FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Korona u mome kraju

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next
AutorPoruka
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2214
REPUTACIJA : 45
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 55
M(j)esto Đakovo

Korona u mome kraju - Page 19 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime26.12.20 14:47

Uh, to mi baš grubo zvuči. Volio bih da griješim i da se sutra ugrizem za jezik, ali strah me je da će u skoroj budućnosti naglo porasti broj slobodnih mijesta u domovima za stare i nemoćne... Sad

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 9160
REPUTACIJA : 136
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 58
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime26.12.20 19:20

@goran9030 (citat):
Uh, to mi baš grubo zvuči. Volio bih da griješim i da se sutra ugrizem za jezik, ali strah me je da će u skoroj budućnosti naglo porasti broj slobodnih mijesta u domovima za stare i nemoćne... Sad
bojim se da će biti tako... What a Face

Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3585
REPUTACIJA : 50
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime27.12.20 10:15

Evo kod nas danas počelo cijepljenje u vecini Domova za stare i nemocne. Od danas se dijelimo na cijepljenje i necijepljene...
Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime27.12.20 12:19

dpuric
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
dpuric

JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3443
REPUTACIJA : 564
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 54
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Civilna zastita u borbi protiv korone. Moja malenkost u sredini   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime28.12.20 17:40

Korona u mome kraju - Page 19 134361356_2272262179575023_4071184951501234446_o.jpg?_nc_cat=104&ccb=2&_nc_sid=730e14&_nc_ohc=pK-4pwKzE8oAX_qfCA_&_nc_ht=scontent.fbeg5-1
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime28.12.20 17:48

Poslije rada je li dezinfekcija u tunelu, ili bacate kombinezone?

dpuric
dpuric

JM10 JM
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime28.12.20 17:52

Bacamo
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime28.12.20 17:54

Ma to je jednokratna oprema..baca se. Ja danas poceo raditi..prvi dan nakon bolesti. Rekli su mi da sjajno izgledam..kao podgrijan leš...i mislio sam..a tako sam se otprilike i osjecao

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
dpuric
dpuric

JM10 JM
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime28.12.20 17:59

Masku svih ovih meseci nosim bas kada moram.Natrijum hiperhlorida sam se nagutao za sve pare.a kazu da corona ne obozava pusace. Tako da sam se i pored ogromnog broja kontakata za sada izvukao

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime28.12.20 18:07

@dpuric (citat):
Bacamo
Oprosti..ti radis u bolnici ili volontiras?
Na vrh Go down
dpuric
dpuric

JM10 JM
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime28.12.20 18:19

@Doktor Živago (citat):
@dpuric (citat):
Bacamo
Ne angazovan sam u Stabu civilne zastite

PORUCNIK voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime28.12.20 18:21

@dpuric (citat):
@Doktor Živago (citat):
@dpuric (citat):
Bacamo
Ne angazovan sam u Stabu civilne zastite
To je za svaku pohvalu. Samo se čuvaj..koliko možeš..ja sam prebolio i vidio na svojoj kozi da to nije nimalo bezazleno. Naprotiv,radi se o vrlo opasnoj bolesti...

vladimir voli ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3014
REPUTACIJA : 150
ČLAN OD: : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime28.12.20 21:15

nek si ti nama ziv i zdrav to je najbitnije

PORUCNIK, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime30.12.20 19:20

Sad čitam da je u Njemačkoj prvi puta više od 1000 mrtvih u 24 sata. To nije nikako dobro. Očito da mjere ne daju bas neke rezultate.
Sa druge strane,u Hrvatskoj corona jenjava. Puno se testira a ima dosta manji broj zaraženih. U mojoj zupaniji od 386 testiranih 19 pozitivnih u 24 sata.
Zabrinjava broj umrlih koji se u 24 sata ne spusta ispod 65 koliko je bilo i danas. Dakle, gotovo svi koji su na respiratoru nažalost preminu. Takva je trenutna situacija.
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime06.01.21 11:33

I dalje je lose u Njemačkoj. Uvode se jos strože mjere prema nalogu gđe Merkel. Mjere koje su jedne od najstrožih u svijetu nisu dale nikakav rezultat,.i sad građane spašava samo procjepljivanje i jos rigoroznije mjere
Za razliku od Njemačke, u Hrvatskoj vec 2 tjedna bilježimo pad novozaraženih i nase mjere ostaju na snazi sto je potez za pozdraviti jos 2 tjedna.
Dakle, mjere su ipak dobro i mudro postavljene.
Cijepljenje stanovništva ide po planu a jučer se pred TV kamerama cijepio cijeli Stožer da se i na taj način da poticaj građanima na cijepljenje. Primjetno je da se građani itekao pridržavaju propisanih mjera, osobito u trg.centrima, na poslu i sl. Iako je Hrvatsku zadesio jos jedan veliki potres.
U međuvremenu su ukinute i propusnice izneđu županija ( ovo ce obradovati Gorana).
Izgleda da u Njemačkoj  građani bas i nisu disciplinirani, sto je inače jedna od odlika tog naroda, pa bi se trebali ugledati na nalu siromašnu i o novcu iz EU ovisnu Hrvatsku glede propisanih mjera.
Jucer mi je kum dosao iz Bruxellesa gdje radi pa mi kaze da su i tamo jake mjere koje ne pomazu jer je jako puno oboljelih i da je kod nas zamjetba disciplina građana sto ga je jako i ugodno iznenadilo.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL PUKOVNIK Moderator
pera84

JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 4532
REPUTACIJA : 682
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime06.01.21 15:50

Citat :

U međuvremenu su ukinute i propusnice izneđu županija ( ovo ce obradovati Gorana).

I tvoju prijateljicu.  Wink

Kod mene zatvaraju, otvaraju, stezu, pustaju, pa opet zatvaraju...
Kao i da ne rade nista. Broj bolesnih i umrlih ide gore dole nezavisno od mjera.
Sve je pomalo otupilo. Nekad je to bila udarna vijest na svim stanicama, sad je vec guraju u stranu politika, vrijeme, vatrogasci spasili macku...
Par dana je bilo uzbudjenja oko vakcine pa su se utrkivali ko ce pokazati prvog vakcinisanog, pa onda su i to prosirili na prvog penzionera, prvu medicinsku sestru, prvog ucitelja, prvog crnca...
A onda red reklama. 
The show must go on.
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime06.01.21 16:24

Na svijetu ništa novo...a sta nas tek čeka...
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime06.01.21 16:26

E da...prijateljica dobila teži oblik corone..u bolnici je na kisiku..e sad ces mi ti napisati da bi joj ti dao nesto sto ce pomoci( isto se uzima kao kisik) Razz
Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime06.01.21 19:02

Nista joj nebi trebalo davati da si ti dao preventivno.
Nego zateg'o pracku, te prijatelji, te stara, te nije moj tip, te imam kriterijume, trte prte...
Eto ti sad. Jadna zena, Bogu dusu a Bog je nece.
Samo da znas, ako joj ista bude, tvoja ce dusa gorit'
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime06.01.21 21:46

Evo da se pohvalim. Hrvatska sa jos 11 članica EU zatražila od,Bruxellesa da se cjepivo osigura za sve građane Crne Gore, Srbije i BiH. Svaka čast..pa ipak smo mi susjedi i godinama smo živjeli zajedno! Svaka čast
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime06.01.21 21:47

@pera84 (citat):
Nista joj nebi trebalo davati da si ti dao preventivno.
Nego zateg'o pracku, te prijatelji, te stara, te nije moj tip, te imam kriterijume, trte prte...
Eto ti sad. Jadna zena, Bogu dusu a Bog je nece.
Samo da znas, ako joj ista bude, tvoja ce dusa gorit'
Ma nista njoj nece nit..pudtena danas iz bolnice kući...ima velika i zdrava pluća..lazna uzbuna
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime07.01.21 0:07

@Doktor Živago (citat):
Evo da se pohvalim. Hrvatska sa jos 11 članica EU zatražila od,Bruxellesa da se cjepivo osigura za sve građane Crne Gore, Srbije i BiH. Svaka čast..pa ipak smo mi susjedi i godinama smo živjeli zajedno! Svaka čast
Pa ko će, ako ne Hrvatska i Slovenija?

goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime08.01.21 10:18

Ovo je jedna neslužbena analiza koja korona-situaciju gleda iz drugog, poduzetničkog kuta: 

[size=11]2 h  · 
[/size]

Prihodi od restorana i kafića prelili se u trgovačke lance, epidemiološki značaj

+ + +

1. Prije nekoliko je dana Ministarstvo financija objavilo pregled fiskaliziranih računa za prosinac 
Fiskalizirani računi u ugostiteljstvu, djelatnost "56 - Djelatnost pripreme i usluživanja hrane i pića" pali su prosincu u odnosu na prosinac prošle godine ogromnih 80% ili 840 mil. kuna.

Istvovremeno su računi u djelatnosti "47.11 - Trgovina na malo u nespecijaliziranim prodavaonicama pretežito hrane, pića i duhana" porasli za 25%, za oko 860 mil. kn. (to su lanci kao Konzum, Lidl, Spar, Plodine ...).

Cijeli sektor G (Trgovina i popravak vozila) je malo pao, 5%, i čini se da u svim ostalim dijelovima sektora nema tako značajnih promjena. Najveća iduća promjena vidljiva u podacima - koji nisu kompletni - je u motornim vozilima, oko 300 mil. kn.

Usluge smještaja su pale 72%, za oko 140 mil. kn.

Naravno, ove usporedbe nisu cjelovite, jer ne gledaju cijeli kontekst, recimo pad u ugostiteljstvu je i u studenom bio ook 30%. Da je toliko pao u prosincu, pad bi bio oko 500 mil. kn. Detaljnu analizu napravite sami, ovo je samo uvod u temu...

2. Što se dogodilo?

Vidim nekoliko mogućih razloga:

- Čini se da su ljudi pohrili u trgovine koje su praktički kao robne kuće, u 'rekreativni shopping' kad je puno toga zatvoreno (za validaciju ove tvrdnje promislite o sebi). Kao podrška ovoj tvrdnji je da su računi u '472 - Trgovina na malo hranom, pićima i duhanskim proizvodima' (to su mali dućani) pali za 7%.
- Zatvoreni restorani i kafići znači više ugošćavanja doma i stoga kupnja hrane i pića. Iskreno, jeste li čuli da je itko opomenut za kršenje epidemiološke mjere o maksimalno 10 ljudi na privatnim skupovima?
- Nije se putovalo za praznike (većim dijelom si to mogu priuštiti imućniji), pa je bilo više bogatijih proslava doma.

3. Efekti

Umjesto oko milijardu prihoda u ugostiteljstvu i turizmu, trgovački lanci su prihodovali oko 850 milijuna kuna.

Stvorena vrijednost (plaće, porezi, dobit) u ugostiteljstvu je daleko veća. Pirmjerice, jedan od većih restorana u Zagrebu je 2019. za plaće izdvojio 40% troškova, jedan od vodećih lanaca oko 6%. Efektivna porezna stopa ovog restorana je bila veća, valjda lanci imaju neke velike porezne štitove.

Osim ovoga učinka, država plaća ugostiteljima plaće, ne znam kolii je to trošak trenutno.

Trajni učinci su sigurna propast mnogih ugostitelja, stoga manje plaće u tom sektoru, manja konkurencija i skuplje usluge građanima i tako dalje, o psihosomatskim i drugim učincima na zdravlje radnika i poslodavaca valjda ne moram govoriti. Bit ću toliko osoban i reće da je meni možda i najomiljeniji ugostitelj preminuo od moždanog udara, kažu iz njegove okoline 'od stresa'. Jako dobar čovjek.

4. Epidemiološki efekti

Ako je zaista po kućama puno više druženja, onda je negativni epidemiološki učinak možda i veći nego pozitivni kroz zatvaranje restorana i kafića, s obzirom na puno bolje (u prosjeku) epidemiološke uvjete u restoranima i kafićima. Osobno, ugošćavali smo i bili ugošćavani doma, kad bismo u normalnim okolnotima išli u restoran.

Anegdota: Prijatelj mi kaže da nije mogao naći led na 4 benzinske i onda tek u jednom lancu našao zadnje vrećice. Trgovac mu je rekao 'Pa ne mislite valjda da samo Vi imate party?'

Smatram da bi kao prvi korak, s obzirom na epidemiološku situaciju, otvaranje terasa restorana i kafića bio pravi korak.

Napominjem da Njemačka ima već 2 i pol mjeseca zatvorene kafiće i restorane (i ukupne mjere uvedene krajem listopada su strože od ovih naših, a sada su već par tjedana u baš teškom lockdownu), a imaju groznu episituaciju, primjerice danas rekordni broj umrlih, skoro 1200. Irska je opet zatvorila kafiće i restorane prije više od 2 tjedna i ima katastrofalnu situaciju. Ne razumijem kakav moraš biti 'znanstvenik' da tvrdiš da to kod njh ne radi, a kod nas obara epidemiju za 0 ili -2 dana?! Mogli bismo izvoziti patent 'zatvorite kafiće, restorane i dječji sport i ne morate lockdown' ... to bi mogli raditi ovi naši uvezeni znastvenici u svojim državama, da ih se malo riješimo.

NAPOMENA: Oslanjam se na službene podatke MinFin o fiskalizaciji, ako oni nisu točni, ni ova analiza nije točna!

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime08.01.21 11:39

Tvoj komentar je sjajan, vrlo stručno obrazložen iako nisi ekonomist niti stručnjak za covid, ali si mali poduzetnik, dakle, doista ugrožena vrsta kod nas.
Dobro je što su ukinute propusnice, pa evo možeš prometovati između županija zbog posla.
Ranije sam napisao da već 15 dana kod nas mjere daju rezultate, dakle, vuno je više testiranja, a manje novozaraženih, a vidimo da se i broj onih koji su na respiratoru smanjio( sada je do 200), a i broj preminulih je manji ( sa prosječnih 72-94, sada je od 40-50).
Međutim, ja podržavam Goranov stav da se otvore ugostiteljski objekti upravo iz razloga koje je Goran u prethodnom postu naveo, a što se radi nepotrebnog ponavljanja izostavlja.
Sada čujem da imamo 1089 novozaraženih u posljednja 24 sata, i 38 preminulih osoba.
Prosječna dob preminulih je 74,6 godina i te osobe su od ranije imale teže bolesti. Na respiratoru se nalazi 198 osoba. Ove brojke samo potvrđuju ono što sam ranije napisao.
Nadalje, Stožer ipak produljuje sve mjere do 31.01.2021. iz razloga što dolazi hladnije vrijeme, te zbog zemalja u okruženju koji su svi odreda svoje mjere postrožile.
Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime08.01.21 12:59

Moram priznati da bi se bilo lijepo zakititi ovim perjem, ali ja sam analizu prekopirao. 
U principu već dugo govorim istu stvar koja piše u tom članku, jedino je čovjek uzeo vremena i svima dostupne brojke zbrojio/oduzeo i prikazao ih. 
Definitivno gospodarska/privredna situacija nam nije bajna, već jako kritična i sada ju je lakše opravdati nego prije korone. Sada svaka vrsta nesposobnosti upravljanja privredom/gospodarstvom može ići pod tepih. 
I dok ovo pišem, upravo mi supruga kaže da su sve mjere koje su donešene prošle godine produžene do 31.01. Dakle, mrka kapa. Valjda neće vratiti propusnice. Bar to...

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime08.01.21 18:58

Nema nam VBČ-a, nadam se da je razlog volontiranje i da je zdravlje dobro. 
Čini se da i u Njemačkoj polako počinje nezadovoljstvo. Barem je tako prema ovom članku iako je u pitanju pojedinac. No, lavina obično krene prvim kamičkom ili grudicom.

[size=16]
Korona u mome kraju - Page 19 24827068-die-familie-becker-will-in-ihrem-bistro-ab-montag-wieder-gaeste-empfangen-und-verstoesst-damit-bewusst-gegen-die-corona-auflagen-hans-becker-und-1cNG
[/size]

Die Familie Becker will in ihrem Bistro ab Montag wieder Gäste empfangen und verstößt damit bewusst gegen die Corona-Auflagen: (v.l.) Hans Becker und Marion Sander-Becker mit ihren Kindern Dominik und Sara. 

:copyright: Andreas Leder

•  59
  • [url=https://www.facebook.com/sharer/sharer.php?u=https://www.merkur.de/lokales/region-tegernsee/gmund-ort65533/gmund-corona-protest-aktion-gegen-lockdown-bistro-will-ab-montag-oeffnen-polizei-anzeige-90161618.html&t=Protest-Aktion gegen Corona-Lockdown: Gastronom will wieder %C3%B6ffnen - %E2%80%9EW%C3%BCrde mich %C3%BCber Bu%C3%9Fgeldbescheid freuen%E2%80%9C][/url]
  • [url=https://twitter.com/share?url=https://www.merkur.de/lokales/region-tegernsee/gmund-ort65533/gmund-corona-protest-aktion-gegen-lockdown-bistro-will-ab-montag-oeffnen-polizei-anzeige-90161618.html&text=Protest-Aktion gegen Corona-Lockdown: Gastronom will wieder %C3%B6ffnen - %E2%80%9EW%C3%BCrde mich %C3%BCber Bu%C3%9Fgeldbescheid freuen%E2%80%9C][/url]

Aktualisiert: 08.01.202116:34

BETREIBER KANN MASSNAHMEN NICHT NACHVOLLZIEHE

Protest-Aktion gegen Corona-Lockdown: Gastronom will wieder öffnen - „Würde mich über Bußgeldbescheid freuen“

• Korona u mome kraju - Page 19 Autor_Werner_Gabi-20190108163753038-2be2
    vonGabi Werner

Hans Becker (70) stellt sich quer. Trotz Verlängerung des Lockdowns will er ab Montag sein Café-Bistro in Gmund wieder öffnen. Ein bewusster Verstoß gegen die Corona-Verordnung - und ein Zeichen des Protests.

• Wegen der Verlängerung des Corona-Lockdowns muss auch die Gastronomie weiter geschlossen bleiben.
  • Ein Wirt aus Gmund will das nicht akzeptieren - er kündigt für Montag die Öffnung seines Bistros an.
  • Viele Gäste erwartete der Gastronom aber erst einmal nicht.

Gmund – Hans Becker macht aus seinen Plänen kein Geheimnis: Auf Facebook und Co. hat er kund getan, dass sich in seinem „Das Becker’s“ in Gmund die Kunden nicht länger mit „To Go“ zufrieden geben müssen. Ab Montag sei das Lokal, das im Frühjahr in der neuen Ladenzeile an der Tegernseer Straße aufgemacht hat, wieder geöffnet. „Wir freuen uns auf Euch. Kommt zahlreich und zeigt der Politik, dass auch Ihr keine Lust mehr dazu habt, Euch permanent vorschreiben zu lassen, wann Ihr was machen dürft“, so die plakative Aufforderung an die Gäste in den sozialen Netzwerken.

Gmund: Gastronom will trotz Lockdown-Verlängerung öffnen - „Politik läuft in die falsche Richtung“

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime08.01.21 19:17

Ne daj Bože da se razbolio. Ako jest, od srca mu želimo brzo ozdravljenje. Zadnji put mi je napisao da ce za vrijeme blagdana biti na godisnjem, ali i da razmislja o volonturanju u Centrima za cijepljenje. Navikli smo se na njega i bas nam nedostaje.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime08.01.21 20:01

Ma neće grom u koprive, pojavit će se on kad ga najmanje očekujemo Smile
I tako nas je malo ovdje, pa čim jednog nema odmah propuh...

Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime08.01.21 20:11

Otprilike isto kazu i moji doktori.

Korona u mome kraju - Page 19 Corona10

mirko bratuš, PORUCNIK, goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
BROJ POSTOVA: : 8765
REPUTACIJA : 180
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime10.01.21 23:21

@goran9030 (citat):

Sve u najboljem redu! salutiranje

PORUCNIK and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime10.01.21 23:50

Herzlich willkommen Smile

Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime11.01.21 7:57

@VBČ (citat):
@goran9030 (citat):

Sve u najboljem redu! salutiranje
Aaaaa....hvala Bogu da si se vratio. Baš smo bili zabrinuti...ili je čovjek bolestan...ili u pravom smislu riječi koristiš god.odmor ili si pak počeo volontirati ( plaćeno volontiranje).
Neka si se ti nama vratio...sad možemo opet prebirati komentare svi zajedno uz stručni nadzor.
Dobro došao još jednom i sretno!

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime11.01.21 10:19

Jedan aktualac vezano za zatvorene ugostiteljske objekte u Hrvatskoj...

Gledam kaubojski film, šerif ulazi u saloon,
baci dolar na šank i drmne viski.
I suza mi krene na oko...

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime11.01.21 10:23

Grafit na jednom zidu u Beogradu

Podržavamo geja!!!
Jer ne samo da ostavlja više devojaka
za nas, nego i odvodi jednog sa sobom!!! clown

pera84 and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime11.01.21 13:23

@Doktor Živago (citat):

Podržavamo geja!!!

S korone na homose affraid

Hajde može i tako clown

Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime11.01.21 14:26

@VBČ (citat):
@Doktor Živago (citat):

Podržavamo geja!!!

S korone na homose affraid

Hajde može i tako clown
Znao sam...nista ti ne promakne.
Zeznuo sam jer sam se zurio na teren..ali general Pero je potvrdio..pa reko..ozakonio je..  Razz
Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime11.01.21 20:03

vidi grebatora... Smile

Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime11.01.21 21:04

@goran9030 (citat):
vidi grebatora... Smile
Potvrdice njemu general kartu za Banovce. clown

A sto se tice baje zvane Covid-19, u mom ataru su prvo kukali, da ne ide dovoljno brzo distribucija vakcine. 
Sad su dobili vakcinu al' kukaju da je sam proces vakcinisanja spor.
A oni sto su drecali da su zbog nepravednog sistema u kome zive najvise pogodjeni pandemijom, afro 
sad (vecinom) odbijaju da se vakcinisu.
Jer ih "nepravedni sistem" koristi kao pokusne kunice i vakcinise prve.

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime11.01.21 21:08

Ko bi sve  zadovoljio...ma uvijek je to tako..reklo bi se..očekivano! Sto ljudi sto ćudi!

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime11.01.21 21:12

Eh Banovci... krasno mjesto, čist zrak, šuma, livade...

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime11.01.21 22:32

@goran9030 (citat):
Eh Banovci... krasno mjesto, čist zrak, šuma, livade...
I naturistički kamp.
Međutim, novine pisu da ni u Sloveniji nema popustanja mjera jer je covid-19 uzeo maha.
Tako da ni Terme ne rade.
Bit ce gusto svuda.
Sto kaze Pero..u Americi je najgore..velika..ogromna multikulturna nacija a tamo kod njega na jugu problemi sa cijepljenjem.
Tko zna kako ce ovo sve zavrsiti???

Doktor Živago: komentar modifikovan dana: 11.01.21 23:27; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime11.01.21 22:41

Hmmmm... a koliko je tih Banovaca?
Čini se da svatko od nas misli na neke druge Smile

Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime11.01.21 22:49

Kazu odgovorni i Stožeru da ce do ljet%a biti cijepljeno kod nas 50% građana..sto.opet znači borbu do pred kraj godine.
I opet kad prođe corona tko zna sta nas opet ceka

Doktor Živago: komentar modifikovan dana: 11.01.21 23:24; prepravljeno ukupno 1 puta

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime12.01.21 10:33

Nadajmo se da kineski virus neće dugo trajati, kao što
ne traju sve stvari " Made in China".
...sad virus stiže iz Engleske..neki mutirani soj...
Ako bude imao isto trajanje kao kraljica Elizabeta
onda smo u banani... Crying or Very sad
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime13.01.21 1:13

Pored korone stižu nam sibirske hladnoće i sniježne mećave.

zima

Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime13.01.21 8:06

@VBČ (citat):

zima
Evo se naš Stožer pohvalio da smo najbolja zemlja u Europi ( bar po nečemu), odn. da u zadnja 2 tjedna imamo najmanji broj novozaraženih u posljednja 24 sata a ogroman broj testiranih..opet u 24 sata, 
dakle pohvaljeni su svi građani zbog odgovornog ponašanja. Ipak, su mjere dale rezultate, a bez totalnog zaključavanja, kako su to učinile Austija ili Njemačka.
Kod nas snijega ima možda 5 cm, u visinskim predjelima znantno više (Lika, Gorski kotar), ali je -1, kod nas u Slavoniji, za vikend najavljuju i do -15.
Jadni ovi ljudi oko Petrinje koje je pogodio potres...kud nemaju krov nad glavom, tud ciča zima i snijeg.
Narod kaže, nikad nevolja ne dolazi sama.
Ja se ponašam kao da coronu nisam ni prebolio. Znači distanca, cijelo vrijeme maska, i stalno pranje ruku vrućom vodom, sapunom i dezinf. sredstvom.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime13.01.21 9:48

Vrlo odgovorno, Živago. To što se ti nećeš razboljeti ne znači da ne možeš prenositi viruse, a maskom čuvaš druge od sebe... To mnogi neće ili ne mogu da shvate, ili ih baš briga...
Nadam se da su ti se i majka i zena potpuno oporavile, a za sina mislim da jeste, ipak je mladost snaga...

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime13.01.21 10:05

@PORUCNIK (citat):
Vrlo odgovorno, Živago. To što se ti nećeš razboljeti ne znači da ne možeš prenositi viruse, a maskom čuvaš druge od sebe... To mnogi neće ili ne mogu da shvate, ili ih baš briga...
Nadam se da su ti se i majka i zena potpuno oporavile, a za sina mislim da jeste, ipak je mladost snaga...
Hvala druže Poručniče, pohvala puno znači.
Si mi je imao samo 2 dana laganu temp.37,2 a to po medicini i nije tzv. febrilno stanje. Za njega smo se jako bojali jer je dijete sa pos. potrebama, sa poteškoćama. Cerebralna paraliza, mada je prohodao sa 7 godoina, ne govori, ne kontrolira sfinktere, ima 17 godina, više nije baš dijete, ali tu si u pravu, izgleda kao 14-godišnjak, jer je rođen kao prematurus sa 5 mj i 20 dana.
Punica/tašta koja živi sa nama i ima 91 godinu je isto lako prošla kroz bolest, 10 dana temperatura ali ništa značajno.
Žena mi je isto bolesna, ona je onkološki bolesnik ( karcinom dojke prije 4 godine), i time joj je već imunitet narušen ( 26 kemoterapija i 30 citostatika), pa smo se tu jako bojali, ali hvala Bogu nije imala značajne poteškoće, osim 17 dana temperature i suhog kašlja.
Ja sam najgore prošao, ali evo da se ne ponavljam jer sam već pisao o tome.
Sada imam još malo bljedilo lica, vrele dlanove i povremeno podočnjake kao i nedostatak energije osobito kod penjanja uz stepenice. Pluća su mi trajno oštećena 30 %, ali ja od ranije imam astmu i imao sam 3 puta upalu pluća, ali sad prvi puta virusnu. Ali, redovno sam služio JNA i na to sam ponosan, iako sam za ono vrijeme bio teži plućni bolesnik.
Mi se u kući svi tako ponašamo, kao da coronu nismo ni imali...odgovorno do kraja. Odlučili smo se svi i cijepiti, što je logično ali tek negdje u 9. mj.
Ti i tvoji bliži se čuvajte, tu prije svega mislim na brata i njegovu porodicu ( ostale nisi spominjao, a živiš sam).
E da, nabavi luft balone, one na napuhavanje, i svaki dan vježbaj. Time podižeš kapacitet pluća.
ima još nešto dobro a jeftino.
Kupiš u apoteci fiziološku otopinu, koja je iznimno jeftina i onu malu injekcijsku plastičnu špricu od 10 ml. I to svaki dan po 2 puta ubrizgavaš naizmjenično u jednu pa u drugu nosnicu, i time sprečavaš virus da ti iz gornjih dišnih puteva ode u donje odn. u pluća.

PORUCNIK and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime13.01.21 11:47

@VBČ (citat):

zima
Možda je to i dobro, barem za one koji su u svojim toplim domovima. 
Ipak će se ljudi manje kretati, pa možda i zbog te zime i kijameta ta pošast malo uspori i (ako je moguće) crkne.  Twisted Evil

PORUCNIK and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime13.01.21 20:03

Neće virus crknut od hladnoće, njemu baš to prija...

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 19 Icon_minitime

Na vrh Go down

Korona u mome kraju
Na vrh 
Stranica 19/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 11 ... 18, 19, 20  Next