FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramljani - Gospić

Go down 
+7
protipožarac1
East&West
miler
new_folder
ćuk dražen
uzbuna
Nino
11 posters
AutorPoruka
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6021
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Ramljani - Gospić - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić - Page 2 Icon_minitime06.11.16 21:29

Čitam komentare one od početka, i počelo je u smislu. Zdravo stari gde si, šta ima. Ja sam dobro, a ti, pa onda... čista privatna prepiska, a to treba da se radi ne ovde već u privatnim porukama. Bez ljutnje ali tome nije mesto ovde.
Na vrh Go down
new_folder
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-05-12
M(j)esto Beograd

Ramljani - Gospić - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić - Page 2 Icon_minitime07.11.16 4:33

krismutvar (citat):
pozdrav svima koji su služili u Ramljanima.I ja sam tamo služio '88 god.bio sam kurir i živio gore u komandi samo se ne sječam kako su se zvali komandiri i gdje su na kraju završili.onaj glavni je bio zadrti oficir,drugi je bio ok  a treći je bio oženjen za ženu pokraj kasarne.meni jee bilo ok jer sam svaki dan išao u poštu u Ličko Lešće i nije mi bilo dosadno ko nekima u kasarni.zanima me jel neko zna kako je to tamo završilo i jel bilo otpora kad je rat počeo.bio sam neki dan tamo kad sam išao na plitvice i vidio znakove od mina pa  me baš interesira.LP
Pozdrav
Ja sam se razdužio septembra '87 i nisam više bio u prilici da prolazim tim krajem...
Inače sve što si rekao mi je poznato, ne znam šta se na kraju izdešavalo ali malo istražujući blisku istoriju po netu mogu da zaključim da je objekat napušten....
Na vrh Go down
Slavisa Nestorovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-05-19
DOB : 57
M(j)esto Prijepolje

Ramljani - Gospić - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić - Page 2 Icon_minitime19.05.19 19:07

pozdrav svima maj 86/87 gospic prekomanda avgust ramljani
Na vrh Go down
new_folder
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-05-12
M(j)esto Beograd

Ramljani - Gospić - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić - Page 2 Icon_minitime19.05.19 20:10

Pozdrav
Da li si bio kurir u komandi ramljana pocetkom '87..
Ime mi zvuci poznato..
Na vrh Go down
cicmatoba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-03-22

Ramljani - Gospić - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić - Page 2 Icon_minitime22.03.21 16:15

miler (citat):
Da li je osim ovog skladišta postojalo još neko slično skladište u okolini Karlovca?

Nije bilo skladište goriva u Ličkoj Jesenici, gore kraj željezničke postaje?
Na vrh Go down
cicmatoba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-03-22

Ramljani - Gospić - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić - Page 2 Icon_minitime22.03.21 16:30

new_folder (citat):
Vojni kolosek - svaki dan sam pešačio njime kada sam išao po poštu u Ličko Lešće

Sjeća li se netko, koliko se taj kolosijek za kasarnu koristio? Kako ćesto je vlak išao unutra?
Na vrh Go down
new_folder
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-05-12
M(j)esto Beograd

Ramljani - Gospić - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić - Page 2 Icon_minitime23.03.21 2:56

cicmatoba (citat):
new_folder (citat):
Vojni kolosek - svaki dan sam pešačio njime kada sam išao po poštu u Ličko Lešće

Sjeća li se netko, koliko se taj kolosijek za kasarnu koristio? Kako ćesto je vlak išao unutra?
Taj vojni kolosek se retko koristio, samo kada se menjalo gorivo tkz. manipulacija.....ne svake godine..
U leto 1987 sam gledao dolazak veće kompozicije sa cisternama, vršilo se pretakanje goriva..
Takodje sam nosio uzorke goriva na analizu na VTI ....vojno tenički institut u Beogradu radi provere kvaliteta
Mislim da je rok trajanje goriva 3 godine posle toga ide za civilnu upotrebu...
Na vrh Go down
protipožarac1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-11-21

Ramljani - Gospić - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić - Page 2 Icon_minitime30.03.21 9:17

Pozdrav ! Godinu dana prije mene tj.1983 bila je vršena promjena goriva . Kako sam čuo nije im bilo lako, jer je potreban veliki oprez kad se to radi. Kada sam ja bio tamo , ništa se nije događalo , samo smo čuvali sebe in ovo skladište bogu iza nogu .Malo smo vozakali po Liki sa tamičem , kojeg je jurkao naš pekar . Ali i na more do Karlobaga sam išlao sa Bojkovičem tu i tamo. Dobio je novi stan u Gospiču ili Otočcu ne sječam se tačno , pa sam mu sređivao nešto oko struje i antenskog sklopa za TV , pa sam bio sa nijm OK . Ljudina je bio, dobio sam mjesec i po nagradnog prije odlaska iz vojske . Služio sam tako ukupno 10 mjeseci i 21 dan Smile .
Na vrh Go down
Sponsored content





Ramljani - Gospić - Page 2 Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić - Page 2 Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramljani - Gospić
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Gospić
» VP 4063 Gospić

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: