FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Korona u mome kraju

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next
AutorPoruka
vladimir
Kapetan
Kapetan

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3014
REPUTACIJA : 150
ČLAN OD: : 2011-01-25

Korona u mome kraju - Page 7 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime01.04.21 13:53

citam pre 2-3 dana vest iz Italije da je italijanska policija u Rimu u pogonu Astrazeneke pronasla 29 miliona vakcina.objasnjenje o cemu se tu zaista radi je sledece. taj pogon ili fabrika ili kako se vec zove nema upotrebnu  dozvolu EU  da je distribuira u EU. a propisima EU je i zabranjen izvoz. istovremeno proizvodnja iste vakcine, istog proizvodjaca iz Belgije je dozvoljena. u medjuvremenu 23 miliona britanaca je primilo bas ovu vakcinu. meni je nejasno kako to britancima valja a drugima nevalja.
Na vrh Go down
flexi
Stariji Vodnik
Stariji Vodnik
flexi

BROJ POSTOVA: : 644
REPUTACIJA : 22
ČLAN OD: : 2013-02-05
M(j)esto Aleksinac

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime01.04.21 23:59

@goran9030 (citat):
Žalosno je to... Sad
Ali nije mi jasno druga stvar. Kod nas u HR je poznato da nema cjepiva i da stiže na kapaljku. Uostalom, to je problem i u drugim zemljama EU. 
Međutim u dosta medija sam pronašao članke i podatke o tome kako u Srbiji ima dovoljno cjepiva, čak je bilo i nekih donacija drugim zemljama. 
Priča se o tome da je moguće doći iz BiH u Srbiju i cijepiti se. Neki su čak i odavde išli i cijepili se. Priča se i to da u Srbiji možeš izabrati koje cjepivo želiš primiti, praktički kao da je u pitanju švedski stol...
I onda ti napišeš da je kod vas cjepljeno malo više od 10%
Ne vjerujem da je tako samo u vašoj općini, pa se postavlja pitanje - kakva je korist od dezinformacija u medijima? Kratkoročno se može postići neki osjećaj nadmoći ili zadovoljstva zbog sposobnosti vlade i zdravstvenog sustava, ali obični ljudi na terenu znaju pravo stanje stvari (kod njih), pa onda može doći samo do još većeg nezadovoljstva.
JBG, ova korona i sve oko nje zaista počinje ići na pišni živac, a kada je jednom budemo arhivirali siguran sam da već imaju sljedeću pošast u pripremi.
Pa  znas kako stoje stvari u Srbiji  vakcina ima sad i jos uvek stizu do sad je obe doze vakcine primilo malo vise od milion ljudi  ali to sve sporo ide jer ljudi se ne prijavljuju i ne veruju u te vakcine mnogo propagande i sa drzavne strane da se vakcinisemo i od takozvanog antivakserskog lobija ili pokreta danas je bilo hapsenje neke doktorke Stojkovic koja to predvodi   . Vakcinisano je i dosta stranih drzavljana ovih dana i poslato je verovatno da ne bi to propalo jer pricalo se  da astrazeneki isice rok upotrebe,  mada ja mislim da se u sve to uvukla politika glavnog ne znam kako da ga nazovem da ne bih dobio neki ukor  reci cu samo aktuelnog predsednika jednom manjem broju gradjana Srbije koji samo zeli biti u centru paznje i izvlaciti neku politicku korist za  sebe .   Ipak procentualno u Srbiji je najvise vakcinisanih kad se pogleda   podatak od pre nekoliko dana  kinesku vakcinu primilo 966500 gradjana , fajzerovu 152180 , sputnjik rusku 112490 ,astrazeneka 110498.

vladimir, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime02.04.21 8:11

prijavio sam se ja pre 20 dana i nikakav odgovor nisam dobio ni dan danas, doduse samo za rusku i kinesku vakcinu
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3585
REPUTACIJA : 50
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime02.04.21 8:33

@vladimir (citat):
prijavio sam se ja pre 20 dana i nikakav odgovor nisam dobio ni dan danas, doduse samo za rusku i kinesku vakcinu
Ma prijatelju, strpljen spašen...tko zna..vidiš da je navala. Evo neki moji susjedi su bili kod Vas na cijepljenju, i kažu da je sve vrlo dobro organizirano. Same pohvale...svaka čast. I ja pohvaljujem.
Osobno još ne idem jer sam prebolio pa kažu da sam siguran 6-8 mjeseci.
Ako se i budem cijepio to će biti jednom vakcinom..i to je to.
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime02.04.21 8:42

@Doktor Živago (citat):
@vladimir (citat):
Ma prijatelju, strpljen spašen...tko zna..vidiš da je navala. Evo neki moji susjedi su bili kod Vas na cijepljenju, i kažu da je sve vrlo dobro organizirano. Same pohvale...svaka čast. I ja pohvaljujem.
herojski si to izdrzao
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime02.04.21 8:49

Bolnica u Mostaru je bila spremna za koronavirus,
problem se pojavio kada su počeli dolaziti pacijenti,
izjavio je direktor bolnice  Ante Kvesić!!!! affraid

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime02.04.21 8:51

@vladimir (citat):
@Doktor Živago (citat):
@vladimir (citat):
herojski si to izdrzao
Pusti molim te...bilo je grozno...pogotovo kad me bolila glava...inače imam glavobolje od stresa, zatvorenog radnog prostora, kompjutera, ali takve glavobolje
nikad u životu nisam imao. Cijelo sam vrijeme plakao...suze teku od bolova..u jednom sam trenu udarao glavom o pod...bilo je neizdrživo
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime02.04.21 11:21

stize sms   danas beogradski sajam hala 11  04.04.2021  Sputnjk V

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime02.04.21 12:30

https://informer.rs/vesti/politika/597525/vakcine-vakcinacija-fajzer-sinofarm-astrazeneka
 dok u drugim drzavama jos razmisljaju koju vakcinu da nabave mi kupujemo sve
Na vrh Go down
dpuric
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
dpuric

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3443
REPUTACIJA : 564
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 54
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime02.04.21 17:54

@pera84 (citat):
Puricu, ko je ona crnka u pozadini?  Very Happy
Sestrica (ima gi raznih sto sestara sto doktorica 15 kom.)

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
dpuric
dpuric

JM10 JM
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime02.04.21 18:01

@Doktor Živago (citat):
@PORUCNIK (citat):
@dpuric (citat):
Korona u mome kraju - Page 7 152849427_2321374211330486_6622511314787626041_o.jpg?_nc_cat=107&ccb=1-3&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=lhmmjEMEo58AX9Lzean&_nc_ht=scontent.fbeg5-1
imate li ovo

Korona u mome kraju - Page 7 88000-10
Imam takva dva..neraspakirana
Ma nema nista! Kompletna osnovna  opremu za bar 500 ljudi ne racunajuci opremu CZ koja je pripadala firmama  cak i gumene camce za spasavanje na vodi dolaskom "demokratske vlasti" - NESTALA JE. Sada smo posredstvom EU kao donaciju dobili uniforme i protivplavne prepreke.

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
dpuric
dpuric

JM10 JM
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime02.04.21 18:02

@PORUCNIK (citat):
Danas je u Srbiji vakcinisan veliki broj državljana regiona: BiH, Sjeverne Makedonije i CG.
Velikodušno od Srbije, svaka čast!
Ne znam je li po principu švedskog stola ili samo jedne vakcine.
Astra Zeneka - pri kraju roka upotrebe - DA SE NE BACI
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime02.04.21 21:17

ma nema to veze.zahtev se podnosi elektronski i biras vakcinu koju zelis .od 5 ponudjenih  sa sajta e-uprave ja sam zaokruzio dve rusku ili kinesku. niko sigurno nije primio vakcinu koju ne zeli. danas mi je stiga e-mail   da potpisem saglasnost za Sputnjik V . Nema sanse da odem u nedelju  na sajam i primim neku drugu.Astra Zeneka vakcinu primio je moj surak pre mesec dana, tast i tasta kinesku, vencni kum kinesku, moj prijatelj bivsi swed i njegova supruga pfizer.
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime02.04.21 21:30

@vladimir (citat):
ma nema to veze.zahtev se podnosi elektronski i biras vakcinu koju zelis .od 5 ponudjenih  sa sajta e-uprave ja sam zaokruzio dve rusku ili kinesku. niko sigurno nije primio vakcinu koju ne zeli. danas mi je stiga e-mail   da potpisem saglasnost za Sputnjik V . Nema sanse da odem u nedelju  na sajam i primim neku drugu.Astra Zeneka vakcinu primio je moj surak pre mesec dana, tast i tasta kinesku, vencni kum kinesku, moj prijatelj bivsi swed i njegova supruga pfizer.
To kod tebe kao a la carte u restoranu!
Na vrh Go down
pera84
GENERAL PUKOVNIK Moderator
GENERAL PUKOVNIK Moderator
pera84

JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 4532
REPUTACIJA : 682
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime03.04.21 0:17

@dpuric (citat):
@pera84 (citat):

Ja kakve sam kurate srece, da se srusim na tom hodniku prvi bi mi pritrcao kakav bradonja iz CZ.  clown
Jednom sam se na putu zatekao u lobiju hotela, ne mozes proci od suknji. Pitam tetu na recepciji, sta je ovo. Kaze, kongres medicinskih sestara.
Evo reko' tebi dvije banke, ja cu se sad kao onesvijestit' a ti zovi pomoc. Ona se nasmija, kad uskoci druga, i mi na recepciji smo obuceni da damo prvu pomoc.
Gledam u nju, metar osamdeset, sto deset zive vage... Mislim se, crni Pero gledaj dobro da ti ne pozli, ako te ova bude ozivljavala, ustat' neces.

Inace, sto se tice korone i vakcina u mojoj drzavi, vise licimo na neku zemlju srednje Afrike nego na svjetsku silu.
Sve ide kilavo i sve je toliko ispolitizovano, da nije zalosno bilo bi smijesno.
Situaciji ne pomazu ni izjave doktora iz Centra za kontrolu i prevenciju bolesti koji daju konfuzne preporuke sta posle vakcinacije.
Jedan od bisera je i da vakcinisane osobe "mogu bezbjedno da putuju ali im se putovanje ne preporucuje" Rolling Eyes

dpuric and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime03.04.21 8:53

@pera84 (citat):
@dpuric (citat):
@pera84 (citat):

Ja kakve sam kurate srece, da se srusim na tom hodniku prvi bi mi pritrcao kakav bradonja iz CZ.  clown
Jednom sam se na putu zatekao u lobiju hotela, ne mozes proci od suknji. Pitam tetu na recepciji, sta je ovo. Kaze, kongres medicinskih sestara.
Evo reko' tebi dvije banke, ja cu se sad kao onesvijestit' a ti zovi pomoc. Ona se nasmija, kad uskoci druga, i mi na recepciji smo obuceni da damo prvu pomoc.
Gledam u nju, metar osamdeset, sto deset zive vage... Mislim se, crni Pero gledaj dobro da ti ne pozli, ako te ova bude ozivljavala, ustat' neces.

Inace, sto se tice korone i vakcina u mojoj drzavi, vise licimo na neku zemlju srednje Afrike nego na svjetsku silu.
Sve ide kilavo i sve je toliko ispolitizovano, da nije zalosno bilo bi smijesno.
Situaciji ne pomazu ni izjave doktora iz Centra za kontrolu i prevenciju bolesti koji daju konfuzne preporuke sta posle vakcinacije.
Jedan od bisera je i da vakcinisane osobe "mogu bezbjedno da putuju ali im se putovanje ne preporucuje" Rolling Eyes
Dobro me nasmija na rano jutro
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime03.04.21 11:29

Korona u mome kraju - Page 7 24910310
BILBORDI PREPLAVILI BEOGRAD

Zoran I voli ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime04.04.21 17:34

kako to funkcionise na sajmu.vakcine primaju samo oni koji su pozvani za taj dan i taj tip vakcine. obezbedjenju se pokazuje tel.  i primnjena sms poruka.kratak info razgovor sa doktorkom tipa da li si hronican bolesnik,da li si zadnja tri dana imao temperaturu i da li si alergican na lekove i koje. posle tog razgovora ide se u compjutersku salu gde vam se izdaje potvrda da ste primili vakcinu i zakazuje se datum za revakcinu.otprilike 30 radnih mesta i to ide veoma brzo. sve skupa na sajmu nisam proveo vise od 30min. sputnjik V Za dalje videcemo.. 3 dana nema teskih fizickih poslova i alkohola

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2214
REPUTACIJA : 45
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 55
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime04.04.21 19:33

sve je super, osim što nema alkohola... Sad

šalim se... neka samo cjepivo pomogne, to je najbitnije.

vladimir and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime05.04.21 22:23

@vladimir (citat):
kako to funkcionise na sajmu.vakcine primaju samo oni koji su pozvani za taj dan i taj tip vakcine. obezbedjenju se pokazuje tel.  i primnjena sms poruka.kratak info razgovor sa doktorkom tipa da li si hronican bolesnik,da li si zadnja tri dana imao temperaturu i da li si alergican na lekove i koje. posle tog razgovora ide se u compjutersku salu gde vam se izdaje potvrda da ste primili vakcinu i zakazuje se datum za revakcinu.otprilike 30 radnih mesta i to ide veoma brzo. sve skupa na sajmu nisam proveo vise od 30min. sputnjik V Za dalje videcemo.. 3 dana nema teskih fizickih poslova i alkohola
Kud baš da nena alkohola...sunce ti žarko. Ti drmni neki sirup na alk.bazi..onako za imunitet!
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 9160
REPUTACIJA : 136
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 58
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime06.04.21 7:20

Prepiska mog druga iz Srbije...

"eUprava: Обавештавамо Вас да сте успешно исказали интересовање за вакцинисање против COVID - 19. (1.02.2021.)

Ja eUpravi: Zašto se ne pozivam , a na televiziji vidim da se vakcine dele kao višak celom regionu? (28.03.2021.)

eUprava: Поштована/и,
Уколико још увек нисте обавештени о месту и термину вакцинације молимо Вас за мало стрпљења. Приоритете вакцинације дефинише Инситут за јавно здравље „Др Милан Јовановић Батут“.
Срдачно, (30.03.2021. godine)

Ja eUpravi: Hvala (30.03.2021. godine)"
On podijelio...

Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 808
REPUTACIJA : 56
ČLAN OD: : 2015-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime06.04.21 10:57

Ovo je Srbija, kao i pre sto rekoh mnogo sto sta nije onako kako izgleda, sada bih dodao mnogo sto sta nije ni onako kako se prikazuje...istina je tamo negde....
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime06.04.21 11:25

Aforizam dana

Vakcinisani će moći
da putuju po svetu.
Neki po ovom, neki po onom!
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime06.04.21 12:35

ja stvarno ne znam  sta bi se dogodilo u Srbiji da nema vakcina kao sto ih  i nema u drugim zemljama.
Na vrh Go down
Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime06.04.21 13:39

Konacno predsednik Vucic je sprican tj. vakcinisan, primio je kinesku vakcinu, jedini uslov predsednika prilikom vakcinisanja odnosno pre vakcinisanja bio je da vakcinaciju obavi doktorica a ne doktor, pa su nasli cak i doktoricu pedijatra...shodno uzrastu pacijenta...

dpuric, PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime06.04.21 14:19

Компанија „Фајзер“ обуставила је испоруку вакцина против вируса корона Израелу, пошто та држава није платила 2,5 милиона испоручених доза, објавили су израелски медији. Према њиховим тврдњама, „Фајзер“ је назвао Израел „банана републиком“
Na vrh Go down
Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime07.04.21 17:47

Iza zatvorenih vrata dogovoreno da ce vakcinacija biti obavezna, izgleda da vise nema zezanja.....e sada ostaje samo kako to obavestiti javnost...

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime08.04.21 13:12

U Sjevernoj Koreji nema korone?!

Bila dvojica...

Streljani!!!

Sad, kome se kašlje...

Kašlje u sebi... Laughing Laughing Laughing

dpuric and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime08.04.21 13:17

Da se mi vratimo ozbiljnome..
U Hrvatskoj žestoko povećanje novooboljelih
u odnosu na prošli tjedan.
Danas preko 3200 na malo više od 11000 testiranih, 
što je gotovo 28%.
Imamo 171 na respiratoru, a osim njih u bolnicama
nam je i 1700 građana.
Nadalje, iskoristivost zaprimljenih doza cjepiva je 81,8%.
Umrlo je još 36 ljudi, odn. ni jedan dan ispod 25 osoba.
Do sada preminulih preko 6100.
Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime08.04.21 13:20

Jesi'l ti vidio učinkovitog zdravstva??? Smile
Zamisli samo da se u Kini nekome zakašlje, pa da ih "počiste" jedno 200-300 milijuna... ili u Indiji. 
Crnjak, ali aktualan...

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime08.04.21 13:25

Untisumpora! Ovo ću isprintati i zalijepiti na vrata. 
Moja deblja polovica svaki puta kad se vraća s posla, odmah sa vrata referira brojke i vijesti iz stožera. 
No, šalu na stranu - odnosile se te brojke samo na Covid ili tu ima i drugih bolesti, ipak nisu lijepe za vidjeti. 
Kakve su recenzije za cjepivo od Moderne? O svima se nešto piše, dobro ili loše, a o njima niti slova. 
Moji roditelji su dobili poziv na cjepljenje ovim cjepivom, sutra imaju termin.

Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime08.04.21 13:35

Za Modernu sve ok...tako kaže moja tanja polovica. Ništa sporno ili sumnjivo...za sada

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime08.04.21 13:47

Drago mi je ako je tako. Uglavnom, za koji dan ću iz prve ruke dati izvještaj o tome. 
Inače su već jednom dobili poziv za Astru pa su zatražili drugi termin. Evo ipak ovo smatram nekako sigurnijim iako su zapravo sva cjepiva eksperimentalna, htjeli mi to priznati ili ne

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime08.04.21 13:53

Kako se uzima bris za PCR test?

dpuric
dpuric

JM10 JM
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime08.04.21 18:40

@PORUCNIK (citat):
Kako se uzima bris za PCR test?
"Preko nosa" Very Happy
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 8:09

@goran9030 (citat):
Drago mi je ako je tako. Uglavnom, za koji dan ću iz prve ruke dati izvještaj o tome. 
Inače su već jednom dobili poziv za Astru pa su zatražili drugi termin. Evo ipak ovo smatram nekako sigurnijim iako su zapravo sva cjepiva eksperimentalna, htjeli mi to priznati ili ne
Naravno da su eksperimentalna...neovisno o bilo čemu...nitko u svijetu ne može napraviti cjepivo u manje od godinu dana. Za ozbiljno cjepivo potrebne su godine rada

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 10:18

Hm, kod nas su brojke i danas neumoljive. Iako, nije stigao službeni podatak, neslužbeno se doznaje da je preko 2600 zaraženih u posljednja 24 sata, od 9.000 testiranih.
Jedna županija prelazi na lockdown a to je Primorsko-goranska županija.
Vinkovci od ponedjeljka prelaze na online nastavu, osim najmanjih učenika od 1.-4.razreda.
U većini županija i gradova isto.
Broj preminulih još nemamo, ali je u našoj županiji preminula jedna osoba, a imamo 91 novozaraženog ( prošli petak 5 osoba, a jučer 71 osoba ).
Dakle, evidentan je porast novozaraženih, i sigurno  je da se radi o trećem valu.
Cijepljenje ide " kilavo i nikako". Kod nas u gradu je cijepljeno samo 5% stanovništva i to ugl. zdravstveni radnici i korisnici Domova za stare i nemoćne, a sve zbog kroničnog nedostatka cjepiva.
Moja obitelj se još nije cijepila, jer smo preboljeli coronu, no namjeravamo tijekom 6. mjeseca.
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 10:23

Evo, stigao i službeni podatak da AstraZenecu ne želi primiti 35% građana ( zbog ugrušaka koje cjepivo izaziva), te da cijepljenje ide iznimno sporo.
Mislim da je oko cijepljenja sve već rečeno, pa ne želim ponavljati kao papagaj...
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 10:40

LOCKDOWN sta se time postiglo u svetu? nista. to je samo malo usporilo sirenje bolesti a potpuno upropastilo ekonomiju.Swedi zastupaju teoriju imuniteta krda od prvog dana. da vecina prelezi bolest i stekne imunitet ili masovnom vakcinacijom. nazalost i oni su podlegli politici izborom samo jedne vakcine koje nema dovoljno. ko danas pominje kinu i koronu?

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 14:25

Mislim da kod nas opada broj zaraženih, ali će se povećati zbog političkih okupljanja.
Jutros išao da dam bris, bilo nas troje... Inače, to se obavlja u običnoj garaži za auto.
Prije toga ušao u neki kontejner da pitam đe se daje bris, ženska ne pita ništa, samo kaže da uđem slobodnio i skinem jaknu.
Rekoh da nisam došao na vakcinisanje nego zbog PCR testa. Eto, mogao sam usput, mada ne znam koja je vakcina bila. Bile samo dvije osobe za vakcinisanje...

Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 14:30

Ma trebao si se odmah cijepiti i miran si...vidiš kakav je to kaos
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 14:40

PCR TEST u Srbiji kosta 9000din ili  80eur i jedino se radi u Institutu Torlak
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 14:42

@vladimir (citat):
PCR TEST U sRBIJI KOSTA 9000DIN ILI 80EUR
Skupo..kod nas je 35 eura
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 15:28

za one koji hoce PCR test zbog puta u inostranstvo 9000din za sve ostalo test je besplatan
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 15:55

@vladimir (citat):
za one koji hoce PCR test zbog puta u inostranstvo 9000din za sve ostalo test je besplatan
I za ostale je besplatan ako su zdr.osigurani preko države
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 17:02

@Doktor Živago (citat):
Ma trebao si se odmah cijepiti i miran si...vidiš kakav je to kaos
Ako se i vakcinišem, biće to neka koju priznaju u EU, a da ne zgrušava krv...

PORUCNIK: komentar modifikovan dana: 10.04.21 14:05; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 17:24

@PORUCNIK (citat):
Mislim da kod nas opada broj zaraženih, ali će se povećati zbog političkih okupljanja.
Jutros išao da dam bris, bilo nas troje... Inače, to se obavlja u običnoj garaži za auto.
Prije toga ušao u neki kontejner da pitam đe se daje bris, ženska ne pita ništa, samo kaže da uđem slobodnio i skinem jaknu.
Rekoh da nisam došao na vakcinisanje nego zbog PCR testa. Eto, mogao sam usput, mada ne znam koja je vakcina bila. Bile samo dvije osobe za vakcinisanje...
Eh Poručniče... pa gdje ti je avanturistički duh?
Znaš ono kad uđeš u neku garažu, a tamo ženska sama i ništa ne pita. Samo kaže da skineš jaknu. 
Onda ona upali neku romantiku, priguši svjetla, natoči ti lagano pićence, pa raskopča dugmad na košulji...
A ti odmah u startu sve to prekineš. Ccccccc... nikad nećeš saznati što si propustio Smile

PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 17:29

@Doktor Živago (citat):
@vladimir (citat):
I za ostale je besplatan ako su zdr.osigurani preko države
Pa dobro, da ja sad postavim pitanje kao da sam pao s Marsa:
ako se cijepiš/vakcinišeš - treba li onda uzimati PCR test kod puta u inozemstvo?
Da li i onda moraš nositi masku? Mogu li onda k'o čovjek u birtiju, pa da naručim rundu?

Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 18:16

moj komsija svake nedelje ide u Italiju i dovozi automobile. pitam ga kako? samo pokazem da sam primio vakcinu astrazeneka i niko me ne pita nista,ni gde idem ni kad se vracam. danas bilo gde da krenes ili se vracas u Srbiju nekakav karantin, nekakva prepreka ili restrikcija ovaj za mesec dana presao 12000km. ja ne mogu da verujem da je to tako.

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime09.04.21 18:22

Na Međunarodni aerodrom Sarajevo sleteo je avion sa prvim delom donacije od 10.000 vakcina iz Srbije za Kanton Sarajevo.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 7 Icon_minitime

Na vrh Go down

Korona u mome kraju
Na vrh 
Stranica 7/8Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8  Next