FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91

Go down 
+50
Sada Petrović
Mervan septembar.90
desantis
PORUCNIK
POV-Maribor 90`
VP8164
Erikson
srdjans1
jozl52
komanda stana
pucflek
puc(f)lek
puclek
mishko
Mandrake
Maljutka-1
vozacdejan
cviko
B Bogdanovic
septembar88/89
Plavi67
SašaNiš
arcibald01
Gugi 90
MB/82mm
valjevac
samir
dovecer
lacoš
zvone
DraganJovanovic
cile079
Max Blitz
combevet
pedja71
dekiks
PAJA
dpuric
Dragan Ciroki
vladimir
SDO
Beztrzajac
šepa
dixi
mario fazan
alexandar
Kemo Specijalac
Vojnik Graničar
mgalic2
Sime0000
54 posters
Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
AutorPoruka
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime21.08.18 10:33

Kemo Specijalac (citat):
Vojnik Graničar (citat):
Kemo Specijalac (citat):

Meni je Ćiro Milošević bio komandir voda kao potporucnik (prva sluzba) 8164/10-2  1987 godine u kasarni Slava Klavora; ja sam mu bio prvi kurir; brzo je odredio drugog Smile
Što se dogodilo da je brzo našao drugog kurra.!?

Cim smo se vratili sa Pivke, sa vezbe Jesen 87, mene su uzeli u orkestar; najpre su me poslali nekoliko dana kuci po instrument, a onda su krenula moja izbivanja iz jedinice u vezi sa zaduzenjima u orkestru. Komandiru voda nije odgovaralo da ima kurira koga nikad nema u jedinici. 
U to vreme, otprilike, u nas vod je prekomandovan januarac Ilija zvani Madjup, sa neke karaule (pisao sam vec o tome da mu je crkla svinja za koju je bio zaduzen, bar je to bila njegova prica zasto su ga vratili sa karaule); trebalo mu je naci neko zaduzenje kao starom vojniku, i dodeljeno mu je da bude kurir komandira voda. Uglavnom je lozio vatru u kancelariji, cistio mu cizme...
 cistio mu cizme...Ovo u JNA nije bilo dozvoljeno!
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime21.08.18 11:45

dpuric (citat):


 cistio mu cizme...Ovo u JNA nije bilo dozvoljeno!
Proslo je malo vise vremena pa se ne secam najbolje je li bilo dozvoljeno ili ne, mozda mu je i cistio, mozda nije, uostalom, nije ni toliko bitno...

Davno sam u temi [You must be registered and logged in to see this link.] pisao o tome kako mu je u cizme sipao vodu, pa zbog toga pretpostavljam da se bavio i odrzavanjem te vrste
Na vrh Go down
dpuric
Kapetan
Kapetan
dpuric


Orden Narodne Armije sa srebrnom zvijezdom (III.) NA
Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima VZ
JM10 JM
Pravna Služba Pravna Služba
BROJ POSTOVA: : 3438
ČLAN OD: : 2012-10-22
DOB : 57
M(j)esto Kraljevo

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime21.08.18 19:19

E ako je sipao vodu u cizme onda ih je dobro odrzavao lol!
Na vrh Go down
Sada Petrović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-05-07

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime07.05.19 17:16

Aleš jesi li to ti Eriksone?
Na vrh Go down
Sada Petrović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2019-05-07

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime07.05.19 17:34

Treća slika koju je Erikson tj. Aleš objavio je nastala u kancelariji poručnika Cvetkov Ace, komandira drugog voda čete veze.
Na slici je septembarska klasa 1989, iz drugog voda veze.
Ja sam ovaj iza Alešovog levog ramena.
Ne mogu da se setim imena svih na slici ali evo
Od Dole
prvi red: Alagić Senad (Cazin), Simjonović sa Kosova, gene iz Hrvatske.

Drugi red:
Soljski Saša (Niš), gene iz Makedonije, Hajrizaj Nusret .

Treći red:

Milan Rakić (Smed. Palanka), Aleš, ja (Saša Petrović) i Bitići Brahim.

I skroz gore:

Prvi, mislim da je vozač junac Kukić Sabahudin i staža Milorad Slavić.


Na vrh Go down
Erikson
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2017-07-05

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime19.12.19 21:45

Sada Petrović (citat):
Treća slika koju je Erikson tj. Aleš objavio je nastala u kancelariji poručnika Cvetkov Ace, komandira drugog voda čete veze.
Na slici je septembarska klasa 1989, iz drugog voda veze.
Ja sam ovaj iza Alešovog levog ramena.
Ne mogu da se setim imena svih na slici ali evo
Od Dole
prvi red: Alagić Senad (Cazin), Simjonović sa Kosova, gene iz Hrvatske.

Drugi red:
Soljski Saša (Niš), gene iz Makedonije, Hajrizaj Nusret .

Treći red:

Milan Rakić (Smed. Palanka),  Aleš, ja (Saša Petrović) i Bitići Brahim.

I skroz gore:

Prvi, mislim da je vozač junac Kukić Sabahudin i staža Milorad Slavić.

Saša, jesam, puno pozdrava gene...   Smile
Na vrh Go down
Ivan26
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2021-01-31

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime31.01.21 18:25

POV-Maribor 90` (citat):
Pozdrav vojsko,kao prvo puno hvala za prijem u Forum i moram da vam Kazem da sam dugo vremena trazio bilo kakve informacije a i ljude koji su samnom zajedno one 1990 godine sluzili vojni rok u Mariboru. I to prvo u Melju a posle u Kadetnici... Druga ceta protiv oklopni vod, komandir cete Sokec Marijan a komandir voda je bio Crnogorac Zoran al nemogu da se setim imena sada nikako.
Sudbina nas je onda spojila i prozivljavali smo vojnicke dane a posle i ratne pa nek se javi ko moze i hoce da se podsetimo te avanture ako mogu da Kazem i razmenimo utiske,hvala
Na vrh Go down
Ivan26
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2021-01-31

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: POVMaribor   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime31.01.21 18:32

pozdrav POV Maribor 90/91 komandir čete Marijan Šokec komandir voda Zoran Nikolić
Na vrh Go down
Ivan26
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2021-01-31

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime31.01.21 18:50

desetar Dubravko Stupar
Na vrh Go down
Šulke
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2021-02-16

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Šulke   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime16.02.21 16:06

i ja sam bio klasa 1988/89 u POČ kod kapetana Milišić Mate zavrsio obuku za Desetara i vratio se u Prvu Četu kod kapetana Šibalić Vojislava
A ćato je bio Ljubinko Mićo samo neznam ko je ga zamjenio Pozdrav Svima mojim klasićima
Na vrh Go down
Dejan Živanović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2021-04-14

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime14.04.21 22:56

Septembar 1987. VP 8164/80-4. LAD, LSAB 30/2, Praga VH3S.
Komandir baterije kap. Radoičić Rajko' zamenik stariji vodnik Vidoje Krstić.
Prvih 6 meseci prvi sprat stare zgrade. Ostatak u novoj. Komandant diviziona major Angelovski Aleksandar pa posle Liber Josip. Generacija Nenad Dabić'
,Srđan Barbulović (Bgd), Vojislav Ješanović (Modriča), Godicelj Loran (Bor), Šahman Samir (Crna Gora),Adlej Zumberi, Velija Sejdi ( sa Kosova) i mnogi drugi.
Ako se neko nađe u ovoj priči, neka se javi.
Baterijski ćata iz Kragujevca.
Pozdrav.

Na vrh Go down
Dejan Živanović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2021-04-14

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime14.04.21 23:36

Umalo da zaboravim jednog od najboljih. Desetar Vlada Trpkovski iz Skoplja.
Na vrh Go down
Dejan Živanović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2021-04-14

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime14.04.21 23:38

Još jedna moja greška. Praga V3S koliko se sećam.
Na vrh Go down
Kemo Specijalac
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
GENERAL POTPUKOVNIK u rezervnom sastavu
Kemo Specijalac


Orden za vojne zasluge sa srebrnim mačevima Orden za VZ
BROJ POSTOVA: : 1139
ČLAN OD: : 2012-03-03
M(j)esto Beograd

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime10.07.21 2:19

Dejan Živanović (citat):
Septembar 1987. VP 8164/80-4. LAD, LSAB 30/2, Praga VH3S.
Komandir baterije kap. Radoičić Rajko' zamenik  stariji vodnik Vidoje Krstić.
Prvih 6 meseci prvi sprat stare zgrade. Ostatak u novoj. Komandant diviziona major Angelovski Aleksandar pa posle Liber Josip. Generacija Nenad Dabić'
,Srđan Barbulović (Bgd), Vojislav Ješanović (Modriča), Godicelj Loran (Bor), Šahman Samir (Crna Gora),Adlej Zumberi, Velija Sejdi ( sa Kosova) i mnogi drugi.
Ako se neko nađe u ovoj priči, neka se javi.
Baterijski ćata iz Kragujevca.
Pozdrav.

Dejan Živanović,  ista smo klasa i znamo se sigurno. Ja sam bio muzicar u orkestru - iz LAD su sa mnom bili Zdjelar Nenad Keza (basista Toni Montana) i Vlada Radovanovic iz Vrsca.

Barbulovic je posle duzio kupatilo, vidjali smo se i posle vojske u Bgd.

Godicelj i jos neki su se igrali sa nekom kampanjolom, pa udarili u zid kasarne?

goran9030 voli ovaj upis

Na vrh Go down
Dejan Živanović
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2021-04-14

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime10.07.21 18:00

Sigurno se znamo. I ja sam svirao harmoniku u klubu za neke priredbe do 10.novembra 1987. a onda otišao u otkomandu u Slavonsku Požegu na obuku za vozače. Po povratku se više nisam vraćao u klub. 
Godicelj jeste razbio kampanjolu u leto 1988. ali ja sam bio u Ljubljani u bolnici Moste. Kad nađem neku sliku stavljam je na forum.
Sve najbolje.
Na vrh Go down
B Bogdanovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 12
ČLAN OD: : 2015-08-29

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime18.12.21 19:07

Pozdravi svima, dali je neko u kontaktu ili zna sta se desava sa oficirima 2ge pesadijske cete septembar’89-‘90te?
Na vrh Go down
Tuki
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 41
ČLAN OD: : 2015-03-14
DOB : 62

MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime16.05.22 21:46

Autor "combevet Gušter" ovdje gore u svojem postu od 17. 08. 2013. spominje čatu Ljubenka Miću. Da li je to bio dipl. prav. Mićo Ljubenko, danas odvjetnik u Zagrebu?
Na vrh Go down
Sponsored content





MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91   MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91 - Page 6 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
MARIBOR kasarna Franc Rozman-Stane 'Kadetnica' 90/91
Na vrh 
Stranica 5/5Idi na stranicu : Previous  1, 2, 3, 4, 5
 Similar topics
-
» Maribor - kasarna "Tone Tomšič" - VP 8164/20-3 - godina 1988.
» Karaula "Ceršak" V.P. 5457 - granični odsjek Maribor - 1988 -1989 godina.
» kadetnica Maribor 1969 - 1971
» Maribor, kasarna Slava Klavora 88/89
» Maribor, kasarna Slava Klavora 87/88

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SLOVENIJA-
Idi na: