FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.

Go down 
+46
dpuric
Lala Basaid
semsudin
East&West
more6
PORUCNIK
Kuhar-Debar.
brinio
viki693
lacoš
kloso
oficir s ruzom
avijacijaMKD
SveJug
ZAGORAC
pukovnik
Max Blitz
BUCKO
andrej.1984
Mostarac
euphoria
pixi
borut70
Safet pekar
alexandar
sasa selic-kruscic
jelen pivo
Gringo
Kurke
Jegulja
Kimov Zoran
kurir boca
purger
runba
saban
tadotovic
cibalia
ivanovic era puh
Matrix
panon
malena
Jugosloven
sego
mgalic2
miha
kukulje
50 posters
Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next
AutorPoruka
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime11.03.15 14:56

Mnogi od nas ili da kazem 99% nismo bili svjesni kakvih je sve idiota oficira bilo za koje smo smatrali da su dobri ljudi. Ja nikako nevjerujem da je neki oficir bio toliko dobar a onda se toliko pokvarijo i postao ubica (ratni zlocinac). Covjek je vazda covjek i u miru i u ratu. Ja razumijem da se treba braniti od neprijatelja u ratu ali pocinite tolike ratne zlocine nad civilima i zarobljenicima to moze da uradi samo necovjek. Sjecam se dobro da me je i tada Prcko pitao za moju nacijonalnu pripadnost sto sam to kasno ukapirao da je u njegovoj pozadini lezao nacionalizam.
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime11.03.15 15:05

kukulje (citat):
Mnogi od nas ili da kazem 99% nismo bili svjesni kakvih je sve idiota oficira bilo za koje smo smatrali da su dobri ljudi. Ja nikako nevjerujem da je neki oficir bio toliko dobar a onda se toliko pokvarijo i postao ubica (ratni zlocinac). Covjek je vazda covjek i u miru i u ratu.

Ove stvari proučava psihologija.

Neki ljudi se u nedostatku represivnog aparata (policije) pretvore u 'čudo....', i još ako dobiju velike ovlasti i izgube ili krivo poimaju npr. strah od boga, dogodi se svašta.

Nema veze konkretno s našim prilikama, to se svuda događa.

Tj. da se ne nađu u ratnim okolnostima, do kraja života bi i dalje bili dobri susjedi, prijatelji, članovi obitelji...
Možda je to ono biblijsko Zlo koje čuči i vreba pogodan trenutak ako se pojavi.
Na vrh Go down
more6
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 450
ČLAN OD: : 2013-11-16

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime13.03.15 0:49

Max Blitz (citat):
kukulje (citat):
Mnogi od nas ili da kazem 99% nismo bili svjesni kakvih je sve idiota oficira bilo za koje smo smatrali da su dobri ljudi. Ja nikako nevjerujem da je neki oficir bio toliko dobar a onda se toliko pokvarijo i postao ubica (ratni zlocinac). Covjek je vazda covjek i u miru i u ratu.

Ove stvari proučava psihologija.

Neki ljudi se u nedostatku represivnog aparata (policije) pretvore u 'čudo....', i još ako dobiju velike ovlasti i izgube ili krivo poimaju npr. strah od boga, dogodi se svašta.

Nema veze konkretno s našim prilikama, to se svuda događa.

Tj. da se ne nađu u ratnim okolnostima, do kraja života bi i dalje bili dobri susjedi, prijatelji, članovi obitelji...
Možda je to ono biblijsko Zlo koje čuči i vreba pogodan trenutak ako se pojavi.

Zato sam ja sretan što za nijednog oficira iz svog vremena nisam čuo da je sudjelovao u takvim stvarima.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime13.03.15 14:59

Nije dovoljno samo da kazes nisi cuo vec je pitanje dali je ucestvovao neki oficir, ako nije toje bolje a ako jeste isto zavisi kako to jeste. Ja sam ne mojom voljom kao aktivni vojnik otjeran na ratiste (srecom kao pozadinac) medutim ucestvovao sam, isto tako ucestvovao je veliki broj oficira za jedan dijo njih znam kako su se ponasali. Veliki broj oficira je isao na tim ratistima isto sto su morali medutim imalo je i onoh kojima je to bila velika zelja. Dalo se je primijetiti kakav je ko covjek bio on oficir ili obicni vojnik. Ima jedna izreka kod nas koja glasi "Jednom hrda vazda hrda"
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime13.03.15 17:00

Pre par večeri sam u pripremi za kviz razmišlajo da postavim pitanje: Koja dvojica velikih vojskovođa su imala samo jedno jaje. I onda sam odustao od kviza, uz primedbu da koliki bi tek pičvajz u svetu  bio da su imali oba jajeta?  Kad malo bolje razmislim, da su imali oba jajca možda pičvajza ne bi ni bilo, ili ne baš u tolikoj meri Wink ?

Jes' malo off na off  pirat Zanelo me Embarassed

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime13.03.15 18:45

kukulje (citat):
Nije dovoljno samo da kazes nisi cuo vec je pitanje dali je ucestvovao neki oficir, ako nije toje bolje a ako jeste isto zavisi kako to jeste. Ja sam ne mojom voljom kao aktivni vojnik otjeran na ratiste (srecom kao pozadinac) medutim ucestvovao sam, isto tako ucestvovao je veliki broj oficira za jedan dijo njih znam kako su se ponasali. Veliki broj oficira je isao na tim ratistima isto sto su morali medutim imalo je i onoh kojima je to bila velika zelja. Dalo se je primijetiti kakav je ko covjek bio on oficir ili obicni vojnik. Ima jedna izreka kod nas koja glasi "Jednom hrda vazda hrda"

Dragi kukulje meni je drago što tako razmišljaš jer djelimo isto mišljenje.Rekao sam da ću samo pisati u temi Kasarna Gjorče Petrov jer nisam ova klasa ali još ovo pa ću daljnje odgovore i pitanja pisati isključivo tamo.Masa vojnika nakon mog odlaska je završila u HR a masa vojnika iz BIH-a u Skoplju-večinom u Maršalci pa nazad u HR nakon Slovenije,logike nema.Samo pisanje je teško o bilo kome ako nismo sigurni u istinu.Ja jesam siguran u istinu jer iako smo vrlo brzo bili na suprotnim stranama,vrlo brzo se i vidilo tko je kakvih razmišljanja i karaktera.Kako sam čuo za vas tako sam čuo i za prethodne a mene je spasilo to što mi je bilo namješteno da vodim mladu vojsku u Kupare nešto prije Slovenske recimo vojne ali me eto sačuvao i pomogao oficir sasvim druge nacionalnosti uz pomoć još jednog također treće nacionalnosti.Ti vojnici su kasnije završili na ratištu a baš tad je bilo još negdje 10% Slovenaca u JNA.Hrvati su još uvijek dolazili na normalno odsluženje vojnog roka.Teška su to pitanja i teški odgovori jer koliko je bilo teško normalnim časnicima/oficirima toliko je bilo i teško mladim dečkima poput tebe pucajući daleko od kuće a ni ne znajući zašto baš ti.
Zamoliću moderatore da ovo ne brišu jer je konverzacija sasvim normalna i ne navodimo ostala imena iako sam bar ja zadovoljan sa odlukom časnika/oficira iz ostalih republika u svom korektnom ponašanju tijekom njihove uloge u ratu i onih koji su ga izbjegli.Ovo što je kukulje napisao je istina - dalo se primjetiti kakav je ko čovjek bio on oficir ili obični vojnik.Toliko i lijep pozdrav 3615,kako tadašnjim vojnicima tako i tadašnjim časnicima/oficirima koji su bili i ostali ljudi.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime17.03.15 22:20

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime18.03.15 3:59

Vrijednih i lijepih trenutaka je provedeno u kasarni GPS,pozdrav za sve koji su sluzili u vp 3615.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime21.04.15 18:37

Svaki novi dan nova nada, nova masta, jutarnje zanimacije, trcanje, vjezbanje. goli do pojasa makar mi julci a zatim dorucak pa spremanje za smotru i prepodnevno zanimanje. Sjecam se tog mastanja sta ce biti kad sve ovo prode, covjek ima velike maste i velika ocekivanja kao mlad medutim zivot je nesto sasvim drugo. Te su maste pomagale da se sto lakse izdrze ti dani, davale su nadu za neku svijetlu buducnost. Posle rucka odmaranje do 17 casova, odmarajuci na krevetu vide se razno razne cifre sa raznoraznim imenima koje su urezate na krevetima. Sve je to danas cudno kada se covjek sjeti tih mladih dana kada nije bilo umora ni od cega, umora je bilo ali se je to lako prevazilazilo.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime22.04.15 1:25

Sad tek vidimo koliko nam je bilo lijepo a mnogi smo kukali kad ce sve proci i kad ce cifra biti manja i kada cemo postati najstarija i kada cu moci viknuti NOC i eto sve je to proslo a sada samo sjecanja koja su mislim kod mene svakim danom blijedja nazalost.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime26.05.15 15:10

[You must be registered and logged in to see this image.]

Porucnik Mate Gulin
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime26.05.15 15:11

[You must be registered and logged in to see this image.]

Desetar Saric pravi idiot i skroz desno razvodnik neznam mu ime
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime26.05.15 15:13

Na gornjoj slici gdje je porucnik Mate Gulin vidi se desetar Kurbegovic i vise njega desetar izuzetno prijatan covjek zaboravijo sam mu ime znam samo da je madar.
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime26.05.15 16:27

kukulje imas Najkica na fb,ako ga vec nisi nasao
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime26.05.15 20:30

Znam Sabane ima ga na FB
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime26.05.15 21:28

kukulje (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Desetar Saric pravi idiot i skroz desno razvodnik neznam mu ime


Drago mi je da si postavio ove slike iako su obe već bile.Postavio ih je baš ovaj dečko u naočalama.Eto njega sam uspio ostaviti jer je bio brz kao formula na pisaćoj mašini.Vrlo brzo je postao i kurir komadantu pok.Pukovniku Gojku Momčiloviću.O njemu samo riječi hvale kao tad dečku a danas obiteljskom čovjeku.Dan danas smo frendovi i sam je na forumu pod nikom onako kako se i zove Zoran Boca.Predzadnjeg desno sam također spasio prekomande i bio je najstariji(sa 27 godina) bar u bataljonu(pisali smo o tome) Nurković Atif.Također veliki čovjek velikog srca također prijatelj i danas.Kad si već spomenuo Sarića hbga koliko je bio dosadan poslao sam ga na kurs kod Mikanovića i vrlo brzo se razočarao čim je dobio prvu klasu.Bio je bahat,iživljavao je svoje frustracije na mladoj vojsci i kako si sam rekao pravi idiot.Požalio sam što sam ga predložio ali i on je dobio koju po glavi od vojnika dok sam bio i kasnije kad sam otišao a ova slika je nakon mog odlaska.Razvodnik skroz lijevo je bio također dobar dečko i kad bi se našao u čudnoj situaciji odmah bi pocrvenio u licu.Ime bez njegovog dopuštenja ne objavljujem a o ostalom možemo na p.p.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime26.05.15 21:44

kukulje (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Porucnik Mate Gulin


Na brdu koje smo zvali "Petica" skroz na kraju kod zadnje stražarske kućice.Tu si pisući imena zaboravio mog nerazdvojnog desetara Horvatek Miljenka odmah desno iza Mate.Živ i zdrav i uvijek vesel.Imam dosta slika ali se jednom davno stvorila fama kad je jedan bivši član postavljao masu slika sa fb-a i davao adrese bez njihovog znanja.Kad mi svi ti dečki jave da mogu staviti slike ja ću ih postaviti jer je nekulturno bilo što o bilo kome objavljivati kao i postavljati slike a da isti nije upoznat s tim.Lijep pozdrav kukulje tebi kao i sabanu i nadam se još lijepih slika.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime27.05.15 0:59

Matrix (citat):
kukulje (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]

Porucnik Mate Gulin


Na brdu koje smo zvali "Petica" skroz na kraju kod zadnje stražarske kućice.Tu si pisući imena zaboravio mog nerazdvojnog desetara Horvatek Miljenka odmah desno iza Mate.Živ i zdrav i uvijek vesel.Imam dosta slika ali se jednom davno stvorila fama kad je jedan bivši član postavljao masu slika sa fb-a i davao adrese bez njihovog znanja.Kad mi svi ti dečki jave da mogu staviti slike ja ću ih postaviti jer je nekulturno bilo što o bilo kome objavljivati kao i postavljati slike a da isti nije upoznat s tim.Lijep pozdrav kukulje tebi kao i sabanu i nadam se još lijepih slika.
Vidim da odlicno poznajete ovu sliku pa bih zamolio nekoga da kaze ako zna kako se zove desetar koji je nekako najblizi nama na slici i podvezao je ruke na slici,hvala lijepa,inace slika je super.
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime27.05.15 10:53

kukulje secas li se kako se zove vojnik sto cuci pored tebe
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime27.05.15 14:16

Nemogu da se sjetim imena, ako se ne varam bio je iz Loznice. A inace imena slabo pamtim i to mi sad pravi problem nemogu da nadem mnoge vojnike sa kojima sam vojsku sluzijo a imao bih zelju da znam gdje je ko poslije 23-24 godine. Znam ovaj gore sto stoji vise mene je iz BiH imao je strica u kasarnoj marsalka znam da je taj njegov stric kojeg je cesto spominjao osuden kao ratni zlocinac u BIH.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime27.05.15 14:24

Odgovor za kuhar-debar.  Desetar koji je najblizi nama je moj zemljak iz C.G Kurbegovic Ermin imam ga na FB znam da se nece naljutiti sto mu ime kazem, kao sto smatram da niko nebi trebao da se ljuti ako mu se spomene ime i prezime ukoliko je covjek cist i nije ruke ukaljao zlocinstvom tokom 90-ih godina.
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime27.05.15 23:10

kurir boca (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
 
 
Ko su ova dvojica Smile))



Već davnije sam našem kuriru Zoranu odgovorio tko su ova dvojica a i on sam.Sa Zoranom i večinom koja je nestala sa foruma se redovno vidim na ostalim mrežama.Ovo su moji frendovi,moji klasići a nitko od nas ne spada u ovu godinu niti ovu klasu tj. temu.Lijevo je Mlađi Vodnik Horvatek(čuli se danas),desno Mlađi Vodnik Sladojević(također se čuli).Zoran je davno opisao naše odlaske ili napuštanje Skoplja te i naše moralne vrijednosti.Sa postavljanjem slika su upoznata obojica.Pravi razlog ponovnog postavljanja Zoranove slike ponavljam samo zbog M-70 AB-2 koju smo svi dužili od prvog do zadnjeg dana.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Matrix
Poručnik
Poručnik
Matrix


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 2369
ČLAN OD: : 2011-04-23
M(j)esto Dalmacija i šire - PROM-3

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime27.05.15 23:36

kukulje (citat):
Odgovor za kuhar-debar.  Desetar koji je najblizi nama je moj zemljak iz C.G Kurbegovic Ermin imam ga na FB znam da se nece naljutiti sto mu ime kazem, kao sto smatram da niko nebi trebao da se ljuti ako mu se spomene ime i prezime ukoliko je covjek cist i nije ruke ukaljao zlocinstvom tokom 90-ih godina.

kukulje ako si se vraćao unazad na ovoj temi vaše klase Kurbegović se davno logirao kao Kurke.Meni ga je osobno jako žao jer osim što sam saznao što ga je zadesilo i koju je kalvariju prošao on ju je i opisao na ovoj temi.Vrlo težak put za jednog dečka u tim ludim godinama.Mislim da si ti i večina vaše klase ipak puno bolje prošli od njega.Također ga redovno vidim kako vozi špediciju i nakon svega je sretan obiteljski čovjek.Ne bih ponovo želio ponavljati ono što je već napisano na prethodnim stranicama jer nikog od vas nitko ne može kriviti za nešto jer ste poslani u nepoznato a večina sa vrlo malo ili nikakvim iskustvom.Iskreno ja i dalje stojim sa svojim mišljenjem da neću objavljivati ničije slike bez njegovog znanja niti ikog od vojnika pa do pretpostavljenih bez prave činjenice stavljati u isti koš ili im izmišljati životni put nakon nestanka JNA.Za primjer ću uzeti samo Poručnika Mirsada Volodera za kojeg su na prethodnim stranicama pisali da je ubijen od "svojih" u BIH-a što me je tad jako razočaralo.Vrlo brzo i nakon mog negodovanja on se logirao na forum sa postavljenih dvije slike i jednom pjesmom za mene(jer sam je slušao non-stop) i otišao s foruma.Tad prije dvije godine je otišao u mirovinu/penziju kao časnik/oficir Oružanih Snaga Federacije BIH-a.Kakva je ljudina i časnik/oficir bio u Skoplju takav je bio i u u*ranom ratu.Toliko i lijep pozdrav svima koji su služili u naselju Gjorče Petrov i od milja tako nazvanoj kasarni koja se zapravo zvala Kuzman Josifovski Pitu.

_________________
RIJEČI KOJE NISU POPRAČENE DJELIMA,BEZNAČAJNE SU..
CHE ......    [You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime28.05.15 2:58

kukulje (citat):
Odgovor za kuhar-debar.  Desetar koji je najblizi nama je moj zemljak iz C.G Kurbegovic Ermin imam ga na FB znam da se nece naljutiti sto mu ime kazem, kao sto smatram da niko nebi trebao da se ljuti ako mu se spomene ime i prezime ukoliko je covjek cist i nije ruke ukaljao zlocinstvom tokom 90-ih godina.
Hvala ti Kukulje na objasnjenju mada nije osoba na koju sam mislio ali nema veze,ziv bio.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime28.05.15 14:22

Neki su prije obecavali da ce postavljate novije slike kasarne Gjorce Petrov ali vidim nema jos uvijek nikakvih slika.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime28.05.15 23:49

Zao mi je sto nemam ni jedne slike iz KDJP ali vjerujem neki od mojih klasica da ih posjeduju ako se ikad pojave ovde na forumu lijepo bi bilo da ih postave.
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime08.12.15 9:09

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime08.12.15 9:12

[You must be registered and logged in to see this image.]
izvor za obe slike fb
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime08.12.15 16:20

saban (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ljepota za vidjeti,stavio sam potpis na istom mjestu samo 2 godine ranije.
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime08.12.15 16:21

saban (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
izvor za obe slike fb
Pitanje za Sabana dali je kapetan Slatki i dalje bio komandir jedne od cete intedanata.
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime22.12.15 8:35

paviljon pioniraca
[You must be registered and logged in to see this image.]

oficir s ruzom voli ovaj upis

Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime22.12.15 20:42

saban (citat):
paviljon pioniraca
[You must be registered and logged in to see this image.]
Slika je zaista prelijepa,tu sam bio ljeti pa je bila malo drugacija slika od ove.
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime30.01.16 10:31

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
semsudin
Podporučnik
Podporučnik
semsudin


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1435
ČLAN OD: : 2013-03-11
DOB : 56
M(j)esto GRABOVAC, VELIKA KLADUSA

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime30.01.16 20:35

saban (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Malo nelogično za vidjeti vojnici zavrnutih rukava na svečanoj obavezi.Kako li je to tek izgledalo vojnici u svečanom stroju postrojeni na takav način.Da li je to bilo po PS pitanje je za oficire i podoficire članove foruma?
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime30.01.16 21:45

semsudin (citat):
saban (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Malo nelogično za vidjeti vojnici zavrnutih rukava na svečanoj obavezi.Kako li je to tek izgledalo vojnici u svečanom stroju postrojeni na takav način.Da li je to bilo po PS pitanje je za oficire i podoficire članove foruma?
U vrijeme ljetnjih vrelina na nivou garnizona moglo se narediti da vojnici nose zavrnute rukave, ali naredba je sadtzavala koliko puta tacno da se zavrnu rukavi za sirinu mazetne. Ova zavrnutost rukava na slici mi vise lici na rolovane, neho na zavrnute rukave.

Bice da je komandant bio vrlo "fleksibilan" (k'o desetar iz seije "Vojnici"), pa je dozvolio to i na polaganju zakletve.
Propisima to nije regulisano, ali kad na promociji (obicno oko 27 jula) mladih starjesina svi mogu da nose bluze a ne kosulje, mogli su, bar tog dana da spuste rukave. Nekako mi djeluje manjkavo. Cak je i starjesina u bluzi.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime30.01.16 22:36

PORUCNIK sto se tice pravila sluzbe o zavrnutim rukavima neznam kako je bilo u kasarni za vreme leta jer sam bio na granici sa GRCKOM 1987 na Dojranskom jezeru posto su bile velike vrucine st.vod.nam je naredio da mozemo 3puta da zvrnemo rukave na kosulji i jos 1 dugme da se otkopca. A kad odemo u patrolu mozemo kako zelimo posto nas nevidi a zbog velike toplote nismo isli na reon to jest u patrole od 10 do 16 čas.samo Osmatraci.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime31.01.16 0:05

Lala Basaid (citat):
PORUCNIK sto se tice pravila sluzbe o zavrnutim rukavima neznam kako je bilo u kasarni za vreme leta jer sam bio na granici sa GRCKOM 1987 na Dojranskom jezeru posto su bile velike vrucine st.vod.nam je naredio da mozemo 3puta da zvrnemo rukave na kosulji i jos 1 dugme da se otkopca. A kad odemo u patrolu mozemo kako zelimo posto nas nevidi a zbog velike toplote nismo isli na reon to jest u patrole od 10 do 16 čas.samo Osmatraci.
Pravilo sluzbe nije doticalo zavrtanje rukava. Ne znam da li je pravilo o odjeci to regulisalo... Mozda se Bata Nidza ssjeca, ja sam za boravio.
Mislim da to nije regulisano na nivou JNA, nego internim naredbama.
Obicno se naredjivalo cetiri puta da se zavrnu rukavi, kako bi laktovi bili goli. Dakle, rukavi bi pokrivali misice ruku.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime31.01.16 12:02

PORUCNIK neznam dali je pravilo sluzbe doticalo da se zasucedu rukavi i odkopca jos 1 dugme nama je verovtno stigla naredba iz komande gde su komandiri karaula preneli vojsci kako i sta sme.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime31.01.16 12:44

Lala Basaid (citat):
PORUCNIK neznam dali je pravilo sluzbe doticalo da se zasucedu rukavi i odkopca jos 1 dugme nama je verovtno stigla naredba iz komande gde su komandiri karaula preneli vojsci kako i sta sme.
Tako je, Lalo. Isto i vrijeme promjene odjece zimska-letnja se naredjivala na nizim nivoima.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime31.01.16 17:37

PORUCNIK neznam gde si sluzio ali kod mene na karauli su dosla dva kuvara iz kasarne GJORČE PETROV slabo su se snalazili sa kuvanjem nisu hteli da slusaju starog kuvara koji je fenomenalno kuvao i komandir je imao problema vojska se zalila nismo mi JANUARCI mi smo imali 20 dana do skidanjavec MAJCI koji ostaju neznam dali su dosli drugi kuvari jer smo se skinuli. U toj kasarni su se samo obucavali kuvari ili je bilo jos druge vojske.
Na vrh Go down
PORUCNIK
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL
PORUCNIK


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 10453
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 61
M(j)esto Bijelo Polje

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime31.01.16 20:40

Lala Basaid (citat):
PORUCNIK neznam gde si sluzio ali kod mene na karauli su dosla dva kuvara iz kasarne GJORČE PETROV slabo su se snalazili sa kuvanjem nisu hteli da slusaju starog kuvara koji je fenomenalno kuvao i komandir je imao problema vojska se zalila nismo mi JANUARCI mi smo imali 20 dana do skidanjavec MAJCI koji ostaju neznam dali su dosli drugi kuvari jer smo se skinuli. U toj kasarni su se samo obucavali kuvari ili je bilo jos druge vojske.
Ispod mog nicka i avatara pise gdje sam ucio i sluzbovao.

_________________
Bili smo veca 'gospoda' dok smo bili 'drugovi', nego sto smo drugovi, sad, kad smo gospoda.
porucnik ness
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime01.02.16 11:07

ulaz u kasarnu malo izmenjen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime01.02.16 11:24

intendanski magacin
[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
saban
Vodnik
Vodnik
saban


BROJ POSTOVA: : 431
ČLAN OD: : 2011-06-15

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime01.02.16 13:04

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime01.02.16 16:14

saban (citat):
ulaz u kasarnu malo izmenjen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Hvala mnogo lijepe slike.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime04.02.16 13:43

Saban i Kuhar-Debar ovo ste pravo vojnicki uradili. Usli ste u krug kasarne bez ikakve dozvole i ovo je stvarno za svaku pohvalu. Predlazem da vas administrator to jest general nagradi sa po jednom znackom Very Happy Very Happy Very Happy Very Happy .
Na vrh Go down
Kuhar-Debar.
Podporučnik
Podporučnik
Kuhar-Debar.


Medalja za Vojne Zasluge Medalja za VZ
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 1419
ČLAN OD: : 2015-01-21
M(j)esto BIH-USA.

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime05.02.16 2:54

saban (citat):
ulaz u kasarnu malo izmenjen
[You must be registered and logged in to see this image.]
Kapija i dalje izgleda onako kako sam je napustio u Septembru 89 godine.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime09.03.16 19:27

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime16.03.16 13:51

saban (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
Ovaj sto se potpisuje sve mi se cini da je brico ili se mozda varam, ako jeste neka neko potvrdi da jeste.
Na vrh Go down
kukulje
Džomba
Džomba
kukulje


Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 132
ČLAN OD: : 2011-02-14
DOB : 51
M(j)esto Svedska

GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime16.03.16 13:56

Kuhar-Debar. (citat):
saban (citat):
[You must be registered and logged in to see this image.]
izvor za obe slike fb
Pitanje za Sabana dali je kapetan Slatki i dalje bio komandir jedne od cete intedanata.

Svih se ovih momaka sjecam, vratilo mi se je trenutno sjecanje bas kao da ih sada gledam. Cak se sjecam kakav je naglasak imao ovaj drugi sa desne strane gledajuci u sliku, predpostavljam da je bio iz Juzne Srbije, imena se ne sjecam.
Na vrh Go down
Sponsored content





GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.   GJORČE PETROV SKOPJE  VP 3615 KLASA JUL 1991. - Page 18 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
GJORČE PETROV SKOPJE VP 3615 KLASA JUL 1991.
Na vrh 
Stranica 18/20Idi na stranicu : Previous  1 ... 10 ... 17, 18, 19, 20  Next
 Similar topics
-
» Skopje, kasarna Gjorče Petrov, VP 3615, klasa septembar 1989.
» GJORČE PETROV SKOPLJE VP 3615 klasa septembar 1991.
» Skopje Gjorče Petrov 1986. VP 3615/4 kuhari
» Kasarna Gjorče Petrov Skopje, klasa 1969 februarska
»  GJORČE PETROV SKOPJE VP 1228/6 ABHO dekontaminatori klasa 86/87

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: