FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Odlazak u JNA

Go down 
AutorPoruka
v.p.2370
Gušter
Gušter

BROJ POSTOVA: : 19
REPUTACIJA : 1
ČLAN OD: : 2013-02-16
DOB : 49
M(j)esto Sisak-HR

Odlazak u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Odlazak u JNA   Odlazak u JNA Icon_minitime17.05.20 13:20

Pozdrav svima.

Nisam se dugo javljao, pa me inspirirao današnji dan...

Na današnji dan prije točno 30 godina išao sam na odsluženje JNA u Zemun.Taman u ovo vrijeme dok pišem (13:15) , toga sunčanoga 17.05.1990 čekam sam vlak iz Zagreba za Beograd.Vlak je na kolodvor Sisak stigao redovito oko 13.25 i krenuo put Beograda.Putem u vlaku sprijateljio sam se sa regrutima koji su također išli na služenje JNA prema Srbiji.U Beograd smo stigli oko 19.30 sati,na kolodvoru su već čekali vojnici sa oznakama v.p.2370 koji su se nalazile na našim pozivima.Odlučili smo prije nego što im se javimo, prošetati po Beogradu i popiti koju pivu,jer je na pozivu pisalo da se u kasarnu moramo javiti do 24 sata.Oko 23 smo se razišli i počeli se javljati vojnicima koji su nas u grupama počeli upućivati u kasarne.U kasarnu u Zemunu Aleksa Dundić stigao sam oko ponoći.Popisali su nas i uputili u ogromne spavaonice....
Na vrh Go down
v.p.2370
Gušter
Gušter

M(j)esto Sisak-HR

Odlazak u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odlazak u JNA   Odlazak u JNA Icon_minitime21.05.20 15:41

Ujutro u 5 sati  je uletio desetar od nekih metar i žilet   i dere se ustaj vojsko.Mi se pogledavamo, on urla ustaj ustaj.Ustali se u civilki izlazimo van iz spavaone izgubljeni totalno.Odlazimo na doručak, tu nas čeka špek masan, taman za mazanje roštilja prije pečenja i komad sira.Nikome baš nije bilo do toga doručka.Vidim pored sebe još jednoga civila i pitam ga kada je stigao, a on kaže ja sam svoje odslužio, skidam se  cyclops.Mislio sam da taj dan nikada neću dočekati.Nakon doručka smo išli na šišanje i zaduživanje uniforme
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6142
REPUTACIJA : 262
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 50
M(j)esto Split

Odlazak u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odlazak u JNA   Odlazak u JNA Icon_minitime21.05.20 18:49

@v.p.2370 (citat):
Ujutro u 5 sati  je uletio desetar od nekih metar i žilet i dere se ustaj vojsko.
Mi se pogledavamo, on urla ustaj ustaj.
Ustali se u civilki izlazimo van iz spavaone izgubljeni totalno.
Odlazimo na doručak, tu nas čeka špek masan, taman za mazanje roštilja prije pečenja i komad sira.
Nikome baš nije bilo do toga doručka.
Vidim pored sebe još jednoga civila i pitam ga kada je stigao, a on kaže ja sam svoje odslužio, skidam se  cyclops.Mislio sam da taj dan nikada neću dočekati.
Nakon doručka smo išli na šišanje i zaduživanje uniforme
Očito su svi u JAN imali takvo buđenje koje pamtiš čitavi život.
I kod mene je tako bilo.
Jedino nisam u civilu išao na doručak.
Bila je uniforma.
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
v.p.2370
Gušter
Gušter

M(j)esto Sisak-HR

Odlazak u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odlazak u JNA   Odlazak u JNA Icon_minitime22.05.20 9:24

DA fascinantno je kako su nas "šiljili" od početka.
Na vrh Go down
Sponsored content

Odlazak u JNA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Odlazak u JNA   Odlazak u JNA Icon_minitime

Na vrh Go down

Odlazak u JNA
Na vrh 
Stranica 1/1