FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Otvori novu diskusiju   Odgovori na temu

Globalizacija i feminizacija

Go down 
AutorPoruka
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 8943
REPUTACIJA : 181
ČLAN OD: : 2009-05-01

Globalizacija i feminizacija Empty
KomentarNaslov komentara: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime13.01.19 14:19

Globalizacija i feminizacija Images_fem001

Ako muškarac želi uspjeti, mora postati žena

https://ivicaursic.com/www-dnevno-hr-22-03-2015/

Kud vode ovi tokovi? scratch

Doktor Živago voli ovaj upis

Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 4586
REPUTACIJA : 59
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime18.09.20 8:59

Ma grozota jedna. Milijun nekih udruga koje potiču feminizam i usput sisaju milijune iz državnog proračuna

Vojnik Graničar voli ovaj upis

Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime18.09.20 16:26

Ovi tokovi VBČ vode u propast..odn.mi smo već propali a da toga nismo ni svjesni. Eto..kod nas nema ni obav. Ni neobaveznog sluzenja vojnog roka..jer to nije in..odn.nije popularno.
Ali zato su popularne gay parade,transrodne zajednice,ozakonjena je istospolna zajednica,gay brakovi i posvajanje djece od takvih parova.
Mene su učili da svako dijete ima pravo na mamu i tatu..a u tom slučaju ima dva tate ili dvije mame..vec kako se uzme
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime19.09.20 15:25

@Doktor Živago (citat):
Ovi tokovi VBČ vode u propast..odn.mi smo već propali a da toga nismo ni svjesni.

Pa ne bih baš rekao da smo propali.

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime19.09.20 16:02

Ne znam..meni to nije normalno..no ako zakon to dozvoljava,onda se zakon treba pištivati.
Ja ga provodim i drzim se slova zakona.
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime19.09.20 16:16

Ja sam staromodan tip..nemam nista protiv gay udruga ili lgbt zajednica dok mene ne diraju..odn.ja sam heteroseksualac a oni neka budu sto jesu. Ne znam o čemu bih s njima razgovarao.
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime19.09.20 16:17

@VBČ (citat):
@Doktor Živago (citat):
Ovi tokovi VBČ vode u propast..odn.mi smo već propali a da toga nismo ni svjesni.

Pa ne bih baš rekao da smo propali.
Molim te da obrazložiš svoj stav...
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime19.09.20 16:25

Taj da misliš da nismo propali..ne znam koje je tvoje mišljenje?
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime19.09.20 16:35

Ja osobno nisam propao, nisu ni ljudi u mome bližem okruženju, a ni država u kojoj živim.

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime19.09.20 16:37

Nisam ni ja propao u tom smislu..niti drzava u kojoj zivim niti ljudi u mom okruženju..za sada
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime19.09.20 16:41

@Doktor Živago (citat):
Nisam ni ja propao u tom smislu..niti drzava u kojoj zivim niti ljudi u mom okruženju..za sada

Gore si napisao:

@Doktor Živago (citat):

scratch

Ili jesmo ili nismo propali?

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime19.09.20 17:43

Jesmo jesmo ali toga nismo svjesni. To je moj stav.
To sve sto se sad događa Crkva ne odobrava a ja sam katolik vjernik. Prema tome..sve je jasno...
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime30.01.21 21:24

Nije ni Crkva uvijek u pravu.

Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime30.01.21 23:06

Slažem se da nije. Povijest je puno puta to pokazala. Sudi samo Bog..tko smo mi da drugima sudimo
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime30.01.21 23:28

No, feminzacija kroči dalje. Sad i jezik mijenjaju. Ne smije se reći npr. "političari" već "političarke i političari", pa onda neke hibridne riječi kojima se obuhvata oboje.

pera84
GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
pera84

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 4616
REPUTACIJA : 683
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime31.01.21 1:47

@VBČ (citat):

No, feminzacija kroči dalje. Sad i jezik mijenjaju. Ne smije se reći npr. "političari" već "političarke i političari", pa onda neke hibridne riječi kojima se obuhvata oboje.

Najnovija postava americkog Kongresa je usvojila promjene u sluzbenom jeziku.
Tako se iz dokumenata izbacuju rijeci kao otac, majka, sin, kcerka, brat, sestra.
Zamjenjuju se sa roditelj, dijete
Za brata ili sestru uvodi se rijec sibling. Sibling nema tacan prevod u nasim jezicima i oznacava i brata i sestru, my siblings = moja braca i sestre.
Predstavnici u Kongresu mogu koristiti gore navedene (staromodne  Rolling Eyes) rijeci u svojim diskusijama ali ce se u sluzbenim dokumentima koristiti nove.
Kazu da je to u skladu sa trendovima u drustvu kao i cinjenicom da od ove godine imaju i novoizabranih clanova koji se ili ne izjasnjavaju u jednom ili drugom rodu ili (najvjerovatnije) ni sami ne znaju sta su.
Na otvaranju prvog zasijedanja novog Kongresa (tradicionalno) je izgovarana i molitva.
Govornik je zavrsio sa, Amen... and Awomen.
Naravno, drustvene mreze su explodirale. Jedni reagujuci u nevjerici a drugi u odusevljenju. 
Jedan duhoviti komentator je napisao da men u Amen ima isto toliko veze sa rijeci men kao i men u rijeci menstruacija.
I sam sam se nekoliko puta nasao u situaciji da nisam siguran je li osoba sa kojom razgovaram zensko koje hoce da bude musko ili musko koje misli da je zensko. Ili mozda nesto trece, cetvrto, sto dvadeset i sedmo... Jbg, stalno se na Fejsu povecava broj opcija.
Pa nit' znam kako da se obratim nit' da promumlam nesto... sve kontam, sta god da kazem opizdice me tasnicom.
I sve je to jos dobro ako je na ulici, prodavnici... Al' kad se nadjes u opstini pa ti treba neki dokument... 
Ionako su "salteruse" poznate po ljubaznosti, pa je (pardon "ih") jos napucaj sa uvredljivim jezikom... Neces izganjat izvod iz poreske knjige da ti je Bog ujak. Ili ujna  clown
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan I klase
Kapetan I klase

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime31.01.21 9:49

Strašno Pero. Osobno sam protiv toga. Bog stvori muško i žensko..i amen. Roditelji muz i zena..ja  sam za konzervativne opcije..iako je kid nas u zakonu dosta toga izmijenjeno..moram postivati zakon i postujem..ali da sam za to..nisam.
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Globalizacija i feminizacija   Globalizacija i feminizacija Icon_minitime

Na vrh Go down

Globalizacija i feminizacija
Na vrh 
Stranica 1/1