FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 MUZIL SLIKE DANAS

Go down 
+4
Bucko1812
Goran_1988/89
pera84
dunja963
8 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
AutorPoruka
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime09.11.20 19:42

[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime09.11.20 19:43

[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime09.11.20 19:44

[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime09.11.20 19:45

[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime09.11.20 19:45

[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime09.11.20 19:47

Postovani,
Evo postavila sam jos malo slicica da se podsjetite dana provedenih na Muzilu, bit ce mi drago ako se netko u ovim potpisima nasao koje sam snimila..srdacan pozz forumasima..Dunja

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Berač šparuga na utvrdama
Džomba
Džomba
Berač šparuga na utvrdama


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 112
ČLAN OD: : 2020-06-02
DOB : 51
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime18.11.20 10:08

goran9030 (citat):
dunja963 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
E sad kada bismo imali točniju lokaciju, siguran sam da bi nam Berač šparuga dao više informacija o ovoj obalnoj bitnici. 
Čak mi se čini, ako bolje zagledam da ću ga vidjeti kako bere šparuge tamo oko one smokve Smile
Nastavio sam istraživanje o ovom neobičnom krugu promjera 17-20 m, a koji forumaša goran9030 podsjeća na obalnu bitnicu.
Proučavajući ortofoto kartu iz 1968. uočio pravilan polukrug na Smokvici (sjeverozapad Muzila) promjera 200-250 m. Doduše, on se djelomično vidi i na novoj Google karti. No, nabujala vegetacija iz 2020. djelomično sakriva polukrug.
U prilogu šaljem fotku iz ‘68. i ‘20.
[You must be registered and logged in to see this image.]
Okrugli objekt na fotki forumašice dunja963 je središte tog polukruga.
Čemu je to služilo? Moja je prepostavka da se po polukrugu kretalo, na tračnicama, vozilo koje je žicama bilo povezano sa tim krugom u sredini. Vjerujem da je čitav taj kompleks (središnjeg kruga i velikog polukruga) mogao biti u funkciji pletenja žičane mreže u vremenu od 1910. do 1918. A pletena žičana mreža i zaštitna torpedo-mreža je potom postavljena pod morem, u luci, i iznad rezervoara goriva u uvali Zonchi.

Imaju li bivši vojnici drugačije informacije/saznanja?


Berač šparuga na utvrdama: komentar modifikovan dana: 19.11.20 14:25; prepravljeno ukupno 2 puta

goran9030 and dunja963 vole ovaj upis

Na vrh Go down
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime18.11.20 10:15

Pozz,
Bas lipo opisano iako  ja vrlo malo razumijem gradjenje takvih objekata.dobro da si tu Berac sparuga..

goran9030 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
Berač šparuga na utvrdama
Džomba
Džomba
Berač šparuga na utvrdama


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 112
ČLAN OD: : 2020-06-02
DOB : 51
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime19.11.20 12:24

po fotkama vidim da se forumašica dunja963 slobodno kreće na velikom prostoru Muzila. S obzirom na brojne opasnosti koje sam tamo zatekao - napisati ću joj na što treba pripaziti. Neka ovo bude upozorenje i ostalim izletnicima na napuštena vojna područja Pule i okolice.

Napomena: kada se sa životinjama nađem oči u oči - zastanem i pratim reakciju, pa nastavim svojim putem.

vod Zmija - na Muzilu sam sreo puno crnih gadova. Našao sam i njihova staništa. Jedno od staništa nalazi se pored Merzerske bitnice Signole.
Puno crnih gadova vidio sam i oko tvrđave Turtian, ali one bježe čim osjete čovjeka. No, tu ima i još jedna slična vrsta koja ne bježi - Blavor - beznogi gušter koji podsjeća na zmiju. Foto:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kada smo kao vojnici održavali utvrdu San Daniel puno smo zmija susretali, a sretao sam ih i kasnije kada sam dolazio tu u posjetu nakon odlaska vojske. Zmija ima na platou, ispred utvrde.

admiral Srna - često sam sretao srnu između odlagališta vojnog otpada i nogometnog igrališta/poligona do ostataka tornja Sv. Ivan/San Giovanni na Muzilu. Ta srna bi uvijek pobjegla kada bih tuda prolazio, a ljetos sam prvi put vidio i malo lane koje je kilavo potrčalo za mamom srnom.

general Divlja svinja - 24. lipnja u 20:25h je bilo vrijeme mojeg prvog i jednog bliskog susreta s divljom svinjom na Muzilu. Foto:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Nakon toga nisam dolazio tu mjesec dana. Vrijeme je to koje sam razmišljao o svim mjestima gdje sam zatekao polegnutu travu (moguće mjesto njezinog prenoćišta) i o mjestima gdje sam je čuo kako teško diše (iza debelog grma), a ja mislio da je to srna. Krajem srpnja se vratio na Muzil, ali pun opreza i bilježim sva mjesta s polegnutom travom, koje bi mogao biti od divljači (srna/svinja).
[You must be registered and logged in to see this image.]
Uglavnom izbjegavam područje brda Signole jer su tu lokve u betonskim kadama, a gdje se divljač napaja. Foto:
 [You must be registered and logged in to see this image.]

feldmaršali Štakori - jednog sam vidio na sjeverozapadnom vrhu topničke bitnice (Val)Ovina, a drugog na sjeverozapadnom vrhu bitnice Sv. Ivan/San Giovanni na Verudeli. Do ove godine nisam ulazio u muzilske podzemne objekte u strahu da ću tamo naći štakore, ali nisam vidio niti jednog miša ni štakora. Mrtvog štakora nedavno vidio kod razrušene kasarne između stražarnice iz 1959. i ostataka tornja Sv. Ivan/San Giovanni iz 1836.

četa Šišmiša - čim sam krenuo prema ulazu u bunker, na padini nasipa utvrde Muzil, pokraj mene je uletio šišmiš i nastavio letjeti uznemireno u bunkeru. Više se tamo nisam vratio. Drugog šišmiša sam sreo u štali (koja izgleda kao zatvor/bunker) pokraj glavnog ulaza na vojno područje Muzil.

tajni agenti Zečevi - njih sam sreo kod utvrde Bradamante i San Daniel.

brigada Paunova - Muzil ih je pun, ali najviše ih ima oko bitnice Fižela te oko časničke kantine. Miris izmeta fazana/paunova jako je neugodan kada se prolazi pokraj žičane ograde između časničkog restorana i vojničkih spavaonica. Foto:
[You must be registered and logged in to see this image.]

pukovnija Komaraca - nepodnošljivi su oni u rovu oko utvrde Marie Louise i u rovovima oko manjih skladišta eksploziva u luci Fižela. Tamo mogu ići samo kada imam duge rukave. Valjda je tamo puno vode da su se toliko umnožili.

brigada Krpelja - često krpelje nalazim na nogama kada se vratim s Muzila. Morati ću vezati nogavice.

Rupe u zemlji - na Muzilu sam zatekao nekoliko rupa koje svojom veličinom daju naslutiti da su tu boravile lisice ili ježevi ili neka životinje te veličine. Foto:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Lisice nisam vidio, a neku životinju nalik na mačku, ali nije mačka, zatekao sam u bjegu kod podnožja rova do topničke bitnice Muzil. Ježevi su mi zadavali muke kada sam držao noćnu stražu na Muzilu. Naime, noću ježevi idu u lov, a kada je tišina onda se itekako čuje njihovo disanje koje je dosta slično čovjekovom. Nije bilo ugodno u tri ujutro, u kompletnom mraku, stražariti na Muzilu i slušati šuškanje lišća i disanje poput čovjeka.

Ostale životinjske čete. Foto:
[You must be registered and logged in to see this image.]

Životinjske lešine (pali borci) - kada jednom vidim leš životinje više se ne vraćam na to mjesto. Navesti ću tri mjesta sa željom da nitko ne ide tamo:
a) ukopano skroviše iza vojničke kantine na Fiželi - leš većeg psa. Jako je smrdilo ovog proljeća.
b) bunker na južnom nasipu do utvrde Muzil - leš manjeg psa. Ne osjeti se smrad.
c) časnička kantina - leš pauna. Ne osjeti se smrad.

Što se tiče ostalih opasnosti navodim ostatke eksplozivnih sredstva. Najviše ih je u istočnom rovu utvrde Marie Louise i u desnoj zgradi do ulaza u tu utvrdu. Ima tu i nepotrošenih metaka automatske puške. Neeksplodirani projektil topa nalazi se u moru podno ukopane topničke bitnice Muzil. Eksplodirani projektil topa nalazi se u rovu podno topničke bitnice Fižela.
[You must be registered and logged in to see this image.]

Vjerujem da se forumašima zgadilo čitati o leševima i opasnim životinjama, ali smatram važnim podjeliti ta moja saznanja s dunjom963 i svima koji tamo odlaze u šetnju.


Berač šparuga na utvrdama: komentar modifikovan dana: 21.11.20 11:39; prepravljeno ukupno 7 puta

Vojnik Graničar and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime19.11.20 14:06

Puuno ti hvala na ovim obavijestima. Naime, ja kada sam tamo i kada hodam Muzilom ne idem sama, u ribolovu kad sam onda sam obicno dolje kod glavnih zvrada pa je tu obicno i dezurni ili poneki ribolovac, hvala ti na brizi. Vec prije sam ti rekla da mi ne pada na pamet zavlaciti se u utvrde, narocito kad sam sama..to prepustam tebi..ionako ti to vise poznajes, mislim na teren od mene. U svakom slucaju Hvala.
Od zapovjednikasam takodjer dobila obavijest gdje se mogu kretati i koje zivotinje obitavaju na Muzilu. Rekao mi je i za velikog vepra..no dobro. 
Pozz i nadam se da se vidimo nekom prilikom.

goran9030 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Pukovnik
Pukovnik
Vojnik Graničar


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8112
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 54
M(j)esto Split

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime21.11.20 18:42

Berač šparuga na utvrdama (citat):

[You must be registered and logged in to see this image.]

Vidim oznake na protutenkovskim minama da su školske, jesu li sve baš školske ili ima i koja prava. Suspect
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Berač šparuga na utvrdama
Džomba
Džomba
Berač šparuga na utvrdama


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 112
ČLAN OD: : 2020-06-02
DOB : 51
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime20.02.21 16:24

Vojnik Graničar (citat):
Berač šparuga na utvrdama (citat):

[You must be registered and logged in to see this image.]
Vidim oznake na protutenkovskim minama da su školske, jesu li sve baš školske ili ima i koja prava. Suspect
Imam vremena pa odgovaram na ovaj post.
Nisam toliko radoznao da bi išao podizati mine i gledao što piše na onoj/onima ispod. Smatrao sam dovoljnim fotografirati ih i upozoriti na njihovo prisustvo. 
Danas me motivirao na pisanje Nikica1973.
Citat :
Citat :
Nikica1973, Today at 0:45 je napisao/la:
П.stovani,doso sam Katarinu 17.6.1991 HAD.Komandant Major Gasovic..Haubica 105 m56..
Sokocanin
У вези са минама подметнутим око Катарине>?/????Znam gde ima postavljenihProtiv,tenkovskih .protiv pesadiskih,Pasteta itd...Ja sam ih postavljao,Bar neke
.bg Moralo je..
Zašto ga ovdje citiram? Da navedem kako i sada, nakon više od 29 godina od odlaska JNA i više od 13 godina od odlaska HV-a pronalazim vježbovne mine po Muzilu.
Ovo sam otkrio ovog tjedna u šetnji po nasipu između obrambenog nasipa (oko kružne utvrde Muzil) i kazamatirane topničke bitnice Muzil. Foto:
[You must be registered and logged in to see this image.]
na fotki je VPMA-3 PK = vježbovna protupješadijska antimagnetna mina
Je li opasna?
Hrvatska policija je objavila kako po dojavama o pronalasku minsko-eksplozivnog sredstva ... na mjesto događaja izlaze policijski službenici za protueksplozijsku zaštitu Policijske uprave. Oni takve pronađene mine pohranjuju u skladište, do uništenja.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Berač šparuga na utvrdama
Džomba
Džomba
Berač šparuga na utvrdama


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 112
ČLAN OD: : 2020-06-02
DOB : 51
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime24.05.21 8:38

Jučer bilo 13 automobila na platou ispred lukobrana. Nikada toliko automobila na Muzilu nisam vidio nedjeljom. Je li bio neki turnir u pecanju?
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime24.05.21 10:19

Već duže vrijeme nam se ne pojavljuje Dunja. Ona bi to mogla znati. Možda je i na ovoj slici ali nam ne maše pa je ne vidimo Smile

_________________
In medias (t)res...

Berač šparuga na utvrdama voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime24.05.21 10:50

Berač šparuga na utvrdama (citat):
Vojnik Graničar (citat):


Vidim oznake na protutenkovskim minama da su školske, jesu li sve baš školske ili ima i koja prava. Suspect
Imam vremena pa odgovaram na ovaj post.
Nisam toliko radoznao da bi išao podizati mine i gledao što piše na onoj/onima ispod. Smatrao sam dovoljnim fotografirati ih i upozoriti na njihovo prisustvo. 
Danas me motivirao na pisanje Nikica1973.
Zašto ga ovdje citiram? Da navedem kako i sada, nakon više od 29 godina od odlaska JNA i više od 13 godina od odlaska HV-a pronalazim vježbovne mine po Muzilu.
Ovo sam otkrio ovog tjedna u šetnji po nasipu između obrambenog nasipa (oko kružne utvrde Muzil) i kazamatirane topničke bitnice Muzil. Foto:
na fotki je VPMA-3 PK = vježbovna protupješadijska antimagnetna mina
Je li opasna?
Hrvatska policija je objavila kako po dojavama o pronalasku minsko-eksplozivnog sredstva ... na mjesto događaja izlaze policijski službenici za protueksplozijsku zaštitu Policijske uprave. Oni takve pronađene mine pohranjuju u skladište, do uništenja.
Vježbovne mine definitivno nisu opasne. Opasno bi bilo da je neka prava ovako maskirana. 
Ipak, bez obzira na sve, već davno je trebalo napraviti sveobuhvatnu akciju čišćenja čitavog prostora, pri čemu bi se uklonilo i ovo "smeće". 
Pri tome ga tako označavam jer se više ne može koristiti za nastavu, a u prirodi je u smislu onečišćenja i moguće zabune kod laika. Jer nije nevažno da već dugo godina nema one "predvojničke" obuke, a ni u školi nema predmeta "ONO i DSZ" gdje se mogla naučiti razlika u izgledu prave i vježbovne mine.

_________________
In medias (t)res...

Berač šparuga na utvrdama voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime14.06.21 22:32

[You must be registered and logged in to see this image.]Malo drugciji Muzil

Berač šparuga na utvrdama voli ovaj upis

Na vrh Go down
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime14.06.21 22:35

[You must be registered and logged in to see this image.]Znam da ce Berac sparuga ovo lipo opisati

goran9030 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime14.06.21 22:40

A sada malo utvrda s Muzila kad smo zavirili unutra
[You must be registered and logged in to see this image.]

Berač šparuga na utvrdama voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime14.06.21 22:45

dunja963 (citat):

[You must be registered and logged in to see this image.]
Taman bi ovako nekako trebao izgledati pogled iz dnevnog boravka moje vikendice na moru

_________________
In medias (t)res...

Berač šparuga na utvrdama voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime14.06.21 22:50

[You must be registered and logged in to see this image.]Zanima me da li ce netko od Vas prepoznati svoj potpis..
[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime14.06.21 22:52

[You must be registered and logged in to see this image.]

Berač šparuga na utvrdama voli ovaj upis

Na vrh Go down
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime14.06.21 22:54

[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime14.06.21 22:56

[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime14.06.21 22:58

[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
Berač šparuga na utvrdama
Džomba
Džomba
Berač šparuga na utvrdama


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 112
ČLAN OD: : 2020-06-02
DOB : 51
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime15.06.21 10:26

dunja963 (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovi crteži u utvrdi Maria Louisa su novi. Do sada ih nisam vidio, a bio nedavno tamo.
Inače, za mene je gotova sezona šparuga od 3. lipnja kada sam sreo malu divlju svinju u 15:30h kod te utvrde, a dva sata kasnije i malo lane kod druge utvrde na Muzilu. Nije mi sigurno više tamo šetati zbog bojazni da sretnem uzrujale "roditelje".
Lani sam brao do 28. lipnja kada sam sreo veliku divlju svinju. Evo tog muzilskog laneta fotkanog s teleobjektivom iz pristojne udaljenosti:
[You must be registered and logged in to see this image.]

goran9030 and dunja963 vole ovaj upis

Na vrh Go down
dunja963
Gušter
Gušter
dunja963


BROJ POSTOVA: : 79
ČLAN OD: : 2020-10-22
DOB : 60
M(j)esto Pula

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime02.07.21 14:37

Predivnooo...pozz sa Braca

goran9030 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime02.07.21 14:53

Vi koji živite na moru ne morate na godišnji opet ići "na more". 
Bolje je da odete u planine ili ovamo u ravnicu. Naši komarci vas željno iščekuju. Nikako da dočekaju svježu krv. Koliko su je nama popili, mi smo već i rođaci sa njima.

_________________
In medias (t)res...

Treborr1 and Berač šparuga na utvrdama vole ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
goran9030
Podpukovnik
Podpukovnik
goran9030


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7506
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 58
M(j)esto Đakovo

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime02.07.21 14:57

Berač šparuga na utvrdama (citat):

Inače, za mene je gotova sezona šparuga od 3. lipnja kada sam sreo malu divlju svinju u 15:30h kod te utvrde, a dva sata kasnije i malo lane kod druge utvrde na Muzilu. Nije mi sigurno više tamo šetati zbog bojazni da sretnem uzrujale "roditelje".
Lani sam brao do 28. lipnja kada sam sreo veliku divlju svinju. Evo tog muzilskog laneta fotkanog s teleobjektivom iz pristojne udaljenosti:
[You must be registered and logged in to see this image.]
Lane i divlja svinja su zanimljiv razlog prekida sezone šparoga. 
Ja osobno bih se nekako odvikao od šparoga radi zmija koje su tamo puno prisutnije. 
No u svakom slučaju, jasno se vidi da priroda preuzima zemljište koje joj je nekad davno ranije oteto.

_________________
In medias (t)res...

Berač šparuga na utvrdama voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr/shop/
Shomy
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2022-04-30

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Shomy    MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime07.05.22 12:52

Hvala..posle 30ak i kusur godina,lepo je videti ponovo Muzil.
Na vrh Go down
Shomy
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2022-04-30

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime07.05.22 12:55

Woow, čuveni lukobran
Na vrh Go down
Shomy
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 7
ČLAN OD: : 2022-04-30

MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Shomy    MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime07.05.22 13:05

Hahahahahah,kakvo "blago"..moja spavaonica..ulaz.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content





MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MUZIL SLIKE DANAS   MUZIL SLIKE DANAS - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
MUZIL SLIKE DANAS
Na vrh 
Stranica 2/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3  Next
 Similar topics
-
» MUZIL SLIKE DANAS
» Muzil 87. klasa 1987/88
» MUZIL - PULA
» Muzil VP1159
» KALENDAR-vojno-politički događaji iz bliže i dalje prošlosti

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: VOJNA PLATFORMA :: Ratna mornarica-
Idi na: