FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991
Would you like to react to this message? Create an account in a few clicks or log in to continue.

FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991

Sva(t)ko ima pravo na sjećanja - Свако има право на сећања - Vsak ima pravico na spomine - Секој има право на сеќавање - Gjith kush ka të drejt për kujtime - Mindenkinek joga van az emlekeihez - Everyone has the right to memories
 
HomeEventsRegistracijaLogin

 

 Ramljani - Gospić

Go down 
+7
protipožarac1
East&West
miler
new_folder
ćuk dražen
uzbuna
Nino
11 posters
AutorPoruka
Nino
Gušter
Gušter
Nino


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2009-05-06
DOB : 62
M(j)esto Kragujevac

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime06.05.09 23:55

Svaka mu čast ko je ovo smislio.
Pozdravljam sve članove foruma.
Bio sam na službi u Ramljanima pogonsko skladište Karlovačke baze od 1980 do 91.
Sada sam penzioner u Kragujevcu, pozdrav svima koij me znaju.
Ninoslav Tomić.
Na vrh Go down
uzbuna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-05-28

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime18.09.13 11:22

Zdravo Tomiću pa mi se moramo poznavati ja sam bio u istoj tehnićkoj bazi Karlovac skladište m i mes. Oštarije 1 .
Na vrh Go down
Nino
Gušter
Gušter
Nino


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2009-05-06
DOB : 62
M(j)esto Kragujevac

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime04.10.13 18:48

Najverovatnije da se znamo, ali ti verovatno bolje poznaješ mog komšiju Blažić Božidara (rećemo), u svakom slučaju budi mi pozdravljen.
Na vrh Go down
uzbuna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-05-28

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime09.10.13 9:35

Pa veliki pozdrav tebi a naroćito mom velikom prijatelju dabome da ga poznam radili smo toliko godina skupa, ako ga vidiš daj pozdrav njemu i njegovoj familiji pa ako želiš i ti i on javite mi se na mejl [You must be registered and logged in to see this link.] veoma bi mi bilo drago ako uspostavimo kontakt, Mirza.
Na vrh Go down
uzbuna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-05-28

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime18.10.13 11:55

ej pa šta je prijatelju najavljaš se veliki pozdrav.
Na vrh Go down
uzbuna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-05-28

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime18.10.13 17:12

Pa ti Tomiću mora da si poznavao Božu Đorđevića on je muž moje vjenćane kume i otišli su za Beograd 1982.god i ja sam dobio njegov stan u garnizonu Ogulin.
Na vrh Go down
uzbuna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-05-28

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime30.10.13 12:44

ejjjjjj pa gdje si ćovjeće zašto se nejavljaš šta ima novoga javi se na ovo ili na moj imejl veliki pozdrav.
Na vrh Go down
ćuk dražen
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-10

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime10.11.13 12:26

Pozdravljam N.Tomića sa ramljana ...kao i Mirzu iz Oštarija
Na vrh Go down
uzbuna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-05-28

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime14.11.13 17:04

Hvala na pozdravu i ja tebe puno pozdravljam javi se ako mogneš na moju imejl adresu veliki pozdrav od Mirze.
Na vrh Go down
uzbuna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-05-28

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime22.11.13 17:12

Ćuk pa javi se i reci mi kako si i gdje se nalaziš pozdrav od Mirze.
Na vrh Go down
ćuk dražen
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-10

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime12.01.14 12:51

Nino (citat):
Svaka mu čast ko je ovo smislio.
Pozdravljam sve članove foruma.
Bio  sam na službi u Ramljanima pogonsko skladište Karlovačke baze od 1980 do 91.
Sada sam penzioner u Kragujevcu, pozdrav svima koij me znaju.
Ninoslav Tomić.

pozdravljam N.Tomića....

Na vrh Go down
ćuk dražen
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-10

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime12.01.14 12:55

uzbuna (citat):
ejjjjjj pa gdje si ćovjeće zašto se nejavljaš šta ima novoga javi se na ovo ili na moj imejl veliki pozdrav.

pozdravljam te druže....kako si.....
Na vrh Go down
ćuk dražen
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 4
ČLAN OD: : 2013-11-10

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime12.01.14 12:59

uzbuna (citat):
Ćuk pa javi se i reci mi kako si i gdje se nalaziš pozdrav od Mirze.

evo me drug....živ i zdrav....radim u jednom mestu u blizini BG....poput tvog radnog mesta.....još malo pa penzija...
Na vrh Go down
uzbuna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-05-28

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime21.02.14 17:57

Ej drago mi je i ja ove godine idem u penziju pa prijatelju odoše nam godine nemogu da pomislim da smo uopšte za penziju ali mora se a i neda se više niti raditi malo je potrebno i nama odmora, ja sam ti već 3 godine deda postao  aj koga god vidiš od naših puno ih pozdravi a tebi poseban veliki pozdrav Mirza.
Na vrh Go down
new_folder
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-05-12
M(j)esto Beograd

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime12.05.14 7:02

Dobro narode....hoće li reći neko šta bi sa "Kasandrom"...na kraju
Koliki beše kapacitet objekta i koliko podzemnih rezervoara 2 ili 3........pre 27 godina sam bio...pa zaboravio
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime12.05.14 16:06

Nino (citat):
Svaka mu čast ko je ovo smislio.
Pozdravljam sve članove foruma.
Bio  sam na službi u Ramljanima pogonsko skladište Karlovačke baze od 1980 do 91.
Sada sam penzioner u Kragujevcu, pozdrav svima koij me znaju.
Ninoslav Tomić.
Da li je osim ovog skladišta postojalo još neko slično skladište u okolini Karlovca ?
Bio sam vozač u kasarni ''Luščić'' u Karlovcu i bio sam u jednom skladištu u podnožju nekog brežuljka, gde je bio ukopano neko skladište u brdo.Napolju pored nekih metalnih vrata  su bila neka  burad  ali kada su se vrata otvorila unutra sam video  nekoliko nivoa sa takvim buradima i čini mi se da je bilo baš dugačko. Posle toliko vremena (1985g.) ne mogu da se setim da li je to, to skladište ili neko drugo?
Na vrh Go down
new_folder
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-05-12
M(j)esto Beograd

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime12.05.14 19:15

Prema opisu moglo bi da odgovara ali sva skladišta su slična na prvi pogled:

Našao sam neke fotografije na internetu Ramljana, datiraju iz 2011 biće interesantno onima koji su tamo bili da vide:


Glavna kapija
[You must be registered and logged in to see this image.]


Ne prepoznajem pozicuju snimka
[You must be registered and logged in to see this image.]


Vojni kolosek za "manipulaciju" koji ide od skladišta do Ličkog Lešća
[You must be registered and logged in to see this image.]


Zgrada komande je izdvojeni objekat - tu sam bio kurir pri komandi i spavao (vidim zaraslo u korov i u raspadu)
Zgrada je podeljena u dve celine, ovo sa rešetkama su kancelaruje - desno bez rešetki na slici je kompletno namešten dvosoban stan za dežurne oficire i razne goste koji su dolazili službeno.
[You must be registered and logged in to see this image.]



U levom uglu objekti za smeštaj vojnika (krov se dobro drži) - u desnom nadzemni magacini za gorivo
Desno u brdu su glavni rezervoari - ne bih se šetao tamo sada
[You must be registered and logged in to see this image.]



U jednom od ova dva objekta je dizel agregat - zaboravio u kojem beše a puštali smo ga u pogon kad nam grom spalio trafostanicu...

[You must be registered and logged in to see this image.]


Malo bliži snimak
[You must be registered and logged in to see this image.]



Ulazio sam ovde, mislim da je bila razna oprema ako se dobro sećam
[You must be registered and logged in to see this image.]


Magacin broj 9 - tu su burad sa gorivom....šta sam se načistio snega oko njega da ne povuče vlagu
[You must be registered and logged in to see this image.]



Vojni kolosek - svaki dan sam pešačio njime kada sam išao po poštu u Ličko Lešće
[You must be registered and logged in to see this image.]



Na slici je stanica Ramljani - na ovoj krivini sam dva puta nedeljno zaustavljao voz da bi razmenio vojnu poštu sa kurirom iz Zagreba. Danju i nekako ali noću zaustavljati voz baterijskom lampom je bilo baš egzotično.
[You must be registered and logged in to see this image.]



Na kraju malo istorije - ja ispred zgrade komande
[You must be registered and logged in to see this image.]


new_folder: komentar modifikovan dana: 14.05.14 18:59; prepravljeno ukupno 3 puta
Na vrh Go down
miler
Desetar
Desetar



Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 252
ČLAN OD: : 2012-03-06
DOB : 58
M(j)esto Pirot

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime13.05.14 20:17

Sada kada sam video slike, shvatio sam da nije to skladište u kome sam ja bio. Pored toga video sam na karti gde se nalazi skladište ''Ramljani'', a sećam se  da nisam vozio tako daleko. Za skladišta u oklini Ogulina ''Oštarije I i II'' (koja su pripadala garnizonu Karlovac), sam čuo i bio nekoliko puta u njima.
Da li je pored sela Skakavac postojalo skladište, može li neko reći ukoliko zna ?
Na vrh Go down
East&West
Poručnik
Poručnik
East&West


Jubilarna Medalja "Prva Petol(j)etka Prva Petol(j)etka
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 2557
ČLAN OD: : 2012-11-06
DOB : 68
M(j)esto BG

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime13.05.14 21:13

miler (citat):

Da li je pored sela Skakavac postojalo skladište, može li neko reći ukoliko zna ?

Postojalo, postoji i sada!
[You must be registered and logged in to see this image.]

_________________
Bata Nidža, zvani Đole, u slobodno vreme iskusni politički radnik
Na vrh Go down
protipožarac1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-11-21

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime21.11.14 13:07

Pozdrav !

Bio sam u Ramljanima od početka 84 do avgusta 84 I bio sam zadužen za protivpožarnu zaštitu objekata. Radilo se naravno o skladištu goriva, nafte , benzina I slično u pokrivenim rezervoarima. Sve sam ih video I obilazijo dnevno. Dali se iko sječa Bojkovič S. Slobodana. Bio je tada naš glavni podoficir, mislim da je bio zastavnik ili nešto slično . Kasarna - luda kuča, puno spavanja , malo rada, puno košarke i naravno puno poskoka u doba kad je bilo toplo.A zimi vukovi ! Po slikama vidim da su objekti zapušteni, kapija je kakva je bila, ljevo su bile crpne stanice za dizel i neka skladišta sa robom , pozadi njih u brdu je bilo nekoliko kaveza u kojima su bili psi ( dukele) koje je imao kerovođa na skrbi. U moje doba su bili jako slabo zbrinuti bilo mi ih je žao ali nisi smio priči jer su bili totalno podivljani. Iznad toga u brdu su bili pokriveni betoskim plaštom zaštičeni rezervoari za koje neznam tačno kapacitetu ali mislim da ih je bilo 5 . U objektu na desnoj stani od spavaone su bili protivpožarni materiali i radionica za kontrolu aparata za gašenje požara te razne kemikalije za stvaranje pene kod gašenja i slično. U njemu smo se i sakrivali ja i Bojković kada je došla kotrola iz Karlovca , hahaha, i gledali kako tretiraju guštera na kapiji. Zimo je bilo gadno , snjega preko glave ....
Na vrh Go down
Nino
Gušter
Gušter
Nino


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2009-05-06
DOB : 62
M(j)esto Kragujevac

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime17.04.15 22:00

Izvinjavam se zbog nejavljanja. Blažič je pozdravljen jer živi u stanu pored mene sa suprugom Marom i kćerkama, starija Slađana završila engleski i radi u OŠ. malađa Dragana ima privatan biznis i studira a tu su mu i zet Željko kao i tašta.
Na vrh Go down
Nino
Gušter
Gušter
Nino


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2009-05-06
DOB : 62
M(j)esto Kragujevac

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime17.04.15 22:19

Pozdrav za kurira i malo da mu pomognem oko objekata:
Agregat je bio u prostoriji levo gde su velika vrata iznad kojih visi PP aparat,
Magacin koji je na slici je pored pruge i odbojnika a služio je za utovar i istovar vagonskih pošiljki maziva, antifriza i kanti a broj je 3. a br. 9 je predzadnji u nizu do moje 10.  gde je silazila straža,
Na slici je i tzv Bunker gde je pok. Bojković imao svoju opremu i on je bio br 4.

Mislim da je požarac pitao za Bojkovića koji je krajem devedesetih preminuo od srca.
Pozdrav iz KG
Na vrh Go down
uzbuna
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 17
ČLAN OD: : 2013-05-28

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime02.05.15 8:55

Nino  hvala ti na informaciji , izvini nisam dugo bio na kompjuteru,te molim te veliki,veliki pozdrav tebi i svim Blažićima od Mirzu.
Na vrh Go down
Nino
Gušter
Gušter
Nino


Forumska Spomenica 2009 FS
BROJ POSTOVA: : 16
ČLAN OD: : 2009-05-06
DOB : 62
M(j)esto Kragujevac

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime26.05.15 9:59

Reko ja Mari, zna te i pozdravlja te kad im kcer nadje vreme javice ti se. Pozdrav iz Kg.
Na vrh Go down
krismutvar
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2016-11-06

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: kurir   Ramljani - Gospić Icon_minitime06.11.16 20:57

pozdrav svima koji su služili u Ramljanima.I ja sam tamo služio '88 god.bio sam kurir i živio gore u komandi samo se ne sječam kako su se zvali komandiri i gdje su na kraju završili.onaj glavni je bio zadrti oficir,drugi je bio ok a treći je bio oženjen za ženu pokraj kasarne.meni jee bilo ok jer sam svaki dan išao u poštu u Ličko Lešće i nije mi bilo dosadno ko nekima u kasarni.zanima me jel neko zna kako je to tamo završilo i jel bilo otpora kad je rat počeo.bio sam neki dan tamo kad sam išao na plitvice i vidio znakove od mina pa me baš interesira.LP
Na vrh Go down
Sloba1
Podpukovnik
Podpukovnik
Sloba1


Medalja za Vojne Zasluge VZ
Jubilarna Medalja 10 godina JM
Prim(j)eran Vojnik PV
BROJ POSTOVA: : 6181
ČLAN OD: : 2014-12-21
DOB : 60
M(j)esto Petrovaradin

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime06.11.16 21:29

Čitam komentare one od početka, i počelo je u smislu. Zdravo stari gde si, šta ima. Ja sam dobro, a ti, pa onda... čista privatna prepiska, a to treba da se radi ne ovde već u privatnim porukama. Bez ljutnje ali tome nije mesto ovde.
Na vrh Go down
new_folder
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-05-12
M(j)esto Beograd

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime07.11.16 4:33

krismutvar (citat):
pozdrav svima koji su služili u Ramljanima.I ja sam tamo služio '88 god.bio sam kurir i živio gore u komandi samo se ne sječam kako su se zvali komandiri i gdje su na kraju završili.onaj glavni je bio zadrti oficir,drugi je bio ok  a treći je bio oženjen za ženu pokraj kasarne.meni jee bilo ok jer sam svaki dan išao u poštu u Ličko Lešće i nije mi bilo dosadno ko nekima u kasarni.zanima me jel neko zna kako je to tamo završilo i jel bilo otpora kad je rat počeo.bio sam neki dan tamo kad sam išao na plitvice i vidio znakove od mina pa  me baš interesira.LP
Pozdrav
Ja sam se razdužio septembra '87 i nisam više bio u prilici da prolazim tim krajem...
Inače sve što si rekao mi je poznato, ne znam šta se na kraju izdešavalo ali malo istražujući blisku istoriju po netu mogu da zaključim da je objekat napušten....
Na vrh Go down
Slavisa Nestorovic
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 1
ČLAN OD: : 2019-05-19
DOB : 57
M(j)esto Prijepolje

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime19.05.19 19:07

pozdrav svima maj 86/87 gospic prekomanda avgust ramljani
Na vrh Go down
new_folder
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-05-12
M(j)esto Beograd

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime19.05.19 20:10

Pozdrav
Da li si bio kurir u komandi ramljana pocetkom '87..
Ime mi zvuci poznato..
Na vrh Go down
cicmatoba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-03-22

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime22.03.21 16:15

miler (citat):
Da li je osim ovog skladišta postojalo još neko slično skladište u okolini Karlovca?

Nije bilo skladište goriva u Ličkoj Jesenici, gore kraj željezničke postaje?
Na vrh Go down
cicmatoba
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 2
ČLAN OD: : 2021-03-22

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime22.03.21 16:30

new_folder (citat):
Vojni kolosek - svaki dan sam pešačio njime kada sam išao po poštu u Ličko Lešće

Sjeća li se netko, koliko se taj kolosijek za kasarnu koristio? Kako ćesto je vlak išao unutra?
Na vrh Go down
new_folder
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 5
ČLAN OD: : 2014-05-12
M(j)esto Beograd

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime23.03.21 2:56

cicmatoba (citat):
new_folder (citat):
Vojni kolosek - svaki dan sam pešačio njime kada sam išao po poštu u Ličko Lešće

Sjeća li se netko, koliko se taj kolosijek za kasarnu koristio? Kako ćesto je vlak išao unutra?
Taj vojni kolosek se retko koristio, samo kada se menjalo gorivo tkz. manipulacija.....ne svake godine..
U leto 1987 sam gledao dolazak veće kompozicije sa cisternama, vršilo se pretakanje goriva..
Takodje sam nosio uzorke goriva na analizu na VTI ....vojno tenički institut u Beogradu radi provere kvaliteta
Mislim da je rok trajanje goriva 3 godine posle toga ide za civilnu upotrebu...
Na vrh Go down
protipožarac1
Gušter
Gušter



BROJ POSTOVA: : 3
ČLAN OD: : 2014-11-21

Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime30.03.21 9:17

Pozdrav ! Godinu dana prije mene tj.1983 bila je vršena promjena goriva . Kako sam čuo nije im bilo lako, jer je potreban veliki oprez kad se to radi. Kada sam ja bio tamo , ništa se nije događalo , samo smo čuvali sebe in ovo skladište bogu iza nogu .Malo smo vozakali po Liki sa tamičem , kojeg je jurkao naš pekar . Ali i na more do Karlobaga sam išlao sa Bojkovičem tu i tamo. Dobio je novi stan u Gospiču ili Otočcu ne sječam se tačno , pa sam mu sređivao nešto oko struje i antenskog sklopa za TV , pa sam bio sa nijm OK . Ljudina je bio, dobio sam mjesec i po nagradnog prije odlaska iz vojske . Služio sam tako ukupno 10 mjeseci i 21 dan Smile .
Na vrh Go down
Sponsored content





Ramljani - Gospić Empty
KomentarNaslov komentara: Re: Ramljani - Gospić   Ramljani - Gospić Icon_minitime

Na vrh Go down
 
Ramljani - Gospić
Na vrh 
Stranica 1/1
 Similar topics
-
» Gospić
» VP 4063 Gospić

Permissions in this forum:Ne možete odgovoriti na teme ili komentare u ovom forumu
FORUM БИВШИХ PRIPADNIKA НЕКАДАШЊЕ JNA 22.12.1941 - 18.07.1991 :: SLUŽBA PO BIVŠIM REPUBLIKAMA I POKRAJINAMA :: SR HRVATSKA-
Idi na: