FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 VP 7197/3 3. Vod Juni 1988

Go down 
AutorPoruka
7197/1 3. Vod
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 18
ČLAN OD: : 2021-01-01

VP 7197/3 3. Vod Juni 1988 Empty
KomentarNaslov komentara: VP 7197/3 3. Vod Juni 1988   VP 7197/3 3. Vod Juni 1988 Icon_minitimeSat Jan 02, 2021 1:20 pm

Ja sam bio na sluzbi od 20.06.1988 do 16.06.1989 godine.
Nastavno Tehnicki Bataljon (NTB), 7197, treca ceta, treci vod.
Potpukovnik Randjelovic, Kapetan Kostevski, Zastavnik Djordjevic.
Ako je neko bio u isto vrijeme, rado bi razmijenio sjecanja.

Evo jos nekoliko imena od perioda 09/1987 do 03/1999 godine.
Arsovski Zoran (Harmonikas), Andjelkovic Dragisa, Andrejic Mile, Aroki Arpad, Arsic Goran, Arfadzan Ahmet, Abramovic Zlatko, Bakic Dragan, Crvelin Marin, Crnkovic Miodrag, Cebzan Daniel, Dubak Dejan, Dakic Mario, Draganic Ranko (mladji vodnik cetvrtog voda), Ivancev Goran, Jankovic Lazar, Jusic Nihad (mladji vodnik i Harmonikas), Kostic Milan, Kis Arpad, Kolarovic Aleksandar, Karajko Sead (mladji vodnik), Kazazic Nno (desetar), Lukic Milomir, Lahos Janos, Ljutak Vlado, Marek Dejan, Muljaku Muhamet (razvodnik), Nedeljkovic Dejan, Pastuovic Zoran (razvodnik), Pinter Davor, Repic Romano, Simonovic Jovica, Skoko Ivica (mladji vodnik), Stokic Novica, Selimovic Emir, Sahovic Himzo, Tutnjevic Robertino (Fotograf NTB), Urosevic Dragoljub, Vasic Vojislav i Zujko Velibor.

U NTB su svaka tri mjeseca dolazili novi vojnici. Obuka je trajala dva i pol mjeseca.
Ja sam citavih 12 mjeseci proveo u trecem vodu prve cete. Bili smo zajedno sa cetvrtim vodom u istoj sobi na trecem spratu. 
Desno su bili prvi i drugi vod, lijevo treci i cetvrti plus prvi samostalni vod. Drugi sprat je bila druga ceta i drugi samostalni vod, a prvi sprat prva ceta.
na desnoj strani su bili jos "plavci", i koliko se sjecam oni su samo vrsili duznosti obezbedjenja vojnih objekata PVO.

Imali smo obuku o odrzavanju radio-tehnickih uredjaja. Obuka je bila preko puta u kasarni Bubanj gdje su bili nastavni objekti.
Tu je bio i veliki poligon za osnovnu obuku (atomski sa desne strane na 35 stepeni ispod maske).
Ali, svi smo nekako prezivili. Jedini problem je bio u tomr da kupanica nije radila zbog obnove, pa smo se prali napolju na poligonu. Vatrogasci su donijeli veliko crijevo, odrvnili vodu da tece u smjeru neba i onda svaki vod po komandi 30 sekundi ispod mlaza na tusiranje.
Od pocetka Septembra je kupaonica opet radila normalno.

Sta bih jos spomenio je to, da je na svakom spratu bio televizor ( MTV Music je citav dan bilo moguce gledati, a svaki dan smo mogli da gledamo od 16:00 sati jedan film po izboru).
Kao sto su vec neki spomenuli, dopusti su se dijelili naveliko. Ja sam dva puta dobio po 5 dana doputstava. Prvi put sam isao kuci pocetkom Avgusta 1988 godine. Iz svakog voda su isla 10 pripadnika za vrijeme obuke na dopust. Po meni je Kasarna i zivot u njoj , kao i grad Nis bilo jedno bezzaborvno iskustvo.
Na vrh Go down
 
VP 7197/3 3. Vod Juni 1988
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» VP 7197/2 MART 1986. Niš, 'Filip Kljajić'
» Kasarna Mika Mitrović - juni '88. ili '89. (Šabac), a poslije prekomanda na Dedinje i SSNO
» Filip Kljajić VP 7197 Niš
» VP 7197/3 JUN 1987. Niš, 'Filip Kljajić'
» V.P. 7197/2 septembar 1969, Filip Kljajić, Niš

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: