FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM BIVŠIH PRIPADNIKA NEKADAŠNJE JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez

HomeEventsRegistracijaLogin

Aktualne nepogode

Go down 
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3
AutorPoruka
milutins
Kapetan
Kapetan

Jubilarna Medalja 7 g. Jubilarna Medalja 7 g.
Prim(j)eran Vojnik Znacka PV
BROJ POSTOVA: : 3253
REPUTACIJA : 90
ČLAN OD: : 2009-08-19
DOB : 59

Aktualne nepogode - Page 3 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime11.09.17 16:17

@PORUCNIK (citat):
@milutins (citat):
Nisam bio prisutan prilikom gradnje.Imao sam ugovor sa jednim gradjevinskim inzenjerom o nadzoru i kontroli gradjevinskih radova.Odradio je izuzetno dobar posao,nadzirao je kompletne radove.Sjecam se jedne prilike zove me izvodjac radova i kaze mi "ovaj tvoj inzenjer je totalno otkacen,krece na godisnji odmor i zaustavlja posao ".
On ti je shef,nisam ja,odgovorio sam mu .
Naravno da je kompletna gradnja tipicna gastarbajterska glupost,otac je insistirao na tome,trenutno su roditelji tamo,kuca zvrji prazna-steta.
Nisam jedini-u selu ima barem 150 ovakvih domacinstava.

U "starom kraju"?

Da drug porucnik,odnosi se na stari kraj,vrlo cesto koristim taj izraz kada govorim o zavicaju.

GENERAL PUKOVNIK Moderator
pera84

Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
JM10 JM
Jubilarna Medalja 7 g. JM
Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka JM
BROJ POSTOVA: : 4533
REPUTACIJA : 682
ČLAN OD: : 2011-03-17
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime11.09.17 17:23

@milutins (citat):
Na Floridi mediji rade svoj posao,jeste da pada kisa i duva vjetar ali situacija nije niti blizu onoga sto mediji prezentuju-cista zahebancija.Evakuiraju ljude i to o njihovom trosku.

Tacno je da danasnji mediji na sve stavljaju etiketu "dramatic".
Od hurikana do skidanja macke s oluka. Jer to je ono sto prodaje vijesti.
Ipak, za (nepotrebno) evakuisanje odgovornost lezi na lokalnim politicarima. 
A i to sto rade nije bez razloga. Jer ako ne narede evakuaciju onda ih hebu i razvlace po medijima da nisu pravovremeno reagovali i da snose krivicu za ljudske zrtve. Ovdje je "lijeva" stampa cak nakratko pokusala da za Hjuston optuzi Trumpa jer "nije na vrijeme reagovao i uputio potrebnu pomoc". Tek kad su ljudi kojima je to posao objasnili da se po Ustavu, federalne vlasti ne mijesaju dok to od njih ne zatrazi vlast (guverner) savezne drzave, onda to vise nije bilo "breaking news" Rolling Eyes
Jedan od razloga za svu galamu oko "Irme" je i sto se desila samo par dana posle "Harvija", a i meteorolozi su je opisali kao "najveci, dosad registrovan hurikan". Na svu srecu, udarna snaga joj je znacajno opala prije nego sto je udarila na Floridu, a i predvidjena putanja je dosta odudarala (i mijenjala se iz sata u sat) od predvidjenog.
Ako neko od vas (jos) ima dijete u srednjoj skoli, moj prijateljski i roditeljski savjet sto se izbora fakulteta tice: meteorologija!!!
Jer nema ni jednog drugog zanimanja u kome mozes zajebat' svaki drugi dan i jos uvijek imati posao.
Na vrh Go down
Sloba1
Poručnik
Poručnik
Sloba1

Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2649
REPUTACIJA : 88
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 57
M(j)esto Petrovaradin

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime11.09.17 22:18

Ja nisam znao da već ima tema oko nepogoda, pa sam postavio svoju i pošto niko nije reagovao, obrisao sam je. Sada vidim da već ima od ranije. Nije mi jasno, kako ti uragani pod tim imenima nisu bili ranije ili nije toliko bilo u javnosti. Meni to ništa nije jasno, iskren da budem. Zašto samo kači kontinent Ameriku i ko je dao nazive tipa Irma, Katja, Ivanka itd...
Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime11.09.17 22:47

@Sloba1 (citat):
Ja nisam znao da već ima tema oko nepogoda, pa sam postavio svoju i pošto niko nije reagovao, obrisao sam je. Sada vidim da već ima od ranije. Nije mi jasno, kako ti uragani pod tim imenima nisu bili ranije ili nije toliko bilo u javnosti. Meni to ništa nije jasno, iskren da budem. Zašto samo kači kontinent Ameriku i ko je dao nazive tipa Irma, Katja, Ivanka itd...

Postojalo je uvijek. 
Samo nije bilo interneta da o tome saznas iste sekunde kad se desi. Ili si (najvjerovatnije) u skoli sjedio na usima.  Laughing
Imena su se oduvijek davala, sadasnji sistem je poceo 1953 a do 1978 su se davala samo zenska imena.  Laughing
Ne kaci samo Ameriku, desava se skoro svagdje u svijetu samo se negdje zovu cikloni, negdje tajfuni.
Poplave 2014-e su rezultat ciklonske aktivnosti nad jugoistocnom Evropom.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 9162
REPUTACIJA : 136
ČLAN OD: : 2014-08-01
DOB : 58
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime11.09.17 22:49

@Sloba1 (citat):

Mislim da svi uragani do sada su imali ženska imena i da idu abecednim redom, radi neke evidencije.

pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime11.09.17 22:59

Postoje liste imena za razlicite regione (Atlantik, Pacifik, itd)
Tacno je da idu abecednim redom, pocinje svake godine ponovo sa "A", i zavisno od regiona ponavljaju se liste svakih nekoliko godina. (za atlantski region je to sest godina)
Tako da se recimo "Irma" moze desiti ponovo 2023
Samo zenska imena su se davala do '78-e kad je ta praksa napustena.
Sa lista se povremeno skidaju (i zamjenjuju drugim imenima) imena onih koji su nanijeli velike ljudske i materijalne gubitke.
Na vrh Go down
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime11.09.17 23:53

Zadar nestao pod vodom!

Aktualne nepogode - Page 3 Img-4910

Groblje pod vodom

Aktualne nepogode - Page 3 Img-0e10

http://www.alo.rs/zadar-nestao-pod-vodom/122415

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

Orden za vojne zasluge s velikom zvijezdom (I.red) VZ
JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 24335
REPUTACIJA : 657
ČLAN OD: : 2012-10-30

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime12.09.17 16:57

@PORUCNIK (citat):
Zadar nestao pod vodom!

Treba zadržati i vedar duh...

Aktualne nepogode - Page 3 Zadar_11

Aktualne nepogode - Page 3 Zadar_12

Aktualne nepogode - Page 3 Zadar_13

Aktualne nepogode - Page 3 Zadar_14

Aktualne nepogode - Page 3 Zadar_16

Aktualne nepogode - Page 3 Zadar_15

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime07.06.18 19:43

Na vrh Go down
Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime08.06.18 18:01

Črnomelj, Slovenija, danas...
Ovakve štete pokriva kasko, obavezno osiguranje ne...

https://www.vecernji.hr/vijesti/nevjerojatni-prizori-ogromna-tuca-porazbijala-stakla-na-automobilima-1250886

Aktualne nepogode - Page 3 Karlov10

Aktualne nepogode - Page 3 Karlov11

Na vrh Go down
pera84
pera84

JM10 JM
M(j)esto USA

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime08.06.18 22:28

Na vrh Go down
VBČ
GENERAL JNA NAČELNIK GŠ Administrator
GENERAL JNA   NAČELNIK GŠ   Administrator
VBČ

Član foruma od prvog dana SP
BROJ POSTOVA: : 8766
REPUTACIJA : 180
ČLAN OD: : 2009-05-01

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime22.06.18 22:38

https://jna-sfrj.forumbo.net
PORUCNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
GENERAL POTPUKOVNIK
PORUCNIK

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV
M(j)esto Bijelo Polje

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime22.06.18 23:00

@VBČ (citat):
Dabogda me strefila nepogoda u vidu Suzane Mančić lol!

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime19.08.18 17:41

Zemljotres jačine 6,9 pogodio indonezijski otok Lombok.

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime30.08.18 17:54

_

Ništa nas ne smije iznenadit!

Iako u Njemačkoj već 12.000 godina nije bilo vulkana, ova brizljiva država ipak ima detaljan krizni plan za slucaj izbijanja vulkana. Što je sigurno - sigurno.

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime15.04.19 22:45

Zapalila se katedrala Notre Dame u Parizu, srušio se toranj

Stotine Parižana i turista užasnuti gledaju gusti dim s obližnjih mostova u šoku i nevjerici. Predsjednik Emmanuel Macron koji je krenuo na mjesto požara, izrazio tugu cijelog naroda: "Tužan sam dok gledam kako gori dio nas."

Strašan požar zahvatio je u ponedjeljak navečer parišku katedralu Notre Dame i srušio zvonik najposjećenijeg povijesnog spomenika Europe, što je užasnulo cijelu zemlju.
Gusti dim se uzdiže iz katedrale, koju gutaju plamenovi, a te potresne snimke izravno emitiraju francuske tv-postaje i društvene mreže.
Požar je vjerojatno povezan s radovima obnove. Vatra koja se šiti iznimno brzo, zahvatila je krovište gotičke katedrale, rekli su vatrogasci. Buknula je oko 16:50 sati na skelama, da bi se početkom večeri srušio toranj visok 93 metra.
Katedrala je opisana u klasiku Victora Hugoa "Zvonar crkve Notre Dame".
Notre Dame, čija je gradnja započela 1163., smatra se jednim od najljepših primjera francuske gotičke arhitekture. Veći dio krova katedrale koji se prostirao na 100 metara progutala je vatra već u prvih sat vremena požara. "Unutar katedrale se nalazi mnoštvo umjetničkih djela (...) ovo je istinska tragedija", rekla je novinarima na mjestu događaja gradonačelnica Hidalgo. UNESCO je tvitao kako "pomno prati situaciju i podržava Francusku u očuvanju i obnavljanju neprocjenjivog nasljeđa".

https://www.vecernji.hr/vijesti/francuska-u-suzama-simbol-pariza-je-izgorio-vise-nista-nece-biti-isto-1313513
https://vijesti.rtl.hr/novosti/hrvatska/3433829/hrvatski-veleposlanik-iz-pariza-ljudi-su-izbezumljeni-placu-ne-vjeruju-da-se-ovo-dogadja/
https://www.askideas.com/30-beautiful-notre-dame-de-paris-interior-pictures-and-images/

Aktualne nepogode - Page 3 B0ce5810

Slike od ranije:

Aktualne nepogode - Page 3 Notred10

Aktualne nepogode - Page 3 Xk8k9l10

Aktualne nepogode - Page 3 0tck9l10

Aktualne nepogode - Page 3 Beauti10

Aktualne nepogode - Page 3 Interi10

Aktualne nepogode - Page 3 Parigi10

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime16.04.19 14:50

VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime16.07.19 15:36

Partijaneri bijesni, kažu da je nakon požara vladao kaos: "Odvratno, sramite se"

Aktualne nepogode - Page 3 Pozar_zrce15-160719

NOĆAS oko 1 sat izbio je požar na Zrću.

Prema podacima policije, evakuirano je oko 10.000 ljudi jer se u blizini održavao Fresh Island festival. Nitko nije ozlijeđen.

"Sigurnost je užasna, sve je tako neorganizirano! Ako su nas već evakuirali, zašto su neki klubovi na plaži još uvijek otvoreni? Hodamo natrag u naš apartman 40 minuta jer se autobus u kojem smo čekali nije ni pomaknuo. Nismo dobili nijedan e-mail. Njihova komunikacija je nula", napisao je jedan gost festivala.

https://www.index.hr/vijesti/clanak/partijaneri-bijesni-kazu-da-je-nakon-pozara-vladao-kaos-odvratno-sramite-se/2101240.aspx?index_ref=read_more_d

Max Blitz
KONTRA ADMIRAL
KONTRA ADMIRAL

JM10 JM
Prim(j)eran Vojnik PV

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime16.07.19 17:21

Vrlo moguće da je požar podmetnut.
Jal i zavist, spominjan na drugoj temi.

Poznajem organizatora Fresh Island festivala, baš bi mi bilo žao da bude na financijskom gubitku koji može biti znatan.

Na vrh Go down
VBČ
VBČ

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime04.02.20 0:41

Dolazi nam "paklena" veljača: Temperature će rasti i do 25 stupnjeva

https://www.dnevnik.ba/vijesti/dolazi-nam-paklena-veljaca-temperature-ce-rasti-i-do-25-stupnjeva

Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3661
REPUTACIJA : 51
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime01.09.20 10:25

Ne znam, sve je poludjelo. I klima se unatrag nekoliko godina potpuno promjenila, na štetu čovjeka, ali i s razlogom, jer je sam čovjek do toga doveo.
Nisam stručnjak, ali se stalno spominje emisija stakleničkih plinova, pa evo i ova najnovija pandemija corona virusa koja je zahvatila cijeli svijet, a lijeka nema niti će ga u skoro vrijeme biti.
Zatim potresi, poplave, tsunamii, tajfuni pijavice.
Nema više da kiša normalno pada...nego prije toga silno grmi, puše i to onda lijeva, kao da je Bog odjednom sve izlio na nas. Ako nema leda ili tuče, sretan si..
Na vrh Go down
Doktor Živago
Kapetan
Kapetan

Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 3661
REPUTACIJA : 51
ČLAN OD: : 2020-07-15
DOB : 53
M(j)esto Vinkovci

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime01.09.20 10:31

Što se tiče požara u Dalmaciji, ove godine ih je bilo svega nekoliko, ali činjenica jest, da zbog Covida 19, nije bilo ni turista, osim u kolovozu,a svi znamo da velika većina požara je nastala nepažnjom ili je podmetnuta.
Bio je prije nekoliko mjeseci razoran potres u Zagrebu, a tamo i dalje tlo podrhtava iako se to događa i u drugim dijelovima države.
Sad se pojavljuju i velike promjene vremena, premda ljeta nisu više kao prije. U Slavoniji je znalo biti nesnosno sparno, sada je to nekoliko dana ( temp. oko 35-36 c), a onda nagla promjena vremena, grmljavina i spuštanje temp. na više od 10 c, sto tako je i na moru, iako su te promjene tamo još burnije, a o komarcima da i ne govorimo. Od tih krvopija se na da živjeti, ni prijepodne, a predvečer da i ne govorimo. Ni njih prije nije bilo toliko.
E sad, razlozi su sigurno mnogovrsni.
A o zimama da i ne govorimo. Već 2 zime, snijega ima samo u tragovima, dakle i to je otišlo u...
A prelaska između godišnjih doba nema, iz kaputa prelazimo odmah u kratke majice. Srtrašno
Na vrh Go down
Sponsored content

KomentarNaslov komentara: Re: Aktualne nepogode   Aktualne nepogode - Page 3 Icon_minitime

Na vrh Go down

Aktualne nepogode
Na vrh 
Stranica 3/3Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3