FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Čudna imena i prezimena iz naših krajeva

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2
AutorPoruka
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 9235
REPUTACIJA : 136
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 58
M(j)esto Bijelo Polje

Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime12.02.21 21:56

Ono - smrtovnice: tražim drugove Sad

Berač šparuga na utvrdama and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4586
REPUTACIJA : 59
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime12.02.21 23:16

@Vojnik Graničar (citat):
@VBČ (citat):
Dodju tako godine kad ljudi čitaju osmrtnice...
Baš sam tražio i ne čitam ih redovito.
Tko traži, taj i nađe a ti si meštar za pronalaženje ljudi..bilo živih ili mrtvih! salutiranje

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Rade58
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 45
REPUTACIJA : 0
ČLAN OD: : 2019-08-03

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime14.02.21 20:23

šta vi narode sve nepišete ovo je forum za pripadnike bivše jna .

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 721
REPUTACIJA : 43
ČLAN OD: : 2016-09-07
DOB : 69
M(j)esto kočevje

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime14.02.21 21:28

no tu pri nas imaš priimke z vseh plemiških nazivov: sosed je Car, pa so Cesarji, pa Kralji, pa Grofi, Knezi, Bani, Baron pa poklici: Kovač, Mlinar, Tišler, Žnidar, Šuster, Šuštar, Žolnir (inženir), Škof (biskup), Tesar, Kmet (seljak), Kajžar (bajtar, kao sirotinja), Potokar, ta je živel ob potiku, Slapnikar ob slapu..., Koprivar..., Šiška (kuglica s hrasta), Rovtar (rovte so zabaćen kraj), Klobasa, Hrast, Borovnica, Lipovec, Zver, Lisjak, Žabar..., bla bla...,tojeto, na kratko...

ja tu na kranjskem naj bi priimke vpeljala cesarica Marija Terezija...???

Vojnik Graničar, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
GENERAL MAJOR Moderator stažist(a)
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2742
REPUTACIJA : 49
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 55
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime14.02.21 22:20

Ja mislim da bismo slična prezimena našli i kod stranaca, samo ih ne prevodimo. 
Evo primjera Morgenstern - poznati skijaš - jutarnja zvijezda...

I jedan članak o promjenama prezimena u Austriji. Očito ni tamo nisu baš uvijek sretni sa svojim "starim" (prez)imenima...
BEČ - U Austriji je sve više ljudi koji žele promijeniti svoje ime i prezime. Samo u Beču lani je to učinilo 2500 osoba. Promjena je besplatna za one koji imaju isto ime kao njihov otac i za strance čije se ime ili prezime na njemačkom teško izgovara. No, 190 od 2500 Bečana, koji su to odlučili učiniti zbog drugih motiva, moralo je platiti odgovarajuću svotu. I političari mijenjaju imena ili prezimena. Tako se Peter Westenthaler, stranački kolega kontroverznog Jörga Haidera, prije zvao Peter Hojac. On je preuzeo djevojačko prezime svoje majke, a to je odlučio učiniti iz privatnih razloga. Mediji tvrde kako se bivši Peter Hojac srami svoga, u Austriji stranog, prezimena. I bivši glavni tajnik UN-a i predsjednik Austrije Kurt Waldheim promijenio je svoje prezime Vaclavec u Waldheim. Učinio je to po očevoj želji, koji je 1918. želio da njegov sin dobije izvorno njemačko ime. Promjena imena ili prezimena u Austriji stoji 512,34 eura, a pritom morate navesti zašto vas ono psihički opterećuje. Ako pak želite uzeti prezime poznate osobe, za to morate zatražiti njezino odobrenje.

Pročitajte više na: https://www.vecernji.hr/vijesti/u-austriji-vole-mijenjati-imena-709530 - www.vecernji.hr

Vojnik Graničar and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime14.02.21 22:23

@Rade58 (citat):
Pa svi smo mi bivši pripadnici JNA. 
Tema ima svakakvih, a možeš se i ti uključiti sa nekom svojom. 
U početku su svi pisali o svojim kasarnama i klasićima. Međutim, kako nas nema previše, onda su se teme počele širiti. 
Ili bi ti čitao da ti svaki dan pišem o svojoj kasarni "1. maj" u Puli? Dva puta bi pročitao i onda te više ne bi zanimalo. 
Ovako nađemo neku temu koja nas više ili manje zanima, pa drobimo o tome.

PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime14.02.21 22:29

@Rade58 (citat):
p.s. vidim da si na ovoj temi postavio dosta "dislajka" i to mi se sviđa. Znači, ova tema ti se ne sviđa, ne odgovara ti. 
Super, jednostavno je nećeš čitati. Ima nekoliko tema koje niti ja ne posjećujem jer me ne zanimaju. 
Ali stvorila se jedna ekipa koja voli pisati i zezati se na ovom forumu. Pridruži nam se i postavi neki zanimljiv tekst. 
Može biti vojna ili civilna tema. Bitno je samo da nikoga ne omalovažava ili vrijeđa. 
Evo, zaista očekujem da nešto napišeš i da tu tvoju temu svi zajedno komentiramo. 
Živio Smile

VBČ, pera84, Vojnik Graničar, PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
kolubarac
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 3
REPUTACIJA : 1
ČLAN OD: : 2017-07-03
M(j)esto Lazarevac

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime14.02.21 23:18

U Čapljini je desetar bio Nepergaća Aleksandar, klasa avgust 85, pozdrav za njega ako ovo pročita!

Vojnik Graničar and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
http://mihailovicr@beotel.net
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto kočevje

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime15.02.21 9:08

recimo, moj priimek je NOVAK, to je po nekih razlagah bil "novinec" v avstroogerski vojski, posebno na češkem, so pa moji predniki po nekih iskanjih mojih sestričen prišle do tega, da so prišli s češke kot steklarji in železarji... v te kraje...

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7102
REPUTACIJA : 270
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 51
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime15.02.21 13:14

@kolubarac (citat):
U Čapljini je desetar bio Nepergaća Aleksandar, klasa avgust 85, pozdrav za njega ako ovo pročita!
Evo od mene jedan plus a kako vidim za sada i jednini plus kojem imaš na ovome forumu za to nesvakidašnje prezime. lol!

goran9030 and kolubarac vole ovaj upis

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime15.02.21 14:10

Ujčevina mog ćaće se preziva Banda.

Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1441
REPUTACIJA : 92
ČLAN OD: : 2013-03-11
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime15.02.21 17:52

@jozl52 (citat):
recimo, moj priimek je NOVAK, to je po nekih razlagah bil "novinec" v avstroogerski vojski, posebno na češkem, so pa moji predniki po nekih iskanjih mojih sestričen prišle do tega, da so prišli s češke kot steklarji in železarji... v te kraje...
Pozdrav.Možeš li mi reći otkud je to prezime Novak.Ja sam malo istraživo i wikipedija kaže da ima u Sloveniji,Hrvatskoj a i u Srbiji Novak je ime.Moj komandir voda se je zvao Šatara Novak i nisam znao ni tad ni sad šta je ime a šta prezime.Jer postoji i prezime Šatara i među muslimanima u Bosni.
Na vrh Go down
kurir
Gušter
Gušter
kurir

BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2011-03-20
M(j)esto Schweiz

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime15.02.21 18:27

Nis 1978/79 VP 6919/4
U mojoj generaciji je bio Živko Ivan iz Čakovca (koje mu je ime koje prezime)  Laughing

i moja malenkost ima isto egzoticno prezime

Bukvar Very Happy Very Happy

Lijep pozdrav za junsku klasu VP 6919/4 Prvi vod Vukas Dusan  Gula, Kranvogel Joza i  Mario Vuksan  i Dimitrijevic Branimir Sicko 6919/9.

kurir: komentar modifikovan dana: 15.02.21 18:45; prepravljeno ukupno 1 puta

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime15.02.21 18:32

Kad malo razmislim, ovo prezime je veoma zanimljivo jer je prilično rašireno. Kao što navodiš, ima ga u Sloveniji, Hrvatskoj, ali i u BiH. 
U ostalom dijelu svijeta ga ima u Češkoj, Njemačkoj (tamo je Nowak), a sjećam se jedne glumice iz vremena kad sam bio mlad. U pitanju je Kim Novak, a sjećam se da je ona jedna od glumica koja je zadržala svoje pravo ime. 
Ime Novak - imamo primjer Đokovića,
a izvedenica Novo - u mojoj firmi je svojevremeno radio (sad je umirovljenik/penzioner) Novo Gajić.

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime15.02.21 18:42

@kurir (citat):
Nis 1978/79 VP 6919/4
U mojoj generaciji je bio Živko Ivan iz Čakovca (koje mu je ime koje prezime)  Laughing

Lijep pozdrav za junsku klasu VP 6919/4 Prvi vod Vukas Dusan  Gula, Kranvogel Joza i  Marijo Vuksan iz voda slagaca padobrana i Dimitrijevic Branimir Sicko.
Pozdrav za novog sugovornika. Nadam se da ćemo od tebe, kao iz pravog Bukvara dobiti puno raznih informacija i tema Smile

To sa imenima je zgodno. U Dalmaciji (nadam se da će se naš Graničar s time složiti), osobito oko Splita ima puno Perica. 
Jedan moj prijatelj se zove Ivan Perica, a jedan drugi (nisu u rodu) Silvestar Perica Smile

A da se vratim na prethodni post o Novaku. Svojevremeno je bila popularna serija "Pozorište u kući". Nisam siguran da li je bio scenarista ili režiser Novak Novak. E sad, koje od toga mu je ime, a koje prezime nikad nisam odgonetnuo. Ako ćemo po pravopisu, u Hrvatskoj se prvo piše ime, pa onda prezime. 
Dakle, ime bi mu bilo Novak, a prezime Novak. U Srbiji pretpostavljam da obično ide prvo prezime, pa ime - to znači da bi mu ipak ono Novak bilo prezime, a Novak ime... 
Pa ti to razumi i shvati...  Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect
I na kraju, skoro svakodnevno se čujem sa kolegom koji se zove Ivo Novak... 
granata

kurir and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime15.02.21 19:24

@goran9030 (citat):

A da se vratim na prethodni post o Novaku. Svojevremeno je bila popularna serija "Pozorište u kući". Nisam siguran da li je bio scenarista ili režiser Novak Novak. E sad, koje od toga mu je ime, a koje prezime nikad nisam odgonetnuo. Ako ćemo po pravopisu, u Hrvatskoj se prvo piše ime, pa onda prezime. 
Dakle, ime bi mu bilo Novak, a prezime Novak. U Srbiji pretpostavljam da obično ide prvo prezime, pa ime - to znači da bi mu ipak ono Novak bilo prezime, a Novak ime...
Mislim da su i scenario i režija bili u rukama Novaka Novaka, ali riječ je o Novaku Novakoviću, koji je skratio prezime. lol!

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
kurir
Gušter
Gušter
kurir

BROJ POSTOVA: : 13
ČLAN OD: : 2011-03-20
M(j)esto Schweiz

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime15.02.21 19:28

@goran9030 (citat):
@kurir (citat):
Nis 1978/79 VP 6919/4

Lijep pozdrav za junsku klasu VP 6919/4 Prvi vod Vukas Dusan  Gula, Kranvogel Joza i  Marijo Vuksan iz voda slagaca padobrana i Dimitrijevic Branimir Sicko.
Pozdrav za novog sugovornika. Nadam se da ćemo od tebe, kao iz pravog Bukvara dobiti puno raznih informacija i tema Smile

To sa imenima je zgodno. U Dalmaciji (nadam se da će se naš Graničar s time složiti), osobito oko Splita ima puno Perica. 
Jedan moj prijatelj se zove Ivan Perica, a jedan drugi (nisu u rodu) Silvestar Perica Smile

Pa ti to razumi i shvati...  Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect Suspect
I na kraju, skoro svakodnevno se čujem sa kolegom koji se zove Ivo Novak... 
granata
Pozdrav i Tebi, kao i svaki drugi i sam sam imao tih dogodovstina kojih se rado sjecam. Medja gadjanje, Jastrebac logorovanje i pjesacenje i... Very Happy Very Happy

Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime15.02.21 19:57

Super, tema ima puno, a ako se tvoja objava ne bi uklapala u neku od njih, slobodno otvori svoju vlastitu temu. Rado ću pročitati neku od tvojih uspomena koju želiš podijeliti s nama Smile

Vojnik Graničar, PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime15.02.21 20:00

@PORUCNIK (citat):
@goran9030 (citat):

Mislim da su i scenario i režija bili u rukama Novaka Novaka, ali riječ je o Novaku Novakoviću, koji je skratio prezime. lol!
Druže Poručniče, ovo je podatak koji mi nije bio poznat. Hvala na tome što sam još mrvicu pametniji... Smile

PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime16.02.21 11:03

Evo jedna sutkinja u Splitu se zove Ljiljan-a Vuk-o.
Malo cvijeće malo životinja. Very Happy

Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Img_2153

goran9030, Berač šparuga na utvrdama and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime16.02.21 11:18

Evo danas kod mene bila državna odvjetnica Gordana Vučko...uh..odmah se sjetim onog našeg domaćeg filma
Vuk samotnjak sa Štimcem u gl.ulozi.
Davno je to bilo.
Nesto si mi često po sudovima..

Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 8943
REPUTACIJA : 181
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime16.02.21 11:34

Evo jedna sutkinja u Splitu se zove Ljiljan-a Vuk-o.
Malo cvijeće malo životinja.  Very Happy

Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Img_2153

A šta se ti stalno motaš po sudovima? clown

Vojnik Graničar, goran9030 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime16.02.21 12:02

Ili se mota oko sutkinje???  Suspect Suspect Suspect Suspect

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime16.02.21 14:56

@Doktor Živago (citat):
Evo danas kod mene bila državna odvjetnica Gordana Vučko...uh..odmah se sjetim onog našeg domaćeg filma
Davno je to bilo.
Napadate me za mrtve, sad za žive, tko bi vama ugodio.!!! cheers

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime16.02.21 17:13

@Doktor Živago (citat):
Davno je to bilo.
Napadate me za mrtve, sad za žive, tko bi vama ugodio.!!! cheers
Neeee...ne napadamo...samo hvalimo..ja sam npr.na sudu svaki dan...

Vojnik Graničar, PORUCNIK and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime19.02.21 14:00

Evo, jutros sam na ulici sreo jedan sretan bračni par koji poznajem još iz "osamdesetih" godina. 
Jadranka Golub je kćerka jednog majstora koji je radio kod nas u "Liniji masiva". 
Udala se za Đuru Gulaša, pa smo se jedno vrijeme zezali kako je Golubica završila u Gulašu Smile
Sad su već odavno djed i baka i rado ih sretnem. Sa Đurom povremeno razmjenim koju rečenicu, ali nismo više svakodnevno skupa kao nekad.

Vojnik Graničar and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime19.02.21 14:07

@goran9030 (citat):
Evo, jutros sam na ulici sreo jedan sretan bračni par koji poznajem još iz "osamdesetih" godina. 
Jadranka Golub je kćerka jednog majstora koji je radio kod nas u "Liniji masiva". 
Udala se za Đuru Gulaša, pa smo se jedno vrijeme zezali kako je Golubica završila u Gulašu Smile
Sad su već odavno djed i baka i rado ih sretnem.
Sa Đurom povremeno razmjenim koju rečenicu, ali nismo više svakodnevno skupa kao nekad.

Zaslužio si plus za Đuru Gulaša.! Very Happy

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime19.02.21 14:24

I od mene plus za golubicu u gulašu..no prije bih rekao da Gulaš bio u Golubici..naravno...nekad prije Laughing Laughing

Na vrh Go down
goran9030
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime19.02.21 17:24

Hvala na plusićima.
A to da je Gulaš zapravo završio u Golubici nikad nam nije palo na pamet Smile
U stvari definitivno jest hahaha

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime15.03.21 9:52

Vinko Svršić iz Mostara, vlasnik električnog servisa "Vinko"

Dakle, radi se o stvarno neobičnom prezimenu, a našao sam
jedan forum sa kojeg citiram komentar čitatelja:

" Jarane, tebi je fino kod zubara kad ti kaže.
Gospodine Svršiću, otvorite usta!"

goran9030 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime22.04.21 10:09

Evo sad sam čuo da jedan naš sugrađanin ima neobičan spoj imena i prezimena.
Zove se Nedjeljko Subotić, a zovu ga " Vikend"!

Fenomenalno

goran9030 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
jozl52
Stariji vodnik I klase
Stariji vodnik I klase
jozl52

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto kočevje

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime24.04.21 20:53

mislim, se mi ne da gledat po spletu, da je v SLO najpogostejše ime in "priimek" (ime i "poime"... jebiga...) Jože Novak, tako nekako, ja naj gledajo drugi, nisem pa jože ampak viljem..., to je po invejderju - osvajalcu - osvajaću..., očetu se je dopadlo..., haha..., meni pa tudi..., mislim, da je osvojil anglijo...???

kaj je pa bil ta viljem osvajalec, mislim da norman, nekje iz francije, naj kdo, ki se mu to da malo vrže gor kako zgodbo...
Na vrh Go down
Stanko1
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
Stanko1

JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1510
REPUTACIJA : 114
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 71
M(j)esto Zagreb

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime11.05.21 14:18

Neki potomci bi rado upucali roditelje zbog imena koja su im dali.
Nekada davno čuo sam za čovjeka koji se prezivao Derikrava, a da sinu dodatno nabije komplekse dao mu je ime Vuk.
Blistavu ideju imao je i jedan čovjek iz Sombora prezimenom Kapusta ili Kaposta, koji je sinu dao ime Soniboj.
Osamdesetih godina sam u Kumrovcu slučajno upoznao čovjeka koji se predstavio kao Timošenko. Mislio sam da je to prezime, da je riječ o potomku nekog ukrajinskog emigranta, ali je bilo osobno ime (prezime je bilo Kuzmančev).
Trend neobičnih osobnih imena nastavlja se i danas, a dovoljno je spomenuti novorođenog sina najpoznatije trudnice u Hrvatskoj (i šire) Maje Šuput.

Na vrh Go down
Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 862
REPUTACIJA : 56
ČLAN OD: : 2015-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime11.05.21 14:51

Ima i prezime Derikonja.....

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Čudna imena i prezimena iz naših krajeva   Čudna imena i prezimena iz naših krajeva - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down

Čudna imena i prezimena iz naših krajeva
Na vrh 
Stranica 2/2Idi na stranicu : Previous  1, 2