FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories

HomeEventsRegistracijaLogin

Izbjeglice

Go down 
+10
Gorica 660
alexandar
pera84
Sloba1
Max Blitz
vladimir
VBČ
PORUCNIK
Brkakougar
Vojnik Graničar
14 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next
AutorPoruka
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Veteran Foruma SP
Forumska Spomenica 2009 FS
Jubilarna Medalja 7 g. JM
BROJ POSTOVA: : 9151
REPUTACIJA : 182
ČLAN OD: : 2009-05-01

Izbjeglice - Page 8 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime05.09.18 18:24

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24247
REPUTACIJA : 657
ČLAN OD: : 2012-10-30

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime05.09.18 19:30

Naletih slučajno na jedan komentar na netu...  Surprised

"Sarajevo je danas najmračnija rupetina Europe, leglo pokvarenjaštva, mraka i zla, ako se ta kasaba uopće može nazvati Europom. Prijateljica mi je prošle godine išla u Sarajevo posjetiti neke rođake, zarobili ih domaći teroristi, oteli im auto puno poklona što su ljudi donijeli iz inostranstva svojim obiteljima, i prislonili im pištolj na sljepoočnicu, njoj i suprugu, i pobjegli. Žena ostala u šoku, bez glasa nekoliko dana, nije mogla progovoriti, od straha što su je banditi prestravili. A jedan dečko Bošnjak mi je prije neki dan poslao poruku u inboks na fjesu, dok smo komentirali neki članak u medijima u vezi Arapa što su preplavili Bosnu, veli mali sve je istina što ste napisali, ovdje vam svaki grad drži neka banda s Bliskoga istoka, iz Irana, Saudijske Arabije, Katara, Emirata i ostalih, čitavu Bosnu su oni sebi podijelili, veli dečko. I to je živa istina..."

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 7111
REPUTACIJA : 272
ČLAN OD: : 2011-09-05
DOB : 51
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime05.09.18 19:36

@VBČ (citat):

Hrvatska će morati da primi 100.000 radno sposobnih stranaca

https://www.hercegovina.info/vijesti/vijesti/hrvatska/hrvatska-ce-morati-da-primi-100-000-radno-sposobnih-stranaca-136158

A gdje će raditi kad ni za ove naše nema posla.
Brodogradilišta propadaju, ako se i nađe posao onda su jako loše plaćeni.
A još ako ne znaju jezik tko će ih uzeti. Suspect
Na vrh Go down
http://www.liveleak.com/
pucflek
Vodnik
Vodnik
pucflek

BROJ POSTOVA: : 447
REPUTACIJA : 26
ČLAN OD: : 2016-02-26

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime05.09.18 19:56

@Vojnik Graničar (citat):
Počeli se i ovdje naoružavati.

Ovdje nisam dovoljno pametan.

U početku sam se čudio našim ljudima, da se bune, kad su počele dolaziti prve izbjeglice, jer sam  gledao skroz vlastiti život i što bi ja učinio.
 Ako kuca rat na vrata, nemaš čime da se braniš i nemaš dovoljno novca, da bježimo svi i ja bi prvo poslao omladinu, dobro ih obukao i dao onoliko novca koliko mogu.

Također sada ne razumijem ponašanje izbjeglica (naravno zbog nekoliko pojedinaca sve bacamo u istu kantu).
 Uklopi se, ne iskorištavaj gostoprimstvo.
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime05.09.18 20:29

@Max Blitz (citat):

Naletih slučajno na jedan komentar na netu...  Surprised

"Sarajevo je danas najmračnija rupetina Europe, leglo pokvarenjaštva, mraka i zla, ako se ta kasaba uopće može nazvati Europom. Prijateljica mi je prošle godine išla u Sarajevo posjetiti neke rođake, zarobili ih domaći teroristi, oteli im auto puno poklona što su ljudi donijeli iz inostranstva svojim obiteljima, i prislonili im pištolj na sljepoočnicu, njoj i suprugu, i pobjegli. Žena ostala u šoku, bez glasa nekoliko dana, nije mogla progovoriti, od straha što su je banditi prestravili. A jedan dečko Bošnjak mi je prije neki dan poslao poruku u inboks na fjesu, dok smo komentirali neki članak u medijima u vezi Arapa što su preplavili Bosnu, veli mali sve je istina što ste napisali, ovdje vam svaki grad drži neka banda s Bliskoga istoka, iz Irana, Saudijske Arabije, Katara, Emirata i ostalih, čitavu Bosnu su oni sebi podijelili, veli dečko. I to je živa istina..."

Šuplje priče!

Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 989
REPUTACIJA : 4
ČLAN OD: : 2016-06-20
DOB : 50
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime05.09.18 21:29

@VBČ (citat):

Hrvatska će morati da primi 100.000 radno sposobnih stranaca

https://www.hercegovina.info/vijesti/vijesti/hrvatska/hrvatska-ce-morati-da-primi-100-000-radno-sposobnih-stranaca-136158

A gdje će raditi kad ni za ove naše nema posla.
Brodogradilišta propadaju, ako se i nađe posao onda su jako loše plaćeni.
A još ako ne znaju jezik tko će ih uzeti. Suspect

Čuj Spliće našeg..."Tko će ih uzeti ?"
Pa valjda ćemo ih mi milosrdni kršćani primiti i pokazati tim "mrskim i ogavnim teroristima i fundamentalistima" koliko smo milosrdni i koliko smo bolji od njih baš onako kako nam stoji u starom zavjetu :
"Tko spasi jedan život kao da je spasio cijeli svijet !"

Kada treba iznajmljivati po moru apartmane i ville i guliti kožu turistima onda imate mjesta koliko vam volja a kada trebate primiti izbjeglicu onda vas nema ni u mišjoj rupi a nedjeljom ste u prvim redovima u crkvama !

Ccccc :-)        granata

Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime05.09.18 22:05

@Gorica 660 (citat):

Čuj Spliće našeg..."Tko će ih uzeti ?"
Pa valjda ćemo ih mi milosrdni kršćani primiti i pokazati tim "mrskim i ogavnim teroristima i fundamentalistima" koliko smo milosrdni i koliko smo bolji od njih baš onako kako nam stoji u starom zavjetu :
"Tko spasi jedan život kao da je spasio cijeli svijet !"

Kada treba iznajmljivati po moru apartmane i ville i guliti kožu turistima onda imate mjesta koliko vam volja a kada trebate primiti izbjeglicu onda vas nema ni u mišjoj rupi a nedjeljom ste u prvim redovima u crkvama !
Ccccc :-)        granata

To je jedino što još u Hrvatskoj kako tako radi i to nije čitavu godini već samo ljeti.
A sa nekoliko istočni divljaka lako je i to malo turizma uništiti.
A i taj dan će doći.
Bojim se da će to biti za mojeg života.

(Nostradamus)
"Šest mjeseci i devet dana kiša ne pada
Ori se strani jezik Dalmacijom
U krvi velika Dalmacija drhtat će
Moćni Arapi žustro napadaju."  Suspect
"Mlijeko, krv, čudni jezici kroz Dalmaciju."

https://www.zadarskilist.hr/clanci/06102008/cudnovata-zadarska-riba-znak-za-nevolje-u-svijetu
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime06.09.18 12:24

@Gorica 660 (citat):
Evo u jutarnjem programu HTV-a vijest da je vlada RH odobrila smještaj za 1000 izbjeglica u nekadašnjem vojnom odmaralištu Duilovo u Splitu i da je odvojeno nekoliko desetina milijuna kuna za kompletnu potporu tog projekta.

Mislim da 'Gorica 660' forumašima baca kost s ovime jer mu je to zabavno.
Ne vidim nigdje na netu takvu vijest niti je bila kasnije u informativnom programu na TV.
Već bi se takvo što komentiralo na netu, nema nigdje ništa.
Nema uopće nikakve (nove) viijesti o Splitu i izbjeglicama u istoj rečenici.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime06.09.18 17:54

KGK: "Moj dojam o čuvanju granice je izvrstan"
Predsjednica u ponoćnom obilasku zelene granice s BiH: Obišla teren zbog pritužbi građana koji strahuju za sigurnost zbog ilegalnih migracija

Predsjednica Kolinda Grabar Kitarović posjetila je noćas Postaju granične policije Cetingrad te je nakon ponoćnog obilaska zelene granice s BiH u mjestu Buhača izjavila kako se uvjerila u visoku profesionalnost i dobru opremljenost hrvatske policije.
"Moj dojam o čuvanju granice je izvrstan", izjavila je predsjednica nakon obilaska granice na Zajedničkom međunarodnom graničnom prijelazu Maljevac. Izrazila je zadovoljstvo zbog dobre suradnje hrvatske i bosanskohercegovačke policije jer se brzo i dobro reagira prilikom međusobnih sukoba migranata ili pokušaja ilegalnih prelazaka granice.
"Uvjerila sam se u profesionalnost policije, u dobru opremljenost zahvaljujući i Europskoj uniji. Tu su razne letjelice i termovizijske kamere i dobro se pokriva cijela zelena granica", ocijenila je Grabar Kitarović koja je i sama pregledala dio granice termovizijskom kamerom, koja omogućuje da se i u mraku jasno vidi kretanje ljudi. Predsjednicu je u jednom trenutku napao roj stršljena pa se tako i sama uvjerila u jednu od mnogobrojnih opasnosti koje vrebaju policiju u obavljanju svog posla.
"Ovo je vanjska granica Europske unije i Schengenska granica i mi dobrom kvalitetom nadzora granica pokazujemo spremnost na proširenje Schengena na Hrvatsku", kazala je Grabar Kitarović.

https://www.jutarnji.hr/vijesti/hrvatska/predsjednica-u-ponocnom-obilasku-zelene-granice-s-bih-obisla-teren-zbog-prituzbi-gradana-koji-strahuju-za-sigurnost-zbog-ilegalnih-migracija/7797219/
https://www.index.hr/vijesti/clanak/kolinda-u-ponoc-pregledavala-granicu-s-bih-napao-je-roj-strsljenova/2022086.aspx

Izbjeglice - Page 8 Kolind10

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime06.09.18 18:49

@Max Blitz (citat):
KGK: "Moj dojam o čuvanju granice je izvrstan"

A šta će drugo izjavit?! Neće reć da ne valja... iako i ona kao i mi svi znamo da policija postupa protuzakonito.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime06.09.18 19:00

Ja tebe cijelo vriijeme pokušavam razborito razumjeti, ali mi ne uspijeva.
Što bi zapravo htio i kojim krajnjim ciljem?
Osim temeljne ljudske sućuti, ali se ovdje ne radi o tome.
Sam tranzit, tj. proputovanje, prolazak, ne bi bio problem, uostalom već se dosta efikasno i organizirano ranije odvijao uz također usputnu pomoć i okrepu.

Da nakrcamo stihijski ovu malu zemlju s koliko,... 100.000, 200.000, milijun, dva, tri, pet miljuna ljudi bogtepita od kud i s kojim namjerama su tu... a ne mogu ili teško dalje.
Toliki idioti ipak nismo.

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime06.09.18 20:20

@Max Blitz (citat):
Ja tebe cijelo vriijeme pokušavam razborito razumjeti, ali mi ne uspijeva.
Što bi zapravo htio i kojim krajnjim ciljem?
Osim temeljne ljudske sućuti, ali se ovdje ne radi o tome.
Sam tranzit, tj. proputovanje, prolazak, ne bi bio problem, uostalom već se dosta efikasno i organizirano ranije odvijao uz također usputnu pomoć i okrepu.

Da nakrcamo stihijski ovu malu zemlju s koliko,... 100.000, 200.000, milijun, dva, tri, pet miljuna ljudi bogtepita od kud i s kojim namjerama su tu... a ne mogu ili teško dalje.
Toliki idioti ipak nismo.

Tragično je da niti nakon 100 postova nisi skužio šta hoću. Pa ću ponoviti i stoti put, inače je jako jednostavno: pravno postupanje s Izbjeglicama.

Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime06.09.18 21:40

@VBČ (citat):

Tragično je da niti nakon 100 postova nisi skužio šta hoću.
Pa ću ponoviti i stoti put, inače je jako jednostavno: pravno postupanje s Izbjeglicama.
Haaaaaa
Nije problem da država igra igru po pravilima.
Ali je problem što se druga strana  pig ne drži pravila i pravnog postupanja.
Oni su pobjegli i vlastitu zemlju ostavili teroristima da je uništavaju i da im ljude ubijaju, a sada traže pravdu od Hrvatske.
Javite se na graničnom prijelazu.
Tu je pravno postupanje, a u šumama  No i po gorama nemate pravo žalbe.

Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 0:01

@VBČ (citat):

Tragično je da niti nakon 100 postova nisi skužio šta hoću.
Pa ću ponoviti i stoti put, inače je jako jednostavno: pravno postupanje s Izbjeglicama.
Haaaaaa
Nije problem da država igra igru po pravilima.
Ali je problem što se druga strana  pig ne drži pravila i pravnog postupanja.
Oni su pobjegli i vlastitu zemlju ostavili teroristima da je uništavaju i da im ljude ubijaju, a sada traže pravdu od Hrvatske.
Javite se na graničnom prijelazu.
Tu je pravno postupanje, a u šumama  No i po gorama nemate pravo žalbe.

Ček ček malo Splićo :-)
Do jučer su bili "extremisti", "fundamentalisti", "isilovci" i tko zna što sve ne a danas su samo izbjeglice koji su svoju zemlju ostavili teroristima, ajde malo maajke ti pojasni ovoj mojoj maloj i polu osušenoj sivoj masi tko su ustvari onda ovi jadni ljudi koji se pokušavaju probiti preko ex Yu Republika do EU !?
I koji im to teroristi razaraju zemlju ? Misliš možda na one teroriste što im iz zrakoplova ispuštaju tepihe bombi i raznih drugih projektila !?

Aa ja ti lijepo rekoh, dok ti ovdje se baviš teškim temama umjesto da se hladiš na Bačvicama ili na Žnjanu "teroristi" zauzeše i drugu strateški značajnu lokaciju u Splitu,
Evo danas pukla slika na svim Cro portalima :-)

Izbjeglice - Page 8 212

Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 10:32

@Gorica 660 (citat):
Izbjeglice - Page 8 212

To si slikao ovdje.  
Nama tu za njih mjesta.
Ako si bolje pogledao (bivšu) kasarnu Dračevac 90% je neupotrebljivo.

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 11:07

@Gorica 660 (citat):

Do jučer su bili "extremisti", "fundamentalisti", "isilovci" i tko zna što sve ne a danas su samo izbjeglice koji su svoju zemlju ostavili teroristima, ajde malo maajke ti pojasni ovoj mojoj maloj i polu osušenoj sivoj masi tko su ustvari onda ovi jadni ljudi koji se pokušavaju probiti preko ex Yu Republika do EU !?
I koji im to teroristi razaraju zemlju ? Misliš možda na one teroriste što im iz zrakoplova ispuštaju tepihe bombi i raznih drugih projektila !?

Aa ja ti lijepo rekoh, dok ti ovdje se baviš teškim temama umjesto da se hladiš na Bačvicama ili na Žnjanu "teroristi" zauzeše i drugu strateški značajnu lokaciju u Splitu,

Izbjeglice - Page 8 Pari_ki_bomba_i_bili_i_u_Hrvatskoj

https://www.vecernji.hr/vijesti/ekskluzivno-vecernji-list-otkriva-hrvatsku-vezu-terorista-dzihadista-koji-su-napali-europu-1071819

Ovo je 14 terorističkih napada u Europi posljednjih 10-ak godina

https://www.vecernji.hr/vijesti/ovo-je-14-najgorih-teroristickih-napada-u-europi-u-zadnjih-10-ak-godina-1189084

Izbjeglice - Page 8 Kiselinom_na_panjolsku_policiju

Gorica 660, ako je ovo za tebe tako teška teme ti je zaobiđi.
Prošetaj pasa po Brčkome.
Baci se par puta u Savu bolja je nego jadransko more.
I nemoj se opterećivati ovom temom ako ti tako teško pada.
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 13:11

@Gorica 660 (citat):

Izbjeglice - Page 8 Pari_ki_bomba_i_bili_i_u_Hrvatskoj

https://www.vecernji.hr/vijesti/ekskluzivno-vecernji-list-otkriva-hrvatsku-vezu-terorista-dzihadista-koji-su-napali-europu-1071819

Ovo je 14 terorističkih napada u Europi posljednjih 10-ak godina

https://www.vecernji.hr/vijesti/ovo-je-14-najgorih-teroristickih-napada-u-europi-u-zadnjih-10-ak-godina-1189084

Izbjeglice - Page 8 Kiselinom_na_panjolsku_policiju

Gorica 660, ako je ovo za tebe tako teška teme ti je zaobiđi.
Prošetaj pasa po Brčkome.
Baci se par puta u Savu bolja je nego jadransko more.
I nemoj se opterećivati ovom temom ako ti tako teško pada.

Eee jbg sad graničaru :-), ako ja nisam maximalno opušten na ovoj temi onda stvarno ne znam tko jeste :-).
-Svako jutro doslovno godinama i godinama sa svojim njemačkim ovčarom (treća generacija) trčim zavidan broj km (kada bih ti rekao koliko točno km je u pitanju postao bi ljubomoran :-)) nasipom pored rijeke Save
-"Bacam" se i u rijeku Savu a i Jadransko more kad god poželim, stalno sam na relaciji Bč-St obzirom da imam solidnu nekretninu u "tvom" gradu :-)  (to je nama naša borba dala)
-Nisam opterećen ovom temom a to i sam vidiš :-), dapače..."olakšan" sam :-)

P.S. : Znam da si imao isključivo dobru namjeru sa predlaganjem ovih "savjeta" i zato ti se najiskrenije zahvaljujem :-). 
        I samo nastavi ovako...jako, jakoo...najjače :-)

tenk tenk

Gorica 660: komentar modifikovan dana: 07.09.18 15:29; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 13:34

Ovako to izgleda kad netko ono što zaista misli, to i napiše, a u članku je vlč. i dodatno objasnio što je htio poručiti na ne samo pitanja nego rešetanja novinara indexa.hr (Denis Mahmutović).

https://www.index.hr/vijesti/clanak/svecenik-poziva-vjernike-ne-dajte-migrantima-ni-hrane-ni-vode/2022378.aspx

Izbjeglice - Page 8 Dysbfd10

Na vrh Go down
pucflek
Vodnik
Vodnik
pucflek

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 14:09

Citat :

Citat :
... "extremisti", "fundamentalisti", "isilovci"...

Ajde, neka mi sad netko razjasni i objasni situaciju koja se već 7 godina dešava u Siriji ! Kao što sam već negdje napisao, nemam pojma o religijama. Ostavimo na miru svjetske velesile, rezolucije UN i njihove mučke, koje se vuku već desetljećima po čitavoj kugli

Bašir al Asad (i njegova klapa) je diktatorski predsjednik Sirije.
 Početkom 2011 su u Damasku protesti protiv režima, koje Asad krvavo uguši (više sto mrtvih), Kina i Rusija "zaključaju" rezoluciju UN, da se usudi Asadov režim.... a onda krvavi rat i milijun informacija, zavisi od koje strane dolaze.

Jedino stvar koja mi je na kraju krajeva kristalno jasna - državni režim vs upornici. Tko su zapravo ti upornici, koliko vrsta upornika zapravo tu ima, ISIL, tko su teroristi, tko se bori za pravu stvar, tko muti vodu, Bijele kacige, tko bježi iz Sirije, tko ostaje u Siriji, tko dolazi u Siriju... ?!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 14:20

@pucflek (citat):
 Početkom 2011 su u Damasku protesti protiv režima, koje Asad krvavo uguši (više sto mrtvih), Kina i Rusija "zaključaju" rezoluciju UN, da se usudi Asadov režim.... a onda krvavi rat i milijun informacija, zavisi od koje strane dolaze.
Jedino stvar koja mi je na kraju krajeva kristalno jasna - državni režim vs upornici. Tko su zapravo ti upornici, koliko vrsta upornika zapravo tu ima, ISIL, tko su teroristi, tko se bori za pravu stvar, tko muti vodu, Bijele kacige, tko bježi iz Sirije, tko ostaje u Siriji, tko dolazi u Siriju... ?!

Temeljni je problem, ključan, što u takvim državama ne mogu biti izbori pa se npr. Bašar samo preseli u opoziciju, do možda sljedećih izbora. Ili da se počne baviti s nečim sasvim drugačijim ili da mirno ode u morovinu...
On se mora grčevito držati na vlasti jer mu u suprotnom slijede vješala.
Možda je opcija i kakav egzil, npr. u Moskvu ali da se onda više ni ne čuje za njega.

Osobno se ne bih njima usuđivao savjetovati ni određivati kako trebaju krojiti ili ne granice po etničnim i vjerskim kriterijima, jer ne poznajem tamošnju situaciju.
To bih njima prepustio, nek' se izbore puškom ili glasačkim listićima, ali to očito ne funcionira. Cijeli tamošnji sustav vrijednosti duboko počiva na autoritarnom, a ne demokratskom kako ga mi doživljavamo. (A bome nisu ni ovdje svi za demokraciju.)

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 15:39

@Gorica 660 (citat):

Jesi li ih sada svrstao u koju skupinu  Suspect spadaju ova fina gospoda sa dobrim namjerama koja prolaze preko naših država.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 9372
REPUTACIJA : 137
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 59
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 15:56

@pucflek (citat):
Citat :

Citat :
... "extremisti", "fundamentalisti", "isilovci"...

Ajde, neka mi sad netko razjasni i objasni situaciju koja se već 7 godina dešava u Siriji ! Kao što sam već negdje napisao, nemam pojma o religijama. Ostavimo na miru svjetske velesile, rezolucije UN i njihove mučke, koje se vuku već desetljećima po čitavoj kugli

Ne opterećujem se politikom, ali znam da je profit svrha svakog rata.
Previše je naoružanja i treba ga utrošiti da bi se proizvelo novo... Treba napraviti mnogo kriznih žarištaa, makar u ime demokratije i u ime ljudskih prava pobiti stotine hiljada ljudi i pokrenuti iz domova milione... Šta radi Izrael  prko pola vijeka, protivno svim zakonima UN? I niko mu "ne može nisšta". Naprotiv... Ali zato rasture Libiju, koja nikog nije okupirala. DemoNkratija!

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 16:08

@Max Blitz (citat):
Ovako to izgleda kad netko ono što zaista misli, to i napiše, a u članku je vlč. i dodatno objasnio što je htio poručiti na ne samo pitanja nego rešetanja novinara indexa.hr (Denis Mahmutović).

https://www.index.hr/vijesti/clanak/svecenik-poziva-vjernike-ne-dajte-migrantima-ni-hrane-ni-vode/2022378.aspx

Izbjeglice - Page 8 Dysbfd10

Jako velekršćanski. Odnosno kad guja pokaže jezik...

Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 16:17

@Gorica 660 (citat):

Jesi li ih sada svrstao u koju skupinu  Suspect spadaju ova fina gospoda sa dobrim namjerama koja prolaze preko naših država.

Ja ljude ne dijelim niti svrstavam ni u kakve "skupine", trorede ili četverorede :-)
Za mene postoje samo ljudi i NEljudi !
Koliko vidim ti si taj koji to činiš zajedno sa nekolicinom istomišljenika ovdje...

Slike govore tisuću riječi, zar ne !?  :-)

Izbjeglice - Page 8 S_110
Izbjeglice - Page 8 S_210

GENERAL JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
GENERAL  JNA - Zam(j)enik Načelnika GŠ
pera84

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 4759
REPUTACIJA : 684
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 17:59

Citat :

Brcak i Granicar,
e ove slike imaju dosta slicnosti s Forumom.
Prva slika je dok je Administracija cvrsto reagovala na svako prepucavanje koje je prelazilo norme civilizovanog ( a vi se bunili zasto se ne dozvoljava da se "diskusija razvije)
Druga slika, na sta ce liciti ako vam se pusti da se "demokratski" hvatate za vratove.

Batine
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 20:09

@pera84 (citat):
Citat :

Brcak i Granicar,
Prva slika je dok je Administracija cvrsto reagovala na svako prepucavanje koje je prelazilo norme civilizovanog ( a vi se bunili zasto se ne dozvoljava da se "diskusija razvije)
Druga slika, na sta ce liciti ako vam se pusti da se "demokratski" hvatate za vratove.

Batine
prelazilo norme civilizovanog :
Pročitajte moje postove od prvog do zadnjeg pa ako nađete i jedno slovo...jedno slovo gdje sam prešao tu normu civiliziranog potpisujem se da neću više primirisati ovom forumu a kamoli napisati nešto !

a vi se bunili zasto se ne dozvoljava da se "diskusija razvije" :
Ja sam rekao da se NE TREBA dozvoliti da se ovakve i slične "diskusije razviju" obzirom da se vidi iz priloženog gdje vode !

Pročitajte zadnjih 20-30 postova a ako možete i više pa budete vidjeli odnosno pročitali mnogo toga čika Pero !

pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 20:48

Nema potrebe da se potpisujes, drzacemo te za rijec.  Laughing

Za mene je "civilizovana" rasprava kad se potezu fakti. A, idi setaj pasa, skaci u Savu, ladi se na Bacvicama....ne cini li ti se da to vec prelazi u licno. Jos kad se tu doda aroma vjerskog i drzavnog, eto belaja.
Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 21:36

@pera84 (citat):
Nema potrebe da se potpisujes, drzacemo te za rijec.  Laughing

Za mene je "civilizovana" rasprava kad se potezu fakti. A, idi setaj pasa, skaci u Savu, ladi se na Bacvicama....ne cini li ti se da to vec prelazi u licno. Jos kad se tu doda aroma vjerskog i drzavnog, eto belaja.

Za tebe individualno "civilizirana" rasprava je kada se potežu činjenice !?
Šta se treba pisati onda u raspravama ? Gluposti i laži pa bi onda rasprava bila civilizirana bez "   " !?
I ne znam zašto mene prozivaš a gore imaš pojedinaca koji otvoreno iznose fašističke stavove !?

GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe
GENERAL ARMIJE Načelnik Pravne Službe

JM10 JM
BROJ POSTOVA: : 4562
REPUTACIJA : 619
ČLAN OD: : 2011-06-23

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 23:10

@pera84 (citat):
Citat :

Brcak i Granicar,

Batine

Maksuz.....dobro kazes Djenerale.
Dobro...!

Al' ne gresi dusu....

Ko' da je jedna tema i jedina...... No

Vozi Miskooooo............. Very Happy

Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime07.09.18 23:11

Citat :
I ne znam zašto mene prozivaš a gore imaš pojedinaca koji otvoreno iznose fašističke stavove !

Procitaj ponovo moj prvi post. Mislim da sam pomenuo jos nekoga.
A sto se tice rasprave, mozes pisati istinu, mozes lazi, na kraju krajeva svako ima svoju stranu istine.
Nije lijepo slati nekoga na kupanje. 
A jos manje zvati fasistom samo zbog toga sto voli svoj narod i drzavu. 

Za dalju diskusiju civilizovanu ili ne mozes se javiti na PP.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime08.09.18 4:58

Crna Gora će prihvatiti pet (5) migranata iz Italije

Vlada Crne Gore odlučila je u četvrtak da će na zahtjev Italije prihvatiti do pet migranata s broda Diciotti, koji su se krajem prošlog mjeseca iskrcali na talijanski otok Siciliju.
"Vlada je, uvažavajući principe humanosti i solidarnosti s ljudima u nevolji kao tradicionalne vrijednosti crnogorskog društva, potvrđene mnogo puta u novijoj povijesti, odlučila da Crna Gora na molbu Italije prihvati do pet migranata s broda Diciotto", navodi se na Twitter računu vlade.
Talijanska vlada je prošli tjedan preko svog veleposlanstva u Podgorici zatražila od Crne Gore da primi izvjestan broj migranata, od 140 njih koliko se iskrcalo na Siciliji.
U Crnu Goru ilegalnim tokovima svakodnevno preko Albanije dođe oko 20 migranata koji brzo nastavljaju svoj put preko Bosne i Hercegovine i Hrvatske do zapadnih zemalja EU-a.
Ured Međunarodne ogranizacije za migracije (IOM) za Crnu Goru smatra kako je pitanje da li migranti žele doći u Crnu Goru i u unjoj ostati jer je ne vide kao svoje krajnje odredište. U toj organizaciji ističu kako se može očekivati da ukoliko Podgorica prihvati migrante iz Italije oni odmah potraže drugi način da se domognu bogatih europskih zemalja.

http://hr.n1info.com/a329848/Svijet/Regija/Crna-Gora-ce-prihvatiti-pet-migranata-iz-Italije.html

Izbjeglice - Page 8 44603810

Na vrh Go down
Gorica 660
Zastavnik I klase
Zastavnik I klase
Gorica 660

Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Brčko dc, BiH

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime08.09.18 8:24

@pera84 (citat):
Citat :
I ne znam zašto mene prozivaš a gore imaš pojedinaca koji otvoreno iznose fašističke stavove !

Procitaj ponovo moj prvi post. Mislim da sam pomenuo jos nekoga.
A sto se tice rasprave, mozes pisati istinu, mozes lazi, na kraju krajeva svako ima svoju stranu istine.
Nije lijepo slati nekoga na kupanje. 
A jos manje zvati fasistom samo zbog toga sto voli svoj narod i drzavu. 

Za dalju diskusiju civilizovanu ili ne mozes se javiti na PP.

svako ima svoju stranu istine

Postoje različiti i drugačiji stavovi i mišljenja u životu dok istina postoji samo jedna !
U svakom slučaju ne osjećam potrebu da vodim više nikakvu raspravu na ovu temu obzirom da ne vodi ničemu.

Vodnik
Vodnik
pucflek

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime08.09.18 10:31

@Max Blitz (citat):
@pucflek (citat):

Temeljni je problem, ključan, što u takvim državama ne mogu biti izbori pa se npr. Bašar samo preseli u opoziciju, do možda sljedećih izbora. Ili da se počne baviti s nečim sasvim drugačijim ili da mirno ode u morovinu...

1. ) Znao sam, pitanje na koje je teško, nemoguće odgovoriti.

2.) Bašir je bio tek drugi izbor, prvi je bio njegov stariji brat Basil, koji se ubio u prometnoj nesreći, dok je Bašir studirao u Londonu, bez kakvih političkih ambicija. 2000 godine je morao promijeniti ustav, da je mogao s 34 godine naslijediti oca na vrhu države i u stranci Baath.
 Je li sam tako ozbiljno shvatio ulogu diktatorskog predsjednika ili je samo lutka u rukama tvrde linije očeve administracije !
 Pravilno Max, sada može samo ostati na vlasti ili na vješala !
Na vrh Go down
pucflek
Vodnik
Vodnik
pucflek

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime08.09.18 10:50

Izbjeglice, migranti.

Mislim, možda naivno, da je onaj koji je uspeo pobjeći iz ratnog područja ispred streljačkog voda ovdje zadovoljan, miran i tih, jer je izvukao čitavu glavu. Barem na početku!
 Onaj koji je došao u Europu po bolji život je odmah u početku nezadovoljan što su ga strpali u nekakve koncentracione logore ili mora živjeti gdje si sam nađe mjesto, te tako nezadovoljan pokazuje i svoje razočarenje.
 Naravno, mogu ti politički i ekonomski migranti - izbjeglice, iskakati iz ladice u koje sam ih strpao, pa raditi ili ne raditi nemire.

Sad, tko ih je zvao, tko im je što obećao? I jedne i druge! Ili ekonomski migranti iskorištavaju situaciju i nesreću drugih ? Gdje da odu, bježe oni s ratnih područja ?
Zato i sukob Vojnik Graničar : Gorica 660 !
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime08.09.18 12:38

@pucflek (citat):
Je li sam tako ozbiljno shvatio ulogu diktatorskog predsjednika ili je samo lutka u rukama tvrde linije očeve administracije !
Pravilno Max, sada može samo ostati na vlasti ili na vješala !

Naravno da diktator mora imati i svoju strukturu koja s njegovim odlaskom također odlazi na vješala ili bježe gdje mogu.
Saddam Hussein je, kad je došao na vlast, sazvao ko fol neki sastanak starih dužnosnika nakon kojega ih je sve poslao na stratište, a to se pamti. U Egiptu redovito završe u zatvoru stari predsjednici... itd..

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime08.09.18 13:26

@pucflek (citat):
Zato i sukob Vojnik Graničar : Gorica 660 !

Vojnik Graničar je tipičnog dalmatinskog/splitskog temperamenta, (sorry na ovome tipičnog), dok Gorica 660 izgleda iz nekih osobnih frustracija, mada po onome s čim se hvali ispada da mu i nije tako loše, zajebava, a i pristupa demagoški s parolama.
Koliko sam pratio neke FB grupe JNA tematike, uništavaju ih oni koji ih shvaćaju kao pokrete za obnovu Jugoslavije, pa se oni koji bi se rado (samo) prisjećali mladosti i dogodovština iz JNA povuku. Ostane otužno kukanje dedeka uz nacionalni omjer koji ni približno ne odgovara onome u bivšoj državi, jbg.
Forum je dosta šira platforma jer ima/može imati razne teme.

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime08.09.18 14:33

Dosta dobar i analitičan opsežniji članak:
Ovako se u Hrvatskoj zarađuje na migrantima

Krijumčarski je ‘modus operandi’ našoj policiji poznat: većina njih su državljani BiH, pripadnici svih etniteta, a svoje suradnike imaju i u Hrvatskoj. Vozila se, u pravilu, unajmljuju u rent a car agencijama kod nas, a jedna od takvih agencija, sa sjedištem u Zagrebu, čija se vozila s daruvarskim tablicama pojavljuju prečesto da bi bilo slučajno, pod kriminalističkom je obradom. Doznali smo, naravno, o kojoj je agenciji riječ, no pričekat ćemo da policija prvo odradi svoj dio posla.
"Krijumčarska je matematika jednostavna – u petnaestak godina stari kombi vrijedan jedva 5 tisuća eura, za koji najam plaćaju 40-ak eura dnevno, natrpaju po dvadesetak migranata kojima uzimaju tisuću eura po glavi. Ako prođu, zarada je velika, no i ako ih ulovimo, zaplijenimo vozilo, migrante vratimo, nisu na gubitku. Niti oni, a niti rent a car agencija koja je vozilo, naravno, osigurala i, formalno, ne odgovara ni za što".

Vodiči uzimaju ‘po glavi’ dvostruko manje – oko 500 eura, da bi migrante kroz brdska, šumovita područja proveli na naš teritorij. S obzirom na prekjučerašnji ‘ulov’, nije teško izračunati koliko se može zaraditi u tom poslu. Vodiči imaju svoje suradnike s naše strane koji ih navode, promatrajući kretanje naše policije, ali srećom, sve manje uspješno.
"Oni koji se uspiju provući trude se što prije domoći granice sa Slovenijom, no tu ih čekaju slovenski policajci, a odnedavno, koliko vidim, i civilne, paravojne skupine. Slovenci one koje ulove novčano kažnjavaju i vraćaju natrag nama, a mi ih potom vratimo u Bosnu", objasnio nam je treći sugovornik iz Interventne policije koji je već treći put ovdje na granicu poslan iz svoje stalne uprave u Dalmaciji.
Slovenija je od 2015. na granici s Hrvatskom postavila oko 200 kilometara žičanih prepreka, slovensku granicu čuvaju njihovi specijalci, zapreke od bodljikave žice postavlja i granicu čuva i njihova vojska, a odnedavno i organizirana paravojna skupina ‘Štajerska straža’. S ilegalcima susjedi Slovenci nisu nimalo nježni. Kao ni Mađari. Ali niti kod jednih niti kod drugih u javnosti nema medijske histerije kao kod nas, koju sustavno potpaljuju nevladine udruge financirane iz hrvatskog državnog proračuna i razne strane "humanitarne" organizacije. ...

https://www.dnevno.hr/vijesti/regija/video-foto-valdec-sokirao-otkricem-ovo-su-hrvati-koji-zaraduju-na-migrantima-1218781/

Izbjeglice - Page 8 Maarsk10

Na vrh Go down
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime08.09.18 16:23

@Max Blitz (citat):
Crna Gora će prihvatiti pet (5) migranata iz Italije
Hoće li Crna Gora moći izdržati taj teret. Very Happy Very Happy Very Happy
Nije lako 5 migranata prihvatiti.

Neki dan sam slučajno doznao da (rekli bi ovi moji ovdje "strenđeri") ako zatraže zahtjev za azilom recimo u Hrvatskoj onda ga ne mogu tražiti niti u jednoj drugoj zemlji članici Evropske Unije.
A njima to nije interes pa će kako bi se reklo i guzice dati samo da pretrče Hrvatsku i da se dokopaju bogatih zemalja zapada i tamo zatraže azil.
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime08.09.18 18:35

@Max Blitz (citat):
Koliko sam pratio neke FB grupe JNA tematike, uništavaju ih oni koji ih shvaćaju kao pokrete za obnovu Jugoslavije, pa se oni koji bi se rado (samo) prisjećali mladosti i dogodovština iz JNA povuku. Ostane otužno kukanje dedeka uz nacionalni omjer koji ni približno ne odgovara onome u bivšoj državi, jbg.
Forum je dosta šira platforma jer ima/može imati razne teme.

Točno tako, i tu su prednosti foruma. Mogu se pratit teme koje nekog interesiraju, a zaobić one koje su van domena interesiranja. 
Na FB nisam, pa nisam ni ekspert, ali imam dojam da je tamo svatko svačim bombardiran.

Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime09.09.18 13:03

Zanimljivo.
Migranti u Bosni i Hercegovini čovjeku kradu i ubijaju ovce.
Čovjek kaže da su bar ubili jednu hajde mogu razumjeti.
Ali njih trojica svaki za sebe ubije jednu ovcu, to je već bezobrazluk.
Sada je prešao na uzgajanje svinja.  Very Happy  Very Happy  Very Happy

Da vas vidim sada strenđeri.  

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime09.09.18 13:21

_

Bez imalo empatije spram dotičnih, ne izimajući u obzir njihovu životnu situaciju, ti imaš potrebu da tražiš sve ono najgore u njima i da sve provlačiš kroz blato, te da triumfalno doživljavaš duševne orgazme kad naletiš na kakvo zlo glede dotičnih. To u biti govori više o tebi nego o njima. 

No

VBČ: komentar modifikovan dana: 09.09.18 13:35; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
https://jna-sfrj.forumbo.net
Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime09.09.18 13:33

Govori više o tome tko nam dolazi.
Govori i o tome kakvo zlo čine tim ljudima u Bosni i Hercegovini.
Tako će se ponašati u svakoj državi u koji dođu.
Nije ni čudo da su nepoželjni.
Bez obzira koliko se trudiš da ih prikažeš kao nevinu dječicu.
Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime09.09.18 13:54

Govori više o tome tko nam dolazi.
Govori i o tome kakvo zlo čine tim ljudima u Bosni i Hercegovini.
Tako će se ponašati u svakoj državi u koji dođu.
Nije ni čudo da su nepoželjni.
Bez obzira koliko se trudiš da ih prikažeš kao nevinu dječicu.

Nije u pitanju Bosna i Hercegovina već Srbija.

Vojnik Graničar
Podpukovnik
Podpukovnik
Vojnik Graničar

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Split

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime09.09.18 14:09

Moj grijeh. Very Happy Embarassed
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime09.09.18 15:00

@VBČ (citat):
Bez imalo empatije spram dotičnih, ne izimajući u obzir njihovu životnu situaciju, ti imaš potrebu da tražiš sve ono najgore u njima i da sve provlačiš kroz blato, te da triumfalno doživljavaš duševne orgazme kad naletiš na kakvo zlo glede dotičnih. To u biti govori više o tebi nego o njima.

Slažem se, ne treba napumpavati priču... samo... orgazme doživljavaju i oni kojima 'također' nije stalo do izbjeglica već ih dožvljavaju kao sredstvo za podrivanje, pa i uništenje mrskog Zapada, skupa s Hrvatskom. Ne treba se praviti da takvih nema, poznata je deviza 'Što gore, to bolje', a da o susjedovoj kravi i željama za njeno zdravlje i ne pričam.
A ova hajka ocrnjivanja zemlje koju provode razni "humanitarci" i nevladine udruge (dobro plaćene od već nekoga) teško da je igdje zabilježena u demokratskom svijetu. A bogami, stvarno ispada da ovi nezvani gosti nisu slučajno zapeli na Uni; niti je ta granica od jučer i tako bezveze postavljena niti su je komunisti izmislili.
Pročitam dosta tekstova na ovu temu, iz raznih izvora, i uvijek obavezno pogledam na kojem su portalu, tko je pisao (to je ključno), i pročitam dva-tri puta, ako je što bombastičnije.

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime09.09.18 15:53

@Max Blitz (citat):
@VBČ (citat):

Slažem se, ne treba napumpavati priču... samo... orgazme doživljavaju i oni kojima 'također' nije stalo do izbjeglica već ih dožvljavaju kao sredstvo za podrivanje, pa i uništenje mrskog Zapada, skupa s Hrvatskom. Ne treba se praviti da takvih nema, poznata je deviza 'Što gore, to bolje', a da o susjedovoj kravi i željama za njeno zdravlje i ne pričam.
A ova hajka ocrnjivanja zemlje koju provode razni "humanitarci" i nevladine udruge (dobro plaćene od već nekoga) teško da je igdje zabilježena u demokratskom svijetu. A bogami, stvarno ispada da ovi nezvani gosti nisu slučajno zapeli na Uni; niti je ta granica od jučer i tako bezveze postavljena niti su je komunisti izmislili.
Pročitam dosta tekstova na ovu temu, iz raznih izvora, i uvijek obavezno pogledam na kojem su portalu, tko je pisao (to je ključno), i pročitam dva-tri puta, ako je što bombastičnije.

Sad već ulazimo u teorije zavjere. Nek Hrvatska pravno brani svoj sustav, nitko je ocrnit neće.

VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime09.09.18 16:35

_

Priče su im idividualne, kao i oni što su. To nije samo masa istočnih divljaka koji žele srušit Zapad. 

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime09.09.18 16:44

Pakistan?
Pakistan je velika zemlja, k tome još i nuklearna sila s velikom i dobro opremljenom vojskom (znači ima se para) i nije na popisu najsiromašnijih.
A to što se kolju međusobno zbog etničkih i vjerskih različitosti i ne vrijedi život pojedinca, je njihov folklor.
Treba se maknut od toga, ne dirat se i da... pustit ih na miru i žmiriit, ali da sve to skupa ostane tamo.

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

Veteran Foruma SP

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime09.09.18 16:52

Vidiš da je čovjek proganjan zbog profesije, da ni na tebe bacaju bombe i ti bi išao kamo drugo.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime09.09.18 17:02

@VBČ (citat):
Vidiš da je čovjek proganjan zbog profesije, da ni na tebe bacaju bombe i ti bi išao kamo drugo.

Pa, nisam otišao kad se i nije znao što će bit, odnosno bili su mogući razni scenariji, a kad je grunulo na Banske dvore, eto slučajno sam bio baš na Trgu bana Jelačića, znači vrlo blizu. Malo kasnije sam se i odazvao mobilizacijskom pozivu.

Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Izbjeglice   Izbjeglice - Page 8 Icon_minitime

Na vrh Go down

Izbjeglice
Na vrh 
Stranica 8/9Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5, 6, 7, 8, 9  Next