FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Jednom spašen, zauvijek spašen

Go down 
AutorPoruka
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 8635
REPUTACIJA : 177
ČLAN OD: : 2009-05-01

Jednom spašen, zauvijek spašen Empty
KomentarNaslov komentara: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime23.10.20 21:02

study

"Jednom spašen, zauvijek spašen“ je doktrina zablude o vječnoj sigurnosti, odnosno doktrina da osoba koja je jednom povjerovala u Krista i pokajala se za grijehe više ne može otpasti od Boga.

Iako ovo zvuči dobro za mnoge kršćane koji žele ostati u svojim grijesima, detaljnije proučavanje ovog vjerovanja otkriva generalne pogreške, pa čak i opasnost ove nebiblijske doktrine. Doktrina „vječne sigurnosti“ počiva na stihovima koji govore o Božjoj sili da očuva one koji se pouzdaju u Njega. Primjerice:

„Ovce moje slušaju glas moj; i ja ih poznajem, i one me slijede. I ja im dajem život vječni te neće propasti dovijeka, i nitko ih neće ugrabiti iz ruke moje. Otac moj, koji mi ih dade, veći je od sviju. I nitko ih ne može ugrabiti iz ruke Oca mojega.“ /Ivan 10,27-29

https://biblijaiznanost.net/jednom-spasen-zauvijek-spasen/

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8951
REPUTACIJA : 136
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 58
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime23.10.20 21:55

@VBČ (citat):
study

"Jednom spašen, zauvijek spašen“ je doktrina zablude o vječnoj sigurnosti, odnosno doktrina da osoba koja je jednom povjerovala u Krista i pokajala se za grijehe više ne može otpasti od Boga.

Iako ovo zvuči dobro za mnoge kršćane koji žele ostati u svojim grijesima, detaljnije proučavanje ovog vjerovanja otkriva generalne pogreške, pa čak i opasnost ove nebiblijske doktrine. Doktrina „vječne sigurnosti“ počiva na stihovima koji govore o Božjoj sili da očuva one koji se pouzdaju u Njega. Primjerice:

„Ovce moje slušaju glas moj; i ja ih poznajem, i one me slijede. I ja im dajem život vječni te neće propasti dovijeka, i nitko ih neće ugrabiti iz ruke moje. Otac moj, koji mi ih dade, veći je od sviju. I nitko ih ne može ugrabiti iz ruke Oca mojega.“
/Ivan 10,27-29

https://biblijaiznanost.net/jednom-spasen-zauvijek-spasen/
A šta je s ovcama koje poznaju njegov glas, ali ga ne slijede, kako im dati život vječni ako ne slušaju njegov glas?

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime23.10.20 22:33

E, pa to i jeste pitanje koje treba postavit baptistima.

Doktor Živago
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2528
REPUTACIJA : 38
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime29.12.20 10:38

VBČ je sve dobro napisao. Apsolutno točno. Zahvaljujem kao vjernik i katolik
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime13.01.21 20:10

Ovaj nauk nije poznat u ranoj Crkvi. Itekako se moglo otpasti od spasenja, a to nam govori i apostol Pavao koji se bojao da i sam ne bude spašen, nakon što je drugima propovjedao spasenje.

Ja dakle tako trčim — ne kao neizvjesno; tako udaram šakom — ne kao da mlatim zrak. Naprotiv, morim svoje tijelo i podjarmljujem da, pošto sam drugima propovijedao, sȃm ne budem ODBAČEN.“ /1. Korinćanima 9,24-27

Ni sam apostol Pavao nije znao hoće li izdržat do kraja i bit spašen. Današnji baptisti i ini znaju da su spašeni, pa ma šta radili.

VBČ: komentar modifikovan dana: 13.01.21 20:17; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Doktor Živago
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime13.01.21 20:17

Apsolutno točno. Spasenje nikom nije zagarantirsno.
"Uvijek budite budni jer ne znate ni dana ni časa".
Mnogi tzv.vjernici su u zabludi.
Misle...ok..sagriješio sam..u teškom sam tzv.istočnom grijehu, ali ispovijedit ću se i sve ce mi biti oprosteno.
I tako iznova...
Kakva zabluda...
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime14.01.21 0:01

Naš Gerald da li daje oproste grijeha?
Dođe neki grešnik i ispriča mu svoj grijeh, ovaj mu odredi da se moli ili posti, ovaj plati i sve u redu, a?
Viđali smo i ovdje neke cjenovnike za vjerske usluge, a niti imaju fiskalnu kasu, nit plaćaju PDV, a vjerovatno i nikakav porez. Bar u CG sve vjerske zajednice duguju poreze.

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime14.01.21 0:45

Vjerske zajednice ispunjavaju nekakvu dušebrižničku kao ulogu, pa eto imaju i opravdanje svoga postojanja.

Doktor Živago
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime14.01.21 8:16

Za Geralda ne znam...da li je on vjerski službenik...odn.svećenik?
Od nekih mojih poznanika svećenika ( katoličkih) sam čuo da imaju situacija kad u ispovijedi ne mogu nekom oprostiti grijeh, premda je takva situacija doista rijetka. Kad sam ih pitao o kakvim se grijesima radi, rekli su mi da bolje da ne znam. Uputili su ih kod drugog svećenika na ispovijed pa ako on želi i može, neka ih odriješi od grijeha
Na vrh Go down
vladimir
Poručnik
Poručnik

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2831
REPUTACIJA : 147
ČLAN OD: : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime14.01.21 8:46

gde ces vece otpadnike od boga od komunjara, ko njima moze oprostiti grehe. ideologija koja negira postojanje boga.
Na vrh Go down
Doktor Živago
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime14.01.21 8:59

@vladimir (citat):
gde ces vece otpadnike od boga od komunjara, ko njima moze oprostiti grehe. ideologija koja negira postojanje boga.
Kod nas komunista nema, niti ih je ikad bilo,...istina nekada je postojao SKJ i neki su bili članovi...međutim, komunizam nikad nije zaživio. Oni su sami po sebi ateisti i borili su se protiv Boga...za njih on ne postoji
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime14.01.21 10:45

@vladimir (citat):
Bog im može oprostiti grijehe... On je najpravedniji sudija. A ti si se zafrknuo ako misliš da ti neko, ko gaće driješi i poda se ostavlja nečist iz tijela, može  dati odrešenje, pa ne znam koliko da mu ljubiš ruku...
Uostalom, Bog dragi nije sujetan kao vjerski službenici da bi mu značilo naše moljenje ili ne moljenje, ili način na koji to radimo... Svaki vjerski sluđbenik će ubježivati sve oko sebe da je njegov način najbolji i jedino ispravan, te da samo on vodi Bogu. (Ako ćemo pravo i pošteno, to su jednoumlja veća i gora od komunjarskih i koliko li je milijardi ljudi izginulo zbog toga, zbog tih podjela? Sve druge smrti, uključujući i "komunjarske zločine" ne mogu ih dostići.) Ne molimo mu se zbog njega, zato što on voli, nego zbog sebe...

Doktor Živago
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime14.01.21 11:30

I prije naše molitve, Bog zna zašto mu se molimo. Poručnik je u pravu...ne molimo se mi zbog Njega, nego zbog sebe.
Ne znam uopće kako neki ljudi koji su ateisti žive, u što oni vjeruju i kako tako žive? To mi je velika nepoznanica...meni kao vjerniku

vladimir and PORUCNIK vole ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Poručnik
Poručnik

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2831
REPUTACIJA : 147
ČLAN OD: : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime14.01.21 12:01

bog i jeste najpravedniji sudija i na njemu je da oprosti ili osudi.

PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime14.01.21 15:31

@Doktor Živago (citat):
I prije naše molitve, Bog zna zašto mu se molimo. Poručnik je u pravu...ne molimo se mi zbog Njega, nego zbog sebe.
Ne znam uopće kako neki ljudi koji su ateisti žive, u što oni vjeruju i kako tako žive? To mi je velika nepoznanica...meni kao vjerniku
Jesi li čuo za udrugu "Iznajmljivači sa srcem?"

Doktor Živago
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime14.01.21 16:12

@PORUCNIK (citat):
@Doktor Živago (citat):
Moram priznati da nisam..
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime14.01.21 17:30

@Doktor Živago (citat):
@PORUCNIK (citat):
Moram priznati da nisam..
Čudim se.
Počeli su kao FB grupa, pa se onda proširilo i registrovali su se kao udruga.
Članovi su ljudi koji imaju djecu sa posebnim potrebama i iznajmljivači voljni da takvoj porodici (ne samo djetetu) peruže gostoprimstcvo (uglavnom na moru) bez nadoknade. Nuđenje ili primanje novca se kažnjava isključenjem iz udruge.
Trenutno rade i druge vrste socijalne pomoći kome je nužno (usput).
Za one koji nemaju novca za prevoz do mora, organizovana je i udruga "vozači velikog srca", koji besplatno prevezu takvu porodicu.

Imam čast da sam prijatelj sa osnivačicom udruge. Ona je ateista i često smo se svađali oko toga. Ona huli i psuje, a ja joj kažem da bog ne sluša šta ona lupeta, nego gleda šta ona radi.
I siguran sam da je bliža boguugodnicima nego ona "vidjelica gospe", koja kao ne zna da ima vilu na koju iznajmljuje za tešku cifru...

Evo ti link, pa možeš pogledati, možeš uguglati i vidjeti, možeš se i peridružiti, bilo da pomažeš njihov rad ili koristiš njihove usluge, oni nikom ne gledaju u novčanik.
https://www.facebook.com/groups/1395701630519351

Doktor Živago
Poručnik
Poručnik

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime14.01.21 17:45

Zahvaljujem od srca.
Nisam na Fejsu jer ne volim takve portale, a i nije nam preporučljivo zbog posla kojim se bavim.
Sad kada si objasnio o cemu se radi, cuo sam za njih jer su neke novine o tome pisale.
Međutim, moj standard se ne moze mjeriti, nasrecu, sa tim porodicama, jer mi posjedujemo stan na moru koji je u ženimom suvlasnistvu i imamo tu privelegiju da ljetujemo svake godine besplatno.
Stan nije u potpunosti opremljen, i u proljece fa imamo namjeru renovirati. To je obiteljska kuca u suvlasnistvi clanova zenine familije i mi u njoj imamo jedan stan.
Prije 2 godine ugostili smo skupinu od 12 djece..besplatno naravno,a stan nikada nismo i ne namjeravamo iznajmljivati.
Na ti nismo primorani jer za svoje potrebe imamo vise nego dovoljno.
Toj zeni treba podici spomenik jer su ta djeca svetinja kao i oni koji o njima brinu i svaka joj čast. Bog sve vidi i sve zna i mozda je ona po vokaciji ateist ali je bliza Njemu nego mnogi koji se busaju u prsa da su vjernici.

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Jednom spašen, zauvijek spašen   Jednom spašen, zauvijek spašen Icon_minitime

Na vrh Go down

Jednom spašen, zauvijek spašen
Na vrh 
Stranica 1/1