FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 IZVIĐAČI STRUMICA

Go down 
4 posters
AutorPoruka
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 58
M(j)esto Makole-Slovenija

IZVIĐAČI STRUMICA Empty
KomentarNaslov komentara: IZVIĐAČI STRUMICA   IZVIĐAČI STRUMICA Icon_minitime12.07.16 10:03

Znam, da imamo več otvorene teme u vezi izviđača u Strumici različitih godina, svejedno bih otvorio novu temo, gde bi se javljali i stavljali fotografije u vezi našeg služenja kao i one posle služenja svi, koji smo služili izviđače u Strumici u bilo koje dobo. Pa da vidimo, koliko nas ima strumičkih izviđača, ja sam generacija avgust 1984, do zakletve u pešadiji- graničar a poslije prekomanda u izviđače kot Žareta (kap. Žarko Spasovič- komandir čete).
Na vrh Go down
Mića Mažić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-01-24

IZVIĐAČI STRUMICA Empty
KomentarNaslov komentara: Tamo daleko....   IZVIĐAČI STRUMICA Icon_minitime06.03.17 22:10

Septembarska generacija 1974/1975 VP Strumica izvidjačka četa,komandanr poručnik Simo Kričak.Komandant puka,ppukovnik Blagoje Adžić...
Četa sastavljena od Srba,Hrvata,BIH življa,Makedonaca,kosovskih i makedonskih Albanaca i jednog Slovenca.Janeza Lindiča.
Pero,Aškić,Velebit Ležajić,Nedim Pilav,Faruk Saiti ,Ristić,Beriša,Muslija,Nenad,Pegla,Kiš,Galić,...
Sad kada sam u penziji,mogu mirno da sanjarim na temu posete Strumici.Kažu mi prijatelji Makedonci da su im tulumbe najbolje u univerzumu!
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

IZVIĐAČI STRUMICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IZVIĐAČI STRUMICA   IZVIĐAČI STRUMICA Icon_minitime07.03.17 18:48

Mića Mažić (citat):
Septembarska generacija 1974/1975 VP Strumica izvidjačka četa,komandanr poručnik Simo Kričak.Komandant puka,ppukovnik Blagoje Adžić...
Četa sastavljena od Srba,Hrvata,BIH življa,Makedonaca,kosovskih i makedonskih Albanaca i jednog Slovenca.Janeza Lindiča.
Pero,Aškić,Velebit Ležajić,Nedim Pilav,Faruk Saiti ,Ristić,Beriša,Muslija,Nenad,Pegla,Kiš,Galić,...
Sad kada sam u penziji,mogu mirno da sanjarim na temu posete Strumici.Kažu mi prijatelji Makedonci da su im tulumbe najbolje u univerzumu!
Sima KRIČAK je bio MAJOR 1987 sta je bio na duznosti u Strumicu neznam ali je bio 2 puta na mojoj karauli drzo nam predavanje u vezi pozara i posto je bilo puno zmija kako se ponasati u slucaju ujeda
Na vrh Go down
Lala Basaid
Vodnik
Vodnik



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 453
ČLAN OD: : 2014-01-09

IZVIĐAČI STRUMICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IZVIĐAČI STRUMICA   IZVIĐAČI STRUMICA Icon_minitime08.03.17 11:50

Da zaboravio sam znam da su dolazili izvidjaci na plivanje na DOJRANSKOM JEZERU verovatno to zbog obuke neznam ja sam bio Granicar ako je neko od IZVIDJACA bio na DOJRANU neka se javi dali su dolazili iz Strumice Bitolja neznam javite se IVIDJACI.
Na vrh Go down
Mića Mažić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-01-24

IZVIĐAČI STRUMICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IZVIĐAČI STRUMICA   IZVIĐAČI STRUMICA Icon_minitime08.03.17 19:13

Obuka u razvijenoj formi je predvidjala plivanje na Dojranu i skijanje na Šari.Na Šari (Popova šapka) smo bili,ali na Dojranu nažalost ,ne.
Šara mi je ostala,,i pored pogibeljnog skijaškog sporta (naročito noćna vožnja) u vrlo prijatnoj uspomeni.Zanimanje po pravilu do 13h,ugrejane sobe koje si posle zanimanja mogao bez ograničenja da koristiš,biblioteka na raspolaganju i Šarplaninci na spepeništu!

               (Izvinjavam se zbog ponavljanja!Ispravio sam slovne greške)
Na vrh Go down
Mića Mažić
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2016-01-24

IZVIĐAČI STRUMICA Empty
KomentarNaslov komentara: Mica Mažić   IZVIĐAČI STRUMICA Icon_minitime12.03.17 13:45

[You must be registered and logged in to see this image.]
Popova šapka 1975 
Izvidjači iz čete poručnika S.Krička,na skijanju
Na vrh Go down
JanezN
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2020-04-28

IZVIĐAČI STRUMICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IZVIĐAČI STRUMICA   IZVIĐAČI STRUMICA Icon_minitime28.04.20 21:51

Zdravo
Strumica 2724/41 Kuhar avgust 84 - sept 85.
Kap. Budimir Nikoloski, st. vodnik Dobre Milenkovski
Civilni majstor Djoko in Nace
Na vrh Go down
KODRIČ
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 56
ČLAN OD: : 2013-12-06
DOB : 58
M(j)esto Makole-Slovenija

IZVIĐAČI STRUMICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IZVIĐAČI STRUMICA   IZVIĐAČI STRUMICA Icon_minitime08.10.20 6:52

JanezN (citat):
Zdravo
Strumica 2724/41 Kuhar avgust 84 - sept 85.
Kap. Budimir Nikoloski, st. vodnik Dobre Milenkovski
Civilni majstor Djoko in Nace

Janez zdravo, glede na to, da sva isti čas služila v Strumici, bila na istem hodniku, bi se skoraj morala poznat.
Na vrh Go down
Sponsored content





IZVIĐAČI STRUMICA Empty
KomentarNaslov komentara: Re: IZVIĐAČI STRUMICA   IZVIĐAČI STRUMICA Icon_minitime

Na vrh Go down
 
IZVIĐAČI STRUMICA
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Izviđaći 1984/1985 Strumica
» Strumica 88/89
» Strumica kasarna 11. oktomvri VP 2724/38 klasa januarska 84.
» Strumica - Kasarna 11 Oktomvri
» Izviđači u JNA

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR MAKEDONIJA-
Idi na: