FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Vranje donja kasarna 88. godina

Go down 
4 posters
AutorPoruka
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime02.04.16 2:08

bivsa kasarna juzno moravskih brigada... klasa maj 88. kod kapetana stevanvica, komandna baterija (veza) haubice 105 mm... ima neko ko je bio u to vreme?

evo i slike sa google/a.....

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
frac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-01-23
DOB : 56
M(j)esto POZEGA

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime02.04.16 18:40

maj 88 prva baterija 8440/11 kap.nikolic
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime02.04.16 20:23

znaci bili smo u istom paviljonu u isto vreme... ih kad se setim samo pozarstva u auto parku.. secas se kada smo isli da kopamo za manastir prohorpcinski? neki kanal za neke kablove u onim planinama.... pa krivolak, pa neka velika vezba u makedoniji, bili smo nekoliko dana u strumici i valandovu...bila je i neka vezba oko kumanova... a bonjusevac da ne pominjem....
Na vrh Go down
frac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-01-23
DOB : 56
M(j)esto POZEGA

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime02.04.16 22:15

ja sam bio u crvenom paviljonu koliko se sjecam nisam bio u strumici i valandovu mozda i jesmo bili ali se ne sjecam.Bonjusevca i Krivolaka dobro sjecam i vrucine a i zime.
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime02.04.16 23:35

ja se ne secam da li su isle nase haubice dole u strumicu, ali mi svi iz komande baterije smo bili.. to je bila neka velika vezba (crveni protoiv plavih), mi smo bili beli kao posmatraci.... eh krivolak i vrucina, danju vruce nocu hladnoo.. a voda mlaka nigle hladne za popiti...
Na vrh Go down
frac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-01-23
DOB : 56
M(j)esto POZEGA

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime03.04.16 8:38

da li si sluzio cijeli vojni rok u Vranju ili si isao u prekomandu, koga se sjecas iz prve baterije jer mi smo bili u crvenom paviljonu odvojeni od divizijona
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime03.04.16 12:05

malo koga se vise secam, i od onih koji su bili samnom, a tek iz prve nikakko da se setim.... ja sam u septembru otisao u skoplje u vbs, tu se zivelo kao u hotelu..kako se prezivao komandant diviziona da li se secas? plav visok, major je bio mislim...
Na vrh Go down
frac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-01-23
DOB : 56
M(j)esto POZEGA

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime03.04.16 13:29

mislim Markovic ili tako nekako,ja sam cijeli vojni rok bio u Vranju tako da jos pamtim neka imena,a odakle si ako moze da se zna i imas li facebook?
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime03.04.16 14:14

da i ja mislim da je markovic... iz srbije sam, a ti? nemam fb.. ja se slabo secam prezimena, imali smo i porucnika,ali nikako ne mogu da se setim prezimena..starijeg vodnika se secam lika ali ne prezimena, mrsav nizak crn skroz bio, terao nas kao djavola po bonjusevcu..jedino se secam kapetana stevanovica..mi smo bili u onome paviljonu desno od kuhinje, levo je bia kantina...
Na vrh Go down
frac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-01-23
DOB : 56
M(j)esto POZEGA

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime03.04.16 15:43

Ja sam iz Hrvatske sjecam se i ja tog malog sitnog vodnika, imao si srece sto si otisao u prekomandu ja sam na kraju imao preko 120 dana terena
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime03.04.16 16:32

e taj mali vodnik je bio prilicno los covek.. dodje on kod mene u vojnu bolnicu u skopju, ja na prijavnici radio, i prepoznam ga odma, ali on mene nije, uzmem mu sluzbenu, zapisem za pregled, ali ga ne prijam odma, nego pred sam kraj radnog vremena. pa je morao da ostane za sutra... da je bio dobar u vranju odma bi sve taj dan zavrsio bio...hahha..

ma mogu misliti kako vam je bilo, meni je i onih tri meseca i nesto bilo preko glave, cak smo jednom isli i svinje da tovarimo na neku vojnu ekonomiju negde izvan vranja, pojma nemam gde je to bilo.. osam dana sam smrdeo sam sebi...a uniformu nikako da opeem od smrada.... u skoplju je bilo kao u hotelu, uzivancija...
Na vrh Go down
frac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-01-23
DOB : 56
M(j)esto POZEGA

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime03.04.16 16:43

to ti je bilo na bonjusevcu,kad smo bili na Krivolaku na bojevom gadjanu kojoj si bateriji bio dodjeljen to je bio 8 mjesec?
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime03.04.16 17:07

da to je bilo bojevo gadjanje na krivolaku, nedge mozda i pred kraj osmoga meseca ili tako nekako...na dan bojevog gadjanja sam bio na osmatracnici, posto se secam da smo gledali kako padaju granate, pa smo slali korekcije baterijama...ali mnogo toga se vise ne secam...
Na vrh Go down
frac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-01-23
DOB : 56
M(j)esto POZEGA

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime03.04.16 18:43

onda da ti se pohvalim bio sam najbolji ciljac i dobio sam na krivolaku od majora 5 dana nagradnog a od kapetana 7 dana nagradnog nitko sretniji od mene
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime03.04.16 19:26

znam, to je bio osecaj kao da su ti rekli da se skidas iz vojske... sto se tice slobodnih dana, ja sam dobio samo dva kao davaoc krvi, ali su mi i to oduzeli na kraju, posto smo sami sebi dopisivali da smo davali vise puta, pa su nam oduzeli sve, haha...
Na vrh Go down
frac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-01-23
DOB : 56
M(j)esto POZEGA

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime07.04.16 21:18

maxim vidio stavio si sliku s google nema ni jednog paviljona a vidi se moj paviljon je nov  nema ni onih magacina od skolske municije i zapovjednistvo -komandna zgrada je nova da li je to sruseno u NATO bombardiranju?Park na KPS-u su poceli rusiti kad sam se skidao pa mi izgleda neobicno.
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime08.04.16 0:47

od vojske nisam bio u vranju vise nikako (dugo vremena sam bio u inostranstvu) i stvarno ne znam sta se tamo deslio, moguce da je bombardovana, ili je vojska rusila nesto.. i ja sam primetio da nesto nije onako kako je bilo, ti si bio duze dole pa bolje znas gde je sta tacno bilo..ja se nesto slabo secam... mislim da sam negde citao da se vise ne zove juzno moravskih brigada, ali ne znam koji je drugi naziv.... da li je bilo jos nekih zgrada do kps/a? cini mi se da je tu jos nesto bilo, ali ne secam se vise....

[You must be registered and logged in to see this image.]


ovde vidim da je moj paviljon ostao isti, ali onaj preko puta kuhinje je bio cini mi se bar duplo veci, tamo je bila pesadija koliko me pamcenje sluzi...

[You must be registered and logged in to see this image.]
Na vrh Go down
frac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-01-23
DOB : 56
M(j)esto POZEGA

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime08.04.16 20:18

da ovo zuto okruzeno je mehanicka radiona lijevo iznad radione su bili tusevi i magacini lijevo tvoj paviljon fali ako se sjecas kantine gdje je bila a tu je i sad kraj menze -kuhinje fali prvi paviljon ali volio  bih otici u vranje da malo sve obidjem i vidim da se nekakvih stvari sjetim i obidjem hotel vranje dobra klopa bonjusevac i onaj manastir gdje smo kopali kanale za telefon zove se prohor pcinjski .bili smo na terenu i bio sam dosao do samog ulaza ali dalje nisam isao jer je bilo zabranjeno kao vojsci jer vjera nije bila priznata u stvari vjera nije bila nikakva priznata. kdje si bio u inozemstvu u kojoj drzavi?
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime08.04.16 20:54

secam se toga kopanja za kablove za manastir, isao sam i ja, bila je norma metar za dvojicu ako se dobro secam, a neki kamen tamo bio tvrdoo, ja sam video manastir samo sa one planine, dole nisam silazio....nekoliko dana se islo tamo, meni se smucilo odma prvi dan, pa ostanem kao dobrovoljac u kasarni, kad ono kopanje i tu, neka cev pukla prema kotlarnici od naseg paviljona, nas petorica je to tri dana kopalo... od tada dobrovoljno ni na svadbu ne idem vise, hahaa.... ako nekada budes prolazio negde prema dole, mozes svratiti u vranje, secam se i ja hotela, cini mi se da je bila i muzika, znam da smo je jednom napili tamo jedva se vratili nazad... nije ni manastir daleko i tamo mozes otici sada bez problema, tada znam da nije bilo moguce nikakko u uniformi uci u manastir....takva poseta budi secanja i neke posebne emocije.... ja sam prosle god bio u skoplju nakon mnogo godina i bas neki poseban osecaj, dole sam proveo ostasak vojnig roka.. i zao mi sto nisam posetio (nije bilo vremena) ili se bar provezao pored vojne bolnice...nas trojica samo iz vranja otisli u vbs u prekomandu.. odatle imam mnogo lepih uspomena...inace ziveo u engleskoj.... a eu prosao svu od istoka do zapada....


ovde smo kopali, ali se ne secam sa koje strane je to bilo...

[You must be registered and logged in to see this image.]


maxim.69: komentar modifikovan dana: 08.04.16 21:33; prepravljeno ukupno 1 puta
Na vrh Go down
frac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-01-23
DOB : 56
M(j)esto POZEGA

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime08.04.16 21:30

ako slucajno ides automobilom kroz Hrvatsku volio bih da skrenes do mene ja sam ti od pozege znaci nova gradiska silazak s auto puta.Volio bih da se vidimo bilo gdje jer sad se ne poznamo ali kad bi se vidjeli sigurno bi se sjetili jedan drugoga
Na vrh Go down
frac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-01-23
DOB : 56
M(j)esto POZEGA

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime08.04.16 21:39

na ovoj slici lijevo gore u brda
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime08.04.16 21:55

i meni se cini da je levo u brdima, tj planinama... nisam bio u hrvatskoj ima mozda dve god, a prolazio sam pored tebe nekoliko puta isao do slovenije.. tri meseca smo se sretali skoro svaki dan i ja mislim da bi se prepoznali... kad god idem preko to je uvek na madjarsku, blize i jeftinije.... kada budem isao prema tebi moracemo bar kafu popiti i prisetiti se prohujalih dana...naravno i ti ako budes ovde negde javi se, ja sam blizu bgd...
Na vrh Go down
frac
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 21
ČLAN OD: : 2013-01-23
DOB : 56
M(j)esto POZEGA

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime08.04.16 22:04

ok nema nikakvih problema ako bog da vidimo se ne samo na kavi moze i neko pice pa makar i sok a koje mjesto kod beograda
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime08.04.16 22:27

sok moze naravno, posto sam alkohol davnih dana odbacio, tj odma nakon vojske.. inace sam u batajnici.
Na vrh Go down
rvipvo
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2016-04-24
DOB : 53
M(j)esto Prijedor

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: rvipvo    Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime24.04.16 23:45

Pozdrav svima na forum sluzio Sam u vranju 1990-1991god rvipvo starijesine su kapetan1klase milan jerbic potporucnici bili tomislav sekulic i vladimir dronjic komadant je bio Major milan keca sa vladimirom dronjicem Sam u kontaktu Ali bih zamolio sve na forumu ako iko ima infornacije o milanu jerbicu tomislavu sekulicu i milanu keci da mi napisete jer bih zelio da znam sta se sanjima desilo tako isto bih zelio dasaznam o porucniku mulagi ajanovicu mislim da je iz tuzle bio unaprijed se zahvaljujem
Na vrh Go down
Acevski
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2017-02-18

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime18.02.17 23:18

Ja sam dosao septembar 88g Sluzio sam celo vreme u Vranju, bio sam mislim u prvom paviljonu - pesadija. Bio sam neko vreme u domu JNA, mesec dana sam bio pod kaznom na kopanju kanala u manastiru Prohor Pcinski. Posto sam iz Skoplja stalno sam nosio neke paciente na psihiatar u vojnoj bolnici u Skoplje, tako da ako si radio na portirnici verovatno sme se sretali. U Vranje sam bio pre nekih 5 godina. Rekli su mi dsu neki paviljoni sruseni u bombarovanju.
Pozdrav
Acevski Goran
Na vrh Go down
maxim.69
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 42
ČLAN OD: : 2016-03-28

Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime30.03.17 23:14

da verovatno smo se sretali i u vranju i u skoplju... i ja sam bio jedan dan na kopanju toga kanala za manastir, pa smo se mozda i tamo sreli..... pre tri god sam bio u skoplju, i hteo da odem do vb, ali nisam imao vremena, bio poslom...
Na vrh Go down
Sponsored content





Vranje donja kasarna 88. godina Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Vranje donja kasarna 88. godina   Vranje donja kasarna 88. godina Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Vranje donja kasarna 88. godina
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Vranje, maj '86. - Donja kasarna
» Vranje, septembar '89. - Gornja kasarna
» Vranje 84/85 Kasarna Južnomoravskih Brigada
» Vranje 08.1985-08.1986
» Vranje klasa '84.

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR SRBIJA-
Idi na: