FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Korona u mome kraju

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next
AutorPoruka
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4118
REPUTACIJA : 54
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

Korona u mome kraju - Page 10 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 21:36

@Vojnik Graničar (citat):
Svak ima svoja pravila.
Radi se u Općinskom prekršajnom sudu u Splitu.

Korona u mome kraju - Page 10 Img_2037

Ovaj Željko je baš sudska cjepidlaka.  Suspect
Sve hoće da bude tip top.
Ali nigdje u blizini nema sredstva za dezinfekciju ruku.?
Osim toga ako si već dezinficirao ruke koja svrha je onda rukavica. Very Happy

Korona u mome kraju - Page 10 Img_2038

Korona u mome kraju - Page 10 Img_2039
Hej,ti mi bas nisi tip koji radi prekršaje. Istina,na forumu se nekad ludiraš ali nisi mi bas sklon nekim pizd...a. salim se. Kod nas je isto. Svim zaposlenicima se mjeri temp.pri dolasku na posao,imamo obavezno maske na licu i dezinficiramo ruke i obucu. Maske nosimo dok se krecemo po firmi i dok radimo. Nijedna stranka ne moze uci u sud bez poziva,i bez maske na licu. Rukavice nisu obavezne.

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 8806
REPUTACIJA : 181
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 21:41

@vladimir (citat):
JOS  uvek je to macka u dzaku. predvidja se da ce za masovnu upotrebu biti tek u aprilu 2021. zanimljivo je da su ruskim institutima koji proizvode vakcinu sputnjik  odmah udarili sankcije i proglasili je nepouzdanom valjda da im rusi i kinezi nepokvare biznis. sta bi sa 5g mrezom i kako je povezana sa korona virusom?

A tko kome brani nabavit cjepivo od Rusa? 

Ako netko misli da je dobro i učinkovito nek ga kupi.

https://jna-sfrj.forumbo.net
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2412
REPUTACIJA : 46
ČLAN OD: : 2015-03-20
DOB : 55
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 21:47

Ma ja sam i napisao da će se valjda jednog dana saznati da li je uopće i trebalo cjepivo, odnosno, da li je ono zaista tako dramatično ili je sve samo jedan dobar marketinški trik. 
Inače, zaista nije nikome zabranjeno istraživati, ali je pitanje koliko od toga ima koristi. 
Velikima je jednostavno i za bolji lijek od njihovog staviti oznaku "škarta". 

Mi smo nekada imali imunološki zavod, pa je morao biti zatvoren. Imali smo nekad i Plivu koja je u svjetskim mjerilima bila gigant, pa ih je kupila neka (mislim američka tvrtka) i nakon toga ih spremila u povijest. 
Od kad je svijeta i vijeka vrijedila je izreka: Quod licet Iovi, non licet bovi.
I to se nastavlja

goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 21:49

@VBČ (citat):

Ti zaista misliš da bi iti jednoj državi u EU bilo dozvoljeno nabaviti cjepivo od Rusa ili Kineza?
Formalno svatko ima slobodu u tom smjeru, ali u stvarnosti kako stoje stvari?

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 21:53

@goran9030 (citat):
@VBČ (citat):

Ti zaista misliš da bi iti jednoj državi u EU bilo dozvoljeno nabaviti cjepivo od Rusa ili Kineza?
Formalno svatko ima slobodu u tom smjeru, ali u stvarnosti kako stoje stvari?

Pa Vladimir nije u EU. 

A, jedan tip dobro reče, ima i gore od korone: paranoja i teorije zavjera o koroni...

Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7116
REPUTACIJA : 270
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 51
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 21:57

@Doktor Živago (citat):

Hej,ti mi bas nisi tip koji radi prekršaje.
Istina,na forumu se nekad ludiraš ali nisi mi bas sklon nekim pizd...a. salim se.
Kod nas je isto.
Svim zaposlenicima se mjeri temp.pri dolasku na posao,imamo obavezno maske na licu i dezinficiramo ruke i obucu.
Maske nosimo dok se krecemo po firmi i dok radimo.
Nijedna stranka ne moze uci u sud bez poziva,i bez maske na licu.
Rukavice nisu obavezne.
Ovaj sudski savjetnik Željko Šiklić kao da vrši operacije u tom svome uredu pa se tako treba obući. Suspect

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 22:02

@goran9030 (citat):
E sad pitanje za stručnjaka: što ako optuženi dođe u sudnicu bez maske i rukavica? 
Puste ga kući ili se dovikuju s njim kroz prozor?
Već sam ja negdje na ovome forumu postavio slike takve situacije.
Samo se ne mogu sjetiti gdje.
Ako pronađem postavit ću je ovdje.
Uglavnom sudac-sutkinja sjedi u svom uredu a stranka sjedi u hodniku i onda se dovikuju kroz otvorena vrata.
Čuješ sve gadosti zbog čega se sude.
Ne znam je li to nekim pravilom suda opisano da se tako stranka ne smije podvrgnuti javnom ponižavanju od strane suca.!?

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 22:05

@VBČ (citat):

Pa Vladimir nije u EU. 

A, jedan tip dobro reče, ima i gore od korone: paranoja i teorije zavjera o koroni...
Dobro si rekao za Srbiju - ona je jedna od rijetkih europskih zemalja koja će moći izabrati dobavljača. Iako, pitanje je koliko će se njihovo vodstvo moći odupirati ponudama i pritiscima sa svih strana. EU ih mami članstvom, SAD nekakvim prijateljstvom (vidjet ćemo sada nakon Trumpa), Rusi su tu kao "vjekovni prijatelji i braća", Kinezi također imaju svoje interese i adute u Srbiji... 
Ovo više neće ličiti na onu basnu o magarcu i dva plasta sijena, već mi sve više izgleda kao priča o magarcu između četiri plasta sijena. 

A glede teorije zavjere - to je sada sve češći argument jednima i drugima. Ako ne vjeruješ u to, onda si ovca i poklonik teorija zavjere, a ako vjeruješ onda je sve u redu. Bar o tome u zadnje vrijeme lome koplja u novinama, na društvenim mrežama i svuda osim na TV jer tamo se zna kako i što treba govoriti.

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://sked.com.hr
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 22:08

Već sam ja negdje na ovome forumu postavio slike takve situacije.
Samo se ne mogu sjetiti gdje.
Ako pronađem postavit ću je ovdje.
Uglavnom sudac-sutkinja sjedi u svom uredu a stranka sjedi u hodniku i onda se dovikuju kroz otvorena vrata.
Čuješ sve gadosti zbog čega se sude.
Ne znam je li to nekim pravilom suda opisano da se tako stranka ne smije podvrgnuti javnom ponižavanju od strane suca.!?
Ja mislim da ipak mora postojati nekakva tajnost podataka. 
Neće valjda biti kao u onom vicu kada kod doktora u čekaonicu izlazi sestra i kaže: zbog tajnosti podataka ne smijem vas više prozivati po imenu, a sada neka uđe gospodin sa triperom.

Vojnik Graničar and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 22:12

@goran9030 (citat):

A glede teorije zavjere - to je sada sve češći argument jednima i drugima. Ako ne vjeruješ u to, onda si ovca i poklonik teorija zavjere, a ako vjeruješ onda je sve u redu. Bar o tome u zadnje vrijeme lome koplja u novinama, na društvenim mrežama i svuda osim na TV jer tamo se zna kako i što treba govoriti.

Ne, odista - od kad je interneta sve više i više je svakojakih teorija, od ravne Zemlje, preko gmazova-ljudi koji nama vladaju, sad korona... 

Na koncu nećemo znati šta je a šta nije, izgubit ćemo vezu s realnošću.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 22:30

U vezi korone je (bar kod nas) problem što je ona zapravo dio politike i na njoj se gube ili skupljaju bodovi. 
Više nitko ne zna što je dobro, a što nije. U jednom trenutku zabrane okupljanja, onda zbog "viših interesa" od jednom ona budu odobrena i tolerirana. 
Zatvaraju restorane i kafiće, a onda baš vladajuća elita napravi svoj vlastiti kafić za derneke svih vrsta. 
Prije par dana nisam smio susjedu otići na pogreb, a za par dana ću moći na okupljanje gdje se predviđa oko 500 ljudi - međutim ako se i pojavi više to će se tolerirati jer je takva prilika. 
Pa tko će više vjerovati ovom našem "stožeru" kad mjere i odluke donose na način da im to politički najviše odgovara. Zdravlje i politika samo kod nas imaju nekakvu poveznicu. 
Eto to je djelić razloga zašto baš ne vjerujem puno u sve to oko korone, a za više podataka trebalo bi se vratiti na početak čitave pandemije i napraviti analizu svih odluka i objava onih koji bi trebali biti najodgovorniji.

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 22:39

@goran9030 (citat):
U vezi korone je (bar kod nas) problem što je ona zapravo dio politike i na njoj se gube ili skupljaju bodovi. 
Više nitko ne zna što je dobro, a što nije. U jednom trenutku zabrane okupljanja, onda zbog "viših interesa" od jednom ona budu odobrena i tolerirana. 
Zatvaraju restorane i kafiće, a onda baš vladajuća elita napravi svoj vlastiti kafić za derneke svih vrsta. 
Prije par dana nisam smio susjedu otići na pogreb, a za par dana ću moći na okupljanje gdje se predviđa oko 500 ljudi - međutim ako se i pojavi više to će se tolerirati jer je takva prilika. 
Pa tko će više vjerovati ovom našem "stožeru" kad mjere i odluke donose na način da im to politički najviše odgovara. Zdravlje i politika samo kod nas imaju nekakvu poveznicu. 
Eto to je djelić razloga zašto baš ne vjerujem puno u sve to oko korone, a za više podataka trebalo bi se vratiti na početak čitave pandemije i napraviti analizu svih odluka i objava onih koji bi trebali biti najodgovorniji.

Naopako je kad nekakvi stožeri osnovani ad hoc i potpuno neutemeljene ustavne kategorije donose zapovjedi i propise sa snagom zakona. 

U Njemačkoj se time bave savezna i zemaljske vlade uz savjetovanje s ljudima struke.

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 22:47

@Doktor Živago (citat):

Istina,na forumu se nekad ludiraš ali nisi mi bas sklon nekim pizd...a. salim se.
Kod nas je isto.
Svim zaposlenicima se mjeri temp.pri dolasku na posao,imamo obavezno maske na licu i dezinficiramo ruke i obucu.
Rukavice nisu obavezne.
Ovaj sudski savjetnik Željko Šiklić kao da vrši operacije u tom svome uredu pa se tako treba obući. Suspect
Ma vidi. Svi smo mi zadužili rukavice, ja dobio neke zelene..ali s njima je nemoguce pisati po tastaturi.pa ih ne nosim. Nekk nose. Ako je kolega siguran u njih neka mu bude.
Ja perem 100 puta ruke i dezinficiram tako da su mi kao šmirgl papir. Ostalo je sve propisano sudskim poslovnikom..i to sudac ne smije činiti..razgovarati sa strankama u hodniku ili s njima raspravljati.
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 22:58

@VBČ (citat):
Njemačka ničim ne uvjetuje nabavku vakcine. Sama je Biontechu dala 375 milijuna Eura kao poticaj za istraživanje i pronalaženje vakcine. 
Sigurno je i to da će mnogim siromašnim državama donirati cjepiva. 

No, zašto vi niste razvili cjepivo? Nije nikom zabranjeno istraživat i pronalazit!
Mogli smo i tvrdim da imamo imunologe i epidemiologe među najjačima u svijetu. Međutimmimali smo Imunološki zavod koji je razorila naravno politika i razjurila ljude,imali smo Plivu koju su kupili Izraelci pa se sad zove Teva,a ne Ameri kako je mislio Goran.
Hrvatski su znanstvenici prvi na svijetu izolirali virus covida 19 i tu smo stali jer cjepivo se moze razvizi samo u posebnim labosima uz ogromna novcana sredstva. Love nemamo iz poznatih razloga a najbolji labos je bio u Imunoloskom pa da se sad ne ponavljam

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 22:59

@VBČ (citat):

Naopako je kad nekakvi stožeri osnovani ad hoc i potpuno neutemeljene ustavne kategorije donose zapovjedi i propise sa snagom zakona. 

U Njemačkoj se time bave savezna i zemaljske vlade uz savjetovanje s ljudima struke.
Baš to što je puno toga naopako je i zbunilo ljude i dalo mogućnost raznih tumačenja. 
Ovaj centralni stožer je (valjda) sastavljen od stručnjaka, ali oni se više rukovode politikom i takve odluke donose da često sami sebi "skaču u usta". 

Ne pomaže ni to što se na suprotnoj strani često pojavi neki doktor(ica) koji/a priča potpuno obrnuto od onoga što ovi tupe. 
Još je gore na lokalnoj razini, jer u ovim našim "stožerčićima" su lokalni političari. Evo tako kod nas je na čelu stožera čovjek koji je do prošlih izbora radio u kotlovnici na obližnjoj pilani. Nakon izbora je došao na važnu funkciju i sada on drma odlukama na lokalnoj razini. Ne želim ga omalovažiti, ali on sa medicinom ima veze kao ja sa kvantnom fizikom. U Koronu se razumije kao Mara u krivi q***c. A lokalni stožer ne smije ublažiti odluke glavnog, već ga eventualno pooštriti.

Pa onda ti se desi ovo o čemu sam malo prije napisao - ne smiješ otići na pogreb jer je to "zabranjeno okupljanje i moguć izvor zaraze", ali možeš otići na okupljanje koje politički nitko ne smije zabraniti, a gdje će se okupiti nekoliko tisuća ljudi. 
I to je svaki puta tako - zabrana, zabrana - pa onda naiđe neki državni ili vjerski razlog koji je neosporiv i radi kojeg se sve stornira. 
I tako će nam biti toplo- hladno sve do sezone skijanja kada će se virus čudesno povući, a po njenom završetku će nas udariti još većom silinom, pa će to biti razlog za još veće restrikcije.

goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 23:05

@Doktor Živago (citat):

Ma vidi. Svi smo mi zadužili rukavice, ja dobio neke zelene..ali s njima je nemoguce pisati po tastaturi.pa ih ne nosim. Nekk nose. Ako je kolega siguran u njih neka mu bude.
Ja perem 100 puta ruke i dezinficiram tako da su mi kao šmirgl papir. Ostalo je sve propisano sudskim poslovnikom..i to sudac ne smije činiti..razgovarati sa strankama u hodniku ili s njima raspravljati.
Zašto ne tražiš da ti zaduže ovakve, dušu dale za rad na tastaturi:
 Korona u mome kraju - Page 10 Bankom12

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 23:10

@goran9030 (citat):
E sad pitanje za stručnjaka: što ako optuženi dođe u sudnicu bez maske i rukavica? 

Evo te situacije.
Sudac-sutkinja sjede u svom uredu i dovikuju se sa strankom u hodniku suda.

Korona u mome kraju - Page 10 Suenje10

A onda iz sudnice izlazi daktilografkinja i daje na potpis dokumente stranci da ih potpiše na stolici.!? No

Korona u mome kraju - Page 10 Suenje11
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 23:20

@goran9030 (citat):

Evo te situacije.

Korona u mome kraju - Page 10 Suenje10

A onda iz sudnice izlazi daktilografkinja i daje na potpis dokumente stranci da ih potpiše na stolici.!? No

Korona u mome kraju - Page 10 Suenje11
To je blago rečeno sramotno. To bi valjalo dat u novine..ovi bi meni odmah bili suspendirani..kakav užas! Nije cudo da svi napadaju pravosuđe kad ima ovakvih kretena

Vojnik Graničar and goran9030 vole ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 23:23

meni jedan dan dosla stranka koja nije imala masku jer je bila neuka. Ja ne sjedim tamo zbog sebe nego zbog stranaka koje trebaju pravnu pomoc. Ja sam joj dao masku..kako bi mogla pristupiti u ured kod mene na razgovor. To je bilo prije ovih mjera..sad svi znaju ili vecina

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 23:33

Evo te situacije.

Definitivno sramotno. Ako ne mogu organizirati rad u uljuđenim uvjetima, onda neka stave ključ u bravu.

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 23:51

OPISALI NUSPOJAVE
Ispovijesti volontera koji su primi cjepivo o kojem bruji svijet: ‘Bio je to strašan mamurluk‘

Volonteri kažu kako su nakon Pfizerovog cjepiva imali vrućicu, glavobolju i svrab po cijelom tijelu
Piše: Jutarnji.hr
Objavljeno: 10. studeni 2020. 22:46

[url=https://twitter.com/intent/tweet?text=Ispovijesti volontera koji su primili cjepivo o kojem bruji svijet%3A %E2%80%98Bio je to stra%C5%A1an][/url] 

[url=https://twitter.com/intent/tweet?text=Ispovijesti volontera koji su primili cjepivo o kojem bruji svijet%3A %E2%80%98Bio je to stra%C5%A1an][/url]

[url=fb-messenger://share/?appId=156538244364753&link=https://www.jutarnji.hr/vijesti/svijet/ispovijesti-volontera-koji-su-primili-cjepivo-o-kojem-bruji-svijet-bio-je-to-strasan-mamurluk-15002267][/url]

Bio je to 'teški mamurluk'.
Tako svoje iskustvo s Pfizerovim cjepivom protiv koronavirusa opisuju oni koji su ga probali. Tvrde pritom kako su se nakon ubrizgavanja cjepiva razvile nuspojave poput glabovolje, vrućice i bolova u mišićima, koje su ih u mnogočemu podsjetili na probleme nakon cijepljenja protiv gripe.
Volonteri koji su se podvrgnuli testnom cjepivu kažu da su simptomi bili relativno teški. Jedan od njih, 45-godišnjak, kaže kako su nuspojave bile još i teže nakon druge runde cjepiva, piše Daily Mail

44-godišnji Glenn Deshields rekao je kako se nakon Pfizerova cjepiva osjećao "strašno mamuran", no dodao je kako su simptomi brzo nestali.
Više od 43.500 ljudi u šest zemalja sudjelovalo je u eksperimentalnom cijepljenju u trećoj fazi ispitivanja proizvoda koji je proizveo farmaceutski gigant u nastojanju da suzbije pandemiju covida-19.
Rezultati pokazuju kako je cjepivo najmanje devedeset posto učinkovito. Ti podaci mnogima su povećali nadu kako bi se život kakav smo nekad znali mogao uskoro vratiti. Ujedinjeno Kraljevstvo među prvim je zemljama koje su naručile cjepivo i to u količini od oko deset milijuna doza.
Korona u mome kraju - Page 10 9309907

Kena Betancur

Jedna od volonterki koje su se odlučile cijepiti, Carrie, koja se novinarima predstavila samo imenom te rekla da je publicistkinja, kaže da je drugu dozu cjepiva primila prošlog mjeseca.
Rekla je da je nakon toga patila od glavobolja, vrućice i svraba po čitavom tijelu. Nuspojave su bile slične onima koje je iskusila nakon prvog cijepljenja, no nakon drugog su postale intenzivnije. Dodala je kako se cijepljenju odazvala kao volonterka jer je smatrala da je to njezina građanska dužnost. Ohrabrena vijestima o napretku u razvoju cjepiva vjeruje, kaže, da je time pomogla drugima koji su zaraženi.
- Na neki način sam razmišljao kao i moj djed u Drugom svjetskom ratu. Samo sam htio da sve što prije završi i znao sam da će sve kad tad završiti - rekao je Deshields koji je simptome također opisao kao mamurluk.
Kliničko ispitivanje cjepiva uključivalo je da dio ispitanika uopće ne primi cjepivo, već placebo, tekućinu bez cjepiva. Inženjer iz Georgije, 42-godišnji Bryan, smatra kako je jedan od onih koji nisu primili cjepivo. Nije osjetio nikakvu reakciju niti je njegov imunosustav reagirao nakon što je primio dvije doze, a povrh svega nakon toga se zarazio koronavirusom, od kojeg se ubrzo uspješno oporavio.

goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime10.11.20 23:57

Sa Pfizerom je kod nas već bilo zanimljivih iskustava...

KORUPCIJSKI SKANDAL

Pfizer kažnjen zbog podmićivanja hrvatskih liječnika

Izvor: tportal.hr / Autor: Tportal

Američki farmaceutski div Pfizer zbog optužbi za podmićivanje 
hrvatskih liječnika koji su bili visoko pozicionirani u državnim
tijelima za registraciju lijekova te za njihovo stavljanje na listu
Hrvatskog zavoda za zdravstveno osiguranje
ili pak u državnom bioetičkom povjerenstvu koje je odlučivalo o
kliničkim studijama za ispitivanje lijekova nagodio se za plaćanje
kazne u ukupnoj visini od 60 milijuna dolara, piše Jutarnji list
pozivajući se na najnovije izvješće Bloomberga

vladimir
Kapetan
Kapetan

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3056
REPUTACIJA : 150
ČLAN OD: : 2011-01-25

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 0:19

slicne simptome imaju i rusi koji su primili sputnjik vakcinu,Srbija je vec narucila odredjenu kolicinu pfizer vakcina. jos se nezna da li ce to biti obavezno. Svedi su odlucili da ce to biti na dobrovoljnoj bazi ali nece se davati mladjoj populaciji. od kad sam dosao iz Svedske stalno se pitam dali su ovi Svedi najpametnije postupili ili sui najvece budale.

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 9:08

@vladimir (citat):
slicne simptome imaju i rusi koji su primili sputnjik vakcinu,Srbija je vec narucila odredjenu kolicinu pfizer vakcina. jos se nezna da li ce to biti obavezno. Svedi su odlucili da ce to biti na dobrovoljnoj bazi ali nece se davati mladjoj populaciji. od kad sam dosao iz Svedske stalno se pitam dali su ovi Svedi najpametnije postupili ili sui najvece budale.
Ma sve je to još upitno. Mi ništa ne znamo o toj bolesti, a slušajući stručne ljude, znanstvenike koji su radili na razvoju cjepiva koje bi bilo uspješno testirano ali i djelotvorno su rekli da je 4. mj 2021. okvir 
kada bi moglo biti djelotvorno cjepivo za primjenu na ljudima. Ovo sve do sada mi se čini prebrzo i preishitreno..

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 15:05

Evo te situacije.
Sutkinja sjedi u svom uredu i dovikuju se sa strankom u hodniku suda.
@goran9030 (citat):
Definitivno sramotno.
Ako ne mogu organizirati rad u uljuđenim uvjetima, onda neka stave ključ u bravu.

Mislim da se ovi ovdje malo glumataju Suspect po pitanju te korone.
Isto kao da ta korona skače sa stranke na osoblje suda.
Osim toga ukoliko je sutkinji mala njena radna soba ima ona na raspolaganju i dvoranu pa zašto ne koristi tu dvoranu koja je prostrana i nema šanse da se itko zarazi.
Svaka stranka koja iziđe iz sudnice, odmah zovu čistačicu, da briše stolicu gdje je stranaka sjedila, sve što je dirala, kvaku vrata sa obje strane....
Nevjerojatno.

goran9030 and Doktor Živago vole ovaj upis

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 15:09

@Doktor Živago (citat):

Kod nas je isto.
Svim zaposlenicima se mjeri temperaturu pri dolasku na posao, imamo obavezno maske na licu i dezinficiramo ruke i obucu.
Rukavice nisu obavezne.

Ovdje još nisam vidio da dezinficiraju obuću.
Mislim da je to već pretjerivanje.
To ne rade ni na ulazu u bolnicu. Very Happy
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 15:39

Evo te situacije.
@goran9030 (citat):
Definitivno sramotno.
Ako ne mogu organizirati rad u uljuđenim uvjetima, onda neka stave ključ u bravu.

Mislim da se ovi ovdje malo glumataju  Suspect po pitanju te korone.
Osim toga ukoliko je sutkinji mala njena radna soba ima ona na raspolaganju i dvoranu pa zašto ne koristi tu dvoranu koja je prostrana i nema šanse da se itko zarazi.
Svaka stranka koja iziđe iz sudnice, odmah zovu čistačicu, da briše stolicu gdje je stranaka sjedila, sve što je dirala, kvaku vrata sa obje strane....
Nevjerojatno.
Ma vidi prijatelju sve se moze kad se hoce.
To he sramota za nas sve koji smo u sustavu ako tako rade.
Nemam riječi. Mi sami obrisemo stol i sve ostalo. Radimo u turnusu..da nisam fin..sad bi svasta napisao Evil or Very Mad

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 16:58

Ali zato ako želiš ući u neku školu ili u neku od prodavaonica- preći ćeš preko spužve kao nekada dok je vladala svinjska ili ptičja gripa...
Sve ovisi kako je tko shvatio problem...

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 17:42

@goran9030 (citat):

Ali zato ako želiš ući u neku školu ili u neku od prodavaonica- preći ćeš preko spužve kao nekada dok je vladala svinjska ili ptičja gripa...
Tako je kod nas..mi smo ozbiljno shvatili problem,ali ne majmuniramo ljude koji kod nas rade i koji kod nas dolaze po pomoć...

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 18:11

meni je proletos bila smesna izjava italijanskog ministra zdravlja da na one stvari nepomisljamo bar 60 dana
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 18:17

@vladimir (citat):
meni je proletos bila smesna izjava italijanskog ministra zdravlja da na one stvari nepomisljamo bar 60 dana
ma glupost. Moze sa svojim stalnim patnerima..odn.partnericama..ali ne i sa ljubavnicama,prostitutkama i sl.zato sto se virus prenosi slinom i spolnim putem. Dokazano
Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 18:22

možda taj ministar jako voli svoju ženu, pa je zato ne troši. nego troši prvo one druge...
(i dok on tako revno pazi, netko drugi mu se - baš kao i kod auta- zabije, jer ne pazi)

vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 18:30

misli ono svoju pazim a svalerku gazim

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 19:25

Meni još u sjećanju ona izjava s proljeća ove godine da se od korone najbolje brani rakijom king

Bijeli luk, vruća rakija i slanina pancir protiv koronavirusa?
Provjeravanje činjenica

https://www.unicef.org/montenegro/price/bijeli-luk-vru%C4%87a-rakija-i-slanina-pancir-protiv-koronavirusa

vladimir
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 19:32

balkanski recept.
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 23:22

study

Pfizerovo cjepivo protiv Covida mora se čuvati na -80°C, hoće li to biti problem za Hrvatsku?
‘Rješenje je tekući dušik, a za transport suhi led‘

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/pfizerovo-cjepivo-protiv-covida-mora-se-cuvati-na-80-c-hoce-li-to-biti-problem-za-hrvatsku-rjesenje-je-tekuci-dusik-a-za-transport-suhi-led-1057063

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime11.11.20 23:24

@VBČ (citat):
study

Pfizerovo cjepivo protiv Covida mora se čuvati na -80°C, hoće li to biti problem za Hrvatsku?

https://slobodnadalmacija.hr/vijesti/hrvatska/pfizerovo-cjepivo-protiv-covida-mora-se-cuvati-na-80-c-hoce-li-to-biti-problem-za-hrvatsku-rjesenje-je-tekuci-dusik-a-za-transport-suhi-led-1057063
Za takve spasonosne stvari,transport bi trebao biti najmanji problem. Sve se može kad se hoće. Smislit cemo vec nešto.
Na vrh Go down
pera84
GENERAL PUKOVNIK Moderator
pera84

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 4563
REPUTACIJA : 683
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime12.11.20 4:19

Novoizabrani predsjednik, Joe Biden, (Demokrat) najavio je u jednom od svojih govora da ce njegova administracija po ulasku u Bijelu Kucu zatraziti obavezno nosenje maske na saveznom nivou.
Sesnaest guvernera saveznih drzava, (svi Republikanci) ili je odbilo da komentarise, izjasnilo se da nece forsirati takvu naredbu, ili je otvoreno reklo (buducem) Predsjedniku da stavi sebi masku "tamo gdje mjesec ne sija "

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime12.11.20 16:43

@goran9030 (citat):
Pa nije ni tako kao pišeš, bio sam i u školi i u još više trgovina i nigdje nema na ulazu spužve za ugaziti je cipelom.
Bio sam i prije 2 dana u bolnici, čak ni oni to ne prakticiraju iako su kako bi se reklo prva crta obrane.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime12.11.20 16:47

Evo te situacije.
@goran9030 (citat):
Definitivno sramotno.

Mislim da se ovi ovdje malo glumataju  Suspect po pitanju te korone.
Nevjerojatno.
@Doktor Živago (citat):

Ma vidi prijatelju sve se moze kad se hoce.
To je sramota za nas sve koji smo u sustavu ako tako rade.
Nemam riječi.
Mi sami obrisemo stol i sve ostalo.
Radimo u turnusu..da nisam fin..sad bi svasta napisao Evil or Very Mad
Eto slike si vidio.
Nisam mogao slikati čistačicu koja šeće okolo i briše sve gdje je stranka sjedila i što je dirala.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime12.11.20 16:49

Evo sinoć sam bio na željezničkom kolodvoru u Splitu i opalio sam jednu "korona" sliku. Very Happy

Korona u mome kraju - Page 10 Img_2040

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime13.11.20 12:41

@VBČ (citat):
study

Upravo čitam, a kao odgovor na pitanje koje si postavio, da će Hrvatska imati ledene sarkofage u zrakoplovima za prijevoz cjepiva, te da će se ono do distribucije mjestima određenima za cijepljenje čuvati u LURI - mljekarskoj industriji.
Također čitam, na internetu da bi cijepljenje moglo započeti početkom veljače 2021. godine.
Vidjet ćemo sve, samo treba strpljenja i svi se moramo čuvati poštivajući epidemiološke mjere...
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime13.11.20 12:53

A treba izdurat do veljače...

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime13.11.20 13:09

Do sada smo izdurali..valjda cemo i odsad...
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime13.11.20 13:18

A nema nam druge! Nismo medicinsko osoblje... oni će prije dobit!

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime13.11.20 13:21

Zaboravih ti odgovorit na pitanje glede toalet papira. Ima ga koliko god hoćeš.
Ali prodavci su se dosjetili muci. Naime, dopizdilo im dobavljat i slagat toalet papir u rafove,
jer čim slože - on plane.
Pa su fino podigli cijene. Dakle sad ga ima, ali poskupio nenormalno. Pa tko će bunkerovat
nek bukenruje.

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime13.11.20 13:41

@VBČ (citat):

Zaboravih ti odgovorit na pitanje glede toalet papira. Ima ga koliko god hoćeš.
Ali prodavci su se dosjetili muci. Naime, dopizdilo im dobavljat i slagat toalet papir u rafove,
jer čim slože - on plane.
Pa su fino podigli cijene. Dakle sad ga ima, ali poskupio nenormalno. Pa tko će bunkerovat
nek bukenruje.
Ma ajd..šta se sekiras..uvijek ima novina..ali u pravu si..tko voli u bunker nek izvoli..bravo
Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 4563
REPUTACIJA : 683
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime13.11.20 15:59

Poznati biznismen, osnivac Tesle i Space-Xa, Elon Musk na Twitteru je rekao da je testiran na Covid-19.
Nakon sto je osjecao simptome slicne prehladi, uzeo je u jednom danu isti test cetiri puta.
Ista masina, ista osoba koja ga je testirala.
Rezultati su bili dva pozitivna i dva negativna.
Firma koja proizvodi opremu za testiranje, Becton Dickinson & Co. odbila je da komentarise.
Inace, Musk nije jedini (ali je najpoznatiji) koji je iznio svoje sumnje u tacnost testiranja.
Vise lanaca starackih domova je podnijelo izvjestaje u kojima tvrde da su kod svojih sticenika imali veliki broj lazno pozitivnih rezultata.

Inace, tzv BD test je "brzi" i ocitava rezultate za petnaest minuta.
Za svaki slucaj, Musk se podvrgao i PCR testu koji je komplikovaniji i treba dvadeset cetiri sata da se vidi rezultat.

https://www.foxbusiness.com/business-leaders/musk-says-took-four-covid-19-tests-two-were-positive-two-negative

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime13.11.20 16:07

@pera84 (citat):
Poznati biznismen, osnivac Tesle i Space-Xa, Elon Musk na Twitteru je rekao da je testiran na Covid-19.
Nakon sto je osjecao simptome slicne prehladi, uzeo je u jednom danu isti test cetiri puta.
Ista masina, ista osoba koja ga je testirala.
Rezultati su bili dva pozitivna i dva negativna.
Firma koja proizvodi opremu za testiranje, Becton Dickinson & Co. odbila je da komentarise.
Inace, Musk nije jedini (ali je najpoznatiji) koji je iznio svoje sumnje u tacnost testiranja.
Vise lanaca starackih domova je podnijelo izvjestaje u kojima tvrde da su kod svojih sticenika imali veliki broj lazno pozitivnih rezultata.

Inace, tzv BD test je "brzi" i ocitava rezultate za petnaest minuta.
Za svaki slucaj, Musk se podvrgao i PCR testu koji je komplikovaniji i treba dvadeset cetiri sata da se vidi rezultat.

https://www.foxbusiness.com/business-leaders/musk-says-took-four-covid-19-tests-two-were-positive-two-negative
To znamo..brzi testovi nisu pouzdani. Moze ovako moze onako. Pa ti onda znaj..baš ovi koji se testiraju znaju o kajvom se testu radi? Naravno da ne znaju!
Na vrh Go down
goran9030
Poručnik
Poručnik
goran9030

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Đakovo

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime13.11.20 16:22

Od tih brzih testova, neki bi mu mogli pokazati i neočekivanu trudnoću.

Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Korona u mome kraju   Korona u mome kraju - Page 10 Icon_minitime

Na vrh Go down

Korona u mome kraju
Na vrh 
Stranica 10/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 6 ... 9, 10, 11 ... 15 ... 20  Next