FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories

HomeEventsRegistracijaLogin
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Traži

Display results as :

Rechercher Advanced Search
Latest topics
» Sretan rođendan
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 23:30 by Doktor Živago

» Godina odlaska u JNA - važni događaji
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 23:29 by Doktor Živago

» Na današnji dan
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 23:06 by Zoran I

» Planinari i alpinisti
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 20:47 by mirko bratuš

» zdravlje
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 20:19 by Sloba1

» Citati oteti zaboravu
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 19:44 by Sloba1

» Ilustrovane dosjetke
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 19:12 by Sloba1

» "Mudre" misli i izreke
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 19:08 by Sloba1

» Ovo vredi pogledati
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 18:58 by Sloba1

Latest topics
» Sretan rođendan
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 23:30 by Doktor Živago

» Godina odlaska u JNA - važni događaji
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 23:29 by Doktor Živago

» Na današnji dan
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 23:06 by Zoran I

» Planinari i alpinisti
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 20:47 by mirko bratuš

» zdravlje
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 20:19 by Sloba1

» Citati oteti zaboravu
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 19:44 by Sloba1

» Ilustrovane dosjetke
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 19:12 by Sloba1

» "Mudre" misli i izreke
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 19:08 by Sloba1

» Ovo vredi pogledati
Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitimeYesterday at 18:58 by Sloba1

Keywords
ZADAR pirot tito sombor Bileca split surdulica bihać karaula Vozdovac ljubljana marsal Kasarna 5327 priroda Skoplje muzika klasa tražim štip 1981 zagreb drugove vipava bela vojna
Forum navigacija
 Portal
 Indeks
 Lista članova
 Kako koristiti ovaj Forum?
 Traži
Forum
Top posting users this week
Sloba1
Ćaskaonica - Page 19 Vote_lcapĆaskaonica - Page 19 Voting_barĆaskaonica - Page 19 Vote_rcap 
Doktor Živago
Ćaskaonica - Page 19 Vote_lcapĆaskaonica - Page 19 Voting_barĆaskaonica - Page 19 Vote_rcap 
Zoran I
pera84
VBČ
mirko bratuš
PORUCNIK
Stanko1
neno ri
jozl52
Affiliates
free forum

Ćaskaonica

Go down 
+19
Doktor Živago
PORUCNIK
dojran
VBČ
pera84
goran9030
ZAGORAC
Soldier Blue
barbican
Berač šparuga na utvrdama
mirko bratuš
East&West
semsudin
dpuric
vladimir
arcibald01
Mikula 67
Brkakougar
Vojnik Graničar
23 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19
AutorPoruka
Stanko1
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
Stanko1

JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1799
ČLAN OD: : 2013-02-24
DOB : 73
M(j)esto Zagreb

Ćaskaonica - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime15.07.22 8:26

Doktor Živago (citat):
Da, ali u mračnom socijalizmu nije bilo otpremnina kakve danas pojedine firme daju.
Npr. moj kum koji je radio u miliciji, pa sad u policiji, je prije nekoliko dana, točnije 5.7. otišao u redovnu mirovinu i dobio je 70.000,00 kuna otpremnine ili 9.296,00 eura.
Podrazumijeva se da je dok je radio nešto i uštedio.
I imat će mirovinu nešto veću od tvoje druže Stanko, jer je imao visoku stručnu spremu odn. bio je inspektor.
I ja sam imao visoku stručnu spremu, a tvoj kum je vjerojatno podigao prosjek noćnim i terenskim radom. A možda su plaće u miliciji/policiji bile veće nego u Pošti, taj podatak ne bih znao.
Jedan moj kolega iz Pošte, koji je otišao u mirovinu u isto vrijeme kada i ja, dobio je veću mirovinu od moje iako je radio na poslovima više stručne spreme i imao dosta manju osnovnu plaću. ali mu je prosjek nabio noćni rad.
I da, bilo je otpremnina i u socijalizmu. Moja mama je otišla u mirovinu 1979. i dobila je, koliko pamtim, tri prosječne poštanske plaće.
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago

Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10281
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 54
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime15.07.22 8:41

Kum je imao noćne smjene i beneficirani radni staž, mislim 4 mjeseca na 1 godinu.

Plaću je imao oko 1.000,00 eura prije odlaska u penziju jer se u međuvremenu razbolio, izgubio je zdravstv. sposobnost, odn. ovlaštenje ( značku i pištolj), no to mu se dogodilo posljednje dvije godine, ali je otišao u redovnu mirovinu.

S druge strane sam nešto naučio. Nisam naime znao da je u bivšoj državi bilo otpremnina.
 Plus za SFRJ.

Što se tiče današnjih otpremnina, one su u nekim poduzećima nerealno visoke.

Npr. u Hrvatskim željeznicama koje su godinama gubitaši, prije samo 5 godina isplaćivane su otpremnine u iznosu od 250.000,00 kuna, a sad su im negdje oko 80.000,00 što je opet jako jako puno.
Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3882
ČLAN OD: : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime15.07.22 12:02

Doktor Živago (citat):
Kum je imao noćne smjene i beneficirani radni staž, mislim 4 mjeseca na 1 godinu.

Plaću je imao oko 1.000,00 eura prije odlaska u penziju jer se u međuvremenu razbolio, izgubio je zdravstv. sposobnost, odn. ovlaštenje ( značku i pištolj), no to mu se dogodilo posljednje dvije godine, ali je otišao u redovnu mirovinu.

S druge strane sam nešto naučio. Nisam naime znao da je u bivšoj državi bilo otpremnina.
 Plus za SFRJ.

Što se tiče današnjih otpremnina, one su u nekim poduzećima nerealno visoke.

Npr. u Hrvatskim željeznicama koje su godinama gubitaši, prije samo 5 godina isplaćivane su otpremnine u iznosu od 250.000,00 kuna, a sad su im negdje oko 80.000,00 što je opet jako jako puno.
pitaj SveJuga  kolike su otpremnine u Swedskoj? ja mislo u vrednosti bar jednog novog Volvoa a ono katastrofa

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
arcibald01
Poručnik
Poručnik
arcibald01

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2430
ČLAN OD: : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime15.07.22 14:41

Ko že omenjate odpravnine: pri nas so odvisne od let, ki jih je tisti, ki gre v pokoj imel pri zadnjem delodajalcu. Odpravnina je toliko višja kot je bilo let. Mislim, da je povsod enako. Razlika je samo v % za vsako leto. Pri nas so odpravnine visoke, če ti je bil zadnji delodajalec farmacevtska družba. Če pa si bil nazadnje zaposlen pri kakšnem s. p. - ju kot pomožni delavec pa običajno ne dobiš ničesar.

Na vrh Go down
Sloba1
Kapetan I klase
Kapetan I klase
Sloba1

Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4231
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 58
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime17.07.22 7:28

vladimir (citat):
Sloba1 (citat):
U mom slučaju imao bih dva primanje, penziju tu malu i platu od obezbeđenja, ali je problem što ta okraćena ostaje do kraja života. To me muči. Ili još malo da radim do pune i opet nastavim ovaj posao dok me zdravlje služi. To bi bila najbolja opcija, kako mi se čini.
Da znam, da će država, ukinuti te penal penzije po ispunjenju redovne, pristo bih, ovako je mač sa dve oštrice.
Sloba 1 ima posao za tebe 6 eur sat obezbedjen smestaj  u Slovackoj. sve regularno a mozes i neku slovakinju da nadjes. uzmi ti penziju   i platu u Slovackoj i bog da te vidi. samo je uslov do 60 god starosti.
Ja u septembru punim 59 godina.
Na vrh Go down
Sloba1
Kapetan I klase
Kapetan I klase
Sloba1

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime17.07.22 7:31

Našao sam vezu u Penzionom i ovih dana će mi tačno izračunati i preporuku dati šta je bolje. Ići sada sa umanjenom ili čekati punu. Puna je u Srbiji sa 45 godina staža, ili sa 65 godina života starosti.
Ja ću pre napuniti 45 g staža nego imati 65 god života.

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 5607
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 56
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime24.07.22 19:42

Ovaj članak bi mogao odgovarati u dvije ili tri teme, pa onda bolje da ga ovdje objavim. 
Aktualan je a i zanimljiv bez obzira da li će se ograničenja zvanično prihvatiti:

Hoće li se smanjiti maksimalna dozvoljena brzina na autocestama?
Index AutoPrije 4 sata
Ćaskaonica - Page 19 8f9b8709-a9c0-43d2-b2a4-8d1ef61aa4c0

Foto: EPA
SVE glasniji su prijedlozi za smanjenje maksimalne dozvoljene brzine na autocestama. 
Nestašica energenata je u Europi sve očitija, a po svemu sudeći, većinu europskih zemalja čeka duga i hladna zima. Neke zemlje se već pripremaju i predlažu konkretne mjere. I dok Europa zaziva već sada smanjenje potrošnje energije pod geslom "Štedi plin za sigurnu zimu“, neki žele da se te mjere preslikaju i na sustav cestovnog transporta.

Francuzi već voze sporije

Osim štedljive vožnje kojoj sve više vozača pod pritiskom rasta cijena goriva pribjegava, sve su glasniji prijedlozi da se smanje ograničenja brzine na autocestama. Francuzi tako još od ožujka pozivaju da se brzina smanji za samo 10 km/h, na 120 km/h. Naime, prema navodima Međunarodne agencije za energiju, time bi se uštedjelo 290.000. barela nafte dnevno, a ako se ograničenje proširi s automobila na dostavna vozila, uštedjelo bi se još 140.000 barela. 
Francuski Caradisiac je opet aktualizirao ovu temu navodeći nastojanja tamošnje vlade da smanji potrošnju energije za 10% u odnosu na 2019. godinu. Magazin je testirao u praksi što znači smanjenje maksimalne brzine - 100 km prešli su s tek 4 minute "kašnjenja“, a potrošnja je pala za 14%. Uračunate li u to 23.550 automobila koji svaki dan voze autocestom, radi se o ogromnim uštedama. 
 Podsjetimo, francuski predsjednik je još 2020. godine predlagao smanjenje ograničenja na 110 km/h, što bi donijelo i 20% manje emisije CO2. Najbolje je da su Francuzi doista počeli voziti sporije (prosječno 120.9 km/h), pa bi novo ograničenje bilo samo formalnost.   

Njemačka zasad odbila ograničenja

U Njemačkoj su još rigorozniji. Tamo su zbog smanjenja CO2 tražili da se smanji maksimalna brzina za 30 km/h, kao i da se uvedu ograničenja na dionicama koje do sada nisu imale ograničenje brzine. Još uvijek se radi o prijedlozima, a za sada je službeno odaslana tek preporuka da se vozi sporije, ali i da se vozi manje. Greenpeace predlaže ograničenje brzine od 100 km/h na autocestama, 80 km/h na državnim cestama te 30 km/h u gradovima
Konačno, Međunarodna agencija za energiju je dala deset prijedloga koji bi omogućili smanjenje potrošnja nafte za oko 2.7 milijuna barela dnevno, što je razina potrošnje nafte Kine. To su:

• smanjiti maksimalnu dozvoljenu brzinu za 10 km/h na autocestama
  • rad od kuće 3 puta tjedno
  • uvesti nedjeljom zone bez automobila u gradovima.
  • pojeftiniti javni transport, popularizirati pješačenje i vožnju bicikla
  • uvesti naizmjenično korištenje vozila 
  • poticati štedljivu vožnju i dijeljenje vozila
  • poticati štedljivu vožnju za dostavna vozila
  • koristiti vlakove umjesto aviona
  • izbjegavati poslovna putovanja avionom kad je to moguće
  • poticati korištenje štedljivih i električnih vozila.

VBČ
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
VBČ

Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 11234
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime24.07.22 20:32

Ne hrani se prase uoči Božića!

"O Bože, ako te obožavam iz straha od pakla, daj neka u paklu izgorim. Ako te obožavam radi nade u raj, ne daj mi ga. No, ako te obožavam zarad tebe samoga, ne ustegni od mene svoju vječnu krasotu!" Rabija Al-Adavija (717–801 god.)
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
pera84
VRHOVNI KOMANDANT NAČELNIK GŠ
VRHOVNI KOMANDANT  NAČELNIK GŠ
pera84

JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 5593
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime25.07.22 1:02

Citat :
  • poticati korištenje štedljivih i električnih vozila.

Ćaskaonica - Page 19 Car10

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 5607
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 56
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime25.07.22 14:30

VBČ (citat):

Ne hrani se prase uoči Božića!
Znam, ne možeš naći ni jednoga svi se posakrivaju
Ćaskaonica - Page 19 Boi511

Na vrh Go down
https://sked.com.hr
Sloba1
Kapetan I klase
Kapetan I klase
Sloba1

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime27.07.22 18:19

VBČ ti si dosta pobožan ako sam dobro primetio na osnovu dosadašnjih pisanja i tema.
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime28.07.22 19:45

Ćaskaonica - Page 19 Img-1768
Paraglajding iznad moga grada..fotke i osjećaj su fantastični

pera84 and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime28.07.22 19:46

Ćaskaonica - Page 19 Img-9f15
Bio je prekrasan dan..visina oko 470 m

pera84 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime28.07.22 19:48

Ćaskaonica - Page 19 Img-fe13
Doskok je priznajem bio amaterski.
Volim visine,nema straha ali s obzirom na moju privatnu situaciju necu ponavljati.

VBČ and pera84 vole ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime28.07.22 20:28

Sloba1 (citat):
VBČ ti si dosta pobožan ako sam dobro primetio na osnovu dosadašnjih pisanja i tema.

Pa, tu i tamo.

"O Bože, ako te obožavam iz straha od pakla, daj neka u paklu izgorim. Ako te obožavam radi nade u raj, ne daj mi ga. No, ako te obožavam zarad tebe samoga, ne ustegni od mene svoju vječnu krasotu!" Rabija Al-Adavija (717–801 god.)

Sloba1 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime28.07.22 21:48

Citat :
Doskok je priznajem bio amaterski.

Svi su sletjeli, na ovaj ili onaj nacin.  Laughing

Svaka dala, Doktore.

Sloba1 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime28.07.22 23:45

Lijevo stopalo me jos dosta boli. Nema padobrana a treba jako puno vježbati.

Probao sam i veličanstveno je..stvarno jest! cheers
Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1295
ČLAN OD: : 2015-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime29.07.22 16:15

Ovo nisam probao ali sigurno je dozivljaj extra, ja inace imam stodvadeset i nekoliko skokova sa padobranom, zadnji put sam imao skok 2012 godine, tesko je to opisati , to treba doziveti...

PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime29.07.22 16:25

Vojska pod stare dane pobjesnila, pa skače padobranom.

padobranac

Sloba1 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Brkakougar
Podporučnik
Podporučnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1295
ČLAN OD: : 2015-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime29.07.22 19:21

Tada sam imao 48 godina i nisam bio star, a cini mi se da jos uvek nisam, mogao bih kucu preskociti samo da uhvatim malo veci zalet....

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime29.07.22 21:57

Ma mislio sam na doktora. Sve: jao boli ovo, boli ono. Ovo smije jest, ono ne. A, kao momak skače u dubine.

Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime29.07.22 22:09

Eh..drugovi moje..ovdje nema padobrana. Ako se motor ugasi a zna se dogoditi, onda se uzdaj u vjetar jer se samo po vjetru leti, u dragog Boga i sreći.
Ali osjećaj je stvarno poseban.

Uvijek sam želio letjeti..istina..avionom nikad nisam letio ali u helikopteru jesam i nije neki poseban osjećaj. Sve trese i drma...ali sa zmajem i paraglajderom...eeee to je ludilooooo!
Na vrh Go down
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime29.07.22 22:13

Brkakougar (citat):
Ovo nisam probao ali sigurno je dozivljaj extra, ja inace imam stodvadeset i nekoliko skokova sa padobranom, zadnji put sam imao skok 2012 godine, tesko je to opisati , to treba doziveti...
Ma Brko..ti si za mene profesionalac..i sad da imas priliku..skočio bi bez greške.

Prije nekoliko godina sam gledao godisnjicu iskrcavanja u Normandiji kada su veterani smeričke 101.padobranske od 90 i kusur godina ponovno skakali..istina uz pomoć mlađih kolega, ali su skočili!

Tako da ja u tebe uopce ne sumnjam..ti bi to bez greške napravio.
Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime30.07.22 22:03

"PERINE BASTENSKE USLUGE"

Ćaskaonica - Page 19 Sumari10

Na vrh Go down
SveJug
Kapetan
Kapetan
SveJug

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3699
ČLAN OD: : 2012-12-16
M(j)esto Svedska

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime30.07.22 22:31

pera84 (citat):
"PERINE BASTENSKE USLUGE"

Ćaskaonica - Page 19 Sumari10
Presao u Zelene? Izneverio Trump-a? Laughing

GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10075
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 60
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime30.07.22 22:49

Brkakougar (citat):
Tada sam imao 48 godina i nisam bio star, a cini mi se da jos uvek nisam, mogao bih kucu preskociti samo da uhvatim malo veci zalet....
To su te zajeze godine. Ja sam u 45. sredio kičmu skokom u more...

pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime30.07.22 23:18

Citat :
Presao u Zelene? Izneverio Trump-a? Ćaskaonica - Page 19 Icon_lol

Ko? Ja? Po cemu zakljucujes?
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7142
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 52
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime04.08.22 17:50

Doktor Živago (citat):
Prvo je red da te pozdravim! Dugo te nije bilo i sbi bi voljeli da češće navratis.
Ne mogu vjerovati da si navratio do svoje karaule nakon toliko vremena...???
S druge strane interesantno je da ste imali rov za stražara koji je bio u tom trenutku na straži?
Znam da ne ulazi u temu, ali imaš li ikakvih kontakata sa Vojnikom Graničarem, vec smo za njega prilično zabrinuti?
ZAGORAC (citat):

Povremeno kontaktiramo putem e-maila.
Zasad je bogu hvala dobro.

Pozdravljam generala Zagorca.
Pozdravljam Doktora.
Još sam živ.
Mada zadnje vrijeme manje listam Forum JNA ali evo vidio sam da me prozivate na karauli "Drenok" pa da se javim.
Možda ste to radili i negdje drugo ali nisam uspio zapaziti. Suspect
Još nisam nabavio kompjuter tako da me još nećete često viđati ovdje......

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Doktor Živago
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
Doktor Živago

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime04.08.22 23:53

Bitno je da si ti nama živ i zdrav. A naša ponuda za kompjuter je jos aktivna. Tako da znaš! Pozdravljam te legendo u ime svih "starih " članova i svoje osobno ime!

Ništa bez tebe nije isto..ništa!
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 19 Icon_minitime

Na vrh Go down

Ćaskaonica
Na vrh 
Stranica 19/19Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 17, 18, 19
 Similar topics
-
» Ćaskaonica