FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories

HomeEventsRegistracijaLogin

8. Travnja - Dan Roma

Go down 
2 posters
AutorPoruka
VBČ
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
VBČ

Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 10005
REPUTACIJA : 191
ČLAN OD: : 2009-05-01

8. Travnja - Dan Roma Empty
KomentarNaslov komentara: 8. Travnja - Dan Roma   8. Travnja - Dan Roma Icon_minitime08.04.20 17:53

salutiranje

Sretan Dan Roma!

8. Travnja - Dan Roma Image0062
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Pukovnik
Pukovnik
Doktor Živago

Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 8408
REPUTACIJA : 75
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 54
M(j)esto Vinkovci

8. Travnja - Dan Roma Empty
KomentarNaslov komentara: Re: 8. Travnja - Dan Roma   8. Travnja - Dan Roma Icon_minitime01.09.20 10:03

Nisam Rom, ali one koje sam ja imao prilike upoznati su krasni i čestiti ljudi.
Za vrijeme prošlog rata sam upoznao nekoliko romskih obitelji kod kojih je boravio izbjegli narod iz Slavonije i ostali su mi zaista u predivnom sjećanju. Ja sam imao čast da u nekoliko navrata prespavam kod jedne romske obitelji iz Vinkovaca i čak poslije rata budem pozvan u njihove svatove jer im se sin ženio. Svatovi su nevjerojatno veseli i traju nekoliko dana.
i čuveni, sada već pok. pokojni čuveni pisac pjesama za djecu Miroslav Mika Antić je bio veliki prijatelj Roma. Ja osobno ih iznimno cijenim, jer su nomadski narod, i iako većina njih nije pismena, zakoni ne postoje, nego samo dana riječ, tradicija i običaji, ako si s njima prijatelj, kao što sam ja, i s time sam iznimno ponosan, oni se ponašaju vrlo emotivno i srčano. Sjajan narod bez svoje domovine
Na vrh Go down

8. Travnja - Dan Roma
Na vrh 
Stranica 1/1