tri-četiri dana nakon toga je crkavala i već sam počeo gledati okolne raspuštenice i udovice, onako za svaki slučaj radi zamjene - i ona se onda oporavila. 
Evo sad je sasvim OK
Dobila je samo jednu dozu i navodno neće trebati druga.
Dobro si me nasmijao...nego..jel ta pjesnikinja Suzana čemu? Ne mislim kao poeta...tu je erste klasse!
Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 13:05

Pa još uvijek izgleda kao da joj je barem 20 godina manje. Dugo godina je živjela nekih 100-tinjak metara od mene, a onda se razvela i sada živi sa jednim mojim ratnim drugom. On je nekakav pjesnik, pjevač, stalno sa gitarom... valjda je to prevagnulo.

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 13:07

Znači...voli boemski život...ajde..neka...sretno im bilo...ne treba se miješati u tuđu sreću
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime04.05.21 13:43

u Nemackoj policiski cas od 22-5 ujutru . za prekrsioce kazna samo 500eur
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime

Na vrh Go down

Korona u mome kraju
Na vrh 
Stranica 10/15Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15  Next