FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Tko će pobjedit na US izborima?

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next

Trump
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Vote_lcap0%Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Vote_rcap
 0% [ 0 ]
Biden
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Vote_lcap100%Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Vote_rcap
 100% [ 4 ]
Ukupno glasova : 4

Poll closed

AutorPoruka
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 8766
REPUTACIJA : 180
ČLAN OD: : 2009-05-01

Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 18:23

A Rusija ima šta tamo tražit i održavat na vlasti onog glavonju diktatora protiv volje sirijskoga naroda?

https://jna-sfrj.forumbo.net
vladimir
Kapetan
Kapetan

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3019
REPUTACIJA : 150
ČLAN OD: : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 18:28

vidim ubise diktatora Gadafija pa su sad srecni zive u USA demokratiji.

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 18:39

@vladimir (citat):
vidim ubise diktatora Gadafija pa su sad srecni zive u USA demokratiji.

Svatko ima pravo izabrat kako će živjet. Pa ako je nekome do gradjanskoga rata, nek ratuje. 

Sirijci su većinski sunitski Arapi, i nije održivo da im vlada tiranin alavitske manjine. 

Bi li za Srbiju bilo prihvatljivo da madjarska ili albanska manjina prigrabi vlast, i da Srbi nemaju šta reći u svojoj kući?

Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 808
REPUTACIJA : 56
ČLAN OD: : 2015-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 18:56

Srbi u svojoj kuci pricaju svasta, ali u drzavi u zadnjih sto godina drugi odlucuju...
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 18:56

ko ce da vlada u Srbiji ili Siriji  odlucice narod koji tu zivi a ne amerikanci i NATO bombe. usput pljackajuci sve sto im dodje pod ruku. 8 godina kradu Sirijsku naftu demokrate, pravna drzava i ostale gluposti. gde nestade 170 milijardi libiskih dolara? siguran sam da sam Tramp od toga nije imao ni 1usd. za klintonove i ostalu bandu to se nemoze reci. Sta je bilo sa Bajdenovim sinom u Ukrajini?
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 19:11

@vladimir (citat):
ko ce da vlada u Srbiji ili Siriji  odlucice narod koji tu zivi a ne amerikanci i NATO bombe. usput pljackajuci sve sto im dodje pod ruku. 8 godina kradu Sirijsku naftu demokrate, pravna drzava i ostale gluposti. gde nestade 170 milijardi libiskih dolara? siguran sam da sam Tramp od toga nije imao ni 1usd. za klintonove i ostalu bandu to se nemoze reci. Sta je bilo sa Bajdenovim sinom u Ukrajini?

Pa vidiš da narod ne može odlučiti jer ne mogu slobodno izabrat koga hoće jer Rusija drži alavitskog tiranina na vlasti.

Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 19:30

Sto se tice Rusa opste je poznato, teznja zapada je bila od davnina za se porazi Rusija, nije uspelo Napoleonu pa ni Hitleru, Amerika je usla u rat protiv Hitlera kada je videla da Rusi slamaju ofanzivu nacista i krecu u protiv ofanzivu i da krecu na Nemacku, odmah je usla u rat da sto pre zaustave Ruse u prodiranju na zapad jer treba plen podeliti, isto je i sada, rasturili su SSSR i napravili gresku sa Jeljcinom jer su poslusali njegov savet da postave Putina za predsednika, njegovo obrazlozenje bilo je da ima mladog kandidata i da je on pogodan za saradnju posto je vec i bio u sluzbi na zapadu i da nije klasican politicar i mlad je lako ce saradjivati sa njima, ostalo se zna, Putin je sve ono u suprotnom smislu sto su tada mislili, sve ostalo je poznato...
Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2225
REPUTACIJA : 45
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 55
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 20:14

Ja bih se još na kratko vratio na US izbore uz dva po meni zanimljiva komentara. 
RAzlog je taj što opet nešto prebrojavaju...:

1. Amerikancima je lakše izabrati tuđeg nego svog predsjednika. - izvor mi je nepoznat.

2. Izvor.: Bloger Krule (kopiram): 
Znači Amerikanci naprave robot... lansiraju ga za Mars koji je udaljen 55 mil. kilometara... spuste ga na Mars... upale ga... sa Zemlje upravljaju njime.
Na istoj toj Zemlji... istit ti Ameri 4 dana broje glasove i još se ništa ne zna.

Blažena naš Hrvatska... sa Svemirom nemamo nikakve veze... a na dan izbora, birališta se zatvaraju u 7 navečer a mi već dan prije znamo ko će biti predsjednik.
Id u pm i robot... i Mars... i Amerka...

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 20:23

@goran9030 (citat):
Ja bih se još na kratko vratio na US izbore uz dva po meni zanimljiva komentara. 
RAzlog je taj što opet nešto prebrojavaju...:

1. Amerikancima je lakše izabrati tuđeg nego svog predsjednika. - izvor mi je nepoznat.

2. Izvor.: Bloger Krule (kopiram): 
Znači Amerikanci naprave robot... lansiraju ga za Mars koji je udaljen 55 mil. kilometara... spuste ga na Mars... upale ga... sa Zemlje upravljaju njime.
Na istoj toj Zemlji... istit ti Ameri 4 dana broje glasove i još se ništa ne zna.

Blažena naš Hrvatska... sa Svemirom nemamo nikakve veze... a na dan izbora, birališta se zatvaraju u 7 navečer a mi već dan prije znamo ko će biti predsjednik.
Id u pm i robot... i Mars... i Amerka...

Imaju Amerikanci mogućnost kao i Nijemci već istu večer kad se zatvore birališta znat rezultat.

U Americi je problem što su izborni zakoni i izborni postupak u nadležnosti saveznih država, a svaka ima drukčije zakone.
Tako se u nekima ne smiju prebrojavati glasovi dospjeli pismom prije izbornoga dana, u nekima pak smiju.
Zbog toga iz nekih država kasne rezultati, negdje se pak gubi vrijeme na provjere je li potpis valjan ili ne...

Kad bi se uskladilo glasovanje na saveznome nivou sve bi bilo drukčije. Ali amerika je decentralizirana i izborno zakonodavstvo nije na saveznome nivou.
To je razlog.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 20:30

Ja bih njima predlozio da uvedu corave kutije... lakse ce izbrojati ko je sta dobio...

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 20:38

@VBČ (citat):

Imaju Amerikanci mogućnost kao i Nijemci već istu večer  kad se zatvore birališta znat rezultat.

U Americi je problem što su izborni zakoni i izborni postupak u nadležnosti saveznih država, a svaka ima drukčije zakone.
Tako se u nekima ne smiju prebrojavati glasovi dospjeli pismom prije izbornoga dana, u nekima pak smiju.
Zbog toga iz nekih država kasne rezultati, negdje se pak gubi vrijeme na provjere je li potpis valjan ili ne...

Kad bi se uskladilo glasovanje na saveznome nivou sve bi bilo drukčije. Ali amerika je decentralizirana i izborno zakonodavstvo nije na saveznome nivou.
To je razlog.
Ma sve je OK, samo mi se učinilo da su ova dva komentara nekako postali veoma prigodni Smile
Ne zamjeram ja Amerima, neka slobodno biraju kako žele. 
Jedino bih još dodao da mi pomalo djeluje iščašen taj način biranja sa Elektorima. Demokratskije bi bilo zbrojiti pojedinačne glasove samih birača i na taj način dobiti pobjednika. 
No, valjda oni znaju što je njima dobro.

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 20:40

Ćorave kutije su bile najveće demokratsko dostignuće Tita i partije. Nakon toga nije bilo više ni ćoravih kutija - već samo jednoumlje.

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 9162
REPUTACIJA : 136
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 58
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 21:35

@VBČ (citat):
Ćorave kutije su bile najveće demokratsko dostignuće Tita i partije. Nakon toga nije bilo više ni ćoravih kutija - već samo jednoumlje.
Pa vidi đe nas dovede višeumlje...
I još nije kraj...

pera84
GENERAL PUKOVNIK Moderator
pera84

JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 4533
REPUTACIJA : 682
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 21:41

Citat :
Jedino bih još dodao da mi pomalo djeluje iščašen taj način biranja sa Elektorima. Demokratskije bi bilo zbrojiti pojedinačne glasove samih birača i na taj način dobiti pobjednika. 

Auuuuu, ce vas bombardujemo.  Batine

Pa to isto zagovara i "progresivna ljevica".
I ako nesto bude razlog da Amerika udje u gradjanski rat, to je to.
Jedini nacin da se cuju i glasovi malih drzava je electoral college.
Da nije toga, (teoretski) pet drzava (od ukupnih pedeset) je dovoljno da izabere predsjednika.
Nije ista kultura, navike, interesi, nacin zivota ljudi iz unutrasnjosti i onih u obalskim drzavama.

Nemojte da mijesate demokratiju i slobodu.
Demokratija je kad dva vuka i ovca glasaju sta je za veceru.
Sloboda je kad ovca sa tandzarom na ramenu kaze ponistava se glasanje.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 22:02

@pera84 (citat):
Citat :

Auuuuu, ce vas bombardujemo.  Batine

Pa to isto zagovara i "progresivna ljevica".
I ako nesto bude razlog da Amerika udje u gradjanski rat, to je to.
Jedini nacin da se cuju i glasovi malih drzava je electoral college.
Da nije toga, (teoretski) pet drzava (od ukupnih pedeset) je dovoljno da izabere predsjednika.
Nije ista kultura, navike, interesi, nacin zivota ljudi iz unutrasnjosti i onih u obalskim drzavama.

Nemojte da mijesate demokratiju i slobodu.
Demokratija je kad dva vuka i ovca glasaju sta je za veceru.
Sloboda je kad ovca sa tandzarom na ramenu kaze ponistava se glasanje.
Pa nisam baš siguran u to bombardovanje... Skidali smo mi već takve praćkama Wink Wink  padobranac
Ali zaista mi nije bila namjera miješati se u američku slobodu, vjeruj mi. Eto vidiš koliko se pokidah da na drugoj temi objasnim da je prava demokracija ono što ljudi u određenoj zemlji sami žele, a da je izvoz demokracije (pa čak i mog shvaćanja) obično nametanje - da ne upotrijebim onaj teži izraz. 
Inače, rukovodio sam se onom "demokratskom" jedan čovjek-jedan glas (što bi Balašević rekao) "bez namere bitne..."

Možda bi jednom prilikom mogao (pa čak i na ovoj temi) napisati malo više o tim elektorima, koje sad zamišljam kao ovnove sa tandžarama (a one gubitničke kao janjiće na ražnju) - pa da svi budemo štogod pametniji i više saznamo.

goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 22:15

p.s.
a po pitanju nekakvih napisa o građanskom ratu... hmmm, baš da vidim kako one gomile slanine jurišaju jedni na druge - u jednoj ruci im hamburger, a u drugoj kečap. 
Dakle - nema šanse. Ipak evo jedne prigodne od mene:

Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 22:44

Mala je verovatnoca da ce biti kod njih gradjanski rat, ali je moguc, tu mogucnost ne treba eliminisati, mada mislim da ce oni na vrlo lep nacin demokratski da se dogovore i raspadnu kao drzava na vec drzavice koje su udruzene u jednu, ipak su to civilizovano drustvo, tesko se tu poteze topuz, rec dijalog na kulturan nacin...na kraju krakeva nije to "BALKAN"....
Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 22:47

Citat :
Inače, rukovodio sam se onom "demokratskom" jedan čovjek-jedan glas

Zaboravi politiku, evo ti jedan veseliji primjer.
Sta bi bilo da na Evroviziji glasaju jedan covjek jedan glas?

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 22:53

@Brkakougar (citat):
Mala je verovatnoca da ce biti kod njih gradjanski rat, ali je moguc, tu mogucnost ne treba eliminisati, mada mislim da ce oni na vrlo lep nacin demokratski da se dogovore i raspadnu kao drzava na vec drzavice koje su udruzene u jednu, ipak su to civilizovano drustvo, tesko se tu poteze topuz, rec dijalog na kulturan nacin...na kraju krakeva nije to "BALKAN"....

Rat je vrlo moguc, ako nista lokalni sukobi izmedju kojekakvih "milicija". 
Ne treba potcjenjivati svo ono oruzije nagomilano po kucama.
A podijelili bi se kao i u prvom gradjanskom ratu. 
Samo ovaj put bi "Jug" bio vise drzave srednjeg zapada a "Sjever" obalske (sva zapadna obala i sjeverne zemlje istocne)
Na vrh Go down
Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 22:59

A zato se ti druze Pero naoruzavas.....
Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 23:03

@Brkakougar (citat):
A zato se ti druze Pero naoruzavas.....

Znas onu Breninu,

"neka mu se nadje, s drustvom kad izadje"  lol!
Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 23:11

@pera84 (citat):
Citat :
Inače, rukovodio sam se onom "demokratskom" jedan čovjek-jedan glas

Zaboravi politiku, evo ti jedan veseliji primjer.
Sta bi bilo da na Evroviziji glasaju jedan covjek jedan glas?
Hmmm... baš si sad našao pravi primjer poštenog glasanja... Very Happy Very Happy ... Eurovizija... baš... hehehe
Ali, shvatio sam bit i u pravu si. 
To je moguće u visoko razvijenom društvu (što bi se nekad reklo - u svjesnom društvu). 
Kod nas bi se odmah pobunili, "šta će nama ona šaka jada krojiti sudbinu, kad je nas 5-6 puta više..."

goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 23:12

@Brkakougar (citat):
Ma daj, kakav građanski rat u Americi? Zar im je toliko postalo dosadno? 
Nema tu šanse, čak se čudim da tu temu itko i spominje.

goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 23:16

@pera84 (citat):

Rat je vrlo moguc, ako nista lokalni sukobi izmedju kojekakvih "milicija". 
Ne treba potcjenjivati svo ono oruzije nagomilano po kucama.
A podijelili bi se kao i u prvom gradjanskom ratu. 
Samo ovaj put bi "Jug" bio vise drzave srednjeg zapada a "Sjever" obalske (sva zapadna obala i sjeverne zemlje istocne)
Kad nije bilo rata onda kada se pričalo o odvajanju Teksasa, onda neće biti nikad. 
Mislim da je to nemoguće i stoga jer ne postoji međunacionalna nesnošljivost. SAD su jedan veliki "mišung" svih nacija, rasa i vjera koji je raspodjeljen po svim državama. Mislim da ne postoji nacionalnost "montanac" ili "pensilvanac", a osim toga su još i predaleko jedni od drugih da bi si gazili po prstima.

pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 23:25

Citat :
Mislim da ne postoji nacionalnost "montanac" ili "pensilvanac"

Nije po drzavama, po politickom opredjeljenju.
Red and blue.
Mape samo pokazuju gdje su koji vise zastupljeni.
A sto se tice odvajanja Texasa, to su novinarske napuhane price.
Istina je da postoji jedna grupa (tvrde da ih ima trista hiljada) koji to zagovaraju.
Ali isto tako, ima i pokret da se California odvoji.
Manje vise, sve su to sheme da se mahnu pare.
"mi se borimo za nezavisni TX, posaljite priloge na ovaj racun"  Laughing

pera84: komentar modifikovan dana: 12.11.20 23:29; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 23:28

E onda vam stvarno treba jedan (američki) Putin. 
Kako su vam počeli vladati ovi starkelje koji kupuju položaj, odoste vi u jendek.

pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 23:31

@goran9030 (citat):
E onda vam stvarno treba jedan (američki) Putin. 
Kako su vam počeli vladati ovi starkelje koji kupuju položaj, odoste vi u jendek.

Moze Putin. I to "original"
Samo ga dovedite prvo u ZG na koju godinu.
Da se aklimatizuje.
Bojim se da bi ga nagla promjena vremenskih zona ubila. Laughing
Na vrh Go down
Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 23:37

Vise se glave gube zbog politike nego od nacionalizma...bilo kako bilo, prirodno je dok se penjes penjes, ali doce vreme i kada pocnes i da silazis, ako se ne docekas na noge kako treba deknuces od ledinu....
Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime12.11.20 23:37

Pa znaš, nisam baš veliki fan sve te velike svjetske ekipe, ali nešto mi ipak izaziva zavist u odnosu na te države. 
I Putin, i Orban i Erdogan, pa čak i onaj poljski predsjednik imaju muda. Znaju da udare šakom o stol i kažu šta misle. 
Ovi naši mlatimudani lupe šakom o stol samo da bi rekli "Tako je!!!! Slažemo se!!!!" i onda onako pokorno šapnu: " da li da se još malo više naguzimo???"
A priznat ćeš da Putin uvijek ima odmjerene izjave, svjestan je snage koja stoji iza njega i ne sjećam se da sam vidio ili čuo da je nešto lupetao.

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime13.11.20 0:25

study

Jedan čovjek - jedan glas nemaš ni u EU, već degresivni proporcionalitet koji omogućava i malim državama da imaju nekakvu zastupljenost. Tako Malta ima 6 zastupnika, a da ide po broju stanovnika imala bi jedan ili nijedan.

Upravo i u USA se broj elektora ne odreduje samo pukim gledanjem na broj stanovnika jedne države, ali ni po principu svaka država jednak broj elektora. To je, koliko znam, bio princip u bivšoj Jugovini pa su sve republike imale isto glasova. Gdje je logika da malobrojna Crna Gora ima isti broj glasova kao i Srbija ili Hrvatska, pa su uz to i Kosovo i Vojvodina kao autonomije bile konstututivni dijelovi Federacije i imali i oni glasove. Koji su to mozgovi smislili? Kosovo i Vojvodina kao autonomije su mogle  imat pravo glasa samo u Srbiji, nikako na saveznom nivou. No

goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime13.11.20 0:31

OK, takav način izbora mi je logičan kada je u pitanju izbor za parlament. 
Međutim, kada se bira predsjednik države, koji je predsjednik svih građana, onda bi to bila druga pjesma. 
Kod nas se predsjednik bira većinom glasova birača koji su izašli na birališta. 
(neka me Doktor ispravi ako nisam u pravu)

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime13.11.20 0:34

Ah, ti usporedjuješ malu Hrvatsku s nepreglednom Amerikom s posve raštrkanim stanovništvom u 50 država.

goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime13.11.20 0:40

Ma oni su kišna glista za nas, samo toga nisu svjesni Smile

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime13.11.20 1:42

Na principu jedan covjek jedan glas biraju se po drzavama delegati u Kongresu i Senatu. Broj delegata u prvom je jednak broju elektoralnih glasova. U drugom, svaka drzava daje dva senatora. Razlika izmedju Kongresa i Senata i izbora za predsjednika je sto u prvom slucaju, delegati su svako za sebe. Iz jedne drzave mogu biti i lijevi i desni. U drugom slucaju pobjednik u jednoj drzavi nosi sve. Uz izuzetak dvije drzave.
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime13.11.20 10:54

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime13.11.20 12:01

Prvi čovjek američkih oružanih snaga: Ne zaklinjemo se diktatoru nego Ustavu

NAJVIŠE rangirani časnik američkih oružanih snaga, general Mark Milley, poslao je znakovitu poruku nakon što je Donald Trump poslije izbornog poraza krenuo u smjene po Pentagonu.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/video-prvi-covjek-americkih-oruzanih-snaga-ne-zaklinjemo-se-diktatoru-nego-ustavu/2229987.aspx

vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime13.11.20 20:43

TO jednostavno tako mora biti.  i u JNA je tako bilo ,izmedju ostalog da ce mo stititi ustav i ustavni poredak
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime13.11.20 20:57

Baš me zanima šta će bit s onim bliskoistočnim dogovorom Beograda i Prištine. Vjerujem da će i Biden i Beograd nastojat to zaboravit negdje na dnu ladice.

vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime13.11.20 21:30

malo je to perfidnije napravljeno. radi se o dva dogovora beograd-usa i pristina-usa.  jednostavno Tramp  je rekao vi mora da potpisete ovo a albanci ovo. a potpisane su gluposti. kakve veze ima Srbija sa hezbolahom, nebezbednom 5g mrezom i ostalim glupostima.
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime13.11.20 22:08

@vladimir (citat):
malo je to perfidnije napravljeno. radi se o dva dogovora beograd-usa i pristina-usa.  jednostavno Tramp  je rekao vi mora da potpisete ovo a albanci ovo. a potpisane su gluposti. kakve veze ima Srbija sa hezbolahom, nebezbednom 5g mrezom i ostalim glupostima.

Apsolutne gluposti! Stoga se nadam da će Biden nastojat to zaboravit i nepotencirat, a Beograd bi jedva dočekao da to ne sprovodi.
Kako će se Priština provest ne znam, ali bome i Turska i arapske zemlje su joj prijetile.

vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime14.11.20 1:05

jedna od odredbi sporazuma. ne bezbedne 5g tehnologije.   prevedeno na obican jezik koji svi razumeju ne kupujte od kineza kupite od nas. isto kao i za vakcine .

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime14.11.20 1:27

Taj sporazum će vjerojatno ući u anale najglupjih sporazuma u povjesti.
To djeci u osnovnoj školi ne bi palo na pamet.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Brkakougar
Zastavnik
Zastavnik

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime14.12.20 18:14

/////da li je moguce da Bajden nece uspeti da udje u Belu kucu i postane predsednik SAD-ea...
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime14.12.20 18:39

Nije!

IgorK
Gušter
Gušter
IgorK

BROJ POSTOVA: : 57
REPUTACIJA : 3
ČLAN OD: : 2016-02-15

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime14.12.20 23:14

Janša je rekel, DA. Je čestital Trumpu za zmago. Ukradli so volitve. Trumpu in njemu. S tistimi, ki so mu ukradli volitve, je sestavil vlado Smile
Na vrh Go down
Zoran I
Podporučnik
Podporučnik
Zoran I

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1352
REPUTACIJA : 80
ČLAN OD: : 2015-01-02
M(j)esto Izola

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime06.01.21 23:11

NEMIRI V WASHINGTONU

Trumpovi privrženci vdrli v kongres

Privrženci za zdaj še aktualnega predsednika ZDA Donalda Trumpa so vdrli v kongresno palačo in prekinili proces potrditve izida predsedniških volitev. Zasedanje obeh domov kongresa je prekinjeno. Poslanci so se zatekli v svoje pisarne. V streljanju v kongresu je bila ranjena ženska. Na pomoč prihaja nacionalna garda. Trump, ki je pozival k protestom, je po izbruhu nasilja pozval privržence, naj ostanejo miroljubni in naj spoštujejo policiste. "Naša demokracija je pod napadom, kot ga še ni bilo, napadom na vladavino prava in predstavnike ljudstva," pa je dejal novoizvoljeni predsednik Joe Biden.

Policija je v poslopju ameriškega kongresa uporabila orožje in solzivec, poročajo ameriški mediji. V streljanju je bila ena ženska ustreljena v prsi in naj bi bila v kritičnem stanju, poroča CNN, ki drugih podrobnosti o dogodku ne navaja. Ameriški mediji poročajo, da je bilo nekaj Trumpovih privržencev, ki so vdrli v palačo, oboroženih. Fotografije iz senata kažejo ljudi z izvlečenimi pištolami, govori se o poskusu udara, piše STA.
Protestniki so vdrli tudi v senatno dvorano, eden od protestnikov je, kot kažejo posnetki televizijske mreže CNN, sedel na sedež predsedujočega, kjer je še malo pred tem sedel podpredsednik Mike Pence, piše STA.
Pence, ki je vodil zasedanje v senatu, je ostro obsodil proteste. "Vsak ima pravico do mirnega protesta, a tega napada na Kapitol ne bomo tolerirali," je tvitnil. Protestnike je pozval, naj takoj zapustijo kongresno poslopje.

Panika na sedežu republikanske in demokratske stranke

Na sedežu republikanske stranke so medtem našli eksplozivno telo in ga varno deaktivirali, zaradi sumljivega paketa pa so evakuirali sedež demokratske stranke. Vsaj eno eksplozivno telo naj bi našli tudi na območju kongresne palače. Po poročanju francoske tiskovne agencije AFP so kongresnikom in drugim v poslopju naročili, naj si nadenejo plinske maske.

Biden: Takšnega napada na demokracijo še ni bilo

"Naša demokracija je pod napadom, kot ga še ni bilo. To je napad na vladavino prava in predstavnike ljudstva. Ti prizori ne predstavljajo tega, kar smo, to je kaos in mora se končati zdaj. Pozivam Trumpa, naj nemudoma javno zahteva konec tega obleganja. To ni protest, ampak vstaja," je poudaril novoizvoljeni predsednik ZDA Joe Biden.

Trump: Kljub ukradenim volitvam se v miru vrnite domov

Trump je na drugi strani poudaril, da se zaveda, da je njegovim podpornikom težko, saj so bile predsedniške volitve, kot trdi, ukradene, a jih je kljub temu pozval, naj se v miru vrnejo domov. "Moramo imeti mir, zakon in red," je še dejal.
Pred tem je Trump privržence med govorom pred Belo hišo pozval, naj gredo nad kongres, sam pa se je umaknil v Belo hišo. Po izbruhu nasilja je Trump na Twitterju privržence pozval, naj ostanejo miroljubni in naj spoštujejo policiste in policistke. "Brez nasilja," je še zapisal.
Trump ne priznava volilnega poraza proti demokratu Josephu Bidnu in še naprej trdi, da so bile volitve velika prevara, česar pa mu doslej ni uspelo z ničimer dokazati, piše STA.

Prvi napad na kongres po letu 1812

Gre za prvi napad na ameriški kongres po letu 1812, ko so ga zažgale britanske sile. Washington je pozneje doživel številne velike proteste, vendar so Trumpovi podporniki prišli v zgodovino kot prvi, ki jim je uspelo vdreti v poslopje. Kongresna palača je zdaj obkoljena z vseh strani, kongresniki pa čakajo na policijske okrepitve, da bi lahko nadaljevali z delom, piše STA.

Policistov je bilo premalo

Napad na kongres je presenetil kongresno policijo, ki je sicer poslopje zavarovala z barikadami in enotami, ki so uporabile tudi solzivec, vendar je bilo policistov premalo. Županja Washingtona Muriel Bowser je pred pričakovanimi protesti poklicala na pomoč nacionalno gardo, vendar vojske okrog kongresa ni bilo.

Pred napadom je kongres začel formalno sejo za potrditev izida glasovanja elektorjev 14. decembra, ki so prisodili zanesljivo zmago Bidnu nad Trumpom s 306 proti 232. Biden je dobil tudi skoraj osem milijonov glasov volivcev več od Trumpa, piše STA.
Predsedujoči skupnemu zasedanju podpredsednik ZDA Mike Pence je tik pred začetkom seje kongresu pisno sporočil, da nima ustavnih pooblastil za spreminjanje volilnega izida, kot je to zahteval Trump.
Potrjevanje izida volitev so sicer skoraj nemudoma prekinili Turmpovi kongresni podporniki z ugovorom na izid volitev v Arizoni, podobno so nameravali storiti še z drugimi državami, v katerih je zmagal Biden, a je nato prišlo do vdora v kongres.

"Volilci so povedali svoje"

Vodja senatne večine republikanec Mitch McConnell je v svojem nagovoru kolege pozval, naj ne vlagajo ugovorov, saj bi s tem škodili Ameriki. "Volivci so povedali svoje, in če jih preglasujemo, bomo za vedno škodovali svoji republiki," je dejal McConnell, preden se je s kolegi zatekel na varno.
https://siol.net/novice/svet/v-washingtonu-pricakujejo-nasilje-mobilizirali-so-nacionalno-gardo-542725
https://siol.net/novice/svet/trumpovi-podporniki-povzrocajo-nemire-v-washingtonu-video-542893
https://www.24ur.com/novice/tujina/trump-pencea-poziva-naj-razveljali-rezultate-volitev-ceprav-za-to-nima-pristojnosti.html
https://www.vecer.com/svet/ameriski-kongres-potrjuje-bidnovo-zmago-demokratom-se-obeta-prevzem-vecine-v-senatu-10231871

Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 C7cd1810
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 836ddf10
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Be34f210
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 4fff6a10
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Bbf1b010
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 5ab41b10
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 D4d6a210
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 A9ebac10
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 9c90d910
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 77941310
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 86e65810
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 B2d58a10
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 857add10
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 4aea7710
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Ed644710
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 18819810
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Bef2ba10
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 04a67410
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Bbc18510
Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 994e9810

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime20.01.21 16:50

Danas je napokon došao dan da vidimo ledja šarlatanu Trumpu. 

pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime20.01.21 17:27

@VBČ (citat):

Dodji da zivis ovdje koju godinu, pa onda pricaj.
CNN i Holywood nisu bas najbolji izvori politickog obrazovanja.
Ni realna slika americkog drustva.

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime20.01.21 19:38

neki smatraju da je TRUMP  bio najbolji predsednik unazad 40 god
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime21.01.21 12:39

@pera84 (citat):
@VBČ (citat):

Dodji da zivis ovdje koju godinu, pa onda pricaj.
CNN i Holywood nisu bas najbolji izvori politickog obrazovanja.
Ni realna slika americkog drustva.

Ne moram, a ni ne namjeravam doć živjet tamo, da bih mogao steći dojam o vladavini dotičnoga.

A, ni CNN ni Holywwood mi nisu potrebni za očevid. Imao sam priliku vidjet nevidjen broj blamaža i neznanja Mr. Trumpa.
Njegovo tviteraštvo možda jeste uveseljavalo brojnu publiku diljem svijeta, ali je najviše naštetilo ugledu SAD-a.
Ipak kao epohalne izdvajam samo sljedeće nezaboravne izjave:

- Kurdi nisu u Normadiji podržali SAD, zašto da im oni sad pomažu.
- Crnogorci agresivni, mogu dovest do trećeg svjetskog rata.  
- Ubrizgavanje dezinfekcionoga sredstva u vene, kao zaštita od korone. 

Ne trebamo smetnut s uma ni "epohalni" bliskoistočni dogovor Beograda i Prištine. 

Trumpfovi brojni ekonomski ratovi su najviše štete donijeli SAD-u. 

Na svu sreću SAD su čvrste kao demokracija i kao država da mogu podnijeti i jednog neobrazovanog i nekompetentnog predsjednika.

I, eto - preživjesmo i tu napast.

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Tko će pobjedit na US izborima?    Tko će pobjedit na US izborima?  - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down

Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next