FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 StrumicaApril84

Go down 
2 posters
AutorPoruka
Bocan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-02-08

StrumicaApril84 Empty
KomentarNaslov komentara: StrumicaApril84   StrumicaApril84 Icon_minitime08.02.17 15:55

Slučajno sem pronašo ovaj forum i vratio me je nazad 30 godina. Bio sem klasa april 84 pešadija. Imam lepe uspomene na Strumicu, a još lijepše na Novo Selo (granični vod). Tamo smo imali 3 konje, 2 pasa po imenu Švrčo i Astor. Imam puno slika iz Novog sela pa ču jih iduči dana stavit gore aku ču znat. Pročitao sem vse forume iz strumičkok služenja i puno se stvari sečam. Hvala strumiksu za slike kako sad izgleda kasarna. 

Pozdrav svima!
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

StrumicaApril84 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: StrumicaApril84   StrumicaApril84 Icon_minitime08.02.17 16:30

Bocan dobro dosao na Forum. bio si u granicnom vodu u Novo Selo dali ti je komandir bio st.vod.mali slab covek dosta smesan dali je Major LUKIC bio komandir granicnog oceka za BUG. i GRC.pravac
Na vrh Go down
Bocan
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2017-02-08

StrumicaApril84 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: StrumicaApril84   StrumicaApril84 Icon_minitime11.02.17 19:53

Da, komandir mi je bio stariji vodnik. Mali, smijesan, ali je bio dobar. Mislim, da je bio iz Slavonskog broda. Ne znam, ko je bio komandir granicnog odsjeka. Na forumu je neko napisao, da smo bili raspustena vojska. To je istina, stvarno nismo radili nista, osim pecali strazu. Igrali smo kosarku, nogomet, jahali konje (ime jim je bilo Dragan i Puta), ucili svirati kitaru i puno smo navecer pili vekiju. Bili smo ja Joze iz Slovenije, Vucko iz Kutine, Srdzan iz Zajecarja, Dejan Stamatovic iz Beograda, Cedo zvan Gurabija mislim iz Foce, Kuvar Nezir iz Bosne, poslije njega Miran iz Kocevja. Pinza je vozio Prskalo Andrija iz Slavonskog broda. Kitaru me ucio Kazimir - Kazo iz Bosanskog broda. Konjusar je bio Irhan iz Vlasica. Dobro sam se razumio sa Sekulic Milorad - BA iz Tuzle. Lozina je bio iz Imotskog. Vezista je bio iz Ohrida, mislim da se zvao George. Slavica Kerovodza iz Zemuna, Josip iz Virovitice, Bizjak iz Nove Gorice. Izmedzu kasarne i konjusnice bila je zvijezda, koju su napravili prije nas. Mi smo trebali napraviti fontanu ali stvarno smo bili opusteni i nije bilo nista od nas. Ponekad smo obilazili karavle Konjarevo, Hlebec, Bajkovo, a jednom smo otisli pjeske do Hadzice. Jer nam je bilo predobro, stariji vodnik je rekao, da ce nas sve slat u Ravniste ispod Belasice, gde je najgore i pokazao na kamen broj jedan, koji se vidi iz Novog sela. Drago mi je sto ga sad vidim na forumu. Puno puta se sjetim na drugove iz Bosne. Nadam se, da su zivi i zdravi.
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

StrumicaApril84 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: StrumicaApril84   StrumicaApril84 Icon_minitime11.02.17 20:51

Bocan ja sam bio Januarac 1987 u Titov Veles do 15 Maja prekomanda Karaula NIKOLIC kod sela Nikolic Dojransko Jezero komanda mi je bila Strumica isto kao i tebi za karaule koje si nabrojao sve znam jednom sam bio na Hlebec tvog vodnika znam jer sam isao sa mojim staresinom na sastanke samnom je bio jedan iz slovenije iz LITIJE a karaula RAVNISTE je bila letnja karaula na tromedji GR. BUG. YUG.
Na vrh Go down
Sponsored content





StrumicaApril84 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: StrumicaApril84   StrumicaApril84 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
StrumicaApril84
Na vrh 
Stranica 1/1

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: