FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories

HomeEventsRegistracijaLogin

Ćaskaonica

Go down 
+26
avgust85
bojnik
Maxmikovity
alexandar
ZAGORAC
goran9030
Vojnik Graničar
Siniša Lolić
mirko bratuš
sasa staza
PORUCNIK
zokika
Brkakougar
VBČ
pera84
arcibald01
Mikula 67
Arbo
Max Blitz
semsudin
vojniks
oficir s ruzom
dpuric
vladimir
Sloba1
gospodine
30 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next
AutorPoruka
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24247
REPUTACIJA : 657
ČLAN OD: : 2012-10-30

Ćaskaonica - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 0:04

@pera84 (citat):
A sto se tice ulaska u stan, VBC je tu u pravu. Stanodavac je duzan najaviti se ako hoce da udje u iznajmljeni stambeni (ili poslovni) prostor. Ma kako to vama zvucalo, i unistena imovina je dio posla i poslovnog rizika.
Dok sam zivio u iznajmljenom stanu, mene je gazda unaprijed zvao, pitao za dozvolu, kada moze, i bogtepita kako izvinjavao se a ulazio je da popravi frizider koji je poceo da curi.

Dosadan gazda će otjerati podstanare, normalno je da se dolazi povremeno uz najavu.
Ovdje mi se ipak čini da osim užasnog nereda nema velike štete mada vidim razbijeno ogledalo.

Na vrh Go down
pera84
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
pera84

JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 4759
REPUTACIJA : 684
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 0:15

Ne znam kako ide tu ali ovdje je praksa da se uz prvu stanarinu da i takozvani depozit (obicno u iznosu jednomjesecne kirije) koji stanodavac moze djelimicno ili potpuno da zadrzi po izlasku stanara u slucaju da zatekne ostecenja na objektu (koja su ocigledno posledica neodgovornog ponasanja).
Prljav sudoper ili kupatilo nije razlog za zadrzavanje depozita ali polomljeno ogledalo i pocupane uticnice jesu.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 0:24

@pera84 (citat):
Ne znam kako ide tu ali ovdje je praksa da se uz prvu stanarinu da i takozvani depozit (obicno u iznosu jednomjesecne kirije) koji stanodavac moze djelimicno ili potpuno da zadrzi po izlasku stanara u slucaju da zatekne ostecenja na objektu (koja su ocigledno posledica neodgovornog ponasanja)

Da, najčešće je tako.
U praksi ima svega, a nije rijetko da podstanari nanesu ozbiljniju štetu koja se ne može naplatiti, ili prije iseljenja ostave neplaćenih režija. Sveukupno je u nekim krajnostima stanodavac manje zaštićen, ima veći rizik.

Rekao bih da je gazda čiji je stan sa prethodnih slika, imao sreće, na vrijeme je došao do važnih saznanja.

Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 0:50

Citat :
U praksi ima svega, a nije rijetko da podstanari nanesu ozbiljniju štetu koja se ne može naplatiti, ili prije iseljenja ostave neplaćenih režija

Naravno kad se izdaju stanovi na crno. 
Po useljenju stanar je duzan da prijavi rezije na svoje ime tako da sva dugovanja idu uz njegovo/njeno ime a stanodavac je "cist" i ne bakce se sa iskljucenjima.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 1:01

@pera84 (citat):
Naravno kad se izdaju stanovi na crno. 
Po useljenju stanar je duzan da prijavi rezije na svoje ime tako da sva dugovanja idu uz njegovo/njeno ime a stanodavac je "cist" i ne bakce se sa iskljucenjima.

Prijavljivanje režija na ime podstanara mi je potpuno nepoznato za ovdje, mislim da nije nikako ni predviđeno kao mogućnost.
Obično se napravi ugovor o iznajmljivanju između stanodavca i podstanara te se ovjeri kod javnog bilježnika.
No, taj ugovor u stvarnosti nema neku osobitu neprikosnovenu težinu kao ključno za bilo što.
Stanodavac bi onda trebao svojom dobrom voljom prijaviti na poreznoj upravi da je iznajmio stan i da mu se odredi porez, ne ide automatski od bilježnika.
Također je dobra volja stanodavca (često neće) i/ili želja podstanara ga se na toj adresi privremeno prijavi na MUP, mada bi kao trebalo obavezno.

Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 9151
REPUTACIJA : 182
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 1:35

Stan je nepovrediv, i ni gazda i uopće nitko, pa ni policija bez sudskoga naloga ne može kročit preko praga. Bar je tako u pravnim državama.

Kad netko izda stan, a ako ne načini ugovor onda automatski stupaju na snagu opće zakonske norme kojima se reguliraju prava i obveze stanodavca i stanoprimca. Vjerojatno u RH ni ne postoje te opće norme, a tobože u EU.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 1:42

@Max Blitz (citat):

Prijavljivanje režija na ime podstanara mi je potpuno nepoznato za ovdje, mislim da nije nikako ni predviđeno kao mogućnost.

Naravno da se režije prijavljuju na stanoprimca. Stanodavac nema ništa s recimo strujom koju rabi stanoprimac ili pak telefonom, kablovskom itd.

I nije isto stanoprimac i podstanar. Stanoprimac je netko tko sam (ili s obitelji) boravi u odredjenom stanu, a stanodavac je na drugome mjestu.

Podstanar je onaj s kim stanodavac dijeli stan, recimo izdao mu je jednu sobu, a kupaonicu i kuhinju dijele. Čak i podstanari imaju prava,
i ne može ih se od danas do sutra izbacit van.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 2:02

@VBČ (citat):
Naravno da se režije prijavljuju na stanoprimca. Stanodavac nema ništa s recimo strujom koju rabi stanoprimac ili pak telefonom, kablovskom itd.

Stanoprimac plaća režije preko računa koje su na ime vlasnika stana odnosno vlasnika priključaka i koje dolaze u sandučić kao pošta. Najčešće je tako.
Ako stanoprimac ne plati i odseli, u problemu je stanodavac.
Stanodavac često zahtijeva plaćene odreske od prošlog mjeseca na uvid, pa dug u stvari ne može biti veliki.

Teoretski može stanoprimac biti u stanu neko vrijeme ako i odbije plaćati stanarinu, prije sudskog iseljenja, odnosno, može to potrajati relativno i dulje.
S problematičnim stanoprimcima, u pravilu stanodavac ima više problema nego obratno.
Ja osobno imam nekih predrasuda u vezi toga, pa imam i popis kome ne bih iznajmljivao stan.
Najradije bih zaposlenom solo muškarcu. Prije nego ženi, obiteljima ili studentima.

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 2:12

@Max Blitz (citat):
@VBČ (citat):

Stanoprimac plaća režije preko računa koje su na ime vlasnika stana odnosno vlasnika priključaka i koje dolaze u sandučić kao pošta. Najčešće je tako.
Ako stamoprimac ne plati i odseli, u problemu je stanodavac.
Stanodavac često zahtijeva plaćene odreske od prošlog mjeseca na uvid, pa dug u stvari ne može biti veliki.

Teoretski može stanoprimac biti u stanu neko vrijeme ako i odbije plaćati stanarinu, prije sudskog iseljenja, odnosno, može to potrajati relativno i dulje.
S problematičnim stanoprimcima, u pravilu stanodavac ima više problema nego obratno.
Ja osobno imam nekih predrasuda u vezi toga, pa imam i popis kome ne bih iznajmljivao stan.
Najradije bih zaposlenom solo muškarcu. Prije nego obiteljima i studentima.

Očito da je zakonodavac ovdje ostavio stanodavce na tankom ledu, ostavljajući ih na milost i nemilost stanoprimcima, hoće li platit ili neće.

Ovako, brojilo struje nije nikakva sveta krava koja ima vječnog vlasnika ili šta već. Brojilo je tu da očita potrošnju struje i vezano je za odredjeni stan.
Kad isseli stari stanoprimac on se odjavi kod dobavljača struje, i njemu završni račun dodje na novu adresu. Novi stanoprimac se prijavi kad useli i računi dolaze njemu. Gazda iliti stanodavac nema ništa s tim. Ne troši on struju. Uostalom nije jedan dobavljač struje, ima ih na stotine. Gazda i da hoće ne može nekome birati dobavljača, svatko bira onog dobavljača koji mu je najbolji. Nije to, samo jedno elektro društvo pa udri po cijenama. Ima masa elektrodobavljača koji su u tržišnoj utrci jedni s drugim, pa i cijene struje su različite.

pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 2:24

Citat :
Kad isseli stari stanoprimac on se odjavi kod dobavljača struje, i njemu završni račun dodje na novu adresu. Novi stanoprimac se prijavi kad useli i računi dolaze njemu.

Uobicajena je praksa da kad se stanar iseljava i odjavi struju/plin/vodu dobavljac izlazi na adresu i iskljucuje iste. Time se i sam/a stiti od placanja racuna za koje nije odgovoran. Vlasnik objekta moze (a ne mora) vratiti na svoje ime a moze ostaviti dok se ne useli novi i ponovo prikljuci sve na svoje ime. Izlazak tehnicara je besplatan.
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 2:27

Eh šta su ti uredjene države! Ovi dolje tretiraju brojilo struje kao privatno vlasništvo iz gruntovnice clown

Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7111
REPUTACIJA : 272
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 51
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 9:38

@VBČ (citat):

Stan je nepovrediv, i ni gazda i uopće nitko, pa ni policija bez sudskoga naloga ne može kročit preko praga. Bar je tako u pravnim državama.

Kad netko izda stan, a ako ne načini ugovor onda automatski stupaju na snagu opće zakonske norme kojima se reguliraju prava i obveze stanodavca i stanoprimca.
Vjerojatno u RH ni ne postoje te opće norme, a tobože u EU.

Ne znam kako je to zakonom propisano tamo kod tebe u Njemačkoj.  Suspect
Ali ovdje zakon kaže baš ovako.!!!

Ćaskaonica - Page 3 Ulazak-u-tu-i-dom
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 12:40

Zakon je i ovdje predvidio vanredne situacije kad je moguće i bez pismenog naloga ući u tudji stan,
i to se ne odnosi samo na policiju već na svakoga. Apsurd bi bio da vatrogasci prvo moraju čekat pismeni nalog suda pa da onda udju u stan gasit vatru. Susjed ili bilo tko drugi tko provali u stan da spasi dijete koje visi na balkonu neće kazneno odgovarat. Itd..

No zakon je posve strog, kad se radi o normalnim situacijama. Tako i u konkretnom splitskom slučaju, stanodavac ne smije ulazit u stan koji je izdao, da provjeri kako mu je stan. Brižljivi vlasnik stana može doduše okolo kole ući u stan tako što će naći neku izliku i najavit se. No ako ga stanar ne pusti u stan, to mora akceptirat.

Ovo ne znači da se zakon o nepovredivosti stana stavlja van snage već se radi o principu da kad dodje do sukoba dva zakona onda prednost ima onaj zakon čija primjena ima manje štete i štedi ljudske živote. Tako je kod vatrogasaca u koliziji zakon o stanu i zakon o obveznom spriječavanju štete od požara. Kod djeteta u opasnosti je zakon o obveznoj pomoći drugome jači od zakona o nepovredivosti stana.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 13:48

@VBČ (citat):
Gazda i da hoće ne može nekome birati dobavljača, svatko bira onog dobavljača koji mu je najbolji. Nije to, samo jedno elektro društvo pa udri po cijenama. Ima masa elektrodobavljača koji su u tržišnoj utrci jedni s drugim, pa i cijene struje su različite.

Ima i ovdje više dobavljača struje i plina, interneta... nema 100, ima 5,6.
Problem može predstavljati što treba malo sjesti i sve to proučiti.  Smile

No, i uz ugovor o najmu nije mi poznato kako bi ovdje stanoprimac sam mijenjao dobavljače energenata i drugih usluga bez dozvole i potpisa vlasnika nekretnine.
Nisam sa svime upoznat, tko ima stanove i apartmane i više iznajmljuje zna sve cake valjda.

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 14:13

@Max Blitz (citat):

No, i uz ugovor o najmu nije mi poznato kako bi ovdje stanoprimac sam mijenjao dobavljače energenata i drugih usluga bez dozvole i potpisa vlasnika nekretnine.
Nisam sa svime upoznat, tko ima stanove i apartmane i više iznajmljuje zna sve cake valjda.

Kod vas je očito još neki jugosocijalistički sustav po tome pitanju. Možda je to nekad funkcioniralo kad su većina stanara živjeli čitav život u jednom stanu,
no u vremenu sve većih fluktuacija u društvu, kad ljudi idu trbuhom za poslom i nisu vezani za mjesto gdje su se rodili, morat će se i to promjeniti.
Doduše za dobavljače struje je to bolje jer se ne bakću odjavama i prijavama, oni imaju jednog "vlasnika" i od njega očekuju plaćanje.
No, u pravnoj državi treba urediti prava svih naspram svih. Nepravedno je ostaviti iznajmljivače stanova da snose rizik hoće li stanar platit račun ili neće.
S druge strane nepravedno je i prema stanarima da ne mogu birat dobavljača struje po svome izboru, već su primorani plaćat onog kojeg odredi vlasnik stana.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime18.03.19 14:22

@Max Blitz (citat):

Ima i ovdje više dobavljača struje i plina, interneta... nema 100, ima 5,6.
Problem može predstavljati što treba malo sjesti i sve to proučiti.  Smile

Netko vidi samo probleme, a netko samo rješenja. No, odista se isplati sjesti i usporediti.
Ja sam prije dvije godine usporedio i vidio da godišnje šparam 400 eura ako promjenim dobavljača.
Dovoljno je poslat jedan e-mail, i dobavljač sam to prebaci na sebe. Je li se isplatilo pola sata investirat?
Meni je. Sad ću uskoro opet usporedit, pa ako bude šta povoljnije - opet mijenjam. Mene ta promjena ništa ne košta.

PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 9372
REPUTACIJA : 137
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 59
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime19.03.19 23:41

@VBČ (citat):
Ono što piše na računu mora i bit plaćeno, ni manje ni više. 
Nezamislivo ovdje da mi netko ne vrati 1 cent.
Ćaskaonica - Page 3 53751011

Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime25.03.19 21:15

Danas 25.03.2019. god. u 10:00 sati je u Podstrani organizirana vježba pod nazivom "Potres Podstrana".
Načelnik općine je sebe i svoje suradnike obukao u uniforme koje će koristiti u slučaju neke prirodne nepogode.
Mogu vam reći da me je iznenadio sa tim uniformama.  Suspect
Tako što prvi put vidim.  Shocked
Ova vježba nije prepuštena baš slučaju.
Nadležni su ispisali čitav plan vježbe na 15-ak stranica sve od minute do minute tko što radi.
Ima tu par mojih slika mada je večina "ukradena" sa interneta.
Na kraju uspješne vježbe koja je trajala do 12:00 sati, glavna i odgovora osoba načelnik Općine Podstrana Mladen Bartulović nas je počastio sa ručkom u obližnjem restoranu "Amigos".
Bravo majstore.  Very Happy
Pozovi nas ponovno i iduće godine.
Rado će mo se odazvati.

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0035

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0034

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0033

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0029

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0022

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0026

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0027

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0013

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0015

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0019

Ćaskaonica - Page 3 7

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0031

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0028

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0030

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0020

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0024

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0032

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0023

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0017

Ćaskaonica - Page 3 IMG-20190325-WA0018

Ćaskaonica - Page 3 20190325-105529

Ćaskaonica - Page 3 20190325-111854

Ćaskaonica - Page 3 20190325-112002

Ćaskaonica - Page 3 4

Ćaskaonica - Page 3 5

Ćaskaonica - Page 3 6
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime27.03.19 16:02

Evo dogurao sam do Majora. Very Happy

Ćaskaonica - Page 3 Major
Na vrh Go down
dpuric
dpuric

JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3437
REPUTACIJA : 564
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 55
M(j)esto Kraljevo

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime27.03.19 16:35

Cestitam!
Na vrh Go down
Brkakougar
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 987
REPUTACIJA : 59
ČLAN OD: : 2015-01-15

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime27.03.19 19:05

Sve cestitke druze majore, e sada mogu da ti dodele neko komandantsko mesto...
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime27.03.19 21:16

@dpuric (citat):
Cestitam!

Ovo je mali korak za vojnika ali veliki za graničara. Very Happy
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime27.03.19 21:19

@Brkakougar (citat):
Sve cestitke druze majore, e sada mogu da ti dodele neko komandantsko mesto...
Treba mlade kadrove iskoristiti i sa radom i idejama a sve sa ciljem poboljšanja JNA foruma. Very Happy
Na vrh Go down
Arbo
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 192
REPUTACIJA : 8
ČLAN OD: : 2018-06-15
DOB : 66
M(j)esto Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime28.03.19 12:20

Vise mi ne stizu mejlovi kad se vodi polemika na forumu. Ne znam zasto?
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime28.03.19 13:38

@Vojnik Graničar (citat):

Plus i čestitke!
Jedini major na forumu, za sada salutiranje

Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime28.03.19 20:10

@PORUCNIK (citat):
Plus i čestitke!
Jedini major na forumu, za sada salutiranje
Eeee to nisam znao.!!! Shocked
A da nebi ostao dužan evo i tebi jedan +
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime30.03.19 12:01

Slikao jutros tokom šetnje uz more.
Ovako to izgleda kad more, valovi i vjetar učine svoje tokom zime.
Tone i tone žala je more izbacilo na kopno.
Ovi tuševi su ispod još bar 50 centimetara, u stvarnosti to izgleda ovako.  Suspect

Ćaskaonica - Page 3 Pla-a-njan-zapad

A ovaj uređeni ulaz u more za invalide u stvarnosti izgleda ovako.

Ćaskaonica - Page 3 Pla-a-njan-istok
Na vrh Go down
Arbo
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime30.03.19 12:44

E, more. Mnogo sam voleo hrvatsko primorije. Na Crnogorsko nisam ni isao. Peljesac, Hvar, Brac....
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime30.03.19 12:56

Arsic Bozidar (citat):
E, more.
Mnogo sam voleo hrvatsko primorije.
Na Crnogorsko nisam ni isao.
Peljesac, Hvar, Brac....
Danas je sunce malo upeklo pa odlučio da prošetam uz more.
Malo je falilo da zalegnem na jednu klupu i da zaspem. Very Happy
A tokom šetnje zatekao i ovu grupu svirača koji me nisu baš oduševili sa svirkom.
Otišao sam od njih što dalje samo da ih ne slušam.  Suspect

Ćaskaonica - Page 3 Svirka10

Vojnik Graničar: komentar modifikovan dana: 01.04.19 23:00; prepravljeno ukupno 2 puta
Na vrh Go down
Arbo
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime01.04.19 17:07

Mladi ljudi. Mi smo slusali Cepeline, Parplovce....... i starogradske. Neki su slusali i narodnu muziku. Mi je nismo voleli pa su se stariji mrstili na ono sto smo mi slusali kao ti danas Crying or Very sad

Very Happy
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime01.04.19 17:12

Arsic Bozidar (citat):
Mladi ljudi. Mi smo slusali Cepeline, Parplovce....... i starogradske. Neki su slusali i narodnu muziku. Mi je nismo voleli pa su se stariji mrstili na ono sto smo mi slusali kao ti danas Crying or Very sad

Povremeno pitam svoju kćer (12 god.) što danas slušaju mladi  Very Happy  i da mi ponudi nešto zanimljivo, pa mi stvarno nešto pokaže na Youtube i onda zajedno komentiramo. Spreman sam za nova i najnovija glazbena saznanja i informacije.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime01.04.19 23:03

Arsic Bozidar (citat):
Mladi ljudi. Mi smo slusali Cepeline, Parplovce....... i starogradske.
Neki su slusali i narodnu muziku.
Mi je nismo voleli pa su se stariji mrstili na ono sto smo mi slusali kao ti danas Crying or Very sad
@Max Blitz (citat):

Povremeno pitam svoju kćer (12 god.) što danas slušaju mladi  Very Happy  i da mi ponudi nešto zanimljivo, pa mi stvarno nešto pokaže na Youtube i onda zajedno komentiramo.
Spreman sam za nova i najnovija glazbena saznanja i informacije.
Dođi da čuješ ove nadobudne svirače.
Brzo će te proći želja za nečim novim. Very Happy
Na vrh Go down
Arbo
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime02.04.19 11:41

Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy Ova danasnja deca nece da slusaju i rade ono sto ima, a neznaju sta bi drugo. Mozda smo ih suvise zastitili. Kad hoce nesto da rade prvo pitaju za novcanik. I ja imam cerku 26 godina, ali slusa ono sto volim i ja. Grand muzika se uvukla svuda redom.
Na vrh Go down
Arbo
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime02.04.19 11:42

Otisao sam na jednu svadbu. pevacica spasavaj se ko moze. Popio neku rakiju, posle smo pevali zajedno. Peva boli glava. Popi i ti neku jos ces sa njima i zapevati Very Happy
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime02.04.19 14:19

Split dobio (ne znam kako ovo nazvati) fontanu - vodoskok.
Još nisam shvatio na kom princiju radi ovo čudo.  Suspect
Bolje reći ne znam koje uvjete treba ispuniti da se upali ili da se izgasi.!?
Ponekad kad prođem pokraj ovog vodoskoka ne radi, ponekad radi, noću ga vidim da ukljuće svijetla u boji pa voda izlijeće u boji.
Kad ne radi onda preko njega ljudi prolaze jer je napravljeno da bude i kao šetnica.
Čudo neviđeno.

Ćaskaonica - Page 3 20190315-135525

Ćaskaonica - Page 3 20190315-135543
Na vrh Go down
Arbo
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime02.04.19 14:37

E moj granicaru. Pa to je sve moderna umetnost. Muzika, fontane.... Mi smo izgleda ostali u sedamdesetim godinama pa sve to ne razumemo Neutral
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime02.04.19 15:37

Arsic Bozidar (citat):
E moj granicaru.
Pa to je sve moderna umetnost.
Muzika, fontane....
Mi smo izgleda ostali u sedamdesetim godinama pa sve to ne razumemo Neutral
Nismo mi ostali u 70-ima.
Mi smo putnici kroz vrijeme.
Malo smo tamo, malo ovamo, malo idemo dalje...
Svaka ptica svome jatu leti. Very Happy
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime02.04.19 15:44

Moj sugrađanin Dino Rađa odlučio sinu ispuniti želju za rođendan.
A mali se zaželio upoznati i slikati sa ni manje ni više nego Mesijem.
Pa Dino Rađa piše kako je došlo do toga.

"""Rodjendan mog najmladjeg sina nedavno.
Inace je zaludjen za nogometon i zna svakog igraca na svitu bolje od Guardiole i Cire zajedno.
Razgovor ide otprilike ovako.
-Sta bi ti za rodjendan.
-A znas ti..... nesto u vezi nogometa.
-sta na primjer
- pa ono... patike iman....dresova iman....znas sta? Volija bi nekog upoznat.
- Koga na primjer.
- Paaaaa Pelea jer ce on brzo umrit
- Ok.
I koga jos.
- Messi ka iz topa grune. I krenen ja trazit nacin za tako nesto organizirat.
Prvo fala Keto na kontaktu.
Ucinija si veliku stvar.
I owe you one.
Drugo moran rec veeeeeliko fala Ivanu Rakiticu za sve sta je napravija za mog malog.
Primija nas je u trening centar Barcelone i osin sta mu je poklonija svoj dres i balun s potpisima igraca, omogucija mu je da se slika ne samo s Leon nego sa svima zivima koji su prosli.
Mali je van sebe totalno ka sta bi i svako dite vjerovatno.
Messi nasmijan, dobre volje.
Ni traga nekog zvjezdanog stava.
Bas onakav kakav izgleda na televiziji.
Raketa jos jedan put fala na svemu.
Mali ne prestaje pricat o tome."""

Ćaskaonica - Page 3 30741285-179732486011481-8304137576869845642-n

Ćaskaonica - Page 3 55853689-334800950504633-5576133856890716160-n

Ćaskaonica - Page 3 55882200-334801033837958-2470837437769711616-n

Ćaskaonica - Page 3 56398411-334800957171299-5525006832487104512-n
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime03.04.19 15:48

Bio lijep dan a ja nisam imao što raditi pa sam počupao travu u ovim "pitarima" ispred stambene zgrade.
I malo sam okopao ove biljke koje su preživjele zimu.
Baš me zanima hoće li se sjetiti netko od susjeda da zasadi nešto novo.!?

Ćaskaonica - Page 3 Pitar-1

Ćaskaonica - Page 3 Pitar-2

Ćaskaonica - Page 3 Pitar-3

Ćaskaonica - Page 3 Pitar-4
Na vrh Go down
Arbo
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime04.04.19 8:10

Zasadice kanabis. Lepo i korisno. Moze da se zaradi Crying or Very sad
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime04.04.19 9:37

Ne vjerujem da mu pogoduje "klima" geek

Arbo
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime04.04.19 10:12

Klima je super. Icicemo mi kod Granicara. Valjda ce nas zvati. Very Happy
Malo sale nije na odmet
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime05.04.19 12:27

Ovako to izgleda kada iz Zagreba u Split dođe kamion pun novaca.!!!

Slobodna Dalmacija
Na vrh Go down
Arbo
Džomba
Džomba

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Kragujevac

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime05.04.19 12:42

Secam se u Trstu neke davne godine, isli smo da kupujemo farmerice. U jednoj ulicici zapistase sirene i nas ugurase u jednu prodavnicu. Posto su svi u Trstu znali nas jezik, ja ih pitam sta je to. Prodavacica mi odgovori da je preko puta banka i da nose novac. Ja se nasmejem i kazem joj da kod nase nose novac u torbama i niko ne reaguje, a oni ovoliko galame.
Na vrh Go down
Sloba1
Kapetan
Kapetan
Sloba1

Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3004
REPUTACIJA : 91
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 58
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime05.04.19 20:07

Slikao jutros tokom šetnje uz more.
Ovako to izgleda kad more, valovi i vjetar učine svoje tokom zime.
Tone i tone žala je more izbacilo na kopno.
Ovi tuševi su ispod još bar 50 centimetara, u stvarnosti to izgleda ovako.  Suspect

Ćaskaonica - Page 3 Pla-a-njan-zapad

A ovaj uređeni ulaz u more za invalide u stvarnosti izgleda ovako.

Ćaskaonica - Page 3 Pla-a-njan-istok
Uh.. toliko je nanosa da se ne vidi postolje kakvo treba biti...toliko toga more izbaci i prekrije.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime05.04.19 21:22

@Sloba1 (citat):
Uh.. toliko je nanosa da se ne vidi postolje kakvo treba biti...toliko toga more izbaci i prekrije.
Tako je svake godine na kraju zime. Very Happy
Bitka ljudi i prirode u nedogled.
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime06.04.19 13:22

Danas ugrijalo sunce.
Odjednom se svi sjetili prošetati uz more.

Ćaskaonica - Page 3 To-je-lijep-i-sun-an-dan
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime06.04.19 13:30

Arsic Bozidar (citat):
E moj granicaru.
Pa to je sve moderna umetnost.
Muzika, fontane....
Mi smo izgleda ostali u sedamdesetim godinama pa sve to ne razumemo Neutral

A ovako izgleda kada vodoskok ne radi i kada fontana postane šetnica.
Ovi otisci cipela na početku fontane su moji.  Very Happy

Ćaskaonica - Page 3 Presu-io-vodoskok
Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime06.04.19 13:40

Nema zajebancije. Very Happy
Došao je na forum i predsjednik Kube.
Molim da se predsjedniku odaju sve državne počasti kako i dolikuje svim visokim državnim dužnosnicima.
Neka generalštab organizira u nekoj od kasarni domjenak sa hranom po želji gosta - predsjednika.

Ćaskaonica - Page 3 Fidel-Kastro-na-FBPN-JNA
Na vrh Go down
arcibald01
Podporučnik
Podporučnik
arcibald01

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 1910
REPUTACIJA : 73
ČLAN OD: : 2013-12-19

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime06.04.19 18:49

Upam, da moje vprašanje spada v to temo. Na spodnji sliki sta priznanji za odličen uspeh v osnovni šoli v času SFRJ. Eno priznanje je iz OŠ Bratov Ribar. Pa me zanima ali je komu poznano za  katero OŠ bi naj šlo. OŠ z imenom bratov Ribar je bilo v času SFRJ ogromno, v vsaki republiki vsaj nekaj. Po pisavi sklepam, da gre za OŠ iz bivše republike Hrvaške. Pa tudi levo priznanje, z napisom "SFRJ", je verjetno Hrvaško. Je mogoče med nami kdo, ki je dobil takšno priznanje?

Ćaskaonica - Page 3 DSC08406
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Ćaskaonica   Ćaskaonica - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down

Ćaskaonica
Na vrh 
Stranica 3/20Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4 ... 11 ... 20  Next