FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Obisk Kumbor

Go down 
2 posters
AutorPoruka
MLVODNIK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

Obisk Kumbor Empty
KomentarNaslov komentara: Obisk Kumbor   Obisk Kumbor Icon_minitime03.04.18 14:42

Zdravo,

služenje sem končal pred 35 leti v GA Kumbor. Glede na to, da od konca aprila 2018 Adria ponovno vozi na relaciji Ljubljana Dubrovnik, razmišljam, da bi  obiskal Kumbor. Vabilo je namenjeno vsem bivšim "sotrpinom" in ostalim dobrim ljudem. Prepričan sem, da bi bil obisk in podoživljanje dogodkov v dobri družbi prijetnejše.

Opravičujem se za pisanje v slovenščini ( glede na to, da je vabilo namenjeno predvsem bivšim vojakom iz SLO upam , da me boste razumeli). Lep pozdrav!
Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL



Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
Medalja za Vojne Zasluge VZ
JM10 JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24246
ČLAN OD: : 2012-10-30

Obisk Kumbor Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Obisk Kumbor   Obisk Kumbor Icon_minitime03.04.18 15:01

Računaj na to da od bivših objekata JNA u Kumboru ne postoji više gotovo ništa.
Također, prostor bivše kasarne je još uvijek jedno veliko gradilište, nisam siguran da će do ljeta biti sve gotovo i otvoreno posjetiteljima / turistima.

Tu sam prenosio neke nove slike:

[You must be registered and logged in to see this link.]


Inače objavljuju nove vijesti na fb stranici:

[You must be registered and logged in to see this link.]

Na vrh Go down
MLVODNIK
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 66
ČLAN OD: : 2012-12-28
M(j)esto Ljubljana

Obisk Kumbor Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Obisk Kumbor   Obisk Kumbor Icon_minitime04.04.18 10:59

Zdravo,
to mi je jasno. Pa meni bi bilo interesantno, da vidim sam Kotorski zaljev, da ponovno prošetam po ulicama HN, da malo potražim kafane ( lepe uspomene imam na hotel Plaža i neku kafanu u Zeleniki sa pogledom na Mamulo) itd.

Na služenju vojnog roka svima je bilo jako težko - a danas kad pogledam sa distance nama je bilo jako lepo. Pa meni je bilo "tako lepo", da sam ostao na službi u JNA još 10 godina ( Ljubljana).

Moram, da priznajem, da su mi bili jako simpatični stanovnici, sa kojim sam bio u redovnima kontaktima pošto sam radio i ambulantne kučne posjete. Provozali smo celu okolinu Kumbora i HN.

Lep pozdrav!
Na vrh Go down
Sponsored content





Obisk Kumbor Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Obisk Kumbor   Obisk Kumbor Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Obisk Kumbor
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» KUMBOR 1986./1987.
» KUMBOR PČ - patrolni čamci
» Kumbor 1981/1982 ABH-o
» Činovi u vojsci i brojno stanje oficira JNA.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR CRNA GORA-
Idi na: